مطالب مرتبط:
جزییات جدید از تصویب طرح اخلال در فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
تصویب طرح اخلال در فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
تصویب طرح اخلال در فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
تصویب طرح اخلال در فروش هواپیما به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
نمایندگان مجلس آمریکا به دنبال اخلال در فروش هواپیما به ایران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 آذر 1396 ساعت 00:552017-12-14سياسي

نمایندگان مجلس آمریکا به دنبال اخلال در فروش هواپیما به ایران


ایرنا- نمایندگان مجلس آمریکا طرحی موسوم به «تشدید نظارت بر دسترسی های مالی ایران» تصویب کردند که هدف نهایی آن اخلال در فروش هواپیمای مسافربری بویینگ به ایران است.

- نیویورک- ایرنا- نمایندگان مجلس آمریکا طرحی موسوم به تشدید نظارت بر دسترسی های مالی ایران تصویب کردند که هدف نهایی آن اخلال در فروش هواپیمای مسافربری بویینگ به ایران است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایرنا، این طرح با شماره 4324 که از روز گذشته در صحن مجلس نمایندگان بررسی آن آغاز شد، روز پنجشنبه با 252 رای مثبت در مقابل 167 رای منفی به تصویب رسید.

23 نفر از دموکرات ها به این طرح، رای مثبت دادند و چهار نفر از جمهوریخواهان هم با آن مخالفت کرده اند.

طراحان این طرح مدعی هستند که برجام فرصتی را برای کشوری فراهم کرده است که حامی تروریسم است و به پولشویی مبادرت دارد.

آن ها با استفاده از گزارش های رژیم صهیونیستی و همچنین گروهک منافقین، حمایت ایران از بشار اسد، حزب الله، حماس و انصارالله یمن را از دیگر موارد اتهامی علیه ایران معرفی کرده اند.

این درحالی است که به دنبال برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که میان ایران و 6 کشور جهان با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد منعقد شد، ایالات متحده وفق تعهدات خود در بخش 4 باید تحریم ها را متوقف، لغو یا با هدف لغو آن ها اصلاح کند که عبارتند از تحریم های ناظر به اشخاص غیرآمریکایی.

در مورد بخش های4 ، 7.

6 این برجام، منظور از شخص غیر آمریکایی عبارت است از هر فرد یا شخص حقوقی به استثنای 1 (هر شهروند ایالات متحده، فرد خارجی مقیم دائم آمریکا، شخص حقوقی تاسیس شده طبق قوانین ایالات متحده یا در حدود صلاحیت ایالات متحده (شامل شعبه های خارجی)، یا هر شخص در داخل ایالات متحده، و 2 (هر شخص حقوقی که تحت مالکیت یا کنترل یک شخص آمریکایی باشد.

در مورد شماره 2 جمله فوق، یک شخص حقوقی در صورتی تحت مالکیت یا کنترل یک شخص آمریکایی تلقی می شود که: 1 (حداقل 50 درصد از سهام از لحاظ ارزش یا قدرت رای را در اختیار داشته باشد؛ 2 (اکثریت کرسی های هیات مدیره شرکت را در اختیار داشته باشد؛ یا 3 (به شکل دیگری اقدامات، سیاست ها یا تصمیم های شخصی آن شرکت را کنترل کند.

اشخاص آمریکایی و شرکت های خارجی تحت مالکیت یا تحت کنترل آمریکایی کمافی السابق مشمول منع کلی مراوداتی که وفق این برجام مجاز شده اند، خواهند بود مگر اینکه از دفتر نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (افک) مجوز گرفته باشند.

همچنین مطابق بند1-5 اجازه فروش هواپیمای مسافربری تجاری و قطعات و خدمات مربوطه به ایران از طریق اعطای امتیاز در موارد زیر داده خواهد شد: الف) صادرات، فروش، اجاره یا انتقال هواپیمای مسافربری تجاری انحصارا با کاربری غیر نظامی، ب) صادرات، فروش، اجاره یا انتقال قطعات یدکی و قطعات عمده برای هوایپمای مسافربری تجاری به ایران ، و ج) ارائه خدمات تبعی، از جمله ضمانت، نگهداری، و خدمات تعمیر و بازبینی های ایمنی برای کلیه موارد مذکور، مشروط به اینکه قطعات و خدمات مجوز داده شده انحصارا برای هوانوردی تجاری مسافری مورد استفاده قرار گیرند.

** گزارش اول وزارت امور خارجه ایران متعاقب اجرای برجام، وزارت امور خارجه ایران در 26 فروردین 95 در گزارش سه ماهه اول به مجلس شورای اسلامی آورده است :وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه ای رسمی در روز اجرای برجام شرایط اعطای مجوز برای صادرات، صادرات مجدد، فروش، اجاره یا انتقال هواپیمای غیرنظامی، قطعات و خدمات جانبی آن را مشخص کرد.

پس از آن، سه مجوز عام در این رابطه صادر شد: (1مجوز عام در مورد معامله نهادهای تحت کنترل یا مالکیت اشخاص آمریکایی با اشخاص ایرانی که اجازه می دهد شرکت های غیرآمریکایی که مالکیت بیش از 50 درصد سهام آن، اکثریت هیات مدیره یا به نحوی دیگر کنترل آن به دست اشخاص آمریکایی است، تحت شرایطی با ایران وارد معامله شوند.

(2مجوز عام در مورد اجازه مذاکره و انعقاد قرارداد صادرات هواپیما، قطعات و خدمات آن به ایران که اجازه می دهد اشخاص آمریکایی مشروط به اخذ مجوز موردی از دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری با ایران وارد تجارت در این حوزه شوند.

**گزارش دوماین مساله در گزارش دوم وزارتخارجه به 26 تیرماه 95 هم بازتاب داشت که در آن آمده است: تهیه قطعات هواپیما به طور مستقیم و به قیمت ارزانتر میسر شده )به عنوان مثال خرید ارابه فرود( و امنیت پروازها به دلیل دسترسی به قطعات و تعمیرات مورد نیاز و تهیه آنها از تامین کنندگان اصلی ارتقا یافته است .

برخی شرکت ها از جمله لوفت هانزا در حوزه تعمیر موتور و ارابه های فرود هواپیما همکاری مجدد خود را با ایران ایر آغاز کرده اند.

از دیگر موضوعات مطرح شده دراین گزارش، انعقاد قراردادهای مهم برای نوسازی ناوگان هوایی کشور : قرارداد خرید 118 هواپیما با ایرباس در حال نهایی شدن است.

چند سرفصل از قرارداد 500 صفحه ای هنوز توافق نشده و در حال مذاکره است.

همچنین تفاهم اولیه با شرکت بویینگ برای تامین 80 هواپیما به ارزش 6/17 میلیارد دلار به دست آمده است.

مذاکرات برای انعقاد قرارداد متعاقباً آغاز می شود.

با ATR ایتالیا هم قرارداد خرید 20 هواپیما نهایی شده است.

این شرکت منتظر مجوز اوفک می باشد.

**گزارش سومدر گزارش سوم وزارت امور خارجه به مجلس شورای اسلامی به 26 مهرماه 95 در بخش حمل و نقل می خوانیم: یکی از تحولات مهم سه ماه گذشته، صدور مجوز فورش تعداد قابل توجهی هواپیمای مسافربری به ایران از سوی وزارت خزدانه داری آمریکا برای شرکت های هواپیمایی ایرباس و بویینگ بود.

بر اساس مجوزهای صادره، ایرباس می تواند تعداد 17 فرونده هواپیمای مسافربری را بر اساس قرداد منعقده بی مابین به طرف ایرانی تحویل نمایدو تحویل این هواپمایها بخشی از قرارداد جامع ایران با شرکت ایرباس برای خرید 118 فروند هواپیمای مسافربری بوده و ایرباس درخواست مجوز برای 101 فروند دیگر را به صورت محزا به عمل آورده است.

علاوه بر این ، بویینگ مجوز صاردات 80 فرونده هواپیمای مسافربری به ایران را دریافت کرده است.

تفاهم اولیه ایران ایر با بویینگ برای خرید 88 فروند هواپیمای مسافربری است.

وزارت خزانه داری آمریکا یک مجوز عمومی در مورد پرواز شرکت های هواپیمایی خارجی به ایران صادر کرد که در نتیجه آن طی سه ماه گذشته شرکت های هواپیمایی خارجی بیشتری همچون هواپیمایی تایلیند یا بریتیش ایرویز پروازهای مستقیم خود به ایران را از سر گرفتند.

اضافه می شود که از زمان اجرای برجام تا کنون تعداد پروازها یا مسیرهای پروازی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

البته مجوز عمومی مذکور ابهاماتی را نیز در برخی حوزه ها ایجاد کرده که در حال پیگیری است.

**گزارش چهارم در آذرماه 95، قرارداد خرید 80 فروند هواپیمای مسافربری با شرکت بویینگ نهایی وامضاء شد.

این قرارداد شامل50 فروند هواپیمای بویینگ 737 و 30 فروند هواپیمای بویینگ 777 می باشد و قرار است این هواپیماها ظرف 11 سال آینده تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شوند.

این قرارداد، علاوه بر تامین بخش قابل توجهی از نیازهای خطوط هوایی کشور طی یک دهه آینده، نشانه مهمی برای سایر کشورها و شرکتهایِ متقاضی همکاری اقتصادی با ایران تلقی می گردد.

انعقاد این قرارداد می تواند برخی تردیدها در مورد آینده برجام و نگرانی های موجود را کمرنگ کرده و این پیام روشن را به جهانیان منتقل کند که امکان برنامه ریزی بلندمدت برای فعالیت های اقتصادی با ایران وجود دارد.

در دی ماه سالجاری، قرارداد خرید 100 فروند هواپیمای ایرباس نهایی و امضا شد.

این قرارداد شامل 46 فروند هواپیمای ایرباس 321-320 ،38 فروند هواپیمای ایرباس 330 و 16 فروند هواپیمای ایرباس 350 می باشد و قرار است این هواپیماها ظرف 10 سال آینده تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شود.

اولین فروند از این هواپیما )ایرباس A321 )روز پنجشنبه 23 دی 1395 وارد کشور شد و پیش بینی می شود تا قبل از پایان سال 1395 ،دو فروند دیگر ایرباس نیز تحویل شود.

همچنین در دی ماه سالجاری، قرارداد خرید 20 فروند هواپیمای ATR نهایی شده و بزودی قرارداد آن امضا خواهد شد.

پیش بینی می شود طی سه ماه آینده، چند فروند از این هواپیما جهت استفاده در پروازهای داخلی، تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شود.

علاوه بر قرارداد ایرباس با هواپیمایی ایران ایر )که در سطور پیشین به آن اشاره شد( برخی از شرکت های هواپیمایی داخلی مشغول مذاکره با شرکت ایرباس برای خرید تعداد دیگری هواپیمای مسافربری هستند.

مذاکراتی در خصوص خرید تعدادی هواپیمای مسافربری از شرکت های امبرائر، بمباردیه، میتسوبیشی و سوخو، نیز در جریان است.

مجوز عمومی جِی (J )وزارت خزانه داری آمریکا اصلاح شد و بدین ترتیب ابهام ایجاد شده برای شرکت های هواپیمایی خارجی در مورد مجاز بودن برقراری پرواز مشترک با شرکت های هواپیمایی ایرانی رفع گردید.

لازم به ذکر است طی چند ماه گذشته برخی از شرکت های عمده هواپیمایی از جمله لوفتانزا، با تفسیر بسیار محتاطانه از برخی مفاد مجوز عمومی جِی، مذاکرات خود برای انجام پروازهای مشترک )موسوم به sharing-Code )با ایران ایر را متوقف کرده بودند و برخی دیگر نیز اعلام کرده بودند که قراردادهای مربوطه را تجدید نخواهند کرد.

اکنون با اصلاحیه جدید، امکان تداوم این همکاری ها با ایران ایر فراهم شده است.

**گزارش پنجم در ماه های اسفند 1395 و فروردین 1396 دومین و سومین فروند از هواپیماهای ایرباس که از نوع پیشرفته A330 هستند تحویل شرکت هواپیمایی جمهوری اسالمی ایران )هما( شده و عملیاتی گردیدند.

پیش بینی میشود تا پایان سال 1396 ،حداقل 4 فروند دیگر از هواپیماهای ایرباس و حداقل یک فروند هواپیمای بویینگ تحویل هما گردد.

همچنین قرارداد نهایی خرید 20 فروند هواپیمای 600-ATR72 بین هما و شرکت سازنده امضا شد و قرار است 4 فروند از این هواپیماها طی یک ماه آینده و تعدادی دیگر تا پایان سال 2017 تحویل شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، طی یک ماه اخیر مذاکرات شرکت هواپیمایی آسمان با شرکت بویینگ به تفاهم نهایی منتهی شد که بر اساس آن قرار است تعداد 30 فروند هواپیمای بویینگ 737 مکس اس )قابل افزایش تا 60 فروند( که از جدیدترین و مدرنترین تولیدات شرکت بویینگ می باشد، به تدریج و از سال 2019 به هواپیمایی آسمان تحویل شود.

**گزارش ششمدر سه ماه گذشته روند نهایی شدن و اجرای بسیاری از توافق ها و تفاهم هایی که طی 15 ماهه نخست اجرای برجام قطعی شده بود، ادامه دارد.

در این مدت چهار فروند از هواپیماهای خریداری شده از شرکتATR-( ATR72- 600 )تحویل هواپیمایی جمهوری اسالمی ایران شده است.

همچنین قرارداد شرکت هواپیمایی آسمان با شرکت بویینگ برای خرید 30 فروند هواپیمای بویینگ 737 مکس اس )قابل افزایش تا 20 فروند( نهایی و امضا شد.

برخی دیگر از شرکت های هوایی کشورمان همچون ایران ایر تور نیز در حال مذاکره به منظور انعقاد قرارداد خرید هواپیمای مسافربری از بویینگ و ایرباس هستند.

**گزارش هفتماین روند اما با روی کار آمدن دونالد ترامپ رییس جمهوری تندرو و ضد برجام آمریکا و البته ضد هرآنچه که باراک اوباما تصویب کرده بود، شکل دیگری به خود می گیرد و در گزارش هفتم وزارت امور خارجه به تاریخ 26 مهرماه 96 هم انعکاس یافته است.

در این گزارش ضمن اعلام بدعهدی هایی که تا کنون آمریکا نسبت به اجرای تعهدات برجامی خود داشته است، درباره فروش هواپیما این گونه می گوید: تاخیر غیرموجه از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در صدور مجوزهای لازم برای فروش یا اجاره هواپیمای مسافربری به ایران با این حال اگر چه با توجه به ترکیب مجلس نمایندگان و اکثریت جمهوریخواهان طبیعی به نظر می رسید که طرحی برای اخلال در روند معاملات اقتصادی و فروش هواپیمای بویینگ به ایران تصویب شود اما باید منتظر ماند و دید که این طرح در سنا که جمهوریخواهان چندان بر دموکرات ها غلبه ندارد هم به تصویب خواهد رسید یا خیر؟بر اساس بندهای مصرح در برجام، چنان چه این طرح منجر به ممنوعیت فروش هواپیما به ایران شود، نقض برجام محسوب شده و آن گاه این طرف های دیگر برجام و ایران هستند که باید درباره چگونگی ادامه آن تصمیم بگیرند.


کلید واژه ها: آمریکا - ایالات متحده - هواپیمای مسافربری - آمریکایی - نمایندگان مجلس - ایران - هواپیما - شورای امنیت سازمان ملل متحد - مسافربری - هواپیمای - شورای امنیت سازمان ملل - مجلس - فروش - نظارت - سازمان ملل متحد - رژیم صهیونیستی - مجلس نمایندگان - بویینگ - شورای امنیت - تحریم - گزارش - سازمان ملل - انصارالله - صهیونیستی - کشور - مالی - خبرنگار - پولشویی - تروریسم - طراحان

آخرین اخبار سرویس:
اجرای امینانه نیات واقفین اولویت سازمان اوقاف است

ایجاد 5000 شغل در حوزه تاکسیرانی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد

ارایه مجموعه کامل عملکرد استان مرکزی در دفاع مقدس از اهداف کنگره شهدا است

فضای مجازی فرصتی است که ناآگاهی آن را به تهدید تبدیل می کند

هشتمین همایش غزه نماد مقاومت (عکس)

انتقاد یک وکیل دادگستری از برخورد با کودکان بروجردی: مشخص شود حالا آنها کجا هستند؟

برندگان هفتمین جشنواره مرحوم دکتر نوربخش معرفی شدند

حضرت زینب در کربلا از زبان استاد شهید مطهری

سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با بصیرت حضرت زینب

روزهای خوش و ناخوش فرهنگ و ارتباطات یزد

تلاش اروپا وآمریکا برای مذاکره موشکی باایران

ارتش روسیه به کودکان کریمه یاد می دهد مین خنثی کنند + فیلم

فوران خطرناک آتشفشان مهن در فیلیپین

نظر مردم درباره گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور

پایان ماه عسل ترامپ و هوادارانش

اگر فصل سوم قانون اساسی را نادیده بگیریم با رژیم سابق تفاوتی نداریم

انفجار در سکوی نفتی در اوکلاهامای آمریکا

افرادی که قدرت حافظه شان شما را شگفت زده خواهد کرد

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر چهارشنبه 4 بهمن 96

واکنش سردار کمالی به حضور ساغلام در تراکتور

صالحی: اطلاعات نباید در پستو بماند

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح چهارشنبه 4 بهمن 96

تحقق رؤیای پرواز با زاپاتا ازفلای

چین از تمام امکانات خود برای اطفای حریق نفتکش استفاده کرد؟

دیدار لاریجانی با رییس رسانه ملی و برخی کارگردان های سریال های تلویزیونی

موفقیت دشمن شماره یک شما است

گزارش وزیر اطلاعات به کمیسیون شوراها درباره حوادث اخیر

رصد آسمان رزمایش ارتش با استفاده از انواع سامانه های راداری

تاکید بر الگو گیری از حضرت زینب(س) در کار و زندگی

صحبت کردن از بازبینی برجام وقیحانه و ناشی از توهم ترامپ است

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه: اجرای امینانه نیات واقفین اولویت سازمان اوقاف است

اهدای شاخ گل توسط دانش آموزان به پرستاران

هشتمین همایش غزه نماد مقاومت

توصیه های انصاری برای انتصاب مدیران

جشن ازدواج 200 زوج سالمند در قم

نمایشگاه خودرو اصفهان افتتاح شد/ رونمایی از سه محصول جدید خودرو

دانلود آهنگ جدید علیرضا حسن زاده بنام جواب کردند

پرستاران بیمارستان زینبیه خورموج تجلیل شدند

واکنش آموزش و پرورش خراسان رضوی به اظهارات ملی پوش پینگ پنگ بانوان

کمیته بسیج و تعاون ستاد دهه فجرمهاباد

خاکسپاری حاجیه خانم حسنی رمضانی علوی

نظر مطهری درباره انتشار فیلم جلسه انتخاب رهبری

چرا حضرت زینب(س) می توانست کربلا را زیبا ببیند؟

یک مجله آمریکایی روسیه را دومین کشور قدرتمند جهان نامید

واکنش آموزش و پرورش خراسان رضوی به اظهارات مهشید اشتری

راز تراشه عجیب نیم اینچی در جمجمه ناپلئون

موانع احداث واحدهای مسکونی زلزله زده کرمانشاه رفع شد

اجلاس جهانی سیاستمداران و اقتصاددانان در محاصره برف سنگین

نقش برجسته حضرت زینب کبرا(س) در احیای تشیّع غیرقابل انکار است

روز پرستار، روز تجلیل از استقامت و صبوری است/ خدمت رسانی پرستاران جویبار به 15 هزار بیمار در ماه

وضعیت کولبران ساماندهی می شود

خیابانی برای نامگذاری به نام "مصدق" انتخاب شد

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت شبکه گستران آریاسامانه

استخدام نیروی پذیرایی و نظافت خانم در بازرگانی پوژان پارسیان فرجاد

شمخانی: امکان مذاکره مجدد در مورد برجام تحت هیچ شرایطی وجود ندارد

توصیه های انصاری برای انتصاب مدیران

صالحی: اطلاعات نباید در پستو بماند/ انتظامی: مبنای مبارزه با فساد در کشور بِگم بِگم نیست

هشتمین همایش غزه نماد مقاومت

نقاط ضعف دانشگاه ها را باید ریشه ای حل کنیم

کتاب از ماندگارترین راه ها برای حفظ ارزش های دفاع مقدس است

نوای قرآن در فجر انقلاب در مساجد آباده طنین انداز می شود

جلسه رفع ابهام از نتایج رتبه بندی روزنامه ها برگزار می شود

«دربندی» و «شیروی» مدیران کل مطبوعات داخلی و خارجی ارشاد شدند

برگزاری نمایشگاه کتاب سیستان و بلوچستان در زاهدان

مجمع نمایندگان یک قطب و پایگاه مهم حوزوی است

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور: مجمع نمایندگان یک قطب و پایگاه مهم حوزوی است

مدیر کل سیاسی استانداری بوشهر:مشارکت مردم در امور باعث پیشرفت می شود

همایش غزه نماد مقاومت

161 بازرسی از تجهیزات شهربازی در 9 ماهه سالجاری در استان اردبیل انجام شده است

اعلام آمادگی مجلس برای حمایت از ساخت سریال های فاخر

تعیین برنامه های کمیته بسیج و تعاون ستاد دهه فجرمهاباد

برپایی دوره تفسیر موضوعی قرآن کریم در شهرستان اقلید

کمیسیون تلفیق یک هزار میلیارد تومان به همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص داد

مدگرایی و تشخص کاذب

نشست هم اندیشی کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی فارس برگزار می شود

کمیسیون تلفیق یکهزار میلیارد تومان به همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص داد

کمیسیون تلفیق یکهزار میلیارد تومان به همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص داد

حدیث پیامبر(ص) درباره خوش گمانی به خداوند

توتون های آغشته به مواد اعتیادآور/ مجلس باید تصمیم بگیرد

واکنش شمخانی به بازبینی برجام

دو قدم تا سیمرغ میزبان کامیون، جاده قدیم، فیلشاه و جشن دلتنگی

بهاره رهنما در آقای سانسور با بهنوش بختیاری همبازی شد

جان باختن 11 هزار و 776 نفر در اثر حوادث دریایی قرن بیست و یکم

کنایه به نگاه مصباح یزدی در قبول نداشتن رای مردم /فکر می کنند امام رودربایستی داشته است

دفع حمله تروریست های جبهه النصره به شمال لاذقیه

جنجال دستمزد 250 میلیون تومان محسن چاووشی برای خواندن در تلویزیون

بازبینی برجام توهم ترامپ است

اذن رهبری به برداشت 150 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای مقابله با ریزگردهای خوزستان

"مرگ استالین" در روسیه ممنوع شد

مجازات انتظامی، فرجامِ خروج قاضی از بیطرفی در رسیدگی به پرونده

کسی نمی تواند مانع حضور دختر و پسر عقدی در منزل مشترک شود

کشته شدن سومین نظامی ترکیه ای در عملیات عفرین

پشت پرده تحرکات سیاسی ضرغامی/او خاتمی را الگوی مناسب می دانست/چرا با احمدی نژاد هماهنگ شد؟

نامه 60 نماینده مجلس برای کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی

جزییاتی از گزارش مهم وزارت کشور به روحانی درباره اغتشاشات اخیر /سه ضلع ناآرامی ها شناسایی شدند

علی شمخانی: امکان مذاکره مجدد در مورد برجام تحت هیچ شرایطی وجود ندارد

روایتی از زندگی سخت مردم زلزله زده کرمانشاه در صحن مجلس/برای حمام رفتن باید یک هفته در نوبت بود

شمخانی: امکان مذاکره مجدد در مورد برجام تحت هیچ شرایطی وجود ندارد

تشکر عارف از ارتش و سپاه

امکان مذاکره مجدد در مورد برجام وجود ندارد

نمایندگان مجلس آمریکا به دنبال اخلال در فروش هواپیما به ایران

نمایندگان مجلس آمریکا به دنبال اخلال در فروش هواپیما به ایران