مطالب مرتبط:
لمینیت و هر آنچه که باید درباره آن بدانید
قدر آیت الله سیستانی را بدانید
نکات جالبی که باید در ارتباط با Mate 10 و Mate 10 Pro بدانید
احتمال درمان بیماری هانتینگتون با داروی جدید دانشمند ایرانی
احتمال درمان بیماری هانتینگتون با داروی جدید دانشمند ایرانی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 آذر 1396 ساعت 19:332017-12-14پزشكي

در خصوص آلرژی و بیماری های تنفسی بیشتر بدانید


- حساسیت، آلرژی ممکن است به صورت ماهیانه و یا فصلی باشد، اما باعث ایجاد کاهش وزن در افراد نشده و باید اگر کسی زیاد دچار سرماخوردگی شود، از نظر سیستم ایمنی بدنش مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرد و اگر مشکل آن منجر به عفونت شود، بحث آلرژی مطرح می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز"، مریم مهلوجی راد متخصص آسم و ایمولوژی و عضو مرکز تحقیقات آسم و آلرژی سوالات بیماران در حوزه بیماری های تنفسی را داد.

سرفه های خشک و شدید هنگام خواب سرفه می تواند علت های زیادی به دلیل سرماخوردگی، سینوزیت، ترشح پشت حلق و یا آسم باشد و حتی ممکن است در برخی از مواقع بخاطر بروز بیماری انسداد مزمن ریه با سرفه های یا ریفلاکس معده همراه باشد.

خارش بدن خارش بدن می تواند در اثر بروز حساسیت های مختلف اگزمای تماسی و یا به موارد دیگری باشد که باید در کلینیک های آلرژی نوع حساسیت بررسی شود.

سردرد شدید و آبریزش بینی تزریق آمپول کورتون برای مدت کوتاه اشکال ندارد ولی این آمپول نباید در طول مدت مصرف شود و عوارض استفاده از سوزن ها می تواند باعث ایجاد دیابت، آب مروارید و پوکی استخوان شود.

مشکلات لاغری در اثر حساسیت های فصلی حساسیت، آلرژی ممکن است به صورت ماهیانه و یا فصلی باشد، اما باعث ایجاد کاهش وزن در افراد نشده و باید اگر کسی زیاد دچار سرماخوردگی شود، از نظر سیستم ایمنی بدنش مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرد و اگر مشکل آن منجر به عفونت شود، بحث آلرژی مطرح می شود.

سرفه های خشک و اذیت کننده بروز سرفه های خشک می تواند ناشی از حساسیت فصلی و یا ریفلاکس معده باشد که به طور کلی آن موقتی است.

سرفه و تهوع در هنگام خواب سرفه شدید در هنگام خو.

اب ممکن است در اثر ریفلاکس معده و یا ترشح پشت حلق باشد و با توجه به سن پایین ممکن است که یک نوع آسم باشد که با معاینه دقیق انجام شود.

عفونت مداوم سینوس ممکن است که در اثر حساسیت به چیزهای مختلف و حتی آلودگی های هوا و گرد و غبار این کار صورت بگیرد و بیشتر باید داروهای استنشاقی در صورت مثبت بودن تشخیص آسم در کلینیک های ویژه حساسیت و آلرژی بررسی شود.

آلرژی و مصرف داروی کتوتیفن مصرف داروی کتوتیفن عوارضی چون خواب آلودگی برای مصرف کنندگان به همراه نداشته و بهتر است برای درمان آسم از داروهای استنشاقی استفاده کنند.

حساسیت به انواع بو این نوع حساسیت به اگزمای آلرژیک شبیه بوده و افراد باید از مصرف بتامتازون به دور چشم خودداری کنند و به جای آن از داروهای استنشاقی و یا کرم ضدحساسیت با درجه پایین برای صورت استفاده کنند.

حساسیت و خارش آرنج و زانو این نوع حساسیت ممکن است فصلی باشد و برای رفع آن در اطراف چشم و صورت نباید از کرم بتامتازون استفاده کرد.

حساسیت در انگشت دست و قرمزی پوست این نوع حساسیت ممکن است یک نوع اگزمای آلرژیک بوده که باید علت حساسیت در فرد مشخص شود و نباید به مدت زیاد دست های خود را در معرض شوینده های مختلف قرار داد.

آلرژی کودک و خس خس بینی برای کودکان باید از اسپری و داروهای استنشاقی استفاده شود و به موجب کلینیک آلرژی تشخیص آلرژی نوع حساسیت آن در کودکان مشخص شود.

سرفه های خشک و آبریزش بینی در کودکان به کودکان زیر دو سال نباید برای گرفتگی بینی کورتون تجویز شود و این آلرژی ممکن است در اثر بزرگ بودن لوزه سوم و ی ریفلاکس معده ست و تنها علت بروز آلرژی ممکن است همین موارد فوق باشد؛ اگر کودک مبتلا به آسم بوده و به صورت مداوم از راه استنشاقی و اسپری استفاده کند و در صورت درمان طولانی مدت بیماری اش به احتمال فراوان درمان میشود.

افت لبان و لب علت بروز افت لبان و اطراف لب به خاطر حساسیت به موارد مختلف بوده که باید نوع حساسیت در کلینیک های ویژه آلرژی بررسی شود و همچنین یکی از علت های بروز آلرژی حساسیت به غذاهای خاصی است و من توصیه می کنم که بهداشت دهان و دندان را این فرد رعایت و از مصرف غذاهای با طبع گرم دوری کند.

آلرژی فصلی کودکان این کودکان باید به کلینیک های ویژه آلرژی برده شود که در صورت تأیید عارضه حساسیت به وسیله متخصصان این امر هم باید واکسن های آلرژی این بیماری به مدت 3 سال مصرف کنند.

آبریزش بینی و عطسه در فصل سرد این عارضه در اثر آلرژی و حساسیت و عوامل داخلی است، اما به طور کلی علت بروز آلرژی مشخص است.

سرماخوردگی و سرفه طولانی این یک نوع الرژی و حساسیت فصلی است که در صورت تکرار آن باید به کلینیک های ویژه آلرژی مراجعه کرد.

خارش و حساسیت دست و پا این نوع حساسیت ممکن است در اثر بروز الرژی با مواد شوینده با شد و به نوعی این فرد دچار یک نوع اگزمای تماسی است و من توصیه می کنم با مواد شوینده ملایم تری و به میزان کمتر دست های خود را بشوید.

آبریزش بینی و خلط گلو ممکن است این فرد دچار سینوزیت مزمن شود و حتی دچار آلرژی باشد که در صورت مشخص شدن آلرژی و حساسیت می تواند واکسن آلرژی را برای درمان مصرف کند.

حساسیت در فصل های بهار و تابستان و آفتاب باید نوع حساسیت در کلینیک های ویژه آ لرژی به وسیله متخصصان آن مشخص شود و این افراد استفاده از کرم و مواد آرایشی بهداشتی را کم کنند.

احساس گرفتگی در بینی و ترشحات خون باید این فرد به کلینیک های آلرژی مراجعه کند تا نوع حساسیتش تعیین گردد ما به طور کلی ممکن است دچار انحراف بینی باشد.

حساسیت در تمام فصول و آبریزش بینی این امرممکن است یک حساسیت فصلی و یا آلرژی نسبت به مواد مختلف است که باید با مراجعه به کلینیک های ویژه آ لرژی نوع حساسیت آن مشخص شود.

قرمزی و التهاب پوست این فرد باید استفاده از کرم ها و مواد آرایشی را کاهش دهد و یا تا حد امکان از نوع پایین و ملایم آنها استفاده کند و به نظرم پوست این فرد به مواد شیمیایی حساسیت دارد.

حساسیت در فصل بهار و تابستان و خارش چشم با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی و در صورت مشخص شدن نوع حساسیت می توان از واکسن حساسیت استفاده کرد.

خارش پوست و زدن کهیر با مشخص شدن نوع حساسیت می توان واکسن آن را تزریق کرد اما به طور کلی ممکن است این فرد دچار حساسیت های کهیری در پوست داشته باشد.

سرفه های شدید و آلرژی معمولا این نوع سرفه ها حساسیت بوده که با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی نوع آن مشخص می شود.

ایجاد حساسیت در ماه اسفند تا مرداد ماه این مساله یک نوع آلرژی فصلی به حساب می آید.

آبریزش بینی و گرفتی در تمام طول سال ممکن است این فرد دچار حساسیت باشد که برای تعیین شدن نوع آن به کلینیک های ویژه آلرژی مراجعه کند.

گرفتگی بینی در هنگام خواب باید لوزه المعده این فرد بررسی شود و در صورت مشخص شدن نوع آلرژی آن در صورت رفع نشدن علائم از لوزالمعده سوم آن عکس گرفته شود.

سرفه خشک بدون تب و آبریزش سرفه ممکن است در اثر بروز حساسیت فردی و آلرژی باشد که با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی و مشخص شدن نوع حساسیت به درمان این عارضه پرداخت.

حساسیت چشم و قرمزی آن از قطره ضد حساسیت ویژه چشم با مشخص شدن نوع حساسیت آن می توان استفاده کرد و برای اطراف چشم نباید هر نوع کرمی را به کار برد.

تنگی نفس و سرفه اگر فردی با سن بالا دچار بیماری انسداد مزمن تنفسی شده است اما به طور کلی این فرد دچار عارضه آسم است.

قطع نشدن سرفه کودک این عارضه بیشتر به خاطر حساسیت و آلرژی های فصلی بوده که با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی نوع حساسیت آن مشخص شود.

آلرژی بینی ممکن است این عارضه یک نوع آلرژی باشد که با مراجعه به کلینیک های ویژه حساسیت و مشخص شدن نوع آن می توان واکسن آلرژی را برای درمان حساسیت به کار برد.

امتداد آلرژی و خارش بدن ممکن است این یک نوع حساسیت و یا آسم فصلی باشد که با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی با مشخص شدن نوع آن می توان از واکسن های آلرژی و یا داروهای استنشاقی استفاده کرد.

سردرد و سینوزیت ممکن است این فرد دچار حساسیت و یا آلرژی های فصلی شده باشد که باید با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی نوع آن مشخص شود.

سرفه های شدید و تنگی نفس ممکن است حساسیت و حتی یا آسم فصلی باشد که باید با مراجعه به کلینیک های ویژه حساسیت و یا با مشخص شدن آسم باید از داروهای استنشاقی استفاده کرد.

سرفه های شدید در فصل سرما این یک عارضه حساسیت و آلرژی بوده که در صورت مشخص شدن نوع آن می توان از واکسن های آلرژی استفاده کرد.

کهیر زدن بدن علت زدن کهیر بر روی پوست بخاطر این حساسیت بوده که فرد باید نوع آلرژی را مشخص و برای پیشگیری از وقوع آن عارضه به پزشک های متخصص و یا کلینیک های ویژه آلرژی مراجعه شود.

سرفه های مداوم و عود کردن سینوزیت این عارضه به خاطر حساسیت و آلرژی های مختلف می باشد که باید نوع آن با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی مشخص شود.

حساسیت به گرده گیاهان در فصل تابستان و بهار ایجاد می شود که اثر آن سرفه در فرد ایجاد و سینوس ها ممکن است عفونی شود که در این زمان باید سیتی اسکن گرفته شود.

آلرژی فصلی و درد استخوان استخوان درد هیچ ربطی به آلرژی ندارد و اگر فردی خارش پوستی پیدا کرد ممکن است در اثر ایجاد انواع حساسیت باشد ولی به طور کلی کمبود ویتامین دی و پوکی استخوان باعث ایجاد دردهای استخوانی می شود.

خارش شدید به همراه تورم این عارضه بیشتر به خاطر حساسیت و یا آلرژی فصلی می باشد که با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی نوع حساسیت باید مشخص شود اما به طور کلی چاره ای جز مصرف واکسن حساسیت این فرد ندارد.

بالا رفتن دمای بدن این عارضه بیشتر به دلیل آلرژی بوده و ممکن است یک فردی که دچار طبعی گرم است غذاهای گرم را بیش از حد مصرف کرده باشد.

آلرژی به مواد شیمیایی و مواد غذایی این یک نوع حساسیت و آلرژی به مواد است که با مراجعه به کلینیک های حساسیت و مشخص شدن آسم عارضه آسم باید از داروهای استنشاقی در درمان آن استفاده کرد.

سرفه و گلودرد این عارضه می تواند یک نوع حساسیت فصلی باشد که با مراجعه به کلینیک های ویژه آلرژی نوع حساسیت آن مشخص شود.

حساسیت و سینوزیت این عارضه بیشتر به خاطر حساسیت به آلرژی بوده و به ناچار باید طول درمان آن سپری شود و با مشخص شدن نوع حساسیت از واکسن آلرژی استفاده شود.

عطسه و سرفه زیاد این عارضه یک حساسیت فصلی می تواند باشد که در صورت مشخص شدن نوع آن می تواند از واکسن ضد حساسیت با تشخیص پزشک استفاده کرد.

حساسیت شدید در فصل بهار این یک نوع حساسیت به آلرژی های فصلی محسوب می شود که با مراجعه به کلینیک های آلرژی و مشخص شدن نوع حساسیت واکسن آلرژی آن مصرف شود.

تنگی نفس و گاز معده این عارضه می تواند به نوعی حساسیت محسوب می شود به طوری که رفلاکس معده خود علائم حساسیت و آلرژی بوده که با مراجعه به کلینیک های ویژه حساسیت نوع آلرژی باید مشخص شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کلید واژه ها: حساسیت - آلرژی - سرماخوردگی - سیستم ایمنی - صورت - مصرف - بیماری - عفونت - کاهش وزن - حساسیت های فصلی - خواب - آزمایش - آلودگی - مشکل - مرکز تحقیقات - مصرف کنندگان - پوکی استخوان - آبریزش بینی - خواب آلودگی - عوارض - همراه - ایمنی - داروی - گرد و غبار - کاهش - استخوان - بیماران - بهداشت - مشکلات - تزریق

آخرین اخبار سرویس:
6بیماری،باضعف سلامت موها ارتباط دارند

اختلالات وزن در کودکان ایرانی در حال افزایش است

تولد پیش از موعد با تاخیر در سخن گفتن کودک ارتباط دارد

چرا حس بویایی ضعیف می شود؟

یک عامل مهم ضعف و ناتوانی در مردان سالمند

اصلاح باورهای نادرست درباره شیر

مردان بخوانند

درمان کم خونی با 5 نوشیدنی سالم

چرا حس بویایی ضعیف می شود؟ 9 دلیل پزشکی

چرا دندان می پوسد؟

افراد مبتلا به سرطان سینه از مصرف این مواد غذایی پرهیز کنند

رازهای دلچسب مادر بودن

مطالبات سال 95 مراکز درمانی و دارویی به زودی پرداخت می شود

اگر باردارید، دور این عرقیات را خط بکشید

تأکید بر نقش ژن درمانی در درمان بیماری ها

خانم ها بخوانند

عاملی مهم ضعف یادگیری در کودکان

7 علامت التهاب آپاندیس

اهمیت مصرف جو دوسر در صبحانه برای مقابله با آرتروز/ سه چهارم میانسالان به آرتروز مبتلا هستند

خوردن«جو دوسر»درصبحانه راهی برای مقابله باآرتروز

برای حفظ سلامت مثانه چه کنیم

مصرف هم زمان این 2 خوراکی ممنوع

کشف راز بیماری هولناک ابولا

دلایلی که به شما می گویند سینوزیت دارید!

درمان های خانگی زردی نوزاد

فوق تخصص گوارش مطرح کرد توصیه هایی برای سلامتی دستگاه گوارش

پس از مصرف نمک فراوان چه کاری انجام دهیم؟

چرا قبل از زنگ زدن ساعت بیدار می شویم

چگونه به جنگ با رفلاکس معده برویم؟

نگه داشتن عطسه موجب پارگی گلوی یک مرد شد!

ششمین کنگره قلب و عروق ایران برگزار می شود

نگه داشتن عطسه موجب پارگی گلوی مرد انگلیسی شد

بررسی روش های صحیح و مختلف برای لاغری و سلامت

طرح جلد قابل تأمل نشریه آلمانی درباره ترامپ

تلفات آلودگی هوا کمتر از سانچی نیست

علائم وجود سنگ کلیه

چرا دندان می پوسد؟

اثرات مفید «گلقند» در درمان حملات سردرد میگرنی

تمام خدمات اورژانس رایگان است

چه زمانی با وجود بیماری می توانیم ورزش کنیم؟

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

تلفات "آلودگی هوا" کمتر از "سانچی" نیست

اولین کنگره سراسری بیماری های تنفسی کودکان

برخی ازمعلولیت های مادام العمر را می توان با ژن درمانی معالجه کرد

استخدام ویزیتور باحقوق،پورسانت در شرکت شاهین گستر

روستاییان هندی قربانیان اصلی آلودگی هوا

عرضه مرغ زنده در اهواز به مشکلی جدی تبدیل شده است

4 اثر مخرب شکر روی مغز

متخصص تغذیه: به رشد قد کودکتان توجه کنید/ فرزندتان را در فعالیت های گروهی شرکت دهید

ممنوعیت دریافت عوارض از عوارضی «قزوین-زنجان»

چرا سحرخیزی خوب است

از این دوران ازسندرم تخمدان پلی کیستیک پیشگیری کنید

5 نوشیدنی سالم را برای درمان کم خونی، امتحان کنید

4 اثر مخرب شکر روی مغز!

رفع یبوست و لزوم مصرف ماست پروبیوتیک

معلولیت هایی که با تغییرات ژنی می توان درمان کرد

شکمی تخت با10 تمرین ورزشی

«برنده سهمیه امدادخودرو شده اید» دروغ است

10 فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می رساند

اگر باردارید، دور این عرقیات را خط بکشید!/عکس

معاون سازمان انتقال خون: سنجش سلامت خون های اهدایی در کشور متمرکز شد

قبیله ای با مردان پاخرچنگی

طرح ایرانوم افتتاح شد

پروژه ملی و منطقه ای ایرانوم افتتاح شد

بهترین مواد غذایی برای پیشگیری از کم خونی کدام اند؟

خیانت زنان به یکدیگر

اصلاح باورهای نادرست درباره شیر

رییس سازمان غذا و دارو: 4 هزار میلیارد تومان در راستای رفع مشکلات دارویی پرداخت می شود

پاسخ به چند باور قدیمی درباره خوردن شیر

1122 ایثارگر استان قزوین پایش سلامت شدند

مغز هسته برخی میوه ها خطرناک اند

بیماری ناشناخته این دختر 17 سال خانه نشینش کرد!

کشف و معدوم سازی بیش از 20 تن مواد غذایی فاسد

عاملی که به کودکان اوتیسمی کمک زیادی می کند

وزیر بهداشت:تلفات آلودگی هوا کمتر از سانچی نیست

باورهای نادرست درباره شیر

برگزاری ششمین کنگره قلب و عروق ایران در اسفند ماه

مشکل نوزادان مبتلا به ناشنوایی و کم کاری ها برای درمان آنها

علت پوسیدگی دندان چیست؟

بدهی های سال 95 بیمه سلامت تسویه شد

پرداخت کمک هزینه سوء تغذیه به 100 کودک در آبپخش

رییس سامانه بهداشت 190 خبر داد کشف و معدوم سازی بیش از 20 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته

دبیر اجرایی کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی مطرح کرد نشانه های ابتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک/ ضرورت پیشگیری و درمان بیماری از دوران بلوغ

طرح ایرانوم افتتاح شد

نگهداری دام و طیور در منازل مسکونی شهرها/توزیع غیرمجاز سبزی خرد شده

فرمول غذایی برای مقابله با افسردگی فصلی

یک اورولوژیست: علائم عفونت کلیه ها را بشناسید

یک دندانپزشک مطرح کرد شایع ترین علل پوسیدگی دندان ها/ نواحی از دندان ها که مستعد پوسیدگی هستند

حمایت از تولید داخل و نظام دارویی ژنریک، اولویت سازمان غذا و دارو

خواص درمانی ماست پروبیوتیک در کتاب کاله

بهترین رژیم های غذایی سال 2018، از نظر متخصصان

مرگ و میر روزانه ناشی از حوادث و آلودگی بیش از کشته ها سانچی

چقدر سالاد بخوریم که مغزمان جوان بماند؟

عوامل عجیبی که می تواند شما را به «دیابت» مبتلا کند

خانم ها بخوانند!

شناسایی تغییرات ژنتیکی اقوام ایرانی در پروژه "ایرانوم"/ثبت نشدن 30درصد ازاین تغییرات ژنی دردنیا

ابهام در سلامت غذاهای تراریخته | درخواست از وزارت بهداشت

کشف و معدوم سازی بیش از 20 تن مواد غذایی فاسد

رفع یبوست و لزوم مصرف ماست پروبیوتیک

5 علامت آلرژی غذایی که نباید نادیده گرفته شوند

در خصوص آلرژی و بیماری های تنفسی بیشتر بدانید

در خصوص آلرژی و بیماری های تنفسی بیشتر بدانید