مطالب مرتبط:
رویکرد محتوا محوری اعتماد به کانون پرورش فکری را افزایش می دهد
نظری: نباید به جایگاه فعلی کانون پرورش فکری بسنده کنیم/ حاجیان زاده: کانون را در اوج تحویل می دهیم
«فاضل نظری» مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را تحویل گرفت
مدیرعامل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: آموزش 7 زبان خارجی در کانون های زبان/ افزایش 4 برابری فروش کتاب های کانون پرورش فکری
تلاش فراکسیون زنان برای افزایش سن ازدواج به 15 سال با جلب رضایت مراجع تقلید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 آذر 1396 ساعت 11:352017-12-14سياسي

فاضل نظری: تلاش کنیم اعتماد خانواده ها را به کانون افزایش دهیم


مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر لزوم توجه بیشتر به نقش تولی گری این مجموعه در حوزه های فرهنگی ، هنری و ادبی تاکید کرد.

- گزارشی از تودیع و معارفه مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فاضل نظری: تلاش کنیم اعتماد خانواده ها را به کانون افزایش دهیم مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر لزوم توجه بیشتر به نقش تولی گری این مجموعه در حوزه های فرهنگی ، هنری و ادبی تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، ابوالفضل (فاضل) نظری،در آیین تکریم از علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل سابق و معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید کانون با تاکید بر این موضوع گفت: به اعتقاد من حوزه های تصدی گری فرهنگی کودکان و نوجوانان باید به بخش های خصوصی، جوانان مستعد و سازمان های مردم نهاد واگذار شود و کانون به عنوان متولی اصلی این حوزه نقش خود را پررنگ تر ایفا کند.

مدیرعامل جدید کانون هم چنین بر توجه بیشتر به محتوا محور بودن فعالیت ها و توسعه کیفی در کنار کمیت ها تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم اعتماد خانواده ها را نیز به کانون افزایش دهیم.

نظری با اشاره به این که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی و اثرگذارترین بخش های جامعه است، خاطرنشان کرد: از نقش این مجموعه ی فرهنگی نه می توان صرف نظر کرد و نه به جایگاهی که اکنون در آن قرار دارد، می توان بسنده کرد.

وی فرهنگ را مجموعه ای از آداب، عقاید، اعتقادات، باورها، رفتارها، هنجارها و نمادهایی دانست که رفتارهای انسان ها را شکل می دهد و به آن چه که هستند تبدیل می کند.

نظری افزود: اگر فرهنگ را به مثابه معماری یک بنا نگاه کنیم آن چه به این بنا شکوه می دهد در واقع خشت اول آن است که درست گذاشته شده است و دوران کودکی نیز که زمان شکل گیری شخصیت افراد است، نقش بسیار با اهمیتی دارد.

وی با بیان این که ایجاد تغییر در اعتقادات و باورها، کاری دشوار است اظهار داشت: باید تلاش کنیم با تغییر در کودکان که همان سنگ بنای جامعه اند در جامعه تغییر ایجاد کنیم.

وی با اشاره به این که گام های بسیار خوبی در زمینه فعالیت های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان برداشته شده که شایسته قدردانی است، گفت: معتقدم اگر فعالان حوزه فرهنگ با قلب و جان خود گام برمی دارند برای کار در کانون باید یک چاشنی عشق نیز به آن اضافه کرد، چرا که برای ایجاد افق های تازه در این بخش اگر عشق نباشد زیان خواهیم کرد.

مدیرعامل جدید، کار در کانون را پیش از آن که تلاشی برای پاداش باشد پاداشی برای تلاش کسانی دانست که در این مسیر متحمل زحمت و همتی شده اند و اظهار امیدواری کرد: ثمره ی تلاش های وی نیز در آینده با بالندگی کودکان و نوجوانان مشخص شود.

وی در پایان از اعتماد وزیر آموزش و پرورش قدردانی کرد و ابراز داشت: خدا را شاکرم که در این برهه از عمرم توفیق خدمت به کودکان و نوجوانان کشور را پیدا کردم و خود را کانونی می دانم و کانونی خواهم ماند.

آیین تکریم از تلاش های علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل سابق و معرفی ابوالفضل (فاضل) نظری به عنوان مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عصر روز 22 آذر 1396 با حضور سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در سینما تئاتر کانون برگزار شد.

وزیر آموزش و پرورش هم گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را شریک مدرسه و محیط دوم یادگیری دانش آموزان می دانیم که می تواند بیش از گذشته در خدمت تعلیم و تربیت قرار گیرد.

سیدمحمد بطحایی تصریح کرد: این ظرفیت در کانون وجود دارد که به عنوان شریک در ماموریت های آموزش و پرورش و مدرسه ایفای نقش کند.

وی افزود: کانون بسیاری از محدودیت هایی که در مدارس و در قالب برنامه رسمی با آن مواجه هستیم را ندارد از همین جهت، استعداد قابل توجهی برای پذیرش این نقش را داراست.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: کانون با هم افزایی با مدرسه این توان را دارد که در کنار مدیران نه به عنوان پشتیبانی کننده مدرسه، بلکه به عنوان شریک مدرسه ایفای نقش کند.

بسیاری از اهداف تربیتی نظام آموزشی کشور از طریق فعالیت های کانون محقق می شود.

وی گفت: ویژگی شراکت کانون و مدرسه در تربیت این است که امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی به شراکت گذاشته شود.

از همین طریق باید هم افزایی صورت گیرد، اگر این دو با یک هدف و در یک راستا ساماندهی شوند شرط این شراکت را بجا آورده اند.

وی ادامه داد: کانون پرورش فکری یک محیط یادگیری انعطاف پذیر است به شرط آن که قالب هایی را که همواره در تصمیم گیری ها حاکم می دانیم کنار بگذاریم و اجازه دهیم کانون در کنار مدرسه در اختیار تعلیم و تربیت دانش آموزان قرار بگیرد.

بطحایی یادآور شد: از آنجا که حجم بسیار زیادی از تولیدات چند رسانه ای در کشور ما وجود دارد و به دلیل جنبه های تجاری بیشتر در حوزه کودک و نوجوان گستردگی پیدا کرده انواع تولیداتی که خارجی هستند در این رقابت وجود دارند که ماموریت جدی کانون در این شرایط حمایت از تولیدکنندگان برای باز کردن فضای رقابت با چنین محصولات خارجی است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: کانون می تواند به مانند نخ تسبیح، نقش موثری در عرصه ادبیات کودک ایفا کند و فعالان این عرصه کانون را به عنوان یک پشتیبان و حامی جدی بشناسند.

وی افزود: باید از کانون به عنوان محیط یادگیری انعطاف پذیر نام ببریم زیرا از طریق کانون می توان به اهداف مدنظر در امر تعلیم و تربیت دست پیدا کرد به شرط آنکه بخشی از قالب های حاکم بر تصمیم گیری ها را کنار بگذاریم.

بطحایی با اشاره به پیشینه کانون گفت: کانون پیشینه غنی و قوی 52 ساله دارد و انباشتی از تجربه های مختلف در حوزه فرهنگ و هنر و ادبیات کودکان را در خود جای داده و سرمایه گران قدری است تا به عنوان یک موتور محرک برای حرکت در مسیر تعلیم و تعلم قرار گیرد.

وی با بیان این که کانون به عنوان یک محیط یادگیری می تواند به جبران نقایصی که در مدرسه و در فرآیند تعلیم و تربیت وجود دارد بپردازد، افزود: کانون با برخورداری از هنر، سهم فراوانی در تربیت کودکان و نوجوانان دارد.

کودکان ایرانی باید با نشاط، سرزنده و امیدوار به آینده و تلاشگر تربیت شوند.

وی گفت: ما انتظار داریم بچه ها کار گروهی و تعامل با یکدیگر، صبوری، آزادی و آزادگی، صداقت و درستی را یاد بگیرند که مدارس ما نمی تواند همه این اهداف را محقق کند و کانون می تواند به عنوان محیط دوم یادگیری بیش از گذشته مورد توجه و در کنار مدرسه قرار گیرد.

بطحایی تصریح کرد: در میان انواع محیط های یادگیری، کانون از یک پایگاه اجتماعی فاخری برخوردار است، همه ما تجربه و خاطره های خوبی از کانون داریم و محیط آرامش بخش، شادی و نشاط و ترکیب رنگ ها را در ذهن ما تداعی می کند.

وی با اشاره به این که کانون پایگاه اجتماعی و سرمایه عظیمی است که مردم به آن اعتماد دارند، افزود: کانون پرورش فکری در کنار ماموریت خود در حوزه ادبیات هنر کودکان و نوجوانان می تواند در حوزه های مهارت آموزی نیز وارد شود و در زمینه کارآفرینی، تقویت روحیه پرسشگری و هدایت به سمت پژوهش نیز وارد عمل شود.

وزیر آموزش و پرورش در توصیف ابوالفضل (فاضل) نظری از وی به عنوان هنرمندی جوان، پرتلاش و پرانرژی و دارای ذوق و درک عمیق از جامعه هنری کشور یاد کرد و گفت: بسیاری از هنرمندان به کانون احساس تعلق می کنند و خودشان را مدیون و وام دار این مجموعه می دانند و برای کمک به کانون آماده اند.

امیدوارم مدیرعامل جدید کانون با ارایه ی برنامه خود، از این ظرفیت بی کران جامعه هنری برای شتاب بخشیدن به فعالیت های کانون استفاده کند.

وی در پایان همچنین به خدمات مدیرعامل سابق کانون نیز اشاره کرد و گفت: چهار سال پر ثمر در کانون پشت سر گذاشته شد و این خدمات در تاریخ کانون ماندگار خواهد شد.

از آقای حاجیان زاده خواسته ام به عنوان مشاور با من همکاری کند تا از تجربه هایش در حوزه های فرهنگ و هنر کودک و نوجوان استفاده کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کانون پرورش فکری کودکان - مدیرعامل - نوجوانان - فرهنگ - جوانان - کودکان - فرهنگی - خانواده - جدید - افزایش - فکری - جامعه - تودیع و معارفه - معارفه - روابط عمومی - شخصیت افراد - گزارش - مردم نهاد - هنری - ادبی - انسان ها - معماری - ایسنا - تودیع - انسان - روابط - اداره - توسعه - زاده - آیین

آخرین اخبار سرویس:
استاندار کهگیلویه وبویراحمد در بازدید از بیمارستان شهدای گمنام : وضعیت خدمات دهی در شأن مردم نیست

زمان انتشار لیست اعضای «امید» هنوز معلوم نیست

بطحایی: اجرای سند 2030 بعد از دستور رهبری متوقف شد

استخدام کارشناس و کارشناس ارشد حسابداری در خراسان رضوی

عراق، افغانستان و آسیای میانه ؛ بازار صادراتی مواد شوینده ایرانی/با کاهش مصرف ناشی از صرفه جویی مواجهیم

کدام املاک سرقفلی دارند؟

پوستم کنده شد!

بروجردی: برخی کشورها با شیطنت به دنبال برهم زدن برجام هستند

گمانه زنی ها درباره اخراج رییس دفتر ترامپ

استخدام یک شرکت تبلیغاتی در چند رده شغلی

مهار قانون گریزان با شهروند آگاه

استخدام راننده با اتومبیل جهت تاکسی سرویس در البرز

شافعی: گردشگری سلامت از ظرفیت استثنایی در اقتصاد کشور برخوردار است

استخدام پیک و نیروی آقا جهت آشپزخانه در قم

جنگ با یمن، عربستان را با کسری بودجه مواجه کرده است

کنایه های تند مصباح یزدی؛ برخی خود را باسوادتر از رهبری می دانند چون مثلا دکترا دارند

استخدام خانم آشنا به طراحی و حسابداری در خراسان رضوی

جاعلان اسناد در دام شرکت های دانش بنیان

آیا متهم میلیاردی فراری صندوق ذخیره فرهنگیان به کشور باز می گردد؟

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان: معلمان نقش مهمی در تبیین ارزش های انقلاب اسلامی دارند

ادعای کذب شهردار نقش بر آب شد/ شکایت ناجا از شهرداری تهران

مدیران دستگاه های اجرایی در راستای برنامه های دهه فجر بایدحضور فعال داشته باشند

ارزیابی زیست محیطی پروژه ها باعث توقف نمی شود

دریافت عوارض بزرگراهی از شهروندان قابل پذیرش نیست

آهنگ جدید بابک برهانی منتشر شد+صوت

حرم مطهر حضرت زینب (س)

واگذاری «مدیریت اجرای ظرفیت سنجی دستگاه ها» به اتحادیه قرآنی خراسان شمالی

شلیک موشک های دوش پرتاب علیه تهدیدات هوایی در دومین روز رزمایش محمد رسول الله(ص)

اقامه نماز باران در کاشمر

یک ماه سه روز بعد از زلزله در کوهبنان چه می گذرد؟

شلیک موشک های دوش پرتاب علیه تهدیدات هوایی در دومین روز رزمایش محمد رسول الله(ص)/ اجرای تاکتیک های بومی نزاجا در جنوب شرق کشور

قانون پرستاری برای اسرای عراقی استثنا نبود/ آرامش حین کارم را مدیون قرآن هستم

لزوم هوشیاری خانواده ها در مقابل مخدر «دستمال»/ قاچاقچیان مواد مخدر نتوانستند «شامپو» را وارد کشور کنند

روایت فروتن از تصویربرداری مراسم ورود امام(ره)

نماینده ولی فقیه در کردستان: جهان از رهبر ایران حرف شنوی دارد/ تنوع رنگ و مذهب در ایران الگویی برای اتحاد است

فیلم/ چرا تعرفه خودروهای هیبریدی با افزایش 1100درصدی مواجه شد؟

سفیر اتریش در تهران: حفظ برجام به نفع جهانیان است

مقام معظم رهبری 15هزار دست لباس به دانش آموزان قلعه گنج کرمان اهدا کرد

جدال ماده 10 قانون احزاب با اصل 27 قانون اساسی

رمزگشایی از یک خروج پر سر و صدا

استاندار لرستان مشاورین دانشگاهی خود را منصوب کرد

مردمی تر شدن برنامه ها، هدف مهم کمیته مساجد دهه فجر است

21 نکته روانشناسی که در مورد انسان نادیده گرفته می شود

از پای تنور تا محراب عبادت

خیز تهران برای تبدیل شدن به شهر هوشمند

منافذ کالندریا با سیمان پر شد تا استفاده فوری از آن نشود

آغاز طرح آرامش و امنیت شبانه تهران

کارگاه آموزشی «با هم تا بهشت» در بیرجند آغاز شد

نماهنگ | فریب دشمن را نخورید

یک فوریت طرح سیاست ها و رویکردهای تدوین برنامه 5 ساله سوم توسعه تهران

سخنان کوبنده زینب(س) در مجلس یزید بستر شکست بنی امیه را فراهم کرد/2

برای اولین بار در لرستان،انتصاب یک خانم در عرصه منابع طبیعی

ریشه مشکلات پرستاران

استراتژی منطقه ای جمهوری اسلامی ایران

یادواره 8 شهید انقلاب در مشگین شهر برگزار شد

آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

شعری به مناسبت میلاد اسوه صبر و مقاومت در جهان فرزانه بانویی که ارکان ستم/ یافت از تیغ کلام او تزلزل زینب است

آغاز ثبت نام در دوره های بدون آزمون حوزه علمیه بانوان

5 نکته برای تربیت یکی یکدانه ها

برگزاری بیش از 30 ویژه برنامه دهه فجر در مساجد چهارمحال و بختیاری

«دکتر ضیایی» سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی شد

اوقات شرعی امروز به افق یاسوج

آغاز ثبت نام مرحله دانشگاهی جشنواره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه قم

حضور 2 لرستانی در میان چهره های برتر قرآنی کشور در سال 96

اشتغال زایی در بستر فضای مجازی از ایده تا عمل

مسئولان محترم تردید نکنید؛جامعه به شوک بزرگ نیاز دارد؛شوک تغییرات گسترده!

سخن از دل مردم گفتن راهی است به اعماق باور مردم

گزیده روزنامه های 3 بهمن 1396

6کلید برای درک خانم ها

روز تو، روز یاس سپید - معصومه موسوی**

«استاد مظاهری» و دفتری انباشته از نام قرآنیان/ تجلیل از یار همیشگی استاد مولایی

دشمنان نظام اسلامی مسیر معاویه ها و یزیدیان را ادامه می دهند

مجازات اسیدپاشی

سیاست بازی در شورای شهر این بار برای پدر معنوی منافقین

استخدام فروشنده آشنا به یرآق الات کابینت در میانجاده کرج

تسویه با تمامی سپرده گذاران موسسات غیرمجاز تا پایان بهمن

زندگی را با فاکتورهای قرآنی آغاز کنیم

مصاحبه با روحانی از برنامه های عادی رشیدپور محافظه کارانه تر بود!

جزییات افزایش حقوق و دریافتی معلمان در لایحه بودجه سال 97

بی توجهی به حرفه پرستاری، بی توجهی به سلامت جامعه است

تأمین امنیت شناگران استرالیایی با کمک پهپاد

استخدام همکار خانم مسلط به فتوشاپ و عکاسی در شرکت پاپکو

موفق ترین چهره هایی که نامشان در قرآن آمده است

کارنامه موفق دولت در ساماندهی و مدیریت نظام بانکی

سخنرانی صادق فرامرزی درپنل کسب و کار وارتباط با صنعت بانکداری

بهترین صدقه ای که می توان پرداخت کرد

استخدام طراح 3D آشنا به CAD جهت کار کابینت در تهران

هیات کره جنوبی وارد کره شمالی شد

گل حیدر، یا زینب...

هفتمین دوره آموزش زبان فارسی در ژاپن آغاز شد

استخدام کارمند خانم دارای تحصیلات مناسب در خراسان رضوی

مهم ترین حُسن دولت از نگاه روزنامه های اجاره ای

خبرهای خوش از قراردادهای جدید نفتی در راه است

رییس سیا: اون چند ماه تا هدف قرار دادن آمریکا فاصله دارد

شناسایی برادر خوانده های 3800 ساله+تصاویر

پرستاران، فرشتگان رحمت الهی بر روی زمین

ساعت درسی دوره پیش دانشگاهی افزایش می یابد

استخدام دانشجوی معماری جهت نظارت و کار اجرایی در تهران

ارزیابی عملکرد 8 ماهه بودجه سال 96 کل کشور در دستورکار پارلمان

واکنش رییس سازمان حفاظت محیط زیست به خبر حذف بودجه گرد و غبار

فاضل نظری: تلاش کنیم اعتماد خانواده ها را به کانون افزایش دهیم

فاضل نظری: تلاش کنیم اعتماد خانواده ها را به کانون افزایش دهیم