مطالب مرتبط:
مذاکرات برای امضای 10 قرارداد نفتی با جدیت پیگیری می شود
الزامات تهیه بسته پیشنهادی امنیتی – سیاسی ایران برای اتحادیه اروپا
الزامات تهیه بسته پیشنهادی امنیتی – سیاسی ایران برای اتحادیه اروپا
فروش اوراق گواهی سپرده توسط بانک توسعه تعاون
توسعه صادرات، بستر رشد اقتصادی در جامعه است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 آذر 1396 ساعت 01:352017-12-13سياسي

جدیت در پیگیری امورات توسعه ای و زیربنایی از الزامات است


رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در اولین جلسه شورای هماهنگی برنامه ها و اولویت های کاری خود را تشریح کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگارخبرگزاری موج،خالد جعفری در جلسه شورای هماهنگی که با حضور کلیه مدیران و روسای سازمان و دستگاه های وابسته برگزار شد افزود: کلیه واحدهای سازمان جهاد کشاورزی به عنوان یک دستگاه تاثیر گذار در توسعه استان کردستان باید از هماهنگی و صمیمیت خاصی برخوردار بوده و به جدیت پیگیر امورات توسعه ای و زیربنایی در استان باشند.

وی افزود: خدا را شاکریم که روحیه تعاون و همکاری در میان همکاران به خوبی نمایان می باشد و حضور در جمع مدیران توفیقی است که بتوان هر چه بیشتر به کشاورزان و روستاییان خدمت کنیم .

جعفری خاطر نشان کرد: ارتباط و همکاری مناسب با دستگاه های وابسته بسیار با اهمیت و راهگشا می باشد و تعامل و هماهنگی با دستگاه های وابسته می تواند موجب پیشبرد اهداف کلان وزارت جهاد کشاورزی در استان شود که در نهایت باعث بهره وری ،افزایش تولید و درآمد و رفاه خانواده کشاورز خواهد شد.

وی داشتن و اجرای فرهنگ جهادی عاملی مهم در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده بخش کشاورزی دانست و اضافه کرد: داشتن تعهد و نیت خدمت به این بخش، با رضایت خداوند و رضایت مردم از دولت خواهد بود و حضور روحانیت را در سازمان نعمتی دانستند که موجب افزایش روحیه معنوی سازمان خواهد شد.

جعفری خاطر نشان کرد: مردم ما مردمی فهیم قدردانی هستند که این خود انگیزه خدمت را درما تقویت می کند.

وی عنوان کرد: ما همگی وارث ایده و فکر جهادی می باشیم،که هنوز در جمهوری اسلامی جاری است.

و این فضای صمیمی دوستانه و همدلی است که اهداف عالی نظام را به ثمر خواهد رساند.

جعفری بابیان اینکه توسعه این استان نیازمند به امنیت اشتغال و تولید است افزود: با توجه به اینکه امسال سال تولید و اشتغال است قطعا باید سیاست افزایش تولید محصولات با هدف اشتغال زایی مد نظر باشد، و باید این تولیدات در جهت اقتصاد مقاومتی سوق بدهیم تا این دو موجب توسعه یافتگی هر چه بیشتر این استان شود.

وی هماهنگی بین دستگاه های وابسته و پیوسته با سازمان جهاد کشاورزی را یکی از ارکان های مهم دستیابی به اهداف تعیین شده دانست و خاطر نشان کرد هدف اصلی ما باید رضایت مندی خداوند باشد که در نهایت به رضایت مردم فهیم و قدردان استان منجرخواهد شد.

جعفری اجرای فرهنگ جهادی را اساس و بنیان حرکت جهادی دانست و افزود ما با این فرهنگ و توجه با منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی می توانیم آرمان های انقلاب را در جهاد کشاورزی و استان متجلی سازیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه دست یابی به اهداف در فضایی صمیمی و همکاری متقابل ممکن و دست یافتنی است، تاکید کرد: تمام مدیران ارشد استان حامی توسعه بخش کشاورزی هستند و خوشبختانه مدیران دستگاه های اجرایی هم دیدگاه مثبت و مناسبی نسبت به بخش کشاورزی دارند.

جعفری جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی را از اولویت های استانداری و به تبع آن سازمان جهاد کشاورزی استان دانست و از تمام مدیران و مسئولین سازمان خواست که با رافت و نهایت همکاری با متقاضیان سرمایه گذاری برخورد کنند.

وی اضافه کرد: احترام به سرمایه گذار باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده و آنها را نه به چشم یک سودجو بلکه باید به عنوان کسانی دید باعث افزایش تولید،درآمد و اشتغال در استان میشوند.

جعفری میزان سطح اراضی آبی استان را خیلی کم دانست و افزود امیدواریم از طرح مهار آبهای مرزی بتوانیم بیشترین تخصیص آب را برای آبی کردن اراضی دیم استان بگیریم و با اعتبارات ویژه ای هم که در اختیار این پروژه قرار داده شده است از جدیدترین شیوه های آبیاری برای مصرف بهینه آب بهره ببریم.

وی با تاکید براینکه ما باید از آب و خاک بیشترین استفاده و بهروری را داشته باشیم گفت: در زمینه توسعه گلخانه ها در استان یکی از اهداف مهم ما در این راستاست که امیدواریم مدیران سازمان توجه ویژه ای به این بخش داشته و ایجاد گلخانه ها در سطوح کوچک و بزرگ در اولویت امور قرار دهند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان آمایش سرزمینی استان را از اولویت های برنامه کاری سازمان جهاد کشاورزی دانست وخاطر نشان کرد: برای توسعه بخش کشاورزی در تمام زمینه ها باید شناخت دقیق و صحیح از شرایط و وضعیت بخش کشاورزی بخصوص خاک و آب و نیز پتانسیل های استان داشته باشیم تا در دست یابی به اهداف دچار انحراف نشویم و بدانیم در جه شرایطی و کجا چه فعالیتی را انجام دهیم.

وی اجرای کشاورزی حفاظتی و مراقبت از خاک و آب را از اصول توسعه کشاورزی دانست و افزود ما با کشاورزی حفاظتی، هم از منابع طبیعی و خدا دادی محافظت می کنیم و هم میزان تولید را در سطح افزایش داده و کشاورزی را اقتصادی تر می کنیم.

وکشاورزی حفاظتی را باید ترویج کنیم که هم رطوبت خاک برای رشد محصول هم ساختمان خاک از بین نرود و در معرض فرسایش آبی و بادی قراز نگیرد.

جعفری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه توسعه باغات و آبی کردن دیم زارهای استان در حال انجام است و در آینده با افزایش تولیدات باغی و زراعی استان روبرو خواهیم شد، می طلبد که کارخانه های فراوری محصولات کشاورزی احداث شده و از متضرر شدن کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی استان جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: اگر ما بخواهیم کشاورزی اقتصادی داشته باشیم باید در کنار احداث کارخانجات فراوری محصولات کشاورزی، صادرات محصولات را به کشورهای خارجه مد نظر قرار دهیم.

تا بتوانیم افزایش سطح بخصوص رد بخش باغبانی استان داشته باشیم.

جعفری با تاکید بر اینکه ارتقای سلامت و تولید محصول سالم از اولویت های جهاد کشاورزی است افزود کیفیت تولیدات بخش کشاورزی استان از استانداردهای لازم برخوردار بوده و تولید محصول سالم بخشی از فرهنگ عمومی جامعه کردستان بوده و هست.

وی خاطر نشان کرد: توجه به آموزش بهره برداران و کارشناسان مجموعه جهاد کشاورزی از دیگر برنامه های مهم کاری ماست که امیدواریم مدیریت ترویج سازمان با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، با به کار گیری جدید ترین شیوه های آموزشی و ترویجی دنیا،که روشهای مشارکتی در آنها اصل بوده و کشاورز محور میباشند توجه ویژه ای به قشرهای ضعیف جامعه کشاورزی کند تا بتواند مشکلات را تا حد ممکن مرتفع سازد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی، حفاظت از منابع طبیعی و مراتع را از مهمترین وظایف انسانی دانست ادامه حیات کره زمین با حفظ جنگل و مرتع است و افزود ما به عنوان جهاد کشاورزی بیشترین وظیفه را در این راستا داشته و بکوشیم تا صیانت از این منابع به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و بایستی با هرگونه تخریب و نابودی منابع طبیعی به جدیت برخورد کرده و همکار و یاری گر مدیران و کارشناسان منابع طبیعی استان باشیم.

با توجه به توپوگرافی استان نیاز شدید به فعالیت آبخیزداری میباشد تا به حفظ منابع آیی ،خاکی وجنگل و مرتع کمک کند.

خالد جعفری: آسانکاری برای واگذاری اراضی به منظور احداث باغات و همچنین جذب سرمایه گذار دستور کار مدیران شهرستانها باشد داد والبته کمافی سابق سختگیری در خصوص تغییر کاربری اراضی به منظور سوء استفاده و قطعه قطعه کردن زمین های زراعی در پیگیری شود.

این مسئول ضمن ابراز خرسندی از آبی شدن 17 هزار هکتار از اراضی دیم استان تا مهرماه سال 97 افزود: هدف ما آبی کردن 86 هزار هکتار از دیم زارهای استان است که امیدواریم با پیگیری های ما و مدیران ارشد استان در آینده به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه، یکی از دلایل اصلی کم شدن دام سبک تخریب مراتع در سطح استان است اضافه کرد: گوشت دام سبک به جهت استفاده از مراتع و علوفه مناسب کاملاً ارگانیک بوده و می توان ادعا کرد که گوشت گوسنفدی در کردستان از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

جعفری بر توسعه زنبورداری، به جهت اشتغالزایی مناسب و گرده افشانی که در مزارع و باغات استان انجام می دهد تاکید کرد که: وجود زنبورعسل در باغات و مزارع باعث افزایش تولید وبازار پسندی و کیفیت مطلوب محصولات می شود.

جعفری خاطر نشان کرد: یکی از اهرم های اصلی حمایت از کشاورزان در کشورهای توسعه یافته بیمه است و متاسفانه کشاورزان ما دیدگاه صحیح و منطقی از بیمه محصولات کشاورزی نداشته و بیمه را ملزم به پرداخت هر ساله خسارت می دانند.

در حالی که هدف از بیمه محصولات جبران خسارات احتمالی محصولات کشاورزی است.

ریس سازمان جهاد کشاورزی اضافه کرد: حضور تشکل ها و تعاونی ها در بخش کشاورزی لازم و ضروری بوده، چون تنها با حضور مردم و مشارکت آنها در تصمصم گیری ها می توان موفق عمل کرد.

زیرا در این شرایط است که میتوان برنامه ریزی از پایین به بالا اجرا نمود که تمامی مسائل کشاورزان در آن تصمیم گیری دیده شده باشد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در استان تشکل ها و تعاونی های فعالی داریم و ارتباط حسنه ای با سازمان جهاد کشاورزی استان دارند که می طلبد این همکاری و همفکری بیش از پیش تقویت شود.

وی عنوان کرد: با توجه به ارتقای سطح زندگی مردم و نیاز روز افزون به پروتیین در برنامه غذایی کشور و استان توجه به افزایش تولیدات دامی است یکی دیگر از اولویتهای ما میباشد که خوشبختانه در بخش طیور و شیلات اقدامات خوبی در استان صورت گرفته به نحوی که 40 درصد ارزش ناخالص استان مربوط به تولیدات دام، طیور و زنبور عسل و شیلات می باشد.

وی در پایان به لزوم تکریم ارباب رجوع اشاره کرد وگفت: فرهنگ جهادی میطلبد ،رضایت مندی بین مردم و مسئولین ایجاد کنیم و قدر دانی از بازنشستگان و کسانی که سالها در سازمان زحمت کشیده اند بسیار مهم و ضروری میباشد.


کلید واژه ها: کشاورز - کشاورزی - استان - جهاد - اقتصاد مقاومتی - تولید - جعفری - شورای هماهنگی - استان کردستان - توسعه - اشتغال - افزایش - مردم - فرهنگ - مقام معظم رهبری - کردستان - جمهوری اسلامی - برگزار - مدیران - اقتصاد - نشان - شورای - روستاییان - کلیه - کشاورزان - فهیم - بهره وری - خانواده - روحانیت - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
فرمانده نمونه کشور انتخاب شد

سِیلی که علی مبتدا به راه انداخت

اطلاعیه وزارت امور خارجه در مورد اعطای تسهیلات به دانشجویان مشمول خارج از کشور

ضرورت آگاهی بخشی به ایثارگران برای بهره گیری از خدمات الکترونیکی

پنجمین جلسه آسیب های اجتماعی با محوریت مقابله با مشروبات الکلی

کتاب «حضرت محسن در آیینه شعر» رونمایی شد

دانلود آهنگ جدید ماهان بنام این روزا

پیکر شهید مدافع حرم «محمد معافی» در زادگاهش به خاک سپرده شد +تصاویر

مشکلات دانشجویان بازداشتی به حداقل رسیده است

آقای رییس جمهور! در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اهتمام کنید

ارتقای معرفت و بصیرت راه مقابله با توطئه چینی دشمنان نظام است

اخطار معاون استاندار مازندران برای بستن پرونده روابط عمومی های بنری

دشمن با ایجاد چالش‎های اجتماعی به جنگ انقلاب اسلامی آمده است

سیسی رسما نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر شد

تعلیقه آیت الله صادقی بر کتاب عروهالوثقی رونمایی شد

بوشهر باکمبود 2500 پرستار روبروست

مساجد و دانشگاه ها، کانون های اصلی شکل گیری انقلاب بودند

رژه اقتدار یگان های شناور نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد

پیکر شهید مدافع حرم محمد معافی در نکا تشییع شد

ماجرای پیام های درِگوشی در مجلس

مجوز سرمایه گذاری در طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهرستان خرامه صادر شد

حجت الاسلام علی قابل رییس مجمع بسیج استان قزوین شد

ناگفتنی های مادر دخترسه ساله ای که در توییتر طوفان به پا کرد

طرح ترافیک جدید نیازی به مصوبه شورای شهر ندارد!

کارگاه های آموزشی بهداشت و سلامت همزمان با دهه فجر در پردیسان آغاز می شود  

«عدالت در اندیشه و عمل دولت های جمهوری اسلامی»

هیچ کشوری حق دخالت در امور ایران را ندارد

پل ها، پول ها را بلعیدند

اجرای بیش از هزار برنامه همزمان با دهه فجر در استان

شهیدان مظهر صلابت این مرز و بوم هستند

دومین سالروز شهادت شهید جلال اسدی زاده

جزییات تشییع پیکر آیت الله عبودیت

نشست خبری رییس جمهور تا دو هفته دیگر برگزار می شود

استخدام نیروی خدمتکار خانم جهت یک بیمارستان در تهران

دکتر بیگدلی در همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت اعلام کرد: تدوین نقشه راه بانکداری دیجیتال در بانک ملت

استخدام نصاب ماهر کابینت با ابزار کامل در خراسان رضوی

8 بهمن، آخرین مهلت ثبت نام "کنکور کارشناسی"

استخدام منشی و حسابدار خانم در شرکت دکوراسیون داخلی

تسهیلات ویژه برای دانشجویان مشمول خارج از کشور

نباید تجربه "خاوری" تکرار شود

استخدام بازاریاب در شرکت آلمانی لئونیکس

معاون نوسازی و بهره برداری ایدرو منصوب شد

استخدام با مدرک دیپلم یا فوق دیپلم فنی در تهران

مهاجرت ناشی از گرد و غبار خوانسار را می خشکاند

منازعات سیاسی همراه با فقر و ناامنی چه اثری بر اقتصاد ایران می گذارد؟

حرکت غیرانتخاباتی جمنا کلید خورد /چمران: جمنا برای ورود به انتخابات به نتیجه نرسید

مسیرتحول کیش نیازمند صبر و مقاومت است

تکنیک های قرآنی برای موفقیت در زندگی

مدیران متخلف و سهل انگار شهرداری اردبیل مواخذه می شوند

نماینده دشتی و تنگستان: به مشکلات خانواده های جان باختگان سانچی رسیدگی شود

آخرین جزییات ثبت نام کنندگان کنکور 97

مدیران معاونت مطبوعاتی باید وکیل مدافع مطبوعات در دولت باشند

منشا بروز آسیب ها و معضلات اجتماعی چیست

ملت آپلودی بودیم دانلودی شدیم!

برجام و توان دفاعی کشورمان به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست

امنیت کشور در فضای مجازی هدف قرار گرفت/ دولت برنامه ارائه کند

جمعه 6 بهمن ماه؛ دومین نشست فصلی زنان حزب کارگزاران برگزار می شود

با کیهان نوردان ناو "سایوز ام.اس-9" آشنا شوید

مصاحبه اخیر رییس جمهور بیشتر از همیشه «دیده»شد

نمایشگاه گروه «تله رویایی هنر» در فرهنگسرای بهمن

سفر رییس دیوان محاسبات کشور به یزد

فاصله بین مردم و مسئولان کم شود

همه دستگاه ها بخصوص دولت کمک کنند تا امر پیشگیری موثر واقع شود/ آخرین پیگیری ها در مورد پرونده های مؤسسات مالی و اعتباری

وضعیت ترجمه و نگارش اخبار انگلیسی در رسانه ها بررسی شد

معاون استاندار زنجان: سرمایه های اجتماعی؛ مهمترین محافظ کشور هستند

حجت الاسلام علی قابل رییس مجمع بسیج استان قزوین شد

باغ پنبه؛ یادگاری از روزگار قاجاریه در قم

انتشار نظریه های روابط بین الملل

بسیج سازندگی ایلام 366 طرح اشتغالزایی در مناطق محروم اجرا کرد

شهردار همدان: توانمندسازی حاشیه شهر در راس امور اجرایی است

انجام کار فرهنگی و قرآنی فعالیتی ارزشمند است/برگزاری جشنواره هفته قرآن و عترت در اسفند

2 هزار دانش آموز البرزی سن تکلیف خود را جشن گرفتند

پرونده های حوزه قطع درختان با جدیت پیگیری شود

هزاران حدیث برای زیرسؤال بردن حقانیت ائمه(ع) جعل شده است

استخدام ترخیص کار خانم درشرکت بازرگانی آسان تجارت ملل در تهران

حضرت زینب کبری (س) مقدمه ساز ظهور حجت خدا هستند

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر محدوده فاطمی

برنامه شبکه های سیما در ایام دهه فجر/ پخش سریال ستارخان از شبکه یک سیما

تلاش برای راه اندازی "دروس خارج از فقه" و "اصول" در آذربایجان شرقی

همایش «بازار حلال در ژاپن و جنوب شرق آسیا» در توکیو

وظیفه اصلی بانوان تربیت و پرورش نسل جدید آن جامعه است

همه دستگاه ها بخصوص دولت کمک کنند تا امر پیشگیری موثر واقع شود/ آخرین پیگیری ها در مورد پرونده های مؤسسات مالی و اعتباری

برد موشک هایمان را متناسب با تهدیدات تنظیم می کنیم

مذاکره در خصوص امور دفاعی و موشکی چیزی جز هذیان گویی نیست

استخدام نجار ماهر و MDF کار در خراسان رضوی

گفتگو با علی اکبر ولایتی در ویژه برنامه «ایران»

استخدام اتوکار و بسته بند در اسلامشهر

استخدام فروشنده آقا در فروشگاه کفش سناتور

استخدام کارگر جهت یک درب و پنجره سازی در تهران

صنایع دریایی با تکیه بر توان بومی تولید می شوند

اخطار معاون استاندار مازندران برای بستن پرونده روابط عمومی های بنری

استخدام کارخانجات ریسندگی ، بافندگی و پوشاک جامعه در مشهد

دانلود درس پژوهی پایه چهارم ابتدایی آشنایی با انواع آینها و کاربرد آنها

دیدار 6 نماینده مجلس با وزیر دادگستری

تنها 20 درصد احکام بودجه 95 اجرایی شده است

بوشهر باکمبود 2500 پرستار روبروست

موسی پور: تا سال 1401 بیست هزار معلم وارد بازار کار می کنیم

پایان سینما اینجاست !

فردا پنج شنبه کنگره جمعیت ایثارگران با سخنرانی رحیمیان و حدادعادل برگزار می شود

نه فرانسه و نه هیچ کشور دیگری حق دخالت در امور ایران را ندارد

جدیت در پیگیری امورات توسعه ای و زیربنایی از الزامات است

جدیت در پیگیری امورات توسعه ای و زیربنایی از الزامات است