مطالب مرتبط:
حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان و جروبحث برخی نمایندگان خوزستان با رییس سازمان حفاظت محیط زیست
حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان و جروبحث برخی نمایندگان خوزستان با رییس سازمان حفاظت محیط زیست
درگیری لفظی رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی
در جلسه شورای اداری خوزستان صورت گرفت درگیری لفظی معاون رییس جمهور با نمایندگان مردم خوزستان در مجلس
اعتراض نمایندگان خوزستان به نامه محرمانه رییس سازمان محیط زیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 آذر 1396 ساعت 04:152017-12-12سياسي

حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان و جروبحث برخی نمایندگان خوزستان با رییس سازمان حفاظت محیط زیست


اعتراض نمایندگان خوزستان به رییس سازمان حفاظت محیط زیست، درباره آنچه که نامه وی برای انتقال آب خوزستان عنوان می شد، باعث جر و بحث بین قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و هویزه با عیسی کلانتری در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان شد و برخی نمایندگان .

- خبرگزاری آریا - اعتراض نمایندگان خوزستان به رییس سازمان حفاظت محیط زیست، درباره آنچه که نامه وی برای انتقال آب خوزستان عنوان می شد، باعث جر و بحث بین قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و هویزه با عیسی کلانتری در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان شد و برخی نمایندگان خوزستان به نشانه اعتراض، جلسه را ترک کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در پی جر و بحث بین برخی نمایندگان خوزستان به ویژه نماینده دشت آزادگان و هویزه با معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه شورای اداری استان خوزستان، درباره انتقال آب از این استان به دیگر نقاط کشور، برخی نمایندگان خوزستان در مجلس در این زمینه به اظهارنظر پرداختند.

نماینده اهواز: رییس سازمان حفاظت محیط زیست توجهی به وضعیت ریزگردها در خوزستان نداردنماینده اهواز در مجلس با بیان این که هر کدام از وزرای دولت به دنبال تامین آب مورد نیاز منطقه خود هستند، گفت: رییس سازمان حفاظت محیط زیست به جای انجام وظیفه اصلی خود، اعلام کرده که در خوزستان آب به اندازه کافی وجود دارد و می توان نسبت به انتقال آن اقدام کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، جواد کاظم نسب الباجی در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل عملکرد بسیار ضعیف و ناشیانه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص ارسال نامه محرمانه به منظور انتقال آب از سرشاخه های کارون، اعتراض خود را با ترک جلسه شورای اداری استان اعلام کردیم.

وی افزود: رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور توجهی به وضعیت ریزگردها در استان خوزستان و خشک شدن تالاب ها و نخلستان های این استان ندارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای کلانتری به جای انجام وظیفه اصلی خود، اعلام کرده که در خوزستان آب به اندازه کافی وجود دارد و می توان نسبت به انتقال آن اقدام کرد.

کاظم نسب الباجی با بیان این که هر کدام از وزرای دولت به دنبال تامین آب مورد نیاز منطقه خود هستند، خاطرنشان کرد: آلایندگی های نفت و نیشکر از نگاه آقای کلانتری دور مانده و در حال جفا کردن به حق خوزستان است.

نماینده شادگان: انتقال آب خط قرمز خوزستان است / کلانتری باید عزل شودنماینده شادگان در مجلس نیز گفت: در استان خوزستان واقعا در زمینه آب در مضیقه هستیم و بحث انتقال آب خط قرمز خوزستان است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مجید ناصری نژاد در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با آقای کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه شورای اداری خوزستان صبحت کردم و وی نه تنها نامه خود را انکار نکرد، بلکه با صراحت تمام و اصرار گفت، خوزستان مشکل آب ندارد ولی مشکل مدیریت آب دارد.

وی افزود: این حرف آقای کلانتری کاملا غلط است و همه به وضوح می بینند که مشکل جدی آب داریم و همه تالاب ها، نخلستان ها و دشتستان های ما مشکل دارند و مردم گرفتار هستند.

نماینده مردم شادگان در مجلس تصریح کرد: بیان این حرف از سوی معاون رییس جمهور خطرناک است.

از رییس جمهور می خواهیم که سریعا به این موضوع عکس العمل نشان بدهد و کلانتری را عزل کند و زخمی که بر دل پردرد خوزستانی ها زده را، مرهم بگذارد و اجازه ندهد که این قضیه ادامه پیدا کند.

ناصری نژاد ادامه داد: در استان خوزستان واقعا در زمینه آب در مضیقه هستیم و بحث انتقال آب خط قرمز خوزستان است.

وی گفت: کلانتری در نامه خود به طور کلی گفته که خوزستان آب مازاد دارد و انتقال آب از خوزستان مشکلی ندارد؛ پس این انتقال برای صنعت، کشاورزی و شرب و غیره است.

نماینده مردم شادگان در مجلس اظهار کرد: سال های زیادی دولت این بحث را به صورت انحرافی مطرح کرده که آب را برای شرب منتقل می کند ولی مگر استان های کویری چقدر مشکل آب دارند؟ آن ها در بخش شرب، کشاورزی و صنعت بیشتر از ما آب دارند.

ناصری نژاد خاطرنشان کرد: فضای سبز استان های دیگر چندین برابر خوزستان و حتی بیشتر از تهران است و با این وضعیت اعلام می کنند مشکل آب شرب دارند ولی ما اصلا چنین چیزی را قبول نداریم، چون بهانه است.

نماینده دشت آزادگان: مجوز انتقال آب خوزستان با لابی پشت پرده صادر شده استنماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس نیز گفت: رییس سازمان حفاظت محیط زیست با یک لابی پشت پرده سیاسی و بدون مطالعه، مجوز انتقال آب خوزستان را صادر کرده و گفته که انتقال آب از نظر محیط زیست جایز است و مشکلی ندارد در حالی که تاکنون در تاریخ سازمان حفاظت محیط زیست، صدور مجوز انتقال آب نداشته ایم، چون تالاب ها و رودخانه های خوزستان خشک هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، قاسم ساعدی در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان در جمع خبرنگاران با اشاره به ترک جلسه شورای اداری در حضور معاون اول رییس جمهور از سوی نمایندگان خوزستان، اظهار کرد: ما وظیفه شرعی و قانونی خود دانستیم تا همان طور که با رییس جمهور در صحن مجلس برخورد کردیم، به نمایندگی از مردم، این جلسه را نیز ترک کنیم و ترک جلسه به معنی آن است که قبول نداریم آب خوزستان منتقل شود.

نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس تصریح کرد: به احترام چهار میلیون و 700 هزار نفر جمعیتی که در خوزستان زیر بار گرد و غبار نفس می کشند، جلسه شورای اداری را ترک کردیم چون می خواهیم به دولت اعلام کنیم که این ظلمی که در حق مردم خوزستان می شود، نه در شأن خوزستان است و نه در شأن مردم آن.

وی با بیان این که رییس سازمان حفاظت محیط زیست باید از مردم خوزستان خجالت بکشد، گفت: ایشان دیروز نامه ای محرمانه برای انتقال آب خوزستان می دهد و امروز آمده تا مردم را زیارت کند.

ساعدی خاطرنشان کرد: ما معتقد هستیم مردم خوزستان جلوی این کار را بگیرند تا درس عبرتی برای چنین افرادی با این تفکرات باشد.

نماینده مسجدسلیمان: نامه "انتقال آب" خلاف مصلحت خوزستان استنماینده مسجدسلیمان نیز با بیان این که نامه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بحث انتقال آب خلاف مصلحت خوزستان است، گفت: ما خجالت می کشیم که هر روز اعلام می کنند امروز میزان گرد و غبار موجود در هوای شهرهای خوزستان چندین برابر حد مجاز است ولی مسئولان با سربلندی به خوزستان بیایند و در نهایت چنین تصمیمی برای انتقال آب بگیرند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، علی عسگر ظاهری در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمایندگان مردم خوزستان در مجلس روز یکشنبه در صحن علنی پیام مردم خوزستان را به رییس جمهور رساندند و اعتراض خود را نسبت به نامه صادر شده از سوی آقای کلانتری اعلام کردند.

وی افزود: نامه رییس سازمان حفاظت محیط زیست خلاف مصلحت خوزستان است؛ امروز قصد اعلام اعتراض به معاون اول رییس جمهور را داشتیم ولی چون خود آقای کلانتری در جلسه شورای اداری خوزستان حضور داشت به وی هم اعتراض کردیم.

ظاهری با بیان این که جمع نمایندگان خوزستان تقاضای لغو این تصمیم را دارند، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که رییس جمهور و آقای جهانگیری پیام رسان خوزستان باشند و نسبت به لغو این تصمیم اقدام کنند و مطمئن باشند نمایندگان خوزستان با چنین تصمیماتی که با زندگی مردم بازی می کنند، اصلا موافق نبوده و هیچ رضایتی ندارند.

نماینده ایذه: آبرسانی با بشکه و تانکر به مناطق خوزستان جای خجالت داردنماینده ایذه در مجلس نیز با انتقاد از بردن صنایع فولاد و پتروشیمی به مناطق کویری و تأمین نیاز آب آن ها از خوزستان، تصریح کرد: با این وضعیت به مناطق خود خوزستان با بشکه و تانکر آبرسانی می کنند و این وضعیت جای خجالت دارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، هدایت الله خادمی در حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما حتما به نامه آقای کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر وجود آّب مازاد در خوزستان و بلامانع بودن انتقال آب از این استان، واکنش نشان می دهیم و روز گذشته نیز این واکنش را به رییس جمهور داشتیم.

وی با اعتقاد به این که این نامه نشان داد که به صورت هدفمند و سازمان یافته به مردم خوزستان آسیب می زنند، مدعی شد: آب خوزستان را برای تفریحات آبی، باغداری، کشاورزی و صنعت فولاد، پتروشیمی و غیره می برند.

خادمی بیان کرد: تالاب های هورالعظیم، شادگان و میانگران همه خشک و منبعی برای وقوع پدیده ریزگردها در استان خوزستان شده اند.

وی ادامه داد: یک هزار و 980 میلیارد تومان بودجه جاده های ایران بوده ولی تنها 65 میلیارد تومان آن یعنی 23 هزارم درصد کل بودجه را به خوزستان اختصاص داده اند؛ حتی از سهم بودجه راه آهن نیز صفر تومان به استان خوزستان اختصاص یافته است.

نماینده مردم ایذه در مجلس اظهار کرد: وقتی مردم خوزستان بدون هیچ خواسته ای اعلام می کنند که "اگر هوا نداریم ولی هواتو داریم"، نتیجه اش این بی مهری می شود.


کلید واژه ها: رییس سازمان حفاظت محیط زیست - سازمان حفاظت محیط زیست - خوزستان - حفاظت محیط زیست - محیط زیست - انتقال - شورای - زیست - محیط - استان - اداری - حاشیه - اعتراض - آزادگان - ریزگردها - مجلس شورای اسلامی - مجلس - معاون رییس جمهور - اهواز - نامه - شادگان - تامین - گزارش - وظیفه - منطقه - رییس جمهور - خبرنگاران - کشور - خبرگزاری - دولت

آخرین اخبار سرویس:
واکنش صدا و سیما به فضاسازی درباره مناظره برجام

لیلا نجفیان رضوی حج؛ عرصه همگرایی و واگرایی حسنیان و عباسیان (از اواخر عهد اموی تا پایان اولین دوره قیام های حسنی)

اکرم ربیعی، ایمان نوربخش، علی شاه نظری، ساسان روشن ارزیابی و اولویت بندی بیمارستان های شهر اصفهان با به کارگیری ابزار سروکوال و رویکرد ترکیبی

متروی تهران در انتظار فاینانس و سالی خوب

سیدحسین همایون مصباح نمودهای خردورزی و نواندیشی در افغانستان

محمود باقری، عادل ابراهیم پور اسنجان تحلیلی بر روابط شرط پذیرش مسئولیت/جبران خسارت و انتقال آن به بیمه گر

واکنش سازمان محیط زیست به اظهارات رییس کمیسیون تلفیق

قیمت گوجه فرنگی در محله احمدی‎نژاد چقدر است؟

پوشش عجیب اسحاق جهانگیری

ظهر آدینه با طعم قصه

واکنش رسانه ملی به بیانیه انتقادی وزارت خارجه

مریم صنیع اجلال دیپلماسی علم و فناوری: راهبردی نو در توسعه کشورهای اسلامی

فراموشی سریع جان سپردن اقشار ضعیف جامعه

درسی که امام در باب مردم گرایی به مسئولین داد / وقتی شهید رجایی گفت: امام عجب درسی به ما دادند

بررسی خودکشی بازداشت شدگان در زندان

حجت ‎اله وحدتی، عبداله ساعدی، علی شریعت نژاد بررسی تأثیر هوشمندی استراتژیک بر سرمایه های انسانی، ساختاری و ارتباطی در صنعت بیمه

غلام احیا حسینی پدر معنوی جریان های افراطی در جهان اسلام

اعتراض شدید مهناز افشار به دولت

یک عکس عجیب و غریب دیگر از همسر پرحاشیه ترین بازیگر این روزها

فارس گزارش می دهد اصلاح عجولانه و کم فایده قانون حداکثر استفاده از توان داخل در مجلس

کاربران مجازی به حساب زیباکلام رسیدند!

طبیعتی رویایی در گیلان/ عکس

نگاه متناقض صداوسیما به دو حادثه مشابه

دختر میرحسین، رفع حصر مادرش را تکذیب کرد

سیدمهدی احمدی بالادهی ,حمید سالاری بررسی عوامل درون سازمانی مؤثر در پیشگیری از وقوع جرایم کارکنان ناجا

مدیران شهری در انجام کار مردم سبقت بگیرند/ مدیریت بحران با محله محوری

مهناز جوکار کمال آبادی, موسی گلستانه, فاطمه محمدی ساخت، تحلیل عاملی و هنجاریابی آزمون طلاق عاطفی

مصدومیت خونین رونالدو مقابل دپورتیوو+تصاویر

یک برنامه عصرگاهی مفرح برای شنوندگان

چرا شفر به منزل جباری رفت؟

قبرستان دوچرخه های اشتراکی در چین

اختلاس گر 100میلیاردی وزارت نفت و تهیه بلیت فرار در 3 ساعت به کمک همسر

عکس/ نماینده ای که در بستر بیماری کار مردم را انجام می دهد

عکس/ سنگ کاری اطراف ضریح شریف امام حسین (ع)

زنـان علیـه تـرامپ

انعکاس خبر قطع دست سارق مشهد احساسات مردم را جریحه دار کرد

حسن رنگریز، سرور شیدانی تأثیر سازوکار های انتقال دانش بر اجرای انتقال آن با میانجی توانایی مشارکت، در سازمان های آموزشی شهر تهران

تصاویر/ نمایشگاه گل و گیاه در شیراز

انفعال وزارت نفت در برابر اختلاس 100 میلیاردی مدیر 2 تابعیتی

نحوه صحیح گرفتن استخاره

فریبا سلامی، علی فقه مجیدی، احمد محمدی بررسی همگرایی درآمدی و رفاه بین استان های ایران با استفاده از روش خوشه ای

برانکو به دنبال بازیکن علی دایی!

پشت پرده های حادثه سانچی

حوزویان فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی را تبیین کنند

قیمت گوجه فرنگی در محله احمدی‎نژاد چقدر است؟

چرا کمال باید نگران بازگشت نوراللهی باشد؟!

یادداشت/حمیدرضا محمدی فقدان الگوی جامع پیشرفت پایدار؛ نقیصه برنامه های توسعه روستایی و عشایری

محمد حسین وکیلی مقدم حقوق رقابت بین الملل

شباهت جالب سانچی و پلاسکو!

10 تکنیک ارتباطی موثر برای زوج ها

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران انتخاب شد

رهبر معظم انقلاب: جنگ نرم دشمن را می توان بی اثر کرد/ نوسان ارزی، سرگیجه بورسی/ زنان جهان علیه ترامپ

آغاز به کار غرفه خبرگزاری ایرنا دربخش رسانه های پانزدهمین نمایشگاه کتاب وچهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال هرمزگان

نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در بابلسر افتتاح می شود/ انجام 700 مصاحبه با خانواده شهدای بابلسر

تشییع پیکر مطهر شهید بیژن زارع/ عکس

گزارش فارس از بازار داغ هدایای جانوری بین سیاستمداران حیواناتی که سیاسی شدند

جزییات دیدار اعضای فراکسیون امید با ناطق نوری/ نظر شیخ نور درباره ناآرامی های اخیر/ دیدار امیدی ها با خاتمی، جهانگیری و برخی وزرا

کدامیک از اعضاء حزب مشارکت «اسرار نظامی» کشور را به بیگانگان فروخت؟ +تصاویر

مقام سوری: ایران و سوریه در مقابل اندیشه های تروریستی ایستاده اند

حضرتی خبر داد؛ زهرا رهنورد در خارج از حصر به سر می برد

4 جریان اصلی در آینده سیاسی عراق پس از انتخابات حضور دارند

زهرا رهنورد به ملاقات مادر بیمارش رفت

پرده برداری آیت الله جنتی از اغتشاشات اخیر

حسن زندیه، مریم بلندی رویکردهای تاریخی و محتوایی محضرنویسی و متون استشهادنامه ای

اگر خودمان را اصلاح نکنیم حتماً سقوط می کنیم

واکنش صدا و سیما به فضاسازی درباره مناظره برجام

یزد و مساله شهر در ایران معاصر

خصومت شخصی ترامپ با بن طلال باعث دستگیری میلیاردر عربستانی شد

آیت الله مقتدایی خواستار محرمانه ماندن بخش هایی از جلسات مجلس خبرگان برای همیشه شد

دومین حمله راکتی به شهر کیلیس ترکیه

رنج هایهانیه کوچولو درخانه پدرشیشهای

درخواست قصاص راننده لودر شهرداری

انتخابات امسال عراق به اندازه انتخابات 2005 مهم است

ریشه تغییر مقررات واردات خودرو

پست کردستان ازلحاظ رشددرآمدی جزو3استان برترکشوراست

انتقاد شدید سازمان محیط زیست از اظهارات تاجگردون درباره بودجه ریزگردها

دانلود آلبوم جدید محمد رضایی بنام تسکین

پلیس ترکیه تظاهرات حامیان کردها را متفرق کرد

آغاز سفر جنجالی معاون ترامپ به سرزمین های اشغالی

تظاهرات زنان فرانسوی علیه ترامپ در پایتخت فرانسه

شناسایی 2.5 میلیون اتباع غیرمجاز در کشور

گلایه های اقتصادی اهالی فرهنگ و هنر در حضور دو وزیر

مسعود کیمیایی از بیمارستان مرخص شد

جزییات برنامه دولت برای اشتغال 1میلیون 34 هزار نفر در سال97

از رییس جمهور چه سوالی دارید؟

ضرب الاجل یک هفته‎ای برای برکناری دولت مستعفی یمن

احداث بیمارستان و تامین آب شرب پاوه از مهمترین مطالبات مردم این شهرستان است

نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ترکیه به عفرین

شب به یادماندنی برای موسیقی ایران

تصاویری از بزرگداشت شهدای نفتکش سانچی در تهران

نیمی از مردم آمریکا به سلامت روانی ترامپ تردید دارند

جزییات5خبر ویژه امروز دوشنبه دوم بهمن ماه 1396

بهتر ین راه درک مردم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است

فال روزانه دوشنبه 2 بهمن 1396

15 دستیار آشپزی کارآمد در وسایل آشپزخانه

قیمت گوجه فرنگی در محله احمدی‎نژاد چقدر است؟

استراتژی ترامپ و موازنه قدرت در خاورمیانه

اجازه حذف بودجه ریزگردها را نمی دهیم

به رهبر انقلاب بگویید قلب یک مادر ارمنی برای شان می تپد

استراتژی ایران موجودیت اقلیم در چارچوب قانون اساسی عراق است

حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان و جروبحث برخی نمایندگان خوزستان با رییس سازمان حفاظت محیط زیست

حاشیه جلسه شورای اداری خوزستان و جروبحث برخی نمایندگان خوزستان با رییس سازمان حفاظت محیط زیست