مطالب مرتبط:
بازدید نجفی از پروژه تونل آرش-اسفندیار
مجموعه پروژه های زیست محیطی، خدماتی و فرهنگی عینالی به بهره برداری رسید
احتمال بهره برداری از مجتمع پتروشیمی میاندوآب تا پایان سال 97
بهره برداری آزمایشی ازتاسیسات آب شیرین کن دربندرترکمن/ ظرفیت 3500مترمکعب
بهره برداری از دو پروژه فرهنگی تا پایان سال 96
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 آذر 1396 ساعت 00:112017-12-11اجتماعي

بهره برداری از تونل آرش - اسفندیار تا 22 بهمن


شهردار تهران صبح دیروز 20 آذر از ساعت 6:30 بامداد از پروژه های در دست اتمام تونل و زیرگذر آرش - اسفندیار و پارکینگ طبقاتی نیایش بازدید کرد تا از نزدیک در جریان آخرین مراحل تکمیل این پروژه های شهری قرار گیرد.

- پس از آن شهردار تهران راهی منطقه 22شد تا ضمن بازدید از تصفیه خانه دریاچه خلیج فارس در مراسم افتتاحیه پل های تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با محور 45متری شهید باقری در منطقه 22شرکت کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، پروژه تونل آرش - اسفندیار هم اکنون در مراحل پایانی اجرا قرار دارد و پس از نصب تجهیزات فنی و الکتریکی بنا بر قولی که شهردار تهران داد تا 22بهمن آماده بهره برداری خواهد شد، ضمن اینکه با این افتتاح طول تونل های شهری پایتخت به بیش از 27کیلومتر خواهد رسید.

این طور که محمدعلی نجفی گفت، بخش عمده ای از دسترسی بخش شرقی اسفندیار به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی میسر خواهد شد.

نجفی دیروز در جلسه مشترک با مسئولان معاونت فنی و عمرانی هم به بررسی مسائل فنی، اجرایی و مالی 2پروژه پارکینگ طبقاتی نیایش و زیرگذرآرش - اسفندیار پرداخت و دستورات لازم برای پیشرفت و آماده سازی نهایی آنها را صادر کرد.

به گفته نجفی، احداث پارکینگ برای پردیس ملت و بیمارستان شهید رجایی بسیار حائز اهمیت است.

وی همچنین در بازدید از دریاچه شهدای خلیج فارس از این دریاچه به عنوان مکان بزرگی برای گردشگری در غرب تهران نام برد و گفت: هنوز دسترسی به بخش های جنوبی و غربی دریاچه نسبت به بخش شرقی و شمالی آن خیلی کمتر است.

به همین منظور طرحی داریم تا یک دسترسی از بخش جنوبی دریاچه به بزرگراه آیت الله حکیم با احداث پارکینگ طبقاتی ایجاد کنیم.

نجفی همچنین از احداث 3جزیره در دریاچه خلیج فارس خبرداد که از انواع ظرفیت ها برای جذب سرمایه گذاری در قالب رستوران یا استفاده های تفریحی و گردشگری برخوردار هستند که حدود و ثغور این طرح ها به زودی به صورت دقیق اعلام خواهد شد.

شهردار تهران در ادامه بازدید خود از پروژه های عمرانی شهر تهران در مراسم بهره برداری از پل های تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با محور 45متری شهید باقری حاضر شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، محمدعلی نجفی طی سخنانی از مشکلات تأمین منابع مالی برای تکمیل پروژه ها گفت و افزود: در لایحه بودجه سال 97دولت، پیش بینی های نسبتا خوبی برای تهران و در بعضی موارد برای عموم کلانشهرها صورت گرفته اما تیم شهرداری و شورای شهر نیز باید تلاش کنند تا طی یک ماه آینده از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امتیازاتی را که در لایحه بودجه پیش بینی شده افزایش دهند و تکمیل کنند تا در بخش منابع پایدار وضعیت بهتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه 3-2 پیشنهاد از سوی مدیریت شهری با نمایندگان مجلس درمیان گذاشته شده تا در لایحه بودجه اضافه شود، گفت: اگر ارقام درنظرگرفته شده برای شهرداری در بودجه دولت مقداری افزایش پیدا کند، می توانیم سال آینده را سالی پررونق از نظر اجرای فعالیت های مختلف و تسریع در اجرای طرح های توسعه تهران اعلام کنیم.

نجفی از پیش بینی 8هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کلانشهرها سخن گفت و افزود: 50درصد از این اوراق مشارکت برای برنامه های حمل ونقل ریلی خواهد بود؛ ضمن اینکه پیش بینی شده سهم دولت و شهرداری در برنامه های ریلی 50- 50باشد؛ همچنین براساس پیشنهاد ما تبصره ای درباره محدوده اجرای طرح LEZ و کنترل معاینه فنی خودروها در دولت به تصویب رسید که در لایحه بودجه درنظر گرفته شده است.

شهردار تهران در مورد اینکه دولت جدولی برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پیش بینی کرده که کلانشهرها به صورت عام و شهر تهران به طور خاص می توانند از 3مورد آن استفاده کنند، گفت: نخستین موضوع برداشت 2میلیارد دلار برای برنامه های مربوط به آلودگی هوا، محیط زیست و جمع آوری پسماند است.

همچنین حدود 350میلیون دلار برای حمل ونقل ریلی است که 100میلیون دلار آن برای حمل ونقل ریلی درون شهری است.

100میلیون دلار نیز برای نوسازی بافت های فرسوده پیش بینی شده است که تهران می تواند از آنها استفاده کند.

وی با بیان اینکه البته به نظر ما رقم 100میلیون دلار برای نوسازی بافت فرسوده و حمل ونقل ریلی شهری کم است که باید در مجلس شورای اسلامی افزایش پیدا کند، گفت: این موضوع را در دولت هم مطرح کردیم اما دوستان برای افزایش ارقام رأی ندادند.

نجفی همچنین به بازدیدهای صبح دیروز خود از پروژه تونل آرش - اسفندیار، بزرگراه طبقاتی نیایش و دریاچه شهدای خلیج فارس، اشاره کرد و افزود: همه آن چیزی که امروز دیدیم مایه خوشحالی و شعف بود، چراکه شهر تهران در نقاط مختلف به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده و باوجود همه مسائل و مشکلاتی که شهرداری با آن دست به گریبان است، کماکان فعالیت های اجرایی، عمرانی و تلاش هر روزه کارکنان شهرداری، شرکت ها و پیمانکاران طرف قرارداد با قدرت و علاقه مندی زیاد دنبال می شود.

وی ادامه داد: خوشحال هستیم که خدمات جدیدی به مردم ارائه می شود و شهروندان آن طور که حقشان است، از مواهب و امکانات زندگی در تهران بهره بیشتری می برند.

نجفی در ادامه تصریح کرد: یکی از سیاست های اصلی شهرداری تهران آن است که پروژه هایی را که مطالعات آنها تکمیل شده و درصورت سرمایه گذاری روی آنها، در زمان منطقی بازگشت سرمایه خواهند داشت به بخش خصوصی و بخش های عمومی معرفی کند تا در چارچوب مصوب شورا، به صورت واگذاری کامل، مشارکتی، BOT و.

واگذار کنیم.

نجفی در ادامه به امکانات و پتانسیل های موجود دریاچه شهدای خلیج فارس اشاره کرد و گفت: به راحتی می توان 5-4 پروژه قابل قبول و اقتصادی برای این دریاچه تعریف کرد اما متأسفانه بخشی از فعالیت های دریاچه شهدای خلیج فارس رها شده، در حالی است که این دریاچه می تواند محل بسیار خوبی برای گردشگری، تفریح و تفرج مردم باشد و از نظر اقتصادی نیز به شهرداری و سرمایه گذاران کمک قابل توجهی کند.

وی به پارکینگ طبقاتی احداث شده در ضلع شمالی دریاچه شهدای خلیج فارس اشاره و تصریح کرد: به نظر من در ساخت این پارکینگ کمی بی سلیقگی صورت گرفته چراکه احداث یک پارکینگ طبقاتی روی ارتفاع در کنار دریاچه به معنی گرفتن دید دریاچه از جهات مختلف است؛ درحالی که می شد این پارکینگ را نیز همانند پارکینگ طبقاتی نیایش به زیرزمین برد.

همایش بزرگ جذب سرمایه گذاران خارجی شهردار تهران همچنین دیروز در مراسم بهره برداری از پل های غیرهمسطح شهید خرازی نیز شرکت کرد.

نجفی در حاشیه این مراسم در مصاحبه با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره تدابیر اندیشیده شده به منظور جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی گفت: هم اکنون مطالعات اولیه انجام شده و در سازمان مشارکت ها و سرمایه گذاری شهرداری تهران نیز معاونت خاص جذب سرمایه گذاری خارجی ایجاد کرده ایم و امیدواریم طی 3-2ماه آینده همایش بزرگ دعوت از سرمایه گذاران خارجی تحت عنوان همایش فرصت های سرمایه گذاری در تهران را برگزار کرده و 100پروژه مشخص به سرمایه گذاران معرفی شود.

نجفی همچنین از نگارش نامه ای به رییس بنیاد شهید خبر داد که براساس آن درخواست شده تا شهدای آتش نشان در حادثه پلاسکو جزو شهدای بنیاد شهید محسوب شوند.

نجفی افزود: تقاضای خانواده شهدای آتش نشان این است که بتوانند از مزایایی که برای خانواده شهدا درنظر گرفته می شود، استفاده کنند اما بنیاد شهید تا کنون براساس ضوابط تعیین شده، این موضوع را نپذیرفته است.

با این همه شهردار تهران تأکید کرد که در 11 ماه گذشته شهرداری آنچه ازدستش برمی آ مده برای خانواده شهدای پلاسکو انجام داده و اگر باز هم خواسته هایی داشته باشند که در چارچوب ضوابط و مقررات شهرداری باشد، حتما رسیدگی خواهد شد.

وی در ادامه مصاحبه خود با خبرنگاران به بیان جزییات تقاطع های غیرهمسطح شهید باقری به اتوبان خرازی پرداخت و گفت: برای احداث این پروژه حدود 22میلیارد تومان هزینه شده است و از مزایای این پروژه نیز فراهم کردن دسترسی های مناسب اتوبان خرازی به شهید باقری است چون قبلا مشکلاتی به منظور دسترسی به جنوب و یا شمال اتوبان خرازی وجود داشت که برطرف شد.

محمدعلی نجفی درباره راهکارهای موجود به منظور توسعه حمل ونقل عمومی در منطقه22 نیز اظهار داشت: هم اکنون به دلیل اینکه امکان دسترسی به دریاچه شهدای خلیج فارس از طریق حمل ونقل عمومی میسر نیست، بسیاری از شهروندان نمی توانند به خوبی از آن استفاده کنند اما به صورت کلی ستون فقرات اصلی برای حل مشکل ترافیک تهران توسعه حمل ونقل ریلی خواهد بود.

وی گفت: خیلی امیدوار هستیم که براساس پیش بینی دولت و تصویب نمایندگان در قانون بودجه سال 97گشایشی ایجاد شود تا تسریعی در طرح های حمل ونقل ریلی تهران به وجود بیاوریم.

شهردار تهران در پایان در پاسخ به سؤالی درباره انتصاب مدیرعامل جدید سازمان آتش نشانی با وجود برخی انتقادات افزود: ایشان کسی است که تمام عمر کاری خود را در آتش نشانی تهران گذرانده و مدرک تحصیلی و تمام تجربیات در داخل و خارج، مرتبط با این حرفه را دارد؛ البته مدیرعامل جدید و تیم تخصصی در آتش نشانی مطلبی را در جواب این انتقادات تهیه کردند که در اختیار رسانه ها گذاشته می شود.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در سازمان های شهرداری دسته بندی های نابجایی وجود دارد و اگر بخواهید هر کسی را از داخل یک سازمان شهرداری به عنوان رییس انتخاب کنید، عده ای مخالف و موافق هستند اما به ضرس قاطع عرض می کنم فعلا در آتش نشانی تهران کسی را نداریم که به اندازه آقای داوری با مسائل این سازمان آشنا باشد؛ البته که ممکن است 10نفر هم مخالف ایشان باشند، کما اینکه در تهران حتما بیش از 10هزار نفر مخالف خود من هستند.

پروژه ای از بالا به پایین تونل و زیرگذر آرش- اسفندیار به طول 2600متر یکی از پروژه های عمرانی مهم در محدوده منطقه 3شهرداری تهران به شمار می رود که با توجه به کمبود محور های شرقی - غربی در محدوده این منطقه و به منظور ایجاد کریدور شریانی برای تخلیه بار ترافیکی در حال احداث است.

از جمله ویژگی های این پروژه عبور از زیر شریان های اصلی همچون بزرگراه های مدرس و آیت الله هاشمی و خیابان های آفریقا و حضرت ولیعصر است که برای اجرای آن 159هزار مترمکعب عملیات حفاری صورت گرفته است.

همچنین این تونل در محدوده زیرسطحی اتوبان مدرس به طول 54متر به صورت 2طبقه طراحی و اجرا شده است.

همچنین پارکینگ طبقاتی نیایش نیز یکی از پروژه های منحصر به فردی است که با ظرفیت یک هزار و 278خودرو امکان دسترسی مستقیم به تونل نیایش و شریان های اطراف را فراهم می سازد.

این پارکینگ دارای 9طبقه زیرزمین و 2طبقه روی زمین برای فعالیت های تجاری است.

این پروژه اولین ساخت و سازی است که به جای اینکه از پایین و فونداسیون شروع شود، از بالا شروع شده و به پایین می رود که هم اکنون میزان پیشرفت کار آن حدود 50درصد است و بنا بر تأکید محمدعلی نجفی برای اتمام آن باید از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کرد.

تکمیل پروژه های تهران نیازمند 22هزار میلیارد تومان اعتبار است دیروز محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز در حاشیه مراسم بهره برداری از پل های تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی در منطقه22، بودجه مورد نیاز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام شهری را 22هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

وی از تلاش شهرداری تهران به منظور تأمین اعتبار از منابع مختلف سخن گفت تا اینکه بتوان طبق زمانبندی پروژه ها را به اتمام رساند.

تأکید محسن هاشمی این بود که ابتدا پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بیشتری دارند در اولویت تخصیص بودجه قرار بگیرند؛ ضمن اینکه شهرداری باید منابع مورد نیاز پروژه های شهری را از محل درآمدهای پایدار، ناپایدار، کمک های دولت، سیستم بانکی و از همه مهم تر مشارکت بخش خصوصی تأمین کند.

وی افزود: اگر اعتماد بخش خصوصی جلب شود می توان از مشارکت آنها برای تأمین بخش عمده ای از اعتبارات لازم برای اجرای پروژه های شهری استفاده کرد.

دسترسی راحت به دریاچه شهدای خلیج فارس معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران هم در مراسم بهره برداری از پل های تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با محور 45متری شهید باقری گفت: با بهره برداری از این پروژه امکان دسترسی شهروندان به دریاچه شهدای خلیج فارس و دسترسی محلی فراهم شد.

پیروز حناچی تأکید کرد که در اجرای پروژه ها ضمن توجه به سرمایه گذاران و مجریان طرح ها باید توجه بیشتری به شهروندان و رضایتمندی آنها شود؛ بنابراین در دوره جدید مدیریت شهری توجه بیشتری به برنامه های توسعه قلمروی عمومی خواهد شد.

به گفته حناچی در گذشته بیشتر توجه ها به سمت سیویل بود اما در این دوره علاوه بر سیویل توجه بیشتری به خلاقیت و جاذبه به عنوان یک اصل می شود چون در دنیا از 2مولفه خلاقیت و جاذبه برای تولید ثروت استفاده می شود و شهرداری هم از این 2عنصر بهره خواهد برد.

وی از شرایط بسیار دشوار مدیریت شهری در حال گذار سخن گفت و ابراز امیدواری کرد تا با روحیه همکاری و هم افزایی، این دوره با موفقیت پشت سر گذاشته شود.


کلید واژه ها: شهردار تهران - دریاچه - تهران - پروژه - دریاچه خلیج فارس - شهردار - پارکینگ - خلیج فارس - محمدعلی نجفی - آیت الله هاشمی رفسنجانی - لایحه بودجه - دریاچه شهدای خلیج فارس - شهید - نجفی - تونل - پیش بینی - آیت الله - گردشگری - هاشمی رفسنجانی - مراسم افتتاحیه - نمایندگان مجلس - آیت الله هاشمی - خلیج - فارس - مالی - افتتاح - سرمایه گذاری - منطقه - مراسم - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
پای خشکسالی بر گلوی البرز

ضرورت آموزش پیش از وقوع بحران/ عملکرد خوب مدیریت بحران البرز در زلزله های اخیر

بحران کم آبی مانع توسعه فضای سبز تبریز شده است

تهرانی ها بیشتر با چه وسیله ای تردد می کنند؟ /اینفوگرافیک

مدارس استان البرز به جز طالقان فردا تعطیل است

ارایه 3 میلیون و257 هزار نفرساعت آموزش فنی به کارآموزان زنجانی

بارش سنگین برف در توکیو حمل و نقل عمومی را مختل کرد

بودجه مقابله با ریزگردهای خوزستان حذف نمی شود

مدارس استان البرز فردا چهارشنبه 4 بهمن تعطیل می باشد

تعطیلی مدارس استان البرز در روز چهارشنبه

توضیح وزارت آموزش و پرورش در خصوص «یک تبصره اردویی»

ارایه 3 میلیون و257 هزار نفرساعت آموزش فنی به کارآموزان زنجانی

مرگ بیمار مبتلا به آسم در هوای آلوده شوش

اصلاح بخشنامه جنجالی آموزش و پرورش

تعطیلی مدارس البرز؛ فردا 4 بهمن 96

کدام مدارس در البرز فردا تعطیل هستند؟

نجفی پس از شکایت پلیس دوباره حرف خود را پس گرفت

بخشنامه ممنوعیت بازدید از گلزار شهدا را اصلاح می کنیم

مرگ بیمار مبتلا به آسم در هوای آلوده شوش

ممنوعیت بازدید دانش آموزان از گلزار شهدا اصلاح می شود

مدارس البرز به دلیل آلودگی تعطیل اعلام شد

صعود زمستانی کوهنوردان 6 شهر کشور به قله بلقیس تکاب

صعود زمستانی کوهنوردان 6 شهر کشور به قله بلقیس تکاب

بخشنامه ممنوعیت بازدید از گلزار شهدا اصلاح می شود

آلودگی هوا مدارس استان البرز را تعطیل کرد

تعطیلی مدارس استان البرز در روز چهارشنبه

مدارس شهرستان های استان البرز به جز طالقان، فردا در همه مقاطع تعطیل است

تاسیس مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل در فرانسه

مساله هوا به اندازه استقلال و اقتدار در منطقه مهم است

مدارس استان البرز چهارشنبه تعطیل است

آلودگی هوا مدارس استان البرز را تعطیل کرد

تربیت کودک را به مادر اجاره ای نسپاریم!

اعلام وضعیت قرمز در فرانسه

مدارس البرز فردا تعطیل است

تعطیلی مدارس استان البرز در روز چهارشنبه

آلودگی مدارس استان البرز را تعطیل کرد

مدارس استان البرز به جز طالقان فردا چهارشنبه تعطیل است

تعطیلی مدارس استان البرز در روز چهارشنبه

واکنش آموزش و پرورش به ممنوعیت حضورنوآموزان درگلزارشهدا

مدارس کرج فردا چهارشنبه تعطیل است

باروری ابرها، راهی برای نجات از خشکسالی

طرز تهیه شیشلیک

آلودگی هوا مدارس استان البرز را تعطیل کرد

مدارس استان البرز به جز طالقان فردا چهارشنبه تعطیل است

وقوع آلودگی نفتی در سواحل چابهار و کنارک صحت ندارد

تصاویر / مردم زلزله زده کوهبنان را دریابید

ممنوعیتِ عیادت از جانبازان!

بازی دولت در زمین بچه ها/ کاهش آلودگی هوا با تعطیلی مدارس ممکن است؟!

مرگ بیمار مبتلا به آسم در هوای آلوده شوش

امامزاده تورار ،یادگار دوره سلجوقیان در دیلمان

ورود سامانه بارشی تازه و بارش برف و باران

مرگ بیمار مبتلا به آسم در هوای آلوده شوش

تجلیل از فعالان عرصه شورای آموزش و پرورش در استان قم

مرحله اول المپیادهای علمی دانش آموزی استان با شرکت یک هزارو 671نفر برگزار شد

امکان کاهش آلودگی هوا تا 50 درصد

راه اندازی پایگاه دائمی اورژانس در حرم حضرت معصومه(س)

حرکت خزنده بیابان در نبود باران/پای خشکسالی بر گلوی البرز

معاون اجرایی آستان کریمه اهل بیت(س) خبر داد راه اندازی پایگاه دائمی اورژانس در حرم حضرت معصومه(س)

جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش شد

چگونه یک زخم خودش را التیام می بخشد؟

آسمان در بیشتر مناطق استان صاف تا قسمتی ابری

اجرای موفقیت آمیز ایجاد رشته حمل ونقل در جیرفت

خشکسالی خوزستان،احتمال وقوع سیلاب را افزایش می دهد

پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بوشهر گشایش یافت

اداره کل مدیریت بحران تنها مسئول اعلام تصمیمات ستاد بحران خوزستان است

پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بوشهر گشایش یافت

توضیح آموزش و پرورش در خصوص «یک تبصره اردویی»

نیمه کاره رها کردن جاده ارتباطی باشت به چرام

پد هلیکوپتر درپنج شهردماوند احداث می شود

مترو، بهترین جا برای شنیدن و خواندن داستان است

سرکشی از برنامه های قرآنی روستای موسی آباد شهرستان کیار

استاندارد سازی 70درصد ازهتل ها وهتل آپارتمان های پایتخت انجام شده است

توسعه امامزاده عون (ع) ورامین به مرحله سفیدکاری رسید

رعایت بهداشت جایگاه دام بسیار مهم و حائز اهمیت است

کاروان راهیان نور دانش آموزان زیرکوه به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام شد

نام نویسی بیش از 150 هزار نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم

مترو، بهترین جا برای شنیدن و خواندن داستان است

روایت 9 سال پرستاری از تنها جانباز 100 درصد کشور/آنچه در پشت برج های بلند ریاض می گذرد/ قهوه خانه ها از شمول اماکن عمومی مستثنی نشوند

حدود 2 هکتار از اراضی ملی شمیرانات رفع تصرف شد

مراسم روز هوای پاک در شهر قدس

خشکسالی خوزستان، احتمال وقوع سیلاب را افزایش می دهد

توضیح وزارت آموزش و پرورش پیرامون حاشیه های ایجاد شده در خصوص یک تبصره اردویی

استاندار قزوین:گل واژه های مهربانی در دستان پرستاران شکفته می شود

420 مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد نمازخانه مستقل دارند

معاون جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند:پنج مکان اسکان اضطراری در محورهرازوجود دارد

420 مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد نمازخانه مستقل دارند

حدود 2 هکتار از اراضی ملی شمیرانات رفع تصرف شد

استخدام نیروی خدمات خانم تمام وقت در شرکت آچار گستر در تهران

آموزش سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه در اصفهان

معاون جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند:پنج مکان اسکان اضطراری در محورهرازوجود دارد

زنگ تفریح دانش آموزان اهوازی + عکس

آموزش سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه

بسته شهروند خبرنگار این هفته

اعزام 7 دستگاه اتوبوس از دانش آموز آملی به مناطق عملیاتی جنوب کشور

کاهش آلودگی هوای اراک از مهمترین خواسته های مردم

توضیح آموزش و پرورش درباره حاشیه های یک تبصره اردویی

همدان به لحاظ زلزله خیزی از ایمن ترین شهرهای کشور است

توضیح آموزش و پرورش درباره حاشیه های ایجاد شده در خصوص یک تبصره اردویی

مشاهده نشدن بیماری فوق حاد بین پرندگان مهاجر نیشابور

برگزاری آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی

بهره برداری از تونل آرش - اسفندیار تا 22 بهمن

بهره برداری از تونل آرش - اسفندیار تا 22 بهمن