مطالب مرتبط:
راه اندازی بزرگترین کتابخانه مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
پیام تبریک دکتر فرهاد رهبر به دانشجوی قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات وزنه برداری جهان
دومین اجلاس استانی نماز در دانشگاه آزاد اسلامی کرج در حال برگزاری است
نخستین نشست هم اندیشی دبیران تشکل های اساتید دانشگاه آزاد اسلامی / تصاویر
رقابت 1500 استاد و دانشجو در مسابقات قرآن دانشگاه آزاد اراک
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 18:452017-12-11سياسي

دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شده است، قیل و قال راه می اندازند


مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آقای تاجزاده و آقای رمضان زاده که هر دو از دستگیر شدگان فتنه 88 هستند و برای وی در یکی از واحدهای تهران درس گذاشته بودند، - کوتاه شده است چنین قال و قیلی را به راه بیندازند.

دکتر صالح اسکندری در گفتگو با ایسکانیوز اظهار داشت: نفوذ علمی در معنای سیاسی آن را می توان به هر اقدامی نسبت داد که درصدد بهره گیری سیاسی قصدمندانه از علم برای تامین منافع ملی کشور مهاجم در داخل مرزهای کشور به کار گرفته می شود.

از این رو، اقداماتی که در قالب دیپلماسی علمی یا روابط علمی ادعای استقلال نهادی از ساختارهای قدرت سیاسی دارند را می توان همچنین به عنوان ابزارهای نفوذ علمی نیز تحلیل کرد.

به عبارت دیگر، باید نسبت به قابلیتِ سیاسی و ضدامنیتی فعالیت های علمی هوشیارانه عمل کرد.

وی با بررسی سه دسته نفوذ علمی مجزا شامل صدور مواضع سیاسی از طریق تولیدات و روابط علمی، جهت دهی به نگرش علمی کشور آحاد از طریق خلق ارزش و اقدامات فردی و موردی ادامه داد: کارکرد سیاسی و ضدامنیتی هر سه نوع اقدام را می توان به طرق مختلف و با مثال های متعدد اثبات کرد، اما در اینجا خصوصاً بحث نخست با موضع سیاسی تولیدات علمی غرب علیه اسلام و مسلمانان، بحث دوم با جهت دهی تولیدات علمی کشور در حوزه ادبیاتِ توسعه و بحث سوم از طریق مثال هایی از ماموریت ظاهراً علمی افرادی پیگیری می شود که در اساس وظیفه آنها از نوع ضدامنیتی و متضاد با منافع ملی کشور میزبان یا آحاد بوده است.

اسکندری با اشاره به صدور مواضع سیاسی از طریق تولیدات و روابط علمی گفت: نسخه غربی علم مدرن، آنطور که از آن انتظار می رود یا آنچنان که تصور می شود، رویکردی خنثی نسبت به مسائل ندارد.

تحلیل کتابشناسانه از مجموعه آثار علمی تولید شده در غرب در حوزه علوم انسانی بین سال های 1949 تا 2009 میلادی نشان می دهد تنها 19.

1 درصد آثار تولید شده علمی غربی، از نظر رویکرد نسبت به دین اسلام یا مسلمانان، خنثی است.

در مقابل، 13.

4 درصد از این مجموعه آثار تولید شده در غرب، اسلام هراسانه است؛ 48.

4 درصد آثار تولید شده نیز خوانش غربی از اسلام (یا اسلام رومی) را ارائه می کند.

همچنین، 10.

5 درصد از این آثار، نگاه اسلامی در فهم حقیقت را دخیل دانسته است و البته در 8.

6 درصد آثار هم نوعی شیفتگی یا احساس گرایش ترجیحی به دین اسلام به چشم می خورد.

وی افزود: همچنین، بررسی روند تولیدات علمی در غرب در این 60 سال نشان می دهد درصد تولیدات علمی اسلام هراسانه به شدت رو به افزایش بوده است و از 4.

7 درصد در دهه 1950 به 14.

7 درصد در دهه 2000 رسیده است که این روند صعودی همچنان ادامه دارد.

مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هنگامی که رویکرد مطالعات نسبت به اسلام را بر حوزه های مطالعاتی منطبق می کنیم، نتیجه مهم دیگری به دست می آید.

بیش از همه مطالعات سیاسی و پس از آن، مطالعات فرهنگی و اجتماعی است که اسلام هراسانه است.

تحلیل داده ها نشان می دهد 55 درصد از مطالعات علوم سیاسی غربی و 30 درصد مطالعات فرهنگی اجتماعی تولید شده در غرب، رویکردی اسلام هراسانه دارند.

نکته قابل تامل دیگر این است که از نظر موضوع مطالعاتی، حجم بالایی از مطالعات علمی در همین بازه 60 ساله، کشورهای آسیایی یا به طور کلی قاره آسیا بوده است.

42.

3 درصد مطالعات علمی راجع به قاره آسیا، در مقابلِ 18 درصد مطالعات راجع به قاره اروپا یا کشورهای اروپایی، 8.

3 درصد راجع به قاره افریقا یا کشورهای این قاره و تنها 2.

1 درصد راجع به امریکا است.

همچنین 28.

6 درصد مطالعات علمی، فاقد اشاره مکانی هستند و بنابراین این آثار را می توان آثار علمی راجع به تمامیت جهان در نظر گرفت.

اسکندری ادامه داد: نزدیک به نیمی (47.

3 درصد) از کل مطالعات انجام شده با رویکرد اسلام هراسانه، صرفاً راجع به قاره آسیا یا کشورهای آسیایی بوده است.

بنابراین، این پرسش مطرح است که چه رویکرد یا سیاست کلان در علم و نهادهای علمی در غرب وجود دارد که آن را ماهیتاً به سلاحی تبلیغاتی علیه اسلام یا کشورهای اسلامی تبدیل کرده است؟ استیلای رویکردهای مغرضانه در علم و نهادهای علمی غربی، نه صرفاً در برابر اسلام است و نه صرفاً در حوزه علوم انسانی است اما داده های تحلیلی، وجود نگرش ضد اسلامی خصوصاً در حوزه علوم انسانی را به وضوح اثبات می کند.

وی با اشاره به دسته دیگر نفوذ علمی مجزا یعنی جهت دهی به نگرش علمی کشور آحاد از طریق خلق ارزش ها بیان کرد: ممکن است دو روند کلانِ سکولاریزاسیون و توسعه محوری را بتوان مهمترین روندهای نفوذ علمی در نوعِ جهت دهی به نگرش علمی در ایران دانست.

سازوکار سلطه این دو روند عموماً از طریق تبدیل آنها به موضوعاتی حاوی ارزش ذاتی و در نتیجه ایجاد این تصور است که تلاش برای تحقق این دو، یک وظیفه عمومی است.

بنابراین، یکی از موضوعاتی که می توان به عنوان مثالی عینی و مهم از نفوذ علمی غرب در ایران ذکر کرد، استیلای نگرش توسعه گرایانه در تولیدات علمی کشور است.

تحقیقات و تالیفات علمی راجع به توسعه در مفهوم غربی آن، در ایران از دهه 1320 آغاز شده است.

این روند تا دهه 1380 یک روند رو به رشد بوده است.

خصوصاً در دهه 1380 شمسی ما با یک جهش بزرگ در حجم تولیدات علمی در موضوع توسعه مواجه هستیم.

گستردگی مطالعات توسعه و سرسپردگی نهادهای علمی کشور به فهم غربی از توسعه، یکی از نشانه های موفقیت نسبی پروژه نفوذ علمی به کشور است.

از این نظر، ایران حتی بیش از کشورهای جهان نسبت به پذیرش رویکرد توسعه گرا در علم و به تبع آن در امور اجرایی کشور گشودگی داشته است.

ایران رتبه سوم مطالعات توسعه در جهان وی اضافه کرد: اگر چه امیدواریم با توجه به هشدارهای جدی رهبر معظم انقلاب و جایگزینی رویکرد پیشرفت اسلامی ایرانی به جای رویکرد توسعه غربی، در دهه 1390 حجم این نوع مطالعات کاهش داشته باشد (و البته این آمار برای دهه جاری هنوز قابل ارزیابی و مقایسه با دهه های قبل نیست)، اما این روند رو به رشد، تصویری از نفوذ علمی غرب در موضوع توسعه در کشور را اثبات می کند.

نکته حیرت آور این است که از مجموع مطالعات توسعه در جهان، سهم قابل توجه 2.

3 درصد آن در ایران (یا راجع به ایران) انجام شده است.

از این نظر، ایران در بین کشورهایی که مطالعاتِ توسعه راجع به آنها یا توسط آنها انجام شده است، رتبه سوم جهان را پس از ایالات متحده امریکا و بریتانیا دارد.

گستردگی مطالعات توسعه و سرسپردگی نهادهای علمی کشور به فهم غربی از توسعه، یکی از نشانه های موفقیت نسبی پروژه نفوذ علمی به کشور است.

از این نظر، ایران حتی بیش از کشورهای جهان نسبت به پذیرش رویکرد توسعه گرا در علم و به تبع آن در امور اجرایی کشور گشودگی داشته است.

مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: برنامه های پنج ساله کشور که با نام برنامه توسعه شناخته می شود، به خوبی تحکیم این رویکرد در کشور و در نتیجه اجرایی شدن کامل و بلند مدت موضوع در کشور را نشان می دهد.

تمامی برنامه های کشور، چه قبل از انقلاب و چه پس از آن، بر اساس نگرش توسعه محور نگاشته و اجرا شده است.

اقدامات فردی و موردی نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که اسکندری به آن اشاره کرد و در این باره توضیح داد: اگر چه دو روند فوق الذکر از نظر ابعاد و قدرت تاثیر مهم تر از هر اقدام فردی و موردی است، اما نباید از نظر دور داشت که کشورهای متخاصم در مواردی که نتوانسته اند از سازوکارهای نفوذِ علمی کلان بهره کافی بگیرند، از اقدامات فردی استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: ماموریت افراد تحت عنوان محقق و شخصیت دانشگاهی به کشورهای آماج، روش مرسوم سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی است که آغاز آن به قرن 17 میلادی و اعزام میسیونرهای مذهبی در قالب هایی چون محقق و مستشرق باز می گردد.

از جمله اولین مستشرقینی که به کشورهای اسلامی و از جمله ایران سفرهایی طولانی داشته اند و نتایج فعالیت آنها، همچنان به عنوان منابع ضد اسلامی و ضد ایرانی مشهور است، می توان به آبراهام گیگر، تئودور نولدک، الیوس اسپرنگر، ویلیام مونتگمری وات، گوستاو بائورن فایند، همیلتون گیب، جان برتون و ایگناس گلدزهیر اشاره کرد.

همه این افراد، ظاهراً ماموریت های علمی و دانشگاهی در حوزه دین اسلام را داشته اند، اما نکته در اینجا است که نتیجه تحقیقات تمامی آنها، بدون استثناء نتایجی ضداسلامی، اسلام هراسانه و سرشار از هتاکی نسبت به قرآن کریم و پیامبر اسلام بوده است.

بیشترین فعالیت دانشمند-جاسوس بین آمریکا و شوروی بوده است اسکندری اضافه کرد: پس از دوره اعزام مستشرق، فعالیت جاسوسان سرویس های اطلاعاتی در قالب دانشمند آغاز می شود که اوج این ابتکار مربوط به دوره جنگ سرد است.

بیشترین فعالیت دانشمند -جاسوس، بین ایالات متحده امریکا و شوروی سابق برای نفوذ به سازوکارهای دفاعی و نظامی یکدیگر اتفاق افتاده است.

پروژه ام.

کالتر از سوی سازمان سیا که منجر به انتشار تبلیغات پیچیده علیه شوروی از طریق انتشار بیش از یک هزارکتاب علمی در دهه 1970 شد و پروژه حلقه جاسوسی شوروی دو مورد از گسترده ترین تلاش های امنیتی برای نفوذ متقابل سرویس های جاسوسی دو کشور در مقابل یکدیگر بوده است.

این استاد دانشگاه گفت: استخدام دو دانشمند فیزیکدان غربی به نام های کلاوس فاخز و دیوید گرین گلس از سوی اتحاد جماهیر شوروی که منجر به دستیابی به اطلاعات فوق محرمانه اتمی امریکا توسط شوروی شد و پایه توسعه تسلیحات اتمی شوروی قرار گرفت، هم برای جامعه علمی جهان و هم برای سرویس های اطلاعاتی، حاوی درس های بزرگی است.

اما این اقدامات مختص روابط منفی بین بلوک شرق و غرب نیست و لذا با پایان یافتن دوره جنگ سرد، به پایان نرسیده است.

طی سال های اخیر، برخی از چهره های شناخته شده اطلاعاتی و امنیتی که در قالب سفر علمی به ایران آمده اند، از نهادهای علمی ایران بازدید داشته اند و در مواردی اطلاعات ارائه شده به آنها، مسائلی ایجاد کرده است.

وی در پایان با اعلام اسامی تعدادی از این افراد که در قالب سفر علمی به ایران آمده اند شامل ویلیام میلر عضو شورای امنیت ملی آمریکا و رییس سازمان جست وجوی زمینه های مشترک اسراییل، جوئل سسمن از اعضای امنیتی وابسته به صهیونیست و از مدیران پروژه سزامی (پروژه ای با هدف کاهش تنش بین یهودیان اسراییل و مسلمانان منطقه که در عین حال، ماموریت های شناخته شده اطلاعاتی و امنیتی انجام می دهد، آلن گودمن رییس و مدیرعامل اجرایی موسسه آموزش بین المللی و عضو وابسته به سازمان سیا، نزار ذاکا متخصص فناوری اطلاعات و عضو وابسته به سرویس اطلاعاتی امریکا و جفری دیوید ساکس عضو مرتبط با موسسه جورج سوروس تاکید کرد: این افراد طی چند سال اخیر، در ایران حضور داشته اند و البته مشخصاً افرادی هستند که وابستگی امنیتی و اطلاعاتی آنها به کشورهای معارض اثبات شده است، با این حال، دامنه واقعی نفوذ همچنان مبهم است.

اسکندری در بخش دیگری از سخنانش عملیات روانی اخیر مصطفی تاجزاده و یاسر هاشمی علیه دانشگاه آزاد و دکتر ولایتی را ناشی از استیصال دانست و افزود: تاجزاده سال 78 به عنوان یکی از مسببین فتنه کوی دانشگاه قصد داشت ابتدا واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد را به آشوب بکشاند.

همان موقع به گفته مسئولین وقت دانشگاه دور این دانشگاه خاکریز کشیدند.

اما موفق نشدند و بعدا سراغ دانشگاه تهران رفتند و آن غائله را به پا کردند.

طبیعی است امروز که دست آقای تاجزاده و آقای رمضان زاده که هر دو از دستگیر شدگان فتنه 88 هستند و برای وی در یکی از واحدهای تهران درس گذاشته بودند، کوتاه شده است چنین قال و قیلی را به راه بیندازند.

مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: مسئله یاسر هاشمی ناظر به سیاست ها و رویکردهای دانشگاه آزاد نیست و بیشتر یک موضوع شخصی است.

وی قبلا از طریق یکی از نزدیکانش پیغام داده بود که دانشگاه آزاد دانشگاه بزرگی است و می توان یک مسئولیت هم برای یاسر هاشمی دست و پا کرد.

البته این درخواست با مخالفت روبرو شد .

بالاخره اگر می گوییم دانشگاه آزاد یادگار مرحوم آیت الله هاشمی است چرا برخی به دنبال سهم الارث در آن می گردند.


کلید واژه ها: علمی - تولید - تولیدات علمی - اسلام - سیاسی - درصد - دانشگاه آزاد - کشور - دانشگاه آزاد اسلامی - روابط - اسکندری - دانشگاه - اسلامی - علوم انسانی - رمضان زاده - آزاد - دیپلماسی - زاده - نشان - استقلال - انتظار - افزایش - دستگیر - گفتگو - توسعه - تامین - احساس - رسانه - رمضان - تهران

آخرین اخبار سرویس:
تسهیلاتی برای زائران در ایام حضور در راهیان نور فراهم شده است

افتتاح رسمی راه آهن کرمانشاه با حضور رییس جمهور

دیدنی های زنجان در یک نگاه

شروع طرح فرهنگی آرامش بهاری درقالب خیمه های معرفت در 92 بقعه و امامزاده شاخص خوزستان

افتتاح خیابانی به نام آیت الله طبسی امروز در مشهد

آمادگی تمامی استان ها برای میزبانی مسافران نوروزی/لزوم همکاری مردم با ماموران ناجا برای برقراری نظم و امنیت

دانلود آهنگ جدید احسان شریفی مقدم بنام عشق ایده آل

ایران از همکاری باهمسایگان برای تقویت امنیت وتوسعه استقبال می کند

روحانی فرا رسیدن سالروز استقلال و روز ملی تونس را تبریک گفت

پست های عامیانه و تحقیر ایران و ایرانی +عکس

حکم پرونده کانون ازدواج آسان صادر شد

نوروز نویدبخش همبستگی ملی است

تاکید روحانی بر تکمیل و تحویل منازل آسیب دیده زلزله زدگان تا پایان تابستان

کاریکاتور | خبرساز ترین چهره های سال 96

همه اقشار جامعه در برابر شهدا مسئولند

سامانی سخنگوی وزارت کشور خبر داد آمادگی تمامی استان ها برای میزبانی مسافران نوروزی/ برگزاری جلسه ستاد تسهیل سفر به ریاست استانداران

همه منازل روستای میرمیرو تا پایان تابستان تحویل می شود

آخرین مهلت دریافت کارت ملی هوشمند اعلام شد

پیوستن عارف و نوبخت به "کمپین نه به تصادفات"

مردم عامل ایجاد امنیت در کشور هستند

30 المان ویژه نوروز در میادین شهر زاهدان نصب شد

مهران غفوریان: آنقدر لاغر نمی شوم که دیگر به من نقش ندهند

ربیعی نماینده کارگران در شورای عالی کار در اوایل پیروزی انقلاب

با موفقیت هایی کوچک مان جهان بهتری خواهیم ساخت

مخالفت قاطعانه آیت الله سیستانی با به حضور پذیرفتن "بن سلمان"

دولت به دنبال تقویت مرزها برای بهره مندی هرچه بیشتر مرزنشینان است

پرونده های تشکیل شده در ایام نوروز خارج از نوبت رسیدگی می شود

اشتری: هیچ تهدیدی در مرزها متوجه ما نیست

آغاز طرح نوروزی با حضور 25 هزار نیروی پلیس

معاون وزیر علوم: خبر جدیدی از وضعیت دانشجویان بازداشتی نداریم

نامه انتقادی وزیر راه به لاریجانی؛ برای رفعه شبهه ها در استیضاح ها چاره اندیشی کنید /استیضاح کنندگان من از ارایه اسناد در کمیسیون خودداری می کردند /در هر سه استیضاح شاهد طرح موضوع های خارج از موارد استیضاح به عنوان برگ های کوبنده استیضاح کنندگان بودم

ترامپ در پیام نوروزی اش از حکومت ایران انتقاد کرد

مسابقه ویژه عیدانه ایسوس

حضور روحانی در روستای زلزله زده میرمیروی شهرستان سرپل ذهاب

مراسم تحویل سال حرم رضوی از ساعت 15:30 دقیقه آغاز می شود

دولت به دنبال تقویت مرزها برای بهره مندی هرچه بیشتر مرزنشینان است

«نظربایف » به سمرقند می رود

حضور رییس جمهوری در روستای زلزله زده «فتاح بگ»

رییس مجلس شورای اسلامی در جمع کودکان بی سرپرست

برگزاری نخستین همایش روایت شفاهی از تاریخ نهان بندر لنگه

دولت به دنبال تقویت مرزها برای بهره مندی هرچه بیشتر مرزنشینان است

فعالیت 8 باب کتابخانه عمومی در ایام تعطیلات نوروزی در استان

همه منازل روستای میرمیرو تا پایان تابستان تحویل می شود

تشدید تدابیر امنیتی در آستانه نوروز در قرقیزستان

روحانی در جمع مردم زلزله زده روستای میرمیرو سرپل ذهاب: دولت تا رفع همه مشکلات مردم، در کنار آنها خواهد بود/ همه منازل آسیب دیده تا پایان تابستان 97 تکمیل و تحویل داده شود

دانلود آهنگ جدید میلاد پرچمی بنام تاوان

با دانشگاه های غیراستاندارد در افغانستان برخورد می شود

حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست وظیفه همه مسئولان است

برپایی کرسی تلاوت فجر تا امنیت پرواز در دهه پایانی سال96+صوت و عکس

برگزاری چهارمین همایش سالانه امامزاده نورالدین(ع) کهگیلویه

پیام نوروزی علی لاریجانی به همتایانش

اختتامیه جلسات قرآن محمد برخورداری در صحن عتیق+صوت و عکس

«از نفت تا مصدق» - مجید فراهانی*

پیام تبریک نوروز لاریجانی به همتایان خود در کشورهای منطقه

روحانی به زلزله زدگان کرمانشاه؛ تک تک خانه ها را برپا خواهیم کرد /تمام تلاش دولت تکمیل اسکان دائمی است /دستور برای رفع هر چه سریع تر مشکلات زلزله زدگان /دولت و مردم ایران در غم و رنج شما سهیم و شریک بودند /به شما قول می دهم دولت در کنار شما خواهد بود

اجرای طرح نوروزی ناجا با مشارکت نیم میلیون نیرو/آماده باش مرزبانی برای حراست از مرزها

برپایی نمایشگاه ملی شدن نفت در موزه کتاب و میراث مستند ایران

جدول مصوب شورای #عالی_کار، #هزینه_معیشت خانوار برای 96

افزایش 6.3 درصد تردد در راه های برون شهری

خط هفت مترو تا خرداد 97 افتتاح می شود

«از نفت تا مصدق» - مجید فراهانی*

همزمان با فرارسیدن ایام نوروز از خانواده شهدای دانشجویی روستای توت نده تجلیل شد

آیین تحویل سال نو در چهار یادمان ارتش در خوزستان برگزار می شود

اعتبار کارت های ملی قدیمی تا خرداد

فرافکنی دوباره ترامپ علیه ایران در پیام نوروزی

اعمال روز اول عید نوروز و لحظه تحویل سال در اسلام

کیفیت بخشی به خدمات عامل اصلی در جذب گردشگران است

توزیع 27 هزار سبد غذایی در بین مددجویان اردبیلی

«از نفت تا مصدق» - مجید فراهانی*

عمارت سالار سعید سنندج، غایت هنر چوب و شیشه

گفت و گو با فروشنده مواد مخدری که لب به سیگار هم نمی زند

آیین تحویل سال نو در چهار یادمان ارتش در خوزستان برگزار می شود

هلگا اشمید به پاس دیپلماسی و برجام نشان افتخار گرفت

ورود رییس جمهور به مناطق زلزله زده کرمانشاه

حواشی تصویری بازدید روحانی از مناطق زلزله زده

پسری که خود را فرزند خواننده سرشناس پاپ می داند/ عکس

اعتبار کارت های ملی قدیمی تا خرداد

بیش از یکصد مبلغ اعزامی در طرح آرامش بهاری در خراسان جنوبی حضور دارند

واکنش فرماندار سرپل ذهاب به تجمع مردم مقابل فرمانداری

ارسال پیامک تبریک رییس جمهور به مردم

ورود 20 میلیارد دلار کالای قاچاق عامل اصلی رکود اقتصادی

پاسخ سید احمد خمینی به منتقدان؛ هزار عیب دارم ولی .../ احمد کوچک تر از آن است که هدف باشد/ به این تندخویی ها عادت دارم و صبوری را از پدر می آموزم/ بیایید با«بد زبانان» همراه نشویم، «بد دلان» را از خود برانیم و «بد اندیشان» را یار نشویم

فردا مقام معظم رهبری در در رواق امام خمینی حرم امام رضا (ع) سخنرانی می کنند

اینفوگرافیک | توصیه های دارویی در ایام مسافرت

تصاویر/ طلاب جهادگر در مناطق زلزله زده

ترافیک سنگین در جاده های مازندران

تمام تلاش ما تکمیل اسکان دائمی روستاها در اسرع وقت است

هند خواستار امنیت دیپلمات های کشورش در پاکستان شد

کارت های ملی قدیمی بعد از خرداد97 بی اعتبار می شوند

راهیان نور در راستای مقابله با استکبار و فتنه های داخلی است

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه مطرح کرد مقابله با تروریسم نیازمند مبارزه است نه مذاکره سرویس بین الملل

استاندار اردبیل از رییس جهاددانشگاهی استان تقدیر کرد

تا پایان تابستان منزل مردم روستای میرمیرو تحویل داده می شود

ضرورت مشارکت مالی و سرمایه گذاری در بخش آب

مهران غفوریان: آنقدر لاغر نمی شوم که دیگر به من نقش ندهند

جشن ملی نوروزگاه در گنبدکاووس

با دانشگاه های غیراستاندارد در "افغانستان" برخورد می شود

بیش از یک میلیون کودک در "غرب افغانستان" واکسن فلج اطفال دریافت می کنند

پست کارگردان «اخراجی ها» برای کودکان کار

امام هادی(ع)؛ مروج آموزه های الهی در مصاف با جریان های فکری

دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شده است، قیل و قال راه می اندازند

دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شده است، قیل و قال راه می اندازند