مطالب مرتبط:
راه اندازی بزرگترین کتابخانه مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
پیام تبریک دکتر فرهاد رهبر به دانشجوی قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات وزنه برداری جهان
دومین اجلاس استانی نماز در دانشگاه آزاد اسلامی کرج در حال برگزاری است
نخستین نشست هم اندیشی دبیران تشکل های اساتید دانشگاه آزاد اسلامی / تصاویر
رقابت 1500 استاد و دانشجو در مسابقات قرآن دانشگاه آزاد اراک
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 18:452017-12-11سياسي

دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شده است، قیل و قال راه می اندازند


مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آقای تاجزاده و آقای رمضان زاده که هر دو از دستگیر شدگان فتنه 88 هستند و برای وی در یکی از واحدهای تهران درس گذاشته بودند، - کوتاه شده است چنین قال و قیلی را به راه بیندازند.

دکتر صالح اسکندری در گفتگو با ایسکانیوز اظهار داشت: نفوذ علمی در معنای سیاسی آن را می توان به هر اقدامی نسبت داد که درصدد بهره گیری سیاسی قصدمندانه از علم برای تامین منافع ملی کشور مهاجم در داخل مرزهای کشور به کار گرفته می شود.

از این رو، اقداماتی که در قالب دیپلماسی علمی یا روابط علمی ادعای استقلال نهادی از ساختارهای قدرت سیاسی دارند را می توان همچنین به عنوان ابزارهای نفوذ علمی نیز تحلیل کرد.

به عبارت دیگر، باید نسبت به قابلیتِ سیاسی و ضدامنیتی فعالیت های علمی هوشیارانه عمل کرد.

وی با بررسی سه دسته نفوذ علمی مجزا شامل صدور مواضع سیاسی از طریق تولیدات و روابط علمی، جهت دهی به نگرش علمی کشور آحاد از طریق خلق ارزش و اقدامات فردی و موردی ادامه داد: کارکرد سیاسی و ضدامنیتی هر سه نوع اقدام را می توان به طرق مختلف و با مثال های متعدد اثبات کرد، اما در اینجا خصوصاً بحث نخست با موضع سیاسی تولیدات علمی غرب علیه اسلام و مسلمانان، بحث دوم با جهت دهی تولیدات علمی کشور در حوزه ادبیاتِ توسعه و بحث سوم از طریق مثال هایی از ماموریت ظاهراً علمی افرادی پیگیری می شود که در اساس وظیفه آنها از نوع ضدامنیتی و متضاد با منافع ملی کشور میزبان یا آحاد بوده است.

اسکندری با اشاره به صدور مواضع سیاسی از طریق تولیدات و روابط علمی گفت: نسخه غربی علم مدرن، آنطور که از آن انتظار می رود یا آنچنان که تصور می شود، رویکردی خنثی نسبت به مسائل ندارد.

تحلیل کتابشناسانه از مجموعه آثار علمی تولید شده در غرب در حوزه علوم انسانی بین سال های 1949 تا 2009 میلادی نشان می دهد تنها 19.

1 درصد آثار تولید شده علمی غربی، از نظر رویکرد نسبت به دین اسلام یا مسلمانان، خنثی است.

در مقابل، 13.

4 درصد از این مجموعه آثار تولید شده در غرب، اسلام هراسانه است؛ 48.

4 درصد آثار تولید شده نیز خوانش غربی از اسلام (یا اسلام رومی) را ارائه می کند.

همچنین، 10.

5 درصد از این آثار، نگاه اسلامی در فهم حقیقت را دخیل دانسته است و البته در 8.

6 درصد آثار هم نوعی شیفتگی یا احساس گرایش ترجیحی به دین اسلام به چشم می خورد.

وی افزود: همچنین، بررسی روند تولیدات علمی در غرب در این 60 سال نشان می دهد درصد تولیدات علمی اسلام هراسانه به شدت رو به افزایش بوده است و از 4.

7 درصد در دهه 1950 به 14.

7 درصد در دهه 2000 رسیده است که این روند صعودی همچنان ادامه دارد.

مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هنگامی که رویکرد مطالعات نسبت به اسلام را بر حوزه های مطالعاتی منطبق می کنیم، نتیجه مهم دیگری به دست می آید.

بیش از همه مطالعات سیاسی و پس از آن، مطالعات فرهنگی و اجتماعی است که اسلام هراسانه است.

تحلیل داده ها نشان می دهد 55 درصد از مطالعات علوم سیاسی غربی و 30 درصد مطالعات فرهنگی اجتماعی تولید شده در غرب، رویکردی اسلام هراسانه دارند.

نکته قابل تامل دیگر این است که از نظر موضوع مطالعاتی، حجم بالایی از مطالعات علمی در همین بازه 60 ساله، کشورهای آسیایی یا به طور کلی قاره آسیا بوده است.

42.

3 درصد مطالعات علمی راجع به قاره آسیا، در مقابلِ 18 درصد مطالعات راجع به قاره اروپا یا کشورهای اروپایی، 8.

3 درصد راجع به قاره افریقا یا کشورهای این قاره و تنها 2.

1 درصد راجع به امریکا است.

همچنین 28.

6 درصد مطالعات علمی، فاقد اشاره مکانی هستند و بنابراین این آثار را می توان آثار علمی راجع به تمامیت جهان در نظر گرفت.

اسکندری ادامه داد: نزدیک به نیمی (47.

3 درصد) از کل مطالعات انجام شده با رویکرد اسلام هراسانه، صرفاً راجع به قاره آسیا یا کشورهای آسیایی بوده است.

بنابراین، این پرسش مطرح است که چه رویکرد یا سیاست کلان در علم و نهادهای علمی در غرب وجود دارد که آن را ماهیتاً به سلاحی تبلیغاتی علیه اسلام یا کشورهای اسلامی تبدیل کرده است؟ استیلای رویکردهای مغرضانه در علم و نهادهای علمی غربی، نه صرفاً در برابر اسلام است و نه صرفاً در حوزه علوم انسانی است اما داده های تحلیلی، وجود نگرش ضد اسلامی خصوصاً در حوزه علوم انسانی را به وضوح اثبات می کند.

وی با اشاره به دسته دیگر نفوذ علمی مجزا یعنی جهت دهی به نگرش علمی کشور آحاد از طریق خلق ارزش ها بیان کرد: ممکن است دو روند کلانِ سکولاریزاسیون و توسعه محوری را بتوان مهمترین روندهای نفوذ علمی در نوعِ جهت دهی به نگرش علمی در ایران دانست.

سازوکار سلطه این دو روند عموماً از طریق تبدیل آنها به موضوعاتی حاوی ارزش ذاتی و در نتیجه ایجاد این تصور است که تلاش برای تحقق این دو، یک وظیفه عمومی است.

بنابراین، یکی از موضوعاتی که می توان به عنوان مثالی عینی و مهم از نفوذ علمی غرب در ایران ذکر کرد، استیلای نگرش توسعه گرایانه در تولیدات علمی کشور است.

تحقیقات و تالیفات علمی راجع به توسعه در مفهوم غربی آن، در ایران از دهه 1320 آغاز شده است.

این روند تا دهه 1380 یک روند رو به رشد بوده است.

خصوصاً در دهه 1380 شمسی ما با یک جهش بزرگ در حجم تولیدات علمی در موضوع توسعه مواجه هستیم.

گستردگی مطالعات توسعه و سرسپردگی نهادهای علمی کشور به فهم غربی از توسعه، یکی از نشانه های موفقیت نسبی پروژه نفوذ علمی به کشور است.

از این نظر، ایران حتی بیش از کشورهای جهان نسبت به پذیرش رویکرد توسعه گرا در علم و به تبع آن در امور اجرایی کشور گشودگی داشته است.

ایران رتبه سوم مطالعات توسعه در جهان وی اضافه کرد: اگر چه امیدواریم با توجه به هشدارهای جدی رهبر معظم انقلاب و جایگزینی رویکرد پیشرفت اسلامی ایرانی به جای رویکرد توسعه غربی، در دهه 1390 حجم این نوع مطالعات کاهش داشته باشد (و البته این آمار برای دهه جاری هنوز قابل ارزیابی و مقایسه با دهه های قبل نیست)، اما این روند رو به رشد، تصویری از نفوذ علمی غرب در موضوع توسعه در کشور را اثبات می کند.

نکته حیرت آور این است که از مجموع مطالعات توسعه در جهان، سهم قابل توجه 2.

3 درصد آن در ایران (یا راجع به ایران) انجام شده است.

از این نظر، ایران در بین کشورهایی که مطالعاتِ توسعه راجع به آنها یا توسط آنها انجام شده است، رتبه سوم جهان را پس از ایالات متحده امریکا و بریتانیا دارد.

گستردگی مطالعات توسعه و سرسپردگی نهادهای علمی کشور به فهم غربی از توسعه، یکی از نشانه های موفقیت نسبی پروژه نفوذ علمی به کشور است.

از این نظر، ایران حتی بیش از کشورهای جهان نسبت به پذیرش رویکرد توسعه گرا در علم و به تبع آن در امور اجرایی کشور گشودگی داشته است.

مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: برنامه های پنج ساله کشور که با نام برنامه توسعه شناخته می شود، به خوبی تحکیم این رویکرد در کشور و در نتیجه اجرایی شدن کامل و بلند مدت موضوع در کشور را نشان می دهد.

تمامی برنامه های کشور، چه قبل از انقلاب و چه پس از آن، بر اساس نگرش توسعه محور نگاشته و اجرا شده است.

اقدامات فردی و موردی نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که اسکندری به آن اشاره کرد و در این باره توضیح داد: اگر چه دو روند فوق الذکر از نظر ابعاد و قدرت تاثیر مهم تر از هر اقدام فردی و موردی است، اما نباید از نظر دور داشت که کشورهای متخاصم در مواردی که نتوانسته اند از سازوکارهای نفوذِ علمی کلان بهره کافی بگیرند، از اقدامات فردی استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: ماموریت افراد تحت عنوان محقق و شخصیت دانشگاهی به کشورهای آماج، روش مرسوم سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی است که آغاز آن به قرن 17 میلادی و اعزام میسیونرهای مذهبی در قالب هایی چون محقق و مستشرق باز می گردد.

از جمله اولین مستشرقینی که به کشورهای اسلامی و از جمله ایران سفرهایی طولانی داشته اند و نتایج فعالیت آنها، همچنان به عنوان منابع ضد اسلامی و ضد ایرانی مشهور است، می توان به آبراهام گیگر، تئودور نولدک، الیوس اسپرنگر، ویلیام مونتگمری وات، گوستاو بائورن فایند، همیلتون گیب، جان برتون و ایگناس گلدزهیر اشاره کرد.

همه این افراد، ظاهراً ماموریت های علمی و دانشگاهی در حوزه دین اسلام را داشته اند، اما نکته در اینجا است که نتیجه تحقیقات تمامی آنها، بدون استثناء نتایجی ضداسلامی، اسلام هراسانه و سرشار از هتاکی نسبت به قرآن کریم و پیامبر اسلام بوده است.

بیشترین فعالیت دانشمند-جاسوس بین آمریکا و شوروی بوده است اسکندری اضافه کرد: پس از دوره اعزام مستشرق، فعالیت جاسوسان سرویس های اطلاعاتی در قالب دانشمند آغاز می شود که اوج این ابتکار مربوط به دوره جنگ سرد است.

بیشترین فعالیت دانشمند -جاسوس، بین ایالات متحده امریکا و شوروی سابق برای نفوذ به سازوکارهای دفاعی و نظامی یکدیگر اتفاق افتاده است.

پروژه ام.

کالتر از سوی سازمان سیا که منجر به انتشار تبلیغات پیچیده علیه شوروی از طریق انتشار بیش از یک هزارکتاب علمی در دهه 1970 شد و پروژه حلقه جاسوسی شوروی دو مورد از گسترده ترین تلاش های امنیتی برای نفوذ متقابل سرویس های جاسوسی دو کشور در مقابل یکدیگر بوده است.

این استاد دانشگاه گفت: استخدام دو دانشمند فیزیکدان غربی به نام های کلاوس فاخز و دیوید گرین گلس از سوی اتحاد جماهیر شوروی که منجر به دستیابی به اطلاعات فوق محرمانه اتمی امریکا توسط شوروی شد و پایه توسعه تسلیحات اتمی شوروی قرار گرفت، هم برای جامعه علمی جهان و هم برای سرویس های اطلاعاتی، حاوی درس های بزرگی است.

اما این اقدامات مختص روابط منفی بین بلوک شرق و غرب نیست و لذا با پایان یافتن دوره جنگ سرد، به پایان نرسیده است.

طی سال های اخیر، برخی از چهره های شناخته شده اطلاعاتی و امنیتی که در قالب سفر علمی به ایران آمده اند، از نهادهای علمی ایران بازدید داشته اند و در مواردی اطلاعات ارائه شده به آنها، مسائلی ایجاد کرده است.

وی در پایان با اعلام اسامی تعدادی از این افراد که در قالب سفر علمی به ایران آمده اند شامل ویلیام میلر عضو شورای امنیت ملی آمریکا و رییس سازمان جست وجوی زمینه های مشترک اسراییل، جوئل سسمن از اعضای امنیتی وابسته به صهیونیست و از مدیران پروژه سزامی (پروژه ای با هدف کاهش تنش بین یهودیان اسراییل و مسلمانان منطقه که در عین حال، ماموریت های شناخته شده اطلاعاتی و امنیتی انجام می دهد، آلن گودمن رییس و مدیرعامل اجرایی موسسه آموزش بین المللی و عضو وابسته به سازمان سیا، نزار ذاکا متخصص فناوری اطلاعات و عضو وابسته به سرویس اطلاعاتی امریکا و جفری دیوید ساکس عضو مرتبط با موسسه جورج سوروس تاکید کرد: این افراد طی چند سال اخیر، در ایران حضور داشته اند و البته مشخصاً افرادی هستند که وابستگی امنیتی و اطلاعاتی آنها به کشورهای معارض اثبات شده است، با این حال، دامنه واقعی نفوذ همچنان مبهم است.

اسکندری در بخش دیگری از سخنانش عملیات روانی اخیر مصطفی تاجزاده و یاسر هاشمی علیه دانشگاه آزاد و دکتر ولایتی را ناشی از استیصال دانست و افزود: تاجزاده سال 78 به عنوان یکی از مسببین فتنه کوی دانشگاه قصد داشت ابتدا واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد را به آشوب بکشاند.

همان موقع به گفته مسئولین وقت دانشگاه دور این دانشگاه خاکریز کشیدند.

اما موفق نشدند و بعدا سراغ دانشگاه تهران رفتند و آن غائله را به پا کردند.

طبیعی است امروز که دست آقای تاجزاده و آقای رمضان زاده که هر دو از دستگیر شدگان فتنه 88 هستند و برای وی در یکی از واحدهای تهران درس گذاشته بودند، کوتاه شده است چنین قال و قیلی را به راه بیندازند.

مسئول امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: مسئله یاسر هاشمی ناظر به سیاست ها و رویکردهای دانشگاه آزاد نیست و بیشتر یک موضوع شخصی است.

وی قبلا از طریق یکی از نزدیکانش پیغام داده بود که دانشگاه آزاد دانشگاه بزرگی است و می توان یک مسئولیت هم برای یاسر هاشمی دست و پا کرد.

البته این درخواست با مخالفت روبرو شد .

بالاخره اگر می گوییم دانشگاه آزاد یادگار مرحوم آیت الله هاشمی است چرا برخی به دنبال سهم الارث در آن می گردند.


کلید واژه ها: علمی - تولید - تولیدات علمی - اسلام - سیاسی - درصد - دانشگاه آزاد - کشور - دانشگاه آزاد اسلامی - روابط - اسکندری - دانشگاه - اسلامی - علوم انسانی - رمضان زاده - آزاد - دیپلماسی - زاده - نشان - استقلال - انتظار - افزایش - دستگیر - گفتگو - توسعه - تامین - احساس - رسانه - رمضان - تهران

آخرین اخبار سرویس:
ضایعات فضای مجازی در جامعه زیاد است

درگیری ترامپ با خبرنگار +تصاویر

قرص های بی نام و نشان در اوین!

کاروان نمادین ورود امام (ره) در ورامین به حرکت درمی آید

وزیر جهادکشاورزی وارد اراک شد

توضیحات شهرداری تهران درخصوص پیدا شدن یک جسد در عملیات عمرانی

معرفی جاذبه های گردشگری استان، اولویت ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی

دانشگاه واقعاً در زمینه فعالیت های قرآنی در کشور پیشتاز است

چرا مردم پاسخگو نیستند؟! 

سیستم آموزشی سال هاست دور باطل خود را تکرار می کند

دانلود آهنگ جدید محمد ظهرابی بنام تو همونی

علمای اهل سنت نور چشم ما هستند

پیکر مطهر یک شهید دوران دفاع مقدس در گتوند خوزستان پس از 34 سال شناسایی شد

مرحوم مظاهری احیاگر روح دعا و نیایش در بین نوجوانان، جوانان و عامه مردم اصفهان بود

مدیرعامل بانک کشاورزی تغییر کرد

تقبیح رفتار آمریکا در کنفرانس اتحادیه مجالس اسلامی

بیانیه کنفرانس مجالس کشور های اسلامی

پاسخ وزیردفاع به ادعای سخنگوی وزارت خارجه آلمان

مسابقات قرآن کریم خانواده های شهدا و ایثارگر در شهر دارالعباده برگزار می شود

🔴 افزایش پلکانی حقوق کارمندان دولت

مخالفت جریان حکمت ملی عراق با تعویق انتخابات پارلمانی

🔵آیا امواج وای فای برای سلامتی انسان ضرر دارد؟ آیا این امواج سرطان زاست؟

مجلس : 100 مسئول کشوری دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

دولت فکری اساسی برای رفع مشکلات اقتصادی مردم کند

هدف دشمن ایجاد شکاف بین مردم و سپاه است

حمله انتحاری در مایدوگوری نیجریه/ 12 کشته و 18 زخمی

زمان انتقال پیکر دریانوردان بعد از اتمام نتایج DNA تمامی خانواده های آنها

نمایندگان 5 کشور در نشست راهگذر شمال-جنوب تهران حضور می یابند

آیا کسی اجازه انتقاد از پیامبر(ص) و ائمه معصومین را دارد؟

پیکر مطهر شهید فرزاد سمالی از شهدای ترکالکی پس از 34 سال شناسایی شد

آرزوی دشمنان نظام اسلامی ایجاد شکاف بین حاکمیت و مردم است

نمایندگان 5 کشور در نشست راهگذر شمال-جنوب تهران حضور می یابند

95 درصد مصوبات شورای آموزش و پرورش اردبیل محقق شده است

اصلاح فرهنگ ترافیک ضروری است/ 2 شرط استاندار تهران برای موافقت با طرح جدید ترافیک

حجت الاسلام و المسلمین نقویان: نباید جوانمردی به مسلخ رود و شرافت انسانی لگدکوب شود

نبیه بری: ایران قلب تپنده مقاومت اسلامی است

پیکر تکاور شهید «بیژن زارع» در زیر ناوشکن دماوند پیدا شد

خطر بیخ گوش تهرانی ها+تصاویر

توزیع پیراهن های شماره 9 الغرافه با نام طارمی بین هواداران + تصاویر

آرامش روانی خانواده در سایه تربیت صحیح اسلامی است

📣📣 مدیر حرفه ای در حوزه داروسازی

سرپرست جدید مدیریت حمل و نقل عمومی کیش منصوب شد

دستگاه ها امکانات حوزه خود را برای اشتغال جوانان به کار گیرند

سوال :مدارس شبانه روزی آلمان

موافقت با استعفای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس

تشکر عضو جامعه مدرسین از رییس جمهور درباره اصلاح مطالب خود درباره نقد معصومین(ع)

سخن همکار: چرخ اقتصادی زندگی بازنشستگان درحال توقف وپنچرشدن

جریان حکمت ملی عراق مخالف تعویق انتخابات پارلمانی

فقط 8 درصد محتوای تلگرام تولیدی است

سخن همکار: پیشکسوتان امیدوارند

امضای تفاهم نامه همکاری معاونت قوه قضاییه، سازمان جنگل ها و سازمان حفاظت از محیط زیست

مدیرعامل بانک کشاورزی تغییر کرد

یادواره 9 شهید روستای قم قلعه مهاباد برگزار شد

مشارکت 143 حزب در قالب 27 ائتلاف در انتخابات پارلمان/رویدادها و تحولات عراق در یک نگاه/27دی

پیکر مطهر شهید فرزاد سمالی از شهدای ترکالکی پس از 34 سال شناسایی شد

نخستین سفر استانی استاندار سمنان به شاهرود + عکس

برگزاری مراسم یابود آیت الله هاشمی رفسنجانی در فومن

بیانات رهبر انقلاب تیتر اصلی روزنامه های 27 دی

انتصاب اولین نخست وزیر زن در رومانی

آرزوی دشمنان نظام اسلامی ایجاد شکاف بین حاکمیت و مردم است

مراسم یادبود حجت الاسلام مهدی مظاهری برگزار شد

مدیرعامل بانک کشاورزی تغییر کرد

درخواست مهم سازمان بیمه سلامت برای تامین مالی خاص شدن 3 بیماری جدید

دانلود آهنگ جدید دکتر مسعود صابری بنام دلبر

بی قراری هشت ماه فرزندان شهید تقوی

مشخص شدن میزان حقوق و دستمزد سال 97 تا نیمه اول اسفند

برگزاری سالگرد شهادت شهید امیرحسین داداشی در گلزار شهدا

یادواره 9 شهید روستای قم قلعه مهاباد برگزار شد

همنشینی مجالس اسلامی؛ همگرایی پس از فترت

اخبار فرهنگیان / منتظر تصویب شرط مجلس برای اضافه حقوق ها هستیم !

سخن همکار: چگونگی محاسبه پاداش پایان خدمت کارکنان دولت

تقدیر از 30 هزار مادر شهید به نیابت از فرزند

امضای لایحه دائمی کردن قانون خدمات کشوری توسط دکتر روحانی

شهادت می دهم آیت الله هاشمی از اتهامات قتل های زنجیره ای مبّرا بود

این رقیب روحانی موافق فیلترشدن تلگرام است /عکس

سخن همکار: مجلس تصویب می کند اما خبری از اجرا نیست .تحلیل واقعیتی تلخ !!

دعوت از نمایندگان مجالس عضو سازمان همکاری اسلامی برای سفر به تبریز

توضیحات شهرداری تهران درخصوص پیدا شدن یک جسد در عملیات عمرانی منطقه 18

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد جزییات برنامه های فرهنگیان و دانش آموزان در دهه فجر

هشدار خزانه داری آمریکا به شرکت ها درباره تجارت با ایران

امضای بیانیه همکاری های مشترک بین وزیر تولیدات دفاع پاکستان و وزیر دفاع ایران

چرا مردم پاسخگو نیستند؟!

مسئول فرهنگی اوقاف ناحیه 3 تهران در گفت وگو با فارس: آیین معنوی غبارروبی ضریح امامزاده روح الله (ع) برگزار شد

گفت وگوی تلفنی ترامپ با امیر کویت

مخالفت جریان حکمت ملی عراق با تعویق انتخابات پارلمانی

لاریجانی: کشورها خصوصا سوریه باید نسبت به ایجاد پایگاه های آمریکا در شمال رقه هشیار باشند

بی تردید صهیونیست ها از ایجاد اختلاف و تفرقه در لبنان سود می برند

6مربی در صدر خطرناکترین مربیان فصل هفدهم

حذف 4 افزونه آلوده از مرورگر کروم

لاریجانی: ترامپ ملت های دیگر را تحقیر می کند

حضور سفیر ایران در مراسم معارفه طارمی

پروانه ای ها در زمره بیماران خاص قرار می گیرند؟

کشتی قرآنی مطلا در موزه آستان حرم حضرت فاطمه معصومه(س) رونمایی شد

این رقیب روحانی موافق فیلترشدن تلگرام است/تصویر

رونمایی از تمبر اختصاصی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی

چگونه کودکمان را به کارخوب عادت دهیم؟

فداکاری شهدای حادثه ساختمان پلاسکو غیرقابل توصیف بود

توضیحات شهرداری تهران درخصوص پیدا شدن یک جسد در عملیات عمرانی

اگر هاشمی در کنار امام نبود، انقلاب متلاشی می شد/دستمزد برخی 200 میلیون، برخی یک میلیون و بعضی از بیکاری رنج می برند

اگر هاشمی در کنار امام نبود، انقلاب متلاشی می شد/پزشکیان: دستمزد برخی 200 میلیون، برخی یک میلیون و بعضی از بیکاری رنج ببرند

دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شده است، قیل و قال راه می اندازند

دستشان از دانشگاه آزاد کوتاه شده است، قیل و قال راه می اندازند