مطالب مرتبط:
اشتغال روستایی و شهری تا پایان سال اولویت کاری همه مسئولان باشد
تخصیص 18 هزار میلیاردی به تولید و اشتغال در بودجه 97
قائم مقام وزیر صنعت و معدن و تجارت اختصاص 18 هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها به تولید و اشتغال در لایحه بودجه 97
تخصیص 18 هزار میلیاردی به تولید و اشتغال در بودجه 97
اختصاص ١٨ هزارمیلیارد تومان به اشتغال و تولید در بودجه ٩٧
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 15:022017-12-11سياسي

بودجه اشتغال سال 97 چقدر است؟


کلیات لایحه بودجه 1397 جهت ورود به صفحه اصلی اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق کارمندان دولت اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق و دستمزد اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اصلی اخبار .

- رییس جمهوری امروز یکشنبه 19آذر ماه لایحه بودجه 1397 را با سقف یک هزار و 194تریلیون تومان تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

در لایحه سال آینده مجموع کلی منابع و مصارف دولت در مقایسه با آنچه که در لایحه سال 1396 به مجلس رفته بود حدود 100 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است؛ در سال گذشته سقف منابع و مصارف حدود 1084 هزار میلیارد تومان بود.

در لایحه بودجه سال97 مجموع بودجه عمومی دولت حدود 429 هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با رقم 371 هزار میلیاردی لایحه امسال حدود 60 هزار میلیارد تومان افزایش دارد.

مجموع بودجه عمومی در قانون بودجه سال جاری 398 هزار میلیارد تومان تصویب شده بود.

بودجه عمومی شامل دو بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت است که در اصل منابع عمومی تشکیل دهنده منابع مالی دولت در سال خواهد بود که برای سال آینده حدود 360 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که در مقایسه با لایحه بودجه سال جاری که 319 هزار میلیارد تومان بود تا 40 هزار میلیارد تومان افزایش دارد.

منابع عمومی دولت در قانون بودجه سال 1396 در مجلس به 346 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

همچنین از بودجه 429 هزار میلیاردی بودجه عمومی تا 56 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای اختصاصی تامین خواهد شد.

106هزار میلیارد تومان برای حقوق کارکنان با افزایش 10 در صدی حقوق  براساس لایحه بودجه سال97 میزان درآمدهای دولت حدود  193 هزار میلیارد تومان و هزینه ها 276 هزار میلیارد تومان پیش بینی است که در بخش درآمدها حدود 128 هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی است.

 دولت برای بخش هزینه ها به منظور جبران خدمت کارکنان حدود 1.

062.

379.

486 میلیون ریال معادل 106 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است.

سقف معافیت مالیاتی، 2 میلیون تومانی طبق ماده واحده لایحه بودجه سال 97 سقف معافیت مالیاتی ماده (84) قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366.

12.

4 و اصلاحات بعدی آن در سال 1397، مبلغ دویست و چهل میلیون ریال (2 میلیون تومان در ماه) تعیین می گردد.

نرخ مالیات مذکور بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی مازاد بر مبلغ مذکور تا پنج برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و به نسبت مازاد آن بیست درصد است.

میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد 57 و 101 قانون مالیات های مستقیم مبلغ یکصد و هشتاد میلیون ریال تعیین می گردد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387.

2.

17 و اصلاحات بعدی آن تا زمان تصویب قانون جدید در سال 1397 تمدید می شود.

هر چند طبق بخشنامه بودجه 5 درصد از افزایش حقوق دستگا ه ها منوط به ارائه بودجه نویسی بر مبنای عملکرد و از محل صرفه جویی و بهره وری پیش بینی شده بود اما در لایحه افزایش حقوق کارمندان همان رقم 10 درصد بدون قید و شرط در نظر گرفته شده است.

دسترسی دولت به حساب ذخیره ارزی آسان تر می شود در بند ج تبصره یک لایحه بودجه سال 97 آمده است: چنانچه منابع دولت از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال 1397 کمتر از یک میلیون و ده هزار یکصد و چهارده میلیارد و چهارصد و سه میلیون  (1.

010.

114.

403.

000.

000) ریال شود، به دولت اجازه داده می شود از محل پنجاه درصد(50%) منابع حساب ذخیره ارزی برای تأمین مابه التفاوت حاصل شده اقدام کند.

در حالی که این بند قانونی در قانون بودجه سال 96 چنین آمده بود: چنانچه منابع دولت از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال 1396 کمتر از یک میلیون وپنجاه هزار میلیارد (1.

050.

000.

000.

000.

000) ریال شود، به دولت اجازه داده می شود از محل پنجاه درصد(50%) منابع حساب ذخیره ارزی برای تأمین مابه التفاوت حاصل شده اقدام کند.

مقایسه این دو بند قانونی در قانون بودجه سال 96 و لایحه بودجه سال 97 نشان می دهد سطح مجوز دولت در استفاده از حساب ذخیره ارزی 39 هزار و 885 میلیارد و 597 میلیون ریال کاهش یافته است.

17هزار میلیارد تومان برای اشتغال بر اساس تبصره 18 لایحه بودجه 96 با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی، به دولت اجازه داده می شود صد در صد منابع حاصله از ما به التفاوت قیمت حامل های انرژی در سال 97 نسبت به قیمت این حامل ها در ابتدای سال 96 را به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز و منابع حاصله را تا سقف 17400 میلیارد تومان در جهت حمایت از طرح های تولید، اشتغال و آموزش پرداخت کند.

همچنین صندوق توسعه ملی موظف است تا معادل 15 هزار میلیارد تومان از منابع ارزی خود را نزد بانک های عامل سپرده گذاری کند تا با تلفیق با منابع نظام بانکی صرف اعطای تسهیلات موضوع بند فوق شود.

 کمک 5.

8 میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی به 11 طرح ملی  و پرداخت پاداش دولت در لایحه بودجه 97 برداشت 5.

8 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای استفاده در 11 عنوان مصرفی بودجه از جمله بودجه صدا و سیما، توسعه مکران و پرداخت پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش را پیشنهاد کرده است.

در تبصره 4 ماده واحده لایحه بودجه 97 کل کشور  آمده است:به منظور تحقق اهداف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه، به دولت اجازه داده می شود براساس جدول زیر، نسبت به برداشت از ورودی سال 97 صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصله را به ردیف درآمد عمومی به شماره طبقه بندی 310705 نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید و اعتبارات موضوع این بند برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می شود.

هر گونه پرداخت در غیر از موارد مشخص شده از جمله حقوق و دستمزد از محل منابع این بند ممنوع است.

تبدیل دلار به ریال منابع موضوع این بند زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

30 میلیارد دلاری فاینانس در تبصره 3 بودجه 97 آمده است: الف- با رعایت مصوبه شماره 94344.

0101 مورخ 1395.

12.

23 مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 1397 سقف تسهیلات تامین مالی خارجی (فاینانس) برای طرحها علاوه بر باقیمانده سهمیه سال قبل، معادل ریالی سی میلیارد (30.

000.

000.

000) دلار تعیین می شود.

در مواردی که استفاده از تسهیلات مالی خارجی با مجوز قانونی منوط به تضمین دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر بازپرداخت اصل و هزینه های تسهیلات مالی اخذ شده از منابع بانکهای کارگزار خارجی و بانک ها و موسسات توسعه ای بین المللی باشد، وزیر امور اقتصادی و دارایی مجاز است پس از تصویب هیات وزیران به نمایندگی از طرف دولت ضمانتنامه های کلی و یا اختصاصی موردنیاز برای طرح های مذکور را حداکثر ظرف مدت یک ماه صادر و یا اختیار امضای آن را با تصویب هیات وزیران به مقام مسئول ذیربط تفویض نماید.

طرح های بخشهای خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی نیز با سپردن تضمین های لازم به بانکهای عامل می توانند از تسهیلات مذکور استفاده کنند و بازپرداخت اصل و سود هر یک از طرح های مذکور از محل عایدات طرح تامین و پرداخت خواهد شد.

 شورای اقتصاد با رعایت اولویت های بند (پ) ماده (4) قانون برنامه ششم توسعه، تسهیلات مذکور را به طرحهای بخش دولتی که دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی باشند، اختصاص می دهد.

خرید قسطی سربازی برای برخی مشمولان امکانپذیر شد در لایحه بودجه سال 97 کل کشور آمده است به دولت اجازه داده می شود همه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی کـه تـا پایـان سـال 1397 تسـویه می شود، معاف کند.

در تبصره 11 این لایحه دوباره به دولت اجازه داده شده است که مشمولان غایب را با دریافت جریمه، معاف از سربازی کند.

در این تبصره آمده است: به دولت اجازه داده میشود کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت بهصورت نقد و اقساطی کـه تـا پایـان سـال 1397 تسـویه میشود، معاف کند.

تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیتهای مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف 150128 نزد خزانه داری کل کشور واریز میشود و تـا سـقف سـیزده هـزار و پانصـد میلیـون ریال در قالب ردیف 23 -530000 جدول شماره (9 (این قانون به صورت مساوی به ردیفهای ذیربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقتنامه متبادلـه بـا سـازمان بـرنامه و بودجه کشور اختصاص مییابد.

میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیراست.

1-به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ده درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از ششماه، یکسال محسوب می شود.

2 -برای مشمولان متأهل، پنجاه درصد(5 (%و برای مشمولان دارای فرزند نیز بهازای هر فرزند، پنجدرصد(5 (%از مجموع مبلغ جریمه کسر می شود.

3 -مشمولان غایبی که به صورت اقساطی و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمودهاند، می توانند گواهینامه رانندگی أخذ نمایند.

4 -فرزندان ایثارگران مشمول ماده(45) قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی، مشمول ردیف اول جدول با اعمال پنجاه درصدتخفیف می شوند.

5 -مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی از پنجاه درصدتخفیف بهره مند می شوند.

ج- پنج درصداز اعتبار ردیف هزینهای 23 -530000 جهت آموزشهای مهارتی پرسنل وظیفه در پادگانها به سازمان آموزش فنی و حرفه ای اختصاص داده می شود.


کلید واژه ها: میلیارد - بودجه - لایحه بودجه - مالیات - دولت - مالی - درآمد - افزایش - قانون - معافیت - قانون بودجه - کارکنان - اخبار - حقوق کارمندان دولت - حقوق - صفحه - مجلس شورای اسلامی - پیش بینی - حقوق کارمندان - کارمندان دولت - مجلس - مبلغ - رییس جمهوری - آینده - هزینه - میزان - درصد - بینی - ماده - کارمندان

آخرین اخبار سرویس:
بهرام قاسمی در گفت وگو با فارس: مسائل دفاعی مان را با دیگران بر سر میز مذاکره نمی گذاریم

قرائت «زیارت جامعه کبیره» در مساجد استان تهران

در خدمت رسانی به مردم به حاشیه ها توجه نشود

دو حکم جدید در سازمان سینمایی صادر شد

افتتاح نخستین برج موزه کشور در بابل

بسته برنامه ای مساجد استان تهران در ایام نوروز اعلام شد

تولید درآمد با شهر فروشی

زنگنه:صنعت نفت پس از سال های تحریم، دوباره در مسیر پیشرفت قرار گرفته است

جوان استرالیایی در حرم امام رضا(ع) مسلمان شد

تهران را نمی توان با رودربایستی و چه کنم چه کنم اداره کرد

بهبودی نسبی حال عمومی ظریف

نشست توجیهی 170 مبلغ طرح آرامش بهاری برگزار شد

سرپرست جدید فرمانداری شادگان منصوب شد

لاریجانی بر لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات معلولان تاکید کرد

یک هزار نفر بیکار جذب فاز 2 پالایشگاه آبادان شدند

رییس جمهوری برای ارسال پیامک های تبریک نوروز چقدر هزینه می کند؟

طرح نمایندگان برای برگزاری قانونی تجمعات با 70 امضاء

وزیر ارتباطات به راهیان نور پیوست

تصادفات 24 ساعت گذشته 18 کشته و 18 مجروح برجای گذاشته است

اینستاگرام و تلگرام در سال 97 فیلتر می شوند؟

استیضاح از چشم پزشکیان

تلخ ترین رخداد سال 96 بداخلاقی های انتخاباتی بود/ برخی برای مناصب دنیوی از امام رضا(ع) هزینه کردند

بیمارستان هشترود جوابگوی نیازهای بیماران دیالیزی نیست

بزرگترین مهمان خانه ایران آماده میزبانی از میهمانان نورزی است

تحولات اساسی در شرکت شهرک های صنعتی کردستان اتفاق می افتد

قابلیت اجرای مجازات های جایگزین حبس در محاکم نظامی چگونه است؟

تجلی هویت مردمان کویر در خانه های تاریخی سمنان

قاسمی: کسالت ظریف تا حد زیادی رفع شده است

تصویر فرمانده محبوب خراسانی دفاع مقدس در حلقه غواصان شهید «گردان یاسین»

دانلود آهنگ جدید فرهاد عامل بنام هنوزم

مهم ترین جمله رهبر معظم انقلاب در سال 96 چیست؟

6 هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات در خوزستان ایجاد شد

نقش هلال احمر در خدمات رسانی نوروزی برجسته است

تلاش فرقه شیرازی برای دادگاهی کردن آیت الله اراکی

برنامه های شبکه نسیم در نوروز 97 + فیلم

دولت تمامی امور مربوط به مؤسسات مالی واعتباری را در سال 97 ساماندهی کند

بازدید حجت الاسلام بهرامی از مراحل احداث ساختمان جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح

مراسم تحلیف کارآموزان قضایی تهران و مازندران برگزار شد

6 هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات در خوزستان ایجاد شد

دانلود آهنگ جدید ماهان بنام نگم برات

دانلود آهنگ جدید مهدی تارخ بنام جاذبه

روحانی پیروزی پوتین را تبریک گفت

خطر ازدحام گردشگران نوروزی در تخت جمشید

بهبودی نسبی حال عمومی ظریف

پیام تبریک حسن روحانی به ولادیمیر پوتین

شهید حججی جلوه ای از پاسدارهای نسل فعلی سپاه است

چهار یادمان دفاع مقدس خوزستان ثبت ملی شدند

تخلفات در راه های مواصلاتی به صورت آنلاین رصد می شود

نمایشگاه تنوع زیستی پردیسان در ایام عید دایر است

تعطیلی 48 ساعته پارکینگ‎های حرم مطهر امام رضا(ع)

ساعت کاری مترو فرودگاه امام خمینی(ره) افزایش یافت

روحانی پیروزی«پوتین» در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را تبریک گفت

عزم نمایندگان برای بررسی اموال نامشروع مسئولان

بهبودی نسبی حال عمومی ظریف

اولین برنامه کمیته هسته ای مجلس بعد از تعطیلات

کاهش 40درصدی بودجه / اموال نامشروع مسئولان به بیت المال بازگردانده می شود

هشت خیمه نماز برای مسافران نوروزی در استان اردبیل برپا شد

دولت باغچه لی بار دیگر به رهبری حزب حرکت ملی ترکیه انتخاب شد

سد بوکان از آلودگی به 25 هزار لیتر گازوییل نجات یافت

قطار به کرمانشاه رسید

افتتاح خط راه آهن کرمانشاه عیدی به مردم کرمانشاه شد

دستورالعمل "نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده" ابلاغ شد

نوروز نوید بخش همبستگی ملی است

روحانی پیروزی«پوتین» در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را تبریک گفت

ماراتون سنگین برای تعیین حداقل دستمزد

کتابخانه های عمومی فعال گیلان در تعطیلات نوروز معرفی شدند

امامی که حجاب جهالت را کنار زد/ باقرالعلوم آیینه جمال و جلال الهی

لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات معلولان

تقدیم طرح برگزاری راهپیمایی و تجمعات در مجلس / نماینده مجلس: هیچ قانون و دستورالعمل جامعی برای «اعتراض قانونی» وجود ندارد

اهتمام ویژه بر گسترش برنامه های حمایت از خانواده زندانیان در سال 97

ثبت ملی چهار یادمان دفاع مقدس خوزستان

فرصتی که بندر چابهار برای کشورهای منطقه فراهم می کند/ تحلیل

اعزام نورزوی بیش از 60 کاروان دانشگاهیان به عتبات

تیزر نسخه غربی Warriors Orochi 4 منتشر شد | انتشار در سال 2018

نامه دختر لبنانی برای امام خامنه ای +عکس

امیدواریم سال آینده، موضوع حصر برطرف شود

آمازون حالت پیگیری را به Alexa اضافه خواهد کرد

پیام نوروزی رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور

باند بزرگ قاچاق سیگار در هرمزگان منهدم شد

برگزاری هشتمین اجلاس شورای جهانی آب

قبل از مراجعه به مراکز معاینه فنی پیامک ارسال کنید

پیام تبریک نوروزی دریابان شمخانی خطاب به اصحاب رسانه

لودریان: اتحادیه اروپا باید برنامه موشکی ایران را بررسی کند

تلاش برای تاخیر 2 ساعته اقامه نماز عشاء در عربستان

86 نماد نوروزی گل در مشهد نصب شد

استاندار کردستان: شناسایی و انهدام باندهای قاچاق در اولویت است

شرط آقای وزیر برای فیلتر نشدن تلگرام

سد بوکان از آلودگی به 25 هزار لیتر گازوییل نجات یافت

چند خبر کوتاه

بهبودی نسبی حال عمومی ظریف

میزبانی 4 مسجد از مراسم معنوی اعتکاف در شهر کرمانشاه

86 نماد نوروزی گل در مشهد نصب شد

باشگاه گلف فرماندهان دفاع مقدس کجا بود؟

افسوس از آرزویی که بر دل ماند!

«احمد آقا» مشاوری امین و اعزّ اشخاص برای امام بود

میرتاج الدینی در گفت وگو با فارس: مردم عملکرد ملموسی از اجرای اقتصاد مقاومتی احساس نمی کنند

جزییات برنامه سفر رییس جمهور به «ترکمنستان» و «آذربایجان»

از سوی رییس قوه قضاییه آیین نامه اجرایی ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و کانون آنها ابلاغ شد

زمان سفر روحانی به«ترکمنستان» و «آذربایجان»

مهم ترین اقدام امام باقر (ع) به روایت رهبر معظم انقلاب

بودجه اشتغال سال 97 چقدر است؟

بودجه اشتغال سال 97 چقدر است؟