مطالب مرتبط:
اشتغال روستایی و شهری تا پایان سال اولویت کاری همه مسئولان باشد
تخصیص 18 هزار میلیاردی به تولید و اشتغال در بودجه 97
قائم مقام وزیر صنعت و معدن و تجارت اختصاص 18 هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها به تولید و اشتغال در لایحه بودجه 97
تخصیص 18 هزار میلیاردی به تولید و اشتغال در بودجه 97
اختصاص ١٨ هزارمیلیارد تومان به اشتغال و تولید در بودجه ٩٧
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 15:022017-12-11سياسي

بودجه اشتغال سال 97 چقدر است؟


کلیات لایحه بودجه 1397 جهت ورود به صفحه اصلی اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق کارمندان دولت اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق و دستمزد اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اصلی اخبار .

- رییس جمهوری امروز یکشنبه 19آذر ماه لایحه بودجه 1397 را با سقف یک هزار و 194تریلیون تومان تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

در لایحه سال آینده مجموع کلی منابع و مصارف دولت در مقایسه با آنچه که در لایحه سال 1396 به مجلس رفته بود حدود 100 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است؛ در سال گذشته سقف منابع و مصارف حدود 1084 هزار میلیارد تومان بود.

در لایحه بودجه سال97 مجموع بودجه عمومی دولت حدود 429 هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با رقم 371 هزار میلیاردی لایحه امسال حدود 60 هزار میلیارد تومان افزایش دارد.

مجموع بودجه عمومی در قانون بودجه سال جاری 398 هزار میلیارد تومان تصویب شده بود.

بودجه عمومی شامل دو بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت است که در اصل منابع عمومی تشکیل دهنده منابع مالی دولت در سال خواهد بود که برای سال آینده حدود 360 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که در مقایسه با لایحه بودجه سال جاری که 319 هزار میلیارد تومان بود تا 40 هزار میلیارد تومان افزایش دارد.

منابع عمومی دولت در قانون بودجه سال 1396 در مجلس به 346 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

همچنین از بودجه 429 هزار میلیاردی بودجه عمومی تا 56 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای اختصاصی تامین خواهد شد.

106هزار میلیارد تومان برای حقوق کارکنان با افزایش 10 در صدی حقوق  براساس لایحه بودجه سال97 میزان درآمدهای دولت حدود  193 هزار میلیارد تومان و هزینه ها 276 هزار میلیارد تومان پیش بینی است که در بخش درآمدها حدود 128 هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی است.

 دولت برای بخش هزینه ها به منظور جبران خدمت کارکنان حدود 1.

062.

379.

486 میلیون ریال معادل 106 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است.

سقف معافیت مالیاتی، 2 میلیون تومانی طبق ماده واحده لایحه بودجه سال 97 سقف معافیت مالیاتی ماده (84) قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366.

12.

4 و اصلاحات بعدی آن در سال 1397، مبلغ دویست و چهل میلیون ریال (2 میلیون تومان در ماه) تعیین می گردد.

نرخ مالیات مذکور بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی مازاد بر مبلغ مذکور تا پنج برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و به نسبت مازاد آن بیست درصد است.

میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد 57 و 101 قانون مالیات های مستقیم مبلغ یکصد و هشتاد میلیون ریال تعیین می گردد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387.

2.

17 و اصلاحات بعدی آن تا زمان تصویب قانون جدید در سال 1397 تمدید می شود.

هر چند طبق بخشنامه بودجه 5 درصد از افزایش حقوق دستگا ه ها منوط به ارائه بودجه نویسی بر مبنای عملکرد و از محل صرفه جویی و بهره وری پیش بینی شده بود اما در لایحه افزایش حقوق کارمندان همان رقم 10 درصد بدون قید و شرط در نظر گرفته شده است.

دسترسی دولت به حساب ذخیره ارزی آسان تر می شود در بند ج تبصره یک لایحه بودجه سال 97 آمده است: چنانچه منابع دولت از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال 1397 کمتر از یک میلیون و ده هزار یکصد و چهارده میلیارد و چهارصد و سه میلیون  (1.

010.

114.

403.

000.

000) ریال شود، به دولت اجازه داده می شود از محل پنجاه درصد(50%) منابع حساب ذخیره ارزی برای تأمین مابه التفاوت حاصل شده اقدام کند.

در حالی که این بند قانونی در قانون بودجه سال 96 چنین آمده بود: چنانچه منابع دولت از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال 1396 کمتر از یک میلیون وپنجاه هزار میلیارد (1.

050.

000.

000.

000.

000) ریال شود، به دولت اجازه داده می شود از محل پنجاه درصد(50%) منابع حساب ذخیره ارزی برای تأمین مابه التفاوت حاصل شده اقدام کند.

مقایسه این دو بند قانونی در قانون بودجه سال 96 و لایحه بودجه سال 97 نشان می دهد سطح مجوز دولت در استفاده از حساب ذخیره ارزی 39 هزار و 885 میلیارد و 597 میلیون ریال کاهش یافته است.

17هزار میلیارد تومان برای اشتغال بر اساس تبصره 18 لایحه بودجه 96 با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی، به دولت اجازه داده می شود صد در صد منابع حاصله از ما به التفاوت قیمت حامل های انرژی در سال 97 نسبت به قیمت این حامل ها در ابتدای سال 96 را به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز و منابع حاصله را تا سقف 17400 میلیارد تومان در جهت حمایت از طرح های تولید، اشتغال و آموزش پرداخت کند.

همچنین صندوق توسعه ملی موظف است تا معادل 15 هزار میلیارد تومان از منابع ارزی خود را نزد بانک های عامل سپرده گذاری کند تا با تلفیق با منابع نظام بانکی صرف اعطای تسهیلات موضوع بند فوق شود.

 کمک 5.

8 میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی به 11 طرح ملی  و پرداخت پاداش دولت در لایحه بودجه 97 برداشت 5.

8 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای استفاده در 11 عنوان مصرفی بودجه از جمله بودجه صدا و سیما، توسعه مکران و پرداخت پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش را پیشنهاد کرده است.

در تبصره 4 ماده واحده لایحه بودجه 97 کل کشور  آمده است:به منظور تحقق اهداف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه، به دولت اجازه داده می شود براساس جدول زیر، نسبت به برداشت از ورودی سال 97 صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصله را به ردیف درآمد عمومی به شماره طبقه بندی 310705 نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید و اعتبارات موضوع این بند برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می شود.

هر گونه پرداخت در غیر از موارد مشخص شده از جمله حقوق و دستمزد از محل منابع این بند ممنوع است.

تبدیل دلار به ریال منابع موضوع این بند زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

30 میلیارد دلاری فاینانس در تبصره 3 بودجه 97 آمده است: الف- با رعایت مصوبه شماره 94344.

0101 مورخ 1395.

12.

23 مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 1397 سقف تسهیلات تامین مالی خارجی (فاینانس) برای طرحها علاوه بر باقیمانده سهمیه سال قبل، معادل ریالی سی میلیارد (30.

000.

000.

000) دلار تعیین می شود.

در مواردی که استفاده از تسهیلات مالی خارجی با مجوز قانونی منوط به تضمین دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر بازپرداخت اصل و هزینه های تسهیلات مالی اخذ شده از منابع بانکهای کارگزار خارجی و بانک ها و موسسات توسعه ای بین المللی باشد، وزیر امور اقتصادی و دارایی مجاز است پس از تصویب هیات وزیران به نمایندگی از طرف دولت ضمانتنامه های کلی و یا اختصاصی موردنیاز برای طرح های مذکور را حداکثر ظرف مدت یک ماه صادر و یا اختیار امضای آن را با تصویب هیات وزیران به مقام مسئول ذیربط تفویض نماید.

طرح های بخشهای خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی نیز با سپردن تضمین های لازم به بانکهای عامل می توانند از تسهیلات مذکور استفاده کنند و بازپرداخت اصل و سود هر یک از طرح های مذکور از محل عایدات طرح تامین و پرداخت خواهد شد.

 شورای اقتصاد با رعایت اولویت های بند (پ) ماده (4) قانون برنامه ششم توسعه، تسهیلات مذکور را به طرحهای بخش دولتی که دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی باشند، اختصاص می دهد.

خرید قسطی سربازی برای برخی مشمولان امکانپذیر شد در لایحه بودجه سال 97 کل کشور آمده است به دولت اجازه داده می شود همه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی کـه تـا پایـان سـال 1397 تسـویه می شود، معاف کند.

در تبصره 11 این لایحه دوباره به دولت اجازه داده شده است که مشمولان غایب را با دریافت جریمه، معاف از سربازی کند.

در این تبصره آمده است: به دولت اجازه داده میشود کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت بهصورت نقد و اقساطی کـه تـا پایـان سـال 1397 تسـویه میشود، معاف کند.

تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیتهای مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف 150128 نزد خزانه داری کل کشور واریز میشود و تـا سـقف سـیزده هـزار و پانصـد میلیـون ریال در قالب ردیف 23 -530000 جدول شماره (9 (این قانون به صورت مساوی به ردیفهای ذیربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقتنامه متبادلـه بـا سـازمان بـرنامه و بودجه کشور اختصاص مییابد.

میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیراست.

1-به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ده درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از ششماه، یکسال محسوب می شود.

2 -برای مشمولان متأهل، پنجاه درصد(5 (%و برای مشمولان دارای فرزند نیز بهازای هر فرزند، پنجدرصد(5 (%از مجموع مبلغ جریمه کسر می شود.

3 -مشمولان غایبی که به صورت اقساطی و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمودهاند، می توانند گواهینامه رانندگی أخذ نمایند.

4 -فرزندان ایثارگران مشمول ماده(45) قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی، مشمول ردیف اول جدول با اعمال پنجاه درصدتخفیف می شوند.

5 -مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی از پنجاه درصدتخفیف بهره مند می شوند.

ج- پنج درصداز اعتبار ردیف هزینهای 23 -530000 جهت آموزشهای مهارتی پرسنل وظیفه در پادگانها به سازمان آموزش فنی و حرفه ای اختصاص داده می شود.


کلید واژه ها: میلیارد - بودجه - لایحه بودجه - مالیات - دولت - مالی - درآمد - افزایش - قانون - معافیت - قانون بودجه - کارکنان - اخبار - حقوق کارمندان دولت - حقوق - صفحه - مجلس شورای اسلامی - پیش بینی - حقوق کارمندان - کارمندان دولت - مجلس - مبلغ - رییس جمهوری - آینده - هزینه - میزان - درصد - بینی - ماده - کارمندان

آخرین اخبار سرویس:
عموی جانباخته نفتکش سانچی: رفتن برادر زاده را باور ندارم

معاون استاندار خراسان رضوی: میراث فرهنگی نهادی ترکیبی و فرابخشی است

ادای احترام رییس مجلس اندونزی به امام راحل

برگزاری کمیسیون سیاسی_اجتماعی مجلس خبرگان با موضوع بررسی مفاسد اقتصادی و پدیده قاچاق

تمامی توطئه های دشمنان را شکست داده ایم/ ایران با اقتدار در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده است

دلیل سکوت عارف در مجلس چیست

جنجال رنمایی از کشتی قرآن مطلا/عکس

تخت فولاد اصفهان ، میراث گرانسنگ ملی اسلامی

انتقاد حضرت آیت الله مکارم شیرازی از سنگ اندازی برخی وکلا در روند دادرسی/ قضات تمرین صبر و حوصله کنند

واکنش سید مهدی طباطبایی به حواشی سخنان روحانی

عارف : خوشحال می شوم اولین نفری باشم که با مهندس موسوی دیدار می کند

تصاویر/ پیش همایش کنگره بین المللی علامه شیخ محمد حسین کاشف الغطاء

یاد بگیریم راضی باشیم به رضای خدا

علامه کاشف الغطاء نابغه به تمام معنا درعلم کلام بود/رویکرد کلامی علامه، تمدن گرایی است

عکس یادگاری شوم در سی و سه پل!

خبر آمدن پیکر شهید خانلرخانی بعد از 35 سال به مادرش + فیلم

امنیت مردم و جامعه خط قرمز پلیس است

سرلشکر سلیمانی: قرار گرفتن نام رییس قوه قضاییه در فهرست تحریمی آمریکا یک افتخار است/ در بُعد بیرونی مقتدریم و همه توطئه های دشمنان را شکست داده ایم

عموی جانباخته نفتکش سانچی: رفتن برادر زاده را باور ندارم

حوزه انقلابی ویژگی های زیادی دارد که یکی از آنها حوزه انقلابی خدایی است/ عالم شیعه تن پرور نیست

عمار الحکیم بار دیگر بر برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر تاکید کرد

تجلیل ازبرگزیدگان دومین جشنواره رای دادگستری استان

واکنش خاتمی به سخنان تحریف شده روحانی و انتشار فیلم انتخاب رهبری؛ برای ما سوال است/ برای حفظ خطوط قرمز سر می دهیم/دشمن حوزه سکولار می خواهد/انتقاد از تلاش نمایندگان برای آزادی زندانیان اعتراض ها/فضای مجازی باید کنترل شود

وجود 50هزار میلیاردریال اعتبار بدون حسابرسی در لایحه بودجه97 کذب است

دیدار استاندار کُردستان با خانواده شهدای بمباران 28 دی سنندج

دیدار چهره به چهره اعضای هیات ماده 31 دستورالعمل ساماندهی زندانیان استان زنجان با مددجویان برگزار شد

طرح جدید ترافیک تصویب شد

معاون استاندار خراسان رضوی: میراث فرهنگی نهادی ترکیبی و فرابخشی است

ولیعهد عربستان هزینه های اغتشاشات را تأمین می کرد/ همه دغدغه برخی نمایندگان مجلس شده آزادی اغتشاش گران

اردشیر امینی مدیر عامل سایپا یدک شد

برخی نیروگاههای برق آبی خوزستان در حال خروج از مدار تولید

روسای ستاد ارتش و سرویس اطلاعاتی ترکیه راهی روسیه شدند

چاووش اوغلو: با ایران و روسیه درباره عملیات هوایی در «عفرین» هماهنگ می کنیم

واکنش آیت الله علم الهدی به اتهام دخالت در اغتشاشات

راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات 1400 به روایت محمدرضا عارف

هاشمی تا پایان عمرهرگز با آقا اختلاف اساسی پیدا نکرد

عربستان یک بازار را در جنوب غرب یمن بمباران کرد

مردم نقش خود را به درستی ایفا کردند/ ببینیم کارنامه ما به چه میزان موفقیت آمیز بود

مانور رزمایشی پدافند غیرعامل در استان سمنان

تصاویر/ تجلیل از دست اندرکاران ستاد فرهنگی حوزه علمیه قزوین در مراسم اربعین

تحلیل غرویان از انتقاد یک گروه سیاسی از روحانی

پدر ملوان یزدی نفتکش سانچی: کم کاری چین مانع رسیدن جنازه فرزندم به آغوش خانواده شد

واکنش آیت الله خاتمی به اظهارات روحانی: نمی گذاریم افرادی ائمه معصومین را در مسلخ سیاسی ذبح کنند

عملی که حساب و کتاب قیامت را آسان می کند

در مورد" خواب هلاکت " چه می دانید؟

آقای صالحی امیری! شفاف سازی کنید می روید یا می مانید

ادای احترام رییس مجلس اندونزی به امام راحل

خاطره «فتاح» از معلول ذهنی که یارانه اش را به فقرا بخشید

نمایش چتر سفید (عکس)

440 هکتار از اراضی ملی در اختیار نیروهای مسلح تعیین تکلیف شد

احمد خاتمی: برای ما سوال است چگونه فیلم انتخاب رهبری در اینترنت منتشر شده

مناقشه بر سر رفع فیلتر تلکرام

حداکثر استفاده دانشجویان از جزوه های دروس عمومی؛ چندساعت قبل از امتحان

وجود 50هزار میلیاردریال اعتبار بدون حسابرسی در لایحه بودجه97 کذب است

فیلم /سردار سلیمانی: ای کاش به جای آتش زدن پرچم، مرا ده بار آتش را می زدند

یادداشت قالیباف در سالگرد پلاسکو: داغ رفتن شهدای آش نشان همیشه تازه است

معرفی فرمانده جدید سپاه عاشورا

تشکیل قرارگاه اطلاعاتی در کشور/ استقرار واحد سگ موادیاب در کرمان

عدد نقدینگی در اقتصاد ایران مانند برف خشک عمل می کند/اصلاح دو قانون مهم بانکی کشور طی 2 هفته آینده

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: عدد نقدینگی در اقتصاد ایران مانند برف خشک عمل می کند/اصلاح دو قانون مهم بانکی کشور طی 2 هفته آینده

آغاز ثبت نام کلاس های آموزشی کانون فرهنگی و هنری جوانان آستارا

مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی لازم الاجراست مدیران قدرت تصمیم گیری داشته باشند

جامعه کشاورزی و روستایی نسبت به وضعیت منابع آبی توجیه شود

تصاویری از اتوبوس درحال سوختن در قزاقستان

وزیر جهاد کشاورزی از دو مجتمع تولیدی در استان مرکزی بازدید کرد

حمایت مجلس از دولت برای توسعه مبتنی بر حمل ونقل همگانی/ لزوم همکاری شهرداری ها با راه آهن برای احداث ایستگاه های TOD

شکست پروژه نفوذ در حوزه قضا

واکنش آیت الله علم الهدی به اتهام دخالت در اغتشاشات اخیر مشهد

شورای حمل و نقل و ترافیک تهران، طرح جدید ترافیک را تصویب کرد  

برگزاری کلاس آموزشی رموز قرآنی در مسجد امام صادق(ع) پرند

راهبرد «محمدرضا عارف» در برابر انتقادات؛ سکوت و فحش خوری!

نخستین تصاویر از سانحه آتش گرفتن اتوبوس در قزاقستان

پرداخت 170میلیون دلار برای مقابله با فقر در فیلیپین

ایلدیریم: آمریکا باید به ابهامات بر سر آینده سوریه پایان دهد

تحریف کنندگان سخنان روحانی انگیزه سیاسی دارند

میکاپ متفاوت الناز شاکردوست در یک مراسم! + عکس

استخدام کارگر ساده آقا جهت کارگاه CNC وکیوم در شرقِ تهران

دادگاه ایتالیا یک وکیل مسلمان را به دلیل حجاب اخراج کرد

استخدام تعدادی فروشنده مانتو خانم و آقا در تهران

ثبت سفارش واردات محدود برنج برای جلوگیری از افزایش قیمت ها

شارژ باتری با سیگنال های رادیویی

استخدام فروشنده حرفه ای روسری در تهران

استخدام کارگر ساده جهت کارهای برقی ساختمان در فارس

استخدام زیگزالدوز، چرخکار و وسط کار خانم در تهران

استخدام نیروی آقا جهت نصب و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

استخدام منشی خانم با حقوق ثابت جهت پاسخگویی به تلفن

استخدام دو نفر کارگر ساده آقا دارای گواهینامه در شیراز

عکس/کوهنوردی در یخچال های طبیعی آلپ

خون پاک دریادار شادروان کاپیتان فرید محبی جاودانه خواهد ماند

تلاش برای نفوذ در حاکمیت کشور

تصاویر/ همایش روحانیت و حوزه انقلابی در اصفهان

استخدام انباردار و مترجم در شرکت نیوشانیک/ تهران

شورای حمل و نقل و ترافیک تهران، طرح جدید ترافیک را تصویب کرد

28 دی؛ خبر اول روزنامه های صبح ایران

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد تشکیل قرارگاه اطلاعاتی در کشور/ استقرار واحد سگ موادیاب در کرمان

عنایتی به نشست خبری نرسید

وجود 300 هکتار بافت فرسوده بیرجند زنگ خطری برای شهرستان

فاطمیه پرچمدار همه ارزش های اخلاقی است

ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی مؤسسه سرای ذکر

معرفی فرمانده جدید سپاه عاشورا

بودجه اشتغال سال 97 چقدر است؟

بودجه اشتغال سال 97 چقدر است؟