مطالب مرتبط:
حمایت از رییس جمهور به معنای نادیده گرفتن مطالبات نیست/ جریان احمدی نژاد متوهم است/ برخی می خواستند آن هشت سال کذایی در کشور تکرار شود
مراقب باشیم احمدی نژاد دیگری در راه است
تاکید رییس جمهور افغانستان بر حمایت از قدس
شباهت سحر قریشی و احمدی نژاد درباره یک موضوع !
عکس/ حضور دکتر احمدی نژاد و حمید بقایی در منزل دکتر عبدالرضا داوری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 09:222017-12-11سياسي

حمایت از رییس جمهور به معنای نادیده گرفتن مطالبات نیست/ سکوت اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد قابل قبول نیست/ از ابتدا هم مشخص بود راه احمدی نژاد و یارانش خطاست


یک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: طرح مستمر مطالبات و وعده ها امری بسیار ضروری است اما در بیان کردن آنها باید این نکته را در نظر داشت که از واقعیات ها فراتر نرود و در حاشیه امن قرار بگیرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرداغ،مرتضی مبلغ در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به سکوت اصولگرایان در مقابل رفتارهای رییس دولت های نهم و دهم و یارانش گفت: اصولگرایان در مواجهه با احمدی نژاد در یک شرایط بسیار سخت گرفتار شده اند.

وی خاطرنشان کرد: احمدی نژاد محصول تمام گرای جریان اصولگرایی است که روزگاری پیوند عمیق و همه جانبه ای با هم داشتند.

سکوت اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد قابل قبول نیست معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات با بیان اینکه زمانی اصولگرایان دفاع گسترده و اغراق آمیزی از احمدی نژاد می کردند، عنوان کرد: امروز سکوت اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد قابل قبول نیست آنان تا آخر پای دولت نهم و دهم ایستادند و نمی دانند که این ساکت بودن به ضررشان است.

وی ادامه داد: برای اصولگرایان بسیار سخت است که حالا بخواهند از احمدی نژاد فاصله بگیرند و نسبت به رفتارهای وی واکنش نشان دهند.

مبلغ تاکید کرد: درهم تنیدگی بسیار عجیب و همه جانبه ای که بین احمدی نژاد و اصولگرایان به وجود آمده یکی از معضلات آنان است.

وی با بیان اینکه جریان اصولگرایی معتقد است هرگونه حرکت علیه رییس دولت های نهم و دهم علیه خودشان خواهد بود، تاکید کرد: این سکوت مستقل از تحلیل هایی است که احمدی نژاد و گروهش مطرح می کنند و اسناد و مدارکی را علیه هم قطاران قدیمی خود افشا می کنند.

اصولگرایان فکر می کنند با سکوت مسائل را حل کرده اند این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: گروه دیگری از اصولگرایان هم هستند که فکر می کنند با سکوت، تخته کردن و یا حتی محکومیت در مقابل احمدی نژاد مشکل را برای خودشان حل کرده اند.

وی ادامه داد: دو رویکرد را اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد و یارانش در پیش گرفته اند؛ سکوت و موضع گیری.

اما نمی دانند که هر دو این رفتارها نتیجه ای ندارد و با سکوت هیچ مساله ای حل نخواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: کسانی که علیه رییس دولت های نهم و دهم موضع گرفته اند استدلالشان این است تا زمانی که احمدی نژاد در راه بود ما از او دفاع می کردیم حال که منحرف شده دفاع نمی کنیم و فکر می کنند به این راحتی می توانند مسئله را حل کنند که این اشتباه است.

مبلغ ادامه داد: معتقدم اصولگرایان همان گونه که افراد دلسوز بارها به آنها تذکر دادند تا از راه اشتباهی که در پیش گرفتند بازگردند امروز هم باید به اشتباه خود اعتراف کنند و از این مسیر بازگردند، به هر حال انسان جایزالخطاست هرگاه اشتباه کند می تواند از مردم عذرخواهی و در مسیر قدم بگذارد.

وی با بیان این که افرادی که تاکنون در مقابل احمدی نژاد طفره رفته اند و یا ساکت بوده اند یک خطای بسیار بزرگ مرتکب شده اند، گفت: این گروه سال ها از احمدی نژاد یک دفاع اغراق آمیز کرده اند و همین دفاعیات باعث شد بلاهایی بر سر کشور بیاید و مردم گرفتار شوند.

از ابتدا هم مشخص بود راه احمدی نژاد و یارانش خطاست این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: از همان یکی دو سال اول مشخص بود که کار احمدی نژاد و گروهش خطاست.

حامیان وی باید اعتراض می کردند اما چنین کاری را انجام ندادند امروز هم تنها راه باقی مانده این است که سکوت خود را بشکنند.

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات در پاسخ به این سوال که چرا احمدی نژاد و یارانش در هر دوره ای سعی می کنند مقابل بزرگان نظام ایستادگی کنند، گفت: معتقدم جریان رییس دولت های نهم و دهم آغشته به توهم است آنان فکر می کنند که نماینده مردم هستند.

وی ادامه داد: زمانی که تازه آمده بودند، می گفتند تا یکی دو سال دیگر امام زمان ظهور خواهد کرد اما وقتی این اتفاق نیافتاد هر سال می گفتند که امسال امام زمان خواهد آمد.

آنان این توهمات عجیب و غریب را دارند.

همین توهمات عجیب و غریب و غیرواقعی بلاهای بزرگی بر سر کشور آورد.

مبلغ ادامه داد: امروز احمدی نژاد فکر می کند که اگر بیاید موضع بگیرد و رهبری جریان منتقد را به دست آورد، می تواند گذشته خود را جبران کنند.

رییس دولت های نهم و دهم و گروهش با رفتارها و کارهایی که امروز انجام می دهند در واقع در حال فرار رو به جلو هستند.

وی با بیان اینکه احمدی نژاد فکر می کند که اگر خودش را رهبر معترضین قرار دهد آن بلایی که بر سر کشور آورده را از یاد مردم پاک خواهد کرد، گفت: رهبر مردم بودن جزء توهمات پیش پا افتاده ای است که رییس دولت نهم و دهم به آن فکر می کند، او معتقد است اگر صرفا جلوی فسادی بایستد در واقع حرف مردم را گفته است.

در حالیکه بزرگترین فساد های تاریخی ایران در دوران دولت های نهم و دهم اتفاق افتاد مردم وقتی فساد 3 هزار میلیاردی را شنیدند از تعجب شاخ درآوردند چه زمانی فساد در کشور به این حد بود؟ این فعال سیاسی در ادامه با اشاره به اتفاقات سال 88 گفت: زمانی حواشی در کشور اتفاق افتاد، محدودیت هایی اعمال شد ایشان فکر می کند مردم یادشان می رود که حال می خواهد محور مطالبات آنان باشد؟ احمدی نژاد باید اعتراف کند طی 8 سالی که مسند اجرایی کشور را در دست داشت چه بلای سر کشور آورده است.

برخی می خواستند آن هشت سال کذایی در کشور تکرار شود مبلغ در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اصلاح طلبان و مردم چگونه باید پیگیر مطالبات خود از دولت باشند، گفت: اصلاح طلبان در انتخابات تمام قد از آقای روحانی دفاع کردند آنان می خواستند عقلانیت و آرامشی که در کشور حاکم شده بود، تداوم پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در مبارزات انتخاباتی به طور جدی این خطر احساس می شد جریاناتی به دنبال آن هستند که دوباره آن هشت سال کذایی را در کشور باز تولید کنند.

خوشبخانه مردم و جامعه متوجه شدند و با درایت و تفکر رفع خطر شد و آن روند عقلانیت آرامش و اقتدار تداوم پیدا کرد.

باید به صورت مستمر و پیگیر مطالبات مطرح شود معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات با بیان اینکه پشتیبانی از رییس جمهور به معنای نادیده گرفتن مطالبات نیست، گفت: اساسا دفاع از یک روند و یا جریان به خاطر این است که وعده هایی که به مردم داده می شود، تحقق یابد و مشکلات حل شود.

توجه داشته باشید وعده هایی که رییس جمهور و دولت می دهند باعث می شود که مردم به آنها رای دهند که نادیده گرفتن آن ها درست نیست.

وی تاکید کرد: باید به صورت مستمر و پیگیر مطالبات مطرح شود، باید هشدار و تذکرهایی نسبت به وعده ها و مطالباتی که داده شده به طور مکرر تکرار شود تا مبادا خدایی ناکرده به فراموشی سپرده شود.

مبلغ با بیان اینکه تجربه نشان داده مدیران گاهی ممکن است بر اثر فشارها و مسائل شخصی از مرز خود خارج شوند، گفت: به هر حال پیش می آید مدیران وارد فرآیند دیگری شوند که برخلاف مطالبات موجود است بنابراین پیگیری مطالبات، هشدار و تذکر باعث می شود وزرا و مدیران آنها از راهی که پیش رو دارند، گام دیگری برندارند.

فشار مخالفان ممکن است دولت را منفعل کند وی خاطرنشان کرد: مدیران به خصوص در دوره دوم دولت ممکن است منافع شخصی خودشان را بر دیگر امور ترجیح دهند و به سمت و سوی دیگری بروند که بر خلاف سیاست و راهبردهای دولت است.

در کنار این امر فشارهای گسترده ای که مخالفان دولت به وجود می آورند ممکن است باعث انفعال دولت شود؛ پس جامعه باید مستمرا پیگیر مطالبات خود باشد.

نباید سطح مطالبات از واقعیت ها فراتر رود این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یک نکته بسیار کلیدی وجود دارد و آن این است که باید مراقب باشیم سطح مطالبات از واقعیات های موجود فراتر نرود.

طلب کردن خواسته ها، وعده ها و همچنین تحقق آنان باید به گونه ای باشد که فراتر از سطح امکانات موجود گام برندارد و در مرز واقعیت قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مخالفان سرسخت و قسم خورده ای که این دولت دارد، طرح پیگیری مطالبات ممکن است بستری را فراهم کند که افراطیون میدان داری کنند و دولت را تحت فشار بگذارند.

معاون سیاسی وزیر کشور در دوره اصلاحات تاکید کرد: طرح مستمر مطالبات و وعده ها امری بسیار ضروری است اما در بیان کردن آنها باید این نکته را در نظر داشت که از واقعیات ها فراتر نرود و در حاشیه امن قرار بگیرد.


کلید واژه ها: احمدی نژاد - اصولگرایان - احمدی - اصلاح طلب - اصلاح - سیاسی - دولت - اصولگرایی - مطالبات - دولت نهم و دهم - نشان - مبلغ - دولت اصلاحات - رییس جمهور - وزیر کشور - اصلاحات - اشتباه - شرایط - حاشیه - واکنش - معاون - اسناد - قدیمی - گزارش - امروز - وعده - هایی - مشکل - افشا - کشور

آخرین اخبار سرویس:
چرا شفر به منزل جباری رفت؟

قبرستان دوچرخه های اشتراکی در چین

اختلاس گر 100میلیاردی وزارت نفت و تهیه بلیت فرار در 3 ساعت به کمک همسر

عکس/ نماینده ای که در بستر بیماری کار مردم را انجام می دهد

عکس/ سنگ کاری اطراف ضریح شریف امام حسین (ع)

زنـان علیـه تـرامپ

انعکاس خبر قطع دست سارق مشهد احساسات مردم را جریحه دار کرد

حسن رنگریز، سرور شیدانی تأثیر سازوکار های انتقال دانش بر اجرای انتقال آن با میانجی توانایی مشارکت، در سازمان های آموزشی شهر تهران

تصاویر/ نمایشگاه گل و گیاه در شیراز

انفعال وزارت نفت در برابر اختلاس 100 میلیاردی مدیر 2 تابعیتی

نحوه صحیح گرفتن استخاره

فریبا سلامی، علی فقه مجیدی، احمد محمدی بررسی همگرایی درآمدی و رفاه بین استان های ایران با استفاده از روش خوشه ای

برانکو به دنبال بازیکن علی دایی!

پشت پرده های حادثه سانچی

حوزویان فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی را تبیین کنند

قیمت گوجه فرنگی در محله احمدی‎نژاد چقدر است؟

چرا کمال باید نگران بازگشت نوراللهی باشد؟!

یادداشت/حمیدرضا محمدی فقدان الگوی جامع پیشرفت پایدار؛ نقیصه برنامه های توسعه روستایی و عشایری

محمد حسین وکیلی مقدم حقوق رقابت بین الملل

شباهت جالب سانچی و پلاسکو!

10 تکنیک ارتباطی موثر برای زوج ها

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران انتخاب شد

رهبر معظم انقلاب: جنگ نرم دشمن را می توان بی اثر کرد/ نوسان ارزی، سرگیجه بورسی/ زنان جهان علیه ترامپ

آغاز به کار غرفه خبرگزاری ایرنا دربخش رسانه های پانزدهمین نمایشگاه کتاب وچهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال هرمزگان

نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در بابلسر افتتاح می شود/ انجام 700 مصاحبه با خانواده شهدای بابلسر

تشییع پیکر مطهر شهید بیژن زارع/ عکس

گزارش فارس از بازار داغ هدایای جانوری بین سیاستمداران حیواناتی که سیاسی شدند

جزییات دیدار اعضای فراکسیون امید با ناطق نوری/ نظر شیخ نور درباره ناآرامی های اخیر/ دیدار امیدی ها با خاتمی، جهانگیری و برخی وزرا

کدامیک از اعضاء حزب مشارکت «اسرار نظامی» کشور را به بیگانگان فروخت؟ +تصاویر

مقام سوری: ایران و سوریه در مقابل اندیشه های تروریستی ایستاده اند

حضرتی خبر داد؛ زهرا رهنورد در خارج از حصر به سر می برد

4 جریان اصلی در آینده سیاسی عراق پس از انتخابات حضور دارند

زهرا رهنورد به ملاقات مادر بیمارش رفت

پرده برداری آیت الله جنتی از اغتشاشات اخیر

حسن زندیه، مریم بلندی رویکردهای تاریخی و محتوایی محضرنویسی و متون استشهادنامه ای

اگر خودمان را اصلاح نکنیم حتماً سقوط می کنیم

واکنش صدا و سیما به فضاسازی درباره مناظره برجام

یزد و مساله شهر در ایران معاصر

خصومت شخصی ترامپ با بن طلال باعث دستگیری میلیاردر عربستانی شد

آیت الله مقتدایی خواستار محرمانه ماندن بخش هایی از جلسات مجلس خبرگان برای همیشه شد

دومین حمله راکتی به شهر کیلیس ترکیه

رنج هایهانیه کوچولو درخانه پدرشیشهای

درخواست قصاص راننده لودر شهرداری

انتخابات امسال عراق به اندازه انتخابات 2005 مهم است

ریشه تغییر مقررات واردات خودرو

پست کردستان ازلحاظ رشددرآمدی جزو3استان برترکشوراست

انتقاد شدید سازمان محیط زیست از اظهارات تاجگردون درباره بودجه ریزگردها

دانلود آلبوم جدید محمد رضایی بنام تسکین

پلیس ترکیه تظاهرات حامیان کردها را متفرق کرد

آغاز سفر جنجالی معاون ترامپ به سرزمین های اشغالی

تظاهرات زنان فرانسوی علیه ترامپ در پایتخت فرانسه

شناسایی 2.5 میلیون اتباع غیرمجاز در کشور

گلایه های اقتصادی اهالی فرهنگ و هنر در حضور دو وزیر

مسعود کیمیایی از بیمارستان مرخص شد

جزییات برنامه دولت برای اشتغال 1میلیون 34 هزار نفر در سال97

از رییس جمهور چه سوالی دارید؟

ضرب الاجل یک هفته‎ای برای برکناری دولت مستعفی یمن

احداث بیمارستان و تامین آب شرب پاوه از مهمترین مطالبات مردم این شهرستان است

نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ترکیه به عفرین

شب به یادماندنی برای موسیقی ایران

تصاویری از بزرگداشت شهدای نفتکش سانچی در تهران

نیمی از مردم آمریکا به سلامت روانی ترامپ تردید دارند

جزییات5خبر ویژه امروز دوشنبه دوم بهمن ماه 1396

بهتر ین راه درک مردم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است

فال روزانه دوشنبه 2 بهمن 1396

15 دستیار آشپزی کارآمد در وسایل آشپزخانه

قیمت گوجه فرنگی در محله احمدی‎نژاد چقدر است؟

استراتژی ترامپ و موازنه قدرت در خاورمیانه

اجازه حذف بودجه ریزگردها را نمی دهیم

به رهبر انقلاب بگویید قلب یک مادر ارمنی برای شان می تپد

استراتژی ایران موجودیت اقلیم در چارچوب قانون اساسی عراق است

گزارش فارس از زندگی یکی از برگزیدگان همایش خبر خوب ماجرای عکسی که سوژه رسانه های خارجی شد/ روایت جدال آقا معلم با مرگ برای تهیه مایحتاج دانش آموزان

فضای مجازی باید مدیریت شود

کلمات پنهان شده در تصویر را بیابید (2)

اس ام اس ولادت حضرت زینب سلام الله علیه (6)

توقف تاتنهام در زمین ساوتهمپتون

خاطره امام خمینی(س) از ایت الله العظمی شیخ عباس قمی

اقلیت های دینی با انقلاب اسلامی ایران همراه بوده اند

اظهارات ترکیه به درخواست فرانسه برای تشکیل نشست شورای امنیت

شهیدی که با روضه حضرت زینب (س) دلش آسمانی می شد

شوخی رزمندگان با حاجی بخشی زیر آتش خمپاره

زهرا رهنورد چند روزی است که خارج از حصر به سر می برد

از رییس جمهور چه سوالی دارید؟

نمایندگان مجلس یکشنبه آینده از زندان اوین بازدید می کنند + اسامی هیات

یارانه مراکز توانبخشی غیردولتی افزایش یافت/ اصلاح آیین نامه اجرایی قانون حفاظت در برابر اشعه

دختر میرحسین، رفع حصر مادرش را تکذیب کرد

فقیرترین شخص روی زمین چه کسی است؟

فرایند جذب پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی آموزش و پرورش

بعیدی نژاد: پر کردن قلب رآکتور با سیمان جنگ روانی صهیونیسم بود

تذکر نمایندگان به روحانی برای حل مشکل ریزگردها در استان خوزستان

معاون قالیباف در گفت وگو با فارس نجفی اسناد بدهی 52 هزار میلیاردی را منتشر کند/شورا از شهرداری طلب اسناد 20 هزار میلیارد را کند/دارایی 22 هزار میلیاردی شهرداری با سند

ترتیل صفحه 283 قرآن کریم با صدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

زهرا رهنورد به ملاقات مادر بیمارش رفت

مدارس بهبهان فردا دوشنبه تعطیل اعلام شد

زهرا رهنورد به ملاقات مادر بیمارش رفت

اقامه نماز بندگی برای طلب نزول بارش رحمت الهی

3 اعتراف درباره آشوب های تهران: «Game Over»

انتقاد شدید برنی سندرز از جمهوری خواهان

زندگی پادشاه شنی +تصاویر

خالکوبی های دردسرساز جنایتکار فراری+ تصاویر

حمایت از رییس جمهور به معنای نادیده گرفتن مطالبات نیست/ سکوت اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد قابل قبول نیست/ از ابتدا هم مشخص بود راه احمدی نژاد و یارانش خطاست

حمایت از رییس جمهور به معنای نادیده گرفتن مطالبات نیست/ سکوت اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد قابل قبول نیست/ از ابتدا هم مشخص بود راه احمدی نژاد و یارانش خطاست