مطالب مرتبط:
به این دلایل هرگز گردن مرغ را نخورید
به این دلایل هرگز گردن مرغ را نخورید!
به این دلایل هرگز گردن مرغ را نخورید
به این دلایل هرگزگردن مرغ را نخورید!
هرگز گردن مرغ را نخورید!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 08:122017-12-11پزشكي

به این دلایل هرگز گردن مرغ را نخورید


خوردن مرغ های کبابی خوشمزه گاهی به دردسرش نمی ارزد، مواد افزودنی و طعم دهنده هایی لذت بخش که با شیوه مناسبی پخته نمی شوند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"، پوست مــــــرغ آلودگی های محیطی خیلی زیادی را می تواند منتقل کند.

چربی های اشباع شده ای که دارد، می تواند میزان کلسترول را بالا ببرد و به کبد آسیب برساند، اگر زندگی سالم می خواهید یا می خواهید خود را در برابر بسیاری از بیماری ها بیمه کنید بهتر است از خوردن چربی حیوانی در حد امکان پرهیز کنید.

حتی پوست ماهی هم می تواند بسیاری از آلودگی ها و بیماری ها را به مصرف کننده منتقل کند.

چاقی یک بیماری محسوب می شود و می تواند صدها بیماری را زمینه سازی کند یا بیماری های موجود در بدن را تثبیت کند.

امروزه مشخص شده برخلاف تصور گذشته بافت چربی در بدن، یک بافت مرده نیست و بسیار فعال است و در ردیف غدد درون ریز شمرده می شود و می گویند انواع آنزیم ها از این بافت های چربی ترشح می شود طوری که تمام سیستم کنترل گرسنگی و اشتها را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

به خصوص اگر این چربی ها در ناحیه شکم انباشته شده باشند و هرچه قطر و طول شکم بیشتر باشد عمر فرد کوتاهتر می شود.

اغلب انواع اسیدها از بافت چربی شکمی وارد جریان خون می شوند و تمام رگ ها را طوری تحت تأثیر قرار می دهند که حالت کشسانی آنها از بین می رود.

کبد چرب می تواند به سمت بیماری ای به نام استارتو هپاتایتیسم برود که در 20درصد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند موجب نارسایی کبدی می شود که این بیماری بسیار خطرناک است و در نوع خودش می تواند باعث مرگ ومیر شود.

در خوردن بال و گردن مرغ احتیاط کنید، بسیاری از مواد شیمیایی و مواد سمی که در دنیای خارج از بدن شما وجود دارد در بال مرغ انباشته می شوند و شما با خوردن این قسمت لذیذ مرغ، خود را دچار بسیاری از بیماری ها می کنید.

اینکه می گویند به بعضی از طیور مثل مرغ هورمون های استروییدی تزریق می شوند به نظر من درست نیست زیرا این هورمون ها بسیار گران هستند و از نظر اقتصادی استفاده از آنها برای دامداران به صرفه نیست.

به طیور معمولاً آنتی بیوتیک می دهند، آنتی بیوتیک ها آنها را در مقابل بیماری ها محافظت می کند و هم باعث می شود به اصطلاح زودتر وزن بگیرند و رشد کنند.

توصیه می شود، زمانی دام و طیور ذبح شوند که عمر آنتی بیوتیک ها به نیمه رسیده باشد، تا وقتی که این گوشت ها به بازار مصرف ارائه می شوند، آنتی بیوتیک ها به انسان منتقل نشوند، ولی متأسفانه در بسیاری از موارد این نکته رعایت نمی شود، به همین علت بعضی از افراد در مقابل انواع آنتی بیوتیک ها از خودشان مقاومت نشان می دهند بدون اینکه خودشان علت آن را بدانند.

دلیل این است که معمولاً مواد شیمیایی و مواد سمی در چربی حل می شوند و اصولاً بیماری هایی که در حال حاضر در کشور ما خیلی گسترده هستند بیماری های قلبی و عروقی ناشی از افزایش چربی خون یا افزایش چربی که از طریق چربی های حیوانی منتقل می شوند.

در مورد مرغ توصیه می شود، پوست مرغ مصرف نشود برای اینکه بیشتر اسیدهای چرب اشباع شده یا چربی هایی که می تواند باعث افزایش وزن و افزایش کلسترول شود در این پوست وجود دارد.

این چربی ها گاهی در داخل شکم و کناره های ران مرغ هم دیده می شوند که باید حتما جدا شوند.

پوست مرغ آلودگی های محیطی خیلی زیادی را می تواند منتقل کند، چربی های اشباع شده ای که دارد، می تواند میزان کلسترول خون شما را بالا ببرد و به کبد آسیب برساند.

خانم ها وقتی که به مرحله بلوغ می رسند یک جهش پیدا می کنند و یکی از تغییراتی که در آنها علاوه بر افزایش طول قدشان دیده می شود، تغییرات ترکیبی بدنشان است.

دختر خانم ها قبل از بلوغ از نظر ذخایر چربی بدنشان با پسرها، یکسان هستند ولی به محض اینکه به مرحله بلوغ می رسند و اولین دوره قاعدگی را تجربه می کنند مقدار چربی انباشته شده بدن آنها تا 30درصد افزایش پیدا می کند و به این دلیل خانم ها نسبت به آقایان در معرض خطر شدیدتری برای افزایش وزن و انباشتگی چربی قرار دارند.

خانم هایی هم که از این طریق چاق می شوند هورمون های شان دچار اختلال می شوند و نسبت هورمون تستسترون در خونشان افزایش پیدا کرده و دچار مشکلاتی مثل رویش موهای زائد می شوند.

منبع چربی و آلودگی در گردن مرغ پوست مرغ آلودگی های محیطی خیلی زیادی را می تواند منتقل کند.

چربی های اشباع شده ای که دارد، می تواند میزان کلسترول را بالا ببرد و به کبد آسیب برساند، اگر زندگی سالم می خواهید یا می خواهید خود را در برابر بسیاری از بیماری ها بیمه کنید بهتر است از خوردن چربی حیوانی در حد امکان پرهیز کنید، حتی پوست ماهی هم می تواند بسیاری از آلودگی ها و بیماری ها را به مصرف کننده منتقل کند.

چاقی یک بیماری محسوب می شود و می تواند صدها بیماری را زمینه سازی کند یا بیماری های موجود در بدن را تثبیت کند.

امروزه مشخص شده برخلاف تصور گذشته بافت چربی در بدن، یک بافت مرده نیست و بسیار فعال است و در ردیف غدد درون ریز شمرده می شود و می گویند انواع آنزیم ها از این بافت های چربی ترشح می شود طوری که تمام سیستم کنترل گرسنگی و اشتها را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

به خصوص اگر این چربی ها در ناحیه شکم انباشته شده باشند و هرچه قطر و طول شکم بیشتر باشد عمر فرد کوتاه تر می شود و اغلب انواع اسیدها از بافت چربی شکمی وارد جریان خون می شوند و تمام رگ ها را طوری تحت تاثیر قرار می دهند که حالت کشسانی آنها از بین می رود.

کبد چرب می تواند به سمت بیماری ای به نام استارتو هپاتایتیسم برود که در 20درصد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند موجب نارسایی کبدی می شود که این بیماری بسیار خطرناک است و در نوع خودش می تواند باعث مرگ ومیر شود.

رابطه طیور و آنتی بیوتیک در خوردن بال و گردن مرغ احتیاط کنید، بسیاری از مواد شیمیایی و مواد سمی که در دنیای خارج از بدن شما وجود دارد در بال مرغ انباشته می شوند و شما با خوردن این قسمت لذیذ مرغ، خود را دچار بسیاری از بیماری ها می کنید.

اینکه می گویند به بعضی از طیور مثل مرغ هورمون های استروییدی تزریق می شوند به نظر من درست نیست زیرا این هورمون ها بسیار گران هستند و از نظر اقتصادی استفاده از آنها برای دامداران به صرفه نیست.

به طیور معمولا آنتی بیوتیک می دهند، آنتی بیوتیک ها آنها را در مقابل بیماری ها محافظت می کند و هم باعث می شود به اصطلاح زودتر وزن بگیرند و رشد کنند به همین دلیل توصیه می شود، زمانی دام و طیوری که از آنتی بیوتیک ها استفاده کرده اند ذبح شوند که نیمه عمر دارو سپری شده باشد تا وقتی که این گوشت ها به بازار مصرف ارائه می شوند، این آنتی بیوتیک ها به انسان ها منتقل نشوند، ولی متاسفانه در بسیاری از موارد این نکته رعایت نمی شود.

به همین علت بعضی از افراد در مقابل انواع آنتی بیوتیک ها از خودشان مقاومت نشان می دهند بدون اینکه خودشان علت آن را بدانند، دریافت این آنتی بیوتیک ها می تواند از طریق شیر، گوشت و انواع منابع حیوانی باشد.

و اما فلسفه اینکه می گویند در خوردن بال و گردن مرغ احتیاط کنید این است که معمولا مواد شیمیایی و مواد سمی در چربی حل می شوند و اصولا بیماری هایی که در حال حاضر در کشور ما خیلی گسترده هستند بیماری های قلبی و عروقی ناشی از افزایش چربی خون یا افزایش چربی LDLنانجیب است که از طریق چربی های حیوانی منتقل می شوند.

در مورد مرغ توصیه می شود، پوست مرغ را نخورند برای اینکه بیشتر اسیدهای چرب اشباع شده یا چربی هایی که می تواند باعث افزایش وزن و افزایش کلسترول شود در این پوست وجود دارد.

این چربی ها گاهی در داخل شکم و کناره های ران مرغ هم دیده می شوند که باید حتما جدا شوند.

پوست مرغ آلودگی های محیطی خیلی زیادی را می تواند منتقل کند، چربی های اشباع شده ای که دارد، می تواند میزان کلسترول خون شما را بالا ببرد و به کبد آسیب برساند.

علت خوشمزگی بال مرغ، چربی زیادی است که در آن قسمت ها انباشته شده و هرچیزی که خوشمزه باشد یک لذت آنی و یک حسرت دائمی ایجاد می کند.

در رابطه با گردن مرغ هم گفته می شود که گردن محل عبور خیلی از بافت های اعصاب است و بسیاری از غدد لنفاوی در گردن قرار دارد که احتمالا این ها می تواند موجبات انتقال بعضی از ترکیب ها را فراهم کند که برای انسان مضر است و توصیه می شود که خانم ها و دخترخانم ها میل نکنند.

خانم ها وقتی که به مرحله بلوغ می رسند یک جهش پیدا می کنند و یکی از تغییراتی که در آنها علاوه بر افزایش طول قدشان دیده می شود، تغییرات ترکیبی بدن شان است، دخترخانم ها قبل از بلوغ از نظر ذخایر چربی بدن شان با پسرها یکسان هستند ولی به محض اینکه به مرحله بلوغ می رسند و اولین دوره قاعدگی را تجربه می کنند مقدار چربی انباشته شده بدن آنها تا 30درصد افزایش پیدا می کند و به این دلیل خانم ها نسبت به آقایان در معرض خطر شدیدتری برای افزایش وزن و انباشتگی چربی قرار دارند و وقتی در بدن مقدار چربی بالا باشد سوخت وساز آن بدن پایین می آید، درنتیجه به حجم عضلانی بدن پسران اضافه می شود و در دختران چربی به بدن شان اضافه می شود.

بعد از بلوغ نیاز پسران به انرژی و پروتیین خیلی بیشتر از خانم هاست زیرا محل سوخت ترکیب های درشت مغذی هایی که تولید انرژی می کند مثل قندها و چربی ها در عضلات، صورت می گیرد.

خانم ها عضلات ظریف تر و بافت چربی بیشتر و درنتیجه مقاومت بیشتری دارند و آقایان عضلات بزرگ تر و بافت چربی کمتر و درنتیجه مقاومت کمتری دارند.

ذخیره انرژی خانم ها باعث می شود در مقابل درد، گرسنگی و تشنگی و استرس ها مقاوم تر باشند گرچه اندام ظریف تری دارند.

مساله چاقی به جز چند مورد که جزو بیماری هاست برمی گردد به دریافت انرژی و مصرف انرژی؛ درست مثل درآمد می ماند هرچه درآمد ما بیشتر از مخارج مان باشد به صورت پس انداز ذخیره می شود و تبدیل به یک سرمایه می شود.

در بدن هم هرچقدر انرژی دریافتی مان بیشتر از انرژی مصرفی مان باشد مازاد آن تبدیل به بافت چربی می شود که در خانم ها این انباشتگی چربی خیلی راحت تر رخ می دهد و اگر از قسمت های چرب دام ها و طیور استفاده شود این دریافت انرژی افزایش پیدا می کند و درنتیجه آن چاقی سریع تر تجلی پیدا می کند.

وقتی آقایان چاق می شوند استروژن بدن شان افزایش پیدا می کند و فرم بدن شان به سمت فرم بدن خانم ها می رود و خانم هایی هم که از این طریق چاق می شوند هورمون های شان دچار اختلال می شوند و نسبت هورمون تستسترون آن در خون شان افزایش پیدا می کند و دچار مشکلاتی مثل رویش موهای زائد می شوند.


کلید واژه ها: بیماری - آنتی بیوتیک - آنتی بیوتیک ها - چربی - خوردن - بافت - انواع - آلودگی - طیور - زندگی سالم - گردن - دامداران - مصرف - پوست - اقتصادی - شیمیایی - لذت بخش - مقاومت - گرسنگی - خطرناک - انسان - توصیه - بازار - اشتها - زندگی - گزارش - تزریق - میزان - گوشت - کبدی

آخرین اخبار سرویس:
50 درصد سرطان ها قابل شناسایی و مداوا هستند

عامل ایجاد عارضه تنگی کانال نخاعی!

چگونه چربی پوست را کنترل کنیم؟

چرا بعضی از نوزادان دیرتر سخن می گویند؟

5 پیشنهاد غذایی برای پیشگیری از سرطان

6 غذایی که سبب بروز پیری زودرس و ایجاد اکنه در پوست می شوند

اشتباهات رایجی که رابطه عاطفی شما را به خطر می اندازد

مصرف چه داروهایی حین پرواز مضر است؟

از کجا بدانیم سرما خورده ایم یا آنفلوآنزا گرفته ایم

نوجوانان معتاد به تلفن، انسان های ناشادی هستند

نگرانی از شیوع تب زرد در برزیل

چاقی بی دلیل بر اثر یکی از این بیماری ها است

تراژدی 33 هزار مصدوم ترافیکی و مرگ 480 نفر در کاشمر طی 10 سال گذشته

علت خلاق تر بودن برخی از افراد

22 مورد مرگ به دلیل شیوع آنفلوانزای خوکی در اکوادور

5 هشدار درباره خطر ابتلا به سرطان کلیه

بینی افراد مضطرب یخ می کند!

ادرار زیاد در روز نشانه این بیماری است

با راه های درمان آبله مرغان آشنا شوید

دو برابر شدن مرگ و میر کودکان سیاه پوست آمریکایی پس از عمل جراحی

چرا خون از پوست نشت نمی کند؟

هزاران معلول آمریکایی به خاطر نبود امکانات جان می دهند

عوامل ابتلا به کبد چرب چیست؟

شربتی برای تقویت حافظه

نحوه مصرف قرصهای پیشگیری از بارداری و مسائل مرتبط با آن

اعمالی که در دوران بارداری توصیه نمی شوند

طلاق به دلیل پنهان کردن بیماری

ابتلا به سرخجه در بارداری

عوامل کوتاهی قد در کودکان

روی دیگر سکه شبکه های اجتماعی

کاهش تب کودکان با گل ختمی

کاهش تب کودکان با گل ختمی

حدف آلاینده های آب و محیط های آزمایشگاهی با نانو فیلترهای مقاوم به حرارت

خانم های باردار دور این عرقیات گیاهی را خط بکشند!

این فیبر نوری از موی انسان هم باریک تر است

واگذاری سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت صحت ندارد

چند اصل برای گرم نگه داشتن بدن ورزشکاران در فصل سرما

نگاه تغذیه ای به بیماری «ام اس»

10 اثر مخرب سیگار بر ظاهر شما

حل المسائل نفخ

معرفی چند گیاه دارویی بهبودگر در زمینه بیماری ام اس

آثار احساس تنهایی بر زندگی افراد

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره خطر شیوع وبا در کنگو

برای رفع نفخ شکم این سبزیجات را بخورید

عفونت های ادراری یکی ازبیماری های کودکان

بیماری روزئولا در نوزادان و کودکان:علل،علائم و درمان

معرفی قرص آهن برای درمان کم خونی

دانستنی های جالب علمی

10 نشانه هشداردهنده آلزایمر که نباید نادیده بگیرید

طرز تهیه پیتزا با نان پیتا

دکتر سلطانی: پویایی و سلامت جامعه در راستای سلامت زنان

خواص و فواید اعجاب انگیز لیمو که کمتر شنیده اید

این رژیم خطرناک ترین روش برای کاهش وزن است!

خطرناک ترین روش کاهش وزن

تاثیر استرس اعتیاد و چاقی در ناباروری مردان

اتاق مشاوره دارویی در داروخانه ها راه اندازی شود

این داروها را نباید حین پرواز مصرف کرد

نشانه های آشکار نارسایی کلیه ها / علائم وجود مشکل در کلیه ها را بدانیم!

کلینیک ویژه بیمارستان سوم شعبان دماوند در دهه فجر افتتاح می شود

10 نشانه هشدار دهنده آلزایمر

انجام چهارمین پیوند کبد شمال کشور در بیمارستان رازی رشت

برای رفع نفخ شکم این سبزیجات را بخورید

بهترین ترفندهای درمان جوش صورت

راه حل های طبیعی و معجزه آسا برای سیاه کردن موهای سفید

انجام چهارمین پیوند کبد شمال کشور در بیمارستان رازی رشت

راه های خانگی برای از بین بردن نفخ حبوبات

فال روزانه سه شنبه 3 بهمن 1396

6 میلیون نفر تحت پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی

خطرناک ترین نوشیدنی ها برای مصرف همراه دارو

خواص چای سبز برای پوست صورت

آیا میدانید؛ چرا تابحال شاهد نشت و خارج شدن خون از طریق پوستتان نبوده اید؟

تاثیر گریه مادر بر جنین

آسیب مغزی بسیار خفیف در نوزادان نارس را جدی بگیرید

علائمی که زنگ خطر شروع آلزایمر هستند

آیا درمان افسردگی با داروهای گیاهی امکان پذیر است؟

30 دانشجوی پرستاری بالینی نخستین بار در فردوس جذب شد

3 باور نادرست درباره گیاه خواری

راه های خانگی برای از بین بردن نفخ حبوبات

وضعیت دو روحانی مضروب خوب است

دلایل اصلی ریزش مو در خانم ها

فریب بیماران در لباس دندانپزشک

شایع ترین جراحی های زیبایی چیست؟

لاغری با رژیم کم چرب

با همه ی قرص هایتان خداحافظی کنید

3 باور نادرست درباره گیاه خواری

خواص چای سبز برای پوست صورت

علل ابتلا به مثانه عصبی چیست؟

همه چیز درباره دمنوش پونه

کاهش مصرف سیگار نیازمند فرهنگ سازی است

اتاق مشاوره دارویی در داروخانه ها ایجاد شود

مهار مالاریای مقام به دارو با خمیردندان

با این گیاه استرس را تار و مار کنید

استرس و اضطراب چه بلایی سر «بینی تان» می آورد؟

سه روش آسان اندازه گیری چربی خون در خانه

چطور نفخ حبوبات را از بین ببریم؟!

می خواهید کمتر نمک بخورید؟ فلفل غذا را زیاد کنید!

چه نوع ورزشی برای کاهش وزن سالمندان بهتر است؟

با مواد گیاهی سرشار از آهن بیشتر آشنا شوید

نگاه تبعیض آمیز درد جامعه پرستاری کشور و استان آذربایجان غربی

تکه های اعضای بدن در زباله های ملارد

به این دلایل هرگز گردن مرغ را نخورید

به این دلایل هرگز گردن مرغ را نخورید