مطالب مرتبط:
مرور مطبوعات تهران به بهانه سالروز پدر علم ارتباطات ایران
پدر علم کویرشناسی ایران: احتمال خشک شدن دریای خزر وجود دارد/ خلیج فارس در طول تاریخ سه بار خشک شده اما امکان خشک شدن دوباره آن وجود ندارد
پدر علم کویرشناسی ایران نسبت به خشک شدن دریای خزر هشدار داد
پدر علم کویرشناسی ایران نسبت به خشک شدن دریای خزر هشدار داد
پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس رگولاتوری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 04:062017-12-11فرهنگي

مرور مطبوعات تهران به بهانه سالروز پدر علم ارتباطات ایران


- " مراسم بزرگداشت چهارمین سالروز درگذشت زنده یاد کاظم معتمدنژاد، پدر علم ارتباطات ایران عصر امروز (19 آذر ماه) با حضور جمعی از اهالی رسانه، اساتید ارتباطات و روزنامه نگاران پیسشکسوت برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران به دنبال برگزاری سلسله نشست های تهران شناسی و تهران پژوهی، به مناسبت چهارمین سالروز درگذشت کاظم معتمدنژاد نشست تهران در بستر مطبوعات را با حضور تعدادی از اساتید حوزه ارتباطات و روزنامه نگاران پیشکسوت روز یکشنبه (19 آذرماه) در نگارخانه تهران برگزار کرد.

محمود دعایی (مدیر مسئول روزنامه اطلاعات)، هادی خانیکی (عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی)، احمد مسجدجامعی (عضور شورای شهر تهران)، سید فرید قاسمی (پژوهشگر و نویسنده)، گیتا علی آبادی (رییس دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه-ها) و احمد میرعابدینی (استاد ارتباطات) از جمله حاضرین نشست تهران در بستر مطبوعات بودند.

کاش از فضای مجازی آگاهانه تر استفاده می شد در ابتدای مراسم احمد میرعابدینی، استاد ارتباطات در سخنانی با اشاره به چهارمین سالروز درگذشت زنده یاد کاظم معتمدنژاد، اظهارکرد: حضور من در این مراسم بیشتر جنبه نمادین دارد؛ نماد کسی که همواره همراه ایشان بوده است.

امروز تصمیم گرفتم که در این مراسم درباره موضوعی صحبت کنم که بسیار مورد توجه دکتر معتمدنژاد بود؛ فضای آزادی بیان جزو موضوعاتی بود که همواره مورد تاکید ایشان بود.

او ادامه داد: معتقدم که مطبوعات تهران در این سال ها بسیار بالیده اند.

با وجود شرایط موجود که بقای مطبوعات بسیار سخت و حساس است دوستان روزنامه نگار تمام تلاش خود را می کنند تا کارشان را به بهترین نحو انجام دهند و این موضوع شایسته قدردانی است.

این بالندگی تا حد زیادی به تلاش خود روزنامه نگاران و از سوی دیگر به اساتیدی همچون دکتر معتمدنژاد وابسته است.

این استاد ارتباطات خاظرنشان کرد: با توجه به تجربیاتی که از رفتن به شهرهای دیگر داشته ام، معتقدم که تهران و مطبوعات این شهر همواره الگوی شهرهای دیگر بوده و هست.

امروز ما مطبوعات خواندنی و نویسندگان خوب در تهران زیاد داریم که باید فضای مناسب آزادی برای آنها مورد توجه قرار بگیرد.

ما شاهد تغییرات مهمی در فضای مطبوعات هستیم که آن را بیشتر به تکنولوژی ها و فناوری های ارتباطی منتسب می کنند.

دکتر معتمدنژاد در تمام سال های فعالیت بر مهمترین مساله ای که تاکید داشت واغلب در آثار خود به این موضوع نیز اشاره کرده است، وجود فضای آزادی بیان است.

میرعابیدنی با تاکید بر اینکه میان فضای عمومی و حیاتی آزادی بیان تفاوت هایی وجود دارد، یادآور شد: امروز با وجود تمام محدودیت های فضای آزادی بیان جای خودش را باز کرده است.

این مساله را من مستقیماً به تکنولوژی های نوین منتسب می کنم.

سرمیاه های پشت تکنولوژی ها و گسترش بازارهای تکنولوژی بگونه ای از طریق فناوری ها در حال ایجاد جایگاهی هستند که تاکنون وجود نداشته است.

امروز تکنولوژی ها وابسته به آزادی شده اند و ما آنها را به خاطر همین آزادی های بیانی که دارند می خواهیم و حاضریم به هر قیمتی آنها را حفظ کنیم.

نام این فضا را من فضای حیاتی آزادی بیان می گذارم و این همان موضوعی است که دکتر معتمدنژاد تلاش می کرد از هر طریقی به ویژه حقوقی دیدن مساله آن را انجام بدهد.

او اظهار کرد: آنچه امروز به آن غبطه می خورم این است که در شریطی که فضای عمومی آزادی بیان باز شده است، ما روزنامه نگاران از آن بهره خاصی نمی بریم.

در کل می توانم بگویم آنچه ما داریم به خاطر زمینه سازی های است که پیشتر دکتر معتمدنژاد انجام داده بود.

این استاد دانشگاه در پایان سخنان خود یادآور شد: کاش این فضای آزادی بیان آگاهانه تر و سنجیده تر استفاده می شد.

امروز روزنامه نگاران با وجود فضای مجازی در تنگنایی قرار گرفته اند که توقع از آنها بسیار بیشتر شده است و این فشارهای اجتماعی باعث شده که به شکل حساس تری به حرفه خودشان بپردازند.

خیابان هایی در تهران که یادآور روزنامه و روزنامه نگاری هستند در ادامه سیدفرید قاسمی که از او به عنوان حافظه گویای مطبوعات یاد می شود، در ابتدای سخنان خود با اشاره به سالروز درگذشت زنده یاد معتمدنژاد، گفت: لازم است که پیش از هر موضوع دیگری نام و یاد ایشان را گرامی بداریم.

نام آقای معتمدنژاد یادآور صبوری، بردباری، اخلاق نیکو، استمرار و دیگر صفات خوب ایشان است.

قاسمی که درباره موضوع تهران در بستر مطبوعات سخن می گفت، خاطرنشان کرد: تهران و مطبوعات را می توان از سه منظر تهران در مطبوعات، مطبوعات تهران و تهران مطبوعاتی مورد بررسی قرار داد.

تهران در مطبوعات موضوع بسیاری وسیعی است.

افزون بر روزنامه ها و مجلات چاپ تهران در نشریه های دیگر شهرهای درون مرزی و برون مرزی درباره شهر تهران مطالبی منتشر شده است که امیدواریم روزی یک بانک اطلاعات از این مطالب فراهم آورند تا گنیجینه ای برای روزنامه نگاران، پژوهشگران، سیاستمداران و مدیران شهری باشد.

او با بیان اینکه مطبوعات چاپی تهران 181 سال پیشینه دارد، خاطرنشان کرد: روزنامه نگاری ایرانی در خیابان 15 خرداد متولد شد.

البته ساخت و ساز مداوم و کارهای بی رویه که در طول تاریخ در شهر انجام شد باعث شده که ما محل دقیق چاپ اولین نشریه ایران را نتوانیم تشخیص بدهیم.

این پژوهشگر و نویسنده با اشاره به تحقیقاتی که در حوزه مطبوعات تهران انجام داده است، درباره محتوای نشریات و روزنامه های قدیمی تهران یادآور شد: ما گنجینه نامکشوف یا کم مکشوف اطلاعات داریم.

درباره شهر تهران اطلاعات بسیار ارزشمندی در این مطبوعات تهران پیدا می شود.

این اطلاعات و تصاویری که از اولین شماره اولین نشریه ایران تا به امروز وجود دارد.

این اطلاعات تنها در روزنامه ها یافت می شود، ولی متاسفانه کسی استفاده نمی کند.

قاسمی اظهار کرد: به تقریب می توان گفت که از آغاز تا امروز بیش از 10 هزار عنوان نشریه منتشر شده است که در تطبیق این 181 سال، نشریاتی که در این 39 سال اخیر یعنی از 57 تا 96 منتشر شده بیشتر از نشریاتی است که در 142 سال نخست منتشر شده اند.

از سال 57 تا 71 حدود 2 هزار عنوان نشریه در تهران منتشر شده است، اما آمار 25 سال اخیر مخدوش است؛ به این علت که نشریات دانشجویی به مخزن کتابخانه ها راه پیدا کردند و تفکیک نشریات دانشجویی از نشریات عمومی زمان بر است و برای اعلام آمار دقیق نیاز به این تفکیک داریم.

او با اشاره به تهران مطبوعاتی، خاطرنشان کرد: هر 22 منطقه تهران در نسبت به روزنامه نگاری باید مورد بررسی قرار داده شوند.

شایید بسیاری بگویند که مناطق 21 و 22 نوپدید هستند و نسبتی با مطبوعات ندارند؛ اما این نسبت را باید در تهرانسر، پیکان شهر، ورزشگاه آزادی و شهرک المپیک ببینیم که پیش از تعیین این حدود وجود داشته اند.

برای ما خیایان 15 خرداد محل تولد اولین روزنامه، میدان ارگ اولین دفتر رسمی روزنامه در ایران و بازار کهنه نزدیک چهارسوق محل اولین روزنامه فروشی های ایران است.

قاسمی بهترین منبع برای مطالعه زبان مردم تهران در دوره قاجار را مرور نشریات آن دوره برشمرد و گفت: خیابان لاله زار در تهران به عنوان زادگاه آموزش روزنامه نگاری در ایران می شناسیم.

چراکه اولین کلاس ها در اولین آموزشگاه روزنامه نگاری در این خیابان تشکیل شد.

بسیاری دیگر از خیابان های تهران برای ما معنای روزنامه نگاری و مطبوعات دارد.

میدان بهارستان ما را به رونق روزنامه نگاری دهه 20 و خیابان انقلاب به سال های 57 تا 60 می برد.

هر گوشه از حوالی خیابان انقلاب برای ما نشان مطبوعاتی دارد.

البته این تهران گردی برای ما پر از آه و افسوس است.

به عنوان مثال گذر از کنار چاپخانه رنگین که محل چاپ بسیاری از روزنامه ها و نشریات بود، مخروبه شده است و امیدواریم که کاربری مرتبط پیدا کند.

توسعه ایران؛ یکی از مهمترین دغدغه های زنده یاد معتمدنژاد هادی خانیکی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و استاد ارتباطات نیز در سخنانی اظهار کرد: اگر قرار است خانواده ای به اسم مطبوعات شکل بگیرد نیازمند سرمایه های فرهنگی و میراث معنوی است.

این سرمایه ها هستند که به ما اعتبار، هویت و تشخص می دهند و از داشته های ما محسوب می شوند؛ به همین خاطر اگر نامی از افرادی همچون زنده یاد کاظم معتمدنژاد برده می شود به خاطر نیاز خودمان است که بتوانیم به داشته هایمان بیفزاییم.

او با اشاره به چهارمین سالروز درگذشت زنده یاد کاظم معتمدنژاد که به عنوان پدر علم ارتباطات از او یاد می شود، خاطرنشان کرد: یاد دکتر معتمدنژاد ما را زنده نگه می دارد، اما ما امروز تنها به خاطر بزرگداشت ایشان دور هم جمع نشده ایم، بلکه گردهم آماده ایم تا به آنچه او اهمیت می داد، بپردازیم.

یکی از مهمترین دغدغه های ایشان تا آخرین لحظات توسعه ایران بود که ذیل آن توسعه ارتباطات و مطبوعات قرار می گرفت.

وقتی از مطبوعات تهران سخن می گوییم در واقع باید بدانیم که وضعیت مطبوعات چه نسبتی با توسعه ایران دارد.

در دوره کارشناسی ارشد زیر نظر دکتر معتمدنژاد تحقیقی را در این باره انجام دادم که شش شاخصه کمی تیراژ، نوع نشریات، دوره انتشار، محل انتشار، گرایش نشریات و طول عمر نشریات متغیرهای اصلی این تحقیق عنوان شد که طبق آن می توانستیم فراز و فرودهای مطبوعات را مورد بررسی قرار بدهیم.

این استاد ارتباطات ضمن ارائه توضیحاتی درباره این متغیرها، با اشاره به آخرین آماری که درباره انتشار نشریات مجوزدار اعلام شده است، جوانمرگی را از مهمترین عارضه های مطبوعات ایران دانست و اظهار کرد: طبق آخرین آمار تقریباً نیمی از مجوزها هنوز امکان انتشار پیدا نکرده اند.

البته به طور کلی می توان گفت که بسیاری از این متغیرها در دوران پس از انقلاب بهبود پیدا کرده اند و در دوره های همانند انقلاب، دفاع مقدس و اصلاحات تقاضا بیشتر از عرضه شده بود و برای خرید مطبوعات صف تشکیل می شد.

خانیکی با اشاره به تغییراتی که در فضای رسانه ای ایجاد شده است، بیان کرد: در شرایط امروز نوع جدیدی از روزنامه نگاری جای خودش را در مطبوعات تهران باز کرده است و آن روزنامه نگاری اجتماعی است که فقط به تهران اختصاص ندارد.

روزنامه نگاری کنش گری، صلح، راه حل گرا، کودکان، جوانان، زنان و محلی در شرایط کنونی نیز در حال گسترش هستند.

او یادآور شد: سیاست گذاری توسعه ای ما در سال های اخیر نه تنها توجه خودش را به شهرهای کوچک منعطف نکرده بلکه شامل شهرهای بزرگ نشده است.

این نشان می دهد که سیاست گذاری های مطبوعاتی محلی ما نارس هستند.

این موضوع حتی در تلویزیون نیز دیده می شود که مرور و تصویرنگاری مطبوعات در تلویزیون بیشتر به مطبوعات تهران بازمی گردد و بیشتر اخبار به تهران اختصاص دارد.

مگر آنکه در شهرهای دیگر اخباری رخ دهد که دارای ارزش های خبری برخورد و شگفتی باشد.

این استاد ارتباطات همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت یارانه های مطبوعاتی اظهار کرد: تا آنجایی که اطلاع دارم یارانه ها برای مطبوعات تهرانی بسیار از شرایط بهتری برخوردار هستند و از هر 10 نشریه ای که بیشترین آگهی دولتی را دریافت می کنند تنها یک روزنامه غیر تهران است.

به نظر می رسد اگر بخواهیم همین نگاه متعصبانه به تهران را داشته باشیم، نیازمند توزیع عادلانه مطبوعات میان تهران و غیرتهران هستیم.

رسالت نشریات محلی از رسانه های سراسری متفاوت است احمد مسجدجامعی، عضور شورای شهر تهران نیز در سخنانی با بیان اینکه ما دچار نوعی تهران زدگی شده ایم، اظهار کرد: این تهران زدگی حتی در خود تهران نیز دیده می شود.

به گونه ای که الگوهای توسعه ای یکسانی برای مناطق مختلف تهران در نظر گرفته می شود، درحالی که مناطق مختلف تهران حتی از نطر طبیعت هم شرایط یکسانی ندارند.

او همچنین به شرایط نشریات محلی اشاره و اظهار کرد: نشریات محلی ما اغلب الگوی ملی مطبوعات و اخبار ملی را درج می کنند.

در حالی که رسالت نشریات محلی باید متفاوت باشد و نسبت به شرایط آن محله اخبار تهیه شود.

نه آنکه همان اخباری که در رسانه های سراسری منتشر می شوند را تکرار کنند.

نشریات محلی می توانند حتی گویش های محلی خودشان را منعکس کنند و بسیار هم می توانند تاثیرگذار باشند.

این عضو شواری شهر در ادامه از ظرفیت های فرهنگی شهر تهران سخن گفت و به بیان خاطراتی از دکتر معتمدنژاد پرداخت.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم سید محمود دعایی، مدیرمسوول روزنامه اطلاعات در سخنانی کوتاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد کاظم معتمدنژاد اظهار کرد: امروز سالروز مرد نازنینی است که همه افتخار داشتیم که از برکات وجود ایشان بهره ببریم.

آقای معتمدنژاد به تناوب قدم روی چشم ما می گذاشتند و به روزنامه اطلاعات می آمدند و ما را از دانش خودشان بهره مند می کردند و به ما آموزش انسانی و فروتنی می دادند.

اجرای این مراسم بر عهده وحید معتمدنژاد، روزنامه نگار و از اقوام زنده یاد کاظم معتمدنژاد بود.


کلید واژه ها: ارتباطات - مطبوعات - تهران - معتمدنژاد - روزنامه نگار - روزنامه نگاران - سالروز درگذشت - روزنامه - مراسم - برگزار - درگذشت - شهر تهران - آزادی - امروز - احمد مسجدجامعی - مراسم بزرگداشت - دانشگاه علامه - دکتر - محمود دعایی - برنامه ریزی - ایران - فضای مجازی - نویسندگان - مسجدجامعی - شورای شهر - هیئت علمی - تکنولوژی - زنده - پیشکسوت - دانشگاه

آخرین اخبار سرویس:
سازنده «ارباب حلقه ها»سراغ یک مستند درباره جنگ جهانی رفت

حاتمی کیا؛ سربازی که خستگی ندارد!/ پدیده ای که ظهورش در سینمای ایران شبیه انقلاب بود

مهارت های ارتباطی در برنامه زنده رادیو ایران

تولید انیمیشن «پند پارسی» در مرکز صبا

راندن در ارتفاع بالا ؛ بن هاوارد

صالحی:«تئاتر خوب» کم نداریم

محسن سلیمانی درگذشت

جدیدترین خبرها از «زنانی با گوشواره های باروتی»

وقتی خانم سوپراستار به این قشنگی چادر سر می کند/عکس

بازخوانی دیدگاه های زنده یاد محسن سلیمانی درباره جهانی شدن ادبیات ایران

روزیاتو: 9 بازیگر تازه کار هالیوود که در سال 2017 درخشش خیره کننده ای داشتند

زندگینامه: محسن سلیمانی (1338-1396)

ایستگاه آخر «سایه بان» و «لیسانسه ها» +عکس

مستند «قیام آفریقا» در شبکه افق

انیمیشن کوتاه تمیز کردن صحنه

تجمع اعتراضی معلمان روبروی استانداری +فیلم

سه پیام تسلیت برای درگذشت محسن سلیمانی

محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت شد

لزوم تبیین هنر تراز انقلاب اسلامی

خانه مطبوعات لرستان منحل شد

آقای بازیگر ایرانی زمانی که بادیگارد جنیفرلوپز بود + عکس /جدال مرگبار یک مار پیتون غول پیکر با کروکودیل + تصاویر ( برگزیده )

ثبت نخستین گونه گربه سان در بویین زهرا + فیلم

چهره ی آشنای دنیای داستان

مثل عکسی با لبخندی ابدی

به او مدیونیم؛ همه ی ما!

سلفی زیبای علی اوجی باکوروش تهامی وهمسرش+عکس

"ختی متی" انیمیشنی کرمانشاهی در راستای بیان مشکلات اجتماعی

واکنش لادن طباطبایی به ادعای جنجالی همسر سابقش

طرز تهیه خورش کرفس ؛ سنتی و خوشمزه

فیلم/ تظاهرات علیه ترامپ یک ساله شد

«آنام» از هفته آینده به تلویزیون می آید

رونمایی از تیرز فیلم سینمایی دارکوب/ نمایش در جشنواره فیلم فجر

«در حلقه رندان» گل سرسبد بخش جنبی نماشگاه پانزدهم/شعر طنز روح نشاط را در جامعه احیا می کند

تبریز میزبان اختتامیه جشنواره شعر فجر شد

یک کمدی شرافتمندانه / فرزند حرام سرمایه داران بی درد، بیخ ریش پابرهنه های ساده دل / بازتاب وضعیت ایرانِ پسابرجام

لامبورگینی شاه مخلوع زیر پای نیکلاس کیج +عکس

برگزاری اختتامیه شعر فجر در تبریز

خبرهای کوتاه قزوین + فیلم

پست امیر کاظمی دربارهی امیرحسین رستمی

پای ترامپ به تئاتر هم کشیده شد

تبریز میزبان اختتامیه جشنواره شعر فجر شد

15ترفندآشپزی اززبان مشهورترین سرآشپزهای جهان

گلایه شراره رخام از بی عدالتی در سینمای ایران

نماز جمعه ظرفیت بزرگی برای حل معضلات فرهنگی است

افشاگری بازیگر مرد سینما از زندگی شخصی اش با خانم بازیگر

رشته خیال | عشق شوری در نهاد ما نهاد

توصیه یک مسئول؛ دلار نخرید؛ قیمت ها پایین می آید/ 15 هزار ایرانی به تماشای بازی های جام جهانی 2018 می روند؟!/ بلیت جشنواره فیلم فجر فقط 2 میلیون تومان

عصر شعر «در حلقه رندان» در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود

چهارمین دوره جشنواره فرهنگی هنری «رویش» در دانشگاه مازندران برگزار می شود

پای سیدحسن نصرالله و عبدالملک الحوثی به جشنواره فیلم فجر باز شد!

شعر میلاد عرفان پور به مناسبت تولدش!

حراج بلیت های جشنواره فیلم فجر در بازار سیاه

برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی با موضوع هنر و فرهنگ دیار گروس

ساره بیات در سمفونی نهم ! + عکس

جشن تولد 63 سالگی رایگان در تولد ماه سی ام

مزه پرانی مجری تلویزیونی روی آنتن زنده؛ شما خونتون مورچه داره ؟! + فیلم

مجموعه مقالات عرفانی در جمهوری آذربایجان کتاب شد

پشت صحنه جلوه های ویژه جاذبه

خلاقیت و اصالت دو اصل انتخاب آثار جشنواره صنایع دستی فجر

توصیه یک مسئول؛ دلار نخرید؛ قیمت ها پایین می آید/ 15 هزار ایرانی به تماشای بازی های جام جهانی 2018 می روند؟!/ بلیت جشنواره فیلم فجر فقط 2 میلیون تومان

بازیگر زن سریال شهرزاد، مرد شد! +عکس

اینکه حاتمی کیا پذیرفت یک کارگردان در کنارش باشد، از توانایی اش است/ نسخه اولیه «به وقت شام» 2500 پلان داشت

محمد خزاعی دبیر جشنواره فیلم «مقاومت» شد

نمایش فیلم های برتر جشنواره فجر بصورت همزمان در اردبیل

اهدای جهیزیه به 25 نو عروس گراشی

گرامیداشت میلاد اسوه صبر و تقوا حضرت زینب(س) و روز پرستار + فیلم

اهدای تابلو زیارت عاشورا توسط زندانیان به موزه شاهچراغ (ع)

محسن سلیمانی درگذشت

پیام تسلیت مدیرعامل خانه کتاب برای درگذشت داور جایزه کتاب سال

تجلیل از پرستاران ؛ اسوه های صبر و ایثار + فیلم

"محسن سلیمانی" درگذشت

محسن سلیمانی؛ نویسنده و دبیر اسبق ادبی همشهری درگذشت

نمایش 22 فیلم جشنواره فجر در شیراز

دومین جشنواره صنایع دستی فجر

توضیحاتی درمورد رفع ممنوعیت استعمال قلیان

حمید فرخ نژاد و محمدرضا فروتن در «سمفونی نهم» همبازی شدند

تصویب چهار کارگروه و عضویت دو نهاد در آخرین جلسه کمیسیون تبلیغی و ترویجی قرآن

انحلال خانه مطبوعات لرستان

تجلیل از آهنگساز مهابادی در سی وسومین جشنواره بین المللی فجر

6 بهمن ماه آخرین مهلت شرکت در ششمین جشنواره شعر فجر خراسان جنوبی

«شهرزاد» هفته آینده می آید/عرضه موزیک ویدئوی «جمعه»

اعلام زمان نهایی برگزاری اختتامیه دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای پاسارگاد

علیرضا قربانی: امیدوارم نظر داوران با نگاه مستقل و آزادانه بیان و اعمال شود

کریستف رضاعی موسیقی فیلم «واسطه» را می سازد

گرامیداشت میلاد اسوه صبر و تقوا حضرت زینب (س) و روز پرستار + فیلم

نمایشگاه گروهی نقاشی رنگ روغن

سحر دولتشاهی معاون فدراسیون فوتبال بانوان شد ! + عکس

فیلم/ اولین ویدئو از «سرو زیر آب» باشه آهنگر

فیلم/ تیزر فیلم «دارکوب» با بازی مهناز افشار و امین حیایی

فیلم/ نشست هم اندیشی «خبر خوب» با حضور اساتید برجسته علوم ارتباطات

فیلم/ محمدرضا گلزار در پشت صحنه «ساخت ایران2»

فیلم/ قرائت قرآن توسط کاسکو سخن گو

ستاره سینمای ایران در کنار زنان لبنانی ! + عکس

غول ها امسال از خواب بیدار نمی شوند | آغاز فصلی تازه در دنیای بازیگری هالیوود

برنامه های کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر کیفی و تاثیرگذار باشد

محمد دهقانی در شهر کتاب از «خاما» می گوید

کتاب جدید حدادعادل منتشر شد

فیلم | سنگ تموم

بردفورد دیلمن همبازی اورسون ولز درگذشت

سهمیه بیمه فعالان قرآنی 16 استان باقی مانده سال 96 ابلاغ شد

مرور مطبوعات تهران به بهانه سالروز پدر علم ارتباطات ایران

مرور مطبوعات تهران به بهانه سالروز پدر علم ارتباطات ایران