مطالب مرتبط:
در آستانه برگزاری نخستین اجلاس بین المللی شهر پایدار صورت گرفت؛ حضور رییس بنیاد جهانی انرژی در ایران/ انتخاب ایران به عنوان پایتخت پایداری
دیدار وزیر خارجه انگلیس با رییس سازمان انرژی اتمی ایران
چرا از میان اصلاح طلبان کسی به عنوان امام جمعه انتخاب نمی شود؟/صدیقی: ما آخوند اصلاح طلب که مقابل ولایت باشد و در فتنه حضور داشته باشد را در حد یک روحانی عالم نمی بینیم
چرا از میان اصلاح طلبان کسی به عنوان امام جمعه انتخاب نمی شود؟/صدیقی: ما آخوند اصلاح طلب که مقابل ولایت باشد و در فتنه حضور داشته باشد را در حد یک روحانی عالم نمی بینیم
مسی بهترین بازیساز سال 2017 دنیا به انتخاب فدراسیون جهانی آمار و تاریخ
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آذر 1396 ساعت 03:152017-12-10اقتصادي

حضور رییس بنیاد جهانی انرژی در ایران/ انتخاب ایران به عنوان پایتخت پایداری


رییس بنیاد جهانی انرژی با اعلام این خبر که تهران پایتخت پایداری جهان معرفی شده است، گفت: دلیل انتخاب این عنوان برای تهران این است که با وجود اینکه ایران تحت شدیدترین تحریم ها قرار داشت، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسکانیوز ، امروزه رویکرد توسعه پایدار در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی جلوه های نوین و تأثیرگذاری پدید آورده است که علاوه بر اهداف اقتصادی و بهره برداری از منابع طبیعی، مجموعه های اجتماعی ـ اقتصادی و بخصوص زیست محیطی را تحت تأثیر قرار داده و همه آن ها را پوشش داده است.

مفهوم اصلی توسعه پایدار شهری، شکلی از توسعه امروزی است که توان توسعه مداوم شهرها و جوامع شهری امروز و نسل های آینده را تضمین می کند.

در حقیقت، توسعه پایدار شهری خواستار بهبود کیفیت، افزایش رفاه اقتصادی با بهره برداری منطقی از منابع زیست محیطی و پایدار، توزیع منطقی امکانات و خدمات در مقیاس شهری برای تأمین عدالت اجتماعی در ارتباط سازنده و تعامل با شرایط زیست محیطی و تداوم برای نسل های آینده است.

تاکنون 45 کشور در جهان مدل شهر پایدار را در ابعاد متنوع اجرا نموده اند .

با توجه به ضرورت های اشاره شده در مفاهیم فوق، دبیرخانه شهر پایدار باهدف ترویج راه حل های پایدار در حوزه های زیست محیطی با حضور نمایندگان بیش از178 کشور اقدام به اهداء جایزه شهر پایدار می نماید.

این جایزه به پروژه هایی تعلق می گیرد که در سطح محلی، ملی و جهانی به حفظ منابعی مانند انرژی کمک می کند و از منابع تجدید پذیر و غیر مضر استفاده می کند.

سالانه بیش از 11 هزار پروژه از سراسر جهان برای دریافت این جایزه رقابت می کنند.

در راستای برگزاری نخستین اجلاس بین المللی شهر پایدار و به همراه اجلاس جهانی آب، با ولفگانگ نئومن مؤسس و رییس بنیاد جهانی انرژی در رابطه بااهمیت این موضوع به گفتگو نشستیم.

رییس بنیاد جهانی انرژی عنوان کرد: بیش از 30 سال درزمینهٔ توسعه مسئولیت پذیری زیست محیطی، همچنین مدیریت و مصرف انرژی در جهان فعالیت می کند.

ما در قدم اول بزرگ ترین نمایشگاه جهانی را در حوزه انرژی راه اندازی کردیم، سپس متوجه شدیم کشورها، ملت ها و صنایع نیازمند مشاوره هستند، به همین منظور، بنیاد جهانی انرژی، شکل گیری چندین شرکت آموزشی و مشاوره ای را حمایت کرد و سپس متوجه شدیم در دنیا اقدامات خوبی درزمینهٔ مصرف انرژی و حمایت از محیط زیست شروع شده است، درنتیجه بر آن شدیم تا یک بستری را فراهم آوریم تا در این حوزه بهترین های دنیا را شناسایی کرده و از آن ها قدردانی نماییم، در این خصوص مراسم جهانی پیش بینی کردیم و نام این مراسم را جایزه بنیاد جهانی انرژی را قراردادیم.

در حال حاضر 178 کشور عضو ما هستند و هرسال دریکی از این 178 کشور این مراسم برگزار می شود، هرکدام از کشورها بهترین پروژه های ملی خود را شناسایی کرده و مراسم ملی خود را برگزار می کنند و در این مراسم از این پروژه ها قدردانی می شود.

ما، در سال حدود 2000 پروژه از این 178 کشور دریافت می کنیم و این پروژه ها را مورد ارزیابی قرار داده و بهترین آن ها را هرسال در یک مراسم جهانی دریکی از این کشورها معرفی می نماییم.

ما تمام تلاشمان این است که حرف نزنیم و فقط عمل کنیم و تمام تمرکزمان بر عمل کردن است چراکه دیگر زمان حرف زدن گذشته است زیرا تغییرات اقلیمی با سرعت بسیار بالایی انجام می شود، به طوری که هزاران هکتار از منابع دنیا در سال در حال خشک شدن هستند و به دنبال آن هزاران نفر با مشکل گرسنگی، کمبود غذا و آب مواجه می شوند.

بنابراین، در چنین بستری بنیاد جهانی انرژی به این فکر افتاد که راهکار ارائه کند و این راهکارها را از خود مردم در جهان می گیرد.

پروژه هایی که ارائه می شود توسط هیئت ژولی، ارزیابی و تحلیل می شود و بهترین های آن انتخاب شده و توسعه داده می شود.

ما در روزهای 15 و 16 ژانویه که معادل با 25 و 26 دی ماه است مراسم جهانی انرژی را، تحت عنوان نخستین اجلاس بین المللی شهر پایدار به همراه اجلاس جهانی آب با همکاری بنیاد جهانی انرژی، در تهران با تمرکز بر آب و چالشی که در حوزه آب در ایران وجود دارد، برگزار می کنیم.

مراسم جهانی انرژی، طبق گفته UNو پارلمان اروپا یک مراسم منحصربه فرد است چراکه به دنیا کارهای خوبی که در این حوزه انجام شده و در حال انجام است را نمایش می دهیم.

تهران، مرکز و پایتخت پایداری جهان است و تنها جایی است که در آن فقط حرف زده نمی شود و عمل می شود، قابل توجه است که این موضوع برخلاف اجلاس های پاریس، بن، و مراکش است چراکه در آن اجلاس ها فقط حرف زده شد و کار عملی انجام نشد اما در تهران تنها حرف نمی زنیم و عمل می کنیم، به همین دلیل تهران پایتخت پایداری جهان است و دلیل اینکه تهران به این عنوان، انتخاب شده است این است که تهران در این خصوص عمل می کند و در دوران تحریم که ایران در شدیدترین تحریم ها بود همیشه به پایداری توجه کرده است.

در این مراسم از 178 کشور دعوت شده است که نمایندگان این کشورها در ایران حضور می یابند، همچنین از شخصیت های بین المللی مانند کوفی عنان دبیر کل اسبق سازمان ملل، ولفگانگ نئومن مؤسس بنیاد جهانی انرژی، مانکا گاندی وزیر امور زنان و خانواده هند و عضو هیئت رییسه بنیاد جهانی انرژی، مایکل گورباچف رییس جمهور اسبق فدراسیون روسیه، پروفسور ادوارد اس.

آینسو رییس هیئت بازرسی بانک جهانی و عضو هیئت رییسه بنیاد جهانی انرژی، دکتر کریستوف لیتل رییس اتاق بازرگانی اتریش و عضو هیئت رییسه بنیاد جهانی انرژی دعوت شده است که این اجلاس را نهاد ریاست جمهوری، وزارت نیرو، وزارت امور خارجه را حمایت می کنند.

تهران پایتخت پایداری جهان رییس بنیاد جهانی انرژی علت انتخاب تهران به عنوان پایتخت پایداری جهان را این گونه تشریح کرد: تغییرات اقلیمی بسیار جدی زندگی بشر را تهدید می کند و حتی آن ها که می گویند 2 درجه تغییر دما خواهیم داشت بعضی دیگر معتقدند این تغییر به 4 درجه می رسد، این بدین معناست که کل زندگی ماتحت تأثیر این تغییرات قرار می گیرد و در 20 سال گذشته شاهد افزایش شدید گازهای گلخانه ای بوده ایم و این در حالی است که در این خصوص در اجلاس پاریس، بن و مراکش فقط حرف زدند و هیچ پروژه عملی را به نمایش نگذاشتند اما در تهران راهکار ارائه می شود.

178 پروژه ای که برای کاهش گازهای گلخانه ای و مدیریت کربن ارائه در تهران به نمایش گذاشته می شود و تهران از این موضوع حمایت کرده است.

تهران دفتر مرکزی تفکر و اجرا در رابطه با کاهش گازهای گلخانه ای شده است و بنیاد جهانی انرژی و انجمن مدیریت سبز در این مراسم به همه جهان برای جلوگیری از افزایش دما و کاهش گازهای گلخانه ای راهکار ارائه می کنند.

نئومن در خصوص آینده و نتیجه برگزاری این اجلاس بیان کرد: مراسمی که 25 و 26 دی ماه امسال برگزار می شود به صورت زنده در کل دنیا قابل مشاهده است و این گونه نیست که فقط در تهران قابل رؤیت باشد.

برای این کار، بنیاد جهانی انرژی هماهنگ کرده که به مراسم صورت زنده برای جهان پخش شود، این کار از هزاران پرواز جلوگیری می کند و مزیت آن در این است که هر پرواز باعث انتشار گازهای گلخانه ای می شود که در مراسم پاریس، بن و مراکش پروازها به تعداد زیادی انجام شد اما در تهران سعی کردیم که میلیون ها بیننده از طریق پخش زنده مراسم را ببینند و کمترین انتشار گازهای گلخانه ای را داشته باشیم و دیگر اینکه ما به گونه ای عمل می کنیم که هرکسی مزیت رفتار مناسب را در مورد خودش حس کند و نگوید این کار دیگری است و من نباید نقشی در آن داشته باشم بلکه هر فرد منافع و مزیتی برای خود احساس کند و این نوع نگاه موجب می شود که در آینده ای که مدنظر ماست هر فرد از این تفکر حمایت کند و این توقع را نداشته باشد که این کار به عهده دولت و دیگر نهادها هست و خود را نیز سهیم بداند.

ما پروژه هایی را معرفی می کنیم که افراد نقش خودشان را می بینند بنابراین مردم از ما حمایت خواهند کرد و آینده از آن ما خواهد بود.

مؤسس بنیاد جهانی انرژی در انتها ضمن تشکر از ایران برای برگزاری این مراسم عنوان کرد: من فکر می کنم ایران، بر اساس پیشینه تاریخی و فرهنگی که مردم آن دارند بستر بسیار خوبی برای توسعه پایدار است چون در ایران هم از بعد فرهنگی و هم تاریخی ما پیشینه احترام به محیط زیست را داشته ایم و همیشه در ایران تعهد تاریخی و فرهنگی وجود دارد.

ما باید در جوانان را انگیزه ایجاد کنیم که الان زمان حرکت به سمت جلوست و ما با همدیگر می توانیم بهترین ها را بسازیم و دست در دست هم بدهیم و از این بستر تاریخی و فرهنگی ایران بهترین استفاده را ببریم.

705
کلید واژه ها: جهان - جهانی - انرژی - توسعه - محیط - زیست - بنیاد - اقتصادی - اجتماعی - جایزه - ایران - امروز - پایداری - انتخاب - کشور - پایتخت - آینده - اجلاس - حمایت - پروژه - تهران - بین المللی - بزرگ ترین - محیط زیست - نمایشگاه - مصرف - پیش بینی - فرهنگی - نخستین - بهترین

آخرین اخبار سرویس:
السیسی: مصر در هفت سال گذشته 80 تا 90 میلیارد دلار از دست داد

دیدارهای رییس سازمان میراث فرهنگی کشورمان در اسپانیا

ارتباط 50 درصد «طلاق »های کشور با اعتیاد/ راه اندازی مرکز رصد آسیب های اجتماعی در استانها

حذف کاغذ در فعالیت های آموزشی دانشگاه علم و صنعت

چادر سر کردن متفاوت خانم بازیگر/عکس

احضار 4 وزیر به مجلس

برقی شدن خودروها و موتورسیکات ها در ایران؟

نگاه پاکستان به اندونزی برای واردات گاز مایع

از «تصمیم ایده آل پاکستان برای جایگزین کردن دلار با یوآن» تا «آخرین آمار از روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور»

نگاه پاکستان به اندونزی برای واردات گاز مایع

دستمزد کارگران باید واقعی شود

استاندار یزد: راه اندازی شرکتهای دانش بنیان از مهاجرت نخبگان استان جلوگیری می کند

استخدام در 10 ردیف شغلی توسط یک شرکت فنی و مهندسی + جزییات

دریافت 200 لیتر نفت و گازوییل با افت فشار گاز دستور به نانوایی ها برای مجهز شدن به سوخت دوم

مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآن شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی

دریافت 200 لیتر نفت و گازوییل با افت فشار گاز/ دستور به نانوایی ها برای مجهز شدن به سوخت دوم

5 حرکت ورزشی برای افزایش قدرت عضلات پا

در کدام کشورها، کارمندان دولت چندبرابر بخش خصوصی دستمزد می گیرند؟

تولید کامیون در دو شرکت متوقف شد

بانک ها به نرخ تورم، وام پرداخت نمی کنند

راه اندازی سامانه آنلاین رجیستری گوشی مسافری

بانک مرکزی برسر گنج دلار ننشسته است

ارزش بیت کوین نصف شد

آژیر قرمز در 96 سد کشور به صدا درآمد

کاهش بارندگی در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته

چگونه می توان به 200 میلیارد دلار دست یافت؟

پیشنهاد اندیشکده «بلفر» به واشنگتن برای حمایت از آشوب های ایران با کاهش بهای نفت

خرید ایکس ری با نظارت سازمان بازرسی بوده است

بارندگی در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته 33 درصد کاهش یافت

دولت تعرفه های تبعیض آمیز عراقی ها روی کالاهای ایرانی راپیگیری می کند

استخدام منشی خانم در شرکت آبمیوه گلشن در تهران

استخدام کارشناس فروش شهرستان در شرکت آبمیوه گلشن در تهران

استخدام سرپرست عمده فروشی تهران در شرکت آبمیوه گلشن در تهران

توییت وزیر ارشاد به مناسبت آغاز سی وششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

ناباورانه حتی نتوانستیم به پیکرهای دریانوردان سانچی دست یابیم

در خریدهای اینترنتی کلاه سرتان نرود

دولت تعرفه های تبعیض آمیز عراقی ها روی کالاهای ایرانی راپیگیری می کند

استخدام کارشناس فروش،حسابدار در هولدینگ زمزم در آذربایجان غربی

استخدام کارشناس فروش در شرکت بازرگانی تامین مصالح ساختمانی

استخدام منشی خانم در یک فروشگاه معتبر در تهران

دولت تعرفه های تبعیض آمیز عراقی ها روی کالاهای ایرانی راپیگیری می کند

سقوط "بیت کوین" بازار طلا را دست کاری کرد

ژاپن موفق به ساخت نرم افزار پیشگو شد

شورای حمل و نقل و ترافیک تهران، طرح جدید ترافیک را تصویب کرد

دست ایران در پوست گردوی ایرباس

طلای کثیف یا بلای جان طبیعت و ساکنان مازندران/ تهدید تخریب از سال به روز و لحظه سرعت یافت

فال روزانه جمعه 29 دی 1396

پیشنهاد اندیشکده بلفر به واشنگتن برای حمایت از آشوب های ایران با کاهش بهای نفت

لحظه تحویل سال 1397 اعلام شد

معاون گمرک در گفت وگو با فارس: خرید ایکس ری با نظارت سازمان بازرسی بوده است/ قرار نیست همه کانتینرهای وارداتی اسکن شوند

طبق اعلام دفتر مطالعات پایه منابع آب بارندگی در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته 33 درصد کاهش یافت

70 درصد هتل های کشور خالی هستند

مراسم گرامیداشت زوج شهید سانچی (عکس)

LS در آمریکا ارزان تر از سانتافه در ایران +عکس

سیف: برخی از گرانی دلار بیشتر از ترامپ خوشحالند

تصویری غم انگیز از زلزله سر پل ذهاب

قیمت دلار به مرز 4500 تومان رسید

قطع برق کانکس های زلزله زده های کرمانشاه؟

افزایش امتیازات حقوق و مزایا در لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری

توییت سفیر آلمان درباره «آبگوشت»

حذف دریافت کپی مدارک در ادارات

تیپ میلیونی «نیوشا ضیغمی»! +عکس

تصاویر مفهومی از پرچم دار گلکسی نوت 10

توقف پروژه های توسعه ای جهت جبران کسری صندوق های بازنشستگی

پژو 444 هزار خودرو به ایران فروخت/ جبران کاهش خرید انگلیس و چین توسط ایران

طرز تهیه تخم مرغ ابری

حذف دریافت کپی مدارک در ادارات

پرواز یک گاو بر اثر طوفان در آلمان +عکس

خراسان رضوی 10 درصد سرمایه دامی کشور را دارد

استفاده از کارت ملی هوشمند جای کپی مدارک در ادارات

پژو 444 هزار خودرو به ایران فروخت/ جبران کاهش خرید انگلیس و چین توسط ایران

تهاتر 110 هزار میلیاردی بدهی ها، رابطه معیوب نظام بانکی و دولت را تثبیت می کند/ قرار بود بانک ها به خاطر اضافه برداشت جریمه شوند نه تشویق

بازار بدهی به بدهی دولت افزود/ تهاتر 110 هزار میلیارد تومانی بدهی های دولت و بانک ها اتفاق خوبی است

تلگرام هم به دنبال ابداع ارز دیجیتال است

عرضه 105 هزار تن قیر، گوگرد، وکیوم باتوم و مواد شیمیایی در بورس کالا

کاهش 18 درصدی واردات نفت هند از ایران در پی اقدام تلافی جویانه

درآمد مالیاتی با 18 هزار میلیارد تومان عقب ماندگی رو به رو است/ رشد 46 درصدی درآمد نفتی

270 میلیارد تومان مالیات سیگاری ها + جدول

خودکفایی بنزین در سال آینده بدون کنترل مصرف ممکن نیست/ ایران واردکننده باقی خواهد ماند

ورود سومین قطار تجاری چین به تهران در سال 2018/ مذاکره با خودرو سازان برای حمل کالا در کریدور چین-ایران

راه اندازی سامانه به روز رسانی حساب معامله گران بورس از بهمن/ بازگشایی تحت احتیاط نمادهای بانکی

اعزام ربات برای کشف زوایای پنهان بیشتری از سانچی/ تانکر نفت ایران در 115 متری زیر دریا قرار دارد

برداشت بانک های خصوصی از بانک مرکزی از خط اعتباری مسکن مهر فراتر رفت+جدول

وعده های مسئولان در مورد پلاسکو محقق نشد

افزایش 3 باره قیمت محصولات کیا در 2 ماه/ دستگاه های ناظر بازار در خواب زمستانی

اجلاس توسعه پایدار مازندران فرصتی مناسب برای جذب گردشگر

خراسان رضوی 10 درصد سرمایه دامی کشور را دارد

سیف: نرخ ارز در بهمن و اسفند کاهش می یابد

270 میلیارد تومان مالیات سیگاری ها + جدول

جدیدترین فهرست مجوز پیش فروش خودروهای داخلی و وارداتی اعلام شد

خراسان رضوی 10 درصد سرمایه دامی کشور را دارد

آنفلوانزای پرندگان خواب را از سر مسئولان پراند/ دامپزشکی همه نسخه هایش را رو کرد

جدیدترین فهرست مجوز پیش فروش خودروهای داخلی و وارداتی اعلام شد

تخصیص بالای 130 سهم «زشگزا» اصلاح شد

کاهش 40 درصدی تراکنش های اینترنتی در زمان فیلتر تلگرام درست نیست/ بزرگنمایی درباره مشاغل متکی به تلگرام

63 هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی در لایحه بودجه مفقود است/ مهلت 10 روزه وزیر اقتصاد برای پاسخ گویی

جزییات ارسال فرم های توجیه فنی طرح های اشتغال زایی زیر 50 میلیون تومان/ آمادگی بانک ها برای پرداخت وام اشتغالزایی

دلار در بازار نایاب شد

سکه یک میلیون و 505 هزارتومان شد/ رشد قیمت انواع ارز در بازار+ جدول

نفت افزایش اخیر قیمت را از دست داد/نفت آمریکا تهدیدی بر بازار

حضور رییس بنیاد جهانی انرژی در ایران/ انتخاب ایران به عنوان پایتخت پایداری

حضور رییس بنیاد جهانی انرژی در ایران/ انتخاب ایران به عنوان پایتخت پایداری