مطالب مرتبط:
اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد
جهانگیری در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز: اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد
جهانگیری بیان کرد: اتخاذ سیاست های همسو، گامی برای افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز
جهانگیری:اتخاذ سیاست های همسو، گامی برای افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز
اتخاذ سیاست های همسو، گامی برای افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 4 آذر 1396 ساعت 00:202017-11-24بين الملل

اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد


به رغم تلاش برخی از دولت ها برای ایجاد تنش و بحران در منطقه خاورمیانه، ایران به واقع گرانیگاه ثبات خاورمیانه است و تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را برای ارتقاء امنیت، - " خبرگزاری میزان- معاون اول رییس جمهور گفت: به رغم تلاش برخی از دولت ها برای ایجاد تنش و بحران در منطقه خاورمیانه، ایران به واقع گرانیگاه ثبات خاورمیانه است و تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را برای ارتقاء امنیت، ثبات و صلح پایدار در سطح منطقه به عمل می آورد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری میزان، اسحاق جهانگیری پیش ظهر امروز(جمعه) به وقت محلی، در چهارمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز که در شهر سانتاکروز بولیوی برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری اجلاس سران مجمع از جمله فعالیت های برجسته است که می تواند در یافتن راهکارهایی مشترک برای حمایت از منافع جمعی کشورهای عضو، هماهنگی سیاست ها در راستای افزایش سهم گاز در سبد انرژی جهان و توسعه همکاری ها بین کشورهای عضو نقش آفرین باشد.

معاون اول رییس جمهور افزود: امروز بازار گاز طبیعی را باید یک بازار رقابتی به حساب آورد که این رقابت هم با تولیدکنندگان جدید در نقاط مختلف جهان و هم با انرژی های جایگزین دیگر مواجه شده است و علاوه بر آن، این بازار از دگرگونی های ژئوپولتیکی هم بدور نیست، دگرگونی هایی که در برخی موارد، موقعیت گاز را در عرصه جهانی انرژی تحت تاثیر قرار می دهد و امنیت بازار و موازنه عرضه و تقاضای جهانی گاز را خدشه دار می کند.

جهانگیری ادامه داد: با توجه به این تحولات، ما باید به عنوان تولیدکنندگان اصلی گاز طبیعی همکاری هایمان را به سطح نوینی ارتقا دهیم و به تبادل اطلاعات و تجربیات و هماهنگی بین سیاست های بازاریابی و صادرات در سطوح منطقه ای و بین المللی بیش از گذشته اهتمام بورزیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش نوآوری و تکیه بر توسعه فناوری در بازارهای انرژی و از جمله بازار گاز طبیعی، تصریح کرد: بر این اساس ما باید به رویکردهای نوآورانه و راهبردهای مبتنی بر فناوری های نوین در کل زنجیره گاز طبیعی اعم از بخش اکتشاف، تولید، انتقال، توزیع و مصرف آن اولویت بدهیم.

وی افزود: در این فرآیند، همکاری مشترک کشورهای عضو مجمع در ترغیب شرکت های ذیربط ملی برای تبادل دانش فنی در زمینه کاهش هزینه های تولید، تبدیل و انتقال گاز طبیعی، انجام سرمایه گذاری های مشترک و اتخاذ سیاست های همسو در بازار گاز، منجر به افزایش منافع جمعی کشورهایمان خواهد شد.

متن کامل سخنان معاون اول رییس جمهور در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رییس، عالیجنابان، خانم ها و آقایان فرصت را مغتنم می شمارم و از دولت و مردم بولیوی و به ویژه رییس جمهور محترم و انقلابی جناب آقای مورالس برای میزبانی اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در شهر زیبای سانتاکروز صمیمانه سپاسگزاری می کنم.

جای خشنودی است که مجمع کشورهای صادر کننده گاز که 17 سال پیش در تهران شکل گرفت، اکنون به یکی از مهمترین نهادها در عرصه بین المللی انرژی تبدیل شده است.

به این اعتبار، برگزاری اجلاس سران مجمع هم از جمله فعالیت های برجسته است که می تواند در یافتن راهکارهایی مشترک برای حمایت از منافع جمعی کشورهای عضو، هماهنگی سیاست ها در راستای افزایش سهم گاز در سبد انرژی جهان و توسعه همکاری ها بین کشورهای عضو نقش آفرین باشد.

امیدوارم این اجلاس نیز همانند نشست های قبلی بتواند فرصت مناسبی را برای بحث و تبادل نظر در خصوص اهداف و مسیر آتی مجمع فراهم سازد.

عالیجنابان، اعضای محترم! چهارمین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز در حالی برگزار می شود که صحنه جهانی انرژی، دستخوش تحولات مهمی است.

این تحولات می تواند چالش ها، فرصت ها و تهدیدهای مختلفی را پیش روی کشورهای عضو یعنی صاحبان بزرگترین ذخائر و تولید کنندگان و صادر کنندگان اصلی گاز طبیعی جهان قرار دهد.

امروز بازار گاز طبیعی را باید یک بازار رقابتی به حساب آورد که این رقابت هم با تولیدکنندگان جدید در نقاط مختلف جهان و هم با انرژی های جایگزین دیگر مواجه شده است.

علاوه بر آن، این بازار از دگرگونی های ژئوپولتیکی هم بدور نیست، دگرگونی هایی که در برخی موارد، موقعیت گاز را در عرصه جهانی انرژی تحت تاثیر قرار می دهد و امنیت بازار و موازنه عرضه و تقاضای جهانی گاز را خدشه دار می کند.

با توجه به این تحولات، ما باید به عنوان تولیدکنندگان اصلی گاز طبیعی همکاری هایمان را به سطح نوینی ارتقا دهیم و به تبادل اطلاعات و تجربیات و هماهنگی بین سیاست های بازاریابی و صادرات در سطوح منطقه ای و بین المللی بیش از گذشته اهتمام بورزیم.

بازارهای انرژی و از جمله بازار گاز طبیعی نوعاً پویا هستند، از این رو نقش نوآوری و تکیه بر توسعه فناوری در آنها حائز اهمیت بسیار است.

بر این اساس ما باید به رویکردهای نوآورانه و راهبردهای مبتنی بر فناوری های نوین در کل زنجیره گاز طبیعی اعم از بخش اکتشاف، تولید، انتقال، توزیع و مصرف آن اولویت بدهیم.

در این فرآیند، همکاری مشترک کشورهای عضو مجمع در ترغیب شرکت های ذیربط ملی برای تبادل دانش فنی در زمینه کاهش هزینه های تولید، تبدیل و انتقال گاز طبیعی، انجام سرمایه گذاری های مشترک و اتخاذ سیاست های همسو در بازار گاز، منجر به افزایش منافع جمعی کشورهایمان خواهد شد.

دبیرخانه مجمع باید در این خصوص اقدامات و تلاش های بیشتری را پی بگیرد و در صدد یافتن راهکارهایی برای فعلیت دادن به این مزیت بالقوه مجمع و اعضای آن باشد.

خانم ها و آقایان! امروز برای بقای زمین و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان آن همه ناگزیر از التزام و تعهد به توسعه پایدار هستیم.

برای تحقق اهداف توسعه پایدار در سطح ملی و بین المللی، فراهم کردن دسترسی عام همه ساکنان کره زمین به انرژی مقرون به صرفه، قابل اعتماد، پایدار و مدرن در دستور کار سازمان ملل متحد و سایر مجامع بین المللی قرار دارد.

علاوه بر آن، فقر انرژی و فقدان دسترسی به آن در مناطق عمده ای از جهان، امنیت جهانی و توسعه پایدار و همه جانبه را به مخاطره انداخته است.

در چنین چشم اندازی که سهم انرژی های تجدید پذیر در تامین انرژی مورد نیاز جهان تا آینده ای قابل پیش بینی، محدود خواهد بود، باید برای گذار مناسب از دوران سوخت های فسیلی به انرژی های تجدیدپذیر چاره ای اندیشید.

امروز سطح پایین آلاینده ها در گاز طبیعی که آن را به عنوان یکی از پاک ترین سوخت های فسیلی مطرح کرده است، می تواند در تامین نیازهای انرژی قرن 21 و جایگزینی سوخت های آلاینده تر نظیر ذغال سنگ مورد نظر قرار گیرد.

جایگزینی ذغال سنگ با گاز طبیعی که خود موضوع اقتصاد کم کربن نیز هست، فرصت مناسبی را در اختیار تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می گذارد تا به تعهدات خود در زمینه کاهش سطح انتشار گازهای گلخانه ای عمل کنند.

از دیگر سو، این امر وظیفه مهمی را بر عهده کشورهای تولید کننده گاز قرار می دهد تا امنیت عرضه گاز طبیعی را در بازارهای جهانی تضمین نمایند و سهم گاز را در سبد مصرف انرژی جهانی افزایش دهند.

عالیجنابان، خانم ها و آقایان! ایران به عنوان بزرگترین دارنده ذخائر گاز طبیعی در جهان از ظرفیت بالایی برای تولید و صادرات گاز طبیعی و مشارکت بیشتر در تامین امنیت عرضه انرژی در سطوح منطقه ای و جهانی برخوردار است.

جمهوری اسلامی ایران در فرآیند عمل به تعهدات بین المللی، جایگزینی سوخت های آلاینده تر را با گاز طبیعی در سال های گذشته با موفقیت اعمال کرده است.

خوشبختانه اکنون سهم گاز طبیعی در سبد مصرف انرژی کشور ما به 70 درصد افزایش یافته است.

در این چارچوب و در اجرای سیاست توسعه مصرف گاز طبیعی در حوزه حمل و نقل؛ با تجهیز خودروهای کشور به سیستم CNG که تمامی تجهیزات این صنعت تولید داخلی کشور است، در حال حاضر میزان مصرف CNG در کشور بطور متوسط روزانه معادل 20 میلیون لیتر بنزین می باشد و از این جهت ایران دارای بزرگترین سیستم حمل و نقل مجهز به CNG است.

همچنین 90 درصد از خانوارهای شهری و روستایی ایران به این منبع ایمن، پایدار و ارزان انرژی از طریق لوله کشی گاز دسترسی دارند که علاوه بر تامین رضایت بخش انرژی، به رشد بهداشت محیط در حوزه خانواده و اجتماع کمک های شایانی نموده است.

علاوه بر این، دولت در حال اجرای برنامه های افزایش تولید گاز طبیعی، بهینه سازی مصرف و افزایش راندمان انرژی و افزایش سهم انرژی هسته ای در سبد انرژی ملی است که حاصل آن کاهش مصرف داخلی انرژی، مشارکت در تامین عرصه جهانی انرژی و افزایش صادرات گاز طبیعی خواهد بود.

خوشبختانه می توانم بگویم که در سال های اخیر به رغم اعمال تحریم های یکجانبه و ناعادلانه دولت آمریکا، جمهوری اسلامی ایران توانست تولید گاز را با اتکا به توانمندی های شرکت های داخلی و دانش فنی بومی به نحو قابل توجهی افزایش دهد.

با این وجود با مقایسه نسبت میزان تولید گاز به کل ذخائر ایران، بر این باور هستیم که بهره برداری مطلوب از این ظرفیت ها و مشارکت در تامین امنیت عرضه جهانی انرژی، مستلزم تلاش و سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه است.

فرصت را مناسب می دانم یادآوری کنم که چارچوب جدید قراردادهای صنعت نفت و گاز ایران فرصت مناسبی را برای جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت رو به رشد گاز ایران فراهم می سازد.

به این اعتبار، از همه سرمایه گذاران، شرکت های ملی نفت و گاز و شرکت های بین المللی، دعوت می کنم تا در توسعه منابع عظیم گاز ایران که در جهت افزایش سهم مجمع در تولید و تجارت گاز طبیعی در جهان است، مشارکت کنند.

حضّار محترم! جهان کنونی به رغم پیشرفت آگاهی، دانش، فناوری و ارتباطات با مسائل، بحران ها، تهدیدها و چالش های جدیدی روبروست.

از وضعیت مخاطره آمیز جهانی هیچ کشور و قدرتی نهایتا سود نمی برد.

به نظر ما پیدایش این وضعیت مخاطره آمیز متاثر از دو عامل مهم است؛ نخست اعمال سیاست های سلطه گرایانه و مداخله جویانه برخی قدرت ها در سراسر جهان، و دوم رشد افراط گرایی و خشونت های منطقه ای در مناطق دور و نزدیک جهان.

ما باید بکوشیم جهان را به سوی صلح، همزیستی، تفاهم و تعامل هر چه بیشتر سوق دهیم و با چندجانبه گرایی و همکاری های منطقه ای و بین المللی محیط امنی برای تبادلات اقتصادی از جمله انرژی فراهم آوریم.

به صراحت می گویم، به رغم تلاش برخی از دولت ها برای ایجاد تنش و بحران در منطقه خاورمیانه، ایران به واقع گرانیگاه ثبات خاورمیانه است و تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را برای ارتقاء امنیت، ثبات و صلح پایدار در سطح منطقه به عمل می آورد.

جمهوری اسلامی ایران در این موقعیت، شرایط لازم را برای جذب سرمایه گذاری و فعالیت شرکت های بین المللی فراهم کرده است.

جمهوری اسلامی ایران تامین منافع کلیه کشورهای عضو و تحقق اهداف مجمع را هدف اصلی فعالیت های ملی، منطقه ای و بین المللی می داند و اتخاذ سیاست های هماهنگ و همسو را برای جلوگیری از اعمال تحریم های یکجانبه و چندجانبه علیه هر کشوری را بیش از پیش ضروری می بیند.

عالیجنابان، اعضای محترم! عملکرد دبیرخانه مجمع کشورهای صادر کننده گاز در چهار سال گذشته بدرستی نشان می دهد که در این مدت گام های بلندی برداشته شده و ظرفیت های جدیدی برای همکاری کشورهای عضو ایجاد گردیده است.

جناب آقای دکتر عادلی، دبیرکل محترم مجمع نهایت تلاش خود را برای دستیابی به اهداف مجمع، آنگونه که در اساسنامه ذکر شده است، به کار گرفته است و در این زمینه با ابتکار عمل و سنجیدگی، مجمع کشورهای صادر کننده گاز را در عرصه جهانی راهبری کرده است.

با تشکر و قدردانی از تلاش های ایشان، انتخاب شایسته جناب آقای سنچورین را تبریک می گویم و برای ایشان آرزوی موفقیت در پیشبرد اهداف مجمع را دارم.

به آینده این مجمع که نهاد و نشانه ای از توانایی دولت ها و ملت ها برای سامان بهتر ظرفیت های ملی، منطقه ای و بین المللی است سخت امیدوارم و از همه اعضا می خواهم که با همدلی، هم رأیی ای و همکاری هر چه بیشتر، جهان و جهانیان را برای برخورداری از آینده ای بهتر، امن تر و پیشرفته تر یاری کنند.

شاد و سربلند باشید انتهای پیام /
کلید واژه ها: معاون اول رییس جمهور - بازار - خاورمیانه - رییس جمهور - جهان - طبیعی - مجمع کشورهای صادرکننده گاز - برگزار - انرژی - منطقه - افزایش - جهانگیری - خبرگزاری - جهانی - معاون - امنیت - اسحاق جهانگیری - تبادل اطلاعات - انتقال - فناوری - سرمایه گذاری - بحران - ایران - توسعه - امروز - بین المللی - کاهش هزینه - بازاریابی - دولت - هایی

آخرین اخبار سرویس:
نیروهای کلاه سبز تیپ 65 تا دو ساعت دیگر به محل حادثه خواهند رسید

فرمانده کلاه سبزها در عملیات پیدا کردن و انتقال اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیما کیست؟

اعتماد عراقی ها به امنیت کشورشان، بازگشت/موضع لبنان در قبال تهدیدات اسراییلی «محکم» است

انگلستان چگونه و چرا رضاخان را به قدرت رساند؟

دونالد ترامپ بدترین رهبر تاریخ آمریکا

دونالد ترامپ بدترین رهبر تاریخ آمریکا

افشای اسناد همکاری اطلاعاتی انگلیس با قذافی

کلاه سبزها تا دو ساعت دیگر به محل سقوط هواپیما می رسند

سربلندی ظریف / دکتر مهدی ذاکریان

گزارش 16 هزار کودک آزاری در 6 ماه نخست امسال!

مصاحبه اختصاصی ایرنا با یکی از کوهنوردان اعزام شده به محل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

سومین روز جستجوی محل سقوط هواپیمای ATR 72

اردوغان: ارتش ترکیه چند روز آینده عفرین را محاصره خواهد کرد

وزیران خارجه کشورهای ضامن آتش بس در سوریه احتمالا مارس در آستانه جمع شوند

پروژه 3 ساله ناتو برای تقویت ظرفیت دفاعی اردن

حساسیت دندان چیست؟

کشته شدن اعضای طالبان در ولایت هلمند افغانستان

حمایت رژیم صهیونیستی از تروریست ها در سوریه

دیدار روسای جمهوری لبنان و عراق در بغداد

کره جنوبی تا پیش از آوریل طرح جدید مانور مشترک با آمریکا را اعلام می کند

اردوغان: ظرف روزهای آتی عفرین را محاصره می کنیم

همکاری ژاپن با آژانس برای تامین امنیت المپیک 2020

کره جنوبی از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت می کند

میشل عون در کنفرانس خبری مشترک با رییس جمهور عراق: اعتماد عراقی ها به امنیت کشورشان، بازگشت/موضع لبنان در قبال تهدیدات اسراییلی متحد است

تصمیمات مالیاتی جدید دولت رامی حمدالله صدای حماس را درآورد

کارشناسان روس و فرانسه برای کمک به یافتن علت سقوط هواپیما در راه تهران

کارشناسان فرانسه برای کمک به یافتن علت سقوط هواپیما در راه تهران

موفق ترین کشور در جذب میلیونر های جهان

گروه بین المللی بحران: دولت عراق کلیددار بازگشت ایزدی ها به سنجار است

گروه بین الملل بحران: دولت عراق کلیددار بازگشت ایزدی ها به سنجار است

کلاه سبزها تا دو ساعت دیگر به محل سقوط هواپیما می رسند

دانش آموزان نجات یافته از حادثه فلوریدا به واشنگتن می روند

طرح جدید کره جنوبی و آمریکا برای برگزاری رزمایش های نظامی مشترک

بررسی نقش رسانه‎ها در مبارزه با افراط گرایی در نیجر

سرعت شارژ بیشتر با نسل جدید باتری های لیتیوم یونی

حمله سنگین طالبان به پاسگاه های افغانستان؛ 24 نظامی کشته شدند

بدترین کابوس دبیر کل سازمان ملل

عمل زیبایی عجیب و باورنکردنی خانم مانکن مشهور + عکس ها

اعزام تیم های امدادی برای انتقال اجساد قربانیان هواپیمای سقوط کرده تهران_ یاسوج + فیلم

نگرانی اروپا از تشدید درگیری ها در غزه

وال استریت ژورنال خبر داد تشدید منازعات در دولت ترامپ بر سر صدور مجوز فروش هواپیماهای بویینگ به ایران

اردوغان: ظرف روزهای آتی عفرین را محاصره می کنیم

تحلیل علت حادثه در کمترین زمان ممکن/ هواپیما مدرن بود

حمله جدید خمپاره ای تروریستها به میدان التحریر دمشق

حمله سنگین طالبان به پاسگاه های افغانستان؛ 24 نظامی کشته شدند

برنامه آمریکا و کره جنوبی برای ادامه مانورهای نظامی بعد از المپیک

وزیر دفاع پاکستان:به جنگ یمن ملحق نمی شویم

دستور العبادی برای تحقیق درباره حمله به نیروهای «الحشد الشعبی»

شکست میانجیگری نامتوازن آمریکا بین لبنان و رژیم صهیونیستی

فرمانده نیروی زمینی ارتش: تکاوران نوهد به نزدیکی محل سقوط هواپیما رسیده اند/ تلاش برای یافتن مسیرهای زمینی انتقال پیکرها

پیام مکتوب رییس جمهوری سودان به امیر قطر

همکاری احتمالی کره شمالی با سئول برای میزبانی المپیک زمستانی2021

همه امکانات برای انتقال اجساد سقوط هواپیمای تهران یاسوج فراهم است

استونی بزرگترین مانور نظامی خود را ماه مه برگزار می کند

تل آویو: اسراییل هرگز داعش را یک تهدید نمی دید

تلاش آخوندی برای پیدا کردن لاشه هواپیما! + فیلم

کریم خلیلی: حملات اخیر کابل برای تخریب روند صلح بود

بدترین کابوس دبیر کل سازمان ملل

تامین قدرت ایمپلنت های پزشکی با استفاده از مارماهی الکتریکی

رییس اورژانس کشور: نیروهای امدادی تا یک ساعت دیگر به محل سقوط هواپیما می رسند

ارتش سوریه از تمامی خاک کشور دفاع خواهد کرد

واشنگتن نتوانست مانع سفر عباس به نیویورک شود

هواپیمایی که سقوط کرد از سال 1993 در حال بهره برداری بود/ ایران بارها به سازمان ملل بابت نتایج تحریمها هشدار داده بود

واکنش ترکیه به حضور نیروهای دولت سوریه به عفرین/ تحلیل

تلاش رژیم صهیونیستی و هم پیمانانش برای مخدوش کردن چهره حزب الله لبنان

شکست سیاست خارجی عربستان

اردوغان: به زودی شهر عفرین را محاصره می کنیم

ترامپ بدترین رییس جمهوری تاریخ آمریکا

فاصله ناچیز محل سقوط هواپیما و فرودگاه یاسوج (عکس هوایی)

شورای امنیت و نعل وارونه/ عربستان جنایت می کند ایران جریمه می شود

تلاش ترامپ برای ابطال توافقنامه بویینگ و ایران

افشای اسناد محرمانه درباره همکاری اطلاعاتی انگلیس با قذافی

هشدار روسیه به آمریکا: دست از ماجراجویی بردارید

تکرار ادعاهای صهیونیست ها علیه ایران از زبان وزیر آموزش

یک مسئول سازمان هواپیمایی به فارس خبر داد اعزام دو تیم «کلاه سبزهای ارتش» و «کوهنوردان» برای شناسایی بهترین مسیر دسترسی به پیکرها

طرح ترامپ برای ابطال توافقنامه بویینگ و ایران

لحظه پراضطراب پیدا شدن هواپیمای تهران یاسوج بعد از 48 ساعت + فیلم و عکس

فیصل مقداد: با نیروهای ترکیه در سوریه مقابله می کنیم

تصویری که فاصله اندک سقوط هواپیمای آسمان با فرودگاه یاسوج را نشان می دهد

حمله معترضان به سفیر قطر در غزه

عملیات امدادی در منطقه عمومی نوقِل+فیلم

نگرانی نخست وزیر مجارستان از مهاجرت مسلمانان به اروپا

تگرانی نخست وزیر مجارستان از مهاجرت مسلمانان به اروپا

حمله معترضان فلسطینی به سفیر قطر در غزه/حماس مواضع دوحه را ستود

ویدیو: همچنان امیدوار/ حال و هوای خانواده ها با شنیدن خبر پیدا شدن لاشه هواپیما

حال خانواده مسافران هواپیمای ATR + فیلم

آغاز عملیات پاکسازی «السعدونیه» در جنوب غرب کرکوک عراق

رییس‎جمهور لبنان وارد بغداد شد

دادگاه پرو، بار دیگر فوجیموری را محاکمه می کند

عکس/ خاص ترین تیبای ایران

پیش بینی رییس دومای روسیه از پایان یافتن تحریم های غرب

ویدیو/ لحظه پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران  یاسوج

نخستین تصاویر از لاشه هواپیمای تهران  یاسوج

چاووش اوغلو: تاکنون نیروهای دولتی سوریه وارد عفرین نشده اند

همکاری ژاپن با آژانس برای تامین امنیت المپیک 2020

از سر گیری پروازهای میان مسکو و قاهره به تعویق افتاد

خط و نشان فرمانده ارتش لبنان برای اسراییل

ریاض برای اولین بار میزبان "هفته مد عربی" شد

نخستین فیلم از لاشه هواپیمای تهران – یاسوج

کدام کشورها بیشترین جذب میلیونرها را داشته اند؟

اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد

اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد