مطالب مرتبط:
اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد
جهانگیری در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز: اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد
جهانگیری بیان کرد: اتخاذ سیاست های همسو، گامی برای افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز
جهانگیری:اتخاذ سیاست های همسو، گامی برای افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز
اتخاذ سیاست های همسو، گامی برای افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 4 آذر 1396 ساعت 00:202017-11-24بين الملل

اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد


به رغم تلاش برخی از دولت ها برای ایجاد تنش و بحران در منطقه خاورمیانه، ایران به واقع گرانیگاه ثبات خاورمیانه است و تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را برای ارتقاء امنیت، - " خبرگزاری میزان- معاون اول رییس جمهور گفت: به رغم تلاش برخی از دولت ها برای ایجاد تنش و بحران در منطقه خاورمیانه، ایران به واقع گرانیگاه ثبات خاورمیانه است و تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را برای ارتقاء امنیت، ثبات و صلح پایدار در سطح منطقه به عمل می آورد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری میزان، اسحاق جهانگیری پیش ظهر امروز(جمعه) به وقت محلی، در چهارمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز که در شهر سانتاکروز بولیوی برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری اجلاس سران مجمع از جمله فعالیت های برجسته است که می تواند در یافتن راهکارهایی مشترک برای حمایت از منافع جمعی کشورهای عضو، هماهنگی سیاست ها در راستای افزایش سهم گاز در سبد انرژی جهان و توسعه همکاری ها بین کشورهای عضو نقش آفرین باشد.

معاون اول رییس جمهور افزود: امروز بازار گاز طبیعی را باید یک بازار رقابتی به حساب آورد که این رقابت هم با تولیدکنندگان جدید در نقاط مختلف جهان و هم با انرژی های جایگزین دیگر مواجه شده است و علاوه بر آن، این بازار از دگرگونی های ژئوپولتیکی هم بدور نیست، دگرگونی هایی که در برخی موارد، موقعیت گاز را در عرصه جهانی انرژی تحت تاثیر قرار می دهد و امنیت بازار و موازنه عرضه و تقاضای جهانی گاز را خدشه دار می کند.

جهانگیری ادامه داد: با توجه به این تحولات، ما باید به عنوان تولیدکنندگان اصلی گاز طبیعی همکاری هایمان را به سطح نوینی ارتقا دهیم و به تبادل اطلاعات و تجربیات و هماهنگی بین سیاست های بازاریابی و صادرات در سطوح منطقه ای و بین المللی بیش از گذشته اهتمام بورزیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش نوآوری و تکیه بر توسعه فناوری در بازارهای انرژی و از جمله بازار گاز طبیعی، تصریح کرد: بر این اساس ما باید به رویکردهای نوآورانه و راهبردهای مبتنی بر فناوری های نوین در کل زنجیره گاز طبیعی اعم از بخش اکتشاف، تولید، انتقال، توزیع و مصرف آن اولویت بدهیم.

وی افزود: در این فرآیند، همکاری مشترک کشورهای عضو مجمع در ترغیب شرکت های ذیربط ملی برای تبادل دانش فنی در زمینه کاهش هزینه های تولید، تبدیل و انتقال گاز طبیعی، انجام سرمایه گذاری های مشترک و اتخاذ سیاست های همسو در بازار گاز، منجر به افزایش منافع جمعی کشورهایمان خواهد شد.

متن کامل سخنان معاون اول رییس جمهور در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رییس، عالیجنابان، خانم ها و آقایان فرصت را مغتنم می شمارم و از دولت و مردم بولیوی و به ویژه رییس جمهور محترم و انقلابی جناب آقای مورالس برای میزبانی اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در شهر زیبای سانتاکروز صمیمانه سپاسگزاری می کنم.

جای خشنودی است که مجمع کشورهای صادر کننده گاز که 17 سال پیش در تهران شکل گرفت، اکنون به یکی از مهمترین نهادها در عرصه بین المللی انرژی تبدیل شده است.

به این اعتبار، برگزاری اجلاس سران مجمع هم از جمله فعالیت های برجسته است که می تواند در یافتن راهکارهایی مشترک برای حمایت از منافع جمعی کشورهای عضو، هماهنگی سیاست ها در راستای افزایش سهم گاز در سبد انرژی جهان و توسعه همکاری ها بین کشورهای عضو نقش آفرین باشد.

امیدوارم این اجلاس نیز همانند نشست های قبلی بتواند فرصت مناسبی را برای بحث و تبادل نظر در خصوص اهداف و مسیر آتی مجمع فراهم سازد.

عالیجنابان، اعضای محترم! چهارمین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز در حالی برگزار می شود که صحنه جهانی انرژی، دستخوش تحولات مهمی است.

این تحولات می تواند چالش ها، فرصت ها و تهدیدهای مختلفی را پیش روی کشورهای عضو یعنی صاحبان بزرگترین ذخائر و تولید کنندگان و صادر کنندگان اصلی گاز طبیعی جهان قرار دهد.

امروز بازار گاز طبیعی را باید یک بازار رقابتی به حساب آورد که این رقابت هم با تولیدکنندگان جدید در نقاط مختلف جهان و هم با انرژی های جایگزین دیگر مواجه شده است.

علاوه بر آن، این بازار از دگرگونی های ژئوپولتیکی هم بدور نیست، دگرگونی هایی که در برخی موارد، موقعیت گاز را در عرصه جهانی انرژی تحت تاثیر قرار می دهد و امنیت بازار و موازنه عرضه و تقاضای جهانی گاز را خدشه دار می کند.

با توجه به این تحولات، ما باید به عنوان تولیدکنندگان اصلی گاز طبیعی همکاری هایمان را به سطح نوینی ارتقا دهیم و به تبادل اطلاعات و تجربیات و هماهنگی بین سیاست های بازاریابی و صادرات در سطوح منطقه ای و بین المللی بیش از گذشته اهتمام بورزیم.

بازارهای انرژی و از جمله بازار گاز طبیعی نوعاً پویا هستند، از این رو نقش نوآوری و تکیه بر توسعه فناوری در آنها حائز اهمیت بسیار است.

بر این اساس ما باید به رویکردهای نوآورانه و راهبردهای مبتنی بر فناوری های نوین در کل زنجیره گاز طبیعی اعم از بخش اکتشاف، تولید، انتقال، توزیع و مصرف آن اولویت بدهیم.

در این فرآیند، همکاری مشترک کشورهای عضو مجمع در ترغیب شرکت های ذیربط ملی برای تبادل دانش فنی در زمینه کاهش هزینه های تولید، تبدیل و انتقال گاز طبیعی، انجام سرمایه گذاری های مشترک و اتخاذ سیاست های همسو در بازار گاز، منجر به افزایش منافع جمعی کشورهایمان خواهد شد.

دبیرخانه مجمع باید در این خصوص اقدامات و تلاش های بیشتری را پی بگیرد و در صدد یافتن راهکارهایی برای فعلیت دادن به این مزیت بالقوه مجمع و اعضای آن باشد.

خانم ها و آقایان! امروز برای بقای زمین و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان آن همه ناگزیر از التزام و تعهد به توسعه پایدار هستیم.

برای تحقق اهداف توسعه پایدار در سطح ملی و بین المللی، فراهم کردن دسترسی عام همه ساکنان کره زمین به انرژی مقرون به صرفه، قابل اعتماد، پایدار و مدرن در دستور کار سازمان ملل متحد و سایر مجامع بین المللی قرار دارد.

علاوه بر آن، فقر انرژی و فقدان دسترسی به آن در مناطق عمده ای از جهان، امنیت جهانی و توسعه پایدار و همه جانبه را به مخاطره انداخته است.

در چنین چشم اندازی که سهم انرژی های تجدید پذیر در تامین انرژی مورد نیاز جهان تا آینده ای قابل پیش بینی، محدود خواهد بود، باید برای گذار مناسب از دوران سوخت های فسیلی به انرژی های تجدیدپذیر چاره ای اندیشید.

امروز سطح پایین آلاینده ها در گاز طبیعی که آن را به عنوان یکی از پاک ترین سوخت های فسیلی مطرح کرده است، می تواند در تامین نیازهای انرژی قرن 21 و جایگزینی سوخت های آلاینده تر نظیر ذغال سنگ مورد نظر قرار گیرد.

جایگزینی ذغال سنگ با گاز طبیعی که خود موضوع اقتصاد کم کربن نیز هست، فرصت مناسبی را در اختیار تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می گذارد تا به تعهدات خود در زمینه کاهش سطح انتشار گازهای گلخانه ای عمل کنند.

از دیگر سو، این امر وظیفه مهمی را بر عهده کشورهای تولید کننده گاز قرار می دهد تا امنیت عرضه گاز طبیعی را در بازارهای جهانی تضمین نمایند و سهم گاز را در سبد مصرف انرژی جهانی افزایش دهند.

عالیجنابان، خانم ها و آقایان! ایران به عنوان بزرگترین دارنده ذخائر گاز طبیعی در جهان از ظرفیت بالایی برای تولید و صادرات گاز طبیعی و مشارکت بیشتر در تامین امنیت عرضه انرژی در سطوح منطقه ای و جهانی برخوردار است.

جمهوری اسلامی ایران در فرآیند عمل به تعهدات بین المللی، جایگزینی سوخت های آلاینده تر را با گاز طبیعی در سال های گذشته با موفقیت اعمال کرده است.

خوشبختانه اکنون سهم گاز طبیعی در سبد مصرف انرژی کشور ما به 70 درصد افزایش یافته است.

در این چارچوب و در اجرای سیاست توسعه مصرف گاز طبیعی در حوزه حمل و نقل؛ با تجهیز خودروهای کشور به سیستم CNG که تمامی تجهیزات این صنعت تولید داخلی کشور است، در حال حاضر میزان مصرف CNG در کشور بطور متوسط روزانه معادل 20 میلیون لیتر بنزین می باشد و از این جهت ایران دارای بزرگترین سیستم حمل و نقل مجهز به CNG است.

همچنین 90 درصد از خانوارهای شهری و روستایی ایران به این منبع ایمن، پایدار و ارزان انرژی از طریق لوله کشی گاز دسترسی دارند که علاوه بر تامین رضایت بخش انرژی، به رشد بهداشت محیط در حوزه خانواده و اجتماع کمک های شایانی نموده است.

علاوه بر این، دولت در حال اجرای برنامه های افزایش تولید گاز طبیعی، بهینه سازی مصرف و افزایش راندمان انرژی و افزایش سهم انرژی هسته ای در سبد انرژی ملی است که حاصل آن کاهش مصرف داخلی انرژی، مشارکت در تامین عرصه جهانی انرژی و افزایش صادرات گاز طبیعی خواهد بود.

خوشبختانه می توانم بگویم که در سال های اخیر به رغم اعمال تحریم های یکجانبه و ناعادلانه دولت آمریکا، جمهوری اسلامی ایران توانست تولید گاز را با اتکا به توانمندی های شرکت های داخلی و دانش فنی بومی به نحو قابل توجهی افزایش دهد.

با این وجود با مقایسه نسبت میزان تولید گاز به کل ذخائر ایران، بر این باور هستیم که بهره برداری مطلوب از این ظرفیت ها و مشارکت در تامین امنیت عرضه جهانی انرژی، مستلزم تلاش و سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه است.

فرصت را مناسب می دانم یادآوری کنم که چارچوب جدید قراردادهای صنعت نفت و گاز ایران فرصت مناسبی را برای جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت رو به رشد گاز ایران فراهم می سازد.

به این اعتبار، از همه سرمایه گذاران، شرکت های ملی نفت و گاز و شرکت های بین المللی، دعوت می کنم تا در توسعه منابع عظیم گاز ایران که در جهت افزایش سهم مجمع در تولید و تجارت گاز طبیعی در جهان است، مشارکت کنند.

حضّار محترم! جهان کنونی به رغم پیشرفت آگاهی، دانش، فناوری و ارتباطات با مسائل، بحران ها، تهدیدها و چالش های جدیدی روبروست.

از وضعیت مخاطره آمیز جهانی هیچ کشور و قدرتی نهایتا سود نمی برد.

به نظر ما پیدایش این وضعیت مخاطره آمیز متاثر از دو عامل مهم است؛ نخست اعمال سیاست های سلطه گرایانه و مداخله جویانه برخی قدرت ها در سراسر جهان، و دوم رشد افراط گرایی و خشونت های منطقه ای در مناطق دور و نزدیک جهان.

ما باید بکوشیم جهان را به سوی صلح، همزیستی، تفاهم و تعامل هر چه بیشتر سوق دهیم و با چندجانبه گرایی و همکاری های منطقه ای و بین المللی محیط امنی برای تبادلات اقتصادی از جمله انرژی فراهم آوریم.

به صراحت می گویم، به رغم تلاش برخی از دولت ها برای ایجاد تنش و بحران در منطقه خاورمیانه، ایران به واقع گرانیگاه ثبات خاورمیانه است و تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را برای ارتقاء امنیت، ثبات و صلح پایدار در سطح منطقه به عمل می آورد.

جمهوری اسلامی ایران در این موقعیت، شرایط لازم را برای جذب سرمایه گذاری و فعالیت شرکت های بین المللی فراهم کرده است.

جمهوری اسلامی ایران تامین منافع کلیه کشورهای عضو و تحقق اهداف مجمع را هدف اصلی فعالیت های ملی، منطقه ای و بین المللی می داند و اتخاذ سیاست های هماهنگ و همسو را برای جلوگیری از اعمال تحریم های یکجانبه و چندجانبه علیه هر کشوری را بیش از پیش ضروری می بیند.

عالیجنابان، اعضای محترم! عملکرد دبیرخانه مجمع کشورهای صادر کننده گاز در چهار سال گذشته بدرستی نشان می دهد که در این مدت گام های بلندی برداشته شده و ظرفیت های جدیدی برای همکاری کشورهای عضو ایجاد گردیده است.

جناب آقای دکتر عادلی، دبیرکل محترم مجمع نهایت تلاش خود را برای دستیابی به اهداف مجمع، آنگونه که در اساسنامه ذکر شده است، به کار گرفته است و در این زمینه با ابتکار عمل و سنجیدگی، مجمع کشورهای صادر کننده گاز را در عرصه جهانی راهبری کرده است.

با تشکر و قدردانی از تلاش های ایشان، انتخاب شایسته جناب آقای سنچورین را تبریک می گویم و برای ایشان آرزوی موفقیت در پیشبرد اهداف مجمع را دارم.

به آینده این مجمع که نهاد و نشانه ای از توانایی دولت ها و ملت ها برای سامان بهتر ظرفیت های ملی، منطقه ای و بین المللی است سخت امیدوارم و از همه اعضا می خواهم که با همدلی، هم رأیی ای و همکاری هر چه بیشتر، جهان و جهانیان را برای برخورداری از آینده ای بهتر، امن تر و پیشرفته تر یاری کنند.

شاد و سربلند باشید انتهای پیام /
کلید واژه ها: معاون اول رییس جمهور - بازار - خاورمیانه - رییس جمهور - جهان - طبیعی - مجمع کشورهای صادرکننده گاز - برگزار - انرژی - منطقه - افزایش - جهانگیری - خبرگزاری - جهانی - معاون - امنیت - اسحاق جهانگیری - تبادل اطلاعات - انتقال - فناوری - سرمایه گذاری - بحران - ایران - توسعه - امروز - بین المللی - کاهش هزینه - بازاریابی - دولت - هایی

آخرین اخبار سرویس:
بشاراسد: کمک نظامیان روس را فراموش نمی کنیم

پوتین وارد ترکیه شد

جزییات زلزله 6 ریشتری ازگله از زبان مدیر کل مدیریت بحران کرمانشاه + فیلم

رزمایش مشترک دو روزه ژاپن، آمریکا و کره جنوبی موجب انتقاد روس ها شد

آغاز رسمی ورود بدون روادید اتباع خارجی به منطقه آزاد اروند

چه افرادی پشت پرده تصمیم ترامپ درباره قدس هستند؟

سید حسن نصرالله: تصمیم ترامپ آغاز پایان اسراییل است

اولین واکنش آمریکا به خروج نظامیان روس از سوریه

پوتین خواستار احیای مذاکرات سازش میان اسراییل و فلسطین شد

تبعیت اروپا از تصمیم ترامپ درباره قدس

اولین واکنش پنتاگون به خروج نیروهای روسی از سوریه

جریان های فلسطینی و جهان اسلام با وحدت و مقاومت علیه طرح شوم آمریکایی –صهیونیستی بایستند

گفتگوی روحانی و هنیه

دیدار پوتین و اردوغان آغاز شد

اعمال محدودیت دوباره رژیم صهیونیستی برای ماهیگیران فلسطینی

برنامه خروج نیروهای روسیه از سوریه اعلام شد/نخستین گروه هواپیماها امروز سوریه را ترک می کنند

ادامه پیشروی ارتش سوریه و متحدانش به سمت ادلب

عکس عامل انفجار مترو نیویورک منتشر شد + عکس

مرکل خواستار مذاکرات سریع تشکیل ائتلاف بزرگ در آلمان شد

مرکل خواستار مذاکرات سریع در خصوص تشکیل ائتلاف بزرگ در آلمان شد

پوتین: ضرباتی به تروریستها وارد خواهیم کرد که تاکنون ندیده اند

چین به حضور کشتی های جنگی آمریکا در تایوان هشدار داد!

اولین واکنش پنتاگون به خروج نیروهای روسی از سوریه

اتحادیه اروپا درخواست نتانیاهو درباره بیت المقدس را رد کرد

هشدار چین به حضور کشتی های جنگی آمریکا در تایوان

بی کفایتی ترامپ برای آمریکایی ها آشکارتر شد!

رییس جمهور روسیه وارد پایتخت ترکیه شد

برنامه خروج نیروهای روسیه از سوریه اعلام شد/نخستین گروه هواپیماها امروز سوریه را ترک می کنند

اختصاصی/ رییس مجلس اعلای عراق: ترامپ می خواهد بر شکست های امریکا در منطقه سرپوش بگذارد

آیا دیوار دفاعی صهیونیست ها در اطراف جولان اشغالی فرو می ریزد

اولین واکنش پنتاگون به خروج نیروهای روسی از سوریه

جورابی که آبروی مفتی سعودی را برد! + عکس

یمن: جنگ جدید یا پایان جنگ قبلی؟

پوتین وارد ترکیه شد

یورونیوز، افراد موثر در تصمیم ترامپ را درباره قدس اشغالی معرفی کرد

سران مقاومت عراق در جشن بزرگ پیروزی

نوه ملک فیصل: ترامپ «صلح» را ذبح کرده است

اتحادیه اروپا نتانیاهو را درقبال قدس ناامید کرد

اعتراف روزنامه سعودی به آتش زدن عکس سران سعودی در کنار عکس سران اسراییل و آمریکا + عکس

موگرینی : اتحادیه اروپا از تصمیم ترامپ برای اورشلیم حمایت نمی کند

برگزاری دور جدید مذاکرات صلح سوریه در آستانه

رییس جمهور روسیه وارد پایتخت ترکیه شد

سید حسن نصرالله: تصمیم ترامپ آغازی بر پایان اسراییل خواهد بود

لیبرمن خواستار تحریم اعراب معترض در سرزمین های اشغالی شد

16 دانشگاه علوم پزشکی در جمع برترین های دنیا

موگرینی: کشورهای اتحادیه اروپا سفارت خود را به قدس انتقال نخواهند داد

ادعای عجیب دانشمندان هندی: 12 روز تا پایان جهان باقی مانده است!

راهپیمایی دفاع از قدس در حومه جنوبی بیروت

در مصر؛ کشف پاپیروس عجیبی که داستان عذاب فرعون را نوشته +عکس

فلسطین دوباره مسئله اول جهان اسلام شد

اوربان: مجارستان قصد انتقال سفارت خود به قدس را ندارد

اشپیگل: بازیگران این پایتخت بازی، همگی در نهایت بازنده هستند!

راهپیمایی دفاع از قدس در حومه جنوبی بیروت

شجاعی: دنبال گسترش همکاری های ایران و آلمان هستیم

دفترسازمان آزادی بخش فلسطین درواشنگتن بسته می شود

هشدار چین به حضور کشتی های جنگی آمریکا در تایوان

اولین تصاویر از بمب گذار منهتن

عکس/ جباری ادعای استقلال را با مدرک رد کرد

تنش در روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی در پی جدال لفظی اردوغان و نتانیاهو

اولین تصاویر از بمب گذار منهتن منتشر شد

منهای ورزش/ نابودی جهان تا 12روز دیگر!+ عکس

30 گل انفرادی سال 2017 (قسمت دوم)

«جانسون» برای موضوع نازنین زاغری احضار شد

سید حسن نصرالله: با اطمینان کامل می گویم؛ تصمیم ترامپ، آغاز پایان رژیم صهیونیستی است

پوتین به مصر رفت

رژه یگان زنان حماس در غزه

اتحادیه اروپا پاسخ نتانیاهو را داد

رییس جمهور روسیه وارد پایتخت ترکیه شد

روایتی از 116 روز وحشتناک در اسارت داعش+تصاویر

عکس روز نشنال جئوگرافیک

افزایش سن بازنشستگی در فرانسه قانون شد

اتحادیه اروپا پاسخ نتانیاهو را داد

عکس یادگاری امیرمحمد متقیان به همراه الناز شاکردوست و امیر جعفری (عکس)

اتحادیه اروپا پاسخ نتانیاهو را داد

پوتین: اقدامات ترامپ مناقشه را در منطقه خاورمیانه افزایش می دهد

میدل ایست آی: آمریکا سیاستمدار فراری عربستان را مخفیانه تحویل مقام های این کشور داده است

سید حسن نصرالله: تصمیم ترامپ آغاز پایان اسراییل است /مهم ترین پاسخ به تصمیم ترامپ وقوع انتفاضه سوم فلسطین است

اولین تصاویر از بمب گذار منهتن منتشر شد

دیلی میل: قزاقستان هفته آینده میزبان نشست جدید صلح سوریه است

پوتین وارد ترکیه شد

ردپای همدستان یهودی ترامپ در تصمیم قدس

جزییات خروج نیروهای روسیه از سوریه

نقش کشورهای عربی در بازی جدید آمریکا در خارومیانه

تاکید برتقویت همکاری رسانه ای میان ایران و عراق

اتحادیه اروپا پاسخ نتانیاهو را داد

مجارستان قدس را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت نمی شناسد

ریابکوف: تلاش آمریکا برای ترساندن روسیه از تحریم های جدید مضحک است

تاکید السیسی بر اهمیت حفاظت از وضعیت قانونی قدس

بارگاه نورانی حضرت دانیال نبی(ع) در شوش + تصاویر

سفر پوتین به سوریه غرب را شوکه کرده است

بالا رفتن سن بازنشستگی در اروپا

فیس بوک برای هوشمندسازی صنعت اتومبیل به آلمان می رود

در صورت ورود ناو های آمریکا به تایوان، از نیروی نظامی علیه تایوان استفاده می کنیم

واکنش مقام اسراییلی به سخنرانی اردوغان

نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به سن متفاوت بازنشستگی در لهستان

موگرینی: کشورهای اتحادیه اروپا سفارت خود را از تل آویو به قدس انتقال نخواهند داد

اتحادیه اروپا خطاب به نتانیاهو: سفارتی به قدس منتقل نمی شود

بازدید پوتین از پایگاه هوایی «حمیمیم »

ترامپ بی اعتنا به انفجار منهتن، به گزارش نیویورک تایمز علیه خود واکنش نشان داد

پوتین در لاذقیه به بشار چه گفت؟

اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد

اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد