مطالب مرتبط:
آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد
عراقچی: آمریکا هیچ گاه به این اندازه در مقابل ایران در انزوا قرار نگرفته بود /امروز قدرت دفاعی و مقبولیت ایران در جهان بی سابقه است
انتقاد نماینده دائم ایران در سازمان ملل از آمریکا به دلیل رویکرد منفی در جهت تضعیف اجرای برجام
آمریکا یک میلیون دلار دیگر برای راستی آزمایی اقدامات ایران به آژانس می دهد
آمریکا از در تشویق آژانس به کنترل برنامه هسته ای ایران وارد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 آذر 1396 ساعت 21:022017-11-24سياسي

آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد


معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به قدرت، اقتدار و تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه و افزایش محبوبیت و قدرت دفاعی کشورمان در سطح بین الملل، - به نقل از ایلنا، سید عباس عراقچی که عصر روز گذشته به میزبانی سالن همایش های صداوسیما در هشتمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغالزای کشور سخن می گفت، با ابراز اندوه و تاسف از وقوع زلزله در کرمانشاه و درگذشت تعدادی از هموطنان مان در این سانحه به پیروزی محور مقاومت و نابودی داعش اشاره کرد و در ادامه پیروزی های فرزندان این سرزمین در مقابل خبیث ترین گروه های تکفیری در بخش مهمی از منطقه خاورمیانه را تبریک گفت.

ایران در اوج اقتدار در منطقه به سر می برد وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار در منطقه به سر می برد، این موضوع را مورد اذعان صاحبان فکر، قلم و اندیشه خواند و گفت: در هفته های گذشته به این مهم توسط مقام معظم رهبری نیز اشاره شده بود.

به گفته معاون وزیر امور خارجه، ایران هیچ گاه در طول تاریخ چه پس از انقلاب و چه حتی پیش از انقلاب به این میزان از قدرت، اقتدار و تاثیرگذاری در منطقه نرسیده بود.

توانمندی های دفاعی و امنیت در ایران هیچ گاه به این اندازه قوی نبوده است عراقچی به توانمندی های دفاعی کشورمان اشاره کرد و با بیان اینکه توانمندی های دفاعی، ثبات و امنیت داخلی در ایران هیچ گاه به این اندازه قوی نبوده است، اظهار داشت: این مسائل در منطقه پرآشوبی که در آن قرار داریم، قابل اهمیت و مورد تحسین جامعه بین الملل است.

ایران در هیچ دوره ای به این اندازه از مقبولیت بین المللی برخوردار نبوده است وی به بی سابقه بودن محبوبیت ایران در جوامع بین المللی اشاره و تصریح کرد: آمریکا هیچ گاه به این اندازه در مقابل ایران در انزوا قرار نگرفته بود.

در حالی که رییس جمهور آن کشور تلاش می کند تا توافقی را که با ایران صورت گرفته برهم بزند و به گفته خودش این توافق بدترین و ننگین ترین توافق است؛ تمامی جوامع یکپارچه و یک صدا علیه رییس جمهور آمریکا و در حمایت از ایران و برجام ایستادند.

بنابراین جمهوری اسلامی ایران در هیچ دوره ای به این اندازه از حمایت و مقبولیت بین المللی برخوردار نبوده است.

حفظ توانمندی های داخلی تضمین کننده پایداری قدرت است معاون وزیر امور خارجه ریشه این توانمندی ها را اتکا به قدرت داخلی و مردم دانست و خاطرنشان کرد: یک کشور وقتی به اقتدار می رسد که قدرت آن برخاسته از درون آن و با تکیه بر مردم اش بوده باشد، بنابراین در این صورت است که قدرت پایدار می ماند.

برای ایران نیز حفظ توانمندی های داخلی تضمین کننده پایداری قدرت است.

ابزارهای دفاعی ایران موجب انصراف دشمنان از فکر تهاجم به ایران شده است عراقچی با بیان اینکه ایران در حوزه دفاعی متکی به توانمندی های نیروهای مسلح است، ابراز داشت: ابزارهای دفاعی ایران باعث شده تا دشمنان حتی از فکر تهاجم به ایران هم منصرف شوند و مطمئن باشید که این صحبت من یک شعار نیست.

توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد عراقچی ادامه داد: به عنوان عضوی که سال ها در تیم مذاکره کننده هسته ای حضور داشتم شهادت می دهم اگر توانمندی دفاعی و موشکی ایران نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد و از طریق نظامی، توانمندی هسته ای کشور را مورد حمله قرار می داد.

چه دلیلی دارد وقتی نگرانی از قدرت دفاعی ایران ندارند بیایند پای میز مذاکره و امتیاز بدهند.

توانمندی دفاعی اجازه می دهد تا مذاکره کنندگان با قدرت پشت میز مذاکره بنشینند وی با بیان اینکه توانمندی دفاعی اجازه می دهد تا مذاکره کنندگان با قدرت پشت میز مذاکره بنشینند، عنوان کرد: اگر توان و مقاومت مردم در برابر تحریم های هسته ای نبود، نمی توانستیم به موفقیتی در مذاکرات برسیم و اگر می دیدند که با ادامه تحریم ها ایران تسلیم می شود، حتما روند غلط تحریم را ادامه می دادند.

ثبات، اقتدار داخلی و قدرت دفاعی و علمی موجب موفقیت کشور می شود رییس ستاد پیگیری برجام وزارت امور خارجه به توانمندی ایران و پیشرفت های کشورمان در زمینه انرژی هسته ای اشاره کرد و یادآور شد: ثبات، اقتدار داخلی و قدرت دفاعی و علمی همه از مواردی است که باعث موفقیت کشوری برای به دست آوردن منافعش در سطح بین المللی می شود.

توانمندی های ملی، قدرت و توان هر مذاکره کننده ای است عراقچی با تاکید بر اینکه دیپلماسی راه کم خطرتر و کم هزینه تر برای رسیدن به اهداف یک کشور است، بیان کرد: معمولا تا وقتی این راه وجود دارد، جوامع به راه های دیگر تمایلی ندارند.

البته به غیر از مواردی از جمله موضوع تروریسم و داعش که اساسا دیپلماسی در آن موضوعیت ندارد و البته دیپلماسی باید متکی به توانمندی داخلی باشد.

آنچه به دیپلمات در پشت میز مذاکره توان و قدرت مذاکره می دهد (غیر از مهارت های فردی) توانمندی ملی است که دیپلمات با اتکا به آن مذاکره می کند.

یک زمان آن توانمندی سیاسی است و یک موقع هم دفاعی، رسانه ای، علمی یا اقتصادی.

وی افزود: اگر شرکتی هر چقدر توانمند نتواند تولیدات خود را در بازار به فروش رساند و آن را تبدیل به ثروت کند هر چقدر هم تولید داشته باشد موفق نیست، بنابراین نیاز به یک بازاریاب برای تبدیل قدرت به ثروت دارد که دیپلمات این کار را انجام می دهد.

مشکل تحریم نداریم این دیپلمات عالی رتبه وزارت امور خارجه به لزوم افزایش توانمندی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه ضعف هایی در این زمینه وجود دارد، گفت: باید این نقطه ضعف را از بین ببریم.

عراقچی با اشاره به مهیا شدن شرایط خوب برای کشورمان در پسابرجام، اظهار داشت: البته آمریکایی ها بدعهدی هایی دارند اما در کل مشکل تحریم نداریم و باید از فرصت های به دست آمده استفاده لازم را ببریم.

پول نفت از مسیر بانکی در اختیارمان قرار می گیرد وی با اشاره به لغو تحریم های نفتی، هوایی و کشتیرانی در مورد فروش نفت ایران تصریح کرد: در حال حاضر فروش نفت ایران به سطح قبل از تحریم ها بازگشته است و پول نفت از مسیر بانکی در اختیارمان قرار می گیرد.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به انعقاد قرارداد با توتال و خرید هواپیما از شرکت های بزرگ خاطرنشان کرد: برخی انتقادات نیز در این باره وجود دارد که در واقع بیشتر یک اختلاف نظر است.

انتظارات از برجام برآورده شد عراقچی با بیان اینکه انتظارات از برجام برآورده شده است، ابراز داشت: باید با عنایت به اقتصاد مقاومتی از فرصت های طلایی به وجود آمده استفاده کرد تا بتوانیم به لحاظ اقتصادی نیز توانمند شویم.

وی با بیان اینکه روحیه بسیجی، تلاش و نتیجه کار را مضاعف می کند، این راه را مسیر سریع تری برای رسیدن به هدف برشمرد و با تقدیر از کارآفرینان کشور عنوان کرد: اتکا مذاکره کنندگان به وجود افرادی همچون کارآفرینان و تلاش گران در راستای توسعه اقتصادی کشور است، موضوعی که باعث می شود تا با قدرت از مواضع مان در عرصه های بین الملی دفاع کنیم.

تشکیل معاونت اقتصادی برای تسهیل کار فعالان اقتصادی در وزارت امور خارجه این دیپلمات عالی رتبه در مورد آخرین اقدامات این وزارتخانه درباره رفع مشکلات فعالان اقتصادی در سطح بین المللی نیز یادآور شد: اخیرا معاونت اقتصادی به ساختار این وزارتخانه اضافه شده است.

عراقچی با یادآوری اینکه پیشتر سه معاونت منطقه ای وزارت امور خارجه شامل معاونت اروپا و آمریکا، معاونت عربی - آفریقایی و معاونت آسیا و اقیانوسیه بود که اینها تبدیل به معاونت سیاسی شده است، بیان کرد: یک معاونت اقتصادی هم در وزارت امور خارجه خواهیم داشت که ماموریت آن کمک به اقتصاد کشور، تسهیلات تبادلات اقتصادی کشور و ارائه خدمات به فعالان اقتصادی در عرصه بازرگانی، سرمایه گذاری و تولید خواهد بود.

عراقچی به ماموریت های کلان این معاونت اشاره کرد و گفت: ماموریت این معاونت تسهیل صادرات غیرنفتی، تسهیل در انتقال دانش فنی به کشور و تسهیل برای ارائه خدمات فنی - مهندسی و اشتغال در خارج از کشور است.


کلید واژه ها: ایران - معاون وزیر امور خارجه - جمهوری اسلامی - منطقه - بین المللی - وزیر امور خارجه - کشور - تاثیرگذاری - رییس جمهور - جمهوری - اسلامی - آمریکا - رییس جمهور آمریکا - خارجه - وزارت امور خارجه - توافق - معاون - سید عباس عراقچی - مقام معظم رهبری - عراقچی - عباس عراقچی - حمایت - جوامع - امنیت - کارآفرینان - خاورمیانه - وزیر - کرمانشاه - صداوسیما - جشنواره

آخرین اخبار سرویس:
ابلاغ قانون بودجه سال 1397 را به سازمان برنامه و بودجه

توصیه های استاد اخلاق برای سفرهای نوروزی + فیلم

دوره دانش افزایی مدرسان مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا برگزار شد

مادر رونالدو به منتقدان پاسخ داد

اختلال رسانه ای؛ ویژگی تاریخی سال 96

تمام امکانات برای خدمت رسانی به زائران نوروزی حضرت امام رضا (ع) بسیج شده است

جزییات نامه مجلس به روحانی درباره حقوق فرهنگیان

رحیم مشایی رو اینطوری بردن زندان! +عکس

در اتاق اصناف چه می گذرد؟

توییت نوبخت: امید که آغاز کار به وقت سال 1397 مبارک باشد

اس ام اس شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (6)

در رشت چه کسی را برای ریاست جمهوری روسیه انتخاب کردند؟

از روابط تویوتا و اوبر تا نمایشگرهای جدید اپل

رهبر محبوب همیشه مورد قدردانی ملت اش می باشد به قلم عماد آبشناس

اسیدپاشی روی دختر جوان در تبریز

اقدامات رژیم آل خلیفه به خاطر شکست در برابر اراده ملت است

نوبخت توییت کرد: امید که آغاز کار به وقت سال 1397 مبارک باشد

فال روزانه سه شنبه 29 اسفند 1396

زلزله نسبتا شدید در مرز 2 استان ایران

فرار آشکار پزشکان میلیاردر از پرداخت مالیات

سایه روشن استیضاح های سه گانه

دوره دانش افزایی مدرسان مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا برگزار شد

پوتین از رقیبان اش در انتخابات ابراز سپاس نمود

آخرین انتصابات سال 96 آموزش و پرورش

هیئت مدیره وجاهت قانونی ندارد/ فاضلی: مشخص نیست می مانم یا می روم

فوری/ پایان مناقشه طولانی بر سر دستمزد سال 97

این کمیسیون باید فضای هنر را از آشفته بازار کنونی نجات دهید

سفرهای شهرستانی قوت قلب برای پارلمان نشینان محلی است

فرماندار صومعه سرا: رسانه ها هشدار فرهنگی را پیوست اخبار خود کنند

اجرای برنامه «اقتصادی مقاومتی» برای مردم ملموس نیست

علاقه به شهادت و مبارزه با کفر ویژگی حوزه حقیقی است

روحانی پیروزی قاطعانه پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را تبریک گفت

زمان سفر روحانی به «ترکمنستان» و «آذربایجان»

نامگذاری سال،«نقشه راه» مردم و مسوولان است

تمرینات نظامی "سپر مشترک خلیج" آغاز شد

تصاویر/مراسم نوروزخوانی اقوام مختلف در گلستان

هویدای سوسیالیست و تخصیص منابع ناکارآمد

تصادف مرگبار در محور سقز

2 مدیر بازنشسته شدند

شهردار تهران از مدتی قبل تصمیمش را برای استعفا گرفته بود/ بیماری نجفی تنها علت کناره گیری نیست

به سمت استقلال در فضای مجازی برویم | فعالان سیاسی تصور می کنند برخورد سلیقه ای می شود

حاج احمد آقا درباره اجتهاد رهبری قسم یاد کرد

مراسم سنتی « قره بایرام » در آستارا برگزار شد

ارائه در خواست کتبی تخصیص بودجه صددرصدی دانشگاه ها به نوبخت

تشریح اقدامات شهرداری لنگرود/بهره گیری از پتانسیل پارک فجر در ماندگاری گردشگر

شورای سیاسی یمن: یمنی ها 26 مارس در صنعا تجمع کنند

همایش نکوداشت میراحمد تقوی در دهدشت+فیلم

انقلاب تابستانی نراتزوری کلید خورده است

آغاز نشست شورای امنیت درباره سوریه

عربستان زمان نماز را تغییر می دهد!

آمریکا 19 بار برجام را نقض کرده است

چرا مذاکرات دستمزد 97 طولانی شد؟/جبران هزینه معیشت کارگران

بهبودی نسبی حال عمومی ظریف

تصویر متفاوت حمید فرخ نژاد روی پول هندوستان

آشنایی با 10 جاذبه ترسناک گردشگری استرالیا

هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

آسیب های بی شماری در گرو ضعف باورهای دینی است

امید که آغاز کار به وقت سال 1397 مبارک باشد

تزیین کوکی هفت سین

فرماندار صومعه سرا: رسانه ها هشدار فرهنگی را پیوست اخبار خود کنند

پارلمان فعلی مایه شرمساری افغان ها است

بدون تاریخ، بدون امضا

کارآفرینی راهکار رونق اشتغال است

جاذبه های تهران را به اندازه کافی تبلیغ و به مردم معرفی نکردیم

جشنواره رهاورد سرزمین نور برگزار شد

5 ویژگی در محصولات مرسدس بنز AMG

تیزر برنامه مراسم تحویل سال در حرم مطهر امام رضا(ع) + فیلم

نسل جدید آنتی بیوتیک ها چگونه ساخت می شود؟

دشمن دین و ایمان جوانان را نشانه گرفته است/ هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

تشرف طلاب خارجی از 10 کشور به میقات الرضای سبزوار

ارتقای سلامت اداری در استان یزد موجب پیشگیری از فساد است

حلقه قرآنی شوق تلاوت به گرد «کریم منصوری» در فرودگاه نجف

پیش نویس ضوابط اجرایی قانون بودجه 97 به هیأت وزیران ارسال شد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار خبر داد تشرف طلاب خارجی از 10 کشور به میقات الرضای سبزوار

ارتقای سلامت اداری در استان یزد موجب پیشگیری از فساد است

پیش نویس ضوابط اجرایی و آیین نامه های قانون بودجه 97 به هیأت وزیران ارسال شد

کارمند باغ وحش به دلیل بی احتیاطی اش طعمه شیر شد

عملکرد مسئولان در قبال محقق شدن شعار سال 96 کافی نبود

نوبخت توییت زد

ایده و خلاقیت باید در اولویت مدیران خبرگزاری ها باشد

هنرمندان در مراسم ترحیم پدر محسن چاوشی + تصاویر

حاجی فیروز مردی نیک سیرت و سیاه صورت

حجت الاسلام حاج صادقی: دشمن دین و ایمان جوانان را نشانه گرفته است/ هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

دشمن دین و ایمان جوانان را نشانه گرفته است/ هدیه ای که شهید جهان آرا در شب اول عید نوروز به رزمندگان داد

موگرینی: برای حفظ برجام متحد هستیم / بروکسل مصمم به رسیدگی به مسائل منطقه ای و موشکی ایران است، اما این مسائل باید خارج از برجام حل شوند

برنامه های نوروزی هلال احمر استان یزد اعلام شد

همایش نکوداشت سید آمیراحمد تقوی در دهدشت

نوبخت خبر داد پیش نویس ضوابط اجرایی و آیین نامه های قانون بودجه 97 به هیأت وزیران ارسال شد

برنامه های نوروزی هلال احمر استان یزد اعلام شد

ارائه خدمات نوروزی شرکت جهان نوین آریا

پیگیری فوت جوان ایلامی در زندان

پیش نویس ضوابط اجرایی و آیین نامه های قانون بودجه 97 به هیئت وزیران ارسال شد

قوی ترین اهرم های بازدارنده آدمی از گناه

حاشیه های خبر های استان در گفتن نگین

نماز مسافر طبق فتوای رهبر انقلاب

این کمیسیون باید فضای هنر را از آشفته بازار کنونی نجات دهید

زندگینامه شهدای زن گیلان تدوین شود

نمایشگاه نقاشی نوروز پیام آور صلح و دوستی در باکو برگزار شد

ماجرای جنجالی دختر آقای نماینده مجلس + جزییات

بوی عید در کرمانشاه با طعم چادر و کانکس

آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد

آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد