مطالب مرتبط:
آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد
عراقچی: آمریکا هیچ گاه به این اندازه در مقابل ایران در انزوا قرار نگرفته بود /امروز قدرت دفاعی و مقبولیت ایران در جهان بی سابقه است
انتقاد نماینده دائم ایران در سازمان ملل از آمریکا به دلیل رویکرد منفی در جهت تضعیف اجرای برجام
آمریکا یک میلیون دلار دیگر برای راستی آزمایی اقدامات ایران به آژانس می دهد
آمریکا از در تشویق آژانس به کنترل برنامه هسته ای ایران وارد شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 آذر 1396 ساعت 21:022017-11-24سياسي

آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد


معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به قدرت، اقتدار و تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه و افزایش محبوبیت و قدرت دفاعی کشورمان در سطح بین الملل، - به نقل از ایلنا، سید عباس عراقچی که عصر روز گذشته به میزبانی سالن همایش های صداوسیما در هشتمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغالزای کشور سخن می گفت، با ابراز اندوه و تاسف از وقوع زلزله در کرمانشاه و درگذشت تعدادی از هموطنان مان در این سانحه به پیروزی محور مقاومت و نابودی داعش اشاره کرد و در ادامه پیروزی های فرزندان این سرزمین در مقابل خبیث ترین گروه های تکفیری در بخش مهمی از منطقه خاورمیانه را تبریک گفت.

ایران در اوج اقتدار در منطقه به سر می برد وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار در منطقه به سر می برد، این موضوع را مورد اذعان صاحبان فکر، قلم و اندیشه خواند و گفت: در هفته های گذشته به این مهم توسط مقام معظم رهبری نیز اشاره شده بود.

به گفته معاون وزیر امور خارجه، ایران هیچ گاه در طول تاریخ چه پس از انقلاب و چه حتی پیش از انقلاب به این میزان از قدرت، اقتدار و تاثیرگذاری در منطقه نرسیده بود.

توانمندی های دفاعی و امنیت در ایران هیچ گاه به این اندازه قوی نبوده است عراقچی به توانمندی های دفاعی کشورمان اشاره کرد و با بیان اینکه توانمندی های دفاعی، ثبات و امنیت داخلی در ایران هیچ گاه به این اندازه قوی نبوده است، اظهار داشت: این مسائل در منطقه پرآشوبی که در آن قرار داریم، قابل اهمیت و مورد تحسین جامعه بین الملل است.

ایران در هیچ دوره ای به این اندازه از مقبولیت بین المللی برخوردار نبوده است وی به بی سابقه بودن محبوبیت ایران در جوامع بین المللی اشاره و تصریح کرد: آمریکا هیچ گاه به این اندازه در مقابل ایران در انزوا قرار نگرفته بود.

در حالی که رییس جمهور آن کشور تلاش می کند تا توافقی را که با ایران صورت گرفته برهم بزند و به گفته خودش این توافق بدترین و ننگین ترین توافق است؛ تمامی جوامع یکپارچه و یک صدا علیه رییس جمهور آمریکا و در حمایت از ایران و برجام ایستادند.

بنابراین جمهوری اسلامی ایران در هیچ دوره ای به این اندازه از حمایت و مقبولیت بین المللی برخوردار نبوده است.

حفظ توانمندی های داخلی تضمین کننده پایداری قدرت است معاون وزیر امور خارجه ریشه این توانمندی ها را اتکا به قدرت داخلی و مردم دانست و خاطرنشان کرد: یک کشور وقتی به اقتدار می رسد که قدرت آن برخاسته از درون آن و با تکیه بر مردم اش بوده باشد، بنابراین در این صورت است که قدرت پایدار می ماند.

برای ایران نیز حفظ توانمندی های داخلی تضمین کننده پایداری قدرت است.

ابزارهای دفاعی ایران موجب انصراف دشمنان از فکر تهاجم به ایران شده است عراقچی با بیان اینکه ایران در حوزه دفاعی متکی به توانمندی های نیروهای مسلح است، ابراز داشت: ابزارهای دفاعی ایران باعث شده تا دشمنان حتی از فکر تهاجم به ایران هم منصرف شوند و مطمئن باشید که این صحبت من یک شعار نیست.

توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد عراقچی ادامه داد: به عنوان عضوی که سال ها در تیم مذاکره کننده هسته ای حضور داشتم شهادت می دهم اگر توانمندی دفاعی و موشکی ایران نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد و از طریق نظامی، توانمندی هسته ای کشور را مورد حمله قرار می داد.

چه دلیلی دارد وقتی نگرانی از قدرت دفاعی ایران ندارند بیایند پای میز مذاکره و امتیاز بدهند.

توانمندی دفاعی اجازه می دهد تا مذاکره کنندگان با قدرت پشت میز مذاکره بنشینند وی با بیان اینکه توانمندی دفاعی اجازه می دهد تا مذاکره کنندگان با قدرت پشت میز مذاکره بنشینند، عنوان کرد: اگر توان و مقاومت مردم در برابر تحریم های هسته ای نبود، نمی توانستیم به موفقیتی در مذاکرات برسیم و اگر می دیدند که با ادامه تحریم ها ایران تسلیم می شود، حتما روند غلط تحریم را ادامه می دادند.

ثبات، اقتدار داخلی و قدرت دفاعی و علمی موجب موفقیت کشور می شود رییس ستاد پیگیری برجام وزارت امور خارجه به توانمندی ایران و پیشرفت های کشورمان در زمینه انرژی هسته ای اشاره کرد و یادآور شد: ثبات، اقتدار داخلی و قدرت دفاعی و علمی همه از مواردی است که باعث موفقیت کشوری برای به دست آوردن منافعش در سطح بین المللی می شود.

توانمندی های ملی، قدرت و توان هر مذاکره کننده ای است عراقچی با تاکید بر اینکه دیپلماسی راه کم خطرتر و کم هزینه تر برای رسیدن به اهداف یک کشور است، بیان کرد: معمولا تا وقتی این راه وجود دارد، جوامع به راه های دیگر تمایلی ندارند.

البته به غیر از مواردی از جمله موضوع تروریسم و داعش که اساسا دیپلماسی در آن موضوعیت ندارد و البته دیپلماسی باید متکی به توانمندی داخلی باشد.

آنچه به دیپلمات در پشت میز مذاکره توان و قدرت مذاکره می دهد (غیر از مهارت های فردی) توانمندی ملی است که دیپلمات با اتکا به آن مذاکره می کند.

یک زمان آن توانمندی سیاسی است و یک موقع هم دفاعی، رسانه ای، علمی یا اقتصادی.

وی افزود: اگر شرکتی هر چقدر توانمند نتواند تولیدات خود را در بازار به فروش رساند و آن را تبدیل به ثروت کند هر چقدر هم تولید داشته باشد موفق نیست، بنابراین نیاز به یک بازاریاب برای تبدیل قدرت به ثروت دارد که دیپلمات این کار را انجام می دهد.

مشکل تحریم نداریم این دیپلمات عالی رتبه وزارت امور خارجه به لزوم افزایش توانمندی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه ضعف هایی در این زمینه وجود دارد، گفت: باید این نقطه ضعف را از بین ببریم.

عراقچی با اشاره به مهیا شدن شرایط خوب برای کشورمان در پسابرجام، اظهار داشت: البته آمریکایی ها بدعهدی هایی دارند اما در کل مشکل تحریم نداریم و باید از فرصت های به دست آمده استفاده لازم را ببریم.

پول نفت از مسیر بانکی در اختیارمان قرار می گیرد وی با اشاره به لغو تحریم های نفتی، هوایی و کشتیرانی در مورد فروش نفت ایران تصریح کرد: در حال حاضر فروش نفت ایران به سطح قبل از تحریم ها بازگشته است و پول نفت از مسیر بانکی در اختیارمان قرار می گیرد.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به انعقاد قرارداد با توتال و خرید هواپیما از شرکت های بزرگ خاطرنشان کرد: برخی انتقادات نیز در این باره وجود دارد که در واقع بیشتر یک اختلاف نظر است.

انتظارات از برجام برآورده شد عراقچی با بیان اینکه انتظارات از برجام برآورده شده است، ابراز داشت: باید با عنایت به اقتصاد مقاومتی از فرصت های طلایی به وجود آمده استفاده کرد تا بتوانیم به لحاظ اقتصادی نیز توانمند شویم.

وی با بیان اینکه روحیه بسیجی، تلاش و نتیجه کار را مضاعف می کند، این راه را مسیر سریع تری برای رسیدن به هدف برشمرد و با تقدیر از کارآفرینان کشور عنوان کرد: اتکا مذاکره کنندگان به وجود افرادی همچون کارآفرینان و تلاش گران در راستای توسعه اقتصادی کشور است، موضوعی که باعث می شود تا با قدرت از مواضع مان در عرصه های بین الملی دفاع کنیم.

تشکیل معاونت اقتصادی برای تسهیل کار فعالان اقتصادی در وزارت امور خارجه این دیپلمات عالی رتبه در مورد آخرین اقدامات این وزارتخانه درباره رفع مشکلات فعالان اقتصادی در سطح بین المللی نیز یادآور شد: اخیرا معاونت اقتصادی به ساختار این وزارتخانه اضافه شده است.

عراقچی با یادآوری اینکه پیشتر سه معاونت منطقه ای وزارت امور خارجه شامل معاونت اروپا و آمریکا، معاونت عربی - آفریقایی و معاونت آسیا و اقیانوسیه بود که اینها تبدیل به معاونت سیاسی شده است، بیان کرد: یک معاونت اقتصادی هم در وزارت امور خارجه خواهیم داشت که ماموریت آن کمک به اقتصاد کشور، تسهیلات تبادلات اقتصادی کشور و ارائه خدمات به فعالان اقتصادی در عرصه بازرگانی، سرمایه گذاری و تولید خواهد بود.

عراقچی به ماموریت های کلان این معاونت اشاره کرد و گفت: ماموریت این معاونت تسهیل صادرات غیرنفتی، تسهیل در انتقال دانش فنی به کشور و تسهیل برای ارائه خدمات فنی - مهندسی و اشتغال در خارج از کشور است.


کلید واژه ها: ایران - معاون وزیر امور خارجه - جمهوری اسلامی - منطقه - بین المللی - وزیر امور خارجه - کشور - تاثیرگذاری - رییس جمهور - جمهوری - اسلامی - آمریکا - رییس جمهور آمریکا - خارجه - وزارت امور خارجه - توافق - معاون - سید عباس عراقچی - مقام معظم رهبری - عراقچی - عباس عراقچی - حمایت - جوامع - امنیت - کارآفرینان - خاورمیانه - وزیر - کرمانشاه - صداوسیما - جشنواره

آخرین اخبار سرویس:
برنامه ماه در محاق ویژه بزرگداشت شهدای زاریا در تهران برگزار شد

تحفظ ایران در موضوع عدم شناسایی رژیم صهیونیستی در نشست استانبول

گرانترین سفارتخانه جهان! + عکس

وحدت حوزه و دانشگاه باید از حد خوش و بش فراتر برود/ تمدن سازی مسئولیت امروز حوزه و دانشگاه است

نوبخت: جامعه را متشنج نکنیم

نماینده آیت الله العظمی سیستانی نسبت به بقایای داعش هشدار داد

مراجع تقلید نگاه بین المللی حوزه را برای ما تبیین و رهنمون سازی می کنند/ در عرصه بین الملل سنجیده عمل نکنیم ضرر خواهیم کرد

بازنشستگان مشغول کارند!

دانش جعفری: اقتصاد مقاومتی در آمریکا عملیاتی شد

آخرین وداع با پیکر تکاور مدافع حرم + عکس

کشمکش ها در حوزه دینی و فرهنگی میان حاکمیت آذربایجان و بدنه جامعه، نشانگر بحران هویتی شدید در این کشور است

فیلم/ دکتر احمدی نژاد: بدشون میاد؟ خب بدشون بیاد، بهتر از اینه که خدا بدش بیاد!

همکاری های سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی گسترش می یابد

مسابقات سوارکاری کورس پاییزه کشور در یزد پیگیری شد

وداع سه فرزند شهید قره محمدی با پیکر پدر

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند

زنگ انتخابات پارلمانی لبنان نواخته شد/16 اردیبهشت 98 موعد انتخابات

انتقام مرگبار خواستگار شکست خورده

پدر و دختر بازیگر مهمان امشب «دورهمی» + عکس

بعیدی نژاد: نمایش ساختگی نیکی هیلی در سازمان ملل قانع کننده نبود

درخواست عجیب قرائتی از طلاب: جملات زیبای پشت ماشین ها را یادداشت و در مکان مناسب بیان کنید /بانوان نمی توانند آیت الله شوند، اما جایگاه مادری کمتر از آن نیست

زنگ انتخابات پارلمانی لبنان نواخته شد

برای حل مشکلات جو را متشنج نکنیم

معاون وزیر دادگستری: 20 میلیون پرونده قضایی انباشته شده!

فرشاد مومنی: سیاست گذاری های تورم زا در بودجه 97 معیشت مردم را تهدید می کند

امام جمعه هریس: استکبارستیزی از مهمترین ویژگی های انتفاضه جدید است

80 درصد مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند کاری از مجلس ساخته نیست

مسئولان سهم قرآن را در اعتبارات سنواتی افزایش دهند

زنگ انتخابات پارلمانی لبنان نواخته شد/16 اردیبهشت 98 موعد انتخابات

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وزارت نفت دانشگاه صنعت نفت را تضعیف نکند

امام جمعه هریس: استکبارستیزی از مهمترین ویژگی های انتفاضه جدید است

لاوروف: به اقدامات ضد روسی واشنگتن پاسخ متقابل می دهیم

اردن به دنبال ایجاد فرصت های شغلی برای مهاجران سوری

نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان مطرح شد تأکید نماینده کهگیلویه برای راه اندازی دستگاه فیکو چشم پزشکی در این شهرستان/ ضرورت اولویت بندی توزیع امکانات بر اساس نیاز هر شهرستان

مجموعه تلویزیونی «ایران»؛ ناگفته های ولایتی از سرنگونی داعش و قدرت ایران در منطقه

نماینده آیت الله سیستانی خواستار ادغام الحشد الشعبی در نیروهای امنیتی عراق شد

مولوی عبدالحمید از ملت های مسلمان خواست برای دفاع از بیت المقدس بپاخیزند

پیدا شدن مار در چادر زلزله زدگان + عکس

از سر گرفتن پروازها میان روسیه و مصر

مهمترین استخدامی های تهران - هفته 38 ام

عکس/ سوشا مکانی در تمرینات صنعت نفت

کردستان ده درصد از آمار شهدای ترور کشور را دارد

رسول الله الگوی کامل برای سعادت وعزت همگان است

اگر امروز بودجه کاملا شفاف نبود این تحلیل های آزادانه ارائه می شد؟/ تحت هیچ شرایطی نمی توانیم یارانه را قطع کنیم

نماینده شاهین شهر در مجلس خبر داد موافقت وزیر راه با آسفالت بخشی از محور شرق اصفهان

نجفی قدسی در اختتامیه یازدهمین مسابقات دارالقرآن امام علی(ع): شورای توسعه به جای پراکنده کاری، همه همت خود را به آموزش و پرورش معطوف کند

80 درصد مردم سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند/ کاری از مجلس ساخته نیست

شرکت 30 هزار داوطلب در آزمون قضاوت

پیروزی های جبهه مقاومت نتیجه حرکت مردم به رهبری امام امت

واکنش سخنگوی ناجا به بودجه این نیرو در سال 97

فیلم/خودکشی از پل عابر پیاده

نگرانی بابت سلامتی رضا شهابی/ امیدواریم به زودی آزاد شود

محسن هاشمی: پدرم در بررسی برجام همواره موثر بود

آیت الله هاشمی در فرماندهی جنگ و بررسی صلح و برجام همواره موثر بودند

عکس/ هدایای انصاریفرد برای کودکان ناتوان

افزایش نرخ سوخت این بار از زبان معاون وزیر راه

سرباز وظیفه در رودخانه دز غرق شد

امام جمعه: بازگشایی مرز پرویزخان از مطالبه های جدی مردم قصرشیرین است

تاکید امام جمعه موقت چادگان بر اجرای برنامه های شاد در جامعه

مولوی عبدالحمید از ملت های مسلمان خواست برای دفاع از بیت المقدس بپاخیزند

سخنان گوهربار حضرت علی (ع) پیرامون زرق و برق دنیا

آخرین وداع با پیکر تکاور مدافع حرم

تصویری از سید حسن نصرالله و سرلشکر سلیمانی در قدس

جلایی پور: رییس دولت اصلاحات محبوب ترین شخص کشور است

تعیین تکلیف نیروی انسانی آموزش و پرورش ظرف دو هفته آینده

چند ایرانی سال آینده به حج تمتع اعزام می شوند؟

ترفند های ساده برای نجات جان در مواجهه با خطر/عکس

یادداشت علی اکبر جوانفکر/ سرپوش!

یادداشت علی اکبر جوانفکر/ مصونیت!

نوبخت: تحت هیچ شرایطی نمی توانیم یارانه را قطع کنیم

سرباز وظیفه در رودخانه دز غرق شد

امام جمعه: بازگشایی مرز پرویزخان از مطالبه های جدی مردم قصرشیرین است

پایان انتظار برای تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان/ از اتمام بررسی لایحه در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تا تکلیف مهم بهارستان نشینان به صداوسیما

اجازه نمی دهیم قدس از حیطه اسلام خارج و یهودی شود/ اولویت استخدام با جوانان بومی باشد

پاسخ باران کوثری به منتقدان موضع گیری سیاسی اخیرش/ عکس

نتایج آزمون تصدی منصب قضا هفته اول بهمن ماه اعلام می شود

معرکه گیری نیکی هیلی؛ دیپلمات های ایرانی از امریکا بخواهند درب یکی از انبارهای مهمات خود در سعودی را به روی رسانه ها باز کند

تصمیم ابلهانه ترامپ باعث عکس العمل کشورهای اسلامی و تشکیل انتفاضه سوم شد

عکسی از ایران در اینستاگرام جهانگرد لهستانی

سوپر گروه های تلگرام در مسیر نامحدود شدن

پنج شاهزاده دَم بخت که به دنبال نیمه گمشده خود/تصاویر

پیشوای شیعیان اسماعیلی پیروانش را به زندگی مسالمت آمیز با سایر فرق فراخواند

استخدام مدیر بازاریابی باسابقه در شرکت پیمانکاری در تهران

نماینده ولی فقیه در سپاه: ایجاد موجی از اتحاد در برابر آمریکا با طرح موضوع تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی

ذوالنوری: دولت از درآمد شرکت های وابسته سپاه مطلع است /نظارت بر بودجه نیروهای مسلح استطلاعی است

آیت الله هاشمی در فرماندهی جنگ و بررسی صلح و برجام همواره موثر بودند هنوز 50 درصد درآمدهای بودجه متکی به نفت است

دانلود آهنگ جدید مجید قمری بنام تو همین هوا

جیب های خالی بنیاد شهید در بودجه سال آینده

در حاشیه حوزه/ پیاده روی خانوادگی طلاب در پارک جمشیدیه تهران/ افتتاح کتابخانه تخصصی آیت الله مشکینی/ دختران مکاسب خوان در برکلی و خواهران کانت خوان در قم

امام جمعه تهران: ترامپ مانند گاوی است که شاخ دارد و عقل ندارد/ او برای جهان بشریت مشکل می آفریند

آیت الله هاشمی در فرماندهی جنگ و بررسی صلح و برجام همواره موثر بودند/ هنوز 50 درصد درآمدهای بودجه متکی به نفت است

نخستین یادواره آیت الله هاشمی رفسنجانی-قزوین

تاکید امام جمعه موقت چادگان بر اجرای برنامه های شاد در جامعه

مولوی عبدالحمید از ملت های مسلمان خواست برای دفاع از بیت المقدس بپاخیزند

امام جمعه شوش رسیدگی فوری به مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه را خواستار شد

اخبار وِیژه ایران آنلاین

واکنش بعیدی نژاد به شوی تبلیغاتی خانم سفیر

استخدام طراح گرافیک پاره وقت خانم در اصفهان

امام جمعه شوش رسیدگی فوری به مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه را خواستار شد

آیت الله هاشمی در فرماندهی جنگ و بررسی صلح و برجام همواره موثر بودند/ هنوز 50 درصد درآمدهای بودجه متکی به نفت است

آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد

آمریکا هیچ گاه به اندازه امروز در مقابل ایران در انزوا قرار نبوده است/ توانمندی دفاعی و موشکی نبود، دشمن حتما مذاکره نمی کرد