مطالب مرتبط:
مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود، نه لشکرکشی/حرکت تروریست های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان
مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود، نه لشکرکشی/حرکت تروریست های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان
مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود، نه لشکرکشی
آغاز رقابت های کبدی قهرمانی آسیا در گرگان/پاکستان - ژاپن و هندوستان - عراق
آغاز رقابت های کبدی قهرمانی آسیا در گرگان پاکستان - ژاپن و هندوستان - عراق
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 آذر 1396 ساعت 18:202017-11-24سياسي

لاریجانی: مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/ دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است


- " رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت اجلاس سوچی گفت: ایران، ترکیه و سوریه نه تنها در تبلیغات بلکه در عمل با تروریسم مبارزه کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخانه ملت، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی که در استانبول برگزار شد، در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی ترکیه ضمن تشکر از اسماعیل قهرمان رییس پارلمان ترکیه و دولت این کشور که تلاش کردند این اجلاس با صحت انجام شود، گفت: امیدواریم در دو سالی که قرار است ریاست این مجمع را برعهده دارند، شاهد پیشرفت های خوبی باشیم.

دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است/ بین المجالس آسیایی تسهیل کننده توسعه اقتصادی آسیا باشد رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه منطقه آسیا منطقه ای در حال رشد بوده که سرمایه های خوبی در آن نهفته است، عنوان کرد: صاحبنظران معتقدند دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده و این پرش در حال رخ دادن است از این رو یکی از مهم ترین مأموریت های این مجمع افزایش سهم سرمایه گذاری های مختلف میان کشورها باشد و زمینه توسعه را در کشورهای آسیایی فراهم کنند.

وی افزود: برخی کشورهای عضو مجمع مجالس آسیای از قدرت اقتصادی بالایی همچون چین، اندونزی، مالزی، ترکیه، روسیه برخوردارند از این رو زمینه کار در بخش های مختلف وجود دارد لذا اولین انتظار این است که نهاد بین المجالس آسیایی بتواند در توسعه اقتصادی آسیا، ارتباط کشورها با یکدیگر و افزایش سرمایه گذاری ها تسهیل کننده باشد.

از بین رفتن زیرساخت‎ها در کشورهای اسلامی به دلیل ایجاد درگیری توسط آمریکایی هادکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه اقدامات آمریکا در منطقه آسیا باعث مشغول کردن کشورها به یکدیگر شده و مسأله و ماجرا ایجاد می کنند، عنوان کرد: آنها روزی طالبان و روزی داعش را ایجاد می کنند که همین باعث می شود، انرژی کشورها از بین برود که دلیل آن نیز روشن است چون انرژی کشورهای اسلامی فرسوده می شود و بدون هیچ هزینه های اسراییل بهره مند می شود.

رییس قوه مقننه ادامه داد: وقتی ظرف چند سال گذشته این همه انفجار در سوریه رخ داد و بمباران های یمن باعث می شود زیرساخت های آنها از بین برود که انرژی دنیای اسلام از بین می رود و استفاده آن را تنها رژیم صهیونیستی می برد.

آمریکا به دنبال ایجاد نگرانی در میان کشورها نسبت به ایران است وی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال ایجاد هراس در میان کشورها هستند، اظهار داشت: اکنون آمریکایی ها بعد از شکست داعش در منطقه به دنبال نگران کردن کشورها نسبت به ایران هستند که هر روز داستانی درست می کنند و از محل آن تجارت می کنند به این معنا که ترامپ به منطقه آمد، جولانی داد و از چند کشور 500 میلیارد دلاری پول دریافت کرد و اسم این را سرمایه گذاری می داند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: از این رو کشورهای مهم منطقه همچون ایران و ترکیه باید شگردهای آمریکا را برای کشورهای منطقه روشن کنند؛ امروز داعش در عراق و داعش سرکوب شد و حالا آمریکایی ها سراغ لبنان رفته اند و این مسائل طراحی شده است لذا اتحادیه بین المجالس آسیاسی می تواند نقش مهمی در ایجاد صلح و امنیت در منطقه داشته باشد که البته باید بسیار فعال تر شود.

ایران، ترکیه و سوریه نه تنها در تبلیغات بلکه در عمل با تروریسم مبارزه کردند رییس مجلس شورای اسلامی با مهم دانستن نشست سوچی بعد از مناقشه طولانی که داعش و جبهه النصره در سوریه و عراق ایجاد کردند، عنوان کرد: طی سال های اخیر که ایران، روسیه و ترکیه با هم کار کردند و در سرکوب داعش با هم همگرا شدند همچنین در ایجاد صلح و سازش در سوریه نقش آفرین بودند چنانچه از ابتدا هم معتقد بودیم مسائل سوریه از طریق نظامی حل نشده و باید از طریق سیاسی حل شود.

وی یادآور شد: زمانی که سرزمین های سوریه و عراق دست داعش و جبهه النصره افتاد جز با سرکوب علاج نمی شد که این سه کشور با هم افزایی توانستند مسائل را حل کنند و داعش نیز از سرزمین های تصرف شده خارج شد که این پیروزی بزرگی برای ایران، ترکیه و روسیه است که نه تنها در تبلیغات بلکه در عمل به دنبال مبارزه با تروریسم بودند.

جنس گروه‎های تروریستی جنس مهاجر است/ حرکت به سمت لیبی و افغانستان بعد از شکست در سوریه دکتر لاریجانی همچنین تأکید کرد: البته پایان کار تروریسم نرسیده چرا که جنس این گروه های تروریستی جنس مهاجر است که بعد از خاتمه در سوریه به لیبی، افغانستان و کشورهای دیگر می رود و آزار می دهند اما در هر صورت ضربه خورده اند که این پیروزی برای دنیا است.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه در اجلاس سوچی یک همگرایی برای راه حل سیاسی در حال شکل گرفتن است، عنوان کرد: رؤسای جمهور سه کشور تلاش می کنند تا به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه برسند که بسیار مهم است البته این سه کشور برای ملت سوریه تصمیم گیری نمی کنند بلکه تسهیل کننده امور آنها هستند و دولت و ملت سوریه باید طبق قانون اساسی و انتخابات خود تصمیم گیری کنند.

اقدام ایران و ترکیه در قبال تمامیت ارضی عراق گام مهمی بود/ رفراندوم ماجرایی در میان مبارزه با تروریسم و به ضرر مردم کرد بود وی ادامه داد: تصور می کنم کاری که ایران و ترکیه در قبال تمامیت ارضی عراق کردند گام مهمی بود و شما به خاطر دارید به محض اینکه داعش در موصل شکست خورد، هنوز بخش های کوچکی از خاک عراق در دست آنها بود که ماجرای جدیدی خلق شد و مسأله رفراندوم را درست کردند در حالی که قانون اساسی عراق، تمامیت ارضی این کشور را تضمین می کند و ما مخالف تجزیه در منطقه هستیم و آن را توطئه جدید می دانیم چرا که با برهم زدن تقسیمات کشورها به دنبال مشغولیت مسلمانان هستند.

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه ما نگاه مثبتی نسبت به کردها داشته و داریم و آنها را جزء ملت های مسلمان در کشورها می دانیم، عنوان کرد: ما همواره از کردها حمایت کرده ایم و در عراق جدید هم جمهوری اسلامی بود که تلاش کرد تا کردها به شمال عراق بازگشته و جایگاهی داشته باشند لذا همواره معتقدیم کردها بخش اصیلی از مردم منطقه هستند که باید حمایت شوند البته به این معنا نیست که وسط مبارزه با تروریسم، ماجرایی خلق شود که به ضرر مردم کرد باشد.

مسائل یمن از طریق سیاسی حل شود نه لشگرکشی رییس قوه مقننه تصریح کرد: به جای اینکه جشن بگیرند که داعش را با هم از بین بردند اما گرفتار ماجرای دیگری شدند که لازم است این مسائل با شیوه عقلایی حل شود؛ جمهوری اسلامی همواره امور تروریستی را غلط دانسته لذا به دوستان کرد همواره در ترکیه و عراق سفارش کرده ایم که آنها باید مسیر سیاسی و گفت و گو را دنبال کنند و اگر در این مسیر کمکی از دست ما بربیاید به آنها کمک می کنیم.

وی ادامه داد: در بمباران یمن کسی به نتیجه ای نرسید فقط تعداد زیادی از مسلمانان از بین رفتند و فقر و قحطی فراگیر شد لذا هیچ مشکلی حل نشد در حالی راه حل آن صرفا از طریق سیاسی حل می شود نه از طریق لشکرکشی لذا همه گروه ها و اقوام در منطقه باید سمت کار را به سمت گفت و گوهای سازنده سیاسی ببرند که ما نیز در ایجاد فضای گفت و گو کمک می کنیم و دولت ها نیز باید این مجال را بدهند.


کلید واژه ها: رییس مجلس شورای اسلامی - مجلس شورای اسلامی - آسیا - کشور - آمریکایی ها - اسلامی - اسلام - توسعه - آمریکا - کشورهای اسلامی - رییس مجلس - توسعه اقتصادی - لاریجانی - آمریکایی - سرمایه گذاری - اقتصادی - ترکیه - منطقه - سرمایه - انرژی - شورای - رژیم صهیونیستی - پارلمان ترکیه - برگزار - افزایش - مجلس - علی لاریجانی - ایران - اجلاس - سوریه

آخرین اخبار سرویس:
موافقت دولت با تشکیل کارگروه ملی «سازگاری با کم آبی»

سیمای عبادالرحمن در نهج البلاغه

رویدادهای خبری قزوین (7 اسفند)

تیپ متفاوت شبنم قلی خانی در فرودگاه! + عکس

حکم مقابله با ولی فقیه اعدام است/امام علی(ع) زمان سرکشی به خانه فقرا دوربین و روزنامه نگار نمی برد

اتهام جدید در انتظار سعید مرتضوی؟

فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه هفتم اسفند ماه 96

صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛دوشنبه هفتم اسفند ماه 96/تصاویر

در صورت پلکانی کردن حقوق کارگران عدالت مزدی رعایت می شود

مهدی رفعتی پناه، مجتبی عزیزی نقش، تاثیر و سازوکار سازمان وکالت امامیه در گسترش شیعه در ایران

از وزیر اقتصاد شدن دکتر تقی نصر تا برگزاری اولین انتخابات سراسری شوراهای اسلامی شهری و روستایی

حکم کندن مو در مصیبت برای زنان / پاسخ حضرت آیت الله حکیم

روزنامه استخدامی استان همدان | دوشنبه 7 اسفند 96

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | دوشنبه 7 اسفند 96

اتهامات متقابل احمدی نژاد و باهنر

قیاس احمدی نژاد با سردسته خوارج در سرمقاله کیهان

الغیبه شیخ طوسی؛ بین کلام و حدیث

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | دوشنبه 7 اسفند 96

اسرار سانچی به ایران رسید

هنرمندان گرافیست کهگیلویه وبویراحمد یاد جانباختگان سانحه هوایی یاسوج را گرامی داشتند

اینفوگرافیک | دریاچه ارومیه در محاصره سدها خشک شد!

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه 7 اسفند 96

در عصر رسانه های الکترونیک مسلمانان باید دارای قدرت رسانه ای باشند

کل کل عماد طالب زاده و محسن افشانی بالا گرفت + عکس

جلیلی: امنیت ایران مدیون شهید حججی ها و حدادیان ها است

برگزاری دومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی کرمان

جزییات سفر ظریف به حوزه بالکان و اروپای شرقی

اسلام با شهادت و خون رشد کرد

خانه " جلال و سیمین " با همین نام باقی خواهد ماند

درخواست رفع مشکلات بیمه درمانی بازنشستگان زغال سنگ توسط نماینده مردم کرمان

برگزاری مراسم ترحیم چهلمین روز درگذشت «بدرالسادات پسندیده» برادرزاده امام راحل در بم

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 7 اسفند 96

حمله ضرغامی به رییس جمهور به بهانه صحبت های جنجالی "لیلا حاتمی"

بررسی نقش پلیس بر میزان تعاملات اجتماعی شهروندان در فضاهای عمومی شهری

قول مساعد معاون دانشگاه شهید چمران به دانشجویان نخبه قرآنی

واکنش برادر آیت الله هاشمی به سخنان اخیر احمدی نژاد

توجیه عجیب نیوشا ضیغمی برای زایمان بازیگران در خارج از کشور

رضا جعفری هرندی، حبیبه نجفی تأثیر سبک رهبری بر عملکرد منابع انسانی با میانجی گری سکوت سازمانی

گِل گرفتن در یا به گِل نشستن؟

فلسفه استهلال و چرایی انجام آن - بخش اول پیامدهای ناگوار اختلاف در رؤیت هلال

دعای عاقل شدن فرزند (مطیع شدن فرزند)

واکنش جوانفکر به احتمال استعفای احمدی نژاد از مجمع تشخیص مصلحت نظام

محمد حسن رازنهان، ابراهیم مشفقی فر ارزیابی نقش مولفه های دینی در توان نظامی حکومت صفوی

اگر به سمت اشرافیگری حرکت کردیم، این رفتن به سمت ارتجاع است

اثرات بی نظیر خوش بینی و حسن ظن از زبان مولا علی(ع)

سواحل مکران منطقه ای کاملا امن برای سرمایه گذاری است

همکاری وزارت ارتباطات با مراجع تقلید

نظام ارجاع را با تمام وجود می خواهیم اما نه به صورت نمایشی

علی صفری، علی نصر اصفهانی، رزا عیدی زاده بررسی پیامدهای غرور سازمانی؛ رویکرد رفتاری

فقه مقارن و دنیای جدید

یادداشت/ ید الله جوانی با شعار عدالت علیه عدالت!

جعبه سیاه سانچی سالم است؟

افزایش پایگاههای امداد جاده ای در نوروز

یادداشت/ محمد ایمانی راز عذرخواهی در حکمت متعالیه ولایت فقیه

سید احمد رضا خضری ، عبدالله فرهی تطور مفهوم علم در گذر از عصر جاهلی به عصر نبوّت

عاقبتِ وحشتناک بدهکاریِ زیاد به مردم

علیرضا قربانی، مصطفی خسروی رفتارهای پرخطر پیامد عضویت در شبکه های مجازی

عکس مرجانه گلچین در تولدش

پیام تبریک جهانگیری به کویتی ها

امیرحسین امیرخانی، فرشته قلعه آقا بابایی بررسی تاثیر سکوت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی

فلسفه حدود و نقش مصلحت در تقنین آن - بخش اول فلسفه مجازات و نظریه های مرتبط با آن در حدود

محمد راغب نقش شکاف های زمانی در اعتبار راوی در نیمه نخست تاریخ بیهقی موجود

یادداشت/ وحید حاجی پور از آقای زنگنه بپرسید

فارس گزارش می دهد؛ 5 ملاک سانسور و تحریف اخبار در رسانه های غربی

عکس/وسیله حمل پول در سال 1290

کلید طلایی برای همنشینی با ائمه در دنیا و آخرت

الهی نیا: ابهام آفرینی نکنید!

مقایسه عجیب بازیگر زن جنجالی با حسن روحانی + عکس

سخن امام صادق(ع) درباره مسجدی که پیامبر(ص) با خشت خام ساخت

تصاویر/ مانور امداد و نجات در خلیج فارس

ارائه الگوی اجتماعی شدن یگان ویژه ناجا

جمشید امانی، یاسان اله پوراشرف، رضا آیبد اثر ویژگی های شخصیتی، بر رفتارِ دِگَرگُزینی مشتریان، و نقش ناکامی در خدمات رسانی، در تعدیل آن

مخالفت یک هزار و 400 استاد دانشگاه با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

آیت الله اشکوری: قم رو به پیشرفت است اما سیاست زدگی، ارتجاع و دوری از معنویت از چالش هاست

همه اجساد هواپیمای تهران- یاسوج متلاشی شدند

این دنباله های جذاب

بارش تگرگ های عظیم الجثه در مدینه منوره

احمدی نژاد: پیشنهادات مرا به رفراندوم بگذارید

حضرت ام البنین کیست؟

بهناز کیباخی، فاطمه جان احمدی بررسی و نقد اولین آثار اسماعیلی (نیمه سده دوم تا نیمه سده چهارم)

روزنامه نگارانی که فردا نیستند!

محسن نیازی، محمد عباس زاده، موسی سعادتی بررسی جامعه شناختی سهم مولفه های سرمایه اجتماعی در تبیین رفتارهای مخاطره آمیز

اتمام خط یک قطار شهری اصفهان تا پایان امسال/ 25 اسفند بلیط مترو برای ترمینال صفه صادر می شود

احمدی نژاد بازداشت نشده است/ مستند تلویزیون درباره سیدامامی درست بود/ آخرین وضعیت اختلاس در وزارت نفت/ دستگیری مسئول سابق حراست بانک مرکزی

سنجش خوشه ای شدن مکانی جرایم مرتبط با سرقت

نقدی بر انتخاب شهردار بوشهر

علی مطهری / دراویش از لحاظ فکری انحرافاتی دارند

غیبت 100 نماینده در جلسه روز پنجشنبه مجلس؛ چه کاری مهم تری از « تصویب بودجه»؟

نمایشگاه «سربند 2» در حوزه علمیه قزوین برپا می شود

نقش ایستگاه های پلیس در پیشگیری از سرقت خودرو

مهدی یزدان شناس، وحید حبیبی راد نقش ادراک از ویژگی های شغل و حمایت سازمانی در رابطه بین شخصیت فوق فعال و آوای کارکنان

دهقانی شهردار بوشهر شد

دوقلو هایی که شهادت بین آن ها فاصله انداخت

قیاس احمدی نژاد با سردسته خوارج در سرمقاله کیهان/هدف مشترک مخالفان داخلی و خارجی دولت/امکان مطرح شدن اتهام مشارکت در قتل برای سعید مرتضوی/با شعار عدالت علیه عدالت!

امین رضا توحیدی ، مصطفی پیرمرادیان تبیین علل غلبه سیاست ورزی بر دین محوری بنی عباس در امر حج و زیارت

لزوم تسهیل روند جذب عضو هیات علمی در وزارت بهداشت

اثبات الهداه بالنصوص و المعجزات اثری وزین در منظومه حدیثی شیعه - بخش اول مکتب کلامی- فقهی شیخ حر عاملی

جامعه ایران در حال زوال اجتماعی است؟

دعای تضمین شده ای که صد هزار برابر خواسته تان داده می شود

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (95)

لاریجانی: مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/ دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

لاریجانی: مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/ دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است