مطالب مرتبط:
تراکنش مالی بی هویت نشانه اختلال در نظام بانکی کشور است
فرهنگ بسیجی مظهر ثبات، افتخار و عظمت نظام اسلامی ایران است
در بیانیه ششمین کنگره کانون تربیت اسلامی تأکید شد تشکیل شورایی متشکل از دولتمردان اقتصادی برای حل مشکلات فرهنگیان/ ریاست دانشگاه فرهنگیان به یک فرهنگی متعهد سپرده شود
فرهنگ بسیجی مظهر ثبات، افتخار و عظمت نظام اسلامی ایران است
وحدت امت اسلامی اوجب واجبات است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 آذر 1396 ساعت 15:362017-11-24سياسي

طی بیانیه ای صورت گرفت انتقاد دفتر تحکیم وحدت به نظام بانکداری و عملکرد موسسات بانکی در کشور/ ذبح اسلامی خوک


چرا با توجه به تصویب قانون عملیاتی بانک بدون ربا در سال 62 کشور در گرداب بحران اقتصادی بیش از پیش فرو می رود و یا چرا باید در این کشور که باحاکمیت اسلام است نحوه ارائه تسهیلات اینگونه باشد.

- انتقاد دفتر تحکیم وحدت به نظام بانکداری و عملکرد موسسات بانکی در کشور/ ذبح اسلامی خوک دفتر تحکیم وحدت اعلام کرد: چرا با توجه به تصویب قانون عملیاتی بانک بدون ربا در سال 62 کشور در گرداب بحران اقتصادی بیش از پیش فرو می رود و یا چرا باید در این کشور که باحاکمیت اسلام است نحوه ارائه تسهیلات اینگونه باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه "، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) که هر هفته همزمان با برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه در سراسر کشور بیانیه ای صادر می کند، این هفته در بیانیه خود به نقد نظام بانکی کشور پرداخته و اعلام کرده است: چرا با توجه به تصویب قانون عملیاتی بانک بدون ربا در سال 62 طی حدود 34سال کشور در گرداب بحران اقتصادی بیش از پیش فرو می رود، در حالی که بانک ها به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شدند و تعداد شعب بانک ها در ایران حدود دو و نیم برابر تعداد بانک ها در کشور آلمان است و یا چرا باید در کشور جمهوری اسلامی که با حاکمیت اسلام است باید نحوه ارائه تسهیلات اینگونه باشد و بهره بانکی که به نص صریح قران جنگ با خداست باید اینگونه در کشور رواج داشته باشد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: یکی از مسائل اصلی در جمهوری اسلامی از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز وضعیت اقتصادی با محوریت اسلامی است.

متاسفانه نظام اقتصادی آنگلوساکسونی که همزمان در دوران طاغوت توسط غربی ها و بدون توجه به محور اسلامی تدوین شده بود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تغیری اندک، و در ظاهر با نظارت شورای فقهی پوسته اسلامی گرفت.

نظامی اقتصادی با چهار بازو بانکی، بورس، بیمه و اوراق بهادر سیستم پولی کشور را اداره می کند.

این درحالیست که قریب بر 38سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می گذرد ولی تاکنون تغییر شگرفی در سیستم پولی بانکی دیده نشده و همچنان در گرداب بحران اقتصادی به سمت نابودی کشیده می شود.

در ادامه این بیانیه ضمن اعتراض به عملکرد مؤسسات بانکی تاکید شده است: اولین تغییرات در نظام پولی و بانکی، حدود 4سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یعنی در سال 62 توسط مجلس شورای اسلامی انجام شد.

طی این تغییرات که به نام قانون عملیاتی بانکی بدون ربا، شامل 27ماده و 4 تبصره است، بانک ها موظف می کند تا با توجه به این قوانین شکل اسلامی به مبادلات پولی خود بدهند.

این قوانین بعد از تصویت در مجلس شورای اسلامی به مجلس خبرگان فرستاده شد و پس از تایید مجلس خبرگان طی نامه ای به دفتر ریاست جمهوری ارسال و سپس به نخست وزیر وقت ارجا، شد.

در قسمت دیگری تاکید شد: از اصلی ترین بندهای این قانون که در ماده دوم قانون عملیات بانکی بدون ربا به آن توجه بسزایی گردید، اعطای وام و اعتبار بدون بهره و طبق مقررات اسلامی است.

البته این مسئله زمانی دردناک تر می شود که دستگاه های نظارتی بانک مرکزی و شورای فقهی بانکداری اسلامی، برای اینگونه مسائل فقط قالب اسلامی درست کردند و به جای آنکه با توجه به قانون، باید بهره از نظام بانکی کشور حذف می شد، ولی با گذشت بیش از 30سال نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران با سود حدود 15درصد در سال رتبه 121 نظام پولی و بانکی را به خود تخصیص داده است.

در این تقسیم بندی، کشور ژاپن با 0.

1 درصد در سال رتبه اول را به خود تخصیص می دهد.

البته این نیز در بانکداری اسلامی جایز نیست.

این اتحادیه دانشجویی ادامه داد: دیگر نقض بانکداری در جمهوری اسلامی اعطای تسهیلات مغرضانه است و به جای آن که این تسهیلات در مسیر بهبود وضعیت معیشت یا ایجاد روند اشتغال باشد با وام های جهت دار سعی در تغییر ذائقه مردم دارد.

به عنوان مثال مشکلات مالی که از موانع ازدواج محسوب می شود با بهانه عدم بودجه کافی تنها به اعطای وام 10میلیون تومانی اکتفا می نمایند، ولی در سوی دیگر با اعطای وام جهت دار و موضوعی 20میلیون تومانی و با محوریت خالی کردن انبارهای خودروسازها، مردم را به خرید خودروهای بی کیفیت سوق می دهند، و یا به نحوی دیگر با ارائه وام های تولیدی با سودهای غیر قابل قبول سعی در ایجاد تولید و اشتغال دارند در حالی که به بیان دیگر سود خالص از تولید، 12در صد است در حالی که بهره بانکی حدود 15درصد و این یعنی 3 درصد به ضرر تولید کننده! این داستان زمانی غم انگیز تر می شود که فساد در اعطای وام های بانکی یکی پس از دیگری آشکار می شود در حالی که برای اعطای وام حداقلی ازدواج دچار پیج و خم بروکراسی اداری می گردد.

ولی وام های کلان کشوری با امضاهای طلایی برخی مسئولین میلیون ها تومان بدون بهره اعطا می شود که این نیز دردی بر ملت شریف ایران است.

در ادامه آمده است: مسئله بعدی رشد قارچ گونه مؤسسات فاقد مجوز از سوی بانک مرکزی است.

به طوری که یک دستفروش ساده که برای امرار معاش خود در خیابان فعالیت می کند توسط مامورین ذی ربط معاخذه می شود ولی مؤسسات زنجیره ای در سطح کلان کشوری چندین ماه بدون هیچ مجوز و نظارتی به پذیرفتن سپرده مردم می پردازند.

این خود ضربه ای بر اعتماد اقتصادی و امنیت روانی جامعه نیز می زند.

مسئله بعدی معوقات بانکی بوده که بخش کثیری از مبالغ بانکی در دست عده معدودی است.

معوقاتی که اگر در شریان اقتصادی کشور جاری شود اکثر بحران های اقتصادی بانکی را بهبود می بخشد.

ولی متأسفانه عدم نظارت و امضاهای طلایی بر این مسئله دامن می زند.

به همین دلیل بانک ها برای تامین کمبود بودجه به جای پرداختن به مسائل بانکی خود، به طور مستقیم در اقتصاد ورود پیدا کردند و به عنوان یک بنگاه اقتصادی سعی در بهبود وضعیت خود می کنند.

این در حالی است که بانک با داشتن سپرده های مردمی نباید به طور مستقیم به مسائل اقتصادی از جمله ساختمان سازی یا تولید ورود پیدا کند و این دقیقا اصلی ترین مسله محسوب می شود که سیستم بانکی را از رسالت خود دور نگه می دارد.

در پایان تاکید شد: سوال اینجاست که چرا با توجه به تصویب قانون عملیاتی بانک بدون ربا در سال 62 طی حدود 34سال کشور در گرداب بحران اقتصادی بیش از پیش فرو می رود، در حالی که بانک ها به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شدند و تعداد شعب بانک ها در ایران حدود دو و نیم برابر تعداد بانک ها در کشور آلمان است یا چرا باید در کشور جمهوری اسلامی که با حاکمیت اسلام است باید نحوه ارائه تسهیلات اینگونه باشد و بهره بانکی که به نص صریح قران جنگ با خداست باید اینگونه در کشور رواج داشته باشد.

لازم به ذکر است این بیانیه توسط اعضای دفتر تحکیم وحدت بین نمازگزاران تهران و سایر شهرستان های کشور نیز توزیع شد.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/a2ln5l نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: اسلام - اسلامی - بانک - پیروزی انقلاب اسلامی - اقتصادی - کشور - انقلاب اسلامی - بحران اقتصادی - بانکی - بیانیه - جمهوری اسلامی - انجمن های اسلامی دانشجویان - نظام - تسهیلات - بحران - قانون - دفتر - وحدت - مجلس شورای اسلامی - وضعیت اقتصادی - جمهوری - انتقاد - شورای - نظام بانکی - بهره بانکی - دانشجویان - خبرنگار - دانشگاه - اعتراض - نابودی

آخرین اخبار سرویس:
سیامک باقری چوکامی اشاعه مصرف گرایی فرهنگی جنگ نرم بی مقاومت

3 روایت موازی از خشونت

سارا زمانی رنجبر گرمرودی ,سیدابوالفضل رضوی روش شناسی تاریخ نگاری مسعودی در کتاب التنبیه و الاِشراف

عکس/ روسیه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری

متن حکم قطعی «حمید بقایی» منتشر شد +متن کامل

علی آدمی، نیما رضایی بررسی تحول در گفتمان های امنیتی-نظامی مطرح در جهان اسلام با استفاده از نظریه تحلیل گفتمان ‏‏لاکلاو و موفه‏

رحیم مشایی بازداشت شد

به خاطر حرف هایی که گوش نکردید

کرم سیاوشی، رمضانعلی بیگدلی بازکاوی مقصود از قتل نفس در آیه فَاقْتُلُوا أنْفُسَکُمْ (بقره: 54)

نقش مهم رایزن اقتصادی در سفارتخانه ها چیست؟

فعالان میراث فرهنگی خواستار توجه به میراث فرهنگی خوزستان شدند

دولت لایحه جامع نظام انتخابات را به مجلس ارائه کند

عباس احمدی سعدی عنصر توجیه در نظریه معرفت شناسی افلاطون

اصول 22 گانه فرماندهی در «ارتش حزب الله» به روایت «مهدی باکری»

دولت الکترونیک از فساد، رانت و زیرمیزی جلوگیری می کند

توضیح رنجبرزاده درباره اشتباه در تلفظ «لوور»

شرایط و معیارهای «رجل سیاسی ـ مذهبی» برای ریاست جمهوری

کارشناسان یونسکو خواستار اصلاح پرونده جهانی راه آهن ایران شدند

طرح کسرخدمت ایثارگران با سابقه 28 و 29 ماه در سال 97 هم ادامه دارد

نوروز را با یک هدیه سرخ شروع کنید + جزییات

پاسخ مشاور احمدی نژاد به سرمقاله کیهان: آقای شریعتمداری ما انگلیسی هستیم یا شما؟

واکنش به یک ادعا درباره روحانی

شمخانی: ایران هیچ گونه تغییر و تفسیری را که محدود کننده برجام باشد نمی پذیرد

جزییات سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب در حرم رضوی

وزیر دفاع تونس:برگزاری انتخابات یکی ازعلل تمدید حالت فوق العاده بود

علی اصغر آخوندی بازشناسی کارکردهای تفسیری فاصله

سیدحامد نیازی تحلیل روش شناختی و محتوایی تاریخ نگاری طبرسی با تکیه بر إعلام الوری بأعلام الهدی

روسیه: برجام تکمیل است

ثبت 64 وقف جدید به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان در خراسان شمالی

اقدام قاطع مدیرعامل جدید شرکت مخابرات در قطع همکاری با مشاوران خارجی قابل تقدیر است/ عملکرد مهندس صدری فتح باب خوبی است و باید الگوی سایر مدیران باشد

تفاوت سنی مشهود آقای بازیگر و همسر دومش/عکس

لایحه بودجه 97 نسبت به لوایح سال های گذشته، عدالت محورتر بود

پیامدهای نگاه غلط به مسأله اشتغال

آیت الله ایمانی استعفا نداده است

تصمیم جدید آمریکا خشم چین را برانگیخت

اولین راهپیمایی ضد دولتی به شکل تهاجمی با ابتکار چه کسی بود؟

اسماعیل سلطانی بیرامی، مریم شمخانی نشانگرها و حکمت های حذف جواب شرط در قرآن کریم

نشست جداگانه وزیر کار با نمایندگان کارگری

آغاز اجرای طرح شهر دانش دانشگاه تهران از سال 97

تصمیمات مهم اقتصادی که می شود در 97 گرفت/این استعفای یک فرد نیست/ پیچیدگی تعریف رجل سیاسی/توصیه های 29 سال پیش امام (ره) به جریان های سیاسی

محمدصادق تقی زاده طبری ,آسیه گنج خانی جایگاه حکمت در نظام فکری و مدل حکومتی فارابی

دلتنگی های مادرانه در آستانه نوروز

جرآت پیاده روی در این مسیر

کشف حجاب خانم بازیگر و خداحافظی از بازیگری!

بهترین زمان برای پذیرش توبه

آیا میان نصب تجهیزات نظارتی CTBT و ترور دانشمندان هسته ای ارتباطی وجود دارد؟ +عکس

محمد خامه گر نگاهی به چگونگی نزول سوره های قرآن کریم

نیلی احمدآبادی در گفت وگو با فارس خبر داد آغاز اجرای طرح شهر دانش دانشگاه تهران از سال 97

برچیدن بساط 8 کارتل بزرگ اقتصادی در شهرداری/تقاضای رشوه از یک سوم ارباب رجوعان

پرونده های جدید زمین خواری در کمیسیون اصل 90/ بررسی معوقات بانکی

عبدالرفیع رحیمی ,مسعود آدینهوند بررسی آراء و افکار مادلونگ درباره فرقه اسماعیلیه از آغاز تا تأسیس دولت فاطمیان

برخی شغل ها برای روحانیت ممنوعه است و روحانی با مدرک طلبگی حق ندارد به آن شغل ها مشغول شود

7 نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

مجموعه پیام تسلیت درگذشت عمو

مشایی و بقایی عوامل انگلیس هستند

از زلزله، داعش و نجومی بگیرها ننویسید تا ممنوع القلم نشوید!

پشت پرده استعفای شهردار تهران در آستانه سال نو چیست؟!

گاهی در مجمع نظری مخالف رهبری می دهیم/ برخی اعضای مجمع، مخالف عضویت احمدی‎ نژادند

حاجی فیروز های تحصیل کرده

27 درصد از اعضای هیات علمی وزارتخانه های بهداشت و علوم زن هستند

تصاویر/ سقوط و برخورد یک هواپیما با منزل مسکونی در فیلیپین

واکنش احمدی نژاد به بازداشت مشایی

پیام توییتری رییس پیشین اف بی آی به ترامپ

گل دوم هیرنفین به اوترخت توسط قوچان نژاد

واکنش سفیر ایران در لندن به خبری درباره ارتباط میان مشایی و همسر دکتر فاطمی

10 مقصد بکر داخلی برای سفرهای نوروزی

امنیت سیستم عامل آی او اس به خطر افتاد!

نشست خصوصی وزیرکار با نمایندگان کارگری برای حداقل دستمزد 97

سعید راد در کنار همسر دومش

انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد

واکنش بعیدی نژاد به انتشار خبر ارتباط میان مشایی و همسر وزیر خارجه مصدق

ابلاغ قانون بودجه 97

محمد نقیب زاده کاربرد فعل و ضمیر جمع ما برای خدای یکتا در قرآن

فارس خبر می دهد نشست جداگانه وزیر کار با نمایندگان کارگری در حاشیه شورای عالی کار

برگزیدگان جشنواره فریادهای خاموش در خوزستان معرفی شدند

تجمع خلبانان هما امروز در محوطه شرکت ایران ایر

به خاطر حرف هایی که گوش نکردید

حذف یک مصوبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام

یادداشت/حسین شمسیان به خاطر حرف هایی که گوش نکردید

مشایی بازداشت شد

آخرین عکس "مارال فرجاد" با لباس زمستانی

محو خودکار امضاهای طلا یی

واکنش تصویری عارف به استعفای نجفی!

پوشش عجیب و متفاوت "بهنوش بختیاری" /عکس

گردشگران ایرانی در سفر به ترکیه رکورد شکستند

پرواز های یکشنبه 27 اسفند ماه از فرودگاه بین المللی ارومیه

چگونگی شکایت از آرایی که غیابی صادر شده اند!

آدم هایی که عقیده ها را درست در زندگی شان جاری می کنند

شبکه استانی کُرد برای دومین سال پیاپی در جایگاه برترکشوری قرار گرفت

کشف پیکر 4 شهید دفاع مقدس در عراق

واکنش بعیدی نژاد به انتشار خبر ارتباط میان مشایی و همسر وزیر خارجه مصدق

برگزیدگان جشنواره فریادهای خاموش در خوزستان معرفی شدند

برگزاری دومین یادواره شهدای نیروی انتظامی در شرق استان تهران

فال روزانه یکشنبه 27 اسفند 1396

آخرین وضعیت پرونده سقوط پرواز تهران ــ یاسوج در دادستانی کل

امام جمعه ساوجبلاغ :مسجد مهمترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود

جنبش النهضه تونس با تغییر دولت این کشور مخالفت کرد

تبریک عید نوروز توسط مامه تیام

آستان قدس رضوی یک دولت فرهنگی اقتصادی است / بانک بدون ربا مشکلات مردم را حل می کند

حضور دوباره کارشناس جنجالی یزدی در تلویزیون +ویدئو

طی بیانیه ای صورت گرفت انتقاد دفتر تحکیم وحدت به نظام بانکداری و عملکرد موسسات بانکی در کشور/ ذبح اسلامی خوک

طی بیانیه ای صورت گرفت انتقاد دفتر تحکیم وحدت به نظام بانکداری و عملکرد موسسات بانکی در کشور/ ذبح اسلامی خوک