مطالب مرتبط:
افتتاح پژوهشکده مواد نوین سرامیکی در یزد با حضوررییس جهاددانشگاهی کشور
جهاد دانشگاهی در سیاست گذاری کلان کشور نقش آفرینی کند
سامانه کنترل تردد آنلاین شناورهای صیادی راه اندازی می شود
احداث نیروگاه برق جایگزین راه اندازی واحدهای پتروشیمی در خزر شود
راه اندازی سامانه جامع رصد کارگاه ها در چهار استان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 آذر 1396 ساعت 14:452017-11-23دانش

واگذاری ماموریت های کلان به جهاد دانشگاهی/راه اندازی پژوهشکده مواد نوین سرامیکی در یزد


همزمان با برگزاری گردهمایی معاونان پژوهشی جهاد دانشگاهی، پژوهشکده مواد نوین سرامیکی با هدف بومی سازی دانش فنی سرامیک های صنعتی افتتاح شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، چهل و هشتمین گردهمایی معاونان پژوهشی جهاددانشگاهی های سراسر کشور از روز چهارشنبه اول آذرماه با حضور دکترحمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونان پژوهشی واحدها، پژوهشگاه ها، پژوهشکده ها و سازمان های جهاددانشگاهی و همچنین مقامات استانی به میزبانی جهاد دانشگاهی استان یزد آغاز به کار کرد.

این گردهمایی به مدت دو روز با هدف تبادل تجربیات و سیاست گذاری پیرامون ماموریت های پژوهشی جهاددانشگاهی برگزار شده است.

در حاشیه این گردهمایی پژوهشکده مواد نوین سرامیکی جهاددانشگاهی استان یزد نیز افتتاح شد.

لزوم توجه به دانش بنیان اداره شدن کشور دکتر حمیدرضا طیبی در چهل و هشتمین گردهمایی معاونان پژوهشی جهاددانشگاهی های سراسر کشور با تاکید بر اینکه کشور برای رسیدن به پیشرفت باید دانش بنیان اداره شود، افزود: بازار دنیا برای کشورهایی که دارای اقتصادهای مبتنی بر تولید ملی هستند و از این بخش درآمد کسب می ‎‎کنند، محدود است لذا فناوری به عنوان ابراز رقابت در این بازار محدود مورد اهتمام است و باید همه تلاشمان را برای ارایه فناوری و خدمات بهتری کنیم.

طیبی محدودیت منابع را یکی از دلایل لزوم توجه به موضوع فناوری و توسعه آن در کشورها از جمله کشورمان خواند و تاکید کرد: امروز اقتصادهای منبع بنیان جای خود را به اقتصادهای دانش بنیان داده اند و در این راستا نیز رقابت سنگینی بین کشورهای دارای دانش و فناوری برقرار است.

رییس جهاددانشگاهی یکی از فلسفه های تشکیل جهاددانشگاهی در سال 1359 را اثبات توان کشور در توسعه فناورانه و تولید ثروت و قدرت از فناوری ذکر کرد و ادامه داد: جهاددانشگاهی به دو روش توسعه فناوری را دنبال می کند، یکی از این روش ها "عرضه محور" یعنی در راستای شناسایی نیازهای کشور و سپس تدوین برنامه برای رسیدن به فناوری و پژوهش های بنیادی که از طریق برنامه های توسعه جهاددانشگاهی بیان کرد.

طیبی در ادامه با اشاره به تدوین برنامه ششم جهاددانشگاهی، گفت: در این برنامه تاکید داریم که واحدهای جهاددانشگاهی در استانها براساس مزیت های بومی و نیازهای علمی منطقه، فعالیت های شاخص داشته باشند و منظور از این فعالیت های شاخص در جهاددانشگاهی در حد تبدیل شده آنها به قطب منطقه، ملی و حتی بین المللی است.

طیبی روش دیگر جهادانشگاهی برای توسعه فناوری را براساس ماموریت محور بودن دانست و در این باره ابراز امیدواری کرد که نظام براساس توانمندی های جهاددانشگاهی ماموریت های کلان خود را به این سازمان واگذار کند.

راه اندازی پژوهشکده مواد نوین سرامیکی وی با اشاره به راه اندازی پژوهشکده مواد نوین سرامیکی در جهاددانشگاهی یزد، اظهار کرد: توقع ما از جهاددانشگاهی فعالیت و ارایه خدمات در سطح ملی و بین المللی است و امیدواریم استاندار جدید نیز وعده ‎‎ های عملی نشده استاندار سابق را در این رابطه عملی کنند.

رییس سازمان جهاددانشگاهی تاکید کرد: قطعاً اگر در این حوزه عقب بنشینیم سایر رقبای خارجی از ما پیشی خواهند گرفت و در آینده در بحث سرامیک های صنعتی با مشکل مواجه خواهیم شد.

واگذاری 7 ماموریت جدید برای جهاد دانشگاهی وی با اشاره به واگذاری 7 ماموریت شورای راهبری نقشه جامعه علمی کشور به جهاددانشگاهی، اولین و مهمترین تلاش جهاددانشگاهی در قبال این ماموریت ها را اجرایی کردن آنها عنوان کرد و گفت: در همین راستا با کمک نمایندگان مجلس براساس قانون توسعه اقتصادی در تلاش برای جذب منابع از سازمان برنامه و بودجه برای اجرای این ماموریت ها هستیم.

وی از جمله این ماموریت ها به موضوعات حمل و نقل ریلی و تامین آب شیرین ها اشاره کرد و گفت: یکی از راه های رسیدن به این مهم استفاده از رقبای خارجی برای گرفتن امتیاز فناوری از آنهاست که براساس آن تلاش داریم در بخش ریلی 85 درصد و در بخش آب شیرین کن ها 75 درصد از فناوری را خارج کشور خریداری کنیم.

طیبی ابراز امیدواری کرد که با جاری شدن این ماموریت ها در سازمان برنامه و بودجه، این موضوعات هر چه زودتر مراحل تحقق خود را سپری کند .

اجرای برنامه های جهاد دانشگاهی وی گفت: با توجه به این که کشور برنامه مدونی در حوزه توسعه فناوری ندارد و عمده بار این حوزه بر دوش بخش های فعال در حوزه فناوری است، تلاش داریم که برنامه های جهاددانشگاهی در این حوزه را با جدیت دنبال کنیم ولی یکی از مشکلات این حوزه افزایش اعتبارات مالی برای عملیاتی شدن برنامه ها است ولی واحدهای جهاددانشگاهی نیز باید متناسب با برنامه هایشان برای افزایش این اعتبار تلاش کنند .

رییس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اجرای برنامه های درازمدت برای پیشرفت کشور زمان بر است، تحقق آنها را نیازمند ثبات برنامه ها و سیاست ها دانست و گفت: در کشور دو دیدگاه و نگرش در باره توسعه علمی داریم ولی باید به نحوی عمل کنیم که من احترام به هر دو دیدگاه، هم مرز انقلابی بودن و اتکای به داخل و هم ارتباط با دنیا را حفظ کنیم تا بتوانیم شرایط برای برنامه ریزی ‎‎ های بلندمدت پیشرفت کشور را داشته باشیم .

رییس جهاددانشگاهی گفت: علاوه بر رایزنی برای کسب منابع مالی برای اجرای برنامه ها، تعامل با مدیران استانی با توجه به این برنامه ها جهاددانشگاهی در استانها براساس توانمندی های بومی و ایجاد ثروت بر پایه آنهاست، برای جهاددانشگاهی بسیار مهم است .

وی گفت: درخواستی به سازمان برنامه و بودجه برای استانی شدن اعتبارات تجهیز و تملک و دارایی جهاددانشگاهی های استان ها داده ایم که امیدواریم از این طریق استانداران بتوانند به صورت قانونی به جهاددانشگاهی های استانها کمک کنند .

طیبی با اشاره به انعقاد قراردادهای جهاددانشگاهی به صورت حرفه ای، بر تغییر روش بازاریابی در جهاددانشگاهی با توجه به شرایط حاکم بر کشور تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکید جهاددانشگاهی بر رعایت اصول اخلاقی باید بازاریابی را به شرکت ها واگذار کنیم تا بتوانیم امور دیگر را با تمرکز بیشتری پیش ببریم .

توسعه فناوری های از اقدامات جهاد دانشگاهی رییس جهاد دانشگاهی به تشریح پیشرفت های فناوری جهاددانشگاهی در حوزههای مختلف پرداخت و به عنوان نمونه به ساخت ups های صنعتی، سیستم برق و کنترل دکل‎های حفاری، انتقال قدرت در ولتاژهای بالا، نمک زدایی از نفت خام، ساخت دکل‎‎ها و مته‎‎های حفاری، ساخت فرستنده‎‎های مختلف از جمله ساخت فرستنده تلویزیونی دیجیتال روستایی، ساخت فیلترها و نیز اقدامات صورت گرفته در حوزه پزشکی بالاخص همانندسازی، سلول درمانی و درمان سرطان پستان در زنان و غیره اشاره کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تاکید بر نگاه ماموریت محوری جهاددانشگاهی در کنار فعالیت‎‎ها عرضه محور، گفت: در برنامه ششم جهاددانشگاهی تلاش شده تا همه واحدهای جهاددانشگاهی براساس نیازهای ملی و مزیت‎‎های بومی کارهای شاخص و مستعد قطب شدن در سطح ملی و بین المللی فعالیت کنند.

وی یکی از مهمترین مشکلات تحقق این برنامه را تامین منابع مالی دانست و خواستار اهتمام مسئولان سازمان برنامه و بودجه به درخواست جهادانشگاهی مبنی بر استانی شدن بودجه تجهیزاتی و تملکی جهاددانشگاهی شد تا استانداران بتوانند به طور قانونی به واحدهای جهاددانشگاهی در استان هایشان کمک کنند.

طیبی همچنین از دولتمردان خواست تا ماموریت‎‎های کلان نظام را براساس توانمندی‎‎های جهاددانشگاهی به این نهاد واگذار کنند.

طیبی در پایان به اولویت‎‎های جهاددانشگاهی در حوزه توسعه فناوری حمل و نقل ریلی و تامین آب شیرین ها در کشور که با خرید 85 درصد دانش خارجی در بخش ریلی و 75 درصد فناوری خارج کشور در حوزه آب شیرین‎‎کن‎‎ها انجام خواهد شد، اشاره و خواستار اجرایی شدن ماموریت‎‎های محوله به این نهاد با حمایت‎‎های سازمان برنامه و بودجه شد.

تلاش برای بومی سازی دانش سرامیک های صنعتی مهدی باصولی رییس جهاد دانشگاهی استان یزد نیز در این گردهمایی با اشاره به سابقه فعالیت این واحد جهاددانشگاهی، گفت: تاکنون 8 مرکز در بخش آموزش های کوتاه مدت جهاددانشگاهی یزد فعال شده اند.

از این تعداد 2 مرکز در شهرستان ها و 6 مرکز دیگر در مرکز استان فعالیت دارند.

باصولی، با اشاره به سابقه ی درازمدت فعالیت های پژوهشی جهاددانشگاهی یزد در حوزه سرامیک های صنعتی، گفت: جهاددانشگاهی یزد در سال های اخیر تمرکز بیشتر روی این حوزه داشت و تلاش کرده تا در راستای تجاری سازی دانش بومی از این مزیت بهره لازم را داشته باشد که راه اندازی پژوهشکده مواد نوین سرامیکی از جمبه دستاوردهای این اقدامات است.

رییس جهاددانشگاهی یزد با اشاره به این که این پژوهشکده دارای سه گروه پژوهشی سرامیک های صنعتی، نانومواد سرامیکی و بیومواد سرامیکی است، از فعالیت شش مرکز خدمات تخصصی در بخش های مختلف این سازمان خبر داد.

باصولی از تلاش برای توسعه درآمدی سازمان جهاددانشگاهی استان با تکیه بر تجاری سازی در حوزه سرامیک های صنعتی خبر داد و در این باره گفت: علاوه بر تقویت مراکز موجود، سعی شد تا مراکز جدید براساس درآمدزایی پایدار شکل داده شوند.

وی گفت: در همین راستا نیز پایلوت تولید قطعات وی‍ژه سرامیکی در این سازمان راه اندازی شده و هم اکنون اماده بهره برداری است و امیدواریم هر روز حلقه تولید دانش به ثروت را بهتر و کامل تر دنبال کنیم.

باصولی یکی دیگر از موضوعات مورد اهتمام جهاددانشگاهی یزد در این بخش را رنگ های گیاهی خواند و ابراز امیدواری کرد که به زودی به مرحله تجاری سازی راه یابد.

برنامه ششم جهاد دانشگاهی و تلاش برای حل مشکلات کشور دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی نیز در گردهمایی معاونین پژوهشی جهاددانشگاهی های سراسر کشور خاطرنشان کرد: در سال 1395 در حوزه پژوهش و فناوری 1624 طرح با اعتباری معادل 372 میلیارد تومان در جهاد دانشگاهی اجرایی شده است.

پورعابدی با اشاره به موضوع برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: برنامه ششم توسعه با محوریت برقراری ارتباط ساختارمند بین منابع و برنامه ها تدوین شده است.

وی با طرح این سئوال که مگر ممکن است مأموریت و برنامه را بدون منابع مالی یا با منابع کم اجرا کنیم؟ بیان کرد: اگر موضوع فعالیت خود را درست انتخاب کنیم و با منابع محدود جهاد فاز صفر آن را درست اجرا کنیم، منابع برای بقیه راه را بدست می آوریم.

وی همچنین اظهار کرد: نگاه ما در تهیه برنامه­ ها باید کاملاً مسئله محور و معطوف به حل مشکلات کشور باشد؛ لذا در تهیه برنامه ششم همه واحدهایی که هنوز در حوزه پژوهش و فناوری زمینه کاری را انتخاب نکرده اند، باید زمینه های کاری خودشان را درست انتخاب و در طی مدت برنامه پنج ساله، آن را اجرا کنند.

وی افزود: سایر واحدها نیز که دارای برنامه هستند، باید برنامه توسعه خودشان را در طی برنامه ششم مشخص و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنند.

پورعابدی تاکید کرد: برنامه ششم توسعه باید شکوفا شدن حوزه علوم انسانی در جهاد دانشگاهی باشد که بر این اساس باید اولویت ها را مشخص شود و روی ارائه راه حل برای آنها، کار علمی صورت پذیرد.

وی گفت: باید با همکاری واحدها و پژوهشکده ­ها و به ویژه پژوهشگاه علوم انسانی تلاش شود مسائل ملی انتخاب و مرزهای فیزیکی گروه ­های پژوهش برای حل آنها برداشته شود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهتمام به موضوع بازآفرینی در حوزه پژوهش و فناوری، هدف از این مهم را سرعت دادن به حل مشکلات واحدها در دفتر مرکزی، کمک به واحدها در تأمین منابع جهت اجرای برنامه، کمک به بازاریابی برای فناوری­ های تولیدی و یا توانمندی ­ها در حوزه علوم انسانی و نظارت بر حسن اجرا خواند.

وی به برخی موضوعات قابل تامل در حوزه پژوهش وفناوری نیز اشاره کرد و در این خصوص به تجمیع ساختارها، امکانات و منابع انسانی برای ورود به کارهای بزرگ، جذب هوشمندانه منابع انسانی در حوزه پژوهش وفناوری، تخصیص پول هوشمند و تخصیص هوشمندانه پول و ارتباط مناسب و سیستمی حوزه پژوهش و فناوری با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهاد دانشگاهی، توجه به بخش خصوصی، مالکیت معنوی و توجه به حقوق IP و نقش آن در تجاری سازی، ارتباطات ملی و بین المللی، استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و اعضای هیئت علمی و ترویج فرهنگ تجاری سازی در همه سطوح اشاره کرد.

پورعابدی همچنین بر تشکیل تیم- پروژه و شرکت -پروژه در جهاد تاکید کرد و افزود: استفاده از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در اجرای پروژه های پژوهشی، این که مراکز خدمات تخصصی باید به حوزه تجاری سازی نزدیک شوند و به سوی شرکت سوق پیدا کنند، بکارگیری نیروهای مجرب در انجام طرح های بزرگ و استفاده از شیوه های نوین تامین مالی، باید در دستور کار باشد.

جهاد دانشگاهی در سیاست گذاری کلان کشور نقش آفرینی کند سعید نمکی معاون علمی، اجتماعی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این گردهمایی با بیان اینکه دو خطای استراتژیک در نظام برنامه ریزی کشور انجام شده است، اظهار کرد: پنج برنامه توسعه قبل و پنج برنامه توسعه ای در بعد از انقلاب برای توسعه کشور تدوین و اجرایی شده که در هیچ کدام نقش انسان توسعه یافته دیده نشده است.

وی با بیان اینکه انسان توسعه یافته نقش مهمی در پیشرفت های مختلف و کاهش هزینه های کشور ایفا می کند، گفت: متأسفانه تاکنون هزینه های مربوط به آموزش و پژوهش در کشور به عنوان سرمایه گذاری در راستای توسعه یافتگی دیده نشده و این یکی از مهمترین اشتباهات مدیریت و برنامه ریزی کشور بوده است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه توسعه از مسیر توسعه یافتگی نیروی انسانی می گذرد و انسان توسعه یافته جز از مسیر آموزش و پژوهش بدست نمی آید، تصریح کرد: این تفکر در حال نهادینه شدن در نظام مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

نمکی عدم تعیین اولویت های پژوهشی کشور را یکی از اصلی ترین معضلات برنامه ریزی کشور دانست و بیان کرد: براساس آمار به دست آمده در سال 1395 بیش از 44 درصد بیکاران کشور لیسانس و فوق لیسانس هستند و فقط چهار درصد بی سواد هستند.

وی با بیان این که نظام تربیتی و آموزشی کشور برای خلق ثروت تدوین نشده است، گفت: در حال حاضر چهار درصد از داروی وارداتی کشور معادل 96 درصد تولید داخل ارزبری دارد.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این که جهاد دانشگاهی باید در سیاست گذاری پژوهش های کشور نقش آفرینی کند، تأکید کرد: ساماندهی ظرفیت های پژوهشی یکی از اولویت های اجرایی در راستای تدوین برنامه های توسعه ای است.

این مقام مسئول فعالیت های جزیره ای فعالیت های پژوهشی کشور را دومین اشکال مدیریتی و اجرایی برنامه های پژوهشی ایران عنوان و ادامه داد: نگاه جزیره ای به فعالیت های پژوهشی نگاهی خطرناک است و باید هر چه سریعتر اصلاح شود.

نمکی شناسایی امکانات کشور را ضروری دانست و بیان کرد: در شرایط کنونی بخش خصوصی مقتدر در حوزه پژوهشی در کشور وجود ندارد و این از دیگر معضلات توسعه ای کشور است.

وی با بیان این که عدم توجه به صادرات محصولات داخلی و عدم انجام فعالیت کامل واحدهای R&D پژوهشی تا صادرات را از دیگر اشکالات توسعه ای و پژوهشی کشور است، افزود: کار بخش پژوهشی این است که در حل مسائل و گروه های فروش و صادرات بخش صنعتی حضور فعال داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به این که نقش جهاد دانشگاهی خیلی فراتر از فعالیت های کنونی است، گفت: جهاد دانشگاهی باید به عنوان اتاق فکر و چراغ راه در کنار نظام برنامه ریزی کشور حضور داشته باشد و در سیاست های گذاری های کلان کشور به دولت کمک کند.

نمکی در ادامه نظارت بر فعالیت های پژوهشی و توسعه ای کشور از طرف دولت را از دیگر رسالت های جهاد دانشگاهی دانست و بیان کرد: جهاد دانشگاهی باید رسالت خود را در راستای توسعه همه جانبه کشور ایفا کند.

وی توجه ویژه به حوزه سلامت، حوزه اجتماعی، آب و محیط زیست، دفاع و امنیت را محورهای اصلی توسعه کشور دانست و خاطرنشان کرد: واگذاری مدیریت برنامه ریزی به استان ها یکی از برنامه های در دستور کار دولت است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: جهاددانشگاهی - جهاد - فناوری - کشور - جهاد دانشگاهی - پژوهشکده - توسعه - برنامه - شورای عالی انقلاب فرهنگی - استان - انقلاب فرهنگی - افتتاح - نوین - عالی - دانش و فناوری - برگزار - جهادانشگاهی - تولید - اداره - بازار - بین المللی - چهارشنبه - دکتر - پژوهشگاه - شاخص - استانها - پیشرفت - فرهنگی - فلسفه - حاشیه

آخرین اخبار سرویس:
عیدی وزیر علوم به دانشجویان مناطق زلزله زده

استخدام فروشنده در فروشگاه جوراب های اکتیو در قزوین

امضای قرارداد همکاری میان دانشکده مهندسی عمان با دانشگاه صنعتی امیرکبیر

کانون مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی مرکز نمونه کشوری شد

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در ایماپرداز آذربایجان

فعالیت های فرهنگی باعث ارتقای دانشگاه ها می شود

وارد زندگی خارج از دانشگاه اعضای هیأت علمی نمی شویم

زنان در جمهوری اسلامی بیشترین زمینه پیشرفت در عرصه های آموزشی را داشته اند

پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ابداع روش نوین محاسبه و افزایش بازدهی مشعل های صنعتی

سهم رنان از کرسی های هیات علمی دانشگاه ها

اعلام زمان توزیع کارت کنکور 97

ریاست کارگروه همکاری علمی بین المللی ایران و ژاپن به دانشگاه تربیت مدرس واگذار شد

اطلاعیه دبیرخانه جذب هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان 76 نفر دیگر از اساتید دانشگاه فرهنگیان به عضویت هیأت علمی درآمدند

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی منصوب شد

دانشجویان افغانی باید با پرداخت شهریه، ادامه تحصیل دهند

اختراع «سیستم حفاظت محیطی مبتنی بر ارتباط داده نوری» مورد استقبال قرار گرفته است

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز می فروشم!

خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد از 25 اسفند تعطیل است

کانون مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی مرکز نمونه کشوری شد

راه اندازی نخستین مرکز رشد و خلاقیت دانشگاه های پیام نور

ماجرای اخراج سه استاد دانشگاه شیراز چیست؟/ اگر اخراجم کنند مقابل درب دانشگاه موز خواهم فروخت!

احمد خامسان به سمت سرپرست دانشگاه بیرجند منصوب شد

هفتمین دوره مسابقات ملی «سلام کاپ» برگزار شد/ اهدای بیش از 70 میلیون جایزه نقدی به برگزیدگان

تغییر ژنتیکی، نتیجه سفر یک ساله یک فضانورد!

فلانل چیست و چطور آن را بپوشیم؟

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی منصوب شد

نخستین سمپوزیوم دانشجوییِ «علوم انسانی برای نخبگان؛ دانشگاه برای انسان»

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی منصوب شد

وقتی «عدم نیاز» اسم رمز اخراج دانشجوی بورسیه می شود!

ابداع نسل جدید استنت های زیست تخریب پذیر برای رگ های قلبی

دکتر ابوالقاسم دولتی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی شد

اعزام 300 نفر از دانشجویان دانشگاه مازندران به مناطق محروم

اعلام زمان توزیع کارت کنکور97/بیشترین ثبت نام کنندگان زنان هستند

پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع دانشگاه علوم اسلامی رضوی

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی منصوب شد

زمان توزیع کارت کنکور97 اعلام شد

مجوز تشکیل شورای برنامه ریزی دانشگاه فنی وحرفه ای را صادر شد

وزارت علوم مجوز تشکیل شورای برنامه ریزی دانشگاه فنی و حرفه ای را صادر کرد

دانشگاه آزاد سال 97 به سامانه دسترسی به آزاد به اطلاعات می پیوندد

خبرنامه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت منتشر شد

رسالت دانشگاه آزاد به دانشگاه تراز انقلاب اسلامی نزدیک است

دمنوشی عالی جهت رفع خستگی

برپایی جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علمی کاربردی خراسان شمالی

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی منصوب شد

«ابوالقاسم دولتی» مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی شد

با حکم معاون آموزشی وزیر علوم ابوالقاسم دولتی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی شد

آزمون استخدامی بانک ایران زمین برگزار شد

اولین کمپین دانشجویی «دیابت و پایش قندخون» در ایلام برگزار شد

اختتامیه نمایشگاه عکس اردو های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد برگزار شد

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی منصوب شد

پدیده ای که پدیده نیست

حدود 30 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها را بانوان تشکیل می دهند

استعفای نجفی هنوز پذیرفته نشده است

آزادی 12 زندانی جرایم غیرعمد استان

اعلام زمان توزیع کارت کنکور 97

از سوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت ابلاغ سند راهبردی توسعه آموزش عمومی قرآن کریم

اختیار دانشگاههای برتر برای پذیرش دانشجوی پولی بیشتر شود

نام نویسی بیش از یک میلیون و 11 هزار داوطلب در آزمون سراسری سال 97

مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور زارچ برگزار شد

دانشجویی نخبه ای که از کاه و کلش خمیر کاغذ می سازد

برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی جهت کارشناسان مرکز بهداشت استان

روند رو به رشد تعداد بانوان در زمینه های مدیریتی و اجرایی

افتتاح دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه رپوبلیکا اروگوئه

تعجب مجامع بین المللی از حضور بانوان در دانشگاه های کشور/ پژوهش ها در حوزه مسائل خانواده گسترش می یابد

زمان توزیع کارت کنکور97 اعلام شد

حدود 30 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها را بانوان تشکیل می دهند

حدود 30 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها را بانوان تشکیل می دهند

بررسی اقدامات کارگروه مد و لباس کشور برای پوشش نوجوانان

آمادگی ناسا برای حمله اتمی به یک شهاب سنگ

افزایش مهارت روستاییان مهمترین راه اشتغالزایی در مناطق محروم است

زمان توزیع کارت کنکور97 اعلام شد

زمان توزیع کارت کنکور 97 اعلام شد/ زنان بیشترین ثبت نام کنندگان

مجوز شورای برنامه ریزی آموزش های عالی فنی و حرفه ای صادر شد

رسانه های دانشگاه آزاد در گذشته تاثیرگذار و منشا اثر نبودند

آزمون استخدامی بانک ایران زمین برگزار شد

پیشتازی دختران در کنکور97 / بیشترین داوطلب در گروه تجربی

کشف ذرات پلاستیک در 93 درصد از بطری های آب

امضای قرارداد همکاری میان دانشکده مهندسی عمان با دانشگاه امیرکبیر

مهلت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی پزشکی آغاز شد

مناظره «گلشنی» و «شریعتی نیاسر» بر سر وضعیت دانشگاه ها

پیشتازی داوطلبان دختر و علوم تجربی ها در کنکور97

امکان دسترسی به منابع بین المللی آموزش پزشکی فراهم شد

300 شرکت دانش بنیان تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه قرار دارد

دندریمر و پروتیین برای ساخت نانوفیلم ترکیب شدند

30 درصد اعضای علمی دانشگاه ها از خانم ها هستند

زمان توزیع کارت کنکور 97 اعلام شد/ سهم 60 درصدی زنان در ثبت نام کنکور

آزمون استخدامی بانک ایران زمین برگزار شد

توکلی در گفت وگو با فارس خبرداد ثبت نام بیش از یک میلیون 11هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری سال97 / آخرین جزییات آزمون سراسری 97

آمار نهایی ثبت نام کنندگان کنکور 97/ پیشتازی دختران در کنکور

دختران در کنکور سراسری 97 پیشتاز هستند + آمار ثبت نام

دختران در کنکور سراسری 97 پیشتاز هستند + جدول آمار ثبت نام

وزیر علوم از برنامه های بسیج دانشجویی استان اصفهان بازدید کرد

امضای تفاهم نامه میان وزارت علوم و معاونت ریاست جمهوری در اموز زنان و خانواده

27 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه هابانوان هستند

آغاز مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری تخصصی پزشکی از امروز

احیاء حرفه سنتی بارگوشته در حسن آباد جرقویه

زمان توزیع کارت کنکور97 اعلام شد

رسوایی آن نیست که نتوانی موزه لوور را درست تلفظ کنی!

دانشجوی نمونه سخت کوش و آینده ساز است/ «الهام مدیری» دانشجوی برتر مازندران شد

واگذاری ماموریت های کلان به جهاد دانشگاهی/راه اندازی پژوهشکده مواد نوین سرامیکی در یزد

واگذاری ماموریت های کلان به جهاد دانشگاهی/راه اندازی پژوهشکده مواد نوین سرامیکی در یزد