مطالب مرتبط:
وزیر اوقاف سوریه: محور مقاومت استمرار جبهه پیامبر(ص) و امام علی(ع) و سلمان است
جهانگیری در حاشیه جلسه هیات دولت: اتحاد و انسجام در منطقه، کلید استمرار پیروزی علیه تروریسم است/ سردار سلیمانی از افتخارات بزرگ ملت ایران و جهان اسلام است
اتحاد و انسجام در منطقه،کلید استمرار پیروزی علیه تروریسم است/ سردار سلیمانی از افتخارات بزرگ ملت ایران و جهان اسلام است
اتحاد و انسجام در منطقه؛ کلید استمرار پیروزی علیه تروریسم/ سردار سلیمانی از افتخارات بزرگ ملت ایران و جهان اسلام است
جهانگیری: اتحاد و انسجام در منطقه کلید استمرار پیروزی ضد تروریسم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 آذر 1396 ساعت 08:452017-11-23سياسي

استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از سیره و روش شهیدان


ایرنا- مرور حماسه ها و خاطره های دوران دفاع مقدس، جلوه ای بارز از ایثار و شهامت رزمندگان و مدافعان این مرزوبوم است و شناخت آثار و مستندهای موجود از ایثارگران و سلحشوران جبهه های حق علیه باطل در حقیقت فرصتی مناسب را برای بازپروری و غنای درونی نسل .

- استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از رفتار و اخلاق شهیدان تهران- ایرنا- مرور حماسه ها و خاطره های دوران دفاع مقدس، جلوه ای بارز از ایثار و شهامت رزمندگان و مدافعان این مرزوبوم است و شناخت آثار و مستندهای موجود از ایثارگران و سلحشوران جبهه های حق علیه باطل در حقیقت فرصتی مناسب را برای بازپروری و غنای درونی نسل جوان کشور مهیا می سازد و الگویی مناسب را در برابر آنها ترسیم می کند.

ایران با موقعیت ویژه سیاسی، جغرافیایی و اقتصادی همواره کانون توجه قدرت های بزرگ جهان بوده است و افزایش قدرت دفاعی در کنار دیپلماسی فعال، تنها راه بازدارندگی در برابر دشمنان به شمار می رود.

رزمندگان سلحشور ایران در هشت سال دفاع مقدس با وجود برخی نارسایی های تسلیحاتی و اطلاعاتی در مقایسه با دشمن، با ایمان و اراده راسخ، حماسه هایی جاودان آفریدند.

در هفته گذشته روزنامه های مختلف به منظور نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت با انتشار گزارش ها و مطالبی در محورهای گوناگون به این مهم پرداختند.

** اهل بیت(ع) الگوی رزمندگان دفاع مقدسرزمندگان هشت سال دفاع مقدس با تمسک و تاسی از اهل بیت(ع) توانسته اند با الگوبرداری از سیره و روش زندگی ائمه اطهار (ع)، پیروان راستین این بزرگواران باشند و با اشراف بر وجوب جهاد در دفاع از وطن در مسیر رضایت معبود خویش گام بردارند.

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان نبرد در خانه به روایتی از شکست محاصره سوسنگرد پرداخت و نوشت: حدود دو ماه از آغاز جنگ می گذشت؛ نیروهای عراقی با همه قوا قصد پیشروی داشتند.

آنها از شروع حمله به ایران، از چند جبهه وارد شدند.

چنان وارد شده بودند که صدام خیال رسیدن به تهران در همان هفته های اول جنگ را داشت.

شهرهای بی دفاع مرزی زیر آتش بودند.

دشمن وارد خانه شده بود و نبرد در خانه ادامه داشت.

در ادامه این مطلب آورده است: سردار حسین علایی، از فرماندهان جنگ در کتاب روند جنگ ایران و عراق ، درباره محاصره سوسنگرد نوشته است: اگرچه ارتش عراق در تصرف سوسنگرد شکست خورد، ولی نمی توانست از اشغال این شهر صرف نظر کند؛ بنابراین بار دیگر واحدهایی از لشکر 9 زرهی، خود را مأمور کرد تا در 23.

8.

1359 از شمال رودخانه کرخه کور، پیشروی خود به سوی جاده حمیدیه- سوسنگرد را آغاز کنند.

این نیروها در 24 آبان 1359 شهر سوسنگرد را از شرق، جنوب و غرب به محاصره درآوردند.

در آن هنگام حدود 310 رزمنده سپاه و بسیج در شهر مقاومت می کردند.

روزنامه خراسان در بازخوانی نقش حضرت آیت الله خامنه ای و شهید چمران در حماسه فتح سوسنگرد در گزارشی با عنوان روایت لحظه به لحظه فتح سوسنگرد ، آورد: حماسه فتح سوسنگرد وبازپس گیری این شهر مقاوم از نیروهای بعثی عراق در 26 آبان سال 59 از ابعاد مختلف قابل بررسی است ودرس های فراوانی می توان از آن به یادگار گرفت، ازبعد نظامی وسیاسی گرفته تا ابعاد حماسی وحتی فرهنگی و اجتماعی.

اما به گفته مهندس مهدی چمران که عصرهمان روز شاهد این پیروزی بوده و خود را به بالین برادرش که زخمی شده بوده، رسانده است؛ به این حماسه توجه کمتری می شود یا اصلا توجه نمی شود.

در ادامه گزارش می خوانیم: ما رییس سابق شورای شهر تهران و رییس بنیاد شهید چمران آن قدر حرف برای گفتن دارد که متوجه گذشت حدود یک ساعت ونیم از مصاحبه نمی شوم.

روایت مهندس چمران درباره برادرشهیدش و حماسه فتح سوسنگرد بخش هایی شنیدنی و خواندنی از تاریخ پرشکوه این سرزمین است؛ ازنبرد یک تنه شهید چمران با تانک های عراقی تا نامه مقام معظم رهبری برای تجهیز نیروهای خودی.

همچنین تلاش حضرت آیت الله خامنه ای برای انجام مصاحبه صداوسیما با دکترمصطفی چمران به منظور تضعیف دشمن وتقویت روحیه نیروهای خودی و این که اعلام کنند که چمران هنوز زنده است.

روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان مسافران طلاییه همسفران شهدا از ضرورت حضور نوجوانان و جوانان در اردوهای راهیان نور، نوشت: حدود 28 سال از نبرد هشت ساله دفاع مقدس می گذرد.

دانش آموزانی که این روزها تنها از جنگ و رشادت های دلاور مردان آن صحنه ها از زبان بزرگ ترهایشان شنیده اند و گاه مستندها و یا فیلم هایی را دیده اند چگونه می توانند بعد از گذشت سال ها در صلح و آرامش، روز های جنگ را لمس کنند؟ این روزها دانش آموزان و دانشجویان هر چند از کنار مین های خنثی شده و خاک های بی کمین اما با همان حال و هوا به سفر راهیان نور می روند.

دانش آموزانی که حتی بسیاری معتقدند شرکت در این اردوها و حضور در آن مکان ها تاثیرات بسیاری دراعتقاد و عملشان داشته است و آنان را از نزدیک با حقایق دفاع مقدس آشنا کرده است.

اعزام اردوهای راهیان نور بیش از هر مورد دیگری سبب آشنایی نسل جوان با فرهنگ جهاد و شهادت و همچنین رویارویی با جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی است.

روزنامه ایران در گزارشی با عنوان بسیج در تراز تفکر امام؛ قانونمندی و مسئولیت شناسی ، آورد: بسیج همواره در پیوند با جوانان معنا داده و یکی از جدی ترین و تأثیر گذار ترین پروژه های سیاسی در دهه نخست انقلاب بوده است.

این نتیجه تلاش امام خمینی در بهره گیری از ظرفیت های ملی و دینی کشور است.

برخی اما، بدون در نظر آوردن نقطه عزیمت امام خمینی در به کارگیری بسیج در راستای ایده های آرمانی اش، تفسیری واژگون از متن امام خمینی درباره بسیج ارائه می دهند و سعی می کنند جوان گرایی امام خمینی را در تقابل با قانونمداری و در تضاد با ساختارهای رسمی و سازوکارهای حاکمیتی تفسیر و توصیف کنند.

روزنامه اطلاعات در گزارشی با عنوان تصرف ارتفاع گرده رش در عملیات نصر8 ، نوشت: بیست و نهم آبان ماه سالروز انجام عملیات نصر8 است که با هدف تصرف ارتفاع گرده رش و در نتیجه تسلط بر بخشی از رودخانه قلعه چولان و تسهیل عبور نیروها در منطقه عملیاتی شمال سلیمانیه طراحی و اجرا شد.

عملیات نصر8 ساعت یک و 15 دقیقه بامداد 29 آبان ماه سال 1366 با رمز یا محمدبن عبدالله ادرکنی، ادرکنی، ادرکنی آغاز شد.

در این عملیات برای تک(حمله) هماهنگ به مواضع دشمن، یکان ها با پنج تا هشت ساعت راهپیمایی، زیر مواضع دشمن مستقر شدند و پس از اعلام حمله، به مواضع دشمن حمله کردند و موفق شدند هدف های خود را بر روی قله های 1426 ، 1418 ، 1391 و همچنین قرارگاه تاکتیکی تیپ 39 و مقر گردان 1 این تیپ عراق را تصرف کنند .

این روزنامه در گزارشی دیگر با عنوان نیروی دریایی، حافظ اقتصاد کشور در دفاع مقدس ، آورد: فرمانده معظم کل قوا در آذرماه 1387 (سخنرانی ایشان در جمع افسران نداجا در مراسمی به مناسبت سالروز نیروی دریایی در بیت معظم ٌله) فرمودند: حالا ماجرای ناوچه پیکان را در عملیات مروارید خیلی ها می دانند، امّا ماجرای حفاظت از کشتی های تجاری را خیلی ها نمی دانند، آن زمانی که اقتصاد ما بسته به صادرات نفت بود، دشمن درصدد بود تا صادرات نفت ما را قطع کند، آنگاه بود که نیروی دریایی جوهره خود را نشان داد.

با شروع جنگ تحمیلی بخش زیادی از کشتی های داخل اروند رود چه در کنار اسکله ها و چه در لنگرگاه ها مورد اصابت تیرهای مستقیم نیروهای بعثی قرار گرفتند و یا غرق شدند و یا در صورت آسیب دیدگی به گِل نشستند.

با توجه به تأمین قسمت عمده نیازهای کشور که به طور کلی از طریق بنادر جنوبی تأمین می شد، با خارج شدن بنادر حاشیه اروند رود، عمده فشار تأمین نیازمندی ها و ارزاق عمومی ضروری کشور به بندر امام منتقل شد.

**تکلیف مداری؛ ویژگی هویتی مدافعان حرم سلحشوران و مدافعان حرم اهل بیت(ع) با روحیه حق مداری و به حکم ادای تکلیف در پاسخ به ندای درونی خویش، داوطلبانه و آگاهانه گام در کارزاری نهادند که به حیات اندیشه های افراطی پایان دهند و سرانجام در این مسیر به پیروزی رسیدند.

روزنامه جوان در گزارشی با عنوان آقاوحید روسفید و سربلندم کردی! ، نوشت: در آستانه اربعین حسینی و هنگامی که زائران حرم اهل بیت در نهایت امنیت و احترام در سفری عاشقانه و عارفانه رهسپار سفری معنوی بودند شهید وحید فرهنگی، جوان 26 ساله تبریزی با فداکاری و جانسپاری، سر در راه معشوق داد و آسمانی شد.

حالا عکس های شهید شبکه های اجتماعی را غرق کرده است.

در ادامه آمده است: او که اربعین سال گذشته در راهپیمایی اربعین حضور داشت و در حال خدمت به زائران بود و امسال پیکر مطهرش بر دست عاشقان اهل بیت تشییع می شود.

مأموریت نیمه کاره شهید فرهنگی امسال به سرانجام رسید و رؤیایش تعبیر شد.

شهادت آرزویی دیرین برای او بود و از امام حسین(ع) شهادت در راهش را خواسته بود.

وحید فرهنگی متولد 1370 از استان آذربایجان شرقی، سه شنبه 16 آبان 1396 به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

شهید فرهنگی هجدهمین شهید مدافع حرم استان آذربایجان شرقی است که نامش را در تاریخ این مرز و بوم جاودانه کرد.

این روزنامه در گزارشی دیگر با عنوان اخلاق خوب سجاد نظامی های روس را هم جذب کرده بود ، آورد: شهید سجاد باوی در همان سالی که جنگ تحمیلی شروع شد در کوت عبدالله به دنیا آمد.

کم سن تر از آن بود که بتواند در دفاع مقدس شرکت کند اما وقتی به سن جوانی رسید و موسم دفاع از حرم را پیش رو دید، دیگر صبر نکرد و لباس رزم پوشید و به عنوان یک فعال فرهنگی در شهرستان کارون خوزستان فعالیت می کرد.

سجاد بارها در جبهه مقاومت اسلامی حضور یافت تا اینکه روز پنج شنبه 19 مرداد 1396 به فیض شهادت نائل آمد.

از شهید باوی دو فرزند به نام های فاطمه 13 ساله و محمدعلی 10 ساله به یادگار مانده است.

مردی که بزرگ بود ولی دنیا را کوچک می دید.

در ادامه به نقل از سرهنگ علی باوی عموی شهید می خوانیم: بچه های مقاومت در آزاد سازی منطقه دیرالزور در چند کیلومتری که پیشروی کرده بودند بالای یک تپه در تیررس دشمن قرار می گیرند.

وقتی شهید می بیند یکی از بچه های ایرانی و یک سوری در بالای تل مورد اصابت گلوله های دشمن قرار گرفته اند، طاقت نمی آورد و سریع می رود به آنها کمک می کند که خودش هم مورد اصابت تیر دشمن در قفسه سینه اش قرار می گیرد.

این دوست سجاد که الان مجروح است می گوید سجاد در چهار متری من به زمین افتاد.

بعد رویش را به طرف من برگرداند و گفت سلام من را به خانواده ام برسان.

سپس اشهدش را خواند و شهید شد.

روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان تیپی که 9 شهید مدافع حرم تقدیم کرد به نقل از سرهنگ پاسدار عبدالعلی صفری فرمانده تیپ زرهی حضرت حجت(عج) نیروی زمینی سپاه، آورد: سازمان سپاه در بدو تشکیل به صورت تیپ و لشکر نبود و در هر عرصه ای که انقلاب اسلامی نیاز داشت وارد میدان می شد.

بعد از انقلاب اسلامی کشور خیلی به دنبال تشکیلات نظامی نبود اما پس از تهدیدهایی که در مرز کشور انجام شد بچه های سپاه و نیروهای مردمی به دفاع از مرزها شتافتند و این نیاز احساس شد که ساز و کار نظامی مشخصی مبتنی بر اصول جنگ تشکیل شود؛ به همین خاطر ابتدا گروهان ها، گردان ها و در نهایت پس از عملیات آزادسازی خرمشهر سازمان سپاه به صورت تیپ درآمد.

دو سال بعد از دلِ این مجموعه ها لشکرها شکل گرفتند و سازمان سپاه توسعه پیدا کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: دو تیپ 51 و 72 محرم در خوزستان فعالیت می کردند که در دوران مختلف با یکدیگر ادغام شدند و لشکر 7 ولی عصر(عج) را تشکیل دادند.

تیپ یکم یا تیپ زرهی یکی از تیپ های این لشکر بود؛ با توسعه سپاه و تغییرات سازمانی از سال 84 به بعد تیپ زرهی حضرت حجت از مجموعه لشکر7 جدا شد و به عنوان یک تیپ مستقل زیر نظر نیروی زمینی مشغول فعالیت است.

** رزمندگان دفاع مقدس؛ تلالو نور حقیقت رزمندگان و ایثارگران جنگ تحمیلی با عزم و اراده ای راسخ در برابر دشمن صف آرایی کردند و به منظور حفظ و حراست از انقلاب و آرمان هایش، تمام همت خویش را به کار بستند و با عمل به تکلیف خویش، سرانجام به آرزوی خود که شهادت در راه خدا بود، دست یافتند.

روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان حق طلبی حتی در اسارت ، نوشت: علی احمد قیطاسی اول اردیبهشت سال 1344 در شهرستان سقز از توابع استان کردستان به دنیا آمد.

با آغاز جنگ تحمیلی روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شد در جریان شناسایی یکی از محورهای عملیاتی به همراه معاون خود سلیمان اکبری و نیروهای تحت امر برای عملیات شناسایی وارد منطقه زبیدات عراق می شوند اما در دام کمین نیروهای دشمن می افتند.

علی احمد و سلیمان نیروهای خود را از معرکه نجات می دهند، اما خود اسیر نیروهای بعثی عراقی شده و به پادگان العماره منتقل می شوند.

این روزنامه در گزارشی با عنوان اسوه یک دانشجوی معتقد به وحدت حوزه و دانشگاه ، آورد: شهید محمدرضایی زال در 29 شهریور 1344 در شهر فردوس به دنیا آمد.

در جریان جنگ تحمیلی بر حسب احساس وظیفه شرعی و لبیک به ندای امام امت(ره) و نیاز جمهوری اسلامی، چند بار در ایام تحصیل به جبهه های نبرد حق علیه باطل، اعزام و برای خود از میدان جهاد و مبارزه با دشمن خدا کسب فیض کرد.

او داوطلبانه به جمع برادران همرزم خود در واحد اطلاعات و عملیات پیوسته بود، به لحاظ تسلط به زبان عربی توانست دین خود را در مدت مأموریت نسبت به جنگ ادا کند.

محمد در تاریخ 24 دی 1365 در مصاف باکفار بعثی و در آغازین لحظات عملیات کربلای5 در جزیره بوارین در شرق بصره و محور شلمچه به لقای معشوق شتافت.

روزنامه کیهان در گزارشی دیگر با عنوان سنگرسازِ بی سنگر ، نوشت: شهید حسین زنجانی روز هشتم خرداد سال 1332 در خانواده ای متدین و زحمتکش در روستای مبارکه از منطقه پیشوای شهرستان ورامین به دنیا آمد.

با شروع جنگ تحمیلی حسین در چند مرحله عازم جبهه های جنگ شد و در یکی از مأموریت ها نیز دست وی مجروح شد.

آخرین باری که به جبهه رفت در تاریخ 20.

11.

1361 در منطقه عملیاتی فکّه در کنار همرزمان و همسنگرانش به جهاد و نبرد مشغول بود حسین که همواره آرزوی شهادت داشت در میان خون گرم بدن خویش و در حالی که آتش دشمن برای لحظه ای قطع نمی شد، چشم از دنیای فانی فرو بست و چشم دل به سوی آسمان بلند شهادت گشود تا از کاروان شهیدان و همنشینی با اولیاء خدا باز نماند.

این روزنامه در گزارشی با عنوان آنجا که عشق خیمه زَنَد، جایِ عقل نیست ، آورد: شهید مجتبی علی نژاد در سال 1336 در یکی از روستاهای سبزوار متولد شد.

در سال 1358 در رشته تأسیسات حرارت مرکزی در دانشگاه شهید رجایی تهران پذیرفته شد.

ازدواج کرد و با اینکه امکانات مالی پدرشان بهترین موقعیت ها را برایش ایجاد می کرد نمونه کاملی از ساده زیستی را در زندگی به نمایش گذاشت.

خیلی اهل حلال و حرام بود.

با شروع جنگ تحمیلی به جبهه شتافت.

در جبهه کردستان و جنوب رشادت هایی از خود به نمایش گذاشت تا اینکه در تاریخ 18.

2.

1361 در جبهه خرمشهر هدف گلوله مستقیم دشمن قرار گرفت و به آرزویش که دیدار محبوب بود نائل آمد.

گروه اطلاع رسانی خبرنگار: کامبیز رضایی**انتشاردهنده: شهربانو جمعه پژوهشم**1699**2059**9131 ایرنا پژوهش، کانالی برای انعکاس تازه ترین تحلیل ها، گزارش ها و مطالب پژوهشی ایران وجهان، با ما https://t.

me/Irnaresearchهمراه شوید.


کلید واژه ها: دفاع مقدس - ایثار - مقدس - ایران - ایثارگران - سلحشور - خانه - حماسه - فرهنگ - شهادت - جنگ ایران و عراق - روزنامه - جبهه - محاصره - عراق - هفته های اول - افزایش قدرت - روزنامه شرق - گزارش - تهران - ارتش عراق - روش زندگی - هایی - بزرگ - اطلاعاتی - نبرد - دیپلماسی - شکست - رودخانه - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
عملکرد برخی نزدیکان رییس جمهور قابل دفاع نیست

قطب پتروشیمی کشور به شدت لرزید

امام جمعه دیلم: تصمیم ترامپ باعث وحدت جهان اسلام شد

امام جمعه بستان آباد: ترامپ داعیه مدیریت بر جهان را زیر سوال برد

وحدت دانشگاه و حوزه در سایه ولایت فقیه عامل توسعه و تعالی است

دوره آموزشی مبارزه با پولشویی در شرکت سیمان خاش برگزار شد

امام جمعه ملایر: نمایندگان مجلس نگاه منصفانه به لایحه بودجه 97 داشته باشند

لزوم استانداردسازی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس

امام جمعه کرمان: وحدت بین حوزویان، نخبگان و دانشگاهیان ضروریست

سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستانهای فارس

اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار در بررسی بودجه 97 مورد توجه باشد

دولت و مجلس از کشاورزان حمایت کنند/ توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست

تشییع پیکر شهید مدافع حرم در جوار بارگاه حضرت معصومه(س)

نماینده مجلس: مصوبه 50 درصد اشتغال بومیان در تاسیسات نفت و گاز مربوط به کل استان بوشهر است

امام جمعه بجنورد: حوزه و دانشگاه باید هم افزایی بیشتری داشته باشند

دعوای واقعی چند مسئول بر سر مطلب مندرج در یک «اکانت فیک»!

عکس/نشست ستاد آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در یزد

سند توافق و نقشه راه توسعه همکاری بین مقامات وزارت کشور ایران و ترکیه امضا شد

مدیران به جای گرفتن عکس یادگاری، پیگیر حل مشکلات مردم باشند

امام جمعه ملایر: نمایندگان مجلس نگاه منصفانه به لایحه بودجه 97 داشته باشند

مسلمانان به هیچ وجه از قدس کوتاه نخواهند آمد

برپایی کرسی های نفحات القرآن در حمایت از قدس شریف + صوت و عکس

وحدت دانشگاه و حوزه در سایه ولایت فقیه عامل توسعه و تعالی است

دوره آموزشی مبارزه با پولشویی در شرکت سیمان خاش برگزار شد

آمریکا از مهره اروپا در دشمنی با ایران استفاده می کند

چرا ادبیات توییتر جعلی منتسب به مولاوردی باورپذیر بوده است؟

فرمانده هوافضای سپاه: در داخل موشک می سازیم ولی «واگن قطار و سنگ پا» وارد می کنیم

دری نجف آبادی: تحقق آرمان آزادی فلسطین، نیازمند اتحاد دنیای اسلام است

علم و دانش موجب اقتدار و توسعه پایدار در کشور می شود

برپایی تمدن نوین اسلامی، رسالت حوزه علمیه و دانشگاه است

امام جمعه تهران: ترامپ آدم عجیب و غریبی است/باید کالاهای اسراییلی و آمریکایی را تحریم کردامام جمعه تهران: ترامپ آدم عجیب و غریبی است/باید کالاهای اسراییلی و آمریکایی را تحریم کرد

علم الهدی: وزیرخارجه انگلیس به بوریس زنباره معروف است /مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را نجات دهد

توضیح رییس دفتر تولیت حرم امام(ره) درباره خبر تملک 5000 هکتار اراضی

نبیه بری: کل قدس پایتخت فلسطین است

روایتی از آی کیو بالای خانواده آیت الله هاشمی و کارگزارانی ها /مرعشی: شهرام جزایری بااستعداد است

بودجه ای که احزاب را مجیزگو می کند

استقبال روحانی اصلاح طلب از گفتگوی بین جامعه روحانیت و مجمع روحانیون /باید از تک صدایی خارج شد

عبور از عارف کلید خورد؟ /صوفی: فراکسیون امید ضعف فاحش دارد/مردم اقبال قبلی را به عارف ندارند

دردسرهای ناتمام تعریف «رجل سیاسی»

مصوبه جدید آمریکا برای فروش هواپیما به ایران

استخدام منشی خانم در موسسه حقوقی و ثبت شرکت دیاکو

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت گام الکترونیک در تهران

آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی

آیت الله سیستانی: تمامی تسلیحات باید تحت کنترل دولت عراق قرار بگیرد

وداع سه فرزند شهید قره محمدی با پیکر پدر

امام جمعه شهرری: محور وحدت در جامعه اسلامی ولایت است

خطیب جمعه گرگان : تصمیم نابخردانه ترامپ مقدمه نابودی این کشور است

دانلود موزیک ویدیو جدید عماد طالب زاده بنام کجایی

امام جمعه فردوس: ملت های اسلامی بیدار شده اند

آخرین وضعیت عملیات مهار چاه رگ سفید پس از گذشت 47 روز

چهارمین همایش سراسری کارشناسان فناوری اطلاعات موسسه اعتباری کوثر برگزار شد

دولت در لایحه بودجه 97 به رکود، بیکاری و اقتصاد مقاومتی توجه ویژه نداشته است

امام جمعه بجنورد: حوزه و دانشگاه باید هم افزایی بیشتری داشته باشند

امام جمعه بستان آباد: ترامپ داعیه مدیریت بر جهان را زیر سوال برد

زرشناس در گفتگوی چالشی با سختانه: مدرنیته ایرانی تونل وحشت تاریخ ماست /تهاجم فرهنگی و نفوذ راه را بر جریان انقلابی بسته است/ مدرنیته دیگر خودش را هم دوست ندارد

امام جمعه کرمانشاه:توجه به پژوهش قبل از ساخت پروژه های ملی ضروری است

وحدت حوزه و دانشگاه یک راهبرد است

امام جمعه کرمان:حفظ اصل وحدت از ضرورت های جامعه است

شهید آیت الله دستغیب در ترویج دین تنها به منبر و بیان اکتفا نکرد/ فقر حوزه های علمیه از وجود جوانان باهوش

خطیب جمعه گرگان : تصمیم نابخردانه ترامپ مقدمه نابودی این کشور است

واکنش امام جمعه تبریز به سفر وزیر امور خارجه ی انگلستان به ایران

امام جمعه فردوس: ملت های اسلامی بیدار شده اند

امام جمعه شهرری: محور وحدت در جامعه اسلامی ولایت است

فضای مجازی باید برای ترویج نماز به کار گرفته شود

امام جمعه همدان: انتقال سفارت آمریکا به قدس با مخالفت جهانی روبرو شده است

ذوالنوری: دولت از درآمد شرکت های وابسته به سپاه مطلع است/سیستم نظارتی که در نیروهای مسلح است،در هیچ ارگانی نیست/نظارت دولت و مجلس بر بودجه نظامی

یاسر هاشمی: پدرم سران نظام را قانع کرد که پایان جنگ به صلاح کشور است/نگاه آیت الله به تولید ثروت

علم الهدی: وزیرخارجه انگلیس به بوریس زنباره معروف است /مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را نجات دهد

جهان، اقدام رییس جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس را محکوم کرد

آخرین تجمع عبادی سیاسی جمعه آذر 96 شهرستان نکا +تصاویر

دانش جعفری: اقتصاد مقاومتی در آمریکا عملیاتی شد

آیا مدیرعامل یک بانک در لیست بدهکاران بانک سرمایه است؟

فرمانده هوافضای سپاه: در داخل موشک می سازیم ولی «واگن قطار و سنگ پا» وارد می کنیم

استخدام بازاریاب در یک شرکت بین المللی تاکسی اینترنتی در تهران

دولت و مجلس، برای تامین بودجه دست به جیب مردم نبرند

هزاران پروژه بدون پشتوانه پژوهشی در کشور رها شده است

حوزه و دانشگاه با تعامل، راهکار برای حل مشکلات کشور ارائه دهند

دو طرح برای استیضاح یک وزیر

عکس/ وقتی تاج مجذوب امکانات قطری ها شد

برخی افراد معاند با شبه افکنی به دنبال تضعیف جایگاه امامزادگان در جامعه هستند

30 هزار میلیارد سرمایه گذاری در دزفول انجام شده است

امام جمعه ورامین: شهدای هسته ای حاصل پیوند حوزه و دانشگاه است

استکبار هرگز نمی تواند در برابر حزب الله و عظمت جمهوری اسلامی مقاومت کند

آمریکا درصدد ایجاد آشوب جدید در منطقه است

محور وحدت در زمان غیبت امام زمان (عج) در کشور های اسلامی امام خامنه ای است

مبارزه با خشونت و افراطی گری از خصلت های بارز مسلمانان است

وضعیت زباله در مازندران تأسف بار است/با تفکرات مزاحم نمی شود کار کرد

سازش با دشمنان ایران و اسلام بر خلاف اصول انقلاب است

امام جمعه همدان: انتقال سفارت آمریکا به قدس با مخالفت جهانی روبرو شده است

اقتدار ایران اسلامی، آمریکا و اسراییل را به اظهار عجز واداشته است

امام جمعه خمین: قدس مهم ترین مسئله جهان اسلام است

توضیحات ولایتی در خصوص نقش ایران در سرنگونی داعش

فرمانده هوافضای سپاه: در داخل موشک می سازیم ولی «واگن قطار و سنگ پا» وارد می کنیم

قدس قبله اول اسلام و متعلق به همه مسلمانان جهان است

امام جمعه موقت کنگان:مبارزه با آمریکا و اسراییل در سایه وحدت امت اسلام امکان پذیر است

تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص، هدف اصلی دانشگاه و حوزه است

بودجه باید بر اساس سفره مردم به تصویب برسد

ایران و کره جنوبی تفاهم نامه همکاری بیمه سلامت امضا کردند

12 دی ماه؛ روز تجلی ولایتمداری مردم یزد

مادر سه شهید: اجازه حضور فرزند دیگرم در جنگ با اسراییل را خواهم داد

استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از سیره و روش شهیدان

استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از سیره و روش شهیدان