مطالب مرتبط:
وزیر اوقاف سوریه: محور مقاومت استمرار جبهه پیامبر(ص) و امام علی(ع) و سلمان است
جهانگیری در حاشیه جلسه هیات دولت: اتحاد و انسجام در منطقه، کلید استمرار پیروزی علیه تروریسم است/ سردار سلیمانی از افتخارات بزرگ ملت ایران و جهان اسلام است
اتحاد و انسجام در منطقه،کلید استمرار پیروزی علیه تروریسم است/ سردار سلیمانی از افتخارات بزرگ ملت ایران و جهان اسلام است
اتحاد و انسجام در منطقه؛ کلید استمرار پیروزی علیه تروریسم/ سردار سلیمانی از افتخارات بزرگ ملت ایران و جهان اسلام است
جهانگیری: اتحاد و انسجام در منطقه کلید استمرار پیروزی ضد تروریسم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 آذر 1396 ساعت 08:452017-11-23سياسي

استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از سیره و روش شهیدان


ایرنا- مرور حماسه ها و خاطره های دوران دفاع مقدس، جلوه ای بارز از ایثار و شهامت رزمندگان و مدافعان این مرزوبوم است و شناخت آثار و مستندهای موجود از ایثارگران و سلحشوران جبهه های حق علیه باطل در حقیقت فرصتی مناسب را برای بازپروری و غنای درونی نسل .

- استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از رفتار و اخلاق شهیدان تهران- ایرنا- مرور حماسه ها و خاطره های دوران دفاع مقدس، جلوه ای بارز از ایثار و شهامت رزمندگان و مدافعان این مرزوبوم است و شناخت آثار و مستندهای موجود از ایثارگران و سلحشوران جبهه های حق علیه باطل در حقیقت فرصتی مناسب را برای بازپروری و غنای درونی نسل جوان کشور مهیا می سازد و الگویی مناسب را در برابر آنها ترسیم می کند.

ایران با موقعیت ویژه سیاسی، جغرافیایی و اقتصادی همواره کانون توجه قدرت های بزرگ جهان بوده است و افزایش قدرت دفاعی در کنار دیپلماسی فعال، تنها راه بازدارندگی در برابر دشمنان به شمار می رود.

رزمندگان سلحشور ایران در هشت سال دفاع مقدس با وجود برخی نارسایی های تسلیحاتی و اطلاعاتی در مقایسه با دشمن، با ایمان و اراده راسخ، حماسه هایی جاودان آفریدند.

در هفته گذشته روزنامه های مختلف به منظور نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت با انتشار گزارش ها و مطالبی در محورهای گوناگون به این مهم پرداختند.

** اهل بیت(ع) الگوی رزمندگان دفاع مقدسرزمندگان هشت سال دفاع مقدس با تمسک و تاسی از اهل بیت(ع) توانسته اند با الگوبرداری از سیره و روش زندگی ائمه اطهار (ع)، پیروان راستین این بزرگواران باشند و با اشراف بر وجوب جهاد در دفاع از وطن در مسیر رضایت معبود خویش گام بردارند.

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان نبرد در خانه به روایتی از شکست محاصره سوسنگرد پرداخت و نوشت: حدود دو ماه از آغاز جنگ می گذشت؛ نیروهای عراقی با همه قوا قصد پیشروی داشتند.

آنها از شروع حمله به ایران، از چند جبهه وارد شدند.

چنان وارد شده بودند که صدام خیال رسیدن به تهران در همان هفته های اول جنگ را داشت.

شهرهای بی دفاع مرزی زیر آتش بودند.

دشمن وارد خانه شده بود و نبرد در خانه ادامه داشت.

در ادامه این مطلب آورده است: سردار حسین علایی، از فرماندهان جنگ در کتاب روند جنگ ایران و عراق ، درباره محاصره سوسنگرد نوشته است: اگرچه ارتش عراق در تصرف سوسنگرد شکست خورد، ولی نمی توانست از اشغال این شهر صرف نظر کند؛ بنابراین بار دیگر واحدهایی از لشکر 9 زرهی، خود را مأمور کرد تا در 23.

8.

1359 از شمال رودخانه کرخه کور، پیشروی خود به سوی جاده حمیدیه- سوسنگرد را آغاز کنند.

این نیروها در 24 آبان 1359 شهر سوسنگرد را از شرق، جنوب و غرب به محاصره درآوردند.

در آن هنگام حدود 310 رزمنده سپاه و بسیج در شهر مقاومت می کردند.

روزنامه خراسان در بازخوانی نقش حضرت آیت الله خامنه ای و شهید چمران در حماسه فتح سوسنگرد در گزارشی با عنوان روایت لحظه به لحظه فتح سوسنگرد ، آورد: حماسه فتح سوسنگرد وبازپس گیری این شهر مقاوم از نیروهای بعثی عراق در 26 آبان سال 59 از ابعاد مختلف قابل بررسی است ودرس های فراوانی می توان از آن به یادگار گرفت، ازبعد نظامی وسیاسی گرفته تا ابعاد حماسی وحتی فرهنگی و اجتماعی.

اما به گفته مهندس مهدی چمران که عصرهمان روز شاهد این پیروزی بوده و خود را به بالین برادرش که زخمی شده بوده، رسانده است؛ به این حماسه توجه کمتری می شود یا اصلا توجه نمی شود.

در ادامه گزارش می خوانیم: ما رییس سابق شورای شهر تهران و رییس بنیاد شهید چمران آن قدر حرف برای گفتن دارد که متوجه گذشت حدود یک ساعت ونیم از مصاحبه نمی شوم.

روایت مهندس چمران درباره برادرشهیدش و حماسه فتح سوسنگرد بخش هایی شنیدنی و خواندنی از تاریخ پرشکوه این سرزمین است؛ ازنبرد یک تنه شهید چمران با تانک های عراقی تا نامه مقام معظم رهبری برای تجهیز نیروهای خودی.

همچنین تلاش حضرت آیت الله خامنه ای برای انجام مصاحبه صداوسیما با دکترمصطفی چمران به منظور تضعیف دشمن وتقویت روحیه نیروهای خودی و این که اعلام کنند که چمران هنوز زنده است.

روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان مسافران طلاییه همسفران شهدا از ضرورت حضور نوجوانان و جوانان در اردوهای راهیان نور، نوشت: حدود 28 سال از نبرد هشت ساله دفاع مقدس می گذرد.

دانش آموزانی که این روزها تنها از جنگ و رشادت های دلاور مردان آن صحنه ها از زبان بزرگ ترهایشان شنیده اند و گاه مستندها و یا فیلم هایی را دیده اند چگونه می توانند بعد از گذشت سال ها در صلح و آرامش، روز های جنگ را لمس کنند؟ این روزها دانش آموزان و دانشجویان هر چند از کنار مین های خنثی شده و خاک های بی کمین اما با همان حال و هوا به سفر راهیان نور می روند.

دانش آموزانی که حتی بسیاری معتقدند شرکت در این اردوها و حضور در آن مکان ها تاثیرات بسیاری دراعتقاد و عملشان داشته است و آنان را از نزدیک با حقایق دفاع مقدس آشنا کرده است.

اعزام اردوهای راهیان نور بیش از هر مورد دیگری سبب آشنایی نسل جوان با فرهنگ جهاد و شهادت و همچنین رویارویی با جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی است.

روزنامه ایران در گزارشی با عنوان بسیج در تراز تفکر امام؛ قانونمندی و مسئولیت شناسی ، آورد: بسیج همواره در پیوند با جوانان معنا داده و یکی از جدی ترین و تأثیر گذار ترین پروژه های سیاسی در دهه نخست انقلاب بوده است.

این نتیجه تلاش امام خمینی در بهره گیری از ظرفیت های ملی و دینی کشور است.

برخی اما، بدون در نظر آوردن نقطه عزیمت امام خمینی در به کارگیری بسیج در راستای ایده های آرمانی اش، تفسیری واژگون از متن امام خمینی درباره بسیج ارائه می دهند و سعی می کنند جوان گرایی امام خمینی را در تقابل با قانونمداری و در تضاد با ساختارهای رسمی و سازوکارهای حاکمیتی تفسیر و توصیف کنند.

روزنامه اطلاعات در گزارشی با عنوان تصرف ارتفاع گرده رش در عملیات نصر8 ، نوشت: بیست و نهم آبان ماه سالروز انجام عملیات نصر8 است که با هدف تصرف ارتفاع گرده رش و در نتیجه تسلط بر بخشی از رودخانه قلعه چولان و تسهیل عبور نیروها در منطقه عملیاتی شمال سلیمانیه طراحی و اجرا شد.

عملیات نصر8 ساعت یک و 15 دقیقه بامداد 29 آبان ماه سال 1366 با رمز یا محمدبن عبدالله ادرکنی، ادرکنی، ادرکنی آغاز شد.

در این عملیات برای تک(حمله) هماهنگ به مواضع دشمن، یکان ها با پنج تا هشت ساعت راهپیمایی، زیر مواضع دشمن مستقر شدند و پس از اعلام حمله، به مواضع دشمن حمله کردند و موفق شدند هدف های خود را بر روی قله های 1426 ، 1418 ، 1391 و همچنین قرارگاه تاکتیکی تیپ 39 و مقر گردان 1 این تیپ عراق را تصرف کنند .

این روزنامه در گزارشی دیگر با عنوان نیروی دریایی، حافظ اقتصاد کشور در دفاع مقدس ، آورد: فرمانده معظم کل قوا در آذرماه 1387 (سخنرانی ایشان در جمع افسران نداجا در مراسمی به مناسبت سالروز نیروی دریایی در بیت معظم ٌله) فرمودند: حالا ماجرای ناوچه پیکان را در عملیات مروارید خیلی ها می دانند، امّا ماجرای حفاظت از کشتی های تجاری را خیلی ها نمی دانند، آن زمانی که اقتصاد ما بسته به صادرات نفت بود، دشمن درصدد بود تا صادرات نفت ما را قطع کند، آنگاه بود که نیروی دریایی جوهره خود را نشان داد.

با شروع جنگ تحمیلی بخش زیادی از کشتی های داخل اروند رود چه در کنار اسکله ها و چه در لنگرگاه ها مورد اصابت تیرهای مستقیم نیروهای بعثی قرار گرفتند و یا غرق شدند و یا در صورت آسیب دیدگی به گِل نشستند.

با توجه به تأمین قسمت عمده نیازهای کشور که به طور کلی از طریق بنادر جنوبی تأمین می شد، با خارج شدن بنادر حاشیه اروند رود، عمده فشار تأمین نیازمندی ها و ارزاق عمومی ضروری کشور به بندر امام منتقل شد.

**تکلیف مداری؛ ویژگی هویتی مدافعان حرم سلحشوران و مدافعان حرم اهل بیت(ع) با روحیه حق مداری و به حکم ادای تکلیف در پاسخ به ندای درونی خویش، داوطلبانه و آگاهانه گام در کارزاری نهادند که به حیات اندیشه های افراطی پایان دهند و سرانجام در این مسیر به پیروزی رسیدند.

روزنامه جوان در گزارشی با عنوان آقاوحید روسفید و سربلندم کردی! ، نوشت: در آستانه اربعین حسینی و هنگامی که زائران حرم اهل بیت در نهایت امنیت و احترام در سفری عاشقانه و عارفانه رهسپار سفری معنوی بودند شهید وحید فرهنگی، جوان 26 ساله تبریزی با فداکاری و جانسپاری، سر در راه معشوق داد و آسمانی شد.

حالا عکس های شهید شبکه های اجتماعی را غرق کرده است.

در ادامه آمده است: او که اربعین سال گذشته در راهپیمایی اربعین حضور داشت و در حال خدمت به زائران بود و امسال پیکر مطهرش بر دست عاشقان اهل بیت تشییع می شود.

مأموریت نیمه کاره شهید فرهنگی امسال به سرانجام رسید و رؤیایش تعبیر شد.

شهادت آرزویی دیرین برای او بود و از امام حسین(ع) شهادت در راهش را خواسته بود.

وحید فرهنگی متولد 1370 از استان آذربایجان شرقی، سه شنبه 16 آبان 1396 به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

شهید فرهنگی هجدهمین شهید مدافع حرم استان آذربایجان شرقی است که نامش را در تاریخ این مرز و بوم جاودانه کرد.

این روزنامه در گزارشی دیگر با عنوان اخلاق خوب سجاد نظامی های روس را هم جذب کرده بود ، آورد: شهید سجاد باوی در همان سالی که جنگ تحمیلی شروع شد در کوت عبدالله به دنیا آمد.

کم سن تر از آن بود که بتواند در دفاع مقدس شرکت کند اما وقتی به سن جوانی رسید و موسم دفاع از حرم را پیش رو دید، دیگر صبر نکرد و لباس رزم پوشید و به عنوان یک فعال فرهنگی در شهرستان کارون خوزستان فعالیت می کرد.

سجاد بارها در جبهه مقاومت اسلامی حضور یافت تا اینکه روز پنج شنبه 19 مرداد 1396 به فیض شهادت نائل آمد.

از شهید باوی دو فرزند به نام های فاطمه 13 ساله و محمدعلی 10 ساله به یادگار مانده است.

مردی که بزرگ بود ولی دنیا را کوچک می دید.

در ادامه به نقل از سرهنگ علی باوی عموی شهید می خوانیم: بچه های مقاومت در آزاد سازی منطقه دیرالزور در چند کیلومتری که پیشروی کرده بودند بالای یک تپه در تیررس دشمن قرار می گیرند.

وقتی شهید می بیند یکی از بچه های ایرانی و یک سوری در بالای تل مورد اصابت گلوله های دشمن قرار گرفته اند، طاقت نمی آورد و سریع می رود به آنها کمک می کند که خودش هم مورد اصابت تیر دشمن در قفسه سینه اش قرار می گیرد.

این دوست سجاد که الان مجروح است می گوید سجاد در چهار متری من به زمین افتاد.

بعد رویش را به طرف من برگرداند و گفت سلام من را به خانواده ام برسان.

سپس اشهدش را خواند و شهید شد.

روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان تیپی که 9 شهید مدافع حرم تقدیم کرد به نقل از سرهنگ پاسدار عبدالعلی صفری فرمانده تیپ زرهی حضرت حجت(عج) نیروی زمینی سپاه، آورد: سازمان سپاه در بدو تشکیل به صورت تیپ و لشکر نبود و در هر عرصه ای که انقلاب اسلامی نیاز داشت وارد میدان می شد.

بعد از انقلاب اسلامی کشور خیلی به دنبال تشکیلات نظامی نبود اما پس از تهدیدهایی که در مرز کشور انجام شد بچه های سپاه و نیروهای مردمی به دفاع از مرزها شتافتند و این نیاز احساس شد که ساز و کار نظامی مشخصی مبتنی بر اصول جنگ تشکیل شود؛ به همین خاطر ابتدا گروهان ها، گردان ها و در نهایت پس از عملیات آزادسازی خرمشهر سازمان سپاه به صورت تیپ درآمد.

دو سال بعد از دلِ این مجموعه ها لشکرها شکل گرفتند و سازمان سپاه توسعه پیدا کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: دو تیپ 51 و 72 محرم در خوزستان فعالیت می کردند که در دوران مختلف با یکدیگر ادغام شدند و لشکر 7 ولی عصر(عج) را تشکیل دادند.

تیپ یکم یا تیپ زرهی یکی از تیپ های این لشکر بود؛ با توسعه سپاه و تغییرات سازمانی از سال 84 به بعد تیپ زرهی حضرت حجت از مجموعه لشکر7 جدا شد و به عنوان یک تیپ مستقل زیر نظر نیروی زمینی مشغول فعالیت است.

** رزمندگان دفاع مقدس؛ تلالو نور حقیقت رزمندگان و ایثارگران جنگ تحمیلی با عزم و اراده ای راسخ در برابر دشمن صف آرایی کردند و به منظور حفظ و حراست از انقلاب و آرمان هایش، تمام همت خویش را به کار بستند و با عمل به تکلیف خویش، سرانجام به آرزوی خود که شهادت در راه خدا بود، دست یافتند.

روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان حق طلبی حتی در اسارت ، نوشت: علی احمد قیطاسی اول اردیبهشت سال 1344 در شهرستان سقز از توابع استان کردستان به دنیا آمد.

با آغاز جنگ تحمیلی روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شد در جریان شناسایی یکی از محورهای عملیاتی به همراه معاون خود سلیمان اکبری و نیروهای تحت امر برای عملیات شناسایی وارد منطقه زبیدات عراق می شوند اما در دام کمین نیروهای دشمن می افتند.

علی احمد و سلیمان نیروهای خود را از معرکه نجات می دهند، اما خود اسیر نیروهای بعثی عراقی شده و به پادگان العماره منتقل می شوند.

این روزنامه در گزارشی با عنوان اسوه یک دانشجوی معتقد به وحدت حوزه و دانشگاه ، آورد: شهید محمدرضایی زال در 29 شهریور 1344 در شهر فردوس به دنیا آمد.

در جریان جنگ تحمیلی بر حسب احساس وظیفه شرعی و لبیک به ندای امام امت(ره) و نیاز جمهوری اسلامی، چند بار در ایام تحصیل به جبهه های نبرد حق علیه باطل، اعزام و برای خود از میدان جهاد و مبارزه با دشمن خدا کسب فیض کرد.

او داوطلبانه به جمع برادران همرزم خود در واحد اطلاعات و عملیات پیوسته بود، به لحاظ تسلط به زبان عربی توانست دین خود را در مدت مأموریت نسبت به جنگ ادا کند.

محمد در تاریخ 24 دی 1365 در مصاف باکفار بعثی و در آغازین لحظات عملیات کربلای5 در جزیره بوارین در شرق بصره و محور شلمچه به لقای معشوق شتافت.

روزنامه کیهان در گزارشی دیگر با عنوان سنگرسازِ بی سنگر ، نوشت: شهید حسین زنجانی روز هشتم خرداد سال 1332 در خانواده ای متدین و زحمتکش در روستای مبارکه از منطقه پیشوای شهرستان ورامین به دنیا آمد.

با شروع جنگ تحمیلی حسین در چند مرحله عازم جبهه های جنگ شد و در یکی از مأموریت ها نیز دست وی مجروح شد.

آخرین باری که به جبهه رفت در تاریخ 20.

11.

1361 در منطقه عملیاتی فکّه در کنار همرزمان و همسنگرانش به جهاد و نبرد مشغول بود حسین که همواره آرزوی شهادت داشت در میان خون گرم بدن خویش و در حالی که آتش دشمن برای لحظه ای قطع نمی شد، چشم از دنیای فانی فرو بست و چشم دل به سوی آسمان بلند شهادت گشود تا از کاروان شهیدان و همنشینی با اولیاء خدا باز نماند.

این روزنامه در گزارشی با عنوان آنجا که عشق خیمه زَنَد، جایِ عقل نیست ، آورد: شهید مجتبی علی نژاد در سال 1336 در یکی از روستاهای سبزوار متولد شد.

در سال 1358 در رشته تأسیسات حرارت مرکزی در دانشگاه شهید رجایی تهران پذیرفته شد.

ازدواج کرد و با اینکه امکانات مالی پدرشان بهترین موقعیت ها را برایش ایجاد می کرد نمونه کاملی از ساده زیستی را در زندگی به نمایش گذاشت.

خیلی اهل حلال و حرام بود.

با شروع جنگ تحمیلی به جبهه شتافت.

در جبهه کردستان و جنوب رشادت هایی از خود به نمایش گذاشت تا اینکه در تاریخ 18.

2.

1361 در جبهه خرمشهر هدف گلوله مستقیم دشمن قرار گرفت و به آرزویش که دیدار محبوب بود نائل آمد.

گروه اطلاع رسانی خبرنگار: کامبیز رضایی**انتشاردهنده: شهربانو جمعه پژوهشم**1699**2059**9131 ایرنا پژوهش، کانالی برای انعکاس تازه ترین تحلیل ها، گزارش ها و مطالب پژوهشی ایران وجهان، با ما https://t.

me/Irnaresearchهمراه شوید.


کلید واژه ها: دفاع مقدس - ایثار - مقدس - ایران - ایثارگران - سلحشور - خانه - حماسه - فرهنگ - شهادت - جنگ ایران و عراق - روزنامه - جبهه - محاصره - عراق - هفته های اول - افزایش قدرت - روزنامه شرق - گزارش - تهران - ارتش عراق - روش زندگی - هایی - بزرگ - اطلاعاتی - نبرد - دیپلماسی - شکست - رودخانه - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
روشن فکر! /تصاویر

فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 29 اسفند ماه 96

«احمد آقا» مشاوری امین و اعزّ اشخاص برای امام بود

بشار الجعفری: غربی ها به شکست سیاست خود در سوریه آگاهند

زمان تحویل سال نو اعلام شد

2 عامل خوشبختی واقعی در کلام امام رضا علیه السلام

یار مهربان؛ میهمان بهاری

قم برای استقبال از زائران نوروزی آماده است

امنیت شغلی مهمترین مطالبه کارگران در سال 97 است

حملات تند ترامپ به سپاه پاسداران به بهانه تبریک عید نوروز/حاکمان ایران حق آزادی تجمعات را سلب کردند

بازسازی مدارس فرسوده البرز نیاز به اعتبار ویژه دارد

احتمال فیلتردائم یا موقت تلگرام

مجلس در سال 96؛ از حمله داعش تا استیضاح

«شهاب»؛ سکوی پرش ایران در عرصه تولید و ساخت موشک های بالستیک

احمدی نژاد با دفترچه خاطرات وزیرخارجه مصدق چه کرد؟

جزییات برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در خوزستان/آغاز ثبت نام معتکفان

مامور شدن پاکبانان شهرداری تبریز به وزارت امور خارجه!

96 هم به انتها رسید بیایید از 97 سالی متفاوت بسازیم

از عیدی متفاوت آیت الله هاشمی به همسرش تا چرایی نا تمام ماندن نماز جمعه رهبری

7 نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

استوری علی قربانی در حمایت از محسن کریمی

نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز

ربیعی نماینده کارگران در شورای عالی کار در اوایل پیروزی انقلاب

کسی دنیا را رهبری نمی کنه!(عکس)

زمان سفر روحانی به «ترکمنستان» و «آذربایجان»

96 بر ما چه گذشت؟

الهام علی اف بخش از ارمنستان کنونی را متعلق به جمهوری آذربایجان دانست

سالی که بی تو تحویل می شود

جنگ نرم؛ شیوه ای که امام سجاد(ع) برای مقابله با قدرت طلبان اتخاذ کرد

مروری بر دستاوردهای 25 سال روابط دیپلماتیک ایران و بلاروس

مسافران مراقب نیش پشه و آب آلوده باشند

مروری بر دستاوردهای 25 سال روابط دیپلماتیک ایران و بلاروس

حکومت صهیونیستی خبیث و غاصب در فلسطین و پشت سرش حکومت ظالم و مستکبر آمریکا دارند با اسلام مبارزه می کنند

عید واقعی روز فرج امام عصر(عج) است/ 5 فایده مسافرت در بیان امام علی(ع)

ترامپ در پیام نوروزی خود مدعی شد؛ حکومت ایران عامل تشدید خشکسالی

حدیثی از امام علی(ع) درباره هم صحبت خوب

برخی رفتارهای اهالی مطبوعات منطقی نیست/ از موفقیت «آنام» خوشحالم

گزارشی پیرامون سالروز ملی شدن صنعت نفت

رییس جمهور قانون بودجه 97 کل کشور را ابلاغ کرد

دخترم ماهیانه 4 میلیون حقوق دریافت می کند

امامی که حجاب جهالت را کنار زد/ باقرالعلوم آیینه جمال و جلال الهی

اعزام نوروزی بیش از 60 کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات

انجام پیمایش درباره مشکلات زنان، فرهنگ سیاسی مردم و شبکه های اجتماعی در سال 97

سعید جلیلی : ارز دیجیتال پدیده ای جدید و چند وجهی است که باید نسبت به آن شناخت جامع داشت

تمام امکانات برای خدمت رسانی به زائران نوروزی حضرت امام رضا (ع) بسیج شده است

شرط آقای وزیر برای فیلتر نشدن تلگرام

ترامپ به بهانه نوروز به سپاه پاسداران حمله کرد

از همه ی زنان امت رسول الله می خواهم روز به روز حجاب خود را تقویت کنید

فیلیپین از دیوان بین المللی کیفری خارج می‎شود

توصیه های ایمنی ترک منزل در ایام نوروز

کمک به نیازمندان؛ پلی مطمئن به سوی بهشت

مروج فرهنگ شهروند سالم، مسئول و اثرگذار باشیم

عیدی متفاوت آیت الله هاشمی به همسرش/ چرا نماز جمعه آیت الله خامنه ای تمام نشد؟

تصویر متفاوت حمید فرخ نژاد روی پول هندوستان

"تولید تیلاپیا" بلای جان محیط زیست و سلامت ایرانی ها می شود

کاخ سبز باز شد

چشم انداز چند دانشگاه برتر ایران در سال 97

«ابراهیم هادی» را در کانال کمیل بیشتر بشناسیم

نامه میرزاده به روحانی درباره وضعیت قرمز پرداخت حقوق فرهنگیان

دو حکم جدید در سازمان سینمایی صادر شد

دانلود آهنگ جدید محمدرضا منصوری و اکبر میرزایی بنام روزای تکراری

دانلود آهنگ جدید عباس رستمی کیا بنام یکی یدونه

اسارت نفس عامل مهم گرایش به تجملات است/ چشم و هم چشمی در خریدهای نوروزی آفت زندگی است

دانلود آهنگ جدید حسین غربت خواه بنام فوق العاده

"جناب خان" اومدنی شد؟

گفتگوی جذاب با ماهینی، کامیابی نیا و احمدزاده

امنیت مقوله ای تفکیک ناپذیر که نیاز به مشارکت همگانی دارد

من مطمئن هستم که ابراهیم من، بنده خوب خدا می شود

مقابله با تروریسم نیازمند مبارزه است و نه مذاکره

5 نشانه مؤمن از زبان امام سجاد(ع)

گلایه پدر کودک نجات یافته از حمله داعش به مجلس

احتمال فیلتردائم یا موقت تلگرام

گلایه پدر عماد در آنتن زنده تلویزیون

فراز و فرودهای سیاست ایران در سال 96

فیلترینگ تلگرام انحصار در فضای رسانه ای است

دانلود آهنگ جدید علیرضا رزبان بنام آب و آینه

دعای رفتن به حج و عمره

نماهنگ/ رویدادهای جذاب و دیدنی سال96

دستیابی به فناوری پیچیده نظامی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس است

دانلود آهنگ جدید حمید غلامی بنام میدونی

دانلود آهنگ جدید آرش پند بنام بوی عیدی

اعلام اولویت برنامه های سال آینده برای شرکت ملی پست

نوبخت: امید که آغاز کار به وقت سال 1397 مبارک باشد

گفتگوی ویژه:عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: 20 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد می شود

امیرعبداللهیان در دیدار سفیر سوریه در تهران:
 مقابله با تروریسم نیازمند مبارزه است و نه مذاکره

ویدئو / مرور 100 عکس منتخب ایسنا در سال 96

درخواست حماس برای برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین

دانلود آهنگ جدید مصطفی جمالی بنام دلم تنگه

درخواست حماس برای برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین

تا آخرین قطره خون ادامه دهنده راه اولیا و شهدا باشید

یادی از خادم القرآن؛ عصمت هاشمی در «جاودانه های عشق»

انتصابات جدید در شرکت ارتباطات زیرساخت

ضرورت حمایت از پیام رسان های داخلی

نشست خبری استاندار خراسان جنوبی

خاطرات آیت‎الله امامی کاشانی از شهید فرامرزی؛ محافظی با استعداد بالا در حفظ قرآن

از حمله داعش تا استیضاح در دقیقه 90

دانلود آهنگ جدید روزبه اسماعیلی بنام ریمیکس سال نو

رحیم مشایی رو این طوری بردن زندان!

رگ خواب مردها کجاست!

واکنش مادر رونالدو به منتقدان فرزندش+عکس

استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از سیره و روش شهیدان

استمرار فرهنگ شهادت با الگوسازی از سیره و روش شهیدان