مطالب مرتبط:
تکمیل مترو پرند 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 آذر 1396 ساعت 22:402017-11-22سياسي

انتشار اوراق مشارکتی 400 میلیارد تومانی قطارشهری به صلاح شهر نیست/ شهرداری کرج کارآمدی انتشار این اوراق را ندارد


عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه انتشار اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی به صلاح شهر کرج نیست، گفت: شهرداری کرج این کارآمدی را برای انتشار اوراق مشارکت ندارد و پیمانکار مجری قطار شهری نیز به علت تعطل بیش از ده سال در اجرای پروژه صلاحیت استفاده از این ظرفیت را ندارد.

- رخداد24 : به گزارش سایت قطره و به نقل ازرخداد و به نقل از پیام آشنا، صبح امروز و در ابتدای بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر کرج؛غدیرمهدوی با اشاره به تصمیمات اخذ شده در جلسه پیش شورای شهر از جمله لایحه انتشار اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی قطار شهری کرج توضیح داد: این اقدام عوارض ناخوشایندی برای شهر به بار خواهد آورد به همین دلیل با تصویب لایحه آن مخالفت کردم.

وی در ادامه بیان کرد: انتشار اوراق مشارکت برای پروژه های زود بازده قابل توجیه است نه چنینی پروژه ای و کارایی سازمان ها در این مورد اهمیت زیادی دارد، مدیریت دقیق نیز برای اجرای آن لازم است.

مهدوی درادامه گفت: شهرداری کرج این کارآمدی را برای انتشار اوراق مشارکت ندارد و پیمانکار مجری قطار شهری نیز به علت تعطل بیش از ده سال در اجرای پروژه صلاحیت استفاده از این ظرفیت را ندارد.

عضو شورای شهر کرج اضافه کرد: به عنوان کسی که 18 سال اقتصاد خوانده و این درس را در دانشگاه ها تدریس کرده ام می دانم که تحقق این تصمیم از لحاظ مالی به صرفه شهری نیست و بابت آن نگرانی جدی دارم که آیا ما را به سرمنزل مقصود که راه اندازی پروژه قطار شهری کرج است میرساند یا خیر؟ وی ادامه داد: پرداخت ها در این زمینه اعتبار شهرداری کرج و شهر را در کشور خدشه دار می کند؛ چرا که اخذ وام با نرخ سود مرکب در این زمینه وضعیت ناخوشایندی را برای شهرداری از لحاظ تامین مالی پروژه ایجاد خواهد کرد.

**شورای اسلامی شهر کرج اقدام احساسی و غیرخردمندانه انجام ندهد مهدوی با اشاره به اینکه بیش از 6 سال برای رسیدن به نتیجه مورد نظر زمان لازم به دنبال انتشار اوراق مشارکت قطارشهری کرج زمان لازم است، گفت: فروش اوراق ما را با ریسک جدی مواجه می کند و از طرفی سود بانکی و دردسرهای آن نیز در این چندسال بر شهرداری وارد می شود.

وی تشریح کرد: انتظار می رود که در شورای اسلامی شهر مدیریت علمی صورت گیرد و نباید برنامه ریزی های کوتاه مدت را دنبال کرد آن هم برای چنین تصمیم مهمی که نگاه شهروندان به اجرای هرچه سریعتر آن است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: اوراق مشارکت فعلی پروژه قطارشهری کرج قابل خرید و فروش در بازار ثانویه نیست و این مورد رسیک انتشار این اوراق را بیشتر نمایان می کند در نتیجه بهتر بود از اوراق صکوک اسلامی استفاده شود چرا که شهرداری یکهزار میلیارد املاک به عنوان پشتوانه این چنین اوراق دارد.

وی توضیح کرد: شورای اسلامی دوره پنجم شهر کرج قرار نیست کارهای احساسی و غیر خردمندانه و بدون توجه به حساب و کتاب های روزمره انجام دهد؛ چرا که ما در متن کلام خود در بدو ورود به عرصه انتخابات به دنبال پایبندی به شایسته سالاری بوده ایم.

در ادامه جلسه محمد نبیونی نیز گفت: پایان پیروزمندانه سیطره داعش در کشورهای همسایه که با غرور و عزت فرزندان جبهه مقاومت محقق شد و به اسلام هراسی این گروه پایان داد را به رهبر معظم انقلاب و مردم کشورمان تبریک عرض می نمایم.

وی در اعتراض به سخنان غدیر مهدوی بیان کرد: این لایحه بر طبق مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شد اما به تصویب نرسید و در صحن علنی شورای شهر مطرح گردید تا به رای نهایی در مورد انتشار اوراق مشارکت دست یابیم.

**تصویب لایحه انتشار اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی تصمیم سنگینی برای شورای شهر بوده است رییس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: وقتی مصوبه ای از کمیسیون ها در دستور کار شورا قرار داده شود باید حتما بررسی شده و نتیجه آن مشخص شود.

رییس شورای اسلامی شهر کرج در ادامه افزود: بیش از 45 دقیقه در جلسه گذشته شورای اسلامی شهر و پیرو مذاکرات لازم در این مورد وقت گذاشته شد اما تعجب میکنم که چنین مصوبه ای از کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهرکرج خارج شده است.

نبیونی در ادامه سخنان خود تاکید کرد که این مصوبه تصمیم سنگینی برای شورای شهر بوده است و ادامه داد: امیدواریم از این جلسه به بعد در بررسی آنچه که در دستور جلسه پیش روی اعضای شورای شهر برای تایید یا رد آن است دقت عمل بیشتری اعمال شود.

نبیونی در پایان صحبت های خود گفت: به مناسبت هفته پژوهش، مرکز پژوهش شورای شهر در نمایشگاه های مرتبط این هفته حضوری بسیار فعال خواهند داشت و غرفه شورا و شهرداری کرج به بهترین نحو آماده خواهد شده است و تهمیدات لازم برای تامین مالی اقدامات آماده سازی غرفه مورد نظر فراهم خواهد شد.

در پاسخ به صحبت های رییس شورای شهر کرج،غدیر مهدوی بیان کرد: تصمیمات اصلی و اینکه چه دستورات و لوایحی در نهایت به تصویب برسد بر عهده رییس شورای شهر است در نتیجه شما با نظارت دقیق نباید اجازه می دادید که چنین مصوبه ای در شهر اجرایی شود چرا که انتشار این اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی رسیک بزرگی برای شهر است.

**استفاده از فاینانس های خارجی و اوراق صکوک برای تامین مالی پروژه قطارشهری عباس زارع رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهرکرج با بیان اینکه سه جلسه پیرامون تامین مالی برای این پروژه که 3 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد بحث شده است، گفت: با انتشار این اوراق مشارکت و عملی کردن آن بکارگیری روش های دیگر همچون استفاده از فاینانس های خارجی و یا اوراق صکوک لازم است.

وی با اشاره به اینکه بکارگیری این روش را صحیح می داند و به طور کامل موافق اجرای لایحه مذکور است، افزود: ذکر قید در متن مصوبه لایحه برای اینکه شهرداری را مکلف کنیم که زمان اجرای انتشار اوراق مشارکت و از سرگیری پروژه قطار شهری کرج را برای شورای اسلامی شهر کرج مشخص کند، ضروری است.

مهدی حاجی قاسمی دبیر شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اهمیت عملیاتی کردن کاهش سرعت گیرها در شهر گفت: نصب دوربین های کنترل سرعت و سامانه ثبت تخلفات که نصب آنها و بگارگیری آن در شهر بار مالی زیادی برای شهر کرج به همراه نخواهد داشت اقدانی جایگزین برای سرعت گیرها است که بایستی در تعامل با نهادهای اجرایی مربوطه همچون راهنمایی و رانندگی این اقدامات اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: پایانه اتوبوسرانی در حصارک کرج وضعیت مناسبی ندارد و جانمایی ایستگاه های تاکسی در آن محدوده صحیح نیست، از سویی دیگر استفاده از نظارت پرسنل نیروهای انتظامی برای کنترل وضعیت آنجا کافی نیست و لازم است اقدامات مورد نظر انجام شود.

وی بیان کرد: پروژه هایی مانند عملیات اجرایی بلوار ارتش یا ادامه بلوار ماهان در منطقه 6 شهرداری کرج با پیشرفت پیش از 90 درصدی هنوز تکمیل تشده و باید به اتمام برسد.

دبیر شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: اکثر کمیسیون های شورا به دلیل به حد نصاب نرسیدن برای رسمی شدن برگزار نمی شود و بحث تصنیماتی مانندکم کردن تعداد اعضا برای به رسمیت رساندن جلسه مطرح است یا اینکه اگر اعضای شورای شهر برای حضور در این جلسات تمایلی ندارند اعلام کنند.

حسین محمدی رییس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج نیز گفت: به دنبال برنامه کاهش آلودگی اجرای محدودیت ها در طرح الیزه شهری با اهمیت است و لازم است اقداماتی که در محدوده شهر تعریف شده است عملیاتی شود.

سارا دشت گرد نیز با اشاره به همیاری مردم در حمایت از زلزه زدگان استان کرمانشاه بیان کرد: در بازدید از منطقه هفت شهرداری کرج رفع مشکلات آنجا و بررسی مطالبات شهروندان بررسی شد چرا که پیمانکاران بسیاری از پروژه ها ی آن منطقه را نیمه کاره راکد رها کرده اند.

محمدحسین خیلی اردکانی عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه طرح دوفوریتی مهمی در خصوص کنترل مسائل ترافیکی شهر کرج به شورا ارایه داده است گفت: اجرای خط کشی خیابان های اصلی، تبلیغ فرهنگ صحیح رانندگی و یا تعیین نقاط مشخص برای سوار و پیاده شدن مسافران در تقاطع های اصلی در قالب لایحه های دوفوریتی مطرح شده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: تعامل با نیروی انتظامی برای اجرای طرح ارشادی مسافران تاکسی های شهری در خصوص پیاده و سواره شدن در مکان های مشخص پیگیری شود؛ چرا که این اقدام بسیار مهم است.

وی در ادامه افزود: استفاده از پتانسیل نیروهای انتظامی برای اجرای این مهم ضروری است و چنین تصیمات مهمی در قالب طرح حذف سرعت گیر های غیراصولی نیز جزو مفاد این طرح بوده است در نتیجه با توجه به موارد مهمی که در این طرح ذکر شده است بهتر است تبدیل آن به رایحه و تصویب آن پیگیری شود.

منبع :
کلید واژه ها: اوراق مشارکت - اوراق - شهرداری - شورای - پروژه - اسلامی - قطار - میلیارد - شورای شهر - پیمانکار - مهدوی - تصمیم - صلاحیت - مدیریت - عضو شورای شهر - تصویب لایحه - برنامه ریزی - خرید و فروش - سود بانکی - مجری - مالی - فروش - دانشگاه - اقتصاد - برنامه - انتظار - اهمیت - امروز - گزارش - بانکی

آخرین اخبار سرویس:
روحانی: باید از تجارب دیگر کشورها در مواجهه با اعتیاد و مواد مخدر استفاده کنیم

با حکم وزیر جهاد کشاورزی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران منصوب شد

شمخانی: روحیه مقاومت دنیای کفر را در برابر سربازان خمینی (ره) زمین گیر کرد

آمریکا نقش کلاهبردار در منطقه را بازی می کند/ مقابله با سرپوش گذاشتن بر مسئله فلسطین

نگرانی اصلی درباره اجرای «طرح ملی حفظ قرآن»

‎کمیته نظارت و پیگیری اجرای قوانین ایثارگری تشکیل می شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی: سرکوب تجزیه طلبان ضد انقلاب بدون پشتیبانی کردها امکان پذیر نبود

شالوده تحول و رشد در جامعه از وحدت حوزه و دانشگاه است

واکنش شفر به خبر جدایی رحمتی و قائدی

استخدام کارشناس اداری مسلط به زبان و ICDL در تهران

واکنش باران کوثری به گزارش 20:30 درباره موضع اش در برابر روحانی /عکس

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر سه شنبه 28 آذر 96

استخدام بازاریاب با حقوق و پورسانت در شرکت کارناکو در تهران

لاریجانی: اگر به یمن موشک داده بودیم می گفتیم، واهمه نداریم

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح سه شنبه 28 آذر 96

استخدام چرخکار ماهر خانم در کارخانه تجهیزات پزشکی در کردستان

دعواهای سیاسی منافع ملی را نابود می کند/ تفرقه افکنی حرکت در مسیر دشمن است

تصاویر/ راهپیمایی اعتراض آمیز روحانیون و عشایر اهواز در محکومیت اقدام ترامپ

مردم از حذف کردن خوششان نمی آید/ گفت وگو بین جریان های سیاسی یک اصل عقلایی است

24 ساعته شدن برنامه های صدا و سیما خراسان شمالی

مرزگذاری ظاهری اصلاح طلبان با روحانی را نباید جدی گرفت

از زخم کهنه ی گیله مردان...

شمخانی: روحیه مقاومت و رقابت برای فداکاری و ایثار بود که دنیای کفر را در برابر سربازان امام زمین گیر کرد

پزشکیان:فردای مملکت را برای مبارزه با ظلم آماده کنید/بحث افزایش70 درصدی حقوق نمایندگان مطرح است

حضور فعال دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار

افزایش 70درصدی حقوق نمایندگان کذب محض است

کنگره شهید هدایت الله طیب در روستای موگر

ابلاغ قانون نظام جامع آموزش فنی و حرفه ای توسط روحانی + جزییات

پشتوانه مردمی مهم ترین اصل در پیروزی مستمر بر دشمنان است

تروریسم و صهیونیسم دو روی یک سکه هستند

واحد های دانشگاهی باید وصول مطالبات خود را در او لویت قرار دهند

یادواره سردار جاودالاثر حاج «احمد متوسلیان» در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود

در پیامی جهانگیری سالروز استقلال جمهوری نیجر را تبریک گفت

لاریجانی در نشست خبری 3 جانبه رؤسای مجالس ایران، مالی و عراق آمریکا نقش کلاهبردار در منطقه را بازی می کند/ مقابله با سرپوش گذاشتن بر مسئله فلسطین

محدود کردن مبادی گمرکی وظیفه دستگاه قضایی نیست/بررسی وظایف ادارات متولی کاهش آلودگی هوای کرج/ صدور کیفر خواست باند زورگیری از بانوان در گلستان/ ارائه دهندگان خدمات حرفه ای به معلولان مشمول قانون کار هستند

پیگیری مجدد «قتل یک جوان ایرانی از سوی پلیس آمریکا» در دیدار با سفیر سوییس/ برگزاری 5 دوره مذاکره برای از سر گیری روابط ایران و کانادا

می­ خواهند آرمان آزادی فلسطین فراموش شود/ به دنبال امپراطوری در کشور های اسلامی نیستیم/ از نیروی مقاومت اسلامی فلسطین حمایت می کنیم

دیدار پرسپولیس و نفت آبادان لغو شد

استخدام کارشناس فروش حرفه ای در شرکت سفر نتورک در تهران

استخدام نظافتچی آقا با حقوق مکفی ، بیمه و مزایا در تهران

حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی در گردهمایی پیشکستوتان جهاد و شهادت

مبانی عرفان های کاذب ریشه در قرآن و روایات ندارد/ بعضی افراد از سر بی سوادی می گویند دین کارایی ندارد

حال آیت الله حائری شیرازی وخیم شد

صدور آرای کمیته تعیین وضعیت/ استقلال محکوم شد

احتمال کاهش تعطیلات نوروز از 13به 5روز

خبرگزاری حوزه، آماده ارایه دستاوردهای فاخر پژوهشی حوزه است

استخدام 7 ردیف شغلی جدید در موسسه آموزشی خوارزمی/تهران

تمام مدارس تهران فردا تعطیل است

آموزش و پرورش مهمترین دستگاه اثر گذار در رشد کشور است

بهترین عکس های سال 2017 مجله نشنال جئوگرافیک [قسمت دوم]

صعود بانوی بدمینتون باز ایران به جدول اصلی مسابقه های ترکیه

فرماندارری: مقاوم سازی ساختمان باید اولویت اول مسئولان شهرستان ری باشد

فرماندارری: مقاوم سازی ساختمان باید اولویت اول مسئولان شهرستان ری باشد

20گردشگر اروپایی از بندر تایخی سیراف دیدن کردند

انتظاراتی که از دولت بوده، برآورده نشده است/ دانشجویان خواهان نقد دولت هستند

466 اثر به دبیرخانه پنجاه و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوانان در کاشان ارسال شد

وزیر اقتصاد :عزم ایران برای گسترش روابط با نخجوان جدی است

عدم قطعیت؛راهبرد سیاست خارجی آمریکا! - محمدرضا عرفانیان *

عضو فراکسیون امید: انتظاراتی که از دولت بوده، برآورده نشده است/ دانشجویان خواهان نقد دولت هستند

عزم ایران برای گسترش روابط با نخجوان جدی است

جنجال خبر افزایش حقوق نمایندگان در فضای مجازی

واکنش وزیر دفاع به ادعای آمریکا درباره موشک های شلیک شده به ریاض

سیاست خارجی زمانی موثر است که ما در میدان جنگ قدرت داشته باشیم

اعتراض نمایندگان به نامه ام درباره آب بی مورد بود/ بی تفاوتی به آب، بزرگترین خسارات را به محیط زیست کشور وارد کرده است

«سامانه ژورنال­ یاب ایران» رونمایی شد

باید امکانات مناسبی برای رشد تئاتر داشته باشیم

مسائل دینانی، مهم ترین چالش های انسان معاصر است/ دینانی همیشه در تکاپو و تعالی است

عزت و سربلندی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس به برکت قیام عاشورا بود

امام جمعه شهرری: مسئولان با اخلاق خوش و رویی گشاده با مردم برخورد کنند

تخصیص اعتبار برای اجرای طرح مطالعات گردشگری استان

روابط سرد مسکو و واشنگتن به مردم هم سرایت کرد

هفت ماه انتظار کشاورزان مازندرانی برای دریافت حقوق بازنشستگی

نقطه قوت لایحه بودجه 97 ایجاد اشتغال است

دانشگاه با شعار اسلامی نمی شود

قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران قدرت منحصر به فرد است

معاون مطبوعاتی جدید معرفی شد

تصور غلطی در خصوص جلسات علنی مجلس در کشور ما وجود دارد

نگاه جهانیان به تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری است

استخدام بازاریاب در یک شرکت بین المللی تاکسی اینترنتی در تهران

قهرمان دوچرخه سواری جهان درگذشت

رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان تهران معرفی شد

ورود فراکسیون امید برای تهیه طرحی جهت تبدیل شدن منشور حقوق شهروندی به قانون

مسئولان شعار می دهند، امام جمعه عمل می کند استفاده از حمل و نقل عمومی در آلوده ترین روزهای تبریز

فعالیت مجلس را به جلسات علنی محدود نکنیم

معاون استاندار خراسان رضوی: سه بخشدار و 31 مدیر اهل سنت در این استان خدمت می کنند

شهردار پردیس: 4 هزار و 500 واحد صنعتی در پردیس فعالیت می کنند

سیاست سازمان میراث فرهنگی تقویت بخش خصوصی است

مولوی عبدالحمید: روحانی را تخریب نکنید/ در ماجرای مراسم تحلیف دولت کوتاهی نکرد

ایالات متحده برای مساله سازی، راه های دیگری انتخاب کند/ در یمن کار نظامی نکرده ایم

مسائل دینانی، مهم ترین چالش های انسان معاصر است/ دینانی همیشه در حال شدن است

تروریسم و صهیونیسم دو روی یک سکه هستند

در دانشگاه تهران هفتمین آیین تندیس فداکاری دانشجویان برگزار می شود/ تقدیر از علی دایی و خادم الشریعه

آخرین وضعیت پرونده قضایی رحیمی از زبان وکیلش/مرخصی فقط در زمان فوت همسر و ازدواج دختر

عزت و سربلندی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس به برکت قیام عاشورا بود

دفاع از شهر مقدس قدس وظیفه قطعی همه مسلمانان و اعراب است

افتتاح پروژه های عمرانی موزه فرش ایران

امام جمعه شهرری: مسئولان با اخلاق خوش و رویی گشاده با مردم برخورد کنند

سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی به استان کردستان‎

هفت ماه انتظار کشاورزان مازندرانی برای دریافت حقوق بازنشستگی

استخدام مسئول دفتر و طراح معمار در تهران

انتشار اوراق مشارکتی 400 میلیارد تومانی قطارشهری به صلاح شهر نیست/ شهرداری کرج کارآمدی انتشار این اوراق را ندارد

انتشار اوراق مشارکتی 400 میلیارد تومانی قطارشهری به صلاح شهر نیست/ شهرداری کرج کارآمدی انتشار این اوراق را ندارد