مطالب مرتبط:
تکمیل مترو پرند 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 آذر 1396 ساعت 22:402017-11-22سياسي

انتشار اوراق مشارکتی 400 میلیارد تومانی قطارشهری به صلاح شهر نیست/ شهرداری کرج کارآمدی انتشار این اوراق را ندارد


عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه انتشار اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی به صلاح شهر کرج نیست، گفت: شهرداری کرج این کارآمدی را برای انتشار اوراق مشارکت ندارد و پیمانکار مجری قطار شهری نیز به علت تعطل بیش از ده سال در اجرای پروژه صلاحیت استفاده از این ظرفیت را ندارد.

- رخداد24 : به گزارش سایت قطره و به نقل ازرخداد و به نقل از پیام آشنا، صبح امروز و در ابتدای بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر کرج؛غدیرمهدوی با اشاره به تصمیمات اخذ شده در جلسه پیش شورای شهر از جمله لایحه انتشار اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی قطار شهری کرج توضیح داد: این اقدام عوارض ناخوشایندی برای شهر به بار خواهد آورد به همین دلیل با تصویب لایحه آن مخالفت کردم.

وی در ادامه بیان کرد: انتشار اوراق مشارکت برای پروژه های زود بازده قابل توجیه است نه چنینی پروژه ای و کارایی سازمان ها در این مورد اهمیت زیادی دارد، مدیریت دقیق نیز برای اجرای آن لازم است.

مهدوی درادامه گفت: شهرداری کرج این کارآمدی را برای انتشار اوراق مشارکت ندارد و پیمانکار مجری قطار شهری نیز به علت تعطل بیش از ده سال در اجرای پروژه صلاحیت استفاده از این ظرفیت را ندارد.

عضو شورای شهر کرج اضافه کرد: به عنوان کسی که 18 سال اقتصاد خوانده و این درس را در دانشگاه ها تدریس کرده ام می دانم که تحقق این تصمیم از لحاظ مالی به صرفه شهری نیست و بابت آن نگرانی جدی دارم که آیا ما را به سرمنزل مقصود که راه اندازی پروژه قطار شهری کرج است میرساند یا خیر؟ وی ادامه داد: پرداخت ها در این زمینه اعتبار شهرداری کرج و شهر را در کشور خدشه دار می کند؛ چرا که اخذ وام با نرخ سود مرکب در این زمینه وضعیت ناخوشایندی را برای شهرداری از لحاظ تامین مالی پروژه ایجاد خواهد کرد.

**شورای اسلامی شهر کرج اقدام احساسی و غیرخردمندانه انجام ندهد مهدوی با اشاره به اینکه بیش از 6 سال برای رسیدن به نتیجه مورد نظر زمان لازم به دنبال انتشار اوراق مشارکت قطارشهری کرج زمان لازم است، گفت: فروش اوراق ما را با ریسک جدی مواجه می کند و از طرفی سود بانکی و دردسرهای آن نیز در این چندسال بر شهرداری وارد می شود.

وی تشریح کرد: انتظار می رود که در شورای اسلامی شهر مدیریت علمی صورت گیرد و نباید برنامه ریزی های کوتاه مدت را دنبال کرد آن هم برای چنین تصمیم مهمی که نگاه شهروندان به اجرای هرچه سریعتر آن است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: اوراق مشارکت فعلی پروژه قطارشهری کرج قابل خرید و فروش در بازار ثانویه نیست و این مورد رسیک انتشار این اوراق را بیشتر نمایان می کند در نتیجه بهتر بود از اوراق صکوک اسلامی استفاده شود چرا که شهرداری یکهزار میلیارد املاک به عنوان پشتوانه این چنین اوراق دارد.

وی توضیح کرد: شورای اسلامی دوره پنجم شهر کرج قرار نیست کارهای احساسی و غیر خردمندانه و بدون توجه به حساب و کتاب های روزمره انجام دهد؛ چرا که ما در متن کلام خود در بدو ورود به عرصه انتخابات به دنبال پایبندی به شایسته سالاری بوده ایم.

در ادامه جلسه محمد نبیونی نیز گفت: پایان پیروزمندانه سیطره داعش در کشورهای همسایه که با غرور و عزت فرزندان جبهه مقاومت محقق شد و به اسلام هراسی این گروه پایان داد را به رهبر معظم انقلاب و مردم کشورمان تبریک عرض می نمایم.

وی در اعتراض به سخنان غدیر مهدوی بیان کرد: این لایحه بر طبق مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شد اما به تصویب نرسید و در صحن علنی شورای شهر مطرح گردید تا به رای نهایی در مورد انتشار اوراق مشارکت دست یابیم.

**تصویب لایحه انتشار اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی تصمیم سنگینی برای شورای شهر بوده است رییس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: وقتی مصوبه ای از کمیسیون ها در دستور کار شورا قرار داده شود باید حتما بررسی شده و نتیجه آن مشخص شود.

رییس شورای اسلامی شهر کرج در ادامه افزود: بیش از 45 دقیقه در جلسه گذشته شورای اسلامی شهر و پیرو مذاکرات لازم در این مورد وقت گذاشته شد اما تعجب میکنم که چنین مصوبه ای از کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهرکرج خارج شده است.

نبیونی در ادامه سخنان خود تاکید کرد که این مصوبه تصمیم سنگینی برای شورای شهر بوده است و ادامه داد: امیدواریم از این جلسه به بعد در بررسی آنچه که در دستور جلسه پیش روی اعضای شورای شهر برای تایید یا رد آن است دقت عمل بیشتری اعمال شود.

نبیونی در پایان صحبت های خود گفت: به مناسبت هفته پژوهش، مرکز پژوهش شورای شهر در نمایشگاه های مرتبط این هفته حضوری بسیار فعال خواهند داشت و غرفه شورا و شهرداری کرج به بهترین نحو آماده خواهد شده است و تهمیدات لازم برای تامین مالی اقدامات آماده سازی غرفه مورد نظر فراهم خواهد شد.

در پاسخ به صحبت های رییس شورای شهر کرج،غدیر مهدوی بیان کرد: تصمیمات اصلی و اینکه چه دستورات و لوایحی در نهایت به تصویب برسد بر عهده رییس شورای شهر است در نتیجه شما با نظارت دقیق نباید اجازه می دادید که چنین مصوبه ای در شهر اجرایی شود چرا که انتشار این اوراق مشارکت 400 میلیارد تومانی رسیک بزرگی برای شهر است.

**استفاده از فاینانس های خارجی و اوراق صکوک برای تامین مالی پروژه قطارشهری عباس زارع رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهرکرج با بیان اینکه سه جلسه پیرامون تامین مالی برای این پروژه که 3 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد بحث شده است، گفت: با انتشار این اوراق مشارکت و عملی کردن آن بکارگیری روش های دیگر همچون استفاده از فاینانس های خارجی و یا اوراق صکوک لازم است.

وی با اشاره به اینکه بکارگیری این روش را صحیح می داند و به طور کامل موافق اجرای لایحه مذکور است، افزود: ذکر قید در متن مصوبه لایحه برای اینکه شهرداری را مکلف کنیم که زمان اجرای انتشار اوراق مشارکت و از سرگیری پروژه قطار شهری کرج را برای شورای اسلامی شهر کرج مشخص کند، ضروری است.

مهدی حاجی قاسمی دبیر شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اهمیت عملیاتی کردن کاهش سرعت گیرها در شهر گفت: نصب دوربین های کنترل سرعت و سامانه ثبت تخلفات که نصب آنها و بگارگیری آن در شهر بار مالی زیادی برای شهر کرج به همراه نخواهد داشت اقدانی جایگزین برای سرعت گیرها است که بایستی در تعامل با نهادهای اجرایی مربوطه همچون راهنمایی و رانندگی این اقدامات اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: پایانه اتوبوسرانی در حصارک کرج وضعیت مناسبی ندارد و جانمایی ایستگاه های تاکسی در آن محدوده صحیح نیست، از سویی دیگر استفاده از نظارت پرسنل نیروهای انتظامی برای کنترل وضعیت آنجا کافی نیست و لازم است اقدامات مورد نظر انجام شود.

وی بیان کرد: پروژه هایی مانند عملیات اجرایی بلوار ارتش یا ادامه بلوار ماهان در منطقه 6 شهرداری کرج با پیشرفت پیش از 90 درصدی هنوز تکمیل تشده و باید به اتمام برسد.

دبیر شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: اکثر کمیسیون های شورا به دلیل به حد نصاب نرسیدن برای رسمی شدن برگزار نمی شود و بحث تصنیماتی مانندکم کردن تعداد اعضا برای به رسمیت رساندن جلسه مطرح است یا اینکه اگر اعضای شورای شهر برای حضور در این جلسات تمایلی ندارند اعلام کنند.

حسین محمدی رییس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج نیز گفت: به دنبال برنامه کاهش آلودگی اجرای محدودیت ها در طرح الیزه شهری با اهمیت است و لازم است اقداماتی که در محدوده شهر تعریف شده است عملیاتی شود.

سارا دشت گرد نیز با اشاره به همیاری مردم در حمایت از زلزه زدگان استان کرمانشاه بیان کرد: در بازدید از منطقه هفت شهرداری کرج رفع مشکلات آنجا و بررسی مطالبات شهروندان بررسی شد چرا که پیمانکاران بسیاری از پروژه ها ی آن منطقه را نیمه کاره راکد رها کرده اند.

محمدحسین خیلی اردکانی عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه طرح دوفوریتی مهمی در خصوص کنترل مسائل ترافیکی شهر کرج به شورا ارایه داده است گفت: اجرای خط کشی خیابان های اصلی، تبلیغ فرهنگ صحیح رانندگی و یا تعیین نقاط مشخص برای سوار و پیاده شدن مسافران در تقاطع های اصلی در قالب لایحه های دوفوریتی مطرح شده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: تعامل با نیروی انتظامی برای اجرای طرح ارشادی مسافران تاکسی های شهری در خصوص پیاده و سواره شدن در مکان های مشخص پیگیری شود؛ چرا که این اقدام بسیار مهم است.

وی در ادامه افزود: استفاده از پتانسیل نیروهای انتظامی برای اجرای این مهم ضروری است و چنین تصیمات مهمی در قالب طرح حذف سرعت گیر های غیراصولی نیز جزو مفاد این طرح بوده است در نتیجه با توجه به موارد مهمی که در این طرح ذکر شده است بهتر است تبدیل آن به رایحه و تصویب آن پیگیری شود.

منبع :
کلید واژه ها: اوراق مشارکت - اوراق - شهرداری - شورای - پروژه - اسلامی - قطار - میلیارد - شورای شهر - پیمانکار - مهدوی - تصمیم - صلاحیت - مدیریت - عضو شورای شهر - تصویب لایحه - برنامه ریزی - خرید و فروش - سود بانکی - مجری - مالی - فروش - دانشگاه - اقتصاد - برنامه - انتظار - اهمیت - امروز - گزارش - بانکی

آخرین اخبار سرویس:
گل آرایی مضجع شریف رضوی

استاندار: قم با تنش آبی مواجه است

رجب؛ ماه استغفار و دلدادگی

ورود واگن‎های جدید به ناوگان ریلی کشور

سپاه پاسداران فرزند انقلاب و متعلق به همه ملت است

پنج شنبه و جمعه بهشتی ماندگار است نه یادگار

انتخابات ریاست جمهوری روسیه

برگزاری آیین چهارشنبه سوری در تهران + آمار حوادث

وقتی رحیم پور ازغدی را به خاطر اعتراض از پله های هواپیما پایین کشیدند

پیوند ازدواج 22 زوج جوان شهرستان دشتی در جوار شهدای گمنام آغاز شد

نگاهی به زندگی شهید سید «محمد باقر حکیم»

پایان انتخابات در مسکو

گلچین برنامه های دورهمی امشب روی آنتن می رود

استفاده از تیم های بدون مدیر برای افزایش کارایی کارمندان جوان

رییس سازمان میراث فرهنگی: 400 موزه در ایام نوروز پذیرای گردشگران است

برزخ پروژه های آبی

جهانگیری: نباید بگذاریم ⁧ شکاف ⁩ و ⁧ اختلاف بین نیروهای سیاسی نظام ادامه پیدا کند

پلتفرم ها بر پایه استارتاپ ها توسعه یابد

رییس مجتمع آموزش عالی شیروان منصوب شد

فضیلت روزه در ماه رجب

مدیر توتال: اگر ترامپ از برجام خارج شود ما به تعهدات خود در ایران پایبندیم

اسد: مبارزه نیروهای ارتش سوریه در برابر تروریسم، فقط برای کشورشان نیست

برگزاری نوروزگاه های بین المللی در مرز افغانستان و ترکمنستان

رحیم مشایی اتهامات متعددی دارد

دبیر ستاد جشن های نوروزگاه خراسان رضوی خبر داد برگزاری نوروزگاه های بین المللی در مرز افغانستان و ترکمنستان

ابلاغ حکم دیوان عدالت اداری درباره لغو تعرفه جدید واردات خودرو به گمرک/واردکنندگان برای دریافت مطالبات خود به دیوان شکایت کنند

بین نیم تا یک ساعت برای شبکه های اجتماعی وقت می گذارم/وابسته به شبکه های راهزن تلگرام واینستاگرام شده ایم/محتوایی که اکنون در فضای مجازی تولید می شود حرکت به سمت لمپنیسم است/ تلگرام یک رسانه عقب افتاده است

اعمال روز اول ماه رجب چیست؟

روحانی عیدکجا می رود؟

تبدیل کاروانسرای ینگه امام هشتگرد به مکان اقامتی

وزیر کشور با تاسیس 62 دهیاری جدید در استان تهران موافقت کرد

آماده باش کامل ستاد مدیریت بحران شهرستان ری

راه اندازی 800 پایگاه هلال احمر موقت در سطح کشور

قاچاق در ایران حالت مافیایی دارد

راه اندازی 800 پایگاه هلال احمر موقت در سطح کشور

طوفان شن در شهر ریگان به روایت تصویر

لطفی: گزارشی مبنی بر سوء استفاده قابل توجه در شرکتهای شستا نداریم

مدیرعامل موسسه مالی کاسپین ادغام شد

جانباز شهید حمزه عامری آسمانی شد

محسنی اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است/ با مسئولان متخلف برخورد می کنیم/ کسی به عنوان اسیدپاش تا به امروز دستگیر نشده

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است

پایان انتخابات در مسکو

وزیر کشور با تاسیس 62 دهیاری جدید در استان تهران موافقت کرد

نایب رییس مجلس: موضوع نشست غیرعلنی امروز فیلترینگ تلگرام نبود

اژه ای: برنتابیدن قانون مصداق کامل دیکتاتوری است

درک زندگی

روحانی در حاشیه آخرین نشست هیئت دولت در سال 96: این قدر سخت گیری نکنیم

خبرنگاران یکی از گروه های مرجع هستند

نباید شکاف ⁩و⁧ اختلاف بین نیروهای سیاسی نظام ادامه پیدا کند

دستمزد های چالش برانگیز

برکاتی که از دیدار با خانواده شهدا نصیب مسئولان می شود

پزشکیان: جهانگیری هم شهردار شود یک بلایی سرش می آورند!

پزشکیان: جهانگیری هم شهردار شود بلایی سرش می آورند

جگر داری به اونی که باهاش قهری زنگ بزنی ؟!

دوترته: سایر کشورها نیز از دیوان کیفری بین المللی خارج شوند

صلاحیت هشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور تایید شد

کاخ مروارید به موزه تبدیل شود/لزوم تخصیص اعتبار برای بازسازی

عکس/ حضور بشار اسد در پشت خطوط مقدم در غوطه شرقی دمشق

1000 گفتمان دینی در مدارس استان بوشهر برگزار شد

چند خاطره نعمت احمدی از سعید مرتضوی

مشایی احتمالا به دلیل آتش زدن حکم بقایی بازداشت شده

جامعه متفرق و کینه توز از دین حقیقی بی بهره است

آیت الله مکارم شیرازی: دولت با رفع آسیب های اجتماعی به خودش کمک می کند

فقه جواهری همان فقه پویاست

کسب وکارهای دیجیتال به شبکه های اجتماعی داخلی منتقل می شود

علقمه یادمانی برای شهدای غواص

71 هزار نفر در کاروان های حج تمتع ثبت نام کرده اند

اعمال و فضیلت های ماه رجب

قانون بودجه 1397 کل کشور منتشر شد

حضور بسیج با توان و ظرفیت مردمی و خیران در مناطق زلزله زده کوهبنان

ایمان به آخرت بدون آثار عینی آن در زندگی، لقلقه زبان است

70%مردم ایران مخالف فیلتر شبکه های اجتماعی

دفاع از انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگی هزینه خودش را دارد

عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می خواهد

ویژگی های عاطفی و گرایش معنوی در زنان یک سرمایه است

تا زمانی که نظام لبنان بر اساس طایفه ای باشد فساد در آن وجود دارد

هشدار وزیر اقتصاد آلمان به آمریکا درباره ایجاد اختلاف در اروپا

رییس «موسسه تاریخ » باکو: همواره دست دوستی به سوی ارامنه دراز کرده ایم

دستور رییس جمهور برای تمهید برنامه های شاد و پرنشاط در سفرهای نوروزی

با تصویب هیات مدیره موسسه مالی کاسپین صورت گرفت موافقت با ادامه کار مدیرعامل کنونی کاسپین

از تولد جنین های فریز شده تا کمک به بیماران پروانه ای

احیای باغ های تخریب شده شهرستان دماوند مشکل است

علقمه یادمانی برای شهدای غواص

اهواز- تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام

اینفوگرافی: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2018 روسیه

ابلاغ قانون بودجه 97 توسط روحانی

گزارش میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع)

جشنی برای کودکان کار+گزارش

روش انتقاد کردن احمدی نژاد را به هیچ وجه قبول ندارم

امروز در سیاست به اخلاق نیاز داریم / پیام امروز شیعه به دنیا لزوم احیای ارزش ها است

تماس تلفنی سید عمار حکیم با ظریف

توضیح سازمان مدیریت بحران درباره پخش یک خبر در صدا و سیما

کشته شدن نظامیان عربستانی در جیزان

خلاقیت و نوآوری 2 رکن اصلی در برنامه سازی رادیو

فیلم/صادق شیرازی کیست؟توهین فرقه شیرازی به مدافعان حرم

کمبود آب باعث ایجاد ریزگردها در استان خواهد شد

فرماندار آبادان:ایجاد اشتغال اولویت سال 97 است

تایید صلاحیت هفت نامزد ریاست جمهوری آذربایجان

آیت الله علوی بروجردی: مصائبی که در فلسطین می گذرد از چشم دین یهود نمی بینیم/ ارزشهای حسینی بین مردم دنیا احیا شود

معاون صدا عنوان کرد خلاقیت و نوآوری 2 رکن اصلی در برنامه سازی رادیو

انتشار اوراق مشارکتی 400 میلیارد تومانی قطارشهری به صلاح شهر نیست/ شهرداری کرج کارآمدی انتشار این اوراق را ندارد

انتشار اوراق مشارکتی 400 میلیارد تومانی قطارشهری به صلاح شهر نیست/ شهرداری کرج کارآمدی انتشار این اوراق را ندارد