مطالب مرتبط:
اعطای کمک 5 میلیونی به خانواده های داغدار و یا صاحب فرزند شده در زلزله
پاسخ رییس هلال احمر به انتقادات/ کمک 5 میلیونی به خانواده های داغدار زلزله
کمک 5 میلیونی به خانواده های داغدار و یا صاحب فرزند شده در زلزله
کمک 5 میلیونی به خانواده های داغدار زلزله
کمک 5 میلیونی به خانواده های سوگوار در زلزله
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 آبان 1396 ساعت 14:562017-11-21سياسي

کمک 5 میلیونی به خانواده های داغدار زلزله


رییس جمعیت هلال احمر با تشریح عملکرد و اقدامات جمعیت در زلزله کرمانشاه، به برخی انتقادات و ادعاها که در این باره در شبکه های اجتماعی مطرح شده بود، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری شبستان، به نقل از روابط عمومی هلال احمر، علی اصغر پیوندی در نشست خبری در ساختمان صلح برگزار شد، در تشریح فعالیت های جمعیت در امدادرسانی به مناطق زلزله زده پرداخت و گفت: اولین وظیفه ای که بر اساس وظایف ذاتی جمعیت به عهده ما قرار دارد بحث نجات افرادی است که در حادثه گرفتار شدند و این مهمترین اولویت ما در ساعات اولیه بود و تمام امکانات را برای این کار بسیج کردیم.

همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند بحثی مهم و جدی است.

هلال احمر با همکاری سایر ارگان های نظامی و انتظامی کار را پیش گرفتند و با اینکه شدت و وسعت حادثه زیاد بود در لحظات اولیه به بررسی وضعیت پرداختیم تا ببینیم حادثه چه مناطقی را تحت تاثیر قرار داده و جمعیت درگیر چقدر بوده است.

تخمین های اولیه ما نشان می داد که 150 هزار نفر در شعاع 50 کیلومتری ازگله که در پنج کیلومتری مرکز زلزله قرار داشت تحت تاثیر حادثه بودند و پیش بینی ما این بود که 33 هزار خانوار از این حادثه تاثیر گرفتند که این پیش بینی به یقین تبدیل شد.

پیوندی در ادامه افزود: ما امکانات را در استان های معین و سایر استان ها به کار گرفتیم تا بتوانیم با دقت و سرعت مناسب پیش برویم و نیروهای مختلفی از جمله تیم های واکنش سریع، درمان اضطراری، سگ های زنده یاب (آنست)، ترابری و آمبولانس در لحظات اولیه در استان مورد استفاده قرار گرفت.

در شب حادثه که مناطق با قطعی کامل آب و برق همراه بودند بحث نجات از همان لحظات اولیه به فوریت دنبال شد.

وی در مورد توزیع چادرها در شب اول گفت: 10 هزار دستگاه چادر در انبار کرمانشاه موجود بود و 15 هزار دستگاه نیز از استان مجاور در همان شب به منطقه اعزام شد و با فرض اینکه 150 هزار نفر نیاز به اسکان اضطراری دارند و هر چادر قابلیت اسکان چهار تا پنج نفر را دارد برآورد ما نیاز به 25 هزار دستگاه چادر بود که توانستیم در اوایل صبح با این تعداد منطقه را پوشش بدهیم.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه بر اساس گزارش های مدیریت بحران هفت شهر تحت تاثیر زلزله قرار داشتند ادامه داد: ما بخش های زلزله زده را به هشت منطقه تقسیم کردیم و در هر منطقه مدیرعامل یک استان رییس منطقه شد و این کار کمک کرد تا با برآورد حادثه خدمت رسانی و نجات افراد دنبال کنیم.

پیوندی ادامه داد: در روز اول حادثه عملیات نجات ادامه پیدا کرد و در ادامه با توجه به اینکه وظیفه بعدی ما اسکان اضطراری است و درمان اضطراری بود در روز اول 10 هزار و 520 دستگاه چادر توسط نیروها و ترابری خودمان ارسال شد و تنها در سرپل ذهاب 5650 دستگاه چادر توزیع شد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت حفظ انتظامات به عهده هلال احمر نیست اضافه کرد: در یکی دو روز اول به خاطر اینکه نظم و انضباط خوبی در مناطق حاکم نبود باعث شد که اقلام دقیقا به دست افرادی که نیازمند بودند نرسد و این مسئله گله هایی را ایجاد کرد.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به سفر رییس جمهور به مناطق زلزله زده، گفت: بعد از بازدیدی که رییس جمهور در روز دوم از سرپل ذهاب انجام داد و تاکیدی که وزیر کشور داشت وضعیت نظم و انضباط بسیار بهتر شد.

با توجه به اینکه مردم به تبع حادثه استرس داشتند برخی از روستاها برای گرفتن امکانات به مناطق شهری مراجعه کردند که این مسئله بی نظمی هایی را ایجاد کرد و این روند که بیش از حد معمول رخ داد و خدمت رسانی را دچار مشکل کرد.

پیوندی اضافه کرد: از اواخر روز دوم و در روز سوم با پشتیبانی نیروهای نظامی و انتظامی اوضاع بهتر شد و در حین اینکه در روز سوم سایر اقلام میان حادثه دیدگان توزیع شد تعداد چادرها به 42 هزار دستگاه رسید و در حال حاضر مجموعا 82 هزار و 540 دستگاه چادر در مناطق شهری و روستایی بین مردمی که خانه هایشان امکان اسکان ندارد و حتی آنهایی که ساختمان های شان آسیب ندیده و به خاطر ترس از زلزله بیرون از آن زندگی می کنند توزیع شده است.

وی به آمار و ارقامی در مورد سایر اقلام توزیعی اشاره کرد و گفت: 240 هزار تخته پتو، 18 هزار و 850 چراغ والر برای کنترل سرما، 56 هزار تخته موکت و سایر اقلام به عنوان نیازهای اولیه بین مردم توزیع شد.

همچنین بر اساس پیش بینی ها و هشدارهایی که سازمان هواشناسی داده بود تا روز گذشته 120 تن نایلون در منازل توزیع شد و این فعالیت ها تا رسیدن وضعیت به شرایط مطلوب ادامه دارد.

وی در مورد ارزش ریالی اقلامی که تا کنون توزیع شده گفت: ارزش ریالی اقلام امدادی که از انبارها خارج و بین مردم توزیع شده، بالغ بر 100 میلیارد تومان است و این افتخاری برای ماست که توانستیم به وظیفه مان عمل کنیم.

ضمن اینکه باید تاکید کنم که سازمان ما جنس مردمی دارد و باید در این لحظات همراه مردم باشیم تا آنها احساس آرامش کنند.

وی همچنین اضافه کرد: از این به بعد تا اسکان دائم افراد زلزله زده که حدودا یکی دو ماه زمان می برد، باید اقلام دیگری میان مردم توزیع شود و از همین رو دفترچه های امدادی بر اساس اطلاعاتی که از مرکز آمار داشتیم میان مردم توزیع شده است.

پیش بینی ما این است که 30 هزار خانوار را پوشش بدهیم و توزیع اقلام غذایی 72 ساعته از روز گذشته آغاز شده و پس از آن اقلام یک ماهه که شامل جیره مشخص خشک و طبق استانداردهاست توزیع می شود.

این روند تا زمانی که مردم از چادر به وضعیت اسکان دائم برسند ادامه دارد.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه بنیاد مسکن مسئولیت اسکان دائم حادثه دیدگان را به عهده دارد، گفت: باید شرایطی فراهم شود تا با طرح های بلاعوض و درازمدت این افراد از اسکان در چادر به اسکان دائم برسند و بتوانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند.

پیوندی با بیان اینکه برای توزیع اقلام در روستاها از روزهای دوم و سوم از ظرفیت امداد هوایی استفاده شد، گفت: پنج بالگرد از ساعات اولیه دوشنبه صبح به منطقه اعزام شدند و همچنین در مجموع 10 فروند بالگرد خدمات خوبی در روستاها و شهرها ارائه دادند.

در مجموع 240 ساعت پرواز انجام شد و 250 مصدوم به بیمارستان های صحرایی و شهری منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه درمان اضطراری وظیفه بعدی هلال احمر و منطقه بود ادامه داد: این جزو وظایفی بود که با همکاری ارگان های دیگر هم صورت گرفت و پنج درمانگاه اورژانسی در شهرستان های حادثه دیده ایجاد شد که دو درمانگاه در شهر ثلاث و در شهرهای دالاهو، سرپل ذهاب و قصر شیرین هم یک درمانگاه ایجاد شد تا به سرعت مجروحان تحت درمان اولیه قرار بگیرند.

در محوطه بیمارستان سرپل ذهاب که خراب شده بود نیز بیمارستان صحرایی ایجاد شد و کادر مشخصی به این بیمارستان اعزام شد.

رییس جمعیت هلال احمر به فعالیت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در زمینه حمایت های روانی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: به خاطر استرس شدیدی که خانواده ها پس از حادثه دچار آن بودند تیم های تخصصی سازمان جوانان وارد منطقه شدند و با مردم و بچه ها روابط عاطفی برقرار کرده و تلاش کردند تا محیط شادتری را برای کودکان ایجاد کنند تا در فضای غمباری که ایجاد شده است از میزان استرس و غم آنها کاسته شود.

پیوندی به مجموع کمک های نقدی مردم به جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: ملت شریف و عزیز ما کمک های نقدی زیادی را انجام دادند که از آنها تشکر می کنیم و میزان کمک های نقدی که از گوشه های مختلف میهن مان دریافت کردیم 370 میلیارد ریال تا صبح امروز بود و همچنین مردم 20 هزار تن اقلام امدادی و غیر امدادی به استان ها و شعبات تحویل دادند که مقداری از آنها حمل شده و مقداری دیگر از آنها بسته بندی شده تا از اسراف این اقلام هم جلوگیری شود.

وی از پرداخت کمک 5 میلیون تومانی از طریق کمک های مردمی به هلال احمر به خانواده هایی که فردی را در جریان زلزله کرمانشاه از دست داده اند خبر داد گفت: این مبلغ بر اساس گزارش هایی که از پزشکی قانونی دریافت می شود، پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه از پرداخت کمک های نقدی به خانواده هایی که بعد از زلزله صاحب فرزندی تازه متولد شده اند خبر داد و افزود: به خانواده هایی که بعد از وقوع زلزله فرزندشان متولد شده است نیز 5 میلیون تومان کمک نقدی از طریق کمک های مردمی پرداخت می شود.

پایان پیام/55
کلید واژه ها: حادثه - رییس جمعیت هلال احمر - هلال احمر - زلزله - جمعیت - جمعیت هلال احمر - استان - اسکان اضطراری - منطقه - کرمانشاه - نجات - هلال - مناطق - شبکه های اجتماعی - پیش بینی - مقام معظم رهبری - مناطق زلزله زده - برگزار - بینی - مدیریت بحران - روابط عمومی - عملیات نجات - امدادرسانی - رسانی - گزارش - درمان - وظیفه - نشست خبری - مدیرعامل - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
نماینده مردم شهرضا در مجلس: طرح کارخانه کمپوست در شهرضا به دلیل جانمایی غلط متوقف شد/ طرح جامع ترافیک شهرضا باید تدوین شود

فرآیند مدیریتی پیاده روی زائران اربعین حسینی بررسی شود

زمان واریز حقوق آبان ماه بازنشستگان فولاد

13 تفاهمنامه برای جذب سرمایه در مناطق بندری امضا شد

شکایت از ایوانکا ترامپ و همسرش به دادگاه آمریکا

لاریجانی: از مقاومت فلسطین حمایت نظامی می کنیم/در یمن کار نظامی نکرده ایم

استخدام کارشناس فروش رشته برق

استقرار سیستم دفاعی امریکا علیه حملات راکتی ایران و کوریای شمالی

اروپا هم حتی حاضر نیست ما رقیبِ روسیه برای تأمین گاز آنها باشیم

تجری: مقدمات بازگشایی "پرویزخان" فراهم شده است

استخدام منشی خانم در کلینیک زیبایی حوالی پاسداران در تهران

پیشنهادهای رجبی در خصوص بهبود ساخت و ساز در کشور

روحانی: نجات یک معتاد، احیای انسان و اقدامی ملی و انقلابی است

شورای نگهبان مصوبه مجلس درباره عضویت اقلیت های دینی در شوراهای شهر را رد کرد

هشدار اف بی آی به ترامپ در خصوص تعامل با روس ها پیش از انتخابات

برپایی تجمع اعتراضی حامیان قدس مقابل سفارت امریکا در پراگ

سخنان امام علی (ع) پیرامون عبادت و سستی در آن

راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال و تعیین اولویت ها و الزامات آن بررسی شد/ سند توسعه سیستم های هوشمند و اینترنت اشیاء تدوین می شود

در بهشت از چه کسی باید پیروی کنیم؟

سرعت کار مسؤولان در حذف کنکور بسیار پایین است/ سهمیه ویژه مناطق محروم در نظر گرفته شود

تجلیل از برگزیدگان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

جامعهالقرآن به دنبال تربیت مربی حفظ موضوعی قرآن به روش «اشاره»

«زن آهنین» در کمین رجب طیب اردوغان/ مرال آکشنر به دنبال شکست حزب عدالت و توسعه

امریکا قطعنامه مصر درباره قدس را وتو کرد و در انزوا ماند

اشتباه هولناک راننده ناشی

اظهارات وزیر دفاع درباره ادعای نیکی هیلی

استخدام مسئول تدارکات از طبس جهت کار در کرمان

در جلسه امشب درباره فیلترینگ تلگرام مصوبه ای نداشتیم

آیا تعطیلات نوروز به 5 روز کاهش می یابد؟!

شمخانی: تهدیدات خارجی فاقد قدرت تهدیدزایی موثر است

استخدام کارمند تور داخلی و خارجی خانم در تهران

عکس های دیدنی علی سلیمانی با همسر و دخترش +بیوگرافی

اقدام دولت در لایحه بودجه 97 شجاعانه بود/مجلس چک سفیدی به دولت نمی دهد

شهیدی که در دو شهر به خاک سپرده شد + عکس

دانشکده اهل بیت (ع) دانشگاه اصفهان به جزیره تبدیل نشود

رییس کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی: دانشکده اهل بیت (ع) دانشگاه اصفهان به جزیره تبدیل نشود

چشم یلدا روشن از این همه مهربانی

نمکزاری شگفت انگیز در دل دامغان

خبری که ابتدا تکذیب و پس از 6 سال تایید شد/ دستمال هایی از جنس توهم و اعتیاد

حجت الاسلام رفعتی نایینی: شبکه انگلیسی زبان ولایت به زودی راه اندازی می شود

حضور با شکوه مردم در یادواره های شهدا نشان از قدردانی آنها دارد

کوردها مردمانی هستند که همواره یاور انقلاب و اسلام بوده اند

برقراری عدالت وظیفه مسئولان است

وسعت خسارات مالی و معنوی زلزله کرمانشاه تا سال ها جبران نمی شود

تبادل نظر پیرامون اختلاف صندوق بازنشستگی در موضوع هتل جهانگردی آبگرم محلات/ تقدیر از قوه قضاییه برای تامین امنیت سرمایه گذاری

توانایی ایران برای ساخت ناو هایی با طول 200 متر/ کدام کشورها «فرودگاه شناور» دارند؟

خبر20، دوشنبه 27 آذر 96

انتقاد کدخدایی از تعداد جلسات علنی مجلس

«ترخیص» به شبکه مستند رسید

با چالش های متعددی در اقتصاد مواجهیم/ نباید منفعلانه به سیاست خارجی نگاه کرد

ائتلاف آمریکا: ابوبکر بغدادی در بازداشت ما نیست

پاول دوروف از بیت کوین دفاع کرد

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت معتبر در اصفهان

رایزنی استقلالی ها با وزارت خارجه برای دستیار جدید

استخدام مشاور حقوقی مسلط به قوانین بین المللی در تهران

شمخانی: تا زمان نابودی همه تروریست ها در سوریه خواهیم ماند

رییس کمیسیون بودجه: محتوای نظام بودجه ریزی در بودجه 97 اصلاح شد

تصاویر افتتاحیه مسجد جامع رضا(ع) در لانکشایر انگلستان

شورای نگهبان مصوبه مجلس را درباره اصلاح قانون شورا ها رد کرد

مخالفت شورای نگهبان با مصوبه مجلس: عضویت اقلیت های دینی در شوراهای شهر خلاف شرع است

یارانه بگیران دهک های بالا نباید هم سنگ دهک های پایین باشند

نیشابوری به فارس خبر داد حسین کمالی در دبیر کلی حزب اسلامی کار ابقا شد

اختصاص 100 میلیون دلار برای ساماندهی حمل و نقل عمومی در بودجه 97

بودجه مازندران در لایحه 97 ترمیم می شود

یادواره آیت الله دکتر محمد مفتح به مناسبت سالروز شهادت

بهره مندی از توان بخش خصوصی برای تبدیل البرز به یک منطقه ویژه گردشگری در کشور

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایسنا

پیشرفت در عملیات اجرایی دوتقاطع غیرهم سطح کرمانشاه در آینده نزدیک

حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در چهلم درگذشتگان حادثه زلزله

ابلاغ 2 هزار و 105 میلیارد تومان کمک بلاعوض به بانک ها برای زلزله زدگان

نماینده مردم تهران در مجلس: یارانه بگیران دهک های بالا نباید هم سنگ دهک های پایین باشند

در جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست روحانی؛ راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال و تعیین اولویت ها و الزامات آن بررسی شد/ سند توسعه سیستم های هوشمند و اینترنت اشیاء تدوین می شود

هرگز به هیچ سرپل ذهابی نگفته ایم که از شهر خود کوچ کند

بخش بین الملل و ویژه سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه سال آینده افتتاح می شود

آیین استقبال از پیکر پاک 55 شهید تازه تفحص شده در اهواز آغاز شد

با حضور دو نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس؛ نمایش مستند زیبای «عروسک کوکی نیستیم»

استخدام خیاط جهت برش کاری رویه صندلی در تهران

استخدام فروشنده در شیرینی سرای سولدوش در تهران

استخدام طراح گرافیک پاره وقت خانم در اصفهان

استخدام گرافیست خانم در شرکت پروشات گرافیک در تهران

لاریجانی: از مقاومت فلسطین حمایت نظامی می کنیم/در یمن کار نظامی نکرده ایم

آخوندی:باید توان رقابت با جنوب خلیج فارس را داشته باشیم

هر چه سریع تر مشکل سرویس های بهداشتی و حمام زلزله زده ها را حل کنید

بررسی جزییات لایحه بودجه 97 در کمیسیون بودجه

تصمیم ضرب الاجل وزیر کار و نمایندگان برای حل مشکل بازنشستگان

همایش نقش دانشگاه ها در کاهش آسیب های اجتماعی برگزار می شود

هشدار اف بی آی به ترامپ در خصوص تعامل با روس ها پیش از انتخابات

صدور کیفرخواست پرونده "باند زورگیری از بانوان" در استان گلستان

فائزه هاشمی رفسنجانی: انتظار داشتیم دولت روحانی در دوره دوم وزیر زن داشته باشد/ احمدی نژاد با انتخاب وزیر زن تابوشکنی کرد

انتظار داشتیم دولت روحانی در دوره دوم وزیر زن داشته باشد/ احمدی نژاد با انتخاب وزیر زن تابوشکنی کرد

واکنش خانم بازیگر به صحبت های لژیونر ایرانی + عکس

راه اندازی پایگاه سلامت اجتماعی در مناطق آسیب پذیر گنبدکاووس

لزوم شناسایی نویسندگان کهگیلویه وبویراحمد

نماینده ارشد دفتر حزب الله در ایران: کار آمریکا در منطقه غرب آسیا رو به اتمام است

اختصاص 100 میلیون دلار برای ساماندهی حمل و نقل عمومی در بودجه 97

طرح های بهره برداری از جنگل ها تا پایان امسال متوقف می شوند

مخالفت شورای نگهبان با ورود اقلیت های دینی به شورای شهر

استخدام منشی خانم مسلط به تایپ و امور اداری در قزوین

به کجا چنین شتابان؟!

استخدام سرپرست آموزشی در یک مرکز آموزشی در خراسان رضوی

کمک 5 میلیونی به خانواده های داغدار زلزله

کمک 5 میلیونی به خانواده های داغدار زلزله