مطالب مرتبط:
هزینه های سرسام آور آلودگی هوا بر دوش دولت
به بهانه تغییر مدیر عامل سایپا بررسی شد خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد
خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد
خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد
فواد معصوم: تصمیم دادگاه فدرال پیرامون همه پرسی برای همگان الزام آور است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 آبان 1396 ساعت 01:452017-11-20اقتصادي

دست و پازدن خودروسازان با هزینه های مالی سرسام آور


تورم نیروی انسانی در کنار هزینه های مالی سرسام آور خودروسازان، بیش از آنکه به مدیران منسوب دولتی ربط داشته باشد، مرثیه ای برای صنعتی است که حدود 20 درصد از اقتصاد ایران را تشکیل داده که برای ادامه حیات خود دست و پا می زند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی ایسکانیوز؛ مهدی جمالی پس از گذشت حدود دو سال در حالی فرمان مدیریت سایپا را به محسن قاسم جهرودی می سپارد که این شرکت به دلیل سایه سنگین دولت بر سر خود و در عین حال زیان انباشته در حسابهای تلفیقی و هزینه های مالی کمرشکن رو به رو است.

به ویژه آنکه با وجود هیاهو بر سر تفاهم نامه های خارجی پس از برجام هیچ یک از آن ها محقق نشده و تاکنون پلتفرم مشترکی نیز ارائه نشده است.

به عبارتی آنچه که سایپا را همچنان زنده نگاه داشته، سلسله اقدام هایی است که در صورت های مالی این گروه به بهانه هایی همچون ارزش منصفانه و تجدید ارزیابی دارایی ها صورت گرفته است.

این ارزیابی ها بدون محاسبه دقیق دارایی در حسابداری تلفیقی و جابجایی برخی دارایی ها در شرکت های تابعه برای فرار از زیان با نادیده گرفتن استانداردهای حسابداری صورت گرفته است.

اقدامی که همچنان از سوی سازمان بورس به عنوان یکی از تخلف های بارز در این نماد معاملاتی اشاره و بر آن تأکید می شود.

سازمان بورس همزمان با برگزاری مجمع عادی سالیانه سهامداران شرکت سایپا با شفاف سازی در مورد تغییرات با اهمیت در اطلاعات صورت های مالی حسابرسی شده سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 1395 واگذاری بخشی از سهام شرکت های فرعی گروه سایپا عنوان کرده بود که در اسفندماه سال 1395 شرکت ایرانی تولید اتومبیل "سایپا" سهام شرکت های سایپا دیزل، مهندسی مشاور سازه گستر سایپا، تولیدی موتور گیربکس واکسل سایپا- مگاموتور و خودروسازی بنیان توسعه صنعت پارس را به شرکت های تابعه دو شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا و گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا شامل شرکت های توسعه گستر برنا، توسعه سرمایه رادین، ساربان سرمایه ایرانیان، تجارت الکترونیک خودرو تابان، پیشگامان خوراک تابان و ستاره سفیران آینده واگذار نموده است.

سازمان بورس با اشاره به اینکه واگذاری سهام شرکت سایپا دیزل از طریق عرضه عمده سهام شرکت مذکور در بورس اوراق بهادار تهران صورت گرفته، تأکید کرده که مطابق اطلاعات ارائه شده، پس از اعمال تغییرات فوق و اصلاح صورت های مالی تلفیقی شرکت، زیان انباشته تلفیقی در پایان سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 95 از مبلغ (1.

468) میلیارد ریال به مبلغ (63.

813) میلیارد ریال و سود (زیان) انباشته تلفیقی قابل انتساب به صاحبان سهام شرکت اصلی در پایان سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 95 از مبلغ 51 میلیارد ریال سود به مبلغ (35.

540) میلیارد ریال زیان اصلاح شده است.

با این همه سایپا در حالی از تحقق سود خالص واقعی حسابرسی شده یک هزار و 16 میلیارد و 432 میلیون و 400 هزارتومانی در پایان دوره عملکردی 12 ماهه منتهی به پایان اسفندماه 95 خبر داد که مطابق با مستندات منتشر شده از سوی سازمان بورس یکی از دلایل افزایش سودآوری عملیاتی شرکت سایپا ناشی از افزایش با اهمیت زیان دوره جاری در شرکت های مهندسی مشاور سازه گستر سایپا و مگاموتور بوده که با توجه به واگذاری سهام شرکت های سایپا دیزل، مهندسی مشاور سازه گستر سایپا، تولیدی موتور گیربکس واکسل سایپا- مگا موتور و خودروسازی بنیان توسعه صنعت پارس که همگی از شرکت های زیر مجموعه شرکت سایپا به شمار می روند به شرکت های تابعه شرکت های سرمایه گذاری کارکنان سایپا و سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا، منجر به انتقال این زیان و زیان های سنواتی به شرکت های فوق شده و عدم تلفیق این شرکت ها موجب عدم انعکاس زیان در صورت مالی گروه سایپا شده است.

همچنین تغییر رویه های استهلاک و عدم تعدیل ارزش سرمایه گذاری در شرکت نیوان ابتکار نیز منجر به افزایش مانده سود انباشته شرکت سایپا در تاریخ 95.

12.

30 به مبلغ 4.

787 میلیارد ریال برخلاف استانداردهای حسابداری شده است.

دستکاری صورت های مالی بر اساس این گزارش، با انتقال زیان سایپا در 4 شرکت مذکور به شرکت های تابعه خود یعنی سرمایه گذاری کارکنان سایپا و سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا، این خودروساز از یک هزار و 937 میلیارد و 748 میلیون و 900 هزار تومان سود ناخالص خبر داده که عمدتاً به دلیل هزینه های اداری و عمومی 891 میلیارد و 302 میلیون و یکصد هزار تومانی در نهایت سود عملیاتی یک هزار و 44 میلیارد و 129 میلیون و 200 هزار تومانی را شناسایی کرده است.

این سود عملیاتی که سازمان بورس آن را ناشی از عدم انعکاس زیان برخی شرکت ها در صورت های مالی سایپا عنوان کرده در نهایت پس از مواجه با هزینه های مالی یا بانکی یک هزار و 280 میلیارد و 122 میلیون و 700 هزار تومانی اگرچه محو می شود، اما به یکباره از محل سایر درآمدهای غیرعملیاتی که ناشی از درآمد سرمایه گذاری های سایپا در شرکت های تابعه آن است، به سود خالص یک هزار و 16 میلیارد و 432 میلیون و 400 هزار تومانی دست یافته است.

جالب اینکه مجمع سهامداران شرکت سایپا در حالی برگزار شد که با وجود خروج اعتراض آمیز نماینده سازمان بورس و تأکید وی بر موهوم بودن هرگونه تقسیم سود، اما در نهایت پاداش 200 میلیون تومانی اعضای حقوقی هیات مدیره در عملکرد دوره مالی 95 به تصویب رسید.

هیات مدیره ای که در عملکرد 12 ماهه سال مالی 95 درازای سود خالص 26 تومانی به ازای هر سهم مبلغ 33 تومان به ازای هر سهم هزینه های مالی برای هر سهم کنار گذاشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، باید بلاتکلیفی بلوک 46 درصدی سهام سایپا را نیز به موارد یاد شده افزود که در دل این مجموعه همواره بازیچه ای برای سلطه مدیران دولتی بر شرکت های ریز و درشت مجموعه سایپا و البته پارس خودرو، زامیاد، سرمایه گذاری سایپا و سایر شرکت های تابعه آن بوده است.

پیش تر یکی از مدیران وقت سایپا با هدف تیک آور یا به عبارتی تملک انحصاری بر حدود 46 درصد سهام سایپا از طریق منابع شرکت های تابعه این شرکت اقدام به معاملات ضربدری نمود که به هم ریختن ارکان مدیریتی شرکت های زیرمجموعه سایپا تا به امروز را در پی داشته است.

به طوری که هیات مدیره ها و حتی حسابرسان، مجامع و حتی بازرس قانونی در این شرکت ها نامشخص و با پیچیدگی وحشتناکی مواجه می باشد.

حال با توجه به احتمال ماجراجویی قطعه سازان برای خرید سهام شرکت های خودرویی و حلقه مفقوده ای به نام کیفیت در صنعت خودرو باید منتظر ماند و دید که آیا سایپا و ایران خودرو می توانند خود را از هزینه های مالی بانک ها رها کنند یا اینکه در برابر قطعه سازان طلبکار خود بازنده بازی خواهند بود که انحصار حدود 20 درصد از اقتصاد کشور را در پی دارد.

در هیات مدیره گروه سایپا با جایگزینی محسن قاسم جهرودی به جای جمالی که به نمایندگی از شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا حضور داشت، هم اکنون سیدمحمدعلی سید ابریشمی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری رنا، امیرحسین قناتی به نمایندگی از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، معصوم نجفیان به نمایندگی از موسسه حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و علیرضا بادکوبه هزاوه به نمایندگی از توسعه سرمایه رادین حضور دارند.

منبع: فارس 403
کلید واژه ها: سایپا - مالی - سازمان بورس - صورت - سرمایه - سرمایه گذاری - بورس اوراق بهادار تهران - خودرو - خودروسازان - سهام - شرکت سایپا - سایپا دیزل - دارایی - بورس اوراق بهادار - حسابداری - زیان - بورس - توسعه - ایران - هزینه - تجارت الکترونیک - میلیارد - دست و پا - اطلاعات - ایرانی - صنعت - اقتصاد - واگذاری سهام - نیروی انسانی - اقتصاد ایران

آخرین اخبار سرویس:
شناسایی خودروهای وارداتی غیر قانونی

تدابیر بانک ملی ایران برای روان سازی گشایش اعتبارات اسنادی

حضور حمایتی بانک صادرات ایران در هشتمین «اجلاس روسای آیتک»

با اعلام سازمان مدیریت صنعتی؛ بانک ملت برترین شرکت کشور شناخته شد

30 درصد از تاکسی های ارومیه فرسوده هستند

یک بام و دو هوای استاندارد بنزین در بین مسئولان

استخدام منشی آشنا به زبان انگلیسی خانم در شرکت بازرگانی

استخدام کارشناس بازرگانی و کارشناس دامپروری در اصفهان

استخدام منشی آشنا به حسابداری در شرکت بازرگانی تولیدی در تهران

استخدام کارشناس فروش با سابقه در شرکت معتبر در اصفهان

استخدام تکنسین رپینگ و اپراتور CNC در گروه صنعتی درب معتقد

استخدام کارشناس زبان انگلیسی در شرکت معتبر تولیدی و بازرگانی

تغییر یکباره موضع منتقدان واردات هواپیما!

معرفی 500 غول اقتصاد ایران

آخرین قیمت نبشی در بازارآهن

کلید نامعادله بازار مسکن

بازآفرینی شهری؛ راهکارها و برنامه ها

کاهش مسافت تهران ـ شمال با اجرای تونل ریلی البرز

فارس از تولید محصولات زراعی طی 36 سال گزارش می دهد روند تولید محصولات زراعی کشور طی36 سال/رشد 5.5 برابری تولید محصولات زراعی

رشد صنعت اپلیکیشن در ایران

صدور ویزای تجاری افغانستان در میدان هوایی کابل

احتمال برقراری پرواز هواپیما از فرودگاه جهرم به مشهد

بهمنی: احمدی نژاد نمی خواست به همه یارانه بدهد

حقوق بهمن ماه و عیدی بازنشستگان کشوری پرداخت شد

منطقه 3 رکورددار گران ترین زمین ها

؛ بازآفرینی شهری؛ راهکارها و برنامه ها

هزینه راهسازی در گیلان بالاتر از سایر استانها است

دریافت تسهیلات بدون ضامن در بانک ایران زمین

در حال پیگیری اختلاس در وزارت نفت هستیم

نرخ «مالیات بر ارزش افزوده» در اروپا چقدر است؟

5 اثرصنایع دستی آذربایجان غربی نشان ملی مرغوبیت دریافت کردند

هرگز این میوه ها را با پوست نخورید

19 میلیون بد مسکن در کشور وجود دارد

طرح های هرمس برای پاییز و زمستان 2017

گردش مالی 50 هزار میلیارد ریالی برنج در مازندران

گردش مالی 50 هزار میلیارد ریالی برنج در مازندران

رفع تصرف 11 هکتار اراضی ملی و زمین های ساحلی منطقه آزاد انزلی

چرا مردان دو برابر زن ها می میرند؟

30 درصد از تاکسی های ارومیه فرسوده هستند

استخدام کارشناس ایمنی و بهداشت(HSE) در بندر عباس

عکس/ اعضای دولت در مراسم عزداری فاطمی در محضر رهبری

جزییات اعتبار و تسهیلات اختصاص یافته برای خسارت های ناشی از سیل گیلان

خرید ویلای زیباکنار در شهرک های ویلایی و ساحلی آرش

نشست مشترک ایران و چین برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری

ویزای قزاقستان برای دو بسکتبالیست صادر نشد

برج 350 متری چوبی در ژاپن طراحی شد

اولین نمایشگاه علمی و تخصصی برنج مازندران در بابل گشایش یافت

جزییات دریافت تصاویر ماهواره ای محل سقوط هواپیما /گروه تجسس فردا از قله به سمت یاسوج می روند

ترکیه نام خیابان محل سفارت آمریکا را تغییر داد

آمار موجود در بحث طلاق نگران کنندە است

قیمت طلا افزایش یافت

موضع عربستان در قبال قیمت نفت تغییر کرد

دو حکم جدید وزیر صنعت

شورای تامین استان تهران تشکیل جلسه داد/ معاون امنیتی استاندار شنیده شدن صدای تیراندازی را تایید کرد

اولین نمایشگاه علمی و تخصصی برنج مازندران در بابل گشایش یافت

بخش بانکی لتونی با اتهامات پولشویی و رشوه خواری مواجه شد

نگاه عمیق به فراری پورتوفینو 2019

بند سوختوک ولایت دایکندی تا یک ماه دیگر برق تولید می کند

حمایت دولت سوئد از گسترش همکاری "ولوو " با سایپا

بررسی ارزشی ترین برندها در سال 2018؛ بالاترین کدام است؟

منطقه 3 رکورددار گران ترین زمین ها

بطحایی: «حقوق حق التدریسان» امشب پرداخت می شود

تغییر یکباره موضع منتقدان واردات هواپیما!

ورود فرش دستباف ممنوع؛ حتی ایرانی!

«لویی جرگه» و اقتصاد کشور

فقیرنشین ترین شهرهای ایران کدامند؟

کمترین نرخ بیکاری استان یزد در میبد و بیشترین در بهاباد است

پهلوگیری تنها 4 کشتی در چابهار از زمان افتتاح

کاهش سهم ارزشی و تعدادی چک های برگشتی

کلاهبرداری در پوشش وام های یک ساعته/ تبلیغ جنگ با خدا بر در و دیوار شهر

جزییات ارائه وام 8میلیاردی به تولیدکنندگان گیاهان دارویی

آزاد بودن مدیران موسسات اعتباری شبهه ایجاد می کند

ایران دستگاه های مانیتورینگ به آلمان صادر و از چین وارد می کند!

مدیران بازنشسته ، سرمایه های شرکت ملی گاز ایران می باشند

‍ دسترسی آزاد و آنلاین به ارزش گمرکی کالاها

زیباترین لنگرگاه تاریخی مراکش

سرمایه ای که بوی تعفن می دهد

سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی از فردا 500 هزار تومان می شود

در حال پیگیری اختلاس در وزارت نفت هستیم

بازدید هیات لهستانی از نمایشگاه توانمندی های تولیدی صنعتی و خدماتی البرز

حضور حمایتی بانک صادرات ایران در هشتمین «اجلاس روسای آیتک»

حقوق بهمن ماه و عیدی بازنشستگان کشوری پرداخت شد

تولید دوچرخه ایمن برای تنبل ها

یک گذرگاه مرزی دیگر ترکیه با ایران 24 ساعته می شود

مقایسه ی گلکسی S9 و S8؛ آیا تغییرات S9 ارزش هزینه دارند یا S8 همچنان گزینه مناسبی است؟

ثبت جهانی 10 محصول استراتژیک صادراتی ایران

پرواز های فرودگاه امام خمینی (ره) به دوبی طبق روال عادی انجام می شود

کاهش قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

بهانه جدید واردکنندگان برای واردات گندم

تصاویر ماهواره ای هنوز از محل سقوط هواپیما دریافت نشده است

آخوندی: تصاویر ماهواره ای هنوز دریافت نشده است

بازآفرینی شهری؛ راهکارها و برنامه ها

بازارچه گردو در تویسرکان راه اندازی می شود

هنوز اثری از لاشه هواپیما یافت نشده است.

بازارچه گردو در تویسرکان راه اندازی می شود

سهمیه تسهیلاتی و اشتغال کاشان باید تا پایان سال محقق شود

شرایط پیش فروش محصولات ایران خودرو در طرح فیروزه ای اعلام شد

رانش جاده روستایی در سرشت

تاکید آیت الله ناصری بر مبارزه با کم فروشی و گران فروشی + فیلم

سهمیه تسهیلاتی و اشتغال کاشان باید تا پایان سال محقق شود

دست و پازدن خودروسازان با هزینه های مالی سرسام آور

دست و پازدن خودروسازان با هزینه های مالی سرسام آور