مطالب مرتبط:
عکس/ لباس مخصوص برای ورود خانم ها به ورزشگاه
تیپ و لباس عجیب ملیکا شریفی نیا در میلان/عکس
عکس:سفیر و میس گلدن گلوب 2018 انتخاب شد
فوری ... / بازی استقلال در ابهام ، باشگاه سیاه جامگان پلمپ شد + عکس !
بازدید آیت الله اعرافی از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب+ عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 آبان 1396 ساعت 20:212017-11-20سياسي

در عزای شوهرم لباس مشکی نپوشیدم +عکس


در مراسم تشییع روسری قهوه ای پوشیدم و اعتقادم این است که فقط در عزای اهل بیت(ع) مشکی به تن می کنیم شهادت شوهرم یک افتخار است و مصیبت نیست.

- "، شهادت در سوریه و دفاع از حرم اهل بیت(ع) مسیری جدید را برای جوانان ایران و حتی جهان اسلام گشوده است.

این شهدا راهی را انتخاب کردند که سختی های زیادی دارد از شهادت، اسارت، جانبازی تا از دست دادن بهترین عزیزان راه شهدای مدافع حرم در داخل نیز گاهی اوقات دشوار است.

به قول همسر شهید مدافع حرم "محمود نریمانی" که جوانی اهل روستای دوروان است "همه دنیا خود را به هر کسی می دهم تا فقط یک ساعت آقامحمود دوباره کنار من قرار گیرد.

" راست می گوید که دست حضرت زینب (س) روی قلب همسران شهدای مدافع حرم قرار دارد تا صبر را با تمام وجود خود حس کنند.

شهید نریمانی متولد دی ماه سال 1366 در کرج است که 4 بار برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) به سوریه اعزام شد و در آخرین اعزام در 10 مرداد ماه 1395 و در ماه رمضان در حماه سوریه به شهادت رسید.

از وی یک پسر خردسال به نام "محمدهادی" به یادگار مانده است.

* مهم ترین دغدغه شهید نریمانی درباره مسائل کشور و مهم ترین توصیه ایشان به اطرافیان چه بود؟ *** توصیه های آقا محمود همیشگی بود ولی بعد از شهادت متوجه صحبت های شهید شدم که این موضوعات مانند فیلم از روبه روی چشمانم رد می شود.

همواره در مورد حجاب، اطاعت از ولایت فقیه، ساده زیستی و دست پاکی در بیت المال صحبت می کردند و در مورد آخری بسیار حساس بودند.

شهید نریمانی اهل مهمانی رفتن بود ولی در مهمانی ها ساده زیستی را رعایت می کرد و عقیده داشتند باید این رسم خوب در بین مردم جا بیفتد.

به حدی مهمانی های ما ساده بود که اگر به مهمانی می رفتیم به میزبان می گفتند که ساده سفره پهن کنید.

درباره مصرف و استفاده از کالای داخلی و ایرانی که رهبر انقلاب تاکید زیادی دارند حساسیت زیادی داشتند.

کوچکترین وسیله خانه و اقلام مصرفی را سوال می کردند که ایرانی باشد.

من به ایشان می گفتم که تشخیص خرید کالای ایرانی سخت است ولی شهید نریمانی تاکید می کردند باید هرجور هست متوجه شویم! خرید کالای ایرانی اهمیت زیادی برای کشور دارد و اصلا کیفیت را در نظر نمی گرفت و فقط به دنبال استفاده از کالای ایرانی بودند.

* چه چیزی در جامعه روح شهید نریمانی را اذیت می کرد؟ چه مشکلی برای ایشان مهم بود؟ *** بسیار از مواقع به ایشان می گفتم که وقتی وضعیت نامناسب در جامعه را می بینم حیفم می آید شما در این زمین راه بروید.

به ایشان عرض کردم چون شهادت حق شماست دوست دارم بروی.

آقا محمود با شوخی می خواست حال و هوای من را خوب کند.

شهید همواره به حرف های من دقیق گوش می داد و وقتی این صحبت را به ایشان گفتم دیدم که بعد از مدتی اشک در چشمانش حلقه زد و من گفتم انگار شما از "محمد هادی" دل نمی کنی و بخاطره همین نمی توانی بروی.

فردای این صحبت ها به من گفتند سارا من چند سال دارم و هیچ وقت دوست ندارم به سی سالگی برسم و بیان داشتند که یک کاری دارم که قبل از 30 سال باید انجام شود و اگر اتفاق نیفتد زندگی را می بازم.

تعجب کردم که این کار چه چیزی است؛ شهید نریمانی در سن 28 سالگی به شهادت رسیدند.

* خاطره جالب از قبل از شهادت دارید؟ جمله ای به شما گفتند؟ *** در مجلس عزای شهید مهدی عسگری شرکت کردم و حال و هوای خاصی داشتم و ایشان گفتند که چه شده؟ عرض کردم که پیکر شهید عسگری بازنگشته است و حالم خوب نیست.

آقا محمود گفتند فرقی نمی کند و بعد ایشان خندید و گفت" ما هم شهید می شویم" و من به شوخی به آقا محمود گفتم بی زحمت اگر شهید شدید پیکرت سریع برگردد و این هم تحقق پیدا کرد و 8 ساعت بعد از شهادت پیکر شهید نریمانی در ایران بود.

* در روز مراسم تشییع شهید نریمانی سیاه به تن نکردید؟ درست است؟ *** در مراسم تشییع روسری قهوه ای پوشیدم و اعتقاد خانواده پدری بنده این است که فقط در عزای اهل بیت(ع) مشکی به تن می کنیم و برای نزدیک ترین عزیران خود لباس مشکی نمی پوشم و قائلم به این که اصل عزا برای اهل بیت است و برای بنده مسئله شهادت شوهرم یک افتخار است و مصیبت نیست.

خیلی گریه و زاری نکردم و سعی داشتم بیشتر بقیه افراد را آرام کنم و حس می کنم دست حضرت زینب(س) بر روی قلبم سبب آرامش و صبرم شد.

* صبری که دارید نشانه چیست؟ از کجا نشات می گیرد؟ *** خودم تعجب می کنم که این صبر از کجاست! یک نیروی معنوی است.

همواره به خودم می گفتم که اگر آقا محمود به شکلی غیر از شهادت از دستم برود هیچ وقت این صبر را نداشتم و اینکه عزیزترین فرد زندگی من برای حفظ حریم اهل بیت رفته است جای شکر دارد.

بنابرین دریافتم با ناشکری این راه را خراب نکنم و آبروی من نزد اهل بیت نرود.

* اطرافیان و آشناییان به شما می گفتند سوریه به شهید نریمانی چه ارتباطی دارد؟ یا حیف نیست همسر شما شهید شده و فرزندت یتیم می شود؟ *** از اطرافیان و آشنایان مستقیم نشنیدم و اگر متوجه هم شوم ناراحت نمی شوم.

این مسیر استقامت می خواهد فکر نمی کنم با یک حرف ناراحت یا پشیمان شوم.

برخی اوقات در گوشه کنار غیر مستقیم یا در فضای مجازی کامنتی می بینم که ناراحتی از این حرف ها ندارم.

برای کسانی که تهمت علیه مدافعان حرم و شهدا می زنند فقط دعا می کنم؛ خدا به آن ها بصیرت بدهد که از همین اهل بیتی که حاجت می گیریم در زمان خطر حداقل جان خود برای آن ها تقدیم کنیم.

برخی این حرف ها را یک جور دیگری بیان می کنند که دلت آمد ایشان را به سوریه بفرستی! من هم در جواب می گویم "دل من قدرت سد این مسیر برای دفاع از اهل بیت(ع) را ندارد".

* کمی از زندگی روزمره خودتان و محمدهادی با شهید نریمانی بفرمایید.

*** حقیقتا از ایمان قوی محمود بگذریم، در زندگی روزمره واقعا شوخ، اهل خنده و شادی بودند.

خیلی از نزدیکان باورشان نمی شد که زندگی ما چگونه می گذرد.

خیلی از کارهای شهید مثل دانشگاه را من انجام می دادم و ایشان بسیار از من تشکر می کردند؛ خیلی اجتماعی بودند، خوش برخورد و بعد از سفرهای زیارتی، مسافرت شمال را خیلی دوست داشتند.

برای زیارت به قم بسیار می رفتند و زمان هایی بود که هنوز سفره غذا را جمع نمی کردیم، آقا محمود می گفتند برای زیارت به سفر قم برویم.

در خانه بازی های سه نفره و با محمد هادی بسیار انجام می دادند و وقتی که در خانه بود فقط برای ما وقت می گذاشت.

در حد یک بچه 2 یا 3 ساله با محمدهادی بازی می کردند.

بچه داری را هم خیلی خوب بلد بودند و به همین خاطر محمد هادی با پدرش بسیار انس داشت و یک خاطره جالب از این موضوع این است که یک بار محمدهادی نوزاد بود و به همراه آقا محمود با ماشین بیرون رفتند.

* حضور ایشان را در زندگی روزمره خود حس می کنید؟ *** بله؛ خوب تقریبا هر روز این حس را دارم.

بهانه گیری های محمد هادی سبب می شود که بگویم دلم برای محمود تنگ شده است.

خیلی وقت ها احساس می کنم که در کنارم نشسته است و برخی اوقات صدای شهید در گوش من می پیچد و برخی اوقات حرکات محمدهادی جوری است که هیچکس را غیر از پدرش نمی خواهد و خیلی هوای پدرش را می کند.

* مهم ترین دغدغه شهید نریمانی برای مردم چه بود؟ *** موضوعی که ایشان را اذیت می کرد "فقر" مردم بود و برای کسانی که در گوشه خیابان سکونت داشتند خیلی دلسوزی می کرد و برخی اوقات دور از چشم من کارهایی برای کمک به فقرا انجام می دادند که بعدها متوجه شدم.

* چه پیامی برای جوانان کشور دارید؟ برای جوانانی که جنک و گلوله و توپ را مشاهده نکرده و بیش تر از فضای مجازی دنیا را نگاه می کنند؟ *** در زمان دفاع مقدس شهدا نعمت بودند و کسی فکر نمی کرد که نعمت مبارزه با دشمن دوباره بازگردد.

نعمت مدافعان حرم سبب شد خاطرات جهاد و ایثار دهه 60 و 70 دوباره زنده شود.

جوانان این دوره می توانند مسیری را بروند که انتهای آن شهادت است.

شهدای مدافع حرم در دهه 90 نشان دادند که می توان خوب بود و پاک زندگی کرد.

* لباس ها و وسایل شهید را دارید؟ برای احیا خاطرات به آن ها رجوع می کنید؟ *** لباس های ایشان تمیز و مرتب آماده است و گاهی اوقات دل تنگ می شوم و لباس های آقا محمود را بر تن محمدهادی می کنم و از این کار هم من و هم محمدهادی خوشحال می شویم.

* آیا بنیاد شهید و دستگاه های دیگر به دیدار شما می آیند و مشکلات شما و محمدهادی را بر طرف می کنند؛ مشکل خاصی ندارید؟ *** به دلیل اینکه محل زندگی شهید نریمانی کرج است جزو شهدای مدافع حرم استان البرز شناخته شدند.

بنیاد شهید بعد از احداث سنگ مزار و اینکه آرم بنیاد شهید بر آن قرار گیرد مبلغ یک میلیون تومان کمک هزینه می دهد.

مدیران بنیاد شهید دوبار به منزل ما آمدند.

یک سری مشکلات و کارهای اداری طولانی هستند و هیچ کاری هم نمی توان انجام داد و زمان بر است و در کل به پیگیری زیاد نیاز دارد و تا پیگیری نشود هیچ کاری از طرف بنیاد انجام نمی شود.

در یک سال و سه ماهی که از زمان شهادت آقا محمود می گذرد از طرف بنیاد شهید دوبار به دیدار ما آمدند که یک بار در زمان مدیرکل سابق و یک بار در زمان مدیرکل فعلی بود.

به دلیل اینکه شهید از سپاه حقوق دریافت می کرد، باید پرونده به بنیاد شهید ارجاع شود تا حقوق دریافت کنیم.

سالگرد شهادت شهید نریمانی پرونده مالی به بنیاد شهید انتقال یافت و سه ماه است که از بنیاد شهید حقوق دریافت می کنیم اما کمی با مشکلات بیمه ای روبه رو هستیم.

* یعنی هنوز به دنبال کارهای بیمه شهید هستید؟ *** دنبال کارهای بیمه بنیاد شهید هستم و هنوز انجام نشده است و یک بار قبلا که مدیرکل بنیاد شهید به خانه ما آمدند گفتم که بعد از شهادت آقا محمود از دفترچه بیمه خود و محمدهادی که برای سپاه است استفاده نمی کنم و اگر از بیمه استفاده کنیم جریمه تعلق می گیرد و ایشان گفت مشکلی در این موضوع نیست و بیمه تکمیلی هم از طرف بنیاد گفتند تعلق می گیرد.

یکی از همکاران آقا محمود برای انجام کارهای بیمه پیش قدم شده و بعد از تماس با منطقه 2 بنیاد شهید قرار است پرونده های شهدای مدافع حرم را به بنیاد شهید منطقه یک انتقال دهند، منطقه یک نیز به دلیل اینکه پرونده ندارد کاری انجام نمی دهد و انتقال پرونده و پروسه طولانی شده است.

* انتقاد یا تشکری از سازمان ها یا افراد دارید؟ *** حقیقتا همه سازمان ها به نوبه خودشان از ما دلجویی کردند ولی تاکنون هیچ انتقادی در این باره انجام ندادم.

بنده زیاد گلایه ندارم و گاهی اوقات در حین کارهای اداری یک جاهایی هم عده ای بد برخورد کردند اما به محض اینکه فهمیدند که همسر شهید هستم کارم را انجام دادند و نباید اینگونه باشد که خودم را معرفی کنم تا کارم انجام شود و یک انتقادی که به بنیاد شهید دارم این است که عده ای از کارمندان بنیاد شهید هنوز نمی دانند شهید مدافع حرم یعنی چی!!! * یعنی کارمند بنیاد شهید نمی دانست شهید مدافع حرم کیست؟ همسر شهید "محمود نریمانی": وقتی رفتم مدارک را تحویل دادم پرسید چه نسبتی با ایثارگر دارید؛ جواب دادم "همسر شهید" هستم و این فرد که تقریبا 47 سال داشت با تعجب نگاهی کرد و گفت: همسر شهید؟! گفت کجا؟! به این فرد گفتم سال 95 در سوریه و بعد با تعجب گفت سوریه؟! به نظر بنده نباید این گونه باشد.

به خودم گفتم شاید حواسش نبوده است ولی برای خود من این موضوع گران تمام شد.

* مطالبی که درباره پول های کلان بعضی می گویند به مدافع حرم می دهند واقعیت دارد یا کذب است؟ *** من فقط از بنیاد شهید حقوق دریافت می کنم و مبلغی بابت بیمه عمر از طرف سپاه باید دریافت کنیم که در همه سازمان ها وجود دارد و این مبلغ هم در 4 یا 5 مرحله بعد از یکسال از شهادت شهید واریز می شود.

* حقوق و اوضاع مالی شهید نریمانی قبل از شهادت چگونه بود؟ همسر شهید "محمود نریمانی":خود شهید در زمان رفتن به سوریه حقوق خیلی کم دریافت می کردند و بعد از شهادت با تمام شدن وام ها یک مقدار افزایش یافت و این حقوق هم در حد یک زندگی بسیار ساده بود و این پول های کلان که می گویند اصلا صحت ندارد.

* برای کسانی که این شایعات را می گویند چه حرفی دارید؟ *** به یک نفری که همچنین حرفی را بیان می کند می گویم که من به شما 50 میلیون تومان می دهم شما خودت را از طبقه چهارم به پایین پرت کن و آیا چنین کاری انجام می دهد؟ خود شهید که مشخص است مسیر خدایی را طی می کند و به فکر اموال دنیا نیست و اگر کسی سوال کند که همسر یا فرزند شهید به دنیال این پول ها هستند در جواب به آن ها می گویم که در حال حاضر تمام دنیا را با تمام لذت ها و مادیات را به این افراد می دهم و آن ها فقط برای یک ساعت آقا محمود را به من بازگردانند و فقط یک ساعت! نه یک روز، یک ماه، یک سال؛ همه دنیا برای شما.

لذت زندگی با شهید و حرف زدن با آقا محمود با تمام دنیا برای من قابل مقایسه نیست.

تسنیم
کلید واژه ها: شهادت - ایران - ایرانی - شهید - مدافع حرم - مدافع - سوریه - شهدا - مراسم تشییع - رهبر انقلاب - از دست دادن - توصیه - اعزام - جامعه - ماه رمضان - کوچکترین - مصرف - کشور - همسر - خرید - نامناسب - قهوه ای - حساسیت - روستای - انتخاب - بهترین - جوانان - ولایت - تشخیص - مراسم

آخرین اخبار سرویس:
تحویل سال نو در حرم شاهچراغ (ع)

مراسم تحویل سال نو با حضور رییس جمهور در کرمانشاه

فوری / استاد اخلاق به دلیل تشدید بیماری به ICU منتقل شد + جزییات

جهان در سال 1396: از پوپولیسم تا سونامی های مختلف

نوروز، نقطه پیوند فرهنگ کهن ایران و هند

رونمایی از 86 نماد نوروزی استقبال از بهار در مشهد

فیلم/ دکتر هرچی داریم از برکت امام زمان(عج) و شما داریم/ هر شب می گویم خدا پدرت را بیامرزد

فیلم/ آقای دکتر افشاگری کنید! مردم چشم براهند! خیلی ها خبر ندارند! کم نیارید! شما ظلم را دیدید! تکلیف دارید!

فیلم/ دکتر احمدی نژاد در امام زاده صالح(ع): دعا کنید امام زمان (عج) بیاید و همه چیز از اساس درست شود

فیلم/ مردم در امام زاده صالح(ع) خطاب به دکتر احمدی نژاد: شیر مادرت حلالت، ازت راضی هستیم

نوروز فرصتی برای شکرگزاری به درگاه خداوند است

فرهنگ ایرانی، صلح،دوستی و مقاومت است

آیین تحویل سال و هفتم سه شهید گمنام همزمان در نوشهر برگزار شد

مراسم استقبال از بهار در روستای «چور و ننه» مریوان

مراسم تحویل سال 1397 در یزد

فیلم/ خوش و بش نوروزی مردم و دکتر احمدی نژاد در امام زاده صالح (ع)

رییس جمهور سال جدید را به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک گفت

نخستین جشنواره عکس « یزد شهر زیبای من» برگزار می شود

پیام تبریک آیت الله دری نجف آبادی به مناسبت سال نو + فیلم

وای به حال کسی که یکانش بر ده گانش غلبه کند

آیین تحویل سال و هفتم سه شهید گمنام همزمان در نوشهر برگزار شد

خیابان دوسطحی آیت الله واعظ طبسی در مشهد، افتتاح و بازگشایی شد

ترامپ به ولیعهد سعودی: دست به جیب شوید+ فیلم

پشتیبانی سرویس جاسوسی 80 کشور از داعش

طرح جدید استیضاح وزیر کشور با 11 محور و 30 امضاء/ ارجاع به کمیسیون شوراها + متن استیضاح

موسسات مالی و اعتباری نمونه ای از تبدیل «چالش» به «بحران» بود

مراسم تحویل سال 1397در حرم مطهر امام خمینی (س)

موسیقی معروف تحویل سال را چه کسانی نواخته اند؟+موسیقی

شرایط بهره مندی خانواده بیمه شدگان از کمک های بیمه تأمین اجتماعی

نوروز رویش و جوانی را به همگان هدیه می کند

خوشرو: فرهنگ ایرانی، صلح،دوستی و مقاومت است

پیام تبریک زیبای پادوانی

علت آنکه امام هادی(ع) زیارت نامه به این مفصلی را انشاء فرمودند چیست؟

مراسم سال تحویل در حرم مطهر رضوی

پیام اینستاگرامی ظریف در آستانه فرا رسیدن نوروز

اصولگرایان احساس خطر کردند/می توان گفتگوی ملی را در تلویزیون آغاز کرد

آرش فهیم 10 رویداد فرهنگی مهم در سال 96

7 روایت از رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون ویژگی های شهید چمران

نوروز رویش و جوانی را به همگان هدیه می کند

نقض رویه 40 سال تبریک نوروزی توسط روحانی

روحانی سال 1397 هجری شمسی را به رهبر انقلاب تبریک گفت

افشای رابطه ترامپ با مودل Playboy

پیام تبریک شخصیت های سیاسی به مناسبت آغاز سال 97

بازنشر پرمخاطب ترین ویدئوهای سال 96 فیلم/ اظهارات جنجالی احمد نجفی درباره رییس جمهور سابق/ به احمدی نژاد گفتم در انتخابات شرکت نکند

33 سال پیش در چنین روزی چگونه نگرانی پیامبر را برطرف کنیم

آخرین توییت نوبخت در سال 96

سیدحسن خمینی: انسان حقیر، انتقادناپذیر است

مراسم تحویل سال نو - حرم مطهر رضوی

آستانه مبارک خواجه اباصلت هروی

رسیدن به احسن الحال اقتصادی، پرهیز از کالاهای خارجی است

ایران و پاکستان بر توسعه همکاری های فرهنگی تاکید کردند

دیدار رییس مجلس با خانواده شهید «حاج غفاری» در قم

ترتیل صفحه 332 قرآن کریم باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

رسیدن به احسن الحال اقتصادی، پرهیز از کالاهای خارجی است

پرهیز از کالاهای خارجی از تدابیر مورد نیاز جامعه است/ ساده زیستی راهکاری برای مبارزه با دشمن است

نمایشگاه بهشت بانو به دنبال نشان دادن گوشه ای از فرهنگ اهل بیت(ع) است

گزارش تصویری/ مراسم تشییع شهید حسن البحرانی از شهدای بحرین در بهشت معصومه قم

برنامه های محیط زیستی نوروز به استان ها ابلاغ شد

لزوم ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به ایتام

دیدار استاندار خوزستان با سالمندان و همچنین مرزبانان در آستانه سال نو

ایجاد اشتغال و رفع بیکاری از مطالبات اصلی مردم کرمانشاه است

مردم پاوه برای پیروزی انقلاب شهدای زیادی تقدیم کردند

نمایشگاه بزرگ ربیع الانام در مسجد جمکران آغاز به کار کرد

سیدحسن خمینی: انسان حقیر، انتقادناپذیر است

مردم از عملکرد پلیس رضایت دارند/ نیروی انتظامی در سال 96 عملکرد سنجیده ای داشت

برای تحقق تجارت 30 میلیارد دلاری با ترکیه مصمم هستیم

ایجاد اشتغال و رفع بیکاری از مطالبات اصلی مردم کرمانشاه است

استاندار قزوین در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت

راهکار حل مشکلات توجه به آرمان های انسانی است

عکس/ هفت سین شهدایی

فیلم/ مراسم تحویل سال 97 در محل شهادت شهید باقری همراه خادمین یادمان

کمک های عظیم مردم اعتماد ملت ایران را به نام و نشان هلال احمر و خادمان اثبات کرد

دیدار استاندار خوزستان با سالمندان و همچنین مرزبانان در آستانه سال نو

ایجاد اشتغال و رفع بیکاری از مطالبات اصلی مردم کرمانشاه است

برای تحقق تجارت 30 میلیارد دلاری با ترکیه مصمم هستیم

ایران و پاکستان بر توسعه همکاری های فرهنگی تاکید کردند

تحویل سال نو در گلزار شهدا بهشت صادق بوشهر

عید نوروز بشارت دهنده صلح و دوستی است

لحظه تحویل سال 97 ملی پوشان ایران در تونس

رویداد فرهنگی «تبریز 2018» نقطه ی تحولی برای استان است

آخرین توییت نوبخت در سال 96

شعار سال 97 به یکی از مهمترین ملزومات اقتصادمقاومتی گره خورد

رویکرد بنیادین در برنامه ریزی و مدیریت منابع آب باید تغییر کند

کمک های عظیم مردم اعتماد ملت ایران را به نام و نشان هلال احمر و خادمان اثبات کرد

صبر و بردباری امام هادی(ع) عامل جذب دشمنان به دین اسلام بود

روحانی طی سخنان نوروزی در کرمانشاه: اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

مرمت امامزاده شاه فرج الله و شاه حبیب الله در حاجی آباد فارس

روحانی سال نو را به رهبر انقلاب تبریک گفت

مراسم تحویل سال نو - آسایشگاه جانبازان شهید مطهری اصفهان

پیام نوروزی رهبرانقلاب و رییس جمهور به مناسبت آغاز سال1397

پیام تبریک شخصیت های سیاسی به مناسبت آغاز سال 97

رییس جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال1397

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1397

نمایشگاه بزرگ ربیع الانام در مسجد جمکران آغاز به کار کرد

مردم پاوه برای پیروزی انقلاب شهدای زیادی تقدیم کردند

اغاز سال 1397 در سیستان وبلوچستان و تجدید پیمان با شهدا

روایت حماسه عاشورایی رزمندگان سیدالشهدایی در فکه

تا زمانی که استانداران اختیارات لازم ندارند نمی توان به تحرک اقتصادی امیدوار بود

تحویل سال نو در حرم حضرت معصومه (س)

تحویل سال نو در حرم امام رضا (ع)

در عزای شوهرم لباس مشکی نپوشیدم +عکس

در عزای شوهرم لباس مشکی نپوشیدم +عکس