مطالب مرتبط:
پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور
حریرچی: پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور
پذیرش 12386 نفر بر اثر زلزله غرب کشور در بیمارستان ها
پذیرش بیش از 12 هزار از مصدومان زلزله غرب کشور
زلزله غرب کشور همبستگی ملت ایران را افزایش داد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 آبان 1396 ساعت 13:332017-11-20پزشكي

پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور


سخنگوی وزارت بهداشت گفت:تاکنون 12 هزار و 386 مصدوم مورد پذیرش قرار گرفته اند که 8370 نفر به صورت سرپایی مداوا شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایسنا ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی تشریح عملکرد وزارت بهداشت افزود: - سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت گفت:تاکنون 12 هزار و 386 مصدوم مورد پذیرش قرار گرفته اند که 8370 نفر به صورت سرپایی مداوا شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایسنا ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی تشریح عملکرد وزارت بهداشت افزود: از مصدومان بستری شده داخل استان کرمانشاخ 2188 نفر ترخیص شدند و 372 نفر هنوز بستری هستند.

391 مصدوم نیز به خارج از این استان اعزام شدند و 1372 مورد عمل جراحی در داخل استان کرمانشاه و در مجموع 1550 جراحی انجام شد که نتایج خوبی داشت.

وی در ادامه گفت: تعداد فوتی ها در صحنه حادثه بیش از 400 نَفَر گزارش و تعداد فوتی ها در بیمارستان ها و حین اعزام دونفر اعلام شده است.

تعداد قطع نخاع و قطع عضو اندک و انگشت شمار است و جراحی های پیوند اعضا با موفقیت همراه بوده .

استحریرچی با بیان اینکه خبررسانی درباره بلایا و حوادث باید به طور صحیح مدیریت شود،اظهارکرد: اخبار اغراق شده و غیرواقعی موجب تشویش اذهان عمومیی و تحریک احساسات و متشنج شدن جامعه می شود، لذا رسانه ها باید همگرایی داشته باشند.

فضای مجازی می تواند فرصت خوبی برای انتشار اخبار صحیح و امیدبخش باشد اما چنانچه مدیریت نشود، تبدیل به تهدید می شود.

وی افزود: در کشورهای دیگر، رسانه ها اجازه انتشار عکس مصدومان و فوت شدگان حادثه را ندارند بنابراین زمانی که حادثه ای رخ می دهد، نیازی به پمپاژ اخبار منفی نیست.

حریرچی در ادامه این نشست با اشاره به اطلاع رسانی نادرست در زلزله کرمانشاه تاکید کرد: ما باید در مدیریت اخبار بحران صحیح عمل کنیم.

در زمان بحران اخبار، غم انگیز هستند و نباید صحنه های دلخراشی را پخش و توصیف کنیم.

برای مثال روز اول حادثه خبری مبنی بر فوت پدر و مادر دختری به نام مروه در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

من بالای سر این بیمار در بیمارستان بیستون رفتم اما هم مددکار و هم پدر این دختر آنجا بودند.

وی ادامه داد: خبرهای تایید نشده در فضای مجازی می تواند آفت شبکه های اجتماعی باشد.

ما باید به نیازهای روانی و اجتماعی مردم پاسخ دهیم و حتما از مشاوره کارشناسان سلامت روان در این زمینه استفاده کنیم.

فاز حاد رسیدگی به بیماران زلزله کرمانشاه تمام شده استحریرچی همچنین اعلام کرد که طبق دستور وزیر بهداشت در حال حاضر فاز حاد رسیدگی به بیماران زلزله کرمانشاه به اتمام رسیده است اما گاهی بیماران تا سال ها نیاز به کمک دارند.

ما حتما کنار آنان خواهیم بود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت با استفاده از سامانه سیب بلافاصله آمار مادران باردار و بیماران خاص منطقه را پیدا کرد و بر اساس این سامانه رسیدگی های لازم به آنان را انجام می دهد همچنین واکسیناسیون کزاز و دیفتری نیز در حال انجام است.

سیستم بهورزی در روستاها و مراقبان سلامت در شهرها نیز در حال استقرار هستند.

اقدامات روانپزشکی نیز توسط وزارت بهداشت و هلال احمر در حال انجام است.

کسی در بیمارستان های تخریب شده کرمانشاه آسیب ندیدحریرچی با اشاره به آسیب قابل توجه دو بیمارستان در زلزله کرمانشاه اظهار کرد: در هیچ کدام از بیمارستان ها به بیماران و کادر پزشکی و پرستاری آسیبی نرسیده است.

ما از این بیمارستان ها بازدید و با برجسته ترین مشاوران برای ساخت و بازسازی بیمارستان ها صحبت کرده ایم.

وی ادامه داد: طبق مواد 32 و 33 شرایط عمومی پیمان مسئولیت ایمنی ساختمان ها بر عهده پیمانکار است.

عملیات اجرایی پیمانکار نیز باید تحت نظر مهندسان مشاور انجام شود.

اگر مشاور نیز این عملیات را تایید کند از مسئولیت پیمانکار کم نمی شود.

پیمانکاران و مهندسان مشاور نیز مورد تایید سازمان های مسئول هستند.

در ساخت بعضی از بیمارستان ها وزارت بهداشت خود مجری است اما در بیمارستان اسلام آباد مجری، وزارت مسکن بود.

حریرچی با بیان اینکه ساختمان این بیمارستان 10 سال در حال ساخت بود، اظهار کرد: طبق مواد 17، 18، 22 و 32 شرایط عمومی پیمان مسئولیت کامل اجرای کار با پیمانکار و اطلاع مهندس مشاور است و وزارت بهداشت نیز از پیمانکار این بیمارستان شکایت کرده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در خصوص بیمارستان ها اعلام می کند که چه تعداد بیمارستان، تخت، بخش و .

نیاز و دارد.

این طرح تحویل پیمانکار داده می شود و ممکن است این اصول را رعایت نکنند.

بعد از این اقدامات بیمارستان به صورت موقت تحویل داده می شود و در صورت بروز مشکلاتی در سیستم فاضلاب، روشنایی و مواردی از این قبیل به پیمانکار اعلام می شود اما هیچ بهره برداری قادر نیست استحکام ساختمان را بررسی کند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به تراکم نیروی غیرضروری در مناطق زلزله زده تصریح کرد: از روز سوم بعد از زلزله دسترسی به منطقه مشکل شده بود.

گروهی از مردم تشخیص دادند که خودشان باید کمک ها را به افراد برسانند اما رسانه ها باید کمک رسانی از طریق سازمان هایی مانند هلال احمر را تقویت کنند.

در 10 روز اول زلزله نیازهای مردم هر روز و بعد از 10 روز نیازها به صورت هفتگی تغییر می کند.

در حال حاضر در بعضی نقاط بیشتر از نیاز مواد غذایی، پتو و .

داریم.

آیداتیس هک نشده استسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به انتشار خبری در مورد حک شدن سامانه آیداتیس (سامانه ورود اطلاعات معتادان در مراکز DIC ) اظهار کرد: گروهی با نقشه اعلام کردند که اطلاعات 120 هزار نفر از افراد تحت درمان این مراکز را منتشر کرده اند و وزارت بهداشت باید 300 هزار دلار بدهد که باقی این اطلاعات را منتشر نکنند.

برخی رسانه های رسمی نیز به این موضوع پرداختند اما طبق اطلاعیه رسمی سازمان فناوری و اطلاعات هیچ هکی در سیستم آیداتیس اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: ما از روز اول مطمئن بودیم که این خبر دروغ است.

از 120 هزارفردی که اعلام شد اطلاعاتشان منتشر شده است، انتشار اطلاعات 119 هزار نفر کاملا دروغ است.

انتشار اطلاعات حدود 900 نفر نیز مربوط به 9 مرکز DIC است.

به گفته حریرچی تا روز چهارشنبه گذشته اطلاعات 723 هزار و 942 نفر وارد سامانه آیداتیس شده بود و تا کنون 593 هزار و 357 نفر برنامه درمان گرفتند.

علاوه بر آن حدود 480 هزار نفر نیز دارو دریافت کرده اند.

با تعاملاتی که با دستگاه های نظارتی داشته ایم در حال حاضر مشکلات این سامانه در همه استان ها حل شده است و پزشکان یکی دو استان باقیمانده نیز هفته گذشته وارد این سامانه شدند.

وی تاکید کرد: سامانه آیداتیس مصوب جلسه ستادی است که شخص رییس جمهور در آن حضور دارد.

تعجب می کنم برخی فرض می کنند میزان اطمینان به وزارت بهداشت می تواند کمتر از اطمینان به ارائه دهندگان خدمت باشد.

شیوع بیماری های عفونی و تنفسی در مناطق زلزله زده منتفی استسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر با شیوع بیماری های عفونی و تنفسی در مناطق زلزله زده روبرو نیستیم،اظهارکرد: شرایط اقلیمی این مناطق مناسب وبا نیست و ما با این بیماری روبرو نیستیم البته ناخوشی های جزیی وجود دارد و شرایط مردم ایده آل نیست.

47 درصد بیمارستان های کشور فاقد ارزش بهسازی لرزه ای هستندحریرچی با اشاره به مطالعه انجام شده در سال 86 درباره فرسودگی بیمارستان های کشور اظهار کرد: در این سال 545 بیمارستان تحت پوشش وزارت بهداشت شامل 1810 ساختمان درمانی که 55 مورد آن در تهران بود، بررسی شدند.

در همان سال متوسط عمر ساختمان های درمانی در کشور 27 سال و در تهران 35 سال بود همچنین مشخص شد 73 درصد تخت های بیمارستانی در تمام کشور و 87 درصد تخت های بیمارستانی در تهران فاقد ارزش های بهسازی لرزه ای بودند و هزینه کردن برای آنها فایده ای ندارد.

وی ادامه داد با توجه به بهره برداری از 24 تخت بیمارستانی جدید و جایگزینی بیمارستان های نوساز در سال 93 رقم مراکز درمانی فاقد ارزش های بهسازی به 57 درصد رسید.

این رقم تا پایان سال 95، 47 درصد برآورد شد.

طبق برنامه ریزی های ما این شاخص تا سال 99 باید به 30 درصد برسد.

حریرچی تاکید کرد: تمام ساختمان های جدید درمانی مقاومت لازم را دارند البته نمی توان تقلب نکردن را تضمین کرد.

فرصت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تمدید نمی شودسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه فرصت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تا ابتدای آذر است، تاکید کرد: این زمان به هیچ وجه تمدید نمی شود.

تا کنون حدود 15 هزار نفر ثبت نام کرده اند.

ما به همه کسانی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند توصیه می کنیم به هیچ وجه ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند و هر کسی در همان منطقه ای که می خواهد تا آخر دوره استخدامی فعالیت داشته باشد، ثبت نام کند.

حریرچی در ادامه این نشست تصریح کرد: ما از ابتدای طرح تحول گفتیم منابع این طرح و اقدامات وزارت بهداشت تصویب شده است و باید به ما پرداخت شود.

بیمارستان های دولتی و داروخانه ها نیز فقط با تعرفه های موجود و قانونی خدمت ارائه کرده اند.

اما قرار نبود که هزینه این خدمات 12 ماه بعد پرداخت شود.

از سازمان های بیمه گر و سایر تامین کنندگان مالی بودجه ها درخواست می کنیم مطالبات قانونی وزارت بهداشت را که در حدود قانونی مصوب شده پرداخت کند.

وی افزود: ما در طرح تحول آنچه با مردم عهد بستیم را به قیمت فشار به خود و پرسنل انجام می دهیم.

ما فراموش نکرده ایم که در برخی استان ها پیش از اجرای طرح تحول، ویتامین B و قطره آهن پیدا نمی شد اما چگونه امروز کانکس های آماده خانه های بهداشت به کرمانشاه منتقل می شود.

این یعنی سیستم خود را برای این شرایط آماده کرده است.

در دوره ای به دلیل اینکه یکی از شرکت های تولید کننده یا وارد کننده آمبولانس به تعهدات خود عمل نکرد علاوه بر آن در شرایط تحریم نیز قرار داشتیم، از قطعات تعدادی از آمبولانس ها برای سالم ماندن سایر آمبولانس ها استفاده می شد اما در زلزله کرمانشاه به جز آمبولانس های منطقه، هشت اتوبوس آمبولانس، 70 آمبولانس زمینی و سه آمبولانس هوایی در منطقه حاضر شدند.

وی با اشاره به بدهی 12 هزار میلیاردی وزارت بهداشت به سازمان های بیمه گر تاکید کرد: ادامه طرح تحول سلامت از ما خواسته شده و فکر می کنیم مطالبه عمومی نیز همین باشد.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به طرح مطالبی در خصوص دریافت هزینه برای ثبت نام بیمه رایگان سلامت اظهار کرد: دفترچه بیمه سلامت صندوق های متعددی مانند کارکنان، بیمه روستایی، خانواده شهدا، بهزیستی، طلاب، دانشجویان و .

دارد.

شرایط دریافت این دفترچه های بیمه طبق روال عادی جریان دارد اما طبق مصوبه مجلس و آیین نامه دولت کسی که می خواهد از بیمه رایگان برخوردار شود با آزمون وسع و اقدامات جایگزین شناسایی و تحت پوشش قرار می گیرد.

در گذشته نیز کسی که دفترچه بیمه رایگان دریافت می کرد فرانشیزی جزیی در مراکز درمانی پرداخت می کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز 50 درصد حق بیمه صندوق هایی بیمه سلامت از طرف دولت پرداخت می شود یعنی ماهیانه 20 هزار تومان برای تحت پوشش قرار گرفتن افراد دریافت می شود.

حریرچی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه وزارت بهداشت چه زمانی می تواند به عنوان مدعی العموم به مراجع قضایی شکایت کند،گفت: وزارت بهداشت می تواند در خصوص تخلف در مطب ها، درمانگاه ها، حوزه بهداشت عمومی، اماکن و .

به مراجع قضایی اعلام شکایت کند.

در برخی موارد نیز خود این وزارتخانه می تواند تخلف را تشخیص دهد اما در بسیاری از مواقع تخلف به هیات های سازمان نظام پزشکی یا مقام قضایی اعلام می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ایران کمترین مالیات را از کالاهای آسیب رسان دریافت می کند، گفت: آنچه در مورد مالیات کالاهای آسیب رسان به خصوص دخانیات مورد نظر ما بود در صحن علنی مجلس تصویب نشد.

در مورد برخی کالاها چون ذینفعان متعددی پیش بینی شده است اتفاق ایده آل نیفتاد اما در خصوص برخی کالاها اقدامات مثبتی انجام شد اما هنوز در حد ایده آل نیست.

حریرچی در ادامه در خصوص اقدامات وزارت بهداشت در زمینه کاهش هزینه خدمات دندانپزشکی اظهار کرد: راه اصلی در این مورد پیشگیری است.

وزارت بهداشت اقدامات بزرگی در این زمینه انجام داده است.

ما در حال حاضر در چهارمین مرحله فیشورسیلانت هفت میلیون دانش آموز هستیم همچنین با توجه به وسع خود برای کودکان و نوجوانان روستایی و مادران باردار در نظام شبکه اقداماتی اساسی انجام داده ایم.

وی در خصوص برنامه این وزارتخانه برای کنترل تغذیه سالم در مدارس نیز توضیح داد و گفت: نظارت و بازرسی ها در این زمینه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

علاوه بر آن با وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه ای در این زمینه امضاء کرده ایم و موارد غذایی ممنوع که نباید در مدارس توزیع شوند را اعلام کرده ایم.

ما وضعیت را رو به بهبود می بینیم اما کافی نیست.

به همین دلیل بر خودنظارتی از طرف مسئولان مدارس، خانواده ها و کاهش تقاضا تاکید داریم.


کلید واژه ها: وزارت بهداشت - کرمانشاه - بهداشت - بیمار - حریرچی - شبکه های اجتماعی - سلامت نیوز - اخبار - اجتماعی - بیماران - حادثه - وزارت - زلزله - سلامت - فضای مجازی - مدیریت - بیمارستان - نشست خبری - گزارش - جراحی - استان - استان کرمانشاه - نیوز - اطلاع رسانی - وزیر بهداشت - مجازی - بحران - اعزام - رسانی - ایسنا

آخرین اخبار سرویس:
7 ویتامین و مکمل مورد نیاز بدن بعد از 40 سالگی

رژیم مدیترانه ای سلامت استخوان و ماهیچه ها را به همراه دارد

روش های درمان کک و مک و لکه های پوستی

درمان آفتاب سوختگی با روش های طبیعی

علت سیاهی پشت گردن و راه رفع آن

درمان جوش و لکه های قرمز و خشک صورت

داروهایی که باید با شکم پر مصرف شوند

اثرات مواد اعتیادآور بر مغز و اعصاب

بدون اشعه برنزه شوید

انواع بیماری های ژنتیکی شایع و کشنده

عوارض و مضرات مصرف رژلب

برای سلامتی پوست و مو با خود نمک به حمام ببرید

علل و درمان پوسیدگی دندان در شیرخوارگی

برای چاق شدن این خوراکی های سالم و طبیعی را بخورید

بلایی که کاشت ناخون بر سرتان می آورد

گفتگوی 18:30/ آماده باش وزارت بهداشت در نوروز 97

برای چاق شدن این خوراکی های سالم و طبیعی را بخورید

روزیاتو: اگر روزی 2 عدد تخم مرغ بخورید چه اتفاقی در بدنتان می افتد؟

سرماخوردگی روانی در کمین شماست

دمنوش گیاهی برای دوران بارداری

بهترین جایگزین برای شیر

چرا کودکان از تاریکی می ترسند؟

نکات مهم تغذیه کودک در سال دوم

پیاده روی روزانه افسردگی را کاهش می دهد

چگونه در سفر مسموم نشویم؟+اینفوگرافی

کاهش ابتلا به دمانس در میان زنان

علل و درمان پوسیدگی دندان در شیرخوارگی

ورزش را عامه پسند کنیم

فواید دمنوش زرشک برای سرماخوردگی

قوی ترین خوراکی ضد پیری

مرگ 88 هزار آمریکایی در پی مصرف الکل

خواص بی نظیر آویشن

بیماری هیرشپرونگ چیست؟

ترفندهایی برای کلهش وزن قبل از نوروز

7 خوراکی مفید برای رفع آکنه

اضطراب و نگرانی را فیتیله پیچ کنید

آرامش خودتان را حین رانندگی حفظ کنید

از مشت و مال تا ماساژ

چه چیزی باعث پوسیدگی دندان ها می شود؟

تعطیلات عید چاق تان نکند!

هشت روش مراقبت از مفاصل

سودمندترین حالت خوابیدن

خونریزی شدید در دوران قاعدگی را جدی بگیرید

علل و درمان تب مالت یا بروسلوز

انواع بیماری های ژنتیکی شایع و کشنده

3 ترفند خانگی برای پاکسازی پوست

خواص شگفت انگیز عرق فراسیون

کاخ صدام به دانشگاه آمریکایی تبدیل می شود

پیوند سلول های بنیادی خونساز ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود

آنچه بیماران قلبی باید قبل از سفر بدانند

مرگ 88 هزار آمریکایی در پی مصرف الکل/ زنان پیشتاز در مصرف الکل

واکسن مننژیت برای سفر عتبات اجباری نیست

زندگی در محیط آفتابی می تواند خطر ابتلا به MS را کاهش دهد

آنچه بیماران قلبی باید قبل از سفر بدانند

حال معده شما چطور است؟

آنچه بیماران قلبی باید قبل از سفر بدانند

مرگ 88 هزار آمریکایی در پی مصرف الکل/ زنان پیشتاز در مصرف الکل

خواص و فواید انجیر خشک

آنچه بیماران قلبی باید قبل از سفر بدانند

مرگ 88 هزار آمریکایی در پی مصرف الکل/ زنان پیشتاز در مصرف الکل

آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

از گرسنگی پنهان چه می دانید؟

حضور محققان 60 کشور دنیا در کنگره بین المللی سلامت در شیراز

مهم ترین علامت های اتیسم در کودکان

اگر آبگوشت تان سوخت به آن شکر اضافه کنید!

کشف و معدوم سازی بیش از 29 تن مواد غذایی فاسد غیرقابل مصرف در 10 روز اول اجرای برنامه سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز

توصیه های بهداشتی رییس مرکز بهداشت استان خوزستان برای مصرف آب شرب سالم در سفر

جشن پیروزی پوتین در انتخابات

اهدا چهار دستگاه دیالیز به خمینی شهر و چهار محال

اهدای 13 هزار واحد خون به بیماران نیازمند+ مصاحیه

توییت ربیعی درباره پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی

اهدای 2 دستگاه نوار قلب به بیمارستان شهید مدرس کاشمر

درآمد مبهم پزشکان ایرانی/ مقایسه درآمد پزشکان عمومی ایران با 42 کشور

پایین بودن هزینه درمان از جاذبه های گردشگری سلامت در اصفهان است

آغاز طرح ایمنی و سلامت هلال احمر استان اردبیل

طرز تهیه چند نوع غذای گیاهی خوشمزه

مومیایی عجیب 3 انگشتی (+عکس)

جای دندان خالی ر ا با انگور پر کنید

6 درمان خانگی برای پوست های چرب

پایین بودن هزینه درمان از جاذبه های گردشگری سلامت در اصفهان است

اهدای 2 دستگاه نوار قلب به بیمارستان شهید مدرس(ره) کاشمر

فست فود آینده Ikea تا 50 برابر مغذی تر از غذاهای امروزی است!

شیراز،میزبان همایش بین المللی سلامت برای صلح + فیلم

رژیم مدیترانه ای سلامت استخوان و ماهیچه ها را به همراه دارد

اعلام کمپ های نوروزی اورژانس تهران

روزیاتو: داستان شگفت انگیز مردی که 25 سال است تنها با خوردن پیتزا خود را سیر می کند

سامانه رتبه بندی بهداشتی رستوران ها دراختیار مسافران نوروزی

چشمه آرپا دره سی ملکان پس از مدت ها جاری شد

آرزومندان سلامت دور سفره هفت سین

تهدید باورهای دینی جامعه با دخالت افراد غیرمتخصص در طب

این 10 توصیه دارویی را در سفر جدی بگیرید/ اینفوگرافی

نُقل ارومیه زینت بخش دیرینه سفره های نوروزی

اعلام اسامی شعب و مراکز درمانی کشیک ایام نوروزی

کاهش درد زانو و ناتوانی ناشی از آرتروز با روش درمانی جدید

انتصاب اعضای ستاد ملی کارآفرینی و اشتغال وزارت بهداشت

تقلیل زمان در خواست تا صدور پروانه مسئول فنی به یک روز کاری

تلاش برای ساخت قرصی با شبیه سازی اثرات ورزش در بدن انسان

درمان تالاسمی پسر 6 ساله با خون بندناف خواهر +عکس

اینگونه مراقب سلامتی و تندرستی خود باشید

بهترین درمان برای یبوست

پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور

پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور