مطالب مرتبط:
پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور
حریرچی: پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور
پذیرش 12386 نفر بر اثر زلزله غرب کشور در بیمارستان ها
پذیرش بیش از 12 هزار از مصدومان زلزله غرب کشور
زلزله غرب کشور همبستگی ملت ایران را افزایش داد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 آبان 1396 ساعت 13:332017-11-20پزشكي

پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور


سخنگوی وزارت بهداشت گفت:تاکنون 12 هزار و 386 مصدوم مورد پذیرش قرار گرفته اند که 8370 نفر به صورت سرپایی مداوا شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایسنا ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی تشریح عملکرد وزارت بهداشت افزود: - سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت گفت:تاکنون 12 هزار و 386 مصدوم مورد پذیرش قرار گرفته اند که 8370 نفر به صورت سرپایی مداوا شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایسنا ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی تشریح عملکرد وزارت بهداشت افزود: از مصدومان بستری شده داخل استان کرمانشاخ 2188 نفر ترخیص شدند و 372 نفر هنوز بستری هستند.

391 مصدوم نیز به خارج از این استان اعزام شدند و 1372 مورد عمل جراحی در داخل استان کرمانشاه و در مجموع 1550 جراحی انجام شد که نتایج خوبی داشت.

وی در ادامه گفت: تعداد فوتی ها در صحنه حادثه بیش از 400 نَفَر گزارش و تعداد فوتی ها در بیمارستان ها و حین اعزام دونفر اعلام شده است.

تعداد قطع نخاع و قطع عضو اندک و انگشت شمار است و جراحی های پیوند اعضا با موفقیت همراه بوده .

استحریرچی با بیان اینکه خبررسانی درباره بلایا و حوادث باید به طور صحیح مدیریت شود،اظهارکرد: اخبار اغراق شده و غیرواقعی موجب تشویش اذهان عمومیی و تحریک احساسات و متشنج شدن جامعه می شود، لذا رسانه ها باید همگرایی داشته باشند.

فضای مجازی می تواند فرصت خوبی برای انتشار اخبار صحیح و امیدبخش باشد اما چنانچه مدیریت نشود، تبدیل به تهدید می شود.

وی افزود: در کشورهای دیگر، رسانه ها اجازه انتشار عکس مصدومان و فوت شدگان حادثه را ندارند بنابراین زمانی که حادثه ای رخ می دهد، نیازی به پمپاژ اخبار منفی نیست.

حریرچی در ادامه این نشست با اشاره به اطلاع رسانی نادرست در زلزله کرمانشاه تاکید کرد: ما باید در مدیریت اخبار بحران صحیح عمل کنیم.

در زمان بحران اخبار، غم انگیز هستند و نباید صحنه های دلخراشی را پخش و توصیف کنیم.

برای مثال روز اول حادثه خبری مبنی بر فوت پدر و مادر دختری به نام مروه در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

من بالای سر این بیمار در بیمارستان بیستون رفتم اما هم مددکار و هم پدر این دختر آنجا بودند.

وی ادامه داد: خبرهای تایید نشده در فضای مجازی می تواند آفت شبکه های اجتماعی باشد.

ما باید به نیازهای روانی و اجتماعی مردم پاسخ دهیم و حتما از مشاوره کارشناسان سلامت روان در این زمینه استفاده کنیم.

فاز حاد رسیدگی به بیماران زلزله کرمانشاه تمام شده استحریرچی همچنین اعلام کرد که طبق دستور وزیر بهداشت در حال حاضر فاز حاد رسیدگی به بیماران زلزله کرمانشاه به اتمام رسیده است اما گاهی بیماران تا سال ها نیاز به کمک دارند.

ما حتما کنار آنان خواهیم بود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت با استفاده از سامانه سیب بلافاصله آمار مادران باردار و بیماران خاص منطقه را پیدا کرد و بر اساس این سامانه رسیدگی های لازم به آنان را انجام می دهد همچنین واکسیناسیون کزاز و دیفتری نیز در حال انجام است.

سیستم بهورزی در روستاها و مراقبان سلامت در شهرها نیز در حال استقرار هستند.

اقدامات روانپزشکی نیز توسط وزارت بهداشت و هلال احمر در حال انجام است.

کسی در بیمارستان های تخریب شده کرمانشاه آسیب ندیدحریرچی با اشاره به آسیب قابل توجه دو بیمارستان در زلزله کرمانشاه اظهار کرد: در هیچ کدام از بیمارستان ها به بیماران و کادر پزشکی و پرستاری آسیبی نرسیده است.

ما از این بیمارستان ها بازدید و با برجسته ترین مشاوران برای ساخت و بازسازی بیمارستان ها صحبت کرده ایم.

وی ادامه داد: طبق مواد 32 و 33 شرایط عمومی پیمان مسئولیت ایمنی ساختمان ها بر عهده پیمانکار است.

عملیات اجرایی پیمانکار نیز باید تحت نظر مهندسان مشاور انجام شود.

اگر مشاور نیز این عملیات را تایید کند از مسئولیت پیمانکار کم نمی شود.

پیمانکاران و مهندسان مشاور نیز مورد تایید سازمان های مسئول هستند.

در ساخت بعضی از بیمارستان ها وزارت بهداشت خود مجری است اما در بیمارستان اسلام آباد مجری، وزارت مسکن بود.

حریرچی با بیان اینکه ساختمان این بیمارستان 10 سال در حال ساخت بود، اظهار کرد: طبق مواد 17، 18، 22 و 32 شرایط عمومی پیمان مسئولیت کامل اجرای کار با پیمانکار و اطلاع مهندس مشاور است و وزارت بهداشت نیز از پیمانکار این بیمارستان شکایت کرده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در خصوص بیمارستان ها اعلام می کند که چه تعداد بیمارستان، تخت، بخش و .

نیاز و دارد.

این طرح تحویل پیمانکار داده می شود و ممکن است این اصول را رعایت نکنند.

بعد از این اقدامات بیمارستان به صورت موقت تحویل داده می شود و در صورت بروز مشکلاتی در سیستم فاضلاب، روشنایی و مواردی از این قبیل به پیمانکار اعلام می شود اما هیچ بهره برداری قادر نیست استحکام ساختمان را بررسی کند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به تراکم نیروی غیرضروری در مناطق زلزله زده تصریح کرد: از روز سوم بعد از زلزله دسترسی به منطقه مشکل شده بود.

گروهی از مردم تشخیص دادند که خودشان باید کمک ها را به افراد برسانند اما رسانه ها باید کمک رسانی از طریق سازمان هایی مانند هلال احمر را تقویت کنند.

در 10 روز اول زلزله نیازهای مردم هر روز و بعد از 10 روز نیازها به صورت هفتگی تغییر می کند.

در حال حاضر در بعضی نقاط بیشتر از نیاز مواد غذایی، پتو و .

داریم.

آیداتیس هک نشده استسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به انتشار خبری در مورد حک شدن سامانه آیداتیس (سامانه ورود اطلاعات معتادان در مراکز DIC ) اظهار کرد: گروهی با نقشه اعلام کردند که اطلاعات 120 هزار نفر از افراد تحت درمان این مراکز را منتشر کرده اند و وزارت بهداشت باید 300 هزار دلار بدهد که باقی این اطلاعات را منتشر نکنند.

برخی رسانه های رسمی نیز به این موضوع پرداختند اما طبق اطلاعیه رسمی سازمان فناوری و اطلاعات هیچ هکی در سیستم آیداتیس اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: ما از روز اول مطمئن بودیم که این خبر دروغ است.

از 120 هزارفردی که اعلام شد اطلاعاتشان منتشر شده است، انتشار اطلاعات 119 هزار نفر کاملا دروغ است.

انتشار اطلاعات حدود 900 نفر نیز مربوط به 9 مرکز DIC است.

به گفته حریرچی تا روز چهارشنبه گذشته اطلاعات 723 هزار و 942 نفر وارد سامانه آیداتیس شده بود و تا کنون 593 هزار و 357 نفر برنامه درمان گرفتند.

علاوه بر آن حدود 480 هزار نفر نیز دارو دریافت کرده اند.

با تعاملاتی که با دستگاه های نظارتی داشته ایم در حال حاضر مشکلات این سامانه در همه استان ها حل شده است و پزشکان یکی دو استان باقیمانده نیز هفته گذشته وارد این سامانه شدند.

وی تاکید کرد: سامانه آیداتیس مصوب جلسه ستادی است که شخص رییس جمهور در آن حضور دارد.

تعجب می کنم برخی فرض می کنند میزان اطمینان به وزارت بهداشت می تواند کمتر از اطمینان به ارائه دهندگان خدمت باشد.

شیوع بیماری های عفونی و تنفسی در مناطق زلزله زده منتفی استسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر با شیوع بیماری های عفونی و تنفسی در مناطق زلزله زده روبرو نیستیم،اظهارکرد: شرایط اقلیمی این مناطق مناسب وبا نیست و ما با این بیماری روبرو نیستیم البته ناخوشی های جزیی وجود دارد و شرایط مردم ایده آل نیست.

47 درصد بیمارستان های کشور فاقد ارزش بهسازی لرزه ای هستندحریرچی با اشاره به مطالعه انجام شده در سال 86 درباره فرسودگی بیمارستان های کشور اظهار کرد: در این سال 545 بیمارستان تحت پوشش وزارت بهداشت شامل 1810 ساختمان درمانی که 55 مورد آن در تهران بود، بررسی شدند.

در همان سال متوسط عمر ساختمان های درمانی در کشور 27 سال و در تهران 35 سال بود همچنین مشخص شد 73 درصد تخت های بیمارستانی در تمام کشور و 87 درصد تخت های بیمارستانی در تهران فاقد ارزش های بهسازی لرزه ای بودند و هزینه کردن برای آنها فایده ای ندارد.

وی ادامه داد با توجه به بهره برداری از 24 تخت بیمارستانی جدید و جایگزینی بیمارستان های نوساز در سال 93 رقم مراکز درمانی فاقد ارزش های بهسازی به 57 درصد رسید.

این رقم تا پایان سال 95، 47 درصد برآورد شد.

طبق برنامه ریزی های ما این شاخص تا سال 99 باید به 30 درصد برسد.

حریرچی تاکید کرد: تمام ساختمان های جدید درمانی مقاومت لازم را دارند البته نمی توان تقلب نکردن را تضمین کرد.

فرصت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تمدید نمی شودسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه فرصت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تا ابتدای آذر است، تاکید کرد: این زمان به هیچ وجه تمدید نمی شود.

تا کنون حدود 15 هزار نفر ثبت نام کرده اند.

ما به همه کسانی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند توصیه می کنیم به هیچ وجه ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند و هر کسی در همان منطقه ای که می خواهد تا آخر دوره استخدامی فعالیت داشته باشد، ثبت نام کند.

حریرچی در ادامه این نشست تصریح کرد: ما از ابتدای طرح تحول گفتیم منابع این طرح و اقدامات وزارت بهداشت تصویب شده است و باید به ما پرداخت شود.

بیمارستان های دولتی و داروخانه ها نیز فقط با تعرفه های موجود و قانونی خدمت ارائه کرده اند.

اما قرار نبود که هزینه این خدمات 12 ماه بعد پرداخت شود.

از سازمان های بیمه گر و سایر تامین کنندگان مالی بودجه ها درخواست می کنیم مطالبات قانونی وزارت بهداشت را که در حدود قانونی مصوب شده پرداخت کند.

وی افزود: ما در طرح تحول آنچه با مردم عهد بستیم را به قیمت فشار به خود و پرسنل انجام می دهیم.

ما فراموش نکرده ایم که در برخی استان ها پیش از اجرای طرح تحول، ویتامین B و قطره آهن پیدا نمی شد اما چگونه امروز کانکس های آماده خانه های بهداشت به کرمانشاه منتقل می شود.

این یعنی سیستم خود را برای این شرایط آماده کرده است.

در دوره ای به دلیل اینکه یکی از شرکت های تولید کننده یا وارد کننده آمبولانس به تعهدات خود عمل نکرد علاوه بر آن در شرایط تحریم نیز قرار داشتیم، از قطعات تعدادی از آمبولانس ها برای سالم ماندن سایر آمبولانس ها استفاده می شد اما در زلزله کرمانشاه به جز آمبولانس های منطقه، هشت اتوبوس آمبولانس، 70 آمبولانس زمینی و سه آمبولانس هوایی در منطقه حاضر شدند.

وی با اشاره به بدهی 12 هزار میلیاردی وزارت بهداشت به سازمان های بیمه گر تاکید کرد: ادامه طرح تحول سلامت از ما خواسته شده و فکر می کنیم مطالبه عمومی نیز همین باشد.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به طرح مطالبی در خصوص دریافت هزینه برای ثبت نام بیمه رایگان سلامت اظهار کرد: دفترچه بیمه سلامت صندوق های متعددی مانند کارکنان، بیمه روستایی، خانواده شهدا، بهزیستی، طلاب، دانشجویان و .

دارد.

شرایط دریافت این دفترچه های بیمه طبق روال عادی جریان دارد اما طبق مصوبه مجلس و آیین نامه دولت کسی که می خواهد از بیمه رایگان برخوردار شود با آزمون وسع و اقدامات جایگزین شناسایی و تحت پوشش قرار می گیرد.

در گذشته نیز کسی که دفترچه بیمه رایگان دریافت می کرد فرانشیزی جزیی در مراکز درمانی پرداخت می کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز 50 درصد حق بیمه صندوق هایی بیمه سلامت از طرف دولت پرداخت می شود یعنی ماهیانه 20 هزار تومان برای تحت پوشش قرار گرفتن افراد دریافت می شود.

حریرچی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه وزارت بهداشت چه زمانی می تواند به عنوان مدعی العموم به مراجع قضایی شکایت کند،گفت: وزارت بهداشت می تواند در خصوص تخلف در مطب ها، درمانگاه ها، حوزه بهداشت عمومی، اماکن و .

به مراجع قضایی اعلام شکایت کند.

در برخی موارد نیز خود این وزارتخانه می تواند تخلف را تشخیص دهد اما در بسیاری از مواقع تخلف به هیات های سازمان نظام پزشکی یا مقام قضایی اعلام می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ایران کمترین مالیات را از کالاهای آسیب رسان دریافت می کند، گفت: آنچه در مورد مالیات کالاهای آسیب رسان به خصوص دخانیات مورد نظر ما بود در صحن علنی مجلس تصویب نشد.

در مورد برخی کالاها چون ذینفعان متعددی پیش بینی شده است اتفاق ایده آل نیفتاد اما در خصوص برخی کالاها اقدامات مثبتی انجام شد اما هنوز در حد ایده آل نیست.

حریرچی در ادامه در خصوص اقدامات وزارت بهداشت در زمینه کاهش هزینه خدمات دندانپزشکی اظهار کرد: راه اصلی در این مورد پیشگیری است.

وزارت بهداشت اقدامات بزرگی در این زمینه انجام داده است.

ما در حال حاضر در چهارمین مرحله فیشورسیلانت هفت میلیون دانش آموز هستیم همچنین با توجه به وسع خود برای کودکان و نوجوانان روستایی و مادران باردار در نظام شبکه اقداماتی اساسی انجام داده ایم.

وی در خصوص برنامه این وزارتخانه برای کنترل تغذیه سالم در مدارس نیز توضیح داد و گفت: نظارت و بازرسی ها در این زمینه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

علاوه بر آن با وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه ای در این زمینه امضاء کرده ایم و موارد غذایی ممنوع که نباید در مدارس توزیع شوند را اعلام کرده ایم.

ما وضعیت را رو به بهبود می بینیم اما کافی نیست.

به همین دلیل بر خودنظارتی از طرف مسئولان مدارس، خانواده ها و کاهش تقاضا تاکید داریم.


کلید واژه ها: وزارت بهداشت - کرمانشاه - بهداشت - بیمار - حریرچی - شبکه های اجتماعی - سلامت نیوز - اخبار - اجتماعی - بیماران - حادثه - وزارت - زلزله - سلامت - فضای مجازی - مدیریت - بیمارستان - نشست خبری - گزارش - جراحی - استان - استان کرمانشاه - نیوز - اطلاع رسانی - وزیر بهداشت - مجازی - بحران - اعزام - رسانی - ایسنا

آخرین اخبار سرویس:
غذای حلال چه تاثیری در سلامت بدن دارد؟

برگزاری جلسه جهت بررسی بهداشت آب در شهرستان ماهشهر

زمان توزیع کارت آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام شد

غربالگری استخوان لگن جان هزاران نفر را نجات می دهد

ارتباط اختلالات خواب با نازایی در زنان

دیابت 9 درصد بودجه سلامت را می خورد

نخستین المپیاد ورزشی بانوان بازنشسته همکار سازمان تامین اجتماعی برگزار شد

راهکار های خانگی برای سفید کردن دندان ها

میل به مواد غذایی ناسالم ناشی از کمبود کدام ریزمغذی هاست؟

در شب یلدا چه بخوریم و چه نخوریم؟

راهکار حذف شکر؛ سخت ولی امکان پذیر

10 شام آسان

5 روش جالب برای تمدد اعصاب ! + فیلم

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه های هدف در مناطق زلزله زده انجام شد/ استقرار نیروهای بومی بهداشتی در مناطق زلزله زده

توکلی در گفتگو با فارس عنوان کرد جزییات برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی/ توزیع کارت آزمون از سه شنبه

توزیع کارت آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی از سه شنبه

عجیب ترین روش های پیشگویی در دنیا/عکس

متخصص چشم: استفاده از عینک آفتابی در فصل سرما ضروری است

بیکاری و دوستان بد؛ آفت خطرناک برای جوان ها

مهران غفوریان: کسی نمی دانست سیگار می کشم

کلمات شما چطور بر موفقیت شما اثر می گذارد؟

ارزش غذایی این سبزیجات، با پختن بیشتر می شود

کدام فلفل ها خاصیت بیشتری دارند؟/فلفل تقلبی را بشناسید

متخصص چشم: استفاده از عینک آفتابی در فصل سرما ضروری است

دانشمندان برای اولین بار با دستکاری ژنتیکی، احساس درد را به یک خانواده ایتالیایی بازگرداندند

نقش درمان خانگی در کاهش علائم اگزما/عامل عفونی نقشی در ایجاد اگزما ندارد

غش کردن تا چه اندازه خطرناک است؟

ارتباط اختلالات خواب با نازایی در زنان

ارتباط اختلالات خواب با نازایی در زنان

اجرای طرح فلوراید تراپی در مدارس ابتدایی شهرستان ماهشهر

آوارگی بیماران کلیوی و دیالیزی جوین به دلیل نبود دستگاه دیالیز

با این خوراکی ها استرس تان را سرکوب کنید!

ماهانه بیش از 13هزار بیمار از خدمات کلینیک تخصصی تامین اجتماعی رودسر بهره مند می شوند

7 روش غافلگیرکننده برای لاغر شدن

4 تغییر در چهره که از مشکلات جسمانی شما خبر می دهند

برنامه ویژه سازمان غذا و دارو برای نظارت بر محصولات غذایی وارداتی

برگزاری دوره باز آموزی علمی هموویژلانس در ماهشهر

دارویی که مشکلات قلبی نوزاد را افزایش دهد

دارورسانی به تومورهای سرطانی با استفاده از اسپرم

بهترین دمنوش گیاهی آرامش اعصاب

نظارت جدی بر ممانعت از ورود محصولات قاچاق در چرخه مصرف

ارتباط اختلالات خواب با نازایی در زنان

دهان شما درباره سلامت تان چه می گوید؟

مرگ هزاران نفر بر اثر بیماری های ریوی ناشی از آنفلوآنزا

توان به پاهای هانیه برگشت نیازی به عمل جراحی فعلا نیست

اسپرم ها حامل موثر داروهای ضدسرطانی!

طلب 73 میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از بیمه سلامت

نجات جان 6 بیمار با اهدای اعضای دختر نوجوان در بیرجند

تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه های هدف در مناطق زلزله زده به طور کامل انجام شد

ویزیت رایگان بیش از 400 بیمار مغز و اعصاب در رامهرمز

درمان بی خوابی با عینک شیشه کهربایی

ارتباط اختلالات خواب با نازایی در زنان

خوردن چایی سلامت چشم ها را تضمین می کند

طرز تهیه سالاد نیکویس

مرگ سالانه هزاران نفر بر اثر بیماری های ریوی ناشی از آنفلوآنزا

طرز تهیه خورشت قلیه ماهی

متخصص پزشکی اجتماعی:23.8درصد از کارکنان کارگاههای صنعتی مصرف کننده مواد مخدر هستند

نظارت جدی بر محصولات غذایی وارداتی/لزوم اطلاع رسانی درباره برچسب اصالت کالا

جنبه های قرآنی برای مطالعات روانشناسی/ در مطالعه قرآن نباید به دنبال اثبات باشیم

7 روش غافلگیرکننده برای لاغر شدن

خواص آویشن/خواص آویشن برای سرماخوردگی و معجزاتش

عوارض استامینوفن بر بیش فعالی کودک

بودجه پزشک خانواده نصف شد

قوی ترین خوراکی های ضد خستگی و افسردگی + اینفوگرافی

جزییات قصدنامه وزرای بهداشت ایران و کره جنوبی

جنیدی: بهرمندی از سلامت جسمی و روحی یک حق است

خطر بیماری های لثه بر سلامت بدن!

پوشش50 درصدی طرح ایراپن برای افراد بالای 30 سال در زنجان

تصورات اشتباه خانواده ها درباره کوتاه قدی کودکان

پوشش50 درصدی طرح ایراپن برای افراد بالای 30 سال در زنجان

علت اصلی خارش چشم

با درمان های خانگی دندان درد آشنا شوید‎

هزینه دارویی برخی بیماران سالانه 2.5 میلیارد تومان می شود

موهایتان را بدون وزشدگی خشک کنید

روش های خانگی دختردار شدن!

نجات جان 6 بیمار با اهدای اعضای دختر نوجوان در بیرجند

طرز تهیه کیک هندوانه ای برای شب یلدا

بیکاری و دوستان بد آفت های خطرناک برای جوانان

چایخورها چشمان سالم تری دارند

نجات جان 6 بیمار با اهدای اعضای دختر نوجوان در بیرجند

برگزاری کارگاه آموزشی برچسب گذاری مواد شیمیایی در مرکز بهداشت شرق اهواز

خطر بیماری های لثه بر سلامت بدن!

ویزیت رایگان بیش از 70 هزار راس دام در مناطق زلزله زده کرمانشاه

نشست هم اندیشی قرآن وسلامت

ویزیت رایگان بیش از 70 هزار راس دام در مناطق زلزله زده کرمانشاه

این ادویه دشمن سرطان است

امضای تفاهمنامه احداث 3 خانه بهداشت توسط بانک قرض الحسنه مهرایران در مناطق زلزله زده

کالاها و داروهایی که به نام دین به خُورد مردم می دهند

رضایت بیمار شرط اصلی و اساسی در هر گونه اقدام پزشکی است

رضایت بیمار شرط اصلی و اساسی در هر گونه اقدام پزشکی است

اهدای عضو در مشهد به شش بیمار

توصیه هایی برای خوابِ خوشِ شامگاهی!

راه هایی به سوی شادی

ارتباط اختلالات خواب با نازایی در زنان

حوزه تولید تجهیزات پزشکی زمینه مناسبی برای توسعه روابط ایران و کره جنوبی است

دلایلی که نشان می دهد نباید همراه غذا آب خورد

انجمن ام اس ایران: سیگار بیماری ام اس را تشدید می کند

نکاتی که احتمال حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد

غفوریان: دیگر در فیلم هایی شبیه «خالتور» بازی نمی کنم

مواد غذایی ضد استرس را بشناسید سلامت نیوز: مواد غذایی ضد استرس را بشناسید

پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور

پذیرش بیش از 12 هزار مصدوم زلزله غرب کشور