مطالب مرتبط:
واکنش سرپرست موقت پرسپولیس به یک شایعه داغ
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 آبان 1396 ساعت 21:022017-11-18سياسي

ای داغ تو چون محشر کبری برای توس


- به نقل از مهر: مأمون که عمری خود را مدبرترین فرد بنی عباس می خواند، امام رضا(ع) را با نقشه قبلی و برای محدود کردن نفوذشان با عنوان ولایت عهدی به توس فرا می خواند، امام با علم به آنچه وی در ذهن دارد به دلیل اصرارهای زیاد و فی الواقع برای حفظ وحدت مسلمانان، دفع فتنه از جامعه و کنترل فتنه انگیزی های جدید مأمون با هشیاری تمام راهی ایران می شوند.

در بلاد خراسان هرچند امام را ولیعهد مأمون می خوانند اما چه کسی است که نداند خلیفه بنی عباس برای تخفیف درجه علمی و اجتماعی فرزند رسول الله(ص) از هیچ توطئه، خیانت و برنامه از پیش طراحی شده ای دریغ نمی کند.

روشنگری های امام رضا(ع) روز به روز آتش کینه و خشم مأمون را شعله ورتر می کند.

محافل به ظاهر علمی که برای به چالش کشیدن علوم وسیع امام ترتیب داده شده، بی اثر شده و هر روز بر تعداد از مأمون برگشتگان اضافه می شود.

هر روز خبری جدید می رسد از وسعت اندیشه علی بن موسی الرضا(ع)، از نفوذ گسترده اش در بین موافق و مخالف بنی عباس، از سخنان و اعمال تاثیرگذارش بر جامعه.

نقشه ای که قرار بود به دور امام هشتم شیعیان حصاری بکشد، در حال جمع کردن بساط خلافت خاندان بنی عباس است.

نقشه ای که قرار بود علی بن موسی الرضا(ع) را از چشم ها بیاندازد، چنان پتکی بر پیکره کاخ مأمون شده است.

دیگر تظاهر به علم دوستی، تظاهر به تدبر، تظاهر به سیاست ورزی و تظاهر به احترام به خاندان نبوت برای مأمون راهگشا نیست.

مدیریت و تدبیر امام رضا(ع) با قبول ولیعهدی چنان نقشه ها را نقش بر آب کرد که آبروی از دست رفته مأمون و درباریانش به راحتی باز نخواهد گشت.

دیگر هیچ چیز مهم نیست، دستگاه تبلیغاتی مأمون خاموش می شود و تصمیمی که درنهایت هر ظالمی برای تبدیل کردن خود به لکه ننگ تاریخ زمانش می گیرد، توسط مأمون گرفته شد.

میوه زهرآگین به دست ایادی مأمون با اجبار به دست امام هشتم شیعیان(ع) داده تا سیاهی پرونده بنی عباس از تاریخ اسلام پاک نشود.

امام رضا(ع) محور اتحاد امت های اسلامی است حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی اظهارکرد: امام رضا(ع) محور اتحاد و ائتلاف امت اسلامی هستند و بیانات نورانی ایشان سرشار از آموزه های وحدت، الفت و دوستی برای مسلمانان و سیره طیبه این امام همام جلوه انسجام و ائتلاف در امت اسلامی است.

وی افزود: کوچک ترین فعل یا ترک فعلی که منجر به خدشه در انسجام، وحدت و یکپارچگی امت اسلامی شود، جایز نیست و پاسخگویی در پیشگاه الهی را به دنبال خواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تفرقه افکنی مهمترین راهبرد دشمنان در قبال جوامع اسلامی است.

امام رضا(ع) در عصر اختلاف خانوادگی بنی عباس توانستند فتنه را کور کند عضو هیئت رییسه مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: امام رضا(ع) در عصری که اختلاف خانوادگی بنی عباس بر سر قدرت به ضرر تمام جغرافیای شیعیان تمام شد، توانستند فتنه را کور کنند.

حجت الاسلام سید جلال رضوی مهر گفت: امام رضا(ع) با پذیرش ظاهری قصه ولایت عهدی در عمل توطئه مأمون را خنثی و موجب انسجام و وحدت و یکپارچگی شیعیان و اعتماد بیشتر به خاندان عصمت شدند.

با سیاست امام رضا(ع) مأمون بدون ضربه زدن بر پیکره شیعه به ضرر بنی عباس قدم برداشت وی با بیان اینکه مدیریت بحران امام رضا(ع) که مدینه تا مرو و از مرو تا توس را تحت الشعاع قرار داد نکته ای تاریخی است که اگر از سوی ایشان اتخاذ نمی شد ممکن بود موجب از بین رفتن جریان شیعی شود، پس امام رضا(ع) با تیزهوشی و امداد الهی می توانستند دل های از هم دور افتاده جامعه شکافته شده آن زمان را به هم نزدیک کنند.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه فضای غبارآلود ایران و عراق و عرب به نفع اسلام و قرآن با قبول ولایت عهدی پیش رفت، تأکید کرد: با سیاست امام رضا(ع) مأمون بدون ضربه زدن بر پیکره شیعه به ضرر بنی عباس قدم برداشت زمینه نشر و توسعه علوم آل محمد(ص) را فراهم کرد.

وی افزود: بصیرت بلند امام هشتم نه فقط شیعیان که پیروان سایر مذاهب را نیز قانع کرد و نشان داد که ایشان از نسل پیامبر خدا(ص) است.

به گفته حجت الاسلام رضوی مهر، تشخیص امور و عاقلانه عمل کردن منجر به ماندگاری راه امام شد و امروز ایران مفتخر است که علوم خراسان از علم ایشان می درخشد.

وی در ادامه گفت: جذبه وجود امام رضا(ع) روز به روز موجب جلب تشیع و خلوت شدن اطراف مأمون می شد، اقامت نماز جماعت و نماز جمعه توسط امام اعتماد به نفس پیروان اهل بیت(ع) را بیشتر می کرد و مأمون مبهوت نفوذ ایشان بود.

اقامت نماز جماعت و نماز جمعه توسط امام اعتماد به نفس پیروان اهل بیت(ع) را بیشتر می کرد عضو هیئت رییسه مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه بنی امیه و بنی عباس نتوانستند در مقابل جریان فکری به راه افتاده توسط امام، ایشان را منکوب کنند، اظهار داشت: ایشان استمرار محتوای نبوت را با جان فشانی بیمه کردند و امروز هم از برکت وجودی شان فهم مسائل کلام و استشهاد، نشر احادیث، تفقه در علوم وحیانی و علومی این چنین برای مریدان خاندان نبوت(ص) مهیا شده است.

حجت الاسلام رضوی مهر تأکید کرد: آستان قدس ایشان نیز این روزها ملجأ مستضعفان است و به برکت وجود امام رضا(ع) در صحنه های اجتماعی به منظور افزایش انسجام جامعه مسیری را طی می کند که از منویات امام رضا(ع) نشأت می گیرد، امیدواریم شیعیان و دوستداران اهل بیت(ع) با درک مضامین ایشان هرچه بیشتر با این خاندان و اسلام پیوند معنوی برقرار کنند.

اهمیت ولایت و روایت سلسله الذهب رییس حوزه علمیه اصفهان هم با اشاره به سالروز شهادت امام هشتم، افزود: حضرت امام رضا سلام الله علیه را به اجبار، امّا با ظاهرسازی و تشریفات، از مدینه به سمت طوس حرکت دادند.

طی مسیر از مدینه تا خراسان، معمولاً از بیابان ها و بی راهه ها می رفتند، امّا وقتی به نیشابور رسیدند، چاره ای جز گذر از میان شهر ندیدند؛ لذا کاروانیان مجبور شدند در نیشابور بمانند تا مردم به استقبال بیایند.

خصوصیات دقیق آن استقبال را نمی دانیم؛ امّا آنچه تاریخ نویسان سنّی و شیعه نوشته اند، حاکی از آن است که استقبال عجیب و بی نظیری از امام رضا سلام الله علیه صورت گرفت.

استقبال چنان گسترده بود که نگذاشتند امام رضا سلام الله علیه به میان مردم بیایند و آن حضرت در هودجی سوار بودند.

آیت الله مظاهری گفت: مردم همه می خواستند امام رضا سلام الله علیه را ببینند، امّا مأموران اجازه ندادند.

وقتی حضرت رضا سلام الله علیه در وسط جمعیت قرار گرفتند، خود حضرت پرده کجاوه را کنار زدند.

مسلّماً با دیدن چهره مبارک امام رضا سلام الله علیه شور و شعف و احساسات مردم برانگیخته شد.

همه از آن حضرت خواستند تا یک جمله و روایتی برای ایشان بگویند.

حضرت نیز روایتی فرمودند که به روایت سلسله الذهب معروف شد؛ زیرا سندهای آن بسیار عالی و طلایی است.

امام رضا سلام الله علیه روایت را قول پدرشان و ایشان از پدرشان تا امیرالؤمنین سلام الله علیه نقل کرده اند و امیرالمؤمنین سلام الله علیه از پیغمبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم و ایشان از جبرییل و جبرییل هم از طرف خدا آن را نقل کرده است.

حضرت با این سلسله سند فرمودند که خداوند سبحان فرمود: لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ حِصْنِی‏ فَمَنْ‏ دَخَلَ‏ حِصْنِی‏ أَمِنَ‏ مِنْ‏ عَذَابِی خداوند متعال کلمه لا اله الاّ الله را حصن و قلعه محکم خود قرار داده که هرکسی در آن وارد شود، از آتش جهنّم ایمن است.

وی ادامه داد: حضرت رضا سلام الله علیه پرده هودج را انداحتند و احساسات بالا گرفت.

حضرت دوباره پرده را کنار زدند و به مردم رو کرده و فرمودند: بِشُرُوطِهَا وَ أَنَا مِنْ شُرُوطِهَا .

یعنی کلمه لا اله الاّ الله برای کسی که ولایت داشته باشد، قلعه محکمی است.

بر این پایه، اگر شیعه با ولایت وارد قلعه لا اله الا الله شود، مصونیت دارد و به جهنّم نخواهد رفت.

رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: امام رضا سلام الله علیه وقتی به طوس آمدند، یکی از کارهای ایشان، برگزاری جلسه هایی برای احیاء و گسترش تشیّع بود و بای این کار خود، توانستند تشیّع را سرتاسری کنند.

آن حضرت در یکی از جلسه های خود، روایتی مشابه روایت قبل را بیان کردند و فرمودند: وَلَایَهُ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ حِصْنِی فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِی أَمِنَ مِنْ عَذَابِی .

وی ادامه داد: این روایت نیز سلسله الذهب است؛ یعنی امام رضا سلام الله علیه از پدرشان و پدرشان از پدرشان نقل می کنند تا سند به امیرالمؤمنین سلام الله علیه می رسد و امیرالمؤمنین سلام الله علیه از پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم و ایشان از جبرییل و جبرییل از طرف خدا فرموده است که ولایت امیرالمؤمنین سلام الله علیه قلعه محکم خداست، هرکه وارد این قلعه شود، از آتش جهنّم مصونیت دارد و بهشت برای اوست.


کلید واژه ها: امام - اسلام - اسلامی - مسلمانان - مجلس خبرگان رهبری - نقشه - شیعیان - وحدت - ائتلاف - خبرگان رهبری - مجلس خبرگان - اتحاد - جامعه - تاریخ - دوستی - آستان قدس - کوچک ترین - تبلیغاتی - جدید - علمی - اجتماعی - اندیشه - برنامه - مدیریت - خراسان - ایران - ولایت - فرزند - خیانت - تخفیف

آخرین اخبار سرویس:
انگلیس بر ادامه مذاکرات بر سر برگزیت، تاکید کرد

محدوده زوج و فرد داخل طرح "کاهش آلودگی"

پاسخ انصارالله به اتهامات آمریکا علیه ایران

بودجه ای که احزاب را مجیزگو می کند/کواکبیان:احزاب را فقط برای گرم کردن تنور انتخابات می خواهند

داعش سبب نفوذ و افزایش قدرت ایران در منطقه شد

آمریکایی ها دارای بزرگترین پرونده در رابطه با انسان کشی

روایتی از آی کیو بالای خانواده آیت الله هاشمی و کارگزارانی ها /مرعشی: شهرام جزایری بااستعداد است

زمان انتخابات ریاست جمهوری روسیه مشخص شد

استخدام منشی خانم مسلط به نرم افزارهای طراحی در تهران

پیمان بزرگ نیا : جشنواره نواحی رونق گذشته را ندارد

آیت الله صدیقی: ترامپ یک شرور بدون نقاب و روسای قبلی آمریکا شرور با نقاب بودند /داعش را ساختند که حصار امنی برای اسراییل غاصب ایجاد شود

عزیززاده: شورای توسعه در پی گیری بودجه قرآنی تعلل کرده/ با این مبلغ تحول جدی در حوزه قرآن امکان پذیر نیست

حلقه مبارکی بین مسلمانان در منطقه ایجاد شده است

نام آیت الله هاشمی رفسنجانی با انقلاب اسلامی گره خورده است

ترامپ شاخ دارد ولی عقل ندارد/ انزوا آمریکا در جهان رغم خورده است

ایران در جنگ تحمیلی اخلاقی ترین نبرد تاریخ را به نمایش گذاشت

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه: نباید از جوانان صرفا در عرصه انتخابات استفاده کنیم

حبس کردن محکوم مالی منوط به عدم شناسایی اموال وی نیست

تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به مدیران جهادی دارد

بررسی اعتبارات فرهنگی لایحه بودجه در کمیسیون فرهنگی

آیت الله مرتضوی: آدم بی حیا برای مملکت شر درست می کند/رییس جمهور آمریکا در تصمیم اخیرش تمام مسلمین را رنج دار کرد

شیخ عبدالله الدقاق در گفت وگو با شفقنا: حکومت بحرین عناصر اصلی قدرت را در اختیار دارد/ بنابر توصیه شیخ عیسی قاسم به مسالمت آمیز بودن جنبش مردمی پایبند هستیم

واکنش سخنگوی ناجا به بودجه این نیرو در 97

حاجی زاده: در داخل موشک می سازیم ولی «واگن قطار» وارد می کنیم/ زارعی: همه سلائق را برای خدمت در بسیج اساتید جمع می کنیم

صدیقی: کلید باز شدن مشکلات اقتصادی تقواست/ در پی صحبت های ابلهانه ترامپ، انتفاضه سوم تشکیل شد

هر کس به خداوند توکّل کند، مورد لطف او قرار می گیرد

اقدام باورنکردنی یک زن در اهلی کردن روباه

روش جالب برای برهم زدن تعادل دزدان کیف قاپ

مشعل ال پی پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی روشن شد

خدمات تکراری دولت حذف می شود

گروه های مسلح عراق، سلاح ها را زمین می گذارند/ عصائب اهل حق حزب سیاسی شد

توضیح رییس دفتر تولیت حرم امام(ره) درباره خبر تملک 5000 هکتار اراضی

استخدام شش ردیف شغلی در شرکت حدیدسازان در البرز

اشتباه عجیب علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد /بوریس جانسون در مطبوعات انگلیس به بوریس زنباره و دلقک معروف است

ماجرای پول کمی که به لطف امام زمان(عج) سرمایه فراوان شد

برای واقعی شدن بودجه باید تمام منابع و مصارفی که در کشور است در نظر گرفته شود

طرح امین در 55 مدرسه آذربایجان غربی در حال اجراست

امام جمعه مرودشت در یک ماه آینده معرفی می شود

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در نمازجمعه تهران: داعش باعث تعمیق نفوذ سیاسی و نظامی ایران در منطقه شد/ حلقه مستحکم دفاعی و نظامی مسلمانان در منطقه ایجاد شده است

ممنوعیت تردد ناوگان 50 سال به بالا از سال آینده فعالیت 168 شرکت و موسسه حمل و نقل کالا در گیلان

تقوای مالی از مهمترین مصادیق تقوا است

نام آیت الله هاشمی رفسنجانی با انقلاب اسلامی گره خورده است

دوازدهمین سالگرد شهدای اصحاب رسانه

امام جمعه مرودشت در یک ماه آینده معرفی می شود

بیانیه ریاض 2 مسیر مذاکرات ژنو را مین گذاری کرده است

طرح امین در 55 مدرسه آذربایجان غربی در حال اجراست

مرعشی: آی کیوی خانواده هاشمی و کارگزاران بالاست

شورای شهر بدنبال حسابرس و ایجاد یک شورای شیشه ای

http://www.ion.ir/News/303557.html http://www.ion.ir/News/303557.html Fri, 15 Dec 2017 13:11:18 +3:30

انتصاب عضو جدید هیات عامل سازمان حسابرسی

پاسخ انصارالله یمن به اتهامات آمریکا علیه ایران در شورای امنیت

برنامه ای برای سینما/ برداشت را در ادامه ببینید

فرمانده هوافضای سپاه:
 
 موشک می سازیم ولی «سنگ پا» وارد می کنیم / برخی مسوولان توان داخلی را باور ندارند

بازار شرط بندی درباره اعلام صلاحیت یا رد صلاحیت «عمران خان» به شدت داغ شد

نوبخت: هر خانه 3 بیکار دارد؛ برای ایجاد شغل باید سوخت را گران کنیم!

آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی دوراندیش بود

نگرانی بابت سلامتی رضا شهابی/ امیدواریم به زودی آزاد شود

خطبه های نماز جمعه تهران به امامت حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی

خطبه های نماز جمعه تهران

آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره دغدغه ارتقاء نظام را داشت

بهزیستی 300 کانکس برای زلزله زدگان ارسال کرد

توضیح رییس دفتر تولیت حرم امام(ره) درباره خبر تملک 5000 هکتار اراضی

سردارحاجی زاده: امریکا و رژیم صهیونیستی پشت سر گروه های تکفیری منطقه بودند/ در داخل موشک می سازیم ولی «واگن قطار» وارد می کنیم

رئوفیان: برخی نمایندگان مجلس وظایف خود را چندان جدی نمی گیرند

پزشکیان: باید به جای اختلاف، برای حل مشکلات مردم متحد شویم

پهن کردن فرش قرمز برای انگلیس و فرانسه سازش با دشمن است

رفتاری که زن و شوهر باید از زنبور عسل بیاموزند

تبعیت برخی از کشورها از آمریکا آنان را به یغما می برد

مسلمانان بر شدت حمایت خود از فلسطین بیافزایند

فرماندار شوش تسریع در اجرای طرح 550 هزار هکتاری در این شهرستان را خواستار شد

مجاهدان راستین اسلام در مقابل توطئه های شیطانی استکبارایستاده اند

بسیاری از مشکلات با رجوع به مسایل دینی حل می شود

حوزه و دانشگاه محور جامعه هستند/ لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه

تأکید امام جمعه ایلام بر احداث خط راه آهن ایلام/ اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی محقق می شود

مدیریت بقعه امامزاده هاشم توسط دماوند تداوم خواهد داشت

آمریکایی ها دارای بزرگترین پرونده در رابطه با انسان کشی

پول اندکی که به لطف امام زمان(عج) منشا سرمایه فراوان شد

اعلام اسمی برترین های یازدهمین مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)

نقش خصومت با ایران در سیاست خارجی ترامپ

تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه مشخص شد

در مسائل فرهنگی باید ارتباط بیشتری بین حوزه و دانشگاه ایجاد شود

توضیح رییس دفتر تولیت حرم امام(ره) درباره یک خبر

امام جمعه زاهدان:
 امروز نگاه همه مسلمانان جهان دوباره به سوی قدس شریف دوخته شده است

انتقاد از احداث 2 ساختمان 20 طبقه روی گسل فعال ولنجک

کره شمالی: امریکا با محاصره دریایی، تمامیت ارضی پیونگ یانگ را نقض کرد

8 درصد انتصابات شهرداری تهران به زنان اختصاص یافت

اجرای زیبای خواننده پرطرفدار جوانان در برنامه دورهمی

سریال هایی که در سال 2017 پرطرفدار شدند

نامزدهای دریافت جایزه از جشنواره سینماحقیقت اعلام شدند

پنجمین بنزین ارزان دنیا در ایران عرضه می شود + جدول

تأثیر «اسم» بر شخصیت و سرنوشت افراد

آغاز دوره آموزشی «انقلاب چهارم صنعتی؛ فرصت ها و چالش ها» از فردا

جدیدترین متن های تبریک شب یلدا

استخدام مدیر آتلیه(رشته گرافیک)در یک موسسه انتشاراتی در تهران

فرشاد مومنی: بودجه 97 تورم زاست

رسول صدرعاملی : به ترانه عالیدوستی گفتم انسان باش + عکس

بودجه 97 تورم زاست

مجاهدان راستین اسلام در مقابل توطئه های شیطانی استکبارایستاده اند

فرماندار شوش تسریع در اجرای طرح 550 هزار هکتاری در این شهرستان را خواستار شد

بسیاری از مشکلات با رجوع به مسایل دینی حل می شود

ای داغ تو چون محشر کبری برای توس

ای داغ تو چون محشر کبری برای توس