مطالب مرتبط:
احمدی نژاد با اقدامات خلاف قانون حرمت حرم شاه عبدالعظیم را خدشه دار می کند
فیلم/ مردم زلزله زده در مسجد روستای آبدلان میرکی: آقای احمدی نژاد شما را به عدالت می شناسیم و یاد این آیه قرآن می افتیم ...
پلیس تردد خودروهای شخصی در مسیر کرمانشاه را ممنوع کرد/فیلتر خبرگزاری آریا بدلیل انتشار فیلم احمدی نژاد
مردم احمدی نژاد را به عنوان پیشگام در مبارزه با فساد باور ندارند
پویش وکلا برای شکایت رایگان مردم از دولت احمدی نژاد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 آبان 1396 ساعت 11:352017-11-18سياسي

معرکه گیری با ژست "خود مردم انگاری" برای فرار از محکمه!/ احمدی نژاد و حلقه اش در مسیر خلاف شرع، قانون و اخلاق به کجا می روند؟!


احمدی نژاد و حلقه نزدیکانش که این روز ها با حرکات عجیب و غریب به فرقه زنبیلیه مشهور شده اند با صحنه سازی های مختلف مثل برخی گروهک ها در اوایل دهه شصت نقاط شلوغ شهر را شناسایی و از آن برای معرکه گیری های خود استفاده می کنند یعنی کپی برداری از راه باطل رفته .

- درباره تهمت ها و اهانت های جدید محمود احمدی نژاد به قوه قضاییه؛ معرکه گیری با ژست "خود مردم انگاری" برای فرار از محکمه!/ احمدی نژاد و حلقه اش در مسیر خلاف شرع، قانون و اخلاق به کجا می روند؟! " خبرگزاری میزان- احمدی نژاد و حلقه نزدیکانش که این روز ها با حرکات عجیب و غریب به فرقه زنبیلیه مشهور شده اند با صحنه سازی های مختلف مثل برخی گروهک ها در اوایل دهه شصت نقاط شلوغ شهر را شناسایی و از آن برای معرکه گیری های خود استفاده می کنند یعنی کپی برداری از راه باطل رفته جریان نفاق در ابتدای انقلاب.

گروه سیاسی خبرگزاری میزان-دستگاه قضایی حسب وظیفه اصلی و ذاتی خود باید به صورت عادلانه به پرونده ها رسیدگی و از حقوق شهروندی حمایت کند.

یکی از برنامه های مهم که در طول سال های گذشته نیز به صورت قاطعانه دنبال شده، مبارزه با مفاسد در همه ابعاد آن است.

مسئولان قضایی با وجود برخی موانع که در مسیر مقابله با مفاسد، خصوصاً مفاسد اقتصادی وجود داشته، همواره مسیر قانون را طی کرده اند و در این راه موفقیت های زیادی نیز کسب شده است.

متاسفانه در جریان رسیدگی به برخی پرونده های مالی - اقتصادی به محض اینکه کسی احضار می شود، برخی افراد ذی نفع شروع به فضاسازی سیاسی و یا شخصی می کنند که جای تاسف دارد.

اگر قرار باشد در مورد هر پرونده ای بگوییم این پرونده سیاسی است، دیگر رسیدگی قضایی امکان پذیر نخواهد بود.

در مورد پرونده ای که حسب محتویات و نظر قاضی مربوطه ابعاد اقتصادی و مالی دارد و نیاز به اقدامات قضایی دارد، جار و جنجال به راه می اندازند برای اینکه اذهان مردم را از اختلاس و فساد دور کنند و به سمت مسائل سیاسی ببرند و متاسفانه در این مسیر از هیچ هجمه و تهمتی هم به دستگاه قضایی ابا ندارند تا در مقابل رسیدگی ها سنگ اندازی کنند.

برخی کسانی که خود کارنامه سیاهی دارند، در محیط های حقیقی و مجازی سخن می گویند و فیلم منتشر می کنند.

پرونده این افراد کاملاً ابعاد مالی دارد.

البته ممکن است در مورد برخی افراد اتهامات امنیتی نیز مطرح باشد، اما به هر حال این پرونده ها که ابعاد روشنی دارند در حال رسیدگی است و برخی تلاش دارند با هیاهو و جنجال جلوی رسیدگی های دستگاه قضایی را بگیرند.

گرچه قوه قضاییه در گذشته نیز نشان داده اعتنایی به این اقدامات نمی کند، زیرا اگر قرار بود با این حرف ها عقب نشینی کند دیگر امکان انجام کار قضایی و اجرای عدالت وجود نداشت.

این ها بخشی از اظهارات اخیر آیت الله آملی لاریجانی، درباره رسیدگی های قضایی و هجمه ها علیه قوه قضاییه بود که در هفدهم مهرماه در جمع مسئولان عالی قضایی عنوان شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار سیاسی خبرگزاری میزان، محمود احمدی نژاد، رییس دولت های نهم و دهم که این روز ها حلقه نزدیکانش درگیر انواع پرونده های قضایی هستند و البته پرونده خودش نیز مفتوح است، دیگر اثری بر خطوط قرمزش باقی نمانده است، وی پیش از این گفته بود رسیدگی به اتهامات و پرونده های قضایی اطرافیانش جزء خط قرمزهایش محسوب می شود! احمدی نژاد این روز ها با انتشار نامه و فیلم و همچنین حضور در مکان های شلوغ شهر به تخطئه نهاد های مختلف نظام مشغول است و جالب اینکه از ناحیه مردم سخنانی را مطرح می کند و نام فیلم های تدوین شده اش را صدای مردم گذاشته است.

از جمله مشکلات عرصه سیاست در کشور ما، معضل خود- مردم انگاری و در پی آن، از دست دادن منطق پاسخگویی، استدلال و دفاع از عملکرد شخصی، از سوی معدودی از سیاستمداران است.

به نحوی که برخی متوهمانه تصور می کنند، به جای مردم سخن می گویند و در نتیجه، صرف ادعا به نفع خود و به ضرر دیگران را برای اقناع مخاطب و پذیرش عام کافی می شمارند؛ حال آن که مخاطب آگاه امروز به ویژه نسل جوان برای هر ادعایی، دلیل می طلبد و سخنان کلی و شعارگونه را آن هم از ناحیه شخصی که بار ها از خود روحیه حلقه گرایی و باند بازی نشان داده است، نمی پذیرد.

محمود احمدی نژاد به تازگی و به بهانه احضار حمید بقایی به دادگاه که به اتهامات عدیده مالی صورت گرفت، سلسله ای از اکاذیب را در سعی می کند در مکان های شلوغ شهر طرح و مجموعه ای از اتهامات و توهین ها را به قوه قضاییه جمهوری اسلامی روا دارد.

هر ذهن ساده ای با مشاهده این رفتار، در می یابد که اگر احمدی نژاد دغدغه عدالت قضایی را داشت، می توانست پرونده های دیگر قضایی را برای نقد، دفاع و سخن گفتن از آن ها انتخاب کند.

همچنین آرای قضایی بسیاری بوده و هست که ممکن بود بتواند با آن ها مخالفت ورزد؛ اما چرا به محض احضار بقایی، فریاد عدالتخواهی اش به آسمان می رود و سنگین ترین اتهام ها و دشنام ها را نثار دستگاه قضا می کند؟ تا اینجای قضیه معلوم است که دغدغه احمدی نژاد نه عدالت و حق ملت که سرنوشت متهمی به نام حمید بقایی است.

هم او که روزگاری در کابینه و تیم کاری احمدی نژاد که خط قرمز او به حساب می آمد، حضور داشت.

با این حساب احمدی نژاد نباید به بهانه کتمان سؤ جریان مالی در زیر مجموعه ها و پوشاندن اتهامات همکاران خود، از مفاهیم مقدسی، چون عدالت، آزادی و حقوق ملت مایه بگذارد و همچون بسیاری اوقات از واژه مردم استفاده ابزاری کند؛ زیرا حمید بقایی نیز احدی از آحاد ملت است و اتفاقا عدالت و آزادی اقتضا می کند که فارغ از هر گونه امتیاز مانند هر مأمور دولتی دیگر که در مظان اتهام مالی قرار گرفته است، در دادگاه به این اتهامات پاسخ گوید.

احمدی نژاد و حلقه نزدیکانش که این روز ها با حرکات عجیب و غریب به فرقه زنبیلیه مشهور شده اند با صحنه سازی های مختلف مثل برخی گروهک ها در اوایل دهه شصت نقاط شلوغ شهر را شناسایی و از آن برای معرکه گیری های خود استفاده می کنند یعنی کپی برداری از راه باطل رفته جریان نفاق در ابتدای انقلاب.

البته همیشه این استراتژی تیم احمدی نژاد، آنطور که باید پیش نرفته و داستان گاهی از دست کارگردانان صحنه به نوعی خارج شده است.

برای مثال، بار ها مردم از فرصت ملاقات با احمدی نژاد استفاده کرده اند و انتقادات شدید خود را به وی مطرح کرده اند.

آیا احمدی نژاد آن فیلم معروف اعتراض خانواده شهدا به کردار های خود را ندیده است؟ روزی که به همراه چند نفر از نزدیکانش به قطعه شهدای بهشت زهرا رفته بود و با اعتراض شدید خانواده شهدا مواجه شد.

از رییس دولت های نهم و دهم، باید پرسید تاکنون یک بار شده بدون میزانسن و صحنه های از پیش طراحی شده در جامعه حضور پیدا کنید تا متوجه شوید مردم درباره شما و اطرافیانتان چه فکری دارند؟ اگر رییس دولت های نهم و دهم در میان مردم، از پایگاه و محبوبیت برخوردار بود، چطور نزدیکان و منتسبان وی همواره در انتخابات هایی که شرکت کرده اند با عدم استقبال مردم روبرو بودند؟ برای مثال پروین احمدی نژاد، خواهر رییس جمهور سابق، در حالی که عضو لیست هواداران احمدی نژاد بود در انتخابات سال 92 در شهر آبا و اجدادی شان از رقیب شکست خورد؟ و در تهران و دیگر نقاط کشور نیز نامزد های لیست از نزدیکان و حامیان وی نتوانستند به شورای شهر راه پیدا کنند؟ نکته مهم تر اینکه زمانی محمود احمدی نژاد پایگاه خود در جامعه را از دست که از مسیر ولایت که همان مسیر مردم است منحرف شد.

آقای احمدی نژاد خاطرشان هست، زمانی که علی رغم توصیه رهبر انقلاب، بر معاون اولی اسفندیار رحیم مشایی پافشاری کرد؟ و حتی در زمانی که نامه رهبر معظم انقلاب به وی ابلاغ شده بود همچنان مشایی را معاون اول می خواند؟ اقدامی که حتی اعتراض اعضای هیئت دولت را به دنبال داشت پس از خودداری احمدی نژاد از اجرای دستور رهبری، روز یک مرداد اعتراضاتی در جلسه هیئت دولت نیز ایجاد شد و پس از آنکه احمدی نژاد اداره جلسه را به مشایی سپرد، وزرا در اقدامی هماهنگ جلسه دولت را ترک کردند.

مردم هرگز ماجرای یازده روز خانه نشینیتان را فراموش نخواهند کرد، ماجرای پافشاری شما علیه خواست رهبر فرزانه انقلاب، باز هم پای رحیم مشایی در میان بود، وزیر اطلاعات یکی از طرفداران پر و پاقرص رحیم مشایی را برکنار می کند و به همین جهت خواستار استعفای حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی بودید؟ برخی گزارش ها حاکی از آن است که قرار بوده پروژه ای با محوریت حمایت از مشایی در انتخابات ریاست جمهوری بعدی در این وزارتخانه شکل بگیرد.

اری دور شدن از ملت زمانی تبلور باورنکردنی پیدا کرد که در حالیکه رهبر معظم انقلاب مشایی را برای معاون اولی مناسب نداستند، ولی وی او را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری معرفی کرد.

آخرین نمونه از عدم پیروی از توصیه های، ولی امر مسلمین جهان توسط محمود احمدی نژاد، توصیه رهبر معظم انقلاب به او در مورد شرکت نکردن در انتخابات بود.

رهبرمعظم انقلاب در رابطه با کاندیداتوری احمدی نژاد برای شرکت در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ابتدای درس خارج فقه در سخنانی فرمودند:" خوب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید.

نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی دانیم ما شما شرکت کنید.

این را گفتیم، خوب یک چیز عادی است.

انسان بایستی آن چیزی را که می بیند و می فهمد و فکر می کند که به نفع برادر مؤمنش است باید به او بگوید دیگر.

ما هم اوضاع کشور را خوب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم.

آدم ها هم، به خصوص آدم هایی که صد ها جلسه با ما نشستند و برخاستند بیشتر و بهتر از دیگران می شناسیم.

با ملاحظه ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دوقطبی در کشور ایجاد می شود.

من به جناب عالی که مثلاً آقای آشیخ عبدالعالی اسمتان است من باب مثال علاقه مندم.

می دانم شما اگر وارد این مقوله شدی به ضررت است، به ضرر کشور هم هست.

به شما می گویم وارد نشو.

نمی گویم هم وارد نشو.

امر و نهی نیست.

حالا بعضی گفتند آقا دستور دادند، امر کردند، نه، گفتیم صلاح نمی دانیم.

من صلاح نمی دانم.

این چیز خوبی است.

این چیز بدی نیست.

" احمدی نژاد، با وجود اینکه در نامه ای از عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، اعلام کرد برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم، در این مورد هم نه تنها به توصیه رهبر معظم انقلاب گوش نکرد و در انتخابات شرکت کرد بلکه قرار گرفتن در مسیر و رویه های صادق نبودن حتی در مورد اظهارت صریح خود را اعلام کرد احمدی نژاد طبق متن اعلامی مکتوب خود اعلام کرده بود کاندیدا نخواهد شد، ولی در دقیقه نود به صورت پنهانی (حتی در زمان کاندیدا شدن نیز اعلام نامزدی نکرد) در کنار بقایی کاندیدا شد و از ان جا بود که تناقض رفتاری و کرداری احمدی نژاد برای افکار عمومی بیش از پیش عیان شد.

چطور فردی که بار ها از مسیر پیروی از خط ولایت فقیه، منحرف شده و به توصیه های مقام معظم رهبری لبیک نگفته است، خود را از مردم و صدای مردم معرفی می کند؟ آیا می توان تصور کرد چنین فردی همچنان از پایگاه مردمی برخوردار بوده و مردم از او حمایت می کنند؟ احمدی نژاد در ابتدای فیلمی که منتشر کرده اظهار میکند می خواهد درباره قوه قضاییه صحبت کند و نکاتی را در این مورد مطرح کند.

در اینجا باید به ایشان متذکر شد نکات بسیاری در مورد نحوه عملکرد دولت وی وجود دارد که بیان کردن هر کدام از آن موارد خود به چندین گزارش و یادداشت نیاز دارد.

این در حالی است که پیشتر حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه در یکی از نشست های خبری خود در سال 96 در پاسخ به سوال خبرنگاری در این باره پرونده رییس جمهور سابق در چه مرحله ای است گفت: این پرونده همچنان مفتوح است.

احمدی نژاد در یکی از اظهارات این روزهایش، به درستی قوه قضاییه را شاقول و ترازویی برای انجام قسط و عدل در جامعه عنوان میکند.

باید به وی متذکر شد، به همین جهت است که هم اکنون قوه قضاییه در حال رسیدگی به پرونده تخلفات نزدیکان او و تخلفات و سوء استفاده هایی است که اتفاقا بخشی از آن در دولت آقای احمدی نژاد به وقوع پیوست.

سوء استفاده ها و تخلفاتی که یک نمونه از ان رشد بی رویه و قارچگونه و بی ضابطه موسسات مالی در زمان دو دولت احمدی نژاد است که کشور و مردم را دچار یک بحران کرده است و همچنان گریبانگیر کشور است؛ قوه قضاییه و چندین نهاد دولتی در حال بر طرف همان مشکلاتی است که دولت شما به بار آورد.

همانطور که بار ها در طول چند سال اخیر مشاهده شده است، قوه قضاییه یا همان شاقول مد نظر رییس دولت های نهم و دهم، در رسیدگی به پرونده های قضایی بدون در نظر گرفتن وابستگی های سیاسی افراد، علی رغم فشار ها و هجمه های بی رحمانه، برخورد لازم را برای برافراشتن پرچم عدالت انجام داده است.

یکی از دلایل عمده هجمهه ها به دستگاه قضا همین رسیدگی قضایی به پرونده های به اصطلاح آقازادگان و متنفذان است که خود را از هرگونه پیگیری مصون می دانند.

چرا زمانی که دستگاه قضا با تخلفات مالی و امنیتی فرزندان مرحوم هاشمی رفسنجانی برخورد کرد آن زمان شاقول بود، اما احمدی نژاد رسیدگی قضایی به پرونده نزدیکانش را خط قرمز خود می داند و این رسیدگی ها را سیاسی جلوه می دهد؟ همانطور که رییس دولت های نهم و دهم در فیلم خود می گوید، زبان مردم انعکاس زبان خداست، بار دیگر ایشان را به شنیدن اعتراضات شفاف خانواده های شهدا که به آسمان نزدیک تر هستند دعوت میکنیم.

هنوز هم وقتی صحبت از توهین و بداخلاقی در سیاست می شود، همه یاد آن یکشنبه تلخ می افتند، آقای احمدی نژاد گویا تهمت ها و افتراهایش در یکشنبه سیاه را فراموش کرده است؟ روزی که تا مدت ها فضای روانی جامعه را به هم ریخت، تا جایی که رهبر معظم انقلاب به این موضوع واکنش نشان دادند و اقدامات انجام شده در آن روز را صراحتا خلاف اخلاق و شرع دانستند: "رییس یک قوه به استناد اتهام ثابت نشده ای در دادگاه، دو قوه دیگر را متهم کرد که کار بد، نامناسب، تضییع حقوق اساسی مردم و خلاف شرع و اخلاق و خلاف قانون بود.

آرامش وامنیت روانی و اخلاقی جزو حقوق اساسی مردم است".

بی دلیل نیست که کارشناسان احمدی نژاد را یک فراموشکار و انکارکننده بزرگ یاد می کنند.

بگم بگم هایی که عادتش شده و همچنان هم تکرار می کند تاکتیکی که البته دیگر رنگ و بویش را از دست داده است.

احمدی نژاد در سخنان خود از دغدغه نقض قانون اساسی و عادی توسط دستگاه قضا سخن می گوید، اما توضیح نمی دهد که مگر قوه قضاییه با ساز و کار های قانون اساسی جمهوری اسلامی شکل نگرفته و رییس محترم آن به موجب همین قانون، انتخاب و منصوب نشده است؟ باری مگر، حمید بقایی، معاون سابق و عضو کنونی حلقه احمدی نژاد، به استناد دو قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری، متهم نشده و تحت تعقیب قرار نگرفته است؟ پس چرا احمدی نژاد تا این حد از اجرای قانون بیم دارد و با آن مخالف است؟ باری اگر نقصی را متوجه خود قانون می داند، پس چرا از پیش از تعقیب بقایی تا کنون، از این نواقص سخن نگفته است و اگر نحوه اجرای قانون از دید وی اشکال دارد، چرا به جای توهین و افترا، مشخصا به این اشکالات اشاره نمی کند؟ جملاتی مانند که این که عملکرد قوه قضاییه سیر نزولی دارد، نظارتی بر قوه قضاییه وجود ندارد همان کلی گویی های همیشگی دشمنان مردم است که آن ها را از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون بار ها و بار ها از رسانه های معاند و بیگانه شنیده ایم.

تکرار این جملات از زبان احمدی نژاد صرفا نشان دهنده آن است که با احضار بقایی به دادگاه، مرز باریکی نیز که میان او و جریان هاید ضد ایرانی و ضد انقلاب وجود داشته، از بین رفته است.

با این وصف معلوم می شود که پیوند احمدی نژاد با جمهوری اسلامی نیز صرفا در گرو حمایت از باند و حلقه پرحاشیه و پر مفسده وی بوده است؛ در غیر این صورت چرا احضار یک مقام دولتی سابق، به نام حمید بقایی، باید ساختار شکنانه ترین واکنش های احمدی نژاد را به دنبال داشته باشد؟ آیا بقایی معصوم است و احتمال انتساب اتهام مالی به وی منتفی است؟ آیا بقایی، چون همانند دیگر اعضای کابینه احمدی نژاد، خط قرمز وی به حساب می آمده، باید از سوی دستگاه قضایی نیز دارای مصونیت شمرده شود؟ آیا احضار ده ها مأمور دولتی و شهروند عادی در هر هفته و هر ماه در کسوت متهم به دادسرا و دادگاه، بلا اشکال و تنها حمید بقایی به اعتبار همپالکی بودن با احمدی نژاد، استثنایی بر اصل مساوات در برابر قانون است؟ آیا وقتی تشخیص علنی یا غیر علنی بودن همه محاکم کشور به موجب قانون به عهده رییس دادگاه گذاشته شده است، باید در مورد دادگاه بقایی استثنا قائل شد و تشخیص را به عهده احمدی نژاد نهاد؟! و در نهایت آن که پرسش اصلی این است: احمدی نژاد چه می گوید؟ استدلال او در دفاع از حمید بقایی چیست و در برابر اسناد و صورت های سوء جریان مالی که در دولت وی و در نهاد ریاست جمهوری رخ داده است، چه دفاع مستدل و محکمه پسندی دارد؟ آیا اگر احمدی نژاد در مقابل حمایت از باند و حلقه معلوم الحال خود، حاضر به چشم پوشی از حق یکایک ملت بر بیت المال باشد، قوه قضاییه نیز باید بر این حق چشم ببندد؟ احمدی نژاد باید دریابد که شیوه خود-مردم پنداری و کلی گویی های ساختارشکنانه وی از فرط تکرار، حتی عنصر شگفتی خود در اخبار را نیز از دست داده است و دیری نخواهد پایید که در زمره ناسزا گویی های کلیشه ای ضد انقلاب دیگر شنیده نخواهند شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: احمدی نژاد - قضایی - احمدی - دستگاه قضایی - اقتصادی - سیاسی - عجیب و غریب - کپی برداری - خبرگزاری - محمود احمدی نژاد - قانون - مفاسد اقتصادی - مردم - مالی - حقوق شهروندی - محمود احمدی - مشهور - صورت - عجیب - فرقه - مسئولان - کارنامه - اختلاس - مبارزه - موفقیت - برنامه - حقیقی - حمایت - اهانت - مجازی

آخرین اخبار سرویس:
یادداشت/ حسین شمسیان بعد از این نوبت چیست؟!

انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس عواقب خطرناکی برای رژیم صهیونیستی دارد

معاونت زنان به دنبال افزایش کلینیک های زنان وخانواده

حسین کاویار, فخرالدین اصغری آقمشهدی, علی اکبر ایزدی فرد ماهیت ایجاب

یادداشت/ اکبر محمودی افت سطح زندگی بدون روتوش!

"5G" سرعت 100 برابری اینترنت از تخیل تا واقعیت

ابراز نگرانی سازمان غذا و دارو از تداخل مسوولیت ها با "استاندارد"

محمد ابرهیم خلیفه شوشتری، زهرا احمدلو بینامتنی قرآن و سخنان امیرالمومنین (ع)در اشعار ابوفراس حمدانی

اسپاتیفای از اپل به دلیل سیاست های غیر منصفانه شکایت کرد

رضایی: ترامپ می خواهد فشارهای مضاعفی بر ایران تحمیل کند

جواد گلی بررسی اصالت وکارایی دیدگاه جوادی آملی درباره رفع تعارض علم ودین

لایحه بودجه97 چک کشیدن روی هواست

زهرا خشک جان، محمدرضا تاجیک رنج کنش ساز و ریشه های انقلابی آن در اندیشه سیاسی مارکس

معاونت زنان به دنبال افزایش کلینیک های زنان وخانواده 

یوسف نورایی, سیدمجتبی حسین نژاد, حسین شکریان امیری امکان سنجی حقوقی سقوط خیار غبن با پرداخت تفاوت قیمت

احتمال رخداد 2 پدیده در شنیده شدن صدای شبه انفجار در ایلام

دختران محجبه شیعه در لندن درخشیدند / اجرای سرود «ان شاء الله» توسط دانش آموزان مدرسه الصادق و الزهراء (ع)

مصطفی همدانی ادله ی علم اصول از منظر امام خمینی(روش های کلی اجتهاد در علم اصول)

یادداشت/ سیدیاسر جبراییلی رسانه های انقلابی و دولت سازی اسلامی

منصور پهلوان، حسن طارمی راد، محمد حسین سهیلی بازسازی کتاب الحج معاوﯾﺔ بن عمار و ارزیابی طرق روایت آن با تأکید بر احادیت زیارت

"5G" سرعت 100 برابری اینترنت از تخیل تا واقعیت

در شب پیوند نسل ها، کودکان نوای خرم همگان را به وجد آوردند

محمدرضا شمشیری، فریبا پسندی مقایسه علم و دین از دیدگاه فردریک شلایر ماخر و کارل بارت

یادداشت/ عبد الله گنجی عبور از خاتمی و روحانی چرا؟!

تصاویر/ عروسی سنتی عشایر قشقایی

ایرج رنجبر، سمیرا غلامی اخلاق و سیاست در اندیشه سیاسی مکتب فرانکفورت

محسن رضایی: ترامپ می خواهد فشارهای مضاعفی بر ایران تحمیل کند

هر روز با ستارگان مجازی

عملی که عمر را طولانی می کند

ابراز نگرانی سازمان غذا و دارو از تداخل مسوولیت ها با "استاندارد"

حلقه مفقوده در بازدید از یک مدرسه

مردم در برابر تهاجم فرهنگی «آتش به اختیار» عمل کنند

واکنش سخنگوی ناجا به نحوه برخورد مامورین شهرداری در معیت پلیس با دستفروشان

شورای پنجم شورای ضعیفی است

قاسم بستانی ابن أبی العوجاء: شخصیت شناسی و ارزیابی ادعاهای منسوب به او

واکنش سخنگوی ناجا به نحوه برخورد مامورین شهرداری با دستفروشان

ترامپ احیاگر تئوری و گفتمان "مرد دیوانه "

عربستان کشور فاسدی که نمی توان آن را اصلاح کرد

تصویر جالبی که همسر گوچی منتشر کرد.

لایحه منطقه آزاد بوشهر به مجلس می رود

علی پژهان، آنیتا کمالی ها، مارال عجم زمانی مطالعه تطبیقی قوانین سقط جنین در کشورهای مسلمان

مشکل راه آهن بوشهر با این روش مسؤولان به جایی نمی رسد/ وعده توخالی ندهید

غلامرضا ملک زاده، نرگس خنده رو، تورج صادقی بازاریابی در شرکت های فناور کوچک و متوسط نوپا؛ چالش ها و راهکار

عبور از خاتمی و روحانی چرا؟!/مسئولان مردم پسند در میان مردم یا ساختمان های کاخ گونه!؟/آیا خصوصی سازی شکست خورده است؟/ آسیب پذیری های فیلترینگ اینترنت در ایران

سمیه حمیدی روایت تئولوژیکال از امر سیاسی در اندیشه کارل اشمیت

شهید مهدی قره محمدی|روایت همسری که شوهرش را نذر دفاع از حرم حضرت زینب(س) کرد

چند پند زندگی از امیر المومنین

راهکارهایی برای زندگی شیرین

زندگی مشترک تان را با این نکات ارزیابی کنید

قبل از ازدواج این چند سوال مهم را از خودتان بپرسید

عربستان کشور فاسدی که نمی توان آن را اصلاح کرد

شورای پنجم شورای ضعیفی است/ اعضا به مسائل شهری مسلط نیستند

گفته های تند نیوشا ضیغمی درباره صدف طاهریان

محسن جهانگیری, مصطفی رفسنجانی مقدم ماهیت لعان و اثر تحریم ابدی نکاح از منظر فقه فریقین

رضایی: ترامپ می خواهد با طرح های جدید، فشارهای مضاعفی را بر ایران تحمیل کند

76 درصد مخاطبان شبکه باران را می بینند

بی بی رحیمه ابراهیمی، علی رحمانی بررسی فقهی لزوم اذن همسر اول در ازدواج مجدد مرد

بودجه دولت در 20سال گذشته را ببینید + نمودار

ابعاد تازه پرونده واردات خودروهای لوکس توسط یک پیرزن + سند

سام محمدی، مهدی فلاح تحلیل اخلاقی شرط قصد و رضای متعاقدین و اثر آن در فقه و حقوق

طرح کنگره آمریکا آشکارا مانع فروش هواپیما به ایران نمی شود

حمایت حکمت ملی عراق از موضع آیت الله سیستانی/ تشکر ویژه از جمهوری اسلامی

تزیین انار شب یلدا

موشک های بالستیک یمن از کجا آمدند؟ / پاسخ ایران به آمریکا

توافق هسته ای ایران به منزله یک «معیار» است

تخریب 100 درصدی بیش از 2700 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد در زلزله

ضرورت بررسی پروژه های نیمه تمام در کشور/وحدت دانشگاه و حوزه مسائل را برطرف می کند

در این شلختگی، حواسمان به استعدادها باشد

گزینه های رهبری آینده به صورت فوق العاده محرمانه بررسی می شود/ سلامتی، نشاط و انگیزه رهبر انقلاب بسیار بالاست

حجت اله حمیدی ارائه یک ساختار فرآیند تحلیل شبکه ای برای انتخاب سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی در محیط فازی

بیتا کمالی، حجت اله حاج حسینی، مهدی الیاسی عوامل موثر بر نوآوری پذیری صنعت اپراتوری تلفن همراه در گذار به سمت موبایل باند پهن

صعود مونشن گلاباخ به رده چهارم

رییس سازمان مدیریت بحران کشور : اگر تهران زلزله بیاید، جهان را باید به کمک بطلبیم

عبدالرضا اصغری, مهدیه لطیف زاده رویکرد فقه امامیه درباره بیع میته به مستحلّین

مرتضی بحرانی نوابت در فلسفه فارابی و ابن باجه

چطور برای کودکان کتاب بخوانیم؟

فرزانه احمدی، علیرضا امینی ماهیت جعاله

بزرگداشت سردار شهید حمید تقوی فر در دانشگاه بغداد

عصبانیت های زنانه با علت مردانه

بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟

زهرا محدثی، عباسعلی سلطانی نگرشی بر مجازات تشهیر در فقه شیعه با نگاهی به قوانین موضوعه ایران

جعفر جعفرزاده، محمود آری، علی اکبر ابوالحسینی، محمدباقر علی تبار فیروزجایی ادله حرمت خودکشی وجایگاه آن درحقوق کیفری ایران

مسئله فلسطین امروز مسئله اصلی جهان اسلام است

جملات زیبا و خواندنی (16)

اس ام اس میلاد رسول اکرم و امام جعفرصادق علیه السلام (7)

اس ام اس تبریک روز پژوهش

نباید دولت را تخریب کرد

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 25 آذر 96

وزیر اطلاعات: حفظ آبروی افراد مهم تر از امنیت فیزیکی است

ترامپ شرور بدون نقاب است

در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی وضع خوبی نداریم

پشت پرده درگیری بر سر انتقال آب در خوزستان

نظر آیت الله سعیدی در مورد احمدی نژاد

آمریکا فروش هواپیما به ایران را ممنوع اعلام کرد

شاخص رشد اقتصادی در چهل سال بعد از انقلاب تغییر معناداری نداشته است/ بودجه ای که تنظیم شده، چک کشیدن روی هواست

امضای سند 2030 بیانگر قربانی شدن مردم سالاری در کشور است

احمدی نژاد به دنبال جلوگیری از مطرح شدن لاریجانی در انتخابات است/ شروع فعالیت های انتخاباتی در موتلفه

تاسیس معاونت ارتباطات سایپا برای پاسخگویی شفاف

تاسیس معاونت ارتباطات سایپا برای پاسخگویی شفاف

آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی

معرکه گیری با ژست "خود مردم انگاری" برای فرار از محکمه!/ احمدی نژاد و حلقه اش در مسیر خلاف شرع، قانون و اخلاق به کجا می روند؟!

معرکه گیری با ژست "خود مردم انگاری" برای فرار از محکمه!/ احمدی نژاد و حلقه اش در مسیر خلاف شرع، قانون و اخلاق به کجا می روند؟!