مطالب مرتبط:
نجات کودک 40 روزه تا التماس های مردی که 9 عضو خانواده اش را از دست داد/ کمک های مردمی را به جای سازمان های مسئول دریافت می کنیم
از نجات کودک 40 روزه تا التماس های مردی که 9 عضو خانواده اش را از دست داد/ کمک های مردمی را به جای سازمان های مسئول دریافت می کنیم
اختصاص حقوق کارکنان کتابخانه عمومی چرام به زلزله زدگان
کتابخانه عمومی محمد مفیدی بافقی جز 3کتابخانه برتر کشور شد
انتخاب پنج سیرجانی برای حضور در مسابقات لیگ یک فوتبال رومیز کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 آبان 1396 ساعت 23:422017-11-17سياسي

از «حذف فیزیکی دو عضو انجمن» تا «انتخاب ناگهانی و غیرقانونی مسئول مالی» در کتابخانه های عمومی فریدونکنار


حذف فیزیکی دو عضو انجمن بدون حتی کوچک ترین اطلاع رسانی در شان این افراد نیست و قطعا باید این رییس کم تجربه پاسخگو باشد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل از، بی گمان، هیچ ذخیره و میراثی سودمندتر و با ارزش تر از کتاب نیست چرا که کتاب، مایه آرامش روحی انسان است، در واقع وقتی جهل و بی خبری، جامعه ای را از پای درآورد، یا شبهه ها ذهن جوانان را فلج کند، بدون شک یکی از مهم ترین کارهایی که می تواند آفت جهل را بزداید، مطالعه است و آنچه می تواند شبهه های ذهنی را دفع کند و ایمان و اطمینان را به قلب ها باز آورد، کتاب خوانی است.

اما اینکه کتاب و کتابخوانی زمینه ای برای سوء استفاده شدن از سوی برخی از افراد قرار بگیرد یا اینکه برخی دیگر آن را زمینه ای برای ارائه عملکرد خود به مسئولان بالادستی ارائه دهند، باید فاتحه کتاب و کتابخوانی را خواند.

متاسفانه چند وقتی است که در فریدونکنار و پس از تغییر رییس کتابخانه های عمومی این شهرستان با ورود رییس جدید، برخی حرکات از سوی وی، نه تنها اهل کتاب و پیشکسوتان این عرصه را از این فضا دور کرد، بلکه موجب دلخوری اهل کتاب در این شهرستان شد به گونه ای که بدون حتی یک خداحافظی قلم قرمز بر روی دو عضو با سابقه و تاثیرگذار کتابخانه های عمومی این شهر کشید.

ابوالقاسم فرجی عضو سابق انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار در گفت و گو با بصیرنیوز، اظهار کرد: سال ها به عنوان عضو انجمن کتابخانه بودم و روسا و مدیرکل های مختلفی آمدند که با شنیدن دغدغه های ما، بسیاری از آنها به نتیجه رسید و برخی دیگر نیز باقیماند.

وی با اشاره به اینکه به دنبال کتابخانه مادر و دیجیتال بودیم و مدیران کل مختلفی را به این شهرستان آوردیم، خاطرنشان کرد: با شهرداران مختلف جلسه گذاشته و زمین های متفاوتی معرفی شد که در هر صورت نشان دهنده فعالیت فراوان اعضای انجمن کتابخانه های عمومی در فریدونکنار بود.

عضو سابق انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار با اشاره به اینکه این تلاش ها برای رضای خدا بود و ریالی پول دریافت نکردیم، تصریح کرد: برای دریافت نیم درصد شهرداری که معمولا با مشکل مواجه می شد تلاش های فراوانی به عمل آمد و مطالبات تا زمانی حضورمان به طور کامل دریافت شد.

فرجی با بیان اینکه رییس جدید کتابخانه های عمومی فریدونکنار چندین ماه با حکم سرپرستی مشغول فعالیت بود، گفت: سرپرست بودن برای یک اداره، اختیارات مسئولیتی آن را کاهش می دهد و حدود 8 ماه پس از انتصاب وی به عنوان سرپرست کتابخانه های عمومی فریدونکنار، خبری از مدیرکل این نهاد به این شهرستان حتی برای معرفی وی نبود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های کوچک گزارشی به همراه چند برنامه ضعیف شهرستانی تا به امروز از وی دیدیم، اظهار کرد: بسیاری از این برنامه ها مورد اعتراض ما قرار گرفت که در شان انجمن و کتابخانه فریدونکنار نبود.

این فعال رسانه ای با بیان اینکه این فرد کمترین تحمل انتقاد را نداشته است، تصریح کرد: به عنوان مثال در جلسه تجلیل از کتابخوانان این شهرستان به کتابخوانان برتر 7 سال فریدونکنار، سالنامه هدیه داده شد که حدود 6 ماه نیز از آن نیز گذشته بود.

فرجی افزود: جلسه شعر دفاع مقدس در سالن کتابخانه عمومی فریدونکنار با حضور 8 رزمنده برگزار شد که هیچکدام شاعر نبودند و صرفا به دنبال ارائه گزارش عملکرد برگزاری این امر هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دعوتنامه برگزاری جلسه ای در کتابخانه عمومی، انتخاب مسئول مالی در دستور کار قرار داشت اما با کمال تعجب شاهد معرفی یک فرد به عنوان مسئول این جایگاه بودیم که عضو انجمن نبود و صرفا به دلیل تردد فراوان به کتابخانه انتخاب شد که با انتقاد فرماندار فریدونکنار و تمامی اعضا نیز رو به رو شد.

فرجی افزود: از ناتوانی این فرد همین بس که در زمان وی اداره ارشاد فریدونکنار، سالن شهید بصیر را از کتابخانه حتی به صورت قرضی جدا و از اختیار این نهاد خارج کردند و در اختیار گرفتند در صورتی که این مکان می توانست برای این اداره منشا خیر فراوانی از درآمدزایی تا مابقی کارها باشد.

عضو سابق انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار اظهار کرد: در حال حاضر دقیقا نمی دانیم که عضو کتابخانه هستیم یا خیر و آیا اینکه این انجمن تشکیل می شود یا نه اما کمترین کاری که این فرد می توانست انجام دهد با یک کاغذ کوچک عذر ما را بخواهد.

علی محبوبی راد عضو سابق انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار نیز در گفت و گو با بصیرنیوز، اظهار کرد: بدون کوچکترین خبری من را از انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار حذف کردند.

وی با بیان اینکه کتابخانه فریدونکنار در دوران این رییس بسیار بی برنامه است، تصریح کرد: در طول امسال تنها یکبار با من تماس گرفتند و دیگر خبری از آنها ندارم.

عضو سابق انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار گفت: اینکه آیا جلسه ای می گیرند یا خیر نمی دانم اما با بیش از 25 سال سابقه ای که در انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار دارم این نخستین باری است که همچین چیزی را تجربه می کنم.

محبوبی راد با بیان اینکه نخستین باری که هیئت امنای کتابخانه های عمومی فریدونکنار ایجاد شد عضو این انجمن بودم، افزود: بدون هیچ اتفاقی ما را کنار گذاشتند و خداحافظی هم نکردند که بدانیم موضوع از چه قراری است.

وی با اشاره به اینکه هر کجا لازم باشد به دنبال خدمت رسانی هستیم اما این حق را داریم تا بدانیم که آیا این انجمن در حال حاضر وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: مهدی نیا رییس قبلی کتابخانه بسیار با تجربه و عالی بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبصیرنیوز، با وجود سخنان مطرح شده از سوی این دو عضو انجمن کتابخانه های عمومی فریدونکنار، به نظر می رسد مسئولان باید به طور جد در برخی موارد ورود کنند.

اینکه مسئول مالی انجمن به طور ناگهانی و پیش از جلسه انتخاب می شود و اعضا و حتی فرماندار نیز نسبت به آن بی اطلاع بوده و انتقاد می کنند نشانه های خوبی! ندارد.

همچنین حذف فیزیکی دو عضو انجمن بدون حتی کوچترین اطلاع رسانی در شان این افراد نیست و قطعا باید این رییس کم تجربه پاسخگو باشد.


کلید واژه ها: کتابخانه - کتاب - زمین - اطلاع رسانی - سوء استفاده - کوچک ترین - فرجی - جدید - نشان - اختیارات - مسئولان - مطالبات - شهرداری - دیجیتال - انتصاب - جوانان - مدیران - مطالعه - رسانی - جامعه - انسان - گزارش - آرامش - اطلاع - درصد - کاهش - صورت - مشکل - مادر - کوچک

آخرین اخبار سرویس:
کواکبیان:اصلاح طلبان از دولت روحانی سر خورده اند

استخدام همکار خانم و آقا جهت کارگاه تولید کارتن در اصفهان

حضور تعداد بی سابقه ای از خبرنگاران در کنفرانس مطبوعاتی پوتین

پژوهش در سازمان اوقاف و امور خیریه مغفول مانده است / لزوم فعالیت بیشتر در حوزه آموزش و پژوهش

پایان نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار مستلزم برخورد قانونی و قاطع

کنگره پیشگامان پیشرفت آغاز شد/ 717 مقاله علمی به دبیرخانه رسید

با انجام این کار مرگ را به تأخیر بیاندازید

کارت خبرنگار افتخاری خبرگزاری حوزه به نماینده ولی فقیه در سپاه اهدا شد

عبدالواحد موسوی لاری: اگر مسئولان قوانین را رعایت نکنند، مردم هم از قانون گریزان می شوند/ احزاب کادرسازی کنند که به قحط الرجال مبتلا نشویم

عوامل طلاق از دیدگاه قرآن کریم

کارگران نیشکر هفت تپه به تجمع خود خاتمه دادند

گدایان پیشرفته ی چینی! +عکس

عکس/جاده چالوس، دهه 50 هم ترافیک داشت!

پول مردم با اعدام بابک زنجانی برنمی گردد/ برخی وزرا در جریان تخلفات انتخاباتی احضار و 14 مسئول محکوم شدند/ پرونده برادران دو تن از مسئولان ارشد اجرایی در دست رسیدگی است

پیکر مطهر پاسدار شهید سید مهدی میرعباسی در اراک تشییع شد

طرح احداث بندر خشک در مغان پیگیری می شود

کار گاه نقاشی پشت شیشه در خانه تاریخی تدین سمنان /عکاس:علی اکبر بندری

نماینده چابهار: ریمدان نقطه دسترسی ایران به بازار 160 میلیون نفری پاکستان است

پیکر مطهر پاسدار شهید سید مهدی میرعباسی در اراک تشییع شد

استاد ایرانی: نخبگان کشورهای در حال توسعه تامین کننده نیازهای علمی غرب هستند

اصلی ترین تهدیدات علیه انقلاب در عرصه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است

چرا برخی از افراد کلامی نافذ دارند؟

لذت بردن از زندگی با عینک خوشبینی

اصلاح طلبان از دولت روحانی سر خورده اند

دکتر داریوش دانشور فرهود؛ مرد «دی ان ای»های ایران

پول مردم با اعدام بابک زنجانی برنمی گردد/ برخی وزرا در جریان تخلفات انتخاباتی احضار و 14 مسئول محکوم شدند/ پرونده برادران دو تن از مسئولان ارشد اجرایی در دست رسیدگی است

به بهانه شهادت فرمانده اسبق لشکر 25 کربلا؛ سرداری که عادت نداشت از لباس نظامی و درجه استفاده کند + عکس

ششمین نشست پرتوی از نهج البلاغه در موزه شهیدبهشتی

نخستین نشست شورای مرکزی منتخب دومین کنگره سراسری حزب همبستگی برگزار شد

وزیر ارشاد: کتابخانه های تخصصی پشتیبان تولید دانش در حوزه نیازهای اجتماعی باشند/ مسجد پایگاه قدرت نرم تمدن اسلامی

همایش دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی

700 مدرسه در تهران با یک طوفان شدید می ریزد

اقدام ترامپ در معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نژادپرستانه است/ وزیرخارجه انگلیس نماینده استعمار بریتانیا است

کواکبیان: از شورای هماهنگی می خواهیم مجری طرح پارلمان اصلاحات شود

گسترش فرهنگ صبر نیازمند تقویت نهادهای اصیل اجتماعی/ دستگاه های اجرایی ستاد صبر را متعلق به خودشان بدانند / انتظار همکاری مشترک همدلانه داریم

تامین 10 هزار کانکس از سوی سپاه و ارتش/ خروج حدود 18 هزار مصدوم از زیر آوار

نخستین همایش مولفین شهرستان قاینات با حضور استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد

توطئه های صهیونیستی،سعودی،آمریکایی در خاورمیانه شکست خورده / در مدیریت جامعه با سبک غربی مواجهیم

پاسخ شریفی نیا به شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان/ به خاطر شرایط سفر صیغه خواندیم

نشست سالانه ولادیمیر پوتین با خبرنگاران

استخدام تعدادی پتینه کار و نقاش در اصفهان

معرفی نامزدهای انجمن بازیگران آمریکا/ جای خالی تام هنکس، مریل استریپ و دنیل دی لوییس

وحشت مسافران مترو از عربده کشی های پلیس مست

استخدام دستیار دندانپزشک در محدوده فردوسی و صادقیه تهران

لزوم نگاه استراتژیک به بوستان های شهر

جشنواره سینما حقیقت در 11 سال، سینمای مستند را جا انداخت

5 مشکل پروژه های عمرانی پایتخت

استخدام پیک جهت رستوران در خیابان زرتشتِ تهران

استخدام تعدادی کارگر ساده خانم جهت دفترسازی در اصفهان

بیش از گذشته به وحدت و همدلی نیاز داریم

استخدام کارگر مکانیک نیمه ماهر در محدوده غرب تهران

آمار شکایت از گروه های پرستاری بسیار زیاد شده است

اژه ای: 400 میلیارد تومان از بودجه قوه قضاییه تحقق نیافته است

استخدام گرافیست مسلط به نرم افزارهای گرافیکی در تهران

مراسم گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم

مشکل اصلی کشور از نظر فرمانده سپاه: توجه مدیران به رضایمندی دیگران زمانی که به رای نیاز دارند

امکان مشاهده اطلاعات هویتی و درصد جانبازی ایثارگران فراهم شد

پیکرهای جانباختگان سانحه تصادف اتوبوس راهیان نور تشییع شد

برخورد ناشاسیت تیم حفاظت لاریجانی با خبرنگاران+تصاویر

استقبال عضو جامعه روحانیت از مذاکره با مجمع روحانیون

شوراها نباید به سمت طایفه سالاری حرکت کنند زیرپا گذاشتن قانون پایان خوشی ندارد

دکتر الهام: عوارض خروج از کشور به دلیل شرایط فوق العاده و جنگ تحمیلی در شورای نگهبان تایید شد/ آیا هنوز در وضعیت فوق العاده و جنگ به سر می بریم؟!

پدر شهید عماد مغنیه درگذشت

کمیساری انتخابات عراق: 24 میلیون واجد شرایط رأی در کشور وجود دارد

اصلاح طلبان از دولت روحانی سر خورده اند

هاید پارک تهران

سفیران کشورهای عضو آلبا به مجسمه آزادی خواهی سیمون بولیوار ادای احترام کردند

قدیمی ترین نقاره زن حرم رضوی درگذشت

4 درصد کرمانشاهیان از معلولیت رنج می برند/لایحه حمایت از معلولان در انتظار تصویب کمیسیون اجتماعی مجلس

شهردار تهران: 79 درصد درآمدهای شهرداری غیرپایدار است/ مهمترین چالش برنامه سوم مساله منابع مالی و نظام ایجاد کنترل هزینه است

هاید پارک تهران

برگزاری یادواره شهدای انقلاب اسلامی روستای «نیارق» پیشواز جشن های دهه فجر خواهد بود

جسد نهمین کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه پیدا شد

جسد نهمین کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه پیدا شد

700 مدرسه تهران با یک طوفان تخریب می شوند

برقراری امنیت در جامعه نیازمند تربیت الهی است

ترویج گفتمان پیشرفت باید همگانی شود

«سیدمحسن بنی هاشمی» معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس شد+سوابق

هرگونه تعاملات رسانه ای در چارچوب قوانین رسانه ملی صورت می گیرد

ضرورت مشارکت دانشجویان در الگوی پیشرفت کشور

تشکیل هسته مقاومت در منطقه از مهمترین دستاوردهای پایان داعش است

میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

شهردای تهران نتوانسته تغییر جدی در وضعیت فعلی شهر ایجاد کند

فاضل نظری: تلاش کنیم اعتماد خانواده ها را به کانون افزایش دهیم

آمار شکایت از گروه های پرستاری بسیار زیاد شده است

حفاظ قرآن در تحقق منویات رهبری تلاش کنند

استخدام مدیر بازرگانی خارجی در شرکت عمرانی

استخدام روانشناس خانم جهت مرکز MMT در تهران

استخدام اتوکش ماهر در محدوده خاورانِ تهران

استخدام کمک مربی جهت مهدکودکی در غرب تهران

استخدام نیروی جوان جهت کارگاه MDF و نجاری در اصفهان

سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود

استخدام فروشنده ماهر جهت پوشاک مجلسی در تهران

مردم داری از ویژگی های بارز شهداست

راز قتل مرد جوان در بوستان جنگلی

استخدام رستوران بین المللی 133

پاسخ شریفی نیا به شایعه ازدواج با رز رضوی/ در آن سفر ملیکا دخترم هم بود"به خاطر شرایط سفر صیغه خواندیم"

استخدام نیروی آشپزخانه و سالن دار در فست فود معتبر

راهبردهای جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با دشمنان در منطقه

جسد آخرین کوهنورد مفقودشده مشهدی در اشترانکوه پیدا شد

از «حذف فیزیکی دو عضو انجمن» تا «انتخاب ناگهانی و غیرقانونی مسئول مالی» در کتابخانه های عمومی فریدونکنار

از «حذف فیزیکی دو عضو انجمن» تا «انتخاب ناگهانی و غیرقانونی مسئول مالی» در کتابخانه های عمومی فریدونکنار