مطالب مرتبط:
راهکارهای توسعه خلاقیت های کارآمد در روابط عمومی
استخدام نیروی خانم با روابط عمومی بالا در شهر قم
استخدام کارشناس روابط عمومی جهت کار در مجموعه ورزشی
چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران برگزار می شود
گشتی در IKEA؛ خلاقیت به سبک سوئدی ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 آبان 1396 ساعت 11:422017-11-15سياسي

عوامل و راههای مؤثر خلاقیت در روابط عمومی


یکی از عناصر اساسی در روابط عمومی، به کارگیری منابع و امکانات با روشهای خلاقانه است.

در واقع خلاقیت در روابط عمومی سبب می شود هزینه ها بشدت کاسته شده و اثربخشی افزایش پیدا کند.

- "- یکی از عناصر اساسی در روابط عمومی، به کارگیری منابع و امکانات با روشهای خلاقانه است.

در واقع خلاقیت" در روابط عمومی سبب می شود هزینه ها بشدت کاسته شده و اثربخشی افزایش پیدا کند.

در این نوشتار که برگرفته از نوشته ذبیح الله تجری و رسول احدی است، ضمن مروری بر مساله خلاقیت در روابط عمومی توصیه هایی برای روابط عمومی هایی که می خواهند از خلاقیت در فعالیتهای خود بهره مند شوند طرح می شود.

تعریف خلاقیت از خلاقیت تعریفهای زیادی شده است که در ذیل به مهمترین آنها اشاره می شود: خلاقیت یعنی تلاش برای ایجاد یک تغییر هدفدار در توان اجتماعی یا اقتصادی یک سازمان.

خلاقیت بکار گیری تواناییهای ذهنی برای بوجود آوردن اندیشه، فکر و مفهوم جدید.

خلاقیت به معنای خلق کردن چیزی تازه و منحصر بفرد است که بگونه ای مناسب و مفید موجب حل یک مسأله، سؤال، یا نیاز علمی، صنعتی و یا اجتماعی می شود و نیز خلاقیت یعنی ارائه فکر و طرح نوین برای بهبود و ارتقاء کیفیت یا کمیت فعالیتهای سازمان مانند افزایش تولیدات یا خدمات، کاهش هزینه ها و.

ضرورت خلاقیت تمام پیشرفتهای امروز بشر در حوزه اقتصاد، فرهنگ، سیاست و اجتماع مدیون خلاقیت است.

خلاقیت کلیدی ترین مسأله در جامعه ما و تمام جوامع در حال توسعه است که اگر بدرستی با آن برخورد و زمینه ها و بسترهای آن فراهم شود بسیاری از مشکلات آنها حل خواهد شد.

صاحب نظران معتقدند با ورود به هزاره سوم ضروری است مردم مهارتهایی را آموزش ببینند که از آنها می توان به خلاقیت و برقراری ارتباط مؤثر اشاره کرد بگونه ای که انسانها بتوانند بخوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و با بهره گیری از خرد جمعی و زایش افکار نو مشکلات را از بین ببرند.

امروزه، مردم ما نیازمند آموزش خلاقیت هستند.

آنچنان که لحظه به لحظه محیط اطراف خویش را کاوش نموده و با خلق افکار نو به سوی یک جامعه سعادتمند قدم بردارند.

زمینه ها و بسترسازی خلاقیت نتایج و تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد خلاقیت زمانی در میان اجتماعی از انسانها متجلی می شود که آنها از مرحله همدلی با یکدیگر گذر کرده اند.

در این مرحله انسانها به سرنوشت یکدیگرحساس بوده و در جهت رشد یکدیگر می کوشند و هر کسی خود را پل پیروزی دیگری قرار می دهد و در نهایت سبب می شود جریانی از علم و دانش و تجربیات میان آنها جاری شود که همین امر، زمینه ساز نوآوری و خلاقیت خواهد شد.

براستی که هیچکس قادر نیست به دنیای علم و دانش انسانها نفوذ کرده و آنها را وادار کند که اندیشه های خود را به دیگران منتقل کند و تنها زمانی این واقعیت رخ می دهد که یک احساس خوب و مثبت در بین انسانها نسبت به یکدیگر پدید آید.

به همین خاطر، یکی از عوامل مؤثر در بروز خلاقیت در یک جامعه، زمینه سازی و بسترسازی در بین انسانها جهت ایجاد فرهنگی است که در آن همگان در تلاش برای رشد دیگری هستند زیرا خلاقیت نه ژنتیکی است و نه مربوط به نژادی خاص بلکه اکتسابی است و زمینه اش در نهاد همه انسانها وجود دارد که نیاز به آموزش، زمینه سازی و فرهنگ سازی دارد.

عوامل و راههای مؤثر خلاقیت در روابط عمومی ایجاد خلاقیت در روابط عمومی علاوه بر فرهنگ سازی که در بالا ذکر شد، بستگی به سه فاکتور اساسی و مهم دارد که عبارتند از : الف) نیروی انسانی ب) محیط سازمانی ج) مدیریت الف ) نیروی انسانی منبع گرانبهای یک مجموعه یا سازمان که نقش اساسی در تحقق اهداف و سیاستهای کلی آن دارد نیروی انسانی است لذا برای اینکه بتوانیم از نیروی انسانی برای نهادینه کردن خلاقیت به نحو احسن استفاده کنیم باید به دو عامل اساسی توجه کرد: عامل اول) استفاده از نیروهای کار آمد در روابط عمومی باید کسانی مشغول بکار شوند که علاوه بر اینکه تحصیل کرده این رشته باشند از ویژگیها و خصوصیات یک فرد خلاق برخوردار باشند.

از جمله : 1- برخورداری از سلامت روحی و روانی: افراد خلاق افرادی هستند که از سلامت روانی برخوردار هستند این افراد قادرند فکر و اندیشه و حرفهای تازه را پشت سرهم مطرح کنند بدون اینکه دچار رکود شوند.

بهره مندی از ذهنی سالم، باز و گشوده این امکان را برای قوه خلاقه فراهم می کند تا از آنچه می خواهد، تصویر روشنی بیافریند و بالاخره عملی منشأ موفقیت و پیروزی است که در ورای آن اندیشه ای سالم نهفته باشد.

همانگونه که ورزش، عضلات را قویتر و سالمتر می کند، تفکر و مطالعه کتابهای خوب و مفید و نگارش تجارب، افکار و منشها نیز باعث تقویت و سالمتر شدن روان و ذهن می گردد و نهایتا موجب باروری و شکوفایی خلاقیت می شود.

2- انعطاف پذیری: توانایی کنار گذاشتن چارچوبهای ذهنی گذشته و توانایی دیدن اندیشه های جدید و بررسی افکار نو و پذیرش مناسبت ترین و کارآمدترین باورها انعطاف پذیری است.

هراندازه خلاقیت و نوآوری بیشتر باشد به همان اندازه انعطاف پذیری بیشتر شده و وقت کمتری به حراست و دفاع از افکار غلط گذشته صرف خواهد شد.

3- ابتکار: یعنی به پشتوانه اندیشه سالم، ذهنی پویا و منعطف در هر زمان بتوان پیشنهاد تازه ای را ارائه داد.

4- ترجیح دادن پیچیدگی نسبت به سادگی: برخلاف افراد عادی که همواره در جستجوی راهکارهای بی دغدغه و آسان بوده و راههای پیموده شده را می پیمایند، افراد خلاق، پیچیدگی را انتخاب کرده و بدنبال یافتن راه حل آسان و ساده برای آنها هستند.

5- استقلال رأی و داوری : افراد خلاق مطیع بی چون و چرای مسئول بالاتر و افراد با نفوذ خود نبوده و دارای نظرات و پیشنهادات متفاوت از دیگران هستند.

6- تمرکز نیروی ذهن بر بالاترین هدف: این افراد همیشه و در هر شرایطی ذهن و نیروی خود را بر روی یک موضوع ویژه متمرکز کرده و به دنبال دستیابی به هدفی والا و بلند مرتبه هستند.

عامل دوم) کار آمد سازی کارکنان برای اینکه بتوانیم در بین کارکنان موجود خلاقیت ایجاد کنیم تا از آنها به نحو احسن استفاده شود باید به ویژگیهای ذیل توجه کرد: 1- بهره وری کارکنان با انگیزش آنان ارتباط کاملا مستقیمی دارد به عبارت دیگر، درگیر شدن با کار و چنگ انداختن بر مشکلات، نیازمند پشتوانه انگیزشی است.

2- بروز اندیشه و رفتار ابتکاری در کارکنان با پرورش حس مفید بودن و احترام به شخصیت کاری آنان افزایش می یابد.

مشارکت در حرکات سازنده سازمانی و تولید، احترام به اندیشه و تلاش آنان، قدردانی از اقدامات مثبت و شکوفا سازی استعدادهای آنان همواره از خواسته های کارکنان خلاق می باشد.

ب) محیط سازمانی سیاستها و تلاشهای ابتکاری کارکنان زمانی می تواند به مرحله عمل و اجرا در آید که سازمان متبوع آنها بتواند با داشتن ویژگیها و خصوصیات ذیل، محیط و بستری مناسب را فراهم کند.

برخی از این ویژگیها و خصوصیات را می توان اینگونه برشمرد: 1- رقابت کامل و فشرده: در یک محیط کاری در صورتی خلاقیت ایجاد می شود که تک تک افراد رقابت مثبت و سازنده داشته باشند.

2- فرهنگ خوب و پویا: برپایه یک فرهنگ خوب و پویا اتلاف وقت مفهومی ندارد.

بدیهی است در چنین بستری بحث رقابت و خلاقیت، بهتر شکل می گیرد.

3- دسترسی به مدیران: کارکنان براحتی بتوانند افکار و نظرات خود را مستقیم و بدون واسطه به گوش مدیر برسانند و پیشنهادهای خود را ارائه نمایند.

4- احترام به افراد: کارکنان به این باور دست یابند که می توانند همگام با نیازهای سازمان رشد کنند.

درسازمان خلاق کار بصورت گروهی انجام می شود و گروههای کیفیت نیز نقش مؤثری در جهش آنها دارند.

5- ارائه خدمات عمومی: هدف نهایی توجه به نیاز جامعه و جلب رضایت آحاد مردم است.

6- امنیت شغلی، روابط دائمی و بلند مدت کارکنان از دیگر ویژگیهای آن است.

7- مدیران، عامل تغییر و تحول را با خشنودی پذیرفته و در برابر آن مقاومت نمی کنند طبیعی است در چنین محیطی، ضرورت ندارد که مدیر وقت زیادی از خود را برای چگونگی با تغییرات اختصاص دهد زیرا همه به این باور رسیده اند که تغییر یک ارزش است.

در محیط یا سازمان فقیر از حیث خلاقیت، تمایل به ریسک، بروز فکر انتقادی و میل به تغییر، کاهش قابل توجهی می یابد و علت پدید آمدن چنین حالتی را باید عمدتا در رفتارهای کلیشه ای و مملو از محدودیتها، ارزیابیهای ناکام کننده، روح محافظه کاری، مقررات دست و پا گیر، نا امنی شغلی، ابهام در هدف و بی توجهی به افراد خلاق باید جستجو کرد.

ج- مدیریت نقش مدیریت در مجموعه هایی مثل روابط عمومی که خلاقیت و نوآوری از ضروریات و عامل اصلی آن بشمار می رود، بسیار مهم و حساس است.

زیرا مدیریت می تواند توانایی و استعداد خلاقیت و نوآوری را در افراد ایجاد، ترویج و تشویق کند و یا رفتار و عملکرد او می تواند مانع این امر حیاتی شود.

هنر مدیر خلاق عبارت است از: استفاده از خلاقیت دیگران و پیدا کردن ذهن های خلاق.

مدیر باید فضایی بیافریند که خودش بتواند خلاق باشد و افراد سازمان را هم نیز برای خلاقیت تحریک کند و این فضا فضایی است که از کار روزمره به دور است و اقتضاء می کند تا هر کسی مشکلش را خودش حل کند.

تکنیکهای بروز خلاقیت الف ) آموزش مستقیم در این تکنیک خلاقیت را می توان با آموختن راههای خلاق شدن و پرهیز از کاربرد رهیافتهایی که در حل مشکلات معمول است زیاد کرد.

این روش که بنام آموزش مستقیم معروف است بر این پایه فرضی قرار دارد که چون افراد بیشتر تمایل دارند که در حل مشکلات از راه حلهای رایج استفاده کنند این امر آنها را از بکارگیری توانمندیها و ظرفیتهای واقعی شان باز می دارد بنابراین روش آموزش مستقیم که در جستجوی راه حلهای بدیع و نو است زمینه مساعدی برای رشد اندیشه های خلاق فراهم می سازد.

ب) فهرست کردن ویژگیها در این روش تصمیم گیرنده ابتدا ویژگی اصلی مربوط به راه حلهای مرسوم را پیدا کرده و سپس هریک از ویژگیهای اصلی را جدا جدا بررسی می کند و آنگاه تا جایی که ممکن است نسبت به تغییر هر کدام از آنها همت می گمارد و در راستای همین تغییر هر طرحی دارد ولو آنکه خنده دار نیز باشد، بدون چشم پوشی فهرست می کند و وقتی که فهرست جامعی تهیه کرد و اشکالات را مشخص نمود گزینه های مؤثر و سودمند را انتخاب و بقیه را حذف می کند و .

ج ) روشهای گروهی بیشترین تلاش در زمینه پرورش و بروز خلاقیت را می توان در حوزه کارهای گروهی مشاهده کرد.

یکی از تکنیکهای متداول در ایجاد خلاقیت، برگزاری جلسات خلاقیت زاست که به جلسات طوفان فکری شهرت دارد.

این جلسات، غیر رسمی و کاملا آزاد است که پیشنهادها و راه حلهای همکاران در باره یک موضوع خاص ماننده نحوه برگزاری نمایشگاه، انتخاب شعار تبلیغاتی، رفع یک مشکل بوجود آمده و .

جمع آوری می کنند.

در برگزاری جلسات توفان فکری بر ویژگیهای زیر تأکید می شود: 1- پیشنهادها زیاد و متنوع هستند و در تقابل افکار پیشنهادهای جالبی یافت می شود.

2- افراد شرکت کننده درجلسه از پیشنهادها و راه حلهای ظاهرا غیر ممکن اجتناب نمی کنند.

3- در این جلسات افراد مختلف با گرایشها و تخصصهای مختلف حضور می یابند.

4- جلسات طوفان فکری خارج از موقعیتهای اداری تشکیل شده و حتی از نظر محل برگزاری هم متفاوتند.

راهکارهایی برای اجرای خلاقیت در روابط عمومی 1- خود را به نوعی با اخبار مهم روز پیوند دهید.

2- با مسئولین و رسانه ها روی یک برنامه و یا پروژه مشترک همکاری کنید.

3- برنامه تحقیقی و پژوهشی بر روی یک موضوع که مورد توجه شدید افکارعمومی است پیشنهاد و اجرا کنید.

4- روی یک موضوع یا مسئله اجتماعی کار کرده و حاصل آن را منتشر کنید.

5- با یک شخص مشهور مورد توجه افکار عمومی مصاحبه کنید.

6- جوایزی به یک موضوع که در جامعه جریان دارد و مورد توجه افکار عمومی است اختصاص دهید.

7- درباره یکی از جنبه های آینده اجتماع جلساتی تشکیل داده و پیشنهادی مطرح کنید.

8- سالگرد یا یک روز مذهبی، ملی را جشن بگیرید.

9- نوشته ای درباره یک موضوع مورد توجه افکار عمومی تهیه و مطرح کنید و آن را به بحث بگذارید.

10- یک سفر تحقیقاتی، مطالعاتی، سرگرمی و یا ورزشی ترتیب دهید.

11- قطعنامه ای را از تصویب یک جلسه سمینار و یا مشابه اینها بگذارید.

12- نامه ای به مقامی متشخص یا هنرمندی بنویسید و آن را بهانه بحث قرار دهید.

13- نامه ای را که دریافت کرده اید سرآغاز یک بحث اجتماعی قرار دهید.

14- از شخص یا مقامی که مورد توجه افکار عمومی است دعوت بعمل آورید و مراسم قدردانی و تقدیم جایزه ترتیب دهید.

15- اعتراض یا انتقاد حساب شده ای را مطرح کنید و بر این اساس برنامه ریزی دقیق بعمل آورده و بحثی را برانگیزید.

16- در یک موضوع مورد توجه با همکاری و مشورت متخصصان و راهنماییها و ارشادهای کارشناسانه ای پیشنهاد کنید.

17- یک سازمان و موسسه علمی، فرهنگی و نیکوکاری مورد احترام را مورد قدردانی قرار دهید.

نتیجه گیری اگر روابط عمومی ها بخواهند دارای نقش محوری در فرایند تصمیم گیری سازمانها باشند باید همگام با پیشرفتهای علم و تکنولوژی زمینه و بستری مناسب را جهت ارتقاء توانمندیها و فعالیتهای خود فراهم کنند.

این بستر و زمینه خلاقیت است که نیاز به کار دسته جمعی، همدلی، آموزش، تشویق، تغییر نوع نگرش و.

دارد.

منابع 1.

روابط عمومی omomi53.

blogfa.

comwww.

2.

پیرخایفی، علی رضا، خلاقیت ، مدیریت و کار آفرینی www.

magiran.

com 3.

تبریزی، جعفرصادق، خلاقیت و نوآوری و مدیریت (1) و (2) www.

tbsmed.

ac.

ir
کلید واژه ها: خلاقیت - روابط عمومی - روابط - اجتماعی - افزایش - هزینه - خلاقانه - مشکلات - هایی - کاهش هزینه ها - امروز - جامعه - آموزش - کاهش هزینه - پل پیروزی - مردم - لحظه - اقتصادی - نوآوری - توصیه - توسعه - جوامع - صورت - نوین - کاوش - محیط - نشان - کاهش

آخرین اخبار سرویس:
تربیت را از خودمان آغاز کنیم

شروع علمیات اجرایی ساختمان پلاسکو در دهه فجر به شرط صدور مجوزها / در برابر تصمیم قوه قضاییه تابع قانون هستیم

توضیح نیما کرمی درباره حاشیه روبوسی با همسرش

قوه قضاییه دادگاه مفسدان اقتصادی را علنی برگزار کند

عارف: «مجمع امید» ایمن سازی ساختمان ها را به طور جدی در دستور کار قرار می دهد

مطهری: اطمینان مردم نسبت به عدم دسترسی به اطلاعات خصوصی شان موجب اقبال به پیام رسان های داخلی می شود

پیش بینی آینده سیاسی ابراهیم رییسی

استان مرکزی پر شتاب در آموزش جنسی!/ اجرای سند 2030 با کمک بهاییان

وزیر صنایع بلاروس خواهان همکاری اقتصادی بیشتر با ایران شد

وزیر صنایع بلاروس خواهان همکاری اقتصادی بیشتر با ایران شد

معضل بیکاری جوانان باید حل شود

استاندار اصفهان دستور برکناری کرانچار را داد؟

سفر عراقچی به آلمان

نیاز امروز کشور وحدت ملی است

شایعه پراکنی یکی از مهمترین ابزار دشمنان برای ایجاد تفرقه درکشور

مایک پنس با طرح های ضد ایرانی راهی خاورمیانه می شود

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به انتشار ویدئویی از جلسه انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر

جدال تازه ی روحانیون اصولگرا با «روحانی»

لایحه موقت بودجه اضطراری امریکا به سنا رفت

کلید رونق کسب و کار در دست رسانه ملی+ ویدئو

اختلاف قالیباف با روحانی یک درصد بود!/عکس

تکذیب اجبار زندانیان به مصرف هرگونه دارو

دل های سنگی نشانه ای که خبر از آخرالزمان می دهد

نظر جالب ستاره موسیقی پاپ نسبت به زوال تمدن در عصر شبکه های اجتماعی

ارتباطات فضای مجازی می تواند انسان ها را از نظام جدا کند

سردار نقدی: نفوذی ها در مناصب مختلف مأموریت دارند مردم را ناراضی کنند

کاش به جایت صد بار سوزانده شوم تا تو و پرچم افراشته ات در اهتزاز باشید

حدیث روز/ عاقبت شایعه سازی و سخن پراکنی

تقدیر العبادی از تلاش های وحدت بخش مرجعیت عالی عراق

استفاده از جدیدترین فنّاوری های روز در سیستم آب رسانی/ لزوم توجه به استفاده بهینه از منابع آبی و نهادینه کردن فرهنگ مصرف

امام جمعه فردیس : دشمن با جنگ نرم به دنبال براندازی نظام است

اعضای شورای و شهرداری فردیس برای رفع مشکلات مردم این شهر تلاش کنند

تضعیف روحیه انقلابی گری هدف دشمن است/ حرکت در مسیر شهدا فراموش نشود

جایی که همه مثل هم فکر می کنند.../عکس نوشته

سفر معاون سیاسی وزیر امور خارجه به آلمان

تلاش برای کنار گذاشتن اختلافات در راستای پیشرفت کشور

عکس/ پدیده نادر ابرماه سرخ-آبی!

کرانچار اخراج می شود؟ + عکس

استاندار سمنان تاکید کرد استفاده از جدیدترین فنّاوری های روز در سیستم آب رسانی/ لزوم توجه به استفاده بهینه از منابع آبی و نهادینه کردن فرهنگ مصرف

ساخت پلاسکوی جدید از دهه فجر

ربات ارزیاب سانچی فردا زیرآب می رود

با این عمل، دل های همه را به سمت خود جذب بکنید

احتمال توقف فعالیت‏های دولت ترامپ

دعای فرزند برای پدر و مادر و بالعکس/ نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان با دعای مخصوص

امام جمعه فردیس : دشمن با جنگ نرم به دنبال براندازی نظام است

ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از عملیات عفرین

رایزنی های سید عباس عراقچی در آلمان

اعضای شورای و شهرداری فردیس برای رفع مشکلات مردم این شهر تلاش کنند

در نماز جمعه های امروز؛ از یک پیشنهاد به رییس جمهور در مورد حقوق وزرا تا کنایه برجامی

روحانی درگذشت مادر شهیدان زینلی را تسلیت گفت

تعداد پروازهای فرودگاه شهر دوگنبدان افزایش می یابد

ایران با درایت مقام معظم رهبری از قدرت بزرگ برای چانه زنی در مذاکره با قدرت های بزرگ برخوردار است

مراسم یادبود ایوب مظفری خدمه کشتی سانچی در باشت

به زودی خانواده شهدای آتش نشان تحت پوشش امور ایثارگران شهرداری قرار می گیرند

دولت پاسخگوی کاهش بودجه پزشک خانواده باشد

بیش فعالی پساانتخاباتی سیدابراهیم رییسی؛ از سخنرانی ها تا سفرهای استانی

عکس/ کولاک در جاده سقز - بانه

سیدحسن نصرالله: حوادث منطقه ماهیت اهداف آمریکا را نشان می دهد

صدیقی: تلگرام منبع فساد است /دادستان اراک: قتل یک متهم در بازداشتگاه با باتوم کذب است/میرسلیم: کار، کار منافقین است!/پاسخ تلویحی علم الهدی به روحانی/روایت زنگنه از دروغ شاخدار درباره سانچی

بنزین گران نمی شود/ حقوق کارمندان افزایش می یابد

تقدیر العبادی از تلاش های وحدت بخش مرجعیت عالی عراق

محمد موسوی مهمان دورهمی می شود

تصاویر جلسه انتخاب رهبر به طور کامل قابل انتشار است

اردک روباتیک، همراه همیشگی کودکان مبتلا به سرطان

پوجدمون از دور کاتالونیا را رهبری می کند

ترامپ باید به درمانگاه برده شود / نفوذی ها در مناصب مختلف مأموریت دارند مردم را ناراضی کنند / حجم اخبار منفی در فضای مجازی ناراحت کننده است / آمریکا در 2 ماه اخیر در عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین، ایران، آفریقا و آمریکای لاتین شکست خورده

راه باز است و مشکلی در کشور نیست / اگر پیامبر(ص) بودند و یک کارخانه تعطیل می شد می رفتند و می دیدند چطور باید مساله را حل کرد

لبخند زدن چه خواصی برای ما دارد؟

فضای مجازی میدان جولان شایعه پراکنی است / این فضا می تواند انسان ها را از نظام جدا کند؛ نمونه آن را در رویدادهای اخیر شاهد بودید / با این شبکه اجتماعی پول مردم از بانک ها دزدیده می شود، تروریست ها عضوگیری می کنند و مغزها را شستشو می دهند / باید این فضا را مدیریت کنیم؛ تا کی باید در این ا

هماهنگی و وحدت خوبی بین سپاه و ارتش برقرار است

حمید معصومی نژاد عزادار شد + عکس

رای گیری نشست خبرگان رهبری در سال 68 قانونی انجام شد / اسناد و تصاویر این جلسه به طور کامل موجود و قابل انتشار است / بسیاری از افراد خبرگان آن سال هم حاضر هستند

حامل های سوخت گران نمی شوند / یارانه پردرآمد ها در سه ماه نخست سال 97 به تدریج حذف می شود

گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 در اختیار نمایندگان قرار گرفت

گناهکاری که خدا از ولایت خود خارج و تحت سرپرستی شیطان قرار می دهد

احداث مسجد آقا سیدعلی کیا شلمان/ آتش زدن مساجد نشان دهنده ناتوانی دشمنان است

خطبه های نماز جمعه شهرستان های فارس

عکس/ خانه ای عجیب و غریب اما نامریی!

اهتزاز پرچم ابوالفضل العباس (ع) توسط شهید بیضایی در حلب + فیلم

روحانی درگذشت مادر شهیدان زینلی را تسلیت گفت

گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 در اختیار نمایندگان قرار گرفت

بودجه 97، اشتغال زدا بوده؛ نه اشتغالزا

احتمال تعطیلی امور جاری دولت ترامپ

سخن همکار: باز ایستادگان ، درغبار تبعیض از عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری

سخن همکار: بازنشستگان ارسال قانون مدیریت خدمات کشوری با اهرم فشار تجمعات میسر شد

سخن همکار: دولتمردان ونمایندگان محترم باید شاکله وبینیان قانون مدیریت برمبتنی عدالت در پرداختها براساس همترازی ، نه همسان سازی

سخن همکار: رویای همسان سازی حقوق بازنشستگان چه زمانی به واقعیت تبدیل می شود ؟

سفر عراقچی به آلمان / آخرین تحولات برجام مورد بررسی قرار گرفت

گزارش: عدم توافق احزاب منطقه کردستان عراق برای شرکت در انتخابات پارلمانی

ماجرای زوج آمریکایی که 13 فرزند خود را شکنجه می کردند/ بچه ها روزی یک وعده غذا می خوردند و سالی یک بار به حمام می رفتند/ جلوی بچه ها غذا می گذاشتند اما حق نداشتند بخورند

مقصر حادثه سانچی که بود؟

اقامه نماز طلب باران - سرایان

استاندار کرمانشاه: یادمان ها نماد فرهنگ ایثار و شهادت است

علل برکناری رییس سازمان اطلاعات عمومی مصر/ تحلیل

تمرین مشترک بانوان ملی پوش کاراته با 3 کشور در پاریس

کره شمالی، ایران، چین و روسیه در راس راهبرد نظامی جدید امریکا

سفر سید عباس عراقچی به آلمان

کینه توزی دشمن وجعل سند در رسانه هایش

رونمایی از پنجمین مسیر گردشگری در بافت تاریخی منطقه 11 تهران/تصاویر

ویدئو کمتر دیده شده از جهاد مغنیه در حال حفاظت از سید حسن نصرالله

عوامل و راههای مؤثر خلاقیت در روابط عمومی

عوامل و راههای مؤثر خلاقیت در روابط عمومی