مطالب مرتبط:
تولید روزانه گاز از پارس جنوبی به بیش از 570 میلیون مترمکعب می رسد
تولید نفت ایران و اوپک کاهش یافت/ افزایش تولید نفت عربستان به 10 میلیون بشکه
تولید 22 میلیون تن مواد معدنی در معادن هرمزگان
تولید از عرصه های منابع طبیعی تا بازارهای جهانی+ فیلم
سازمان جهانی کار: 152 میلیون کودک کار در جهان است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 آبان 1396 ساعت 10:552017-11-15اقتصادي

رویکرد تولید 55 میلیون تن فولاد با نگاه جهانی موفقیت آمیز خواهد بود


همزمان با برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات (ایران کانمین 2017) در تهران، نشست تخصصی «زنجیره فولاد در افق ایران 1404» با سخـــنـــــرانیدکتر بهرام سبحانی مدیرعامل گروه فولادمبارکه برگزار شد.

- همزمان با برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات (ایران کانمین 2017) در تهران، نشست تخصصی زنجیره فولاد در افق ایران 1404 با سخـــنـــــرانیدکتر بهرام سبحانی مدیرعامل گروه فولادمبارکه برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، همزمان با برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات (ایران کانمین 2017) در تهران، نشست تخصصی زنجیره فولاد در افق ایران 1404 با سخـــنـــــرانیدکتر بهرام سبحانی مدیرعامل گروه فولادمبارکه برگزار شد.

در این کارگروه تخصصی که محمدرضا بهرامن، رییس خانه معدن ایران، بهرام شکوری، عضو هیئتمدیره خانه معدن و رییس بخش معدن اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و جمعی از مدیران، کارشناسان معدن و صنایع معدنی کشور و اصحاب رسانه حضور داشتند، دکتر سبحانی طی سخنانی با ارائه گزارش کاملی درباره وضعیت برنامه تولید 55 میلیون تن فولاد، الزامات موازنه ظرفیت در زنجیره تولید فولاد را تبیین کرد.

وی با اشاره به انگیزههایی که پیشازاین باعث شده بود هنگام تنظیم سند چشم انداز، تولید 55میلیون تن فولاد در نظر گرفته شود، مصرف سرانه فولاد کشور را حدود 215 کیلوگرم اعلام کرد و افزود: اگر تا سال 1404 جمعیت کشور به حدود 90میلیون نفر و مصرف سرانه به حدود 330 کیلوگرم افزایش یابد، در این حالت برای مصرف داخلی فقط به 30 میلیون تن فولاد نیاز خواهیم داشت و مابقی ظرفیت تولیدی بایستی در بازارهای صادراتی به فروش رسد.

این در حالی است که مزیت هایی نظیر گاز، انرژی، معدن و نیروی انسانی مستعد در ایران شرایطی فراهم آورده است تا با استفاده از این ظرفیت ها تولید 55میلیون تن فولاد در دستور کار قرار داده شود که البته دستیابی به این هدف درصورت برطرف شدن چالشهای فرارو چندان هم بلند پروازانه و دور از دسترس نیست.

وی بر تولید اقتصادی و افزایش توان رقابت با سایر رقبا تأکید کرد و ضمن تشریح زنجیره تولید، ضریب بهره برداری پایین از ظرفیت نصب شده، پراکندگی جغرافیایی واحدهای تولیدی فعال و در دست اقدام، ظرفیتهای غیراقتصادی، ناقص بودن و عدم موازنه در زنجیره تولید، تکنولوژی تولید، بهرهوری پایین نیروی کار و بی توجهی به نیاز بازارهای صادراتی به عنوان اساسیترین چالشهای موجود در زنجیره تولید یادکرد.

دکتر سبحانی در همین خصوص خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هزینههای مربوط به حملونقل را نیز باید به این مشکلات اضافه کرد، بهخوبی واضح است که نتیجه همه این کاستیها نداشتن توان لازم برای رقابت است.

دکتر سبحانی با اشاره به وضعیت فعلی واحدهای فولادسازی کشور و علل زیاندهی آنها و با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه در تمامی بخشهای خود هم اکنون با تمام ظرفیت و ضریب 100درصدی در حال کار و تولید است، اظهار کرد: ظرفیت بالقوه فولادسازیهای کشور 30میلیون تن و ظرفیت بالفعل آن 20میلیون تن و متأسفانه ضریب بهکارگیری 66 درصد است و این باعث میشود واحدهای تولیدی زیانده شوند.

وی با اشاره به میزان آهن اسفنجی، چدن، گندله، کلوخه، کنسانتره سنگآهن فعلی کشور و سایر مواد لازم برای تولید 55میلیون تن فولاد افزود: با احتساب میزان تولید در طرحهای فعال و در حال احداث در همه این بخشها با کمبود مواجه هستیم.

چنانچه این کمبودها هم برطرف شود، همانگونه که اشاره شد با مشکل پراکندگی مواجه هستیم؛ بهنحویکه فقط سه واحد بالای 2میلیون تن در کشور داریم و 51 واحد در کشور وجود دارند که میخواهند در مجموع 5میلیون و 800 هزار تن فولاد تولید کنند و همه این واحدها به پست برق، جاده، آب و سایر ملزومات لازم برای تولید احتیاج دارند و این پراکندگی باعث میشود مزیت تولید رقابتی از بین برود.

دکتر سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود پایین بودن بهره وری نیروی کار را یکی دیگر از معضلات تولید رقابتی دانست و با بیان اینکه میانگین جهانی در این بخش 2 نفر ساعت بر تن تولید است گفت: در کشورهای آسیای میانه این مورد وضعیت نامطلوبی دارد؛ به نحوی که در این کشورها این میزان حدود 6 نفر ساعت بر تن تولید است.

این در حالی است که در شرکت فولادمبارکه اصفهان که بالاترین ظرفیت را نسبت به تعداد کارکنان دارد، این میزان حدود 5 نفر ساعت است که نسبت به سایر بخشهای کشور بهترین شرایط را دارد ولی همچنان از متوسط جهانی فاصله دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع همه این معضلات باید به دنبال فناوری روز باشیم تا بتوانیم محصول باکیفیت تولید کنیم؛ باید با نگاه به بازارهای جهانی و تعریف و شناسایی بازارهای هدف، محصولاتی منطبق با نیاز بازارهای جهانی تولید کنیم و به خاطر داشته باشیم کشورهای توسعه یافته دوران ساختوساز خود را سپری کردهاند و ازاینپس به فولادهای ویژه و کیفی نیاز بیشتری دارند.

مدیرعامل فولادمبارکه در تکمیل سخنان خود توجه به شرایط اقلیمی کشور را یکی دیگر از شروط اساسی برای موفقیت در تولید 55میلیون تن فولاد ذکر کرد و در این خصوص افزود: در این زمینه باید به وجود زیربناهای لازم و هزینه های مربوط به جابهجایی مواد بین بخشی و ارسال تولیدات به بازارهای هدف داخلی و جهانی توجه کنیم و ببینیم اگر این واحدها در کجا و با چه ظرفیتی ساخته شوند، قیمت تمامشده رقابتی ایجاد میکنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار فولاد در ادامه این نشست مدیرعامل فولادمبارکه در پاسخ به سؤال یکی از حاضران در جلسه مبنی بر اینکه برای تأمین مواد اولیه از منابع خارج از کشور در زنجیره فولاد آیا راهکاری در نظر گرفته شده است یا خیر گفت: همانگونه که اشاره شد بهطور قطع واردات سنگآهن و مواد اولیه برای شرکتهایی که مزیت دسترسی به آبهای آزاد را دارند، می تواند مقرون به صرفه باشد و در نظر نیز گرفته شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که دلیل افزایش نرخ تعرفه بر روی محصولات فولادی از سوی اتحادیه اروپا چه بوده است گفت: امروزه وضع تعرفه بر روی واردات محصولات بهدلیل حمایت از تولید داخل و برای این است که واحدها بتوانند روی پای خود بایستند؛ ضمن اینکه وضع تعرفه از سوی اتحادیه اروپا بر روی کشوری خاص نبوده و همه شرکتهای صادرکننده به اروپا را شامل شده است.

سخنران نشست تخصصی زنجیره فولاد ایران 1404 در پاسخ به این سؤال که چه موانعی پیش روی توسعه قرار دارد، تصریح کرد: یکی از بزرگترین این موانع سرمایه گذاری است.

منابع مالی در کشورهای دیگر با کمترین بهره و حتی بدون بهره بهصورت درازمدت در اختیار تولید و توسعه قرار داده میشود.

در کشور ما نیز با تشویق بخش خصوصی و کاهش ریسک برای سرمایه گذاران خارجی و یا استفاده از منابع مالی آنها میتوان به این بخش کمک کرد.

وی در جواب این سؤال که در چه صورت تولید در کشور ما موفق خواهد بود، گفت: با نگاه بین المللی و داشتن استراتژی مدون در توسعه میتوان شرایطی فراهم کرد که بتوان در چرخه رقابت باقی ماند.

مدیرعامل فولاد مبارکه درباره اینکه چرا صادرات فولادمبارکه به ویژه در ماههای اخیر کاهش یافته است تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما در حال خارج شدن از رکود است، بهطور طبیعی به هر میزان که رونق اقتصادی حاصل شود، به همان مقدار نیاز به محصولات فولادی ازجمله ورق افزایش می یابد؛ در این حالت فولاد مبارکه به دلیل حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل ضمن حفظ بازارهای صادراتی، بخش بیشتری از محصولات خود را به بازارهای داخلی عرضه کرده است.

دکتر سبحانی درخصوص چرایی و لزوم ادغام واحدهای کوچک تصریح کرد: این اقدامی است که حتی بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان نیز به منظور افزایش توان رقابتی خود با کشور چین انجام دادهاند.

بدون شک انجام این کار در کشور ما نیز به بقا و سوددهی واحدهای کوچک کمک خواهد کرد.

وی در ادامه به سؤالات مطرحشده دیگر درخصوص اینکه چرا در کشور ما همانند کشور ترکیه از قراضه به میزان بیشتری در تولید فولاد استفاده نمیشود؛ هدف ایجاد کنسرسیوم فولاد در بندرعباس و نقش فولادمبارکه در ایجاد این کنسرسیوم؛ نقش شرکتهای تولیدی زیرمجموعه فولادمبارکه در چرخه تولید این شرکت و نحوه قیمتگذاری محصولات فولادی پاسخهای کاملی ارائه کرد که موردتوجه حاضران قرار گرفت.

گفتنی است در سیزدهمین نمایشگاه بینالمللی معدن، صنایع معدنی، ماشینآلات و تجهیزات در تهران که با هدف عرضه و ارائه ظرفیتهای موجود و توانمندیهای کشور، ایجاد فرصت برای جذب سرمایهگذار داخلی و خارجی و همچنین ایجاد زمینه برای انتقال فناوری به مدت 4 روز از 13 تا 16 آبان در محل برگزاری نمایشگاههای دائمی تهران برگزار شد، شرکت فولادمبارکه با برپایی غرفه، پذیرای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی حاضر در نمایشگاه بود و آخرین دستاوردهای خود در تولید و طرحهای توسعه را معرفی کرد.


کلید واژه ها: فولاد - تولید - نمایشگاه بین المللی - معدن - ایران - برگزار - بین المللی - مدیرعامل - نمایشگاه - دکتر - ماشین - اقتصادی - اتاق بازرگانی - مصرف - کشور - افزایش - نیروی انسانی - گزارش - هایی - خانه - تکنولوژی - کشاورزی - موفقیت - برنامه - فرارو - رسانه - اصحاب - جمعیت - جهانی - معادن

آخرین اخبار سرویس:
نگاه دولت در پیشاهنگ شدن گیلان در حوزه صنعت گردشگری/ضرورت حضور شهرداری رشت در نمایشگاههای جهانی

تسلا پاور بانک ساخته است!

وضعیت پرداخت نیم درصد درآمدهای شهرداری ها به کتابخانه ها مناسب نیست

احتمال گران نشدن دلار هم هست!

تداوم موج همدلی مردم فارس با زلزله زدگان کرمانشاه

چرا خروج از توافق نفتی به نفع روسیه است؟

تصویب اجرای طرح نیروگاه خورشیدی در هفشجان

بخش خبری 96/8/27

وزیر ارتباطات در هفتم آذرماه به اتاق بازرگانی می رود

وفور عسل های قاچاق در بازار

استقرار سیستم های تصفیه سیار آب در مناطق زلزله زده

افزایش قیمت خودرو های خارجی با توقف ناگهانی ثبت سفارش خودرو

راهکار ساماندهی ترافیک شمال تهران

مدیرعامل سایپا تغییر کرد

وضعیت عرضه‎ ی اینترنت در کشورهای مختلف جهان

شاید دلار گران تر نشود!

چرا خروج از توافق نفتی به نفع روسیه است؟

برقراری مستمری بازماندگان زلزله غرب کشور توسط صندوق بیمه روستاییان

باید محرز شود که معاملات بلوکی به قصد قیمت سازی بوده

توزیع جو رایگان بین دامداران مناطق زلزله زده کرمانشاه

تهاتر سه جانبه بدهی دولت، بخش خصوصی و بانکها در لایحه بودجه 97

یک کانتینرقاچاق هم ازگمرک ترخیص نشد/کنترل هوشمندیک میلیون کانتینر

مدیرعامل سایپا تغییر کرد/ جمالی رفت

استفاده انگلیس از خودروهای "متصل" برای اولین بار

­سرمایه گذاری 9 هزار میلیارد تومانی در بخش بندری کشور

گنجینه مجارستان؛ روایت خودروهای کلاسیک پنهان شده در گاراژهای بوداپست

منهای ورزش/ تورم بسیار بسیار شدید در راه است

آسیب سنگین زلزله بر تاسیسات ایلام

افزایش صادرات ایران به اتحادیه اروپا

ظهور پدیده سقف های شناور

تکذیب ادعای گندم خاک آلود

تغییر مدیرعامل سایپا

کمک 137 میلیونی ادیولوژیست ها برای زلزله زدگان

2018؛ سال زلزله های بزرگ و ویرانگر

نظر شما درباره شرایط آزمون استخدامی وزارت نفت چیست؟

نامه آنی سازمان امور اداری و استخدامی به نفت

فرافکنی به سبک وزیر نفت/ آقای زنگنه شما ترجمه کن!

طولانی ترین چاه نفت جهان حفاری شد

آیپد پرو 2018 مجهز به پردازنده A11X است

آغاز نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه (+عکس)

ارسال بیش از 800میلیون تومان کمک مردمی ماکو به زلزله زدگان غرب کشور

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا تغییر کرد/ جمالی رفت

­سرمایه گذاری 9 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در پس کرانه های بندری کشور

اتاق اصناف ایران شیشه ساختمانهای سرپل ذهاب را تامین میکند

شاید دلار گران تر نشود!

قائم مقام سابق بورس نیویورک:تنها راه دسترسی به بازار ایران استفاده از یورو بجای دلار است

تصاویر جذاب و دیدنی از سرزمین عجایب؛ قطب شمال

ورود مجلس به طرح افزایش قیمت نان

اقبال رییس جمهور سابق شیلی در انتخابات امروز

اتاق اصناف ایران شیشه سرپل ذهاب را تامین میکند

واریز 281 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای جبران خسارات مناطق زلزله

بحران موسسات مالی و قیچی سرمایه اجتماعی ؛ چرا دولت شعب گران قیمت موسسات را نمی فروشد؟!

آخرین آمار چادرهای توزیع شده در کرمانشاه

صدای گام های آمازون در سوپرمارکت ها

فارس گزارش می دهد حاشیه قیمت منفی در بازار خودروهای مونتاژی/قیمت گذاری خودروسازان بالاتر از نرخ بازار

در سال 96 چند نفر به جمعیت یارانه بگیران اضافه شد؟

تغییر در سکان مدیریت سایپا/ جهرودی مدیرعامل سایپا شد

حمایت هالیوود از ستاره های متهم

فارس پیشتاز در اجرای طرح تعادل بخشی آب های زیرزمینی

خروج واگن قطار باری در محور بافق - تربت / رفع اخلال در مسیر قطارها

بیش از 17 هزار مرکز خدمات تشخیصی و درمانی مستقل طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی هستند

استارت خودروی کوییک توسط شریعتمداری

صادرات ایران به اتحادیه اروپا از 7میلیارد یورو گذشت

زنگنه: بد ترجمه می کنند!

فرافکنی به سبک وزیر نفت/ آقای زنگنه شما ترجمه کن!

آیا بالاخره کنکور حذف خواهد شد؟

آغاز کار بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان گیلانغرب

رونق دوباره شرکتهای هرمی

رکب 1200 میلیارد ریالی قاچاقچیان به گمرک هوشمند/ گمرک از یک سوراخ چند بار گزیده شد

قاچاق 1128 کانتینر مربوط به سال های 94 و 95 است/ ضعف اتصال سیستمی عامل قاچاق بود

واریز281 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به حساب بنیاد مسکن

استفاده از وسایل گرمایشی برقی در چادرهای زلزله زده/آب این مناطق مشکلی ندارد

آغاز کار بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان گیلانغرب

رویترز: هوندا 900 هزار خودروی تولیدی خود را برای تعمیر فراخواند

مسکن مهر پروژه ای «پوپولیستی» بود

هوندا برای 900 هزار خودروی ون فراخوان رفع عیب صادر کرد

ثبت دومین وقف شهرستان نهاوند/ وقف باعث پیشرفت جامعه اسلامی می شود

2018؛ سال زلزله های بزرگ و ویرانگر

برق رسانی به چاه ها و ایستگاه های پمپاژ آب کرمانشاه آغاز شد

طرح جامع زعفران از 8 سال پیش خاک می خورد/ اروپایی ها به دنبال فروش کالای خود هستند نه خرید از ما

کارگزاری ها حق ورود به بنگاه داری ندارند/ مدیر صندوق سرمایه گذاری مسئول جبران خسارت مردم

واکاوی هزینه تصمیم بانک مرکزی/ مکیدن ده ها هزار میلیارد سپرده شبکه بانکی توسط چند بانک خصوصی

افزایش 3 برابری قیمت ملکه های چینی

اعلام آمادگی برای ساخت واحد های مسکونی برای زلزله زدگان/ می توانیم حلقه وصلی برای تعاونی های مسکن باشیم

صدور مجوز تأسیس دفتر حمایت و هدایت نیروهای کار ایرانی در 4 کشور

عکس/ پست فریدون آسرایی در ستایش از دایی

زیرمجموعه های وزارت کار مکلف به کمک رسانی به زلزله زدگان شدند

اجرای حکم میلیاردی پرونده قاچاق بشکه فلزی

بیمارستانی که حمل دارو و وسایل پزشکی در آن اتوماتیک انجام می شود/ قرارداد ساخت بیمارستان مشابه در ایران به دلیل مشکلات انتقال پول به تعویق افتاد

شرط بانک مرکزی برای برگزاری مجمع عمومی بانک اقتصاد نوین

واکنش وزارت جهاد کشاورزی به ادعای اختلاط گندم داخلی با خاک/40 درصد گندم ایران ممتاز است

رکب 1200 میلیارد ریالی قاچاقچیان به گمرک هوشمند/ گمرک از یک سوراخ چند بار گزیده شد

امکان صادرات 5 محصول استراتژیک کشاورزی از بورس کالا

2018؛ سال زلزله های بزرگ و ویرانگر +عکس

قاچاق 1128 کانتینر مربوط به سال های 94 و 95 است/ ضعف اتصال سیستمی عامل قاچاق بود

پاسخ وزارت جهاد کشاورزی به ادعای گندم خاک آلود

کرسنت با قید مشروط آماده واردات گاز از ایران است

زمان پرداخت سرانه مدارس اعلام شد

بانک های عامل پرداخت تسهیلات ویژه به زلزله زدگان مشخص شد

95 درصد مردم یارانه نقدی می گیرند/نظارتی بر پرداخت یارانه تولید وجود ندارد

هواپیماهای تولید نشده را به حراج نمی گذارند

"حراجمعه بامیلو" یا همان بلک فرایدی ایرانی برگزار می شود

دلار را در فعالیت های اقتصادی با ایران حذف می کنیم/نگرانی فعالان اقتصادی اتریش از احتمال تحریم های جدید آمریکا

اخراج پارس پامچال از تابلوی بورس پس از گذشت 40 سال/نماد "شپمچا" به بازار پایه منتقل می شود

استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده صادرات کالا تسریع می شود

چند درصد از مردم یارانه نقدی می گیرند؟

فرافکنی وزیر نفت درباه قرارداد توتال

درآمدزایی کشاورزان، افزایش و پایداری تولید کشاورزی در اولویت وزارت جهاد کشاورزی

رونق دوباره شرکتهای هرمی

پرداخت یک میلیارد تومان خسارت به زلزله زدگان سرپل ذهاب از سوی بیمه ایران

نفت ترش ایران به مقصد لهستان اوایل آذر بارگیری می شود

قیمت نفت افزایش یافت

ذخیره طلای معدن زرشوران 30 تن افزایش یافت

بهره برداری از محور آبادان- خرمشهر- بازرگان تا سه سال آینده

خروج واگن قطار باری در محور بافق - تربت

افزایش 12.5درصدی صادرات نفت ایران به هند در ماه اکتبر/ ایران سومین تامین کننده نفت هند

بانک سامان در مناطق زلزله زده مدرسه و درمانگاه می سازد

آغاز مسابقه “عضو شوجایزه بگیر” بانک ایران زمین

آیا تحریم های آمریکا بر روابط تجاری ایران و اتریش تأثیری دارد؟

ثبت 9 هزار و 692 میلیارد ریال معاملات کالا در بورس کالای ایران

عکس/ بارش برف در ارتفاعات تهران

جلسه ویژه بانک ها برای کمک به زلزله زدگان

زیمنس آلمان 7 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

هفت بانک، مامور پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان

10 تا 30 هزار تومان به ازای هر دانش آموز کافی است؟

حمله گرگ ها به گله گوسفندان در گلوگاه

ا­حداث 50 کیلومتر خط ریلی جدید برای اتصال مراکز تولید انبوه بار به شبکه

موافقت اصولی برای تولید بیش از 20 هزار تن ماهی در قفس

ایران سومین صادرکننده نفت به هند

ایران تا ابتدای 2019 صادرکننده ال ان جی خواهد شد

2018؛ سال زلزله های بزرگ و ویرانگر +عکس

نامزد شناسی با عطر مورد علاقه اش

وزیر نیرو وارد سرپل ذهاب شد

رد ادعای"گندم خاک آلود"/ فاصله 7 برابری این ادعا از دولت تا بخش خصوصی!

رد ادعای "گندم خاک آلود"/ فاصله 7 برابری این ادعا از دولت تا بخش خصوصی!

معاون وزیر راه و شهرسازی: محور آبادان- خرمشهر- بازرگان سال 99 افتتاح می شود/ تسریع در تکمیل کریدور چهارخطه نوار ساحلی شلمچه- چابهار

تحریم های آمریکا بر روابط تجاری ایران و اتریش تأثیری ندارد/ پیش بینی افزایش تجارت تا 100 میلیون یورو

بانک های عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله زدگان غرب کشور مشخص شدند

جزییات سفر فرمانده قرارگاه خاتم به مناطق زلزله زده /تفاهم با بنیادمسکن برای تأمین مصالح و اسکان موقت زلزله زدگان

نیم میلیون بازنشسته به کار بازگشتند

عقب نشینی 3 دلار اوپک از پس ثبت رکورد قیمتی

تحریم بانک سپه از سوی آلمان صحت ندارد/نقل و انتقال 52 میلیون یورو دیروز در شعبه فرانکفورت آلمان

فشار آمریکا برای کاهش خرید نفت از ایران؛ کره قبول کرد، لهستان نه

چرا قرارداد گازی اخیر به ضرر کشور است؟

منطقی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن فاصله عرضه و تقاضا را کاهش می دهد

رشد 25 هزار تومانی بهای سکه

تدبیر و امید برای نجات اقلیم خشک و تفتیده فارس

ترس واحدهای تولیدی از دریافت تسهیلات/ وضعیت تولید مناسب نیست

بازدید وزیر نیرو از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

تدبیر و امید برای نجات اقلیم خشک و تفتیده فارس

درآمدهای گمرکی به کمک سامانه جامع گمرکی سه برابر شد

نفس می کشد زمین

400 میلیون یورو تجارت در گام نخست

افزایش صادرات ایران به اتحادیه اروپا

کدام شرکت ها بهترین نمایندگی های فروش را دارند؟

هوای تهران بازهم ناسالم است

وضعیت آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده + فیلم

یک بام و دو هوای سازمان حمایت برای قیمت گذاری کالاها

ابلاغیه جهانگیری پشت گوش وزارت صنعت و بانک مرکزی!

ابلاغیه جهانگیری پشت گوش وزارت صنعت و بانک مرکزی!

ماموریت وزیر برای رفع نیاز آب و برق زلزله زدگان

ادامه اقدام تلافی جویانه هند در برابر ایران

آقای زنگنه شما ترجمه کنید!

راز های مهمانداران!/ کدام قسمت هواپیما خدمات بهتری دارد؟

فارس گزارش می دهد عقب نشینی 3 دلاری نفت اوپک از رکورد قیمتی و علت نوسان های اخیر

جلسه ویژه بانک ها برای کمک به زلزله زدگان

ابلاغیه جهانگیری پشت گوش وزارت صنعت و بانک مرکزی!

­هواپیماهای تولید نشده را به حراج نمی گذارند

افزایش قیمت مواد معدنی ادامه دارد

حفاری طولانی ترین چاه نفت جهان تکمیل شد

صادرات بیش از 4 میلیون بشکه نفت خام از لایه های نفتی پارس جنوبی

تغییر در سکان مدیریت سایپا/ جهرودی مدیرعامل سایپا شد

توزیع «جو» رایگان بین دامداران مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از امروز آغاز شد

زمان ثبت نام خودروی کوییک اعلام شد+عکس

استخدام تعمیرکار طلا در شهرستان دماوند و گیلاوند

تعهد 50 میلیارد تومانی بیمه ایران در مناطق زلزله زده

تورم بسیار بسیار شدید در راه است

کسب و کارهای شهری به روستاها بروند

مثبت بودن سایر کشورها رتبه کسب وکار ما را افت داده است!

حضور 150 سرمایه گذار افغان در چابهار

اختلالات برای صنعت نفت و گاز مفید است

افزایش قیمت مواد معدنی ادامه دارد

جلسه ویژه بانک ها برای کمک به زلزله زدگان

فارس گزارش می دهد فشار آمریکا به مشتریان نفت ایران/کره خرید نفت از ایران را کاهش داد

جلسه ویژه بانک های دولتی و خصوصی با هدف کمک به زلزله زدگان

تولید 7 مدل خودرو در مهرماه متوقف شد

کارگاه آموزشی " آشنایی با ظرفیت های بورس کالا" در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

جلسه ویژه بانک ها برای کمک به زلزله زدگان

مظنه مسکن ویلایی در تهران چقدر است؟ + جدول

کدام بانک ها به زلزله زدگان تسهیلات می دهند؟

مسکن مهر بیمه است/ نحوه پرداخت غرامت منازل آسیب دیده به زودی اعلام می شود

صاحبان آن در نقاط زلزله زده ضرر مادی نمی نند

جلسه توزیع اعتبارات ماده 180 در دنا

اجرای حکم میلیاردی پرونده قاچاق بشکه فلزی

ورود مجلس به طرح افزایش قیمت نان

وعده های وزیر نیرو برای سرمایه گذاران داخلی

دستور حجتی برای حمایت از صادرات 5 محصول کشاورزی

جزییات بدهی237 هزار میلیاردی دولت به بانک ها

بازار آپارتمان های 70 متری پایتخت+ قیمت

بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان کدامند؟

رویکرد تولید 55 میلیون تن فولاد با نگاه جهانی موفقیت آمیز خواهد بود

رویکرد تولید 55 میلیون تن فولاد با نگاه جهانی موفقیت آمیز خواهد بود