مطالب مرتبط:
رونمایی از «مردم شناسی روایت های زنانه در دوران دفاع مقدس»
مردم شیراز با پیکر پاک پنج تن از شهدای دفاع مقدس وداع کردند
میرزا کوچک خان نماد مبارزه با استکبار بود
نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار
معامله بُرد ـ بُرد با استکبار اعلان بردگی فکری و اعتقادی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 آبان 1396 ساعت 05:062017-11-15سياسي

خشم مدعیان اصلاح طلبی از خشم مقدس مردم از استکبار


مرگ بر آمریکا تنها یک شعار سیاسی نیست، بلکه پایه و مبنای جمهوری اسلامی ایران و مقابله انقلاب اسلامی با نظام سلطه است.

- اشاره مرگ بر آمریکا تنها یک شعار سیاسی نیست، بلکه پایه و مبنای جمهوری اسلامی ایران و مقابله انقلاب اسلامی با نظام سلطه است.

این شعار، توهین به مردم آمریکا نیست بلکه موضع انقلابی ما را نشان می دهد و ترجمه امروزی هیهات منا الذله است؛ زیرا آمریکا نه تنها برای ما بلکه برای بسیاری از مردم جهان تجسّم همه رذالت ها و خباثت هاست.

شعار مرگ برآمریکا محصول عملکرد انقلابی و غیرمحافظه کارانه ملت همیشه در صحنه ایران در مبارزه با نظام استکبار و سلطه و نماد آن یعنی آمریکای شرور و جنگ افروز است و همواره سیاست های ستمگرانه دولت مستکبر، غیرقابل اعتماد و عهدشکن ایالات متحده در قبال جامعه بشری از جمله ایران اسلامی را به گونه ای الهام بخش و عبرت آموز یادآوری می کند.

متأسفانه امروزه جریان هایی این موضع(شعار مرگ بر آمریکا) را مخدوش می کنند و خواسته یا ناخواسته به این ریشه عمیق تیشه می زنند.

جریان های لیبرال و متحجر با تنگ نظری میخواهند موضع استکبارستیزی فراموش شود و پای آمریکا را دوباره به ایران باز کنند و به تعبیر رهبر انقلاب، راه نفوذ غرب را به کشور هموار سازند.

مقدمه استکبارستیزی یکی از ابعاد مهم دین مبین اسلام به شمار می آید.

به عبارتی استکبار یکی از ویژگی های ناپسندی است که همواره در جامعه بشری وجود داشته و یکی از مهم ترین اهداف و رسالت های پیامبران نیز مبارزه با استکبار بوده است.

در اصطلاح علوم اسلامی، استکبار در مصداق با واژه هایی چون "ظلم"1 و "طاغوت"2 همراه است.

استکبار از دیدگاه فرهنگ سیاسی اسلام، وجود نوعی سلطه گری و سلطه جویی و استعمار و بهره کشی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی توسط اقلیت معدودی زورگو و نفع طلب بر خیل عظیم توده های محروم است.

این عمل می تواند داخلی باشد به همان طریق که یک عده دیکتاتور و زورگو بر ملت های محروم تحت سلطه خود حاکمیت داشته و آن ها را تحت فشار و ظلم قرار دهند و همچنین می تواند بین المللی باشد، بدین معنا که دولت و یا کشوری، سایر جوامع و ملت ها را استثمار و به استضعاف بکشاند که نمونه بارز آن در گذشته و حال، إعمال سیاست های استعمارگونه و امپریالیستی قدرت های بزرگ شرق و غرب در جهان می باشد.

3 امروزه در فرهنگ سیاسی دنیا، واژگانی چون "استعمار" و "امپریالیسم" نیز در رساندن مفهوم فوق به کار می رود.

استکبار جهانی برای دستیابی به اهداف شوم خود از زمینه ها و راهکارهایی همچون ایجاد اختلاف بین مردم کشورهای مستضعف، ترویج فساد و فحشا، منزوی کردن نیروهای کارآمد و متعهد4، به کارگیری عناصر داخلی وابسته و روشنفکران غرب گرا استفاده می کند.

در هر صورت، اصل وقوع انقلاب اسلامی برای رهایی از یوغ استکبار بود و حفظ آن و همچنین تأمین اهداف و منافع کشور، ادامه این مبارزه را می طلبد.

عمل به آموزه های دین مبین اسلام، حکم عقل و منطق و قانون اساسی، ما را بر آن می دارد که در جهت حفظ عزت، استقلال و رعایت منافع کشور خود و همچنین دستیابی به پیشرفت همه جانبه و دفاع از حقوق همه ستمدیدگان و مستضعفان جهان، مبارزه با استکبار جهانی را تا سرحدّ پیروزی نهایی ادامه دهیم.

توجه به استکبارستیزی، نشانه انقلابی بودن و پای بندی به اصول نظام است و تا زمانی که آمریکا از خوی استکبارستیزی خود دست برندارد، ماهیت شعار مرگ بر آمریکا تغییر نخواهد کرد.

استکبارستیزی بیانگر حفظ آرمان ها و ارزش های دینی انقلاب اسلامی است اما برخی درصددند تا روحیه استکبارستیزی را کم رنگ کنند.

آن ها همان کج اندیشانی هستند که معنای ارزش های اسلامی، ولایتمداری و آزاده زیستن را درک نکرده اند، کسانی که به دنبال برقراری رابطه و دوستی با آمریکا و درصدد حذف روحیه استکبارستیزی هستند، آن ها دلسوز کشور نیستند بلکه خائنان به کشور و انقلاب اسلامی و مردم هستند.

در همین راستا می توان به تفکرات اصلاح طلبی اشاره کرد؛ جریانی که طی سال های اخیر از شعارهای ضدآمریکایی در روز 13 آبان تا یادآوری جنایت گسترده کاخ سفید علیه جمهوری اسلامی ایران در سال های دفاع مقدس چهره درهم کشیده، حتی به رسانه ها و مرتبطان شبکه های اجتماعی خود اعلام کرده است که در دوران پسابرجامی دولت تدبیر وامید باید جلوی ایجاد موج جدیدی از آمریکاستیزی را بگیرند.

جالب است حتی تابلوهای "صداقت آمریکایی" که سال گذشته در پایتخت نصب شده بودند، از خشم منتقدان آمریکاترس در امان نماندند و از دیوارهای شهر پایین کشیده شدند! فراموش نمی کنیم که امام راحل(ره) فرموده بودند اگر قدمی عقب نشینی کنیم، دشمن ده قدم جلو می آید و انفعال ما در مقابل دشمن، توسعه نفوذ و دخالت دشمن را به همراه خواهد داشت.

نکته مهم، توجه به استکبارستیزی و بستن راه نفوذ است.

رهبر معظم انقلاب بارها و بارها بر لزوم هوشیاری درباره خطر نفوذ آمریکا در کشور و اهمیت مبارزه با استکبار و حفظ روحیه ضداستکباری برای جلوگیری از این نفوذ تأکید کرده اند.

اما جریانی که با استکبارستیزی حتی در قالب تصاویر هنری هم مخالف است، بیش تر به دنبال کم رنگ جلوه دادن جنایت های آمریکایی و به عبارتی کم رنگ کردن خط کشی بین حق و باطل است.

تفکر مدعی اصلاح طلبی پس از رحلت امام خمینی(ره)، گروه موسوم به جناح چپ به دنبال فکر جدیدی بودند که بتوانند دوباره قدرت سیاسی را به دست آورند.

رهبران این گروه به طور عمده از تحصیل کردگان علوم جامعه شناسی بودند.

متاسفانه دروس جامعه شناسی ایران که مبتنی بر تفکر و معیارهای لیبرال دمکراسی نوشته شده است، در گرایش آن ها به این اندیشه تاثیر بسیار داشت.

این گروه با برگزیدن نام اصلاح طلبی (نسخه ایرانی مذهب پروتستان) حرکت سیاسی گسترده ای را آغاز کردند که انتخاب آقای خاتمی به ریاست جمهوری در سال 76 را به دنبال داشت.

در دوره وی، فضای فرهنگی برای ترویج تفکر لیبرال دمکراسی گسترش یافت و روزنامه های متعددی برای همین منظور منتشر شدند.

در این میان، آقای مهاجرانی در جایگاه وزیر ارشاد، سهم چشمگیری برای ترویج این رویکرد داشت.

این تفکر بزک کرده در ظاهر و خباثت آمیز در باطن، چنان شایع شد که حتی برخی مؤمنان را تحت تاثیر قرار داد و متأسفانه کسانی از پایه گذاران انقلاب ناخواسته در دام افتادند و مبلّغ این جریان شدند.

جریان اصلاح طلب از همان ابتدای انقلاب اسلامی نشانه های گروه حامل فکر وارداتی را با خود داشت؛ چه آن زمان که در پی دستیابی به عدالت اجتماعی از طریق روش های سوسیالیستی و حتی با رگه های مارکسیستی بود و چه اکنون که پس از پیوند با گروه های فکری لیبرال مسلک و دگردیسی سنگین دهه هفتاد، خود به دنبال دستیابی به توسعه از طریق روش های لیبرالی است.

افراد شاخص اصلاحات، تجربه فراوانی در بومی سازی تفکرات غربی داشته اند.

یکی از مهم ترین آن ها طرح گفت وگوی تمدن ها بود که شخص خاتمی آن را برپایه طرح ایجاد دهکده جهانی که پروژه ای آمریکایی است مطرح کرد.

دهکده جهانی، طرحی است که آمریکایی ها آن را با هدف حکومت بر جهان مطرح کرده و مدیریت این حکومت واحد را در اختیار خود می دانند.

کارشناسان آمریکایی در زمان طرح این حکومت واحد جهانی، کشورهای جهان را به سه گروه تقسیم کردند: گروه اول، کشورهایی که ارزش های آمریکایی در کشورشان به ارزش تبدیل شده است.

گروه دوم، کشورهای بیمار که باید برخی تفکرات و ارزش ها در آن ها اصلاح و ارزش های آمریکایی جایگزین شود.

گروه سوم، کشورهای خطرناک که ارزش های آمریکایی را قبول ندارند، حتی آن ها را ضدارزش می دانند و خود ارزش های دیگری را در جهان طرح می کنند.

در این طرح تحقیقاتی، ایران یکی از شش کشور خطرناک شناخته شده و برنامه ریزی های فراوانی در دهه های اخیر برای تغییر حکومت فکری آن صورت گرفته که از حمله و تهدید نظامی آغاز و در سال های اخیر به تهدیدهای نرم تبدیل شده است.

ایران در تفکر آمریکایی کشوری است که توانسته تفکر خود را به دو گروه شیعه حزب الله لبنان و گروه سنّی حماس منتقل کند و دو مهره حساس را در برابر رژیم صهیونیستی پرورش دهد.

البته آمریکایی ها خوب می دانند که ایران با چه سرعتی در حال گسترش تفکر خود در 70 کشوری است که خودشان آن را گروه دوم یعنی گروه بیمار می دانند؛ و از این رو احساس خطر کرده اند.

چون با ادامه این روند از سوی ایران، تفکر تشکیل دهکده جهانی با محوریت آمریکا به خطر می افتد و به واقع غیرعملی خواهد شد.

بنابراین از سال ها پیش، اصلاح طلبان در ایران از سوی غرب و آمریکا شناسایی و برای ایجاد انقلاب درونی پشتیبانی می شوند.

اصلاح طلبان هرچند همچنان خود را خط امامی می دانند اما اگر بی طرفانه به سیر تغییرات سیاسی، اجتماعی پساانقلاب بنگریم درمی یابیم که اصلاحات، امتداد خط امام نیست و دوم خردادی های دهه هفتاد همان چپی های دهه شصت نبوده اند؛ چراکه اندیشه های این دو جریان هیچ مشابهت و قرابتی به یکدیگر ندارد.

خط امام به شاخص های اصلی جریان انقلابی از قبیل استکبارستیزی، خودباوری، اعتماد به جوانان، افزایش قدرت اقتصادی(اقتصاد دولتی) و.

اعتقاد دارد اما اصلاحات به طور جدی بر اقتصاد باز اصرار می ورزد.

جناح چپ، خود را به ولایت فقیه آن هم از نوع مطلقه پایبند می شناخت ولی بسیاری از اصلاح طلبان شاخص اساساً به اصل ولایت با نگاه تردید و شبهه افکنی می نگریستند که محسن کدیور و اکبر گنجی از آن جمله اند.

چپ به طور کلی ضدیت با امپریالیسم را به خاطر می آورد اما بازماندگان چپی ها نگاهی مثبت به دنیای غرب و تعامل با آمریکا و اروپا داشتند.

به طورکلی می توان تفکرات اصلاح طلبی را در چهار موضوع خلاصه کرد: نخست این که اسلام بسیار محدود است و باید از خارج کمک بگیریم! دوم این که اصلاح طلبان شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر می دهند.

سوم این که اصلاح طلبان، آمریکا را به عنوان قدرت استکباری و ظلم خیز قبول ندارند.

چهارم این که به اعتقاد اصلاح طلبان، ولایت مطلقه فقیه وجود ندارد بلکه ولایت فقیه است.

جریان اصلاحات، خود را پشتیبان ارتباط با آمریکا و در حال حاضر برجام معرفی کرده است.

این گروه همیشه کوشیده است با استفاده از تریبون هایی که در دست دارد، چه در قالب سخنرانی و چه نوشتاری حمایت خود را اعلان کند.

یکی از روزهای مهم در تاریخ کشور ما، 13 آبان روز ملی استکبارستیزی است.

جریان اصلاح طلب می کوشد با مفهوم سازی و بیان این که با امضای برجام توسط ایران و شش کشور دیگر، بسیاری از موارد رنگ باخته و درهای دیگری به روی ایران باز شده است، به نوعی با وجهه استکبارستیزی این روز و فرهنگ انقلاب مقابله کند.

روزنامه قانون که تفکرات این جریان در آن بیش تر هویداست، در همین باب در یادداشتی شگفت انگیز که التقاطی از اسلام رحمانی و پز صلح طلبی است، این گونه القا می کند که بایستی رویکردها و روش ها را تغییر داد.

این درحالی است که با نگاهی به سطور مختلف این یادداشت به خوبی می توان متوجه شد که نویسنده در پی خلط مبحث و تغییر اهداف و روش ها به طور کلی است.

نویسنده این یادداشت با این ادعا که نگاه جهان تغییر کرده است، برگزاری مراسم 13 آبان را ترویج خشونت و تفرقه می خواند و خشم خود را از خشم مقدس مردمی که نماد استکبار را در این روز به آتش می کشند چنین به قلم می آورد: طبق سنّت برگزاری مراسم 13 آبان، ماهیت اکثر شعارها و فریاد هایی که طرح ریزی و سر د اد ه می شود ، آکند ه از کینه، خشم و نفرت بود ه و قبل از آن که متباد رکنند ه اهد اف اولیه و موضوعاتی باشد که این روز، حول آن شکل گرفته، گواه عاد ت کرد ن و گرفتارآمد ن به مسائلی روتین است که تنها مصرف د اخلی د ارند .

بغرنج تر آن که، تحرکاتی ازجمله آتش زد ن پرچم کشورها و توهین و افترا به برخی سرمایه های نظام که از سوی قلیلی از راهپیمایان صورت می گیرد ، نمونه تفرقه د ر د اخل و بد د فاع کرد ن از مواضع بحقّ مرد م و مسؤولان و به نوعی نشان د اد ن چهره ای خشن و بی منطق از نظام د ر عرصه جهانی است.

5 جالب این جاست که نویسنده بدون توجه به وقایع منطقه و سیاست های آمریکا و کشورهای مرتجع برای به آتش کشیدن خاورمیانه و جنگ میان محورمقاومت و تروریسم و استکبار در موضعی کلی که حاکی از فراموشی تاریخ 13آبان و ماهیت ضد استکباری این روز است، می نویسد: آشوب ها و تغییرات ژئوپلتیک منطقه نیازمند چشم اند از روشن تر و راهکارهای مرضی الطرفینی برای تعامل و همکاری میان جمهوری اسلامی و غرب است.

به هر جهت آن چه مشخص است خطی است که از سوی اصلاح طلبان در مورد برجام و مغایرت آن با 13 آبان تقویت شده است؛ کسانی که به جای استکبارستیزی در مقابل آمریکا نسخه کرنش را در این روز تجویز کردند و کوشیدند با تزریق فکر آمریکایی در کشورمان، رویکرد و عملکرد غربی را پایه ریزی و با عنوان تغییر در سبک و سیاق، برگزاری یوم الله 13 آبان را دستخوش تغییر و استحاله کنند.

این نمونه ای از صدها تفکر اصلاح طلبان و کرنش آن ها در برابر آمریکا است.

استکبارستیزی امام و رهبری حضرت امام(ره) در طول مبارزه و حتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظام اسلامی که نظام استکبار جهانی تمام قد در برابر نهضت اسلامی ملت ایران قرار گرفت، آن را بزرگ ترین تهدید دانسته ابعاد و شاخصه های دکترین استکبارستیزی را تبیین کردند که مهم ترین آن ها را می توان الاهی بودن سازش ناپذیر بودن، دائمی بودن، تهاجمی بودن، تکلیف گرایانه بودن، توده محور و مستضعف محور بودن، برشمرد.

حضرت امام(ره) در این باره فرمودند: ما می گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست.

و تا مبارزه هست، ما هستیم.

6 همچنین در جایی دیگر از همان پیام، می فرمایند: ما درصدد خشکانیدن ریشه های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و کمونیزم در جهان هستیم.

ما تصمیم گرفته ایم، به لطف و عنایت خداوند بزرگ، نظام هایی را که بر این سه پایه استوار گردیده اند نابود کنیم؛ و نظام اسلام رسول اللَّه- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- را در جهان استکبار ترویج نماییم.

7 بنابراین، دلیل اصلیِ این که نمی توان با دشمنان کافر دوستی کرد این است که آن ها نسبت به خدا و رسول، کافر هستند.

از این رو مشکل استکبار با ما، در لحن قول نیست.

این یک تصور اشتباه است که گمان کنیم اگر در مقابل دشمن، نرمی به خرج دهیم آن ها هم کوتاه می آیند.

آن ها از اساس با ما دشمن هستند و این دشمنی به خاطر عقاید ماست.

به فرموده حضرت امام(ره) آن ها دوست دارند که ما از تمام هویت اسلامی خود دست برداریم.

حضرت امام(ره)، بنابر آیات و روایات متعددی که در نفی پذیرش ولایت کفار و مستکبر آمده، آن هایی را که به دنبال مذاکره و کنار آمدن با دشمنان خدا هستند، خائن معرفی می کند.

ایشان با صراحت در نفی هرگونه سازش با استکبار جهانی فریاد برمی آورد: کسی تصور نکند که ما راه سازش با جهانخواران را نمی دانیم، ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند!.

اگر بندبند استخوان های مان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند، هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.

8 به واقع، بنابر جهان بینی الاهی حضرت امام(ره) در نظام سلسله مراتبی که نظام سلطه ایجاد کرده است، یا بایستی غلام حلقه به گوش بود و از خود هویت و باور مستقلی نداشت و همواره در خوف و رجا زندگی کرد و یا آن که راه عزت و مقاومت و ایستادگی را برگزید و به مبارزه با استکبار جهانی روی آورد تا با نابودی آن صلح، امنیت و آرامش را به جهان باز گرداند.

حضرت امام(ره) راه دوم را به ملت ایران پیشنهاد کرد که مورد انتخاب ایشان قرار گرفت.

از این رو باید فرهنگ استکبارستیزی و دشمن شناسی و داشتن خودباوری و استقلال را که برگرفته از اندیشه امام راحل است، سرلوحه افکار و اعمالمان قرار دهیم و همواره درصدد دفاع از شرف و اقتدار ملی خود باشیم و بر سخن هوشمندانه و جهت بخش مقام معظم رهبری در این باره تاکید ورزیم که فرمود: هر ملتی اگر تسلیم سلطه قدرت های بزرگ عالم شد، از دست رفته است؛ هر ملتی اگر حاضر شد از شرف ملی، اقتدار ملی و اراده ملی خود چشم بپوشد، در ورطه بی پایان وادی ای که آخر آن معلوم نیست لغزیده است.

رهبرمعظم انقلاب در ادامه مسیر تفکرات استکبارستیزی امام راحل(ره)، همیشه بر این اصل پافشاری کرده اند و می فرمایند: .

در مقابل دشمن مستکبر نباید کوتاه آمد بلکه باید نظام اسلامی به حدی از اقتدار، استحکام و مصونیت برسد که دشمنان احساس کنند کاری از دست آن ها برنمی آید.

9 ایشان ضمن تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ دوری از استکبار فرمودند: .

فرهنگ دوری از سلطه استکبار، استکبارستیزی، میل به استقلال و در دست داشتن سرنوشت خود، در دل های این مردم رسوخ پیدا کرده است.

آن ها از این ناراحتند.

آن ها ملتی را می خواهند که مثل برّه رامی آن جا قرار گیرد، این ها هم رژیمی را بر او تحمیل کنند، یا از آن سوی مرزها به او دیکته نمایند؛ آن ملت هم بی هیچ مقاومتی آن ها را انجام دهد و آن راه را برود.

ملت بیدار، ملت هوشیار، ملت آگاه به مسایل سیاسی، ملتی که اگر مسؤولانش هم بخواهند برخلاف این خطّ مستقیم حرکتی بکنند، اعتراض خواهد کرد؛ این گونه ملتی را این ها دوست ندارند.

10 از این رو اگر می بینیم باراک اوباما رییس جمهور وقت آمریکا برای ملت ما پیام تبریک سال نو می فرستد، از این روست که آمریکا از اقدام سخت علیه ما ناامید شده و الا اگر دستش به ما برسد، به بدترین شکل ممکن با ما دشمنی خواهد کرد.

این واقعیتی است که قرآن به ما تذکر می دهد و تجربه تاریخی هم گواه آن است.

آن موقع که آمریکا در ایران نفوذ داشت، به راحتی کودتا می کرد، برای سرکوب نهضت انقلابی به رژیم طاغوتی یاری می رساند و بعد از انقلاب هم هرجا که توانسته با کمک به صدام یا وضع تحریم و کمک به منافقین و.

با ملت ایران دشمنی کرده.

تمام تلاش های استکبار برای این است که از هویت اسلامی خود دست بکشیم.

در این راه اگر بتوانند تجاوز نظامی می کنند و اگر نتوانند از راه های فرهنگی و سیاسی دنبال نفوذ در کشور هستند تا روح انقلابی ما را استحاله دهند.

پس هر قدم که از خود سستی نشان دهیم و از مواضع اصولی و اسلامی خویش کوتاه بیاییم، آن ها برای تعرض جرأت بیش تری می یابند.

پی نوشت ها 1.

انما السبیل علی الذین یظلمون الناس ؛ شوری، 42.

2.

و لقد بعثنا فی کل امه رسولا ان اعبدوا الله و اجتنبوا الطاغوت ؛ نحل، 36.

3.

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، منوچهر محمدی، نشر دادگستر، 1377، ص 33.

4.

اندیشه های فقهی ـ سیاسی امام خمینی(ره)، کاظم قاضی زاده، 1377، ص 609.

5.

http://ghanoondaily.

ir/News/63918 6.

صحیفه نور، ج21 ص88 .

7.

همان، ص81.

8.

سخنرانی مورخ 13/4/1367.

9.

دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان مورخ 7/6/1387.

10.

دیدار با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت یوم اللَّه سیزده آبان، 1376.

نویسنده: هادی مجیدی فصلنامه فرهنگ پویا شماره 34 انتهای متن/ http://fna.

ir/9zr75c نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: آمریکا - اسلام - مرگ بر آمریکا - اسلامی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - ایران - سیاسی - مردم - فرهنگ - نظام - مبارزه - جمهوری - هایی - جهان - کشور - ایالات متحده - مردم آمریکا - جامعه - محروم - بین المللی - دولت - اقتصادی - کارانه - امروزی - اقلیت - اصلاح - جهانی - ترجمه - همراه

آخرین اخبار سرویس:
عباس رضایی پندری، الهام محمودی نژاد، پریسا بخشی اندازه گیری کارایی نسبی استان های کشور از نظر توسعه انسانی با رویکرد تحلیل پوششی داده های شبکه ای

نبود بودجه کتابخانه آمریکا را تعطیل کرد

ساختمان جدید پلاسکو در دو سال ساخته خواهد شد

مسئله ی هسته ای بهانه است برای دشمنی/ یک عده سعی نکنند چهره ی آمریکا را بزک کنند

گفتاری درباره ی شخصیت حجت الاسلام والمسلمین مرحوم حاج شیخ مهدی مظاهری؛ روحانی خدمتگزار و صاحب نفس شهر اصفهان

تحلیل سازه انگارانه سیاست خارجی نوین ترکیه و رقابت با جمهوری اسلامی ایران - بخش دوم و پایانی نوعثمانی گری ترکیه و رقابت با ایران

نادر سلیمانی و حمید فرخ نژاد در یک قاب

جاده هراز دهه 30/ عکس

سام درخشانی و همسرش در حرم امام رضا (ع) +عکس

بداء در نصوص وحیانی و آرای فلسفیان؛ پژوهشی تطبیقی - بخش دوم و پایانی دعا و ارتباط آن با بداء

بروجردی:آمریکا متهم ردیف اول کل دنیاست/ توانمندی موشکی ایران هیچ ارتباطی به آمریکا ندارد

تعطیلی دولت آمریکا وارد روز دوم شد

دلنوشته اساتید بسیجی برای سردار سلیمانی

بناهای معروف در شب/ عکس

طارمی: پرسپولیسی ها حلالم کنید!

بازنگری حدیث تردّد - بخش دوم و پایانی تحلیل علمای شیعه پیرامون حدیث تردّد

دولت فروتن و موفقیت های کوچک

عکس/جاده هراز در دهه 30

مقام و ارزش زنان از دیدگاه اسلام

سیدکاظم یکانی طراحی اغتشاشات در داخل؛ افزایش تحریم ها در خارج

سندرز: برای نخستین بار در تاریخ یک دولت تک حزبی نتوانست دولت را فعال نگه دارد

سردار جوکار: دل بستن به آمریکا اشتباه بود

گلایه امیرالمومنین (ع) از تفرقه مسلمانان | زیاده خواهی اصلی ترین دلیل اختلاف است

بازیگر زن مشهور بر سر مزار همسرش/عکس

بازپژوهی مبانی قانون‎گذاری در منطقه‎الفراغ نظام فقهی ـ حقوقی شیعه (با تأکید بر انگاره‎ شهید صدر) - بخش دوم و پایانی روش پیامبر و ائمه(ع) در وضع عناصر متغیر

ظریف به سید حسن نصرالله تسلیت گفت

توضیح سازنده کشتی قرآنی مطلا درباره شایعات

پیوند تالاب عینک با رودخانه های زرجوب و گوهررود می تواند منشاء درآمد پایدار برای رشت و گیلان باشد

انتصاب مدیرعامل گاز گیلان بعنوان دبیر کمیته تخصصی گاز

اصلاح طلبان موقع انتقادات نظام را متهم می کنند/دیوار کوتاه اصلاح طلبان/ایران، مدلی برای امنیت و آزادی/ کژتابی و کژرفت بودجه کل کشور

سناتور شومر: مذاکره با ترامپ مثل «مذاکره با ژله» است!

با سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به هند توطئه جدیدی علیه امت اسلامی در راه است

تصاویر/ حضور آیت الله شاهرودی در مجمع

نشتی صداوسیما از کجاست؟

پیوند تالاب عینک با رودخانه های زرجوب و گوهررود می تواند منشاء درآمد پایدار برای رشت و گیلان باشد

مصباح یزدی: دونالد ترامپ یک دیوانه است

اطلاعیه وزارت خارجه در انتقاد از یک برنامه سیما

بررسی تطبیقی نگاه شهید مطهری و پدران فکری اصلاحات به جایگاه دین؛ قلمرو دین و مواجهه ی شهید مطهری با جریان روشن فکری دینی

اعلام آمادگی سپاه برای بارور کردن ابرها

سید جمال الدین باستانی: منظور از استخاره تعطیلی عقل نیست/ گاهی کشف حقیقت با قرعه کشی ممکن است

انتصاب مدیرعامل گاز گیلان بعنوان دبیر کمیته تخصصی گاز

خاطرات مستند «خسرو شاهی» منتشر شد

اولین سال ریاست ترامپ در شش نمودار

چرا اینقدر بد عکسیم؟!

شوخی رزمندگان با حاجی بخشی زیر آتش خمپاره

ماهینی استارت زد

10 لازمه موفقیت که هیچ ربطی به هوش شما ندارد

مدیر اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید:نمی توان زمانی برای پایان تعطیلی دولت اعلام کرد

عکس/ جهانگیری در کارخانه چیپس و پفک

تجارت پرسود صیغه! /شرلیط ازدواج موقت از نظر اسلام

تصاویر جالب و دیدنی از حیات وحش

دیدار کمال خرازی با جانشین دبیرکل حزب بعث سوریه

تیپ حدیث فولادوند و همسرش در خارج از کشور

ماجرای صبر ایوب (ع) چیست؟ (زندگی نامه حضرت ایوب)

مشایی از مأموریت احمدی نژاد پرده برداشت: رساندن نظام به شرایط انقلابی سال 57

محمد خواجه علی علت حمایت جمهوری اسلامی از فلسطین چیست؟

برگزاری دوره های آموزشی مشترک با دانشگاه های آلمانی

امام جمعه اصفهان خواستار تسهیل امور سرمایه گذاری در این استان شد

تعویق صدور ویزا آمریکا

درخواست دردناک دو کودک زلزله زده/ عکس

کلیپ/ چشم به راه «انتظار»

یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی کژتابی و کژرفت بودجه کل کشور

خوشگذرانی بهاره رهنما و همسرش در اهواز

ماجرای سه دعای ناکام که برای زاهد قوم بنی اسراییل دردسرساز شد

اهداف تان را با این افراد در میان نگذارید

طالع بینی بهمن ماه 96

امام جمعه اصفهان خواستار تسهیل امور سرمایه گذاری در این استان شد

امام جمعه اصفهان خواستار تسهیل امور سرمایه گذاری در این استان شد

پایبندی کامل دولت به اقتصاد مقاومتی، رمز عبور از مشکلات اقتصادی است

رام کردن مرد سرکش!

این موزه نماد بی اعتمادی مردم ایران است

واکنش ها به پرواز گاو در یک خبرگزاری!

سیری در کارنامه سیاسی دونالد ترامپ در اولین سال زمامداری

مصباح یزدی: رییس جمهور آمریکا یک دیوانه است

بازگشت دتارچی های مازندران

مردم با امید به نظام از همراهی اغتشاشگران پرهیز کردند

بازگشت دتارچی های مازندران

معجزه زنیان در تسکین دندان درد

سرهنگ یارندی سرپرست مؤسسه ناجی هنر شد

اصفهان را الگوی تحقق اقتصاد مقاومتی مطرح می کنیم

10 هزار میلیارد تومان مالیات دولت وصول شد

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران انتخاب شد

مهدی فضائلی جای خالی یک رویکرد در قوه قضاییه

برای رسیدن به اقتصاد مردم محور چه باید کرد؟ بخش خصوصی چگونه وارد عرصه ی تولید شود؟

زمینه تبدیل شهر رشت به قطب گردشگری مذهبی تقویت شود

جلسات آموزش نقاشی در خیمه معرفت امامزاده عقیل(ع) برگزار شد

پیامبر خدا (ص) را می شود نقد کرد، برجام را نه!

بارش شدید برف در آذربایجان غربی/ عکس

آموزش تصویری نقاشی موش

تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی

تشریح ساختار جدید وزارت خارجه از زبان سخنگو

واکنش وزارت خارجه به برنامه برجامی صدا و سیما

تریبون های رسمی امیدآفرینی کنند

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص ساعت کار شعب رشت و گلسار رشت

احزاب عرب کنست سخنرانی معاون ترامپ را تحریم کردند

استوارنامه سفرای جدید 5 کشور تقدیم روحانی شد

پاسخ جالب خامس به احتمال بازگشتش به رئال

بازگشت آیت الله هاشمی شاهرودی به جلسات مجمع

بدون عنوان

نامه دادستان تهران به شهردار درباره تخلفات شهردار قبلی

خشم مدعیان اصلاح طلبی از خشم مقدس مردم از استکبار

خشم مدعیان اصلاح طلبی از خشم مقدس مردم از استکبار