مطالب مرتبط:
رونمایی از «مردم شناسی روایت های زنانه در دوران دفاع مقدس»
مردم شیراز با پیکر پاک پنج تن از شهدای دفاع مقدس وداع کردند
میرزا کوچک خان نماد مبارزه با استکبار بود
نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار
معامله بُرد ـ بُرد با استکبار اعلان بردگی فکری و اعتقادی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 آبان 1396 ساعت 05:062017-11-15سياسي

خشم مدعیان اصلاح طلبی از خشم مقدس مردم از استکبار


مرگ بر آمریکا تنها یک شعار سیاسی نیست، بلکه پایه و مبنای جمهوری اسلامی ایران و مقابله انقلاب اسلامی با نظام سلطه است.

- اشاره مرگ بر آمریکا تنها یک شعار سیاسی نیست، بلکه پایه و مبنای جمهوری اسلامی ایران و مقابله انقلاب اسلامی با نظام سلطه است.

این شعار، توهین به مردم آمریکا نیست بلکه موضع انقلابی ما را نشان می دهد و ترجمه امروزی هیهات منا الذله است؛ زیرا آمریکا نه تنها برای ما بلکه برای بسیاری از مردم جهان تجسّم همه رذالت ها و خباثت هاست.

شعار مرگ برآمریکا محصول عملکرد انقلابی و غیرمحافظه کارانه ملت همیشه در صحنه ایران در مبارزه با نظام استکبار و سلطه و نماد آن یعنی آمریکای شرور و جنگ افروز است و همواره سیاست های ستمگرانه دولت مستکبر، غیرقابل اعتماد و عهدشکن ایالات متحده در قبال جامعه بشری از جمله ایران اسلامی را به گونه ای الهام بخش و عبرت آموز یادآوری می کند.

متأسفانه امروزه جریان هایی این موضع(شعار مرگ بر آمریکا) را مخدوش می کنند و خواسته یا ناخواسته به این ریشه عمیق تیشه می زنند.

جریان های لیبرال و متحجر با تنگ نظری میخواهند موضع استکبارستیزی فراموش شود و پای آمریکا را دوباره به ایران باز کنند و به تعبیر رهبر انقلاب، راه نفوذ غرب را به کشور هموار سازند.

مقدمه استکبارستیزی یکی از ابعاد مهم دین مبین اسلام به شمار می آید.

به عبارتی استکبار یکی از ویژگی های ناپسندی است که همواره در جامعه بشری وجود داشته و یکی از مهم ترین اهداف و رسالت های پیامبران نیز مبارزه با استکبار بوده است.

در اصطلاح علوم اسلامی، استکبار در مصداق با واژه هایی چون "ظلم"1 و "طاغوت"2 همراه است.

استکبار از دیدگاه فرهنگ سیاسی اسلام، وجود نوعی سلطه گری و سلطه جویی و استعمار و بهره کشی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی توسط اقلیت معدودی زورگو و نفع طلب بر خیل عظیم توده های محروم است.

این عمل می تواند داخلی باشد به همان طریق که یک عده دیکتاتور و زورگو بر ملت های محروم تحت سلطه خود حاکمیت داشته و آن ها را تحت فشار و ظلم قرار دهند و همچنین می تواند بین المللی باشد، بدین معنا که دولت و یا کشوری، سایر جوامع و ملت ها را استثمار و به استضعاف بکشاند که نمونه بارز آن در گذشته و حال، إعمال سیاست های استعمارگونه و امپریالیستی قدرت های بزرگ شرق و غرب در جهان می باشد.

3 امروزه در فرهنگ سیاسی دنیا، واژگانی چون "استعمار" و "امپریالیسم" نیز در رساندن مفهوم فوق به کار می رود.

استکبار جهانی برای دستیابی به اهداف شوم خود از زمینه ها و راهکارهایی همچون ایجاد اختلاف بین مردم کشورهای مستضعف، ترویج فساد و فحشا، منزوی کردن نیروهای کارآمد و متعهد4، به کارگیری عناصر داخلی وابسته و روشنفکران غرب گرا استفاده می کند.

در هر صورت، اصل وقوع انقلاب اسلامی برای رهایی از یوغ استکبار بود و حفظ آن و همچنین تأمین اهداف و منافع کشور، ادامه این مبارزه را می طلبد.

عمل به آموزه های دین مبین اسلام، حکم عقل و منطق و قانون اساسی، ما را بر آن می دارد که در جهت حفظ عزت، استقلال و رعایت منافع کشور خود و همچنین دستیابی به پیشرفت همه جانبه و دفاع از حقوق همه ستمدیدگان و مستضعفان جهان، مبارزه با استکبار جهانی را تا سرحدّ پیروزی نهایی ادامه دهیم.

توجه به استکبارستیزی، نشانه انقلابی بودن و پای بندی به اصول نظام است و تا زمانی که آمریکا از خوی استکبارستیزی خود دست برندارد، ماهیت شعار مرگ بر آمریکا تغییر نخواهد کرد.

استکبارستیزی بیانگر حفظ آرمان ها و ارزش های دینی انقلاب اسلامی است اما برخی درصددند تا روحیه استکبارستیزی را کم رنگ کنند.

آن ها همان کج اندیشانی هستند که معنای ارزش های اسلامی، ولایتمداری و آزاده زیستن را درک نکرده اند، کسانی که به دنبال برقراری رابطه و دوستی با آمریکا و درصدد حذف روحیه استکبارستیزی هستند، آن ها دلسوز کشور نیستند بلکه خائنان به کشور و انقلاب اسلامی و مردم هستند.

در همین راستا می توان به تفکرات اصلاح طلبی اشاره کرد؛ جریانی که طی سال های اخیر از شعارهای ضدآمریکایی در روز 13 آبان تا یادآوری جنایت گسترده کاخ سفید علیه جمهوری اسلامی ایران در سال های دفاع مقدس چهره درهم کشیده، حتی به رسانه ها و مرتبطان شبکه های اجتماعی خود اعلام کرده است که در دوران پسابرجامی دولت تدبیر وامید باید جلوی ایجاد موج جدیدی از آمریکاستیزی را بگیرند.

جالب است حتی تابلوهای "صداقت آمریکایی" که سال گذشته در پایتخت نصب شده بودند، از خشم منتقدان آمریکاترس در امان نماندند و از دیوارهای شهر پایین کشیده شدند! فراموش نمی کنیم که امام راحل(ره) فرموده بودند اگر قدمی عقب نشینی کنیم، دشمن ده قدم جلو می آید و انفعال ما در مقابل دشمن، توسعه نفوذ و دخالت دشمن را به همراه خواهد داشت.

نکته مهم، توجه به استکبارستیزی و بستن راه نفوذ است.

رهبر معظم انقلاب بارها و بارها بر لزوم هوشیاری درباره خطر نفوذ آمریکا در کشور و اهمیت مبارزه با استکبار و حفظ روحیه ضداستکباری برای جلوگیری از این نفوذ تأکید کرده اند.

اما جریانی که با استکبارستیزی حتی در قالب تصاویر هنری هم مخالف است، بیش تر به دنبال کم رنگ جلوه دادن جنایت های آمریکایی و به عبارتی کم رنگ کردن خط کشی بین حق و باطل است.

تفکر مدعی اصلاح طلبی پس از رحلت امام خمینی(ره)، گروه موسوم به جناح چپ به دنبال فکر جدیدی بودند که بتوانند دوباره قدرت سیاسی را به دست آورند.

رهبران این گروه به طور عمده از تحصیل کردگان علوم جامعه شناسی بودند.

متاسفانه دروس جامعه شناسی ایران که مبتنی بر تفکر و معیارهای لیبرال دمکراسی نوشته شده است، در گرایش آن ها به این اندیشه تاثیر بسیار داشت.

این گروه با برگزیدن نام اصلاح طلبی (نسخه ایرانی مذهب پروتستان) حرکت سیاسی گسترده ای را آغاز کردند که انتخاب آقای خاتمی به ریاست جمهوری در سال 76 را به دنبال داشت.

در دوره وی، فضای فرهنگی برای ترویج تفکر لیبرال دمکراسی گسترش یافت و روزنامه های متعددی برای همین منظور منتشر شدند.

در این میان، آقای مهاجرانی در جایگاه وزیر ارشاد، سهم چشمگیری برای ترویج این رویکرد داشت.

این تفکر بزک کرده در ظاهر و خباثت آمیز در باطن، چنان شایع شد که حتی برخی مؤمنان را تحت تاثیر قرار داد و متأسفانه کسانی از پایه گذاران انقلاب ناخواسته در دام افتادند و مبلّغ این جریان شدند.

جریان اصلاح طلب از همان ابتدای انقلاب اسلامی نشانه های گروه حامل فکر وارداتی را با خود داشت؛ چه آن زمان که در پی دستیابی به عدالت اجتماعی از طریق روش های سوسیالیستی و حتی با رگه های مارکسیستی بود و چه اکنون که پس از پیوند با گروه های فکری لیبرال مسلک و دگردیسی سنگین دهه هفتاد، خود به دنبال دستیابی به توسعه از طریق روش های لیبرالی است.

افراد شاخص اصلاحات، تجربه فراوانی در بومی سازی تفکرات غربی داشته اند.

یکی از مهم ترین آن ها طرح گفت وگوی تمدن ها بود که شخص خاتمی آن را برپایه طرح ایجاد دهکده جهانی که پروژه ای آمریکایی است مطرح کرد.

دهکده جهانی، طرحی است که آمریکایی ها آن را با هدف حکومت بر جهان مطرح کرده و مدیریت این حکومت واحد را در اختیار خود می دانند.

کارشناسان آمریکایی در زمان طرح این حکومت واحد جهانی، کشورهای جهان را به سه گروه تقسیم کردند: گروه اول، کشورهایی که ارزش های آمریکایی در کشورشان به ارزش تبدیل شده است.

گروه دوم، کشورهای بیمار که باید برخی تفکرات و ارزش ها در آن ها اصلاح و ارزش های آمریکایی جایگزین شود.

گروه سوم، کشورهای خطرناک که ارزش های آمریکایی را قبول ندارند، حتی آن ها را ضدارزش می دانند و خود ارزش های دیگری را در جهان طرح می کنند.

در این طرح تحقیقاتی، ایران یکی از شش کشور خطرناک شناخته شده و برنامه ریزی های فراوانی در دهه های اخیر برای تغییر حکومت فکری آن صورت گرفته که از حمله و تهدید نظامی آغاز و در سال های اخیر به تهدیدهای نرم تبدیل شده است.

ایران در تفکر آمریکایی کشوری است که توانسته تفکر خود را به دو گروه شیعه حزب الله لبنان و گروه سنّی حماس منتقل کند و دو مهره حساس را در برابر رژیم صهیونیستی پرورش دهد.

البته آمریکایی ها خوب می دانند که ایران با چه سرعتی در حال گسترش تفکر خود در 70 کشوری است که خودشان آن را گروه دوم یعنی گروه بیمار می دانند؛ و از این رو احساس خطر کرده اند.

چون با ادامه این روند از سوی ایران، تفکر تشکیل دهکده جهانی با محوریت آمریکا به خطر می افتد و به واقع غیرعملی خواهد شد.

بنابراین از سال ها پیش، اصلاح طلبان در ایران از سوی غرب و آمریکا شناسایی و برای ایجاد انقلاب درونی پشتیبانی می شوند.

اصلاح طلبان هرچند همچنان خود را خط امامی می دانند اما اگر بی طرفانه به سیر تغییرات سیاسی، اجتماعی پساانقلاب بنگریم درمی یابیم که اصلاحات، امتداد خط امام نیست و دوم خردادی های دهه هفتاد همان چپی های دهه شصت نبوده اند؛ چراکه اندیشه های این دو جریان هیچ مشابهت و قرابتی به یکدیگر ندارد.

خط امام به شاخص های اصلی جریان انقلابی از قبیل استکبارستیزی، خودباوری، اعتماد به جوانان، افزایش قدرت اقتصادی(اقتصاد دولتی) و.

اعتقاد دارد اما اصلاحات به طور جدی بر اقتصاد باز اصرار می ورزد.

جناح چپ، خود را به ولایت فقیه آن هم از نوع مطلقه پایبند می شناخت ولی بسیاری از اصلاح طلبان شاخص اساساً به اصل ولایت با نگاه تردید و شبهه افکنی می نگریستند که محسن کدیور و اکبر گنجی از آن جمله اند.

چپ به طور کلی ضدیت با امپریالیسم را به خاطر می آورد اما بازماندگان چپی ها نگاهی مثبت به دنیای غرب و تعامل با آمریکا و اروپا داشتند.

به طورکلی می توان تفکرات اصلاح طلبی را در چهار موضوع خلاصه کرد: نخست این که اسلام بسیار محدود است و باید از خارج کمک بگیریم! دوم این که اصلاح طلبان شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر می دهند.

سوم این که اصلاح طلبان، آمریکا را به عنوان قدرت استکباری و ظلم خیز قبول ندارند.

چهارم این که به اعتقاد اصلاح طلبان، ولایت مطلقه فقیه وجود ندارد بلکه ولایت فقیه است.

جریان اصلاحات، خود را پشتیبان ارتباط با آمریکا و در حال حاضر برجام معرفی کرده است.

این گروه همیشه کوشیده است با استفاده از تریبون هایی که در دست دارد، چه در قالب سخنرانی و چه نوشتاری حمایت خود را اعلان کند.

یکی از روزهای مهم در تاریخ کشور ما، 13 آبان روز ملی استکبارستیزی است.

جریان اصلاح طلب می کوشد با مفهوم سازی و بیان این که با امضای برجام توسط ایران و شش کشور دیگر، بسیاری از موارد رنگ باخته و درهای دیگری به روی ایران باز شده است، به نوعی با وجهه استکبارستیزی این روز و فرهنگ انقلاب مقابله کند.

روزنامه قانون که تفکرات این جریان در آن بیش تر هویداست، در همین باب در یادداشتی شگفت انگیز که التقاطی از اسلام رحمانی و پز صلح طلبی است، این گونه القا می کند که بایستی رویکردها و روش ها را تغییر داد.

این درحالی است که با نگاهی به سطور مختلف این یادداشت به خوبی می توان متوجه شد که نویسنده در پی خلط مبحث و تغییر اهداف و روش ها به طور کلی است.

نویسنده این یادداشت با این ادعا که نگاه جهان تغییر کرده است، برگزاری مراسم 13 آبان را ترویج خشونت و تفرقه می خواند و خشم خود را از خشم مقدس مردمی که نماد استکبار را در این روز به آتش می کشند چنین به قلم می آورد: طبق سنّت برگزاری مراسم 13 آبان، ماهیت اکثر شعارها و فریاد هایی که طرح ریزی و سر د اد ه می شود ، آکند ه از کینه، خشم و نفرت بود ه و قبل از آن که متباد رکنند ه اهد اف اولیه و موضوعاتی باشد که این روز، حول آن شکل گرفته، گواه عاد ت کرد ن و گرفتارآمد ن به مسائلی روتین است که تنها مصرف د اخلی د ارند .

بغرنج تر آن که، تحرکاتی ازجمله آتش زد ن پرچم کشورها و توهین و افترا به برخی سرمایه های نظام که از سوی قلیلی از راهپیمایان صورت می گیرد ، نمونه تفرقه د ر د اخل و بد د فاع کرد ن از مواضع بحقّ مرد م و مسؤولان و به نوعی نشان د اد ن چهره ای خشن و بی منطق از نظام د ر عرصه جهانی است.

5 جالب این جاست که نویسنده بدون توجه به وقایع منطقه و سیاست های آمریکا و کشورهای مرتجع برای به آتش کشیدن خاورمیانه و جنگ میان محورمقاومت و تروریسم و استکبار در موضعی کلی که حاکی از فراموشی تاریخ 13آبان و ماهیت ضد استکباری این روز است، می نویسد: آشوب ها و تغییرات ژئوپلتیک منطقه نیازمند چشم اند از روشن تر و راهکارهای مرضی الطرفینی برای تعامل و همکاری میان جمهوری اسلامی و غرب است.

به هر جهت آن چه مشخص است خطی است که از سوی اصلاح طلبان در مورد برجام و مغایرت آن با 13 آبان تقویت شده است؛ کسانی که به جای استکبارستیزی در مقابل آمریکا نسخه کرنش را در این روز تجویز کردند و کوشیدند با تزریق فکر آمریکایی در کشورمان، رویکرد و عملکرد غربی را پایه ریزی و با عنوان تغییر در سبک و سیاق، برگزاری یوم الله 13 آبان را دستخوش تغییر و استحاله کنند.

این نمونه ای از صدها تفکر اصلاح طلبان و کرنش آن ها در برابر آمریکا است.

استکبارستیزی امام و رهبری حضرت امام(ره) در طول مبارزه و حتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظام اسلامی که نظام استکبار جهانی تمام قد در برابر نهضت اسلامی ملت ایران قرار گرفت، آن را بزرگ ترین تهدید دانسته ابعاد و شاخصه های دکترین استکبارستیزی را تبیین کردند که مهم ترین آن ها را می توان الاهی بودن سازش ناپذیر بودن، دائمی بودن، تهاجمی بودن، تکلیف گرایانه بودن، توده محور و مستضعف محور بودن، برشمرد.

حضرت امام(ره) در این باره فرمودند: ما می گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست.

و تا مبارزه هست، ما هستیم.

6 همچنین در جایی دیگر از همان پیام، می فرمایند: ما درصدد خشکانیدن ریشه های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و کمونیزم در جهان هستیم.

ما تصمیم گرفته ایم، به لطف و عنایت خداوند بزرگ، نظام هایی را که بر این سه پایه استوار گردیده اند نابود کنیم؛ و نظام اسلام رسول اللَّه- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- را در جهان استکبار ترویج نماییم.

7 بنابراین، دلیل اصلیِ این که نمی توان با دشمنان کافر دوستی کرد این است که آن ها نسبت به خدا و رسول، کافر هستند.

از این رو مشکل استکبار با ما، در لحن قول نیست.

این یک تصور اشتباه است که گمان کنیم اگر در مقابل دشمن، نرمی به خرج دهیم آن ها هم کوتاه می آیند.

آن ها از اساس با ما دشمن هستند و این دشمنی به خاطر عقاید ماست.

به فرموده حضرت امام(ره) آن ها دوست دارند که ما از تمام هویت اسلامی خود دست برداریم.

حضرت امام(ره)، بنابر آیات و روایات متعددی که در نفی پذیرش ولایت کفار و مستکبر آمده، آن هایی را که به دنبال مذاکره و کنار آمدن با دشمنان خدا هستند، خائن معرفی می کند.

ایشان با صراحت در نفی هرگونه سازش با استکبار جهانی فریاد برمی آورد: کسی تصور نکند که ما راه سازش با جهانخواران را نمی دانیم، ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند!.

اگر بندبند استخوان های مان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند، هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.

8 به واقع، بنابر جهان بینی الاهی حضرت امام(ره) در نظام سلسله مراتبی که نظام سلطه ایجاد کرده است، یا بایستی غلام حلقه به گوش بود و از خود هویت و باور مستقلی نداشت و همواره در خوف و رجا زندگی کرد و یا آن که راه عزت و مقاومت و ایستادگی را برگزید و به مبارزه با استکبار جهانی روی آورد تا با نابودی آن صلح، امنیت و آرامش را به جهان باز گرداند.

حضرت امام(ره) راه دوم را به ملت ایران پیشنهاد کرد که مورد انتخاب ایشان قرار گرفت.

از این رو باید فرهنگ استکبارستیزی و دشمن شناسی و داشتن خودباوری و استقلال را که برگرفته از اندیشه امام راحل است، سرلوحه افکار و اعمالمان قرار دهیم و همواره درصدد دفاع از شرف و اقتدار ملی خود باشیم و بر سخن هوشمندانه و جهت بخش مقام معظم رهبری در این باره تاکید ورزیم که فرمود: هر ملتی اگر تسلیم سلطه قدرت های بزرگ عالم شد، از دست رفته است؛ هر ملتی اگر حاضر شد از شرف ملی، اقتدار ملی و اراده ملی خود چشم بپوشد، در ورطه بی پایان وادی ای که آخر آن معلوم نیست لغزیده است.

رهبرمعظم انقلاب در ادامه مسیر تفکرات استکبارستیزی امام راحل(ره)، همیشه بر این اصل پافشاری کرده اند و می فرمایند: .

در مقابل دشمن مستکبر نباید کوتاه آمد بلکه باید نظام اسلامی به حدی از اقتدار، استحکام و مصونیت برسد که دشمنان احساس کنند کاری از دست آن ها برنمی آید.

9 ایشان ضمن تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ دوری از استکبار فرمودند: .

فرهنگ دوری از سلطه استکبار، استکبارستیزی، میل به استقلال و در دست داشتن سرنوشت خود، در دل های این مردم رسوخ پیدا کرده است.

آن ها از این ناراحتند.

آن ها ملتی را می خواهند که مثل برّه رامی آن جا قرار گیرد، این ها هم رژیمی را بر او تحمیل کنند، یا از آن سوی مرزها به او دیکته نمایند؛ آن ملت هم بی هیچ مقاومتی آن ها را انجام دهد و آن راه را برود.

ملت بیدار، ملت هوشیار، ملت آگاه به مسایل سیاسی، ملتی که اگر مسؤولانش هم بخواهند برخلاف این خطّ مستقیم حرکتی بکنند، اعتراض خواهد کرد؛ این گونه ملتی را این ها دوست ندارند.

10 از این رو اگر می بینیم باراک اوباما رییس جمهور وقت آمریکا برای ملت ما پیام تبریک سال نو می فرستد، از این روست که آمریکا از اقدام سخت علیه ما ناامید شده و الا اگر دستش به ما برسد، به بدترین شکل ممکن با ما دشمنی خواهد کرد.

این واقعیتی است که قرآن به ما تذکر می دهد و تجربه تاریخی هم گواه آن است.

آن موقع که آمریکا در ایران نفوذ داشت، به راحتی کودتا می کرد، برای سرکوب نهضت انقلابی به رژیم طاغوتی یاری می رساند و بعد از انقلاب هم هرجا که توانسته با کمک به صدام یا وضع تحریم و کمک به منافقین و.

با ملت ایران دشمنی کرده.

تمام تلاش های استکبار برای این است که از هویت اسلامی خود دست بکشیم.

در این راه اگر بتوانند تجاوز نظامی می کنند و اگر نتوانند از راه های فرهنگی و سیاسی دنبال نفوذ در کشور هستند تا روح انقلابی ما را استحاله دهند.

پس هر قدم که از خود سستی نشان دهیم و از مواضع اصولی و اسلامی خویش کوتاه بیاییم، آن ها برای تعرض جرأت بیش تری می یابند.

پی نوشت ها 1.

انما السبیل علی الذین یظلمون الناس ؛ شوری، 42.

2.

و لقد بعثنا فی کل امه رسولا ان اعبدوا الله و اجتنبوا الطاغوت ؛ نحل، 36.

3.

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، منوچهر محمدی، نشر دادگستر، 1377، ص 33.

4.

اندیشه های فقهی ـ سیاسی امام خمینی(ره)، کاظم قاضی زاده، 1377، ص 609.

5.

http://ghanoondaily.

ir/News/63918 6.

صحیفه نور، ج21 ص88 .

7.

همان، ص81.

8.

سخنرانی مورخ 13/4/1367.

9.

دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان مورخ 7/6/1387.

10.

دیدار با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت یوم اللَّه سیزده آبان، 1376.

نویسنده: هادی مجیدی فصلنامه فرهنگ پویا شماره 34 انتهای متن/ http://fna.

ir/9zr75c نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: آمریکا - اسلام - مرگ بر آمریکا - اسلامی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - ایران - سیاسی - مردم - فرهنگ - نظام - مبارزه - جمهوری - هایی - جهان - کشور - ایالات متحده - مردم آمریکا - جامعه - محروم - بین المللی - دولت - اقتصادی - کارانه - امروزی - اقلیت - اصلاح - جهانی - ترجمه - همراه

آخرین اخبار سرویس:
علی احمدی خواه از این مسیر حج رفتن حرام است

شرایط درخواست تامین خواسته چیست ؟

بازنگری مفاهیم قابل تأمل اندیشه های محمد قطب در پرتو سلفی گری اعتدالی و اعتزال نوین - بخش اول محورهای اصلی در اندیشه محمد قطب

تصویر متفاوت از سردار سلیمانی در سوریه

خوراک فکری جامعه از طریق انتشار سبک زندگی اهل بیت (ع) فراهم شود

آیت مولایی‏ اقتصادی سازی ابزارهای مقابله با آثار جانبی در قانون مدیریت پسماندها ‏

تصاویر دیدنی هفته از حیات وحش

عکس/ اعلامیه فوت زوج کرمانشاهی

قدردانی آیت الله جنتی از خدمت رسانی به زائران پیاده رضوی

سید محمود طیب حسینی نسبت استعمال لفظ در بیش از یک معنا با معانی باطنی قرآن

هیلاری کلینتون آنچه اتفاق افتاد را منتشر کرد

بیش از یک هزار طلبه آموزش کمک رسانی در حوادث غیرمترقبه خواهند دید

تصاویر/ تشییع شهید حبیب الله اسلامی در بیله سوار

معرفی زن نه شرقی و نه غربی در هشتاد کشور جهان

عبدالسلام امامی‎; ‎حسین صابری‎; ‎سید محمدتقی قبولی درافشان ‏ نقد و تحلیل ادله انسداد و انفتاح باب اجتهاد

فوری ... / پزشک مرحوم کیارستمی به پرداخت دیه محکوم شد !

عکس/ نماز اول وقت امدادگران

اخلاق «سجاد» روس ها را هم جذب کرده بود

وزیر کشور: ساخت مسکن موقت زلزله زدگان آغاز شد / ظرف یک ماه آینده ساخت مساکن دائمی شروع می شود

طلاب حوزه علمیه قم برای کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه عازم شدند

همراهی با زلزله زدگان از وظایف روحانیت است

نیازمند حضور نماینده حوزه های علمیه در ستاد بحران کشور هستیم/ مرکز خدمات آماده پشتیانی از طلاب آسیب دیده است

براساس رای قاضی، پزشک مرحوم کیارستمی محکوم شد

خدمات رسانی 24 ساعته اداره تبلیغات اسلامی سرپل ذهاب به زلزله زدگان

فوت دو تن از طلاب اهل سنت در زلزله اخیر غرب کشور

امین فائضی عزاداری شب شهادت امام رضا(ع) در حرم شاهچراغ(ع)

عباس علیپور، مژگان بایندور نصرالله بگلو مدیریت پایدار گردشگری

العبادی کارت گرفت/ انتخابات پارلمانی در موعد مقرر برگزار خواهد شد

قطع پای یکی از طلاب در زلزله اخیر غرب کشور/ طلبه مصدوم به تهران منتقل شده است

آخرین تغییرات آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

طلاب حوزه علمیه قم برای کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه عازم شدند

ناپولی 2-1 میلان / ویدئو

تخریب منزل قریب به 250 نفر از طلاب شیعه و اهل سنت در زلزله غرب کشور

راه اندازی ستاد حوزوی حوادث غیرمترقبه در نخستین ساعات زلزله در قم/ اکثر مصوبات این ستاد انجام شده است

برگزاری مراسم شب شهادت امام رضا(ع) در مینسک

فیلم/ مرثیه سرایی شب شهادت امام رضا(ع)

دفتر خبرگزاری دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می شود

داستان 1128 کانتینر در بندر شهیدرجایی

علی پور: زلزله زدگان نیازمند وسایل گرمازا هستند

تصاویر/ یادواره شهید مهدی زین الدین، سرداران و 6000 شهید استان قم

جلسه ستاد حوزوی حوادث غیرمترقبه استان کرمانشاه برگزار شد

ساخت مسکن موقت زلزله زدگان آغاز شد/ظرف یک ماه آینده ساخت مساکن دائمی شروع می شود

تصاویری از حرم حضرت معصومه(س) در شب شهادت امام رضا(ع)

امام رضا علیه السلام احیاکننده آموزه امامت

زندگینامه شمس الشموس امام رضا (علیه السلام)

تصاویر/ تشییع پیکر شهید قاسم حسن پور پس از 30 سال

شیعه در جهان مدیون امام رضا (ع) است

وظیفه رادیو و تلویزیون در زلزله چیست؟

تشییع شهید حبیب الله اسلامی در بیله سوار

دهلی نو/عزاداری روزهای پایان ماه صفر

جری آدامز در سال 2018 از رهبری شین فین کناره گیری می کند

زیارت؛ تجدید بیعت امّت با امام/ چرا وهابیّت، زیارت را شرک می دانند

آغاز ساخت مساکن موقت زلزله زدگان/ بنیاد مسکن ظرف یک ماه آینده ساخت مساکن دائمی را شروع می کند

کیفیت مشارکت مردم در تشکیل حکومت موعود

فضیلت انتظار و ثواب منتظر

نماینده اراک تاکید کرد: لزوم استفاده از ظرفیت های گسترده وقف در پیشبرد اقتصاد مقاومتی

تصاویر/ مناطق زلزله زده غرب کشور

قوچان نژاد مصدوم شد + عکس

ایرج قاسمی، احمد پوراحمد، حسین حاتمی نژاد مخاطره های بافت فرسوده شهر تهران از دیدگاه کنشگران عادی

سلام بر تو ای امام رئوف...

امام رضا(ع) رمز ائتلاف و وحدت جامعه اسلامی است

پنجمین نوزاد در سرپل ذهاب به دنیا آمد/عکس

نخستین زن مدیر در جهاد کشاورزی استان اردبیل

هتک حرمت حرم عبدالعظیم حسنی/ لباس شخصی ها با وحشی گری برای بست شکنی آمدند + فیلم و تصاویر

پیروزی المپیاکوس با انصاری فرد

علی پور: زلزله زدگان نیازمند وسایل گرمازا هستند

سهم گروهای جهادی در امدادرسانی به زلزله زدگان

چرا امام رضا (ع) لقب عالم آل محمد (ص) را گرفتند؟

استفاده از Waze در ایران ممنوع شد

حذف یارانه ثروتمندان در دستور کار دولت و مجلس

سیره ارتباطی امام رضا (ع) از مدینه تا مرو

تدوین 80 برنامه سپاه آستارا در هفته بسیج

آقایان در همایش ها مثل مجالس ترحیم، فاتحه ی شهرستان را می خوانند

پست اینستاگرامی مهدی طارمی در شب شهادت امام رضا (علیه السلام) + عکس

حسین قافی‎; ‎سید حسن وحدتی شبیری ‏ بررسی فقهی انتخاب قانون حاکم بر قرارداد توسط متعاقدین در حقوق بین الملل خصوصی

بهترین سرعت برای رانندگی در اتوبان

شیعیان و ایرانیان مقیم پاکستان در سوگ پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) عزاداری کردند

استاندار آذربایجان شرقی : مشکلات کتابفروشان استان مورد بررسی قرار گیرد

آغاز فعالیت های گشت محله با همکاری بسیج در رامسر/ بسیج و سپاه در کنار مردم هستند

ارسال اولین محموله کمک های مردمی تنکابن به کرمانشاه/ کمک 270 میلیون ریالی تنکابنی ها

فال روزانه یکشنبه 28 آبان 1396

تصاویر/ مراسم عزاداری شب شهادت امام رضا (ع) با سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی

حاکم شدن منطق شهادت در منطقه علت شکست استکبار و ایادی تکفیری آن است

خطبه خوانی خادمان آستان کریمه اهل بیت (س) در شب شهادت امام رضا(ع)

تنابنده: نقد من به مسکن مهر سازنده بود دلواپسان کج برداشت کردند

تصاویری از حضور رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی

بازتاب گسترده سخنرانی دکتر ولایتی در رسانه های بین المللی+تصاویر

دعای پایان ماه صفر

اظهارات تکان دهنده یک عضو سازمان نظام مهندسی

برپایی 6 بیمارستان صحرایی و تخصصی در مناطق زلزله زده

آدم فاسد چه اصلاح طلب چه اصولگرا حتما باید حذف شود/ نگاه اصلاح طلبانه نجفی قابل دفاع است

33 سال پیش در چنین روزی اخراج 56 ایرانی دیگر از کویت

ارسال هوایی چهارمین محموله کمکهای مردم هرمزگان به زلزله زدگان کرمانشاه

از چاووش خوانی تا پیاده روی زائران عاشق حرم یار

مشهد/خطبه خوانی شب شهادت امام رضا (ع)

گزارش تصویری : مراسم عزاداری شب شهادت امام رضا (ع) با سخنرانی حضرت آیت الله جوادی آملی

ترتیل صفحه 228 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+دریافت

لغو سفر رییس جمهور به مشهد

محمود واعظی درگذشت پدر سخنگوی وزارت امور خارجه را تسلیت گفت

5 روایت خواندنی از زندگی امام رضا علیه السلام

رییسی: دشمنان نمی خواهند جامعه ما پیشرفت کند

صوت/ میهمان امام رضا علیه السلام

کنایه انتقادی مشاور روحانی

عکس/ نماز اول وقت امدادگران

10 حرکت برتر NBA در شب گذشته

زمان ثبت نام آزمون دکتری 97 اعلام شد

ارسال هوایی چهارمین محموله کمکهای مردم هرمزگان به زلزله زدگان کرمانشاه

10 ویژگی انتقاد سازنده را بشناسید

نوبخت با مراجع تقلید دیدار می کند

سلیمی: بهترین راه مقابله با تفرقه هم‎اندیشی‎های مشترک بین علمای شیعه و سنی است

کار ارزشمند کارکنان بیمه سلامت برای زلزله زدگان

محمود واعظی درگذشت پدر سخنگوی وزارت امور خارجه را تسلیت گفت

دریافت کمک های نقدی وغیرنقدی توسط نمایندگان آیت الله امجد برای زلزله زدگان کرمانشاه

ویدیو کلیپ گنبد طلایی به نام امام رضا (ع)

نماینده رشت: مردم از کمک های موردی و انفرادی به زلزله زدگان خودداری کنند

مرعشی:آدم فاسد چه اصلاح طلب چه اصولگرا باید حذف شود

سردار نقدی: ملتی که شهادت دارد، اسارت و بندگی ندارد

سردار نقدی: تهدیدهای آمریکا نشان دهنده عجز آن است

پست اینستاگرامی مرضیه برومند درباره زلزله غرب کشور/ عکس

فال روزانه یکشنبه 28 آبان 1396

مرعشی: قرار است ما نگاه اصلاح طلبانه داشته باشیم /آدم فاسد چه اصلاح طلب چه اصولگرا حتما باید حذف شود

ویژگی های امام رضا(ع) و سخن با کارگزارانی که اجرت کارگر را از اول با او قرارداد نمی بندند

احترام برومند: چرا روحیه مردم را تضعیف می کنید؟

اظهارات تکان دهنده یک عضو سازمان نظام مهندسی

بیست و چهارمین یادواره شهید زین الدین و 6 هزار شهید استان قم برگزار شد

همایش «خورشید هشتم» در آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد

سردار نقدی: ملتی که شهادت دارد، اسارت و بندگی ندارد

برگزاری مراسم خطبه‎خوانی در حرم حضرت موسی مبرقع(ع)

مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) با حضور خدام رضوی در 2 بقعه ناحیه یک

مراسم خطبه خوانی شب شهادت امام رضا (ع) در حرم رضوی

قدردانی آیت الله جنتی از خدمت رسانی به زائران پیاده رضوی

گلایه فریدون آسرایی از نون به نرخ روز خواران!

چگونه می توان کودکان زلزله کرمانشاه را به فرزندخواندگی گرفت؟!

اولین تصویر از حوزه علمیه تخریب شده در زلزله

 عزاداری خادمان حرم رضوی در شب شهادت امام رضا (ع) +تصاویر

ملت ایران راه ایستادگی شهیدان را تا زمان ظهور ادامه می دهند

بیست و چهارمین یادواره شهید زین الدین و 6 هزار شهید استان قم برگزار شد

دنیای خاکستری

توسط نیروی زمینی سپاه صورت گرفت برپایی 6 بیمارستان صحرایی و تخصصی در مناطق زلزله زده کرمانشاه

عکس/ فراخوان دژاگه برای کمک به زلزله زدگان

ملت ایران راه ایستادگی شهیدان را تا زمان ظهور ادامه می دهند

108 عنوان برنامه هفته بسیج در شهرستان نهبندان اجرا می شود

همکاری های منطقه ای و بین المللی یکی از اساسی ترین پایه های مبارزه با مواد مخدر است

تسلیت همتایان قرقیزستانی و بلاروسی «لاریجانی» در پی حادثه زلزله

آواربرداری درمناطق زلزله زده کرمانشاه با 1000 دستگاه ادوات مهندسی/سپاه روزانه هزاران پرس غذای گرم برای زلزله زدگان تهیه و توزیع می کند

زمان و مکان سومین دور گفت وگوهای عالی رتبه سیاسی ایران و اتحادیه اروپا

هشدار فلسطین به امریکا

چرا زیاد غر می زنیم؟

واعظی درگذشت پدر سخنگوی وزارت خارجه را تسلیت گفت

حجت الاسلام رفیعی: اصلاح باورها یکی از اساسی ترین اصلاحات جامعه از منظر امام رضا(ع) است

فرمانده سپاه استان اردبیل: ایران اسلامی پرچم دار استکبارستیزی در جهان است/ همدلی مثال زدنی ایران و عراق در پیاده روی اربعین

پنجمین نوزاد در سرپل ذهاب به دنیا آمد/عکس

سپاه و ارتش در خدمت رسانی به مردم زلزله زده ید واحده هستند

آمریکا کمک های مالی به زلزله زدگان را بلوکه کرد؛ اصلاح طلبان سانسور کردند

دختر هندی لقب ملکه زیبایی جهان را از آن خود کرد + عکس

اژدها را قورت بده؛ نقد بازی Total War Warhammer II

سوء استفاده بی بی سی از زلزله کرمانشاه

پیش بینی پرداخت غرامت توسط توتال با فسخ قرارداد

آدم فاسد چه اصلاح طلب چه اصولگرا حتما باید حذف شود/ نگاه اصلاح طلبانه نجفی قابل دفاع است

مشهد/خطبه خوانی شب شهادت امام رضا (ع)

هشدار به یک «دوست»

ایرانی که لقب «مستر کامپیوتر» گرفت + تصویر و فیلم تشییع

نیمی از امامزادگان کشور درآمد ندارند

کاروان ماشین آلات عمرانی آذربایجان غربی به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند

آیین سنتی خطبه خوانی شب شهادت امام رضا(ع) در بارگاه رضوی برپا شد

واعظی درگذشت پدر سخنگوی وزارت خارجه را تسلیت گفت

لزوم ترویج فرهنگ وقف در جامعه

تشییع پیکر شهید «حسن نیرپور» در سلماس + عکس

به زیر سلطه نرفتن ظرافت حسن است

چرا وهابیّت زیارت را شرک می دانند؟

آسیبی به یادمان های دفاع مقدس وارد نشده

پرسپولیس در آستانه یک اتفاق بزرگ!

بابک جهانبخش در حال فکر کردن به زندگی!

خبرنگار اعلام الحربی به شهادت رسید

بهترین راه مقابله با تفرقه هم‎اندیشی‎های مشترک بین علمای شیعه و سنی است

جنگ افروزان در سوریه و منطقه از نفس افتاده اند

سنت حسنه وقف از ملزومات توسعه و پیشرفت تمدن اسلامی است

داستان 1128 کانتینر در بندر شهیدرجایی

اطلاع رسانی دقیق عملکرد اوقاف مردم را با وقف بیشتر آشنا می کند

پیمانکاران ساختمان های بدون استحکام بازخواست شوند

ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ها ناشناخته است

سردار نقدی: تهدیدهای آمریکا نشان دهنده عجز آن است

مراسم سوگواری شهادت امام رضا(ع)در دفتر حضرت آیت الله روحانی برگزار می شود

اطلاع رسانی دقیق عملکرد اوقاف مردم را با وقف بیشتر آشنا می کند

سردار پاکپور: سپاه روزانه هزاران پرس غذای گرم برای زلزله زدگان تهیه و توزیع می کند

تأکید رییس مجلس شورای اسلامی بر اجرای طرح توسعه حرم امام زاده موسی مبرقع(ع)

در پاریس معترضان علیه سیاست های مکرون تجمع کردند

علت ازدواج امام حسن (ع) بادختر دشمن خود چه بود؟

هیلاری کلینتن: پوتین تهدید برای امنیت ملی امریکا است

شب شهادت امام رضا(ع) هیئت کجا برویم؟

فرماندهی که ظهر عاشورا کربلایی شد

حیات طیبه امام رضا(ع)، مصداق بارز کوثر قرآنی است

نظر نماینده مجلس آمریکا درباره حمله عربستان به ایران

طرح | رهبر انقلاب: خادمی امام رضا(ع) افتخار من است

یک افسر پولیس افغانستان، دو تن را با تفنگچه در داخل دادگاه کشت

برگزاری کنگره ملی 12000 شهید آذربایجان غربی در ارومیه

مراسم خطبه خوانی در حرم نوه بلافصل امام رضا(ع)

جک استراو: عربستان مستبدترین کشور دنیاست

گزارش مهرعلیزاده از ارسال کمک های استان اصفهان به مناطق زلزله زده

قول مساعد بهزیستی فارس برای تجهیز مرکز جامع توانبخشی لامرد

خشم مدعیان اصلاح طلبی از خشم مقدس مردم از استکبار

خشم مدعیان اصلاح طلبی از خشم مقدس مردم از استکبار