مطالب مرتبط:
میرزا کوچک خان نماد مبارزه با استکبار بود
نقد و بررسی برنامه سمت خدا در قم
کسب روزی حلال در سیره پیامبر خدا (ص)
شرح لحظه های پایان انتظار 30 ساله خانواده یک شهید/ معامله با خدا، حسرت ندارد
برگزاری همایش شهیدشناسی «حجت خدا» دردانشگاه آزاد اسلامی واحدخرم آباد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 آبان 1396 ساعت 01:412017-11-14سياسي

نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار


همه ی پیغمبران که مبعوث شدند، در مقابلشان مستکبرینی داشتند.

قرآن را ملاحظه کنید؛ یکی از بخشهای بسیار جالب و پرجاذبه ی قرآن، بخش مبارزه ی پیغمبران با مستکبرین است.

- همه ی پیغمبران که مبعوث شدند، در مقابلشان مستکبرینی داشتند.

قرآن را ملاحظه کنید؛ یکی از بخشهای بسیار جالب و پرجاذبه ی قرآن، بخش مبارزه ی پیغمبران با مستکبرین است.

زمان آنان بدون استثنا، با پیروزی پیغمبران تمام میشود - بدون استثنا، نگاه کنید - البته ممکن است آن پیغمبر، در وسط راه شهید شود، یا از دنیا برود؛ ولی جبهه ی پیغمبر، بر جبهه ی دشمنان پیغمبر، بدون استثنا پیروز شده است.

هر چه تاریخ را نگاه می کنید، این گونه است.

قرآن را نگاه کنید، انا لننصر رسلنا ؛ اصلاً نصرت، متعلّق به پیغمبران است.

یکی از بحثها همین است که مستکبرینی که در مقابل پیغمبران قرار داشتند، اوّل کاری که کردند، با چشم تحقیر به آنان نگریستند و مسخره کردند.

خدای متعال به پیغمبر ما میفرماید: و لقد استهزئ برسل من قبلک فحاق بالذین سخروا منهم ما کانوا به یستهزؤن ؛ به عنوان تسلاّ میگوید - یعنی ای عزیز ما، ای پیامبر ما، اگر میبینی تو را استهزا، مسخره و توهین میکنند، یا دست کم میگیرند، سعی دارند که روحیه ی پیروان تو را با این توهینها تضعیف کنند، تعجّب نکن؛ همه ی پیغمبران همین طور بودند.

بیانات در خطبه های نماز جمعه تهران 12/1/1375 امام، مؤمن به وعده خدا در مقابل وعده استکبار یکی از اصول امام اتّکال به کمک الهی، اعتماد به صدق وعده ی الهی، و نقطه ی مقابل، بی اعتمادی به قدرت های مستکبر و زورگوی جهانی است؛ این یکی از اجزاء مکتب امام است.

اتّکال به قدرت الهی؛ خدای متعال وعده داده است به مؤمنین؛ و کسانی که این وعده را باور ندارند در کلام خودِ خداوند لعن شده اند: وَ لَعنَهُمُ اللَّه، وَ غَضِبَ اللهُ عَلَیهِم، آن کسانی که اَلظّآنّینَ بِاللهِ ظَنَّ السَّوءِ عَلَیهِم دائِرَه السَّوءِ وَ غَضِبَ اللهُ عَلَیهِم وَ لَعَنَهُم وَ اَعَدَّ لَهُم جَهَنَّمَ وَ سآءَت مَصیرًا .

اعتقاد به وعده ی الهی، به صدق وعده ی الهی - که فرموده است اِن تَنصُروا االلهَ یَنصُرکُم - یکی از ارکان تفکّر امام بزرگوار ما است؛ باید به این وعده اعتماد و اتّکال کرد.

نقطه ی مقابل، به دل خوش کُنَک های دشمنان، مستکبران، قدرت های جهانی، مطلقاً نباید اعتماد کرد؛ مخالفت استکبار با اسلام انقلابی دشمن و استکبار و کمپانی های نفت خوار و سرمایه داران استثمارگر عالم، از همین می ترسند.

اگر چیزی به نام اسلام باشد که به گاو و گوسفند و منافع آنها صدمه یی نزند، با آن هیچ مخالفتی ندارند.

با اسلامی که نفی قدرت های شیطانی و ظلم و تبعیض در آن نباشد، کسی مخالف نیست.

آنها با اسلامِ لااله الاالله مخالفند، با اسلامِ حمایت از انسان ها مخالفند، با اسلامِ مبارزه با ظلم و ستم و زورگویی و قلدری مخالفند، با اسلامی که وقتی قدرت پیدا میکند، دست سرمایه داران و زورگویان و مستشاران و مفتخوران و کرکسهایی که در این مملکت، بر سر مردار سفره ی شاهنشاهی نشسته بودند، قطع می کند، مخالفند.

وقتی در جمهوری اسلامی، منافعشان تهدید و قطع می شود، شرق و غرب دست به دست هم می دهند و متجاوز به ایران را مورد حمایت قرار می دهند.

بیانات در دیدار جمعی از آزادگان و مسئولان بنیاد مستضعفان و جانبازان 07/06/1396 استکبار، پنجه خشن زیر دستکش مخملین آن روز من در جمع آقایان محترمی گفتم، اینی که گفته می شود ما با قدرت های بزرگ یا با آمریکا تفاهم نداریم، اشتباه است.

عدم تفاهمی در کار نیست؛ آنها کاملاً ما را می شناسند، کما اینکه ما آنها را کاملاً می شناسیم.

ما طبیعت و خوی استکبار را می شناسیم؛ می دانیم که آنها زیر ظاهر مخملینی که بر روی پنجه های خشن خود، بر روی چنگال های خونین خود کشیده اند، چیست؛ این را ما می دانیم، می بینیم.

ما به ادکلن و کراوات و ظاهر شیک آقایان هرگز فریب نخورده ایم؛ باطنشان را دیده ایم.

خودشان هم باطنشان را نشان داده اند؛ در گوانتانامو، در ابوغریب، در عراق، در افغانستان، در این بمباران ها، در این زورگوییها، در این دخالت کردنِ در همه چیز، در این دسته بندی ها برای غارت ثروت حتّی از ملت های خودشان و نه از ملت های دیگر - ملت های دیگر که هستند.

آنها از ملت خودشان هم غارت می کنند.

کمپانی ها اینجوری اند.

خُلف وعده؛ خوی استکبار مذاکره، نشستن و گعده کردن و حرف زدن و گفت و شنود و خنده و شوخی که نیست، مذاکره یعنی یک چیزی بده، یک چیزی بگیر- و آنچه را باید بدهی از شما می گیرد، [امّا] آنچه را باید بدهد، به شما نمی دهد؛ زورگویی می کند؛ خب مستکبر یعنی همین، استکبار جهانی یعنی همین، یعنی زورگویی کردن، خودش را برتر دانستن، پایبند به حرف خود نبودن، خود را متعهّد ندانستن؛ این معنای استکبار است، وعده هایش را تخلّف می کند.

خب امام بزرگوار ما فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است؛ واقعاً این تعبیر، تعبیر فوق العاده ای است.

خدای متعال از قول شیطان نقل می کند که شیطان در قیامت به کسانی که از او متابعت کرده اند می گوید: اِنَّ اللهَ وَعَدَکُم وَعدَ الحَقِّ وَ وَعَدتُکُم فَاَخلَفتُکُم؛ شیطان به پیروان خودش می گوید خدا وعده ی رو راست درست به شما داده بود، شماها از وعده ی خدا پیروی نکردید، پابند نماندید؛ من وعده ی دروغی به شما دادم، شما دنبال من راه افتادید! من تخلّف وعده کردم، من وعده دادم به شما و تخلّف کردم؛ شیطان پیروان خودش را این جور در قیامت ملامت می کند.

بعد هم خدای متعال می فرماید از قول شیطان که به آن ها می گوید که فَلا تَلومونی وَلوموا اَنفُسَکُم ، من را ملامت نکنید، خودتان را ملامت کنید.

این عیناً امروز منطبق است با آمریکا.

جوسازی ضد مخالفان؛ تاکتیک استکبار یکی دیگر از تلاشهای استکبار - که جوانان عزیز، به این نکته توجّه داشته باشند جو سازی علیه کسی است که میخواهند او را از بین ببرند و از میدان خارج کنند.

این کار، علیه جمهوری اسلامی، در طول این هفده سال، به اشدّ وجهی انجام گرفته است.

واقعاً لازم است که جوانان و روشنفکران ما و کسانی که میخواهند در مسائل جهانی و سیاسی و مورد علاقه شان، روشن بینی پیدا کنند، باید به این نکته توجّه کنند.

امریکاییها، نه فقط نسبت به ایران، بلکه نسبت به هر دولتی که در هر گوشه از دنیا، آن را نپسندند، سیاستی دارند.

البته، دولتی مثل دولت جمهوری اسلامی است که با اصل وجودش مخالفند.

دولتی هم هست که فقط حرکتی از حرکتهای او و یک موضع گیریش را نمی پسندند.

این سیاست هم، مخصوص امریکاییها نیست.

همه قلدرهای دنیا، در دوران جدید ارتباطات و در عصر فنآوری مدرن، این سیاست را دارند؛ منتها امروز برای ما، امریکایی ها این موضع غیرشریف را اتّخاذ کرده اند.

مبارزه با استکبار، مبارزه همیشگی پس، مبارزه با استکبار، یک شعار همیشگی است.

منتها مطلب اساسی این است که یک ملت هوشمند، همیشه برخورد با شعارها را درست انتخاب میکند.

یک وقت، انسان فقط شعاری را دائماً بر زبان جاری و تکرار میکند؛ این کارِ زیادی نیست.

یک وقت، شعار را میشکافد، در آن تعمّق میکند و بر اساس آن، کار انجام میدهد؛ این درست است.

در شعار مبارزه با استکبار - که امروز گفتم تجسّم استکبار، دولتِ متجاوز امریکاست - خود امریکاییها و دولتمردان امریکایی، از اوّل انقلاب تا به حال، راههایی را طی کردند، برای این که این شعار را از فضای کشور ایران بزدایند.

چرا؟ چون تا این شعار وجود دارد، تا ذهن مردم از مرگ بر امریکا پُر است، تسلّط دوباره امریکا بر این کشور و منابع آن، ممکن نیست.

تنبلی و بی سوادی خواست استکبار استکبار می خواهد در داخل کشور، تنبلی و بیکارگی باشد، سازندگی و ابتکار و اصلاح امور اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی مردم نباشد.

استکبار می خواهد پیشرفت علم و دانش در کشور نباشد، تحقیقات نباشد، کلاسِ درس نباشد.

بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان و دانش آموزان 09/08/1375 توسعه تقلب و فریب جرم استبکار بزرگترین جرائم استکبار جهانی این است که دروغگویی، فریب، تقلب و باطل گرایی را، با رفتار خود در دنیا توسعه و رشد می دهد و ترویج می کند.

بیانات در دیدار کارگزاران نظام 19/09/1375 وحدت، توصیه قرآن برای مقابله با استکبار استکبار، در انقلاب عظیم اسلامیِ ملت ما، از اسلام سیلی خورده است.

لذاست که مستکبرین می خواهند امّت را با یکدیگر دشمن کنند.

من به ملت عزیز خودمان و به دیگر ملتهای مسلمان در همه جای عالم و در همه ی اقطاری که مسلمانی در آن جاها زندگی می کند و کلاًّ به همه ی مسلمین عرض می کنم: بیایید به این توصیه ی الهی گوش فرا دهید که قرآن فریاد می زند: و اعتصموا بحبل اللَّه جمیعاً و لا تفرقوا امریکا می خواهد امّت اسلامی با هم دشمن باشند.

شما بیایید با ایجاد وحدت، بینی مستکبرِ تفرقه طلب را به خاک بمالید و نگذارید دشمن خشنود شود.

بیانات در خطبه های نماز عید فطر 11/12/1373 عزت، میوه ایستادگی در برابر استکبار ملت ایران، اگر می خواهد راه عزّت ، پیشرفت، توسعه، سازندگی و رفاه زندگی را ادامه دهد و به نتیجه برساند، باید به استقامت و ایستادگی در مقابل دشمنان و استکبار بپردازد.

بیانات در اجتماع زائران مرقد امام خمینی(ره) 14/03/1375 فصلنامه فرهنگ پویا شماره 34 انتهای متن/ http://fna.

ir/9zqzfm نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: وعده - خطبه های نماز جمعه تهران - قرآن - مبارزه - خطبه های نماز جمعه - امام - اسلام - نماز جمعه تهران - جهانی - نماز جمعه - جالب - جبهه - اعتمادی - سرمایه - اسلامی - گوسفند - تهران - تاریخ - شهید - جمعه - نماز

آخرین اخبار سرویس:
خواب نماینده پارلمان انگلیس در مجلس

واقعا این خانه «نیما یوشیج» است؟/ عکس

توهین بیشرمانه «آمدنیوز» به شهید حججی ! + عکس

طرح های 3 ارگان نظامی برای ارتقا توان دفاعی

غلامرضا شمس مورکانی، حامد عباسی کسانی آسیب شناسی و اثربخشی انتقال آموزش به محیط کار

آسیب شناسی فراجناحی ناآرامی ها/بازدید از اوین، گذر از ابهامات/نشانه های 2 بیماری مزمن بودجه ای/چند پیشنهاد برای فقر زدایی/آینده سیاسی احتمالی جهانگیری

محمد عجم منازعه صحرای غربی و کشمیر در پرتو حق تعیین سرنوشت‎

میرابراهیم صدیق، ناصر مولایی نقش دموکراسی خواهی و گروه های تحول طلب در انقلاب 2011 مصر‎

مردم ایران با نظام ولایت فقیه پیوند خورده اند

توافق ترکمنستان و پاکستان برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه های اقتصادی و فناوری اطلاعات

عکس جدید احسان علیخانی با تیپی متفاوت

از تحریم تا شکنجه عکس العمل بعثی ها در مقابله با پیروزی رزمندگان

نجمه احمدآبادی آرانی، مهران فرج الهی، علی عبداله یار تبیین دلالت های اندیشه ریزوماتیک ژیل دلوز با نظر به کاربرد آن در بهبود خلاقیت نظام آموزشی ایران

نوبخت: در کشور انسان هایی را داریم که زندگی شان نمی گذرد

نجات یک اعدامی با کمک محسن چاوشی + فیلم

کیومرث کلانتری, رضا رضایی, جواد مصلحی آگاهی و توجه در رکن روانی قتل عمدی در نظام حقوقی ایران و آمریکا

نکاتی برای پوشیدن کت چرم زنانه

6 نشانه که همسرتان به اجبار عاشق شماست!!

5 فعالیت که از زوال عقل جلوگیری می کند

توصیه های تغذیه ای برای ایام نوروز

سریال عجیب در پرسپولیس/ متهم گریخت!

"خدا" واژه ای که میان زندگیمان گمش کرده ایم

صدور کیفرخواست سارقان مسلح طلافروشی گچساران

بدترین مکان زمین از زبان امام علی(ع)

تلنگر بهلول به هارون و قدرت دنیوی او

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 26 دی

زندگی روزمره در جزیره هرمز

مهدی عبادی، علی بیات، حسن حضرتی مدرسیان و رویارویی عثمانی ـ مملوکی

زیباترین حکایت های کوتاه و پندآموز

برخی از مدارس علمیه ایلام استیجاری هستند/ نیازمند موقوفات در استان هستیم

مسلمان: دایی کمال ایشالا با قدرت میای+عکس

مجید قاسمی ، کیوان صالحی بازنمایی موانع و چالش های رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی جدیدالاستخدام

همایش نکوداشت سالروز« آذری های مسلمان جهان » در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل به مناسبت 19 ژانویه: 19ژانویه سالروز بازیابی هویت اسلامی آذربایجان است

دیدار نماینده رهبری در سوریه با رییس عالی کلیسای مسیحی ارتدوکس

فرار محمدرضا پهلوی به روایت تصویر

محمد تقی زاده انصاری تحول سیاست خاورمیانه ای هند در پرتو استراتژی نگاه به غرب‎

وزیر فرهنگ: امیدواریم جدول 17 به لایحه بودجه برنگردد/ تا الان فشاری وجود ندارد

هجوم مدعیان اخلاق به روحانی با استناد به تحریف خودساخته

ربات های خبرنگار؛ تهدید یا فرصت برای آینده حرفه خبرنگاری؟!

انتقاد شدید شاهین صمدپور از ضعف اطلاع رسانی در ماجرای سانچی+فیلم

خداحافظی یاران عرفات با شاخه زیتون

سید اسماعیل هاشمی، سمیرا شایان امین، علیرضا حاجی یخچالی، عبدالزهرا نعامی تاثیر آموزش فرآیند حل مساله خلاق بر خلاقیت و نوآوری کارکنان

کتاب روابط دیپلماتیک جمهوری دموکراتیک آذربایجان و ایران منتشر شد

بزرگ ترین محموله کوکایین در سریلانکا به آتش کشیده شد +تصاویر

وقوع آتش سوزی مهیب در پاریس

خلأ آموزشِ مطلوب پژوهشگری در حوزه را پر کنیم

آیت الله سید حسن عاملی در نشست تخصصی 19 ژانویه: ما برای صیانت از تاریخ و هویت واقعی وارد مقوله 19 ژانویه شده ایم.

جدی ترین چالش شهرداری ها کمبود منابع مالی است

اولویت کارگروه دستمزد شورای عالی کار اعلام شد

نشست تخصصی 19 ژانویه " روز آذری های مسلمان جهان" در تبریز برگزار شد

شعبده بازی جدید ترامپ!

پدیده برهنگی آسیب بزرگی به جامعه بشری وارد می کند

کاظم مجتبایی ,اسکندر مومنی ,محمدعلی عامری‎ ‎ راهبردهای انتظامی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در زمینه ارتقای نظم و امنیت عمومی

هم افزایی و اتحاد جهان اسلام از طریق نشست بین المجالس اسلامی

آتش سوزی سوپر مارکت 6 طبقه در چین+فیلم

این پسره نماز نمی خونه... !

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

محمد امیر احمدزاده، مائده بایرام دانش کشاورزی در اندلس بر مبنای الفلاحه الاندلسیه ابن عوّام

خبر بد قدرت تفکر منطقی را از انسان می گیرد

هفت ویژگی افرادی که ذهن قوی دارند

رهبر معظم انقلاب: قدس بلاشک پایتخت فلسطین است / خواب پریشان چینی ها برای ایران / پیشروی بازار مسکن بدون جهش قیمت

وداع با دریادلان گیلانی

کمک 65 میلیون دلاری امریکا به پناهجویان فلسطینی تعلیق شد

قدس بلاشک پایتخت فلسطین است +عکس نوشت

گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره اغتشاشات اخیر

آثار به جامانده از انفجار بر کشتی کریستال + عکس

به یاد دریانوردان کشتی سانچی + تصاویر

سمیه شالچی، مرضیه شجاعی، حمیدرضا فرهنگی بازسازی شهری، تصویر تهران و تجربه بیگانگی

دریافت عوارض در آزادراه قزوین-زنجان ممنوع شد

عباسعلی رهبر، بیژن کیانی شاهوندی بررسی نسبت اخلاق و سیاست در رویکرد تطبیقی دانشمندان غربی و مسلمان

استاد مکتب نجف اشرف: طبیعات فلسفه از زمره خرافات است/ با تحصیل آن مخالفم

لابی بس است/در انتظار طرح تحقیق و تفحص از شهرداری دوران قالیباف و اجرای عدالت

لابی بس است؛ در انتظار طرح تحقیق و تفحص از شهرداری دوران قالیباف و اجرای عدالت

ادای احترام به جانباختگان نفتکش سانچی

گفت و گوی تلفنی پنس و اشرف غنی/حمایت از اصلاحات سیاسی

تصاویری از حال و هوای این روزهای آرامگاه شهید حججی

چرا وزیر نفت مسئول پیگیری «سانچی» نشد؟

عرصه ی هنر، عرصه ی اتحاد و همدلی است

مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟

خدایا از تو می خواهم که مرا از سربازان امام زمان (عج) قرار دهی

پیکرم برنگشت دنبال آن نگردید

عروس های یونانی و یک رسم جالب برای دوستان مجردشان

کاوه رضایی مقابل کلوب بروژ بازی می کند

سرداری که به خانه ای زیر پونز نقشه رضایت داد

کشف البسه شیطان پرستی توسط پلیس/ عکس

اجرای مقررات ملی ساختمان نیازمند متولی مشخص است

معاون اقتصادی وزارت خارجه اول بهمن معرفی می شود

دکترین دیپلماسی ایران در جهان اسلام

اروپا نقش منطقه ای ایران را پذیرفته است

استیضاح ربیعی از دستور کار مجلس خارج شد

«غلط زیادی» آمریکا درخصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

واکنش همسر شهید مدافع حرم به حادثه نفتکش سانچی

موافقت با بازدید نمایندگان از زندان اوین

فقط دعای شهادت

شاعران خانه نیما یوشیج را می خرند

باید شهید شوم تا آینده بماند

فال روزانه چهارشنبه 27 دی 1396

دفن حیوانات خانگی کنار صاحبانشان! +عکس

واکنش به تنبیه دردناک دانش آموز جیرفتی +عکس

نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار

نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار