مطالب مرتبط:
میرزا کوچک خان نماد مبارزه با استکبار بود
نقد و بررسی برنامه سمت خدا در قم
کسب روزی حلال در سیره پیامبر خدا (ص)
شرح لحظه های پایان انتظار 30 ساله خانواده یک شهید/ معامله با خدا، حسرت ندارد
برگزاری همایش شهیدشناسی «حجت خدا» دردانشگاه آزاد اسلامی واحدخرم آباد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 24 آبان 1396 ساعت 01:412017-11-14سياسي

نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار


همه ی پیغمبران که مبعوث شدند، در مقابلشان مستکبرینی داشتند.

قرآن را ملاحظه کنید؛ یکی از بخشهای بسیار جالب و پرجاذبه ی قرآن، بخش مبارزه ی پیغمبران با مستکبرین است.

- همه ی پیغمبران که مبعوث شدند، در مقابلشان مستکبرینی داشتند.

قرآن را ملاحظه کنید؛ یکی از بخشهای بسیار جالب و پرجاذبه ی قرآن، بخش مبارزه ی پیغمبران با مستکبرین است.

زمان آنان بدون استثنا، با پیروزی پیغمبران تمام میشود - بدون استثنا، نگاه کنید - البته ممکن است آن پیغمبر، در وسط راه شهید شود، یا از دنیا برود؛ ولی جبهه ی پیغمبر، بر جبهه ی دشمنان پیغمبر، بدون استثنا پیروز شده است.

هر چه تاریخ را نگاه می کنید، این گونه است.

قرآن را نگاه کنید، انا لننصر رسلنا ؛ اصلاً نصرت، متعلّق به پیغمبران است.

یکی از بحثها همین است که مستکبرینی که در مقابل پیغمبران قرار داشتند، اوّل کاری که کردند، با چشم تحقیر به آنان نگریستند و مسخره کردند.

خدای متعال به پیغمبر ما میفرماید: و لقد استهزئ برسل من قبلک فحاق بالذین سخروا منهم ما کانوا به یستهزؤن ؛ به عنوان تسلاّ میگوید - یعنی ای عزیز ما، ای پیامبر ما، اگر میبینی تو را استهزا، مسخره و توهین میکنند، یا دست کم میگیرند، سعی دارند که روحیه ی پیروان تو را با این توهینها تضعیف کنند، تعجّب نکن؛ همه ی پیغمبران همین طور بودند.

بیانات در خطبه های نماز جمعه تهران 12/1/1375 امام، مؤمن به وعده خدا در مقابل وعده استکبار یکی از اصول امام اتّکال به کمک الهی، اعتماد به صدق وعده ی الهی، و نقطه ی مقابل، بی اعتمادی به قدرت های مستکبر و زورگوی جهانی است؛ این یکی از اجزاء مکتب امام است.

اتّکال به قدرت الهی؛ خدای متعال وعده داده است به مؤمنین؛ و کسانی که این وعده را باور ندارند در کلام خودِ خداوند لعن شده اند: وَ لَعنَهُمُ اللَّه، وَ غَضِبَ اللهُ عَلَیهِم، آن کسانی که اَلظّآنّینَ بِاللهِ ظَنَّ السَّوءِ عَلَیهِم دائِرَه السَّوءِ وَ غَضِبَ اللهُ عَلَیهِم وَ لَعَنَهُم وَ اَعَدَّ لَهُم جَهَنَّمَ وَ سآءَت مَصیرًا .

اعتقاد به وعده ی الهی، به صدق وعده ی الهی - که فرموده است اِن تَنصُروا االلهَ یَنصُرکُم - یکی از ارکان تفکّر امام بزرگوار ما است؛ باید به این وعده اعتماد و اتّکال کرد.

نقطه ی مقابل، به دل خوش کُنَک های دشمنان، مستکبران، قدرت های جهانی، مطلقاً نباید اعتماد کرد؛ مخالفت استکبار با اسلام انقلابی دشمن و استکبار و کمپانی های نفت خوار و سرمایه داران استثمارگر عالم، از همین می ترسند.

اگر چیزی به نام اسلام باشد که به گاو و گوسفند و منافع آنها صدمه یی نزند، با آن هیچ مخالفتی ندارند.

با اسلامی که نفی قدرت های شیطانی و ظلم و تبعیض در آن نباشد، کسی مخالف نیست.

آنها با اسلامِ لااله الاالله مخالفند، با اسلامِ حمایت از انسان ها مخالفند، با اسلامِ مبارزه با ظلم و ستم و زورگویی و قلدری مخالفند، با اسلامی که وقتی قدرت پیدا میکند، دست سرمایه داران و زورگویان و مستشاران و مفتخوران و کرکسهایی که در این مملکت، بر سر مردار سفره ی شاهنشاهی نشسته بودند، قطع می کند، مخالفند.

وقتی در جمهوری اسلامی، منافعشان تهدید و قطع می شود، شرق و غرب دست به دست هم می دهند و متجاوز به ایران را مورد حمایت قرار می دهند.

بیانات در دیدار جمعی از آزادگان و مسئولان بنیاد مستضعفان و جانبازان 07/06/1396 استکبار، پنجه خشن زیر دستکش مخملین آن روز من در جمع آقایان محترمی گفتم، اینی که گفته می شود ما با قدرت های بزرگ یا با آمریکا تفاهم نداریم، اشتباه است.

عدم تفاهمی در کار نیست؛ آنها کاملاً ما را می شناسند، کما اینکه ما آنها را کاملاً می شناسیم.

ما طبیعت و خوی استکبار را می شناسیم؛ می دانیم که آنها زیر ظاهر مخملینی که بر روی پنجه های خشن خود، بر روی چنگال های خونین خود کشیده اند، چیست؛ این را ما می دانیم، می بینیم.

ما به ادکلن و کراوات و ظاهر شیک آقایان هرگز فریب نخورده ایم؛ باطنشان را دیده ایم.

خودشان هم باطنشان را نشان داده اند؛ در گوانتانامو، در ابوغریب، در عراق، در افغانستان، در این بمباران ها، در این زورگوییها، در این دخالت کردنِ در همه چیز، در این دسته بندی ها برای غارت ثروت حتّی از ملت های خودشان و نه از ملت های دیگر - ملت های دیگر که هستند.

آنها از ملت خودشان هم غارت می کنند.

کمپانی ها اینجوری اند.

خُلف وعده؛ خوی استکبار مذاکره، نشستن و گعده کردن و حرف زدن و گفت و شنود و خنده و شوخی که نیست، مذاکره یعنی یک چیزی بده، یک چیزی بگیر- و آنچه را باید بدهی از شما می گیرد، [امّا] آنچه را باید بدهد، به شما نمی دهد؛ زورگویی می کند؛ خب مستکبر یعنی همین، استکبار جهانی یعنی همین، یعنی زورگویی کردن، خودش را برتر دانستن، پایبند به حرف خود نبودن، خود را متعهّد ندانستن؛ این معنای استکبار است، وعده هایش را تخلّف می کند.

خب امام بزرگوار ما فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است؛ واقعاً این تعبیر، تعبیر فوق العاده ای است.

خدای متعال از قول شیطان نقل می کند که شیطان در قیامت به کسانی که از او متابعت کرده اند می گوید: اِنَّ اللهَ وَعَدَکُم وَعدَ الحَقِّ وَ وَعَدتُکُم فَاَخلَفتُکُم؛ شیطان به پیروان خودش می گوید خدا وعده ی رو راست درست به شما داده بود، شماها از وعده ی خدا پیروی نکردید، پابند نماندید؛ من وعده ی دروغی به شما دادم، شما دنبال من راه افتادید! من تخلّف وعده کردم، من وعده دادم به شما و تخلّف کردم؛ شیطان پیروان خودش را این جور در قیامت ملامت می کند.

بعد هم خدای متعال می فرماید از قول شیطان که به آن ها می گوید که فَلا تَلومونی وَلوموا اَنفُسَکُم ، من را ملامت نکنید، خودتان را ملامت کنید.

این عیناً امروز منطبق است با آمریکا.

جوسازی ضد مخالفان؛ تاکتیک استکبار یکی دیگر از تلاشهای استکبار - که جوانان عزیز، به این نکته توجّه داشته باشند جو سازی علیه کسی است که میخواهند او را از بین ببرند و از میدان خارج کنند.

این کار، علیه جمهوری اسلامی، در طول این هفده سال، به اشدّ وجهی انجام گرفته است.

واقعاً لازم است که جوانان و روشنفکران ما و کسانی که میخواهند در مسائل جهانی و سیاسی و مورد علاقه شان، روشن بینی پیدا کنند، باید به این نکته توجّه کنند.

امریکاییها، نه فقط نسبت به ایران، بلکه نسبت به هر دولتی که در هر گوشه از دنیا، آن را نپسندند، سیاستی دارند.

البته، دولتی مثل دولت جمهوری اسلامی است که با اصل وجودش مخالفند.

دولتی هم هست که فقط حرکتی از حرکتهای او و یک موضع گیریش را نمی پسندند.

این سیاست هم، مخصوص امریکاییها نیست.

همه قلدرهای دنیا، در دوران جدید ارتباطات و در عصر فنآوری مدرن، این سیاست را دارند؛ منتها امروز برای ما، امریکایی ها این موضع غیرشریف را اتّخاذ کرده اند.

مبارزه با استکبار، مبارزه همیشگی پس، مبارزه با استکبار، یک شعار همیشگی است.

منتها مطلب اساسی این است که یک ملت هوشمند، همیشه برخورد با شعارها را درست انتخاب میکند.

یک وقت، انسان فقط شعاری را دائماً بر زبان جاری و تکرار میکند؛ این کارِ زیادی نیست.

یک وقت، شعار را میشکافد، در آن تعمّق میکند و بر اساس آن، کار انجام میدهد؛ این درست است.

در شعار مبارزه با استکبار - که امروز گفتم تجسّم استکبار، دولتِ متجاوز امریکاست - خود امریکاییها و دولتمردان امریکایی، از اوّل انقلاب تا به حال، راههایی را طی کردند، برای این که این شعار را از فضای کشور ایران بزدایند.

چرا؟ چون تا این شعار وجود دارد، تا ذهن مردم از مرگ بر امریکا پُر است، تسلّط دوباره امریکا بر این کشور و منابع آن، ممکن نیست.

تنبلی و بی سوادی خواست استکبار استکبار می خواهد در داخل کشور، تنبلی و بیکارگی باشد، سازندگی و ابتکار و اصلاح امور اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی مردم نباشد.

استکبار می خواهد پیشرفت علم و دانش در کشور نباشد، تحقیقات نباشد، کلاسِ درس نباشد.

بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان و دانش آموزان 09/08/1375 توسعه تقلب و فریب جرم استبکار بزرگترین جرائم استکبار جهانی این است که دروغگویی، فریب، تقلب و باطل گرایی را، با رفتار خود در دنیا توسعه و رشد می دهد و ترویج می کند.

بیانات در دیدار کارگزاران نظام 19/09/1375 وحدت، توصیه قرآن برای مقابله با استکبار استکبار، در انقلاب عظیم اسلامیِ ملت ما، از اسلام سیلی خورده است.

لذاست که مستکبرین می خواهند امّت را با یکدیگر دشمن کنند.

من به ملت عزیز خودمان و به دیگر ملتهای مسلمان در همه جای عالم و در همه ی اقطاری که مسلمانی در آن جاها زندگی می کند و کلاًّ به همه ی مسلمین عرض می کنم: بیایید به این توصیه ی الهی گوش فرا دهید که قرآن فریاد می زند: و اعتصموا بحبل اللَّه جمیعاً و لا تفرقوا امریکا می خواهد امّت اسلامی با هم دشمن باشند.

شما بیایید با ایجاد وحدت، بینی مستکبرِ تفرقه طلب را به خاک بمالید و نگذارید دشمن خشنود شود.

بیانات در خطبه های نماز عید فطر 11/12/1373 عزت، میوه ایستادگی در برابر استکبار ملت ایران، اگر می خواهد راه عزّت ، پیشرفت، توسعه، سازندگی و رفاه زندگی را ادامه دهد و به نتیجه برساند، باید به استقامت و ایستادگی در مقابل دشمنان و استکبار بپردازد.

بیانات در اجتماع زائران مرقد امام خمینی(ره) 14/03/1375 فصلنامه فرهنگ پویا شماره 34 انتهای متن/ http://fna.

ir/9zqzfm نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: وعده - خطبه های نماز جمعه تهران - قرآن - مبارزه - خطبه های نماز جمعه - امام - اسلام - نماز جمعه تهران - جهانی - نماز جمعه - جالب - جبهه - اعتمادی - سرمایه - اسلامی - گوسفند - تهران - تاریخ - شهید - جمعه - نماز

آخرین اخبار سرویس:
نشست پایان سال خانواده ایرنا مرکز استان خراسان رضوی

مستند خبرگزاری فارس که با واکنش انقلابی استاندار گلستان همراه شد/ در خواب نمی دیدیم استاندار شخصا به مشکل ما رسیدگی کند مشکل آب آشامیدنی روستای شیرعلی آباد حل شد

عامل جنایات علیه زنان و کودکان یمنی هیتلر زمانه است نه ایران

استاندار:
 سند جامع سلامت لرستان عملیاتی شود

از نجفی چیزی جز شعار و حرف دیده نشد/ اگر فشاری بر شهردار بوده از سوی همفکران خودش بوده

پیوند مرز و متن موجب توسعه و امنیت پایدار است

مصادیق رجل سیاسی و مذهبی برای کاندیداهای ریاست جمهوری تعیین شد + جزییات

اطلاعات کاذب، آفت پژوهش علمی واقعی است

واکنش شورای نگهبان به تلفظ اشتباه نام موزه لوور در مجلس: سطح سواد نمایندگان از طریق مدرک تحصیلی مورد سنجش قرار می گیرد

وزارت کشور پاکستان به دنبال بازگرداندن مشرف

7 نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

وحدت باید محور حرکت ملت در سال 97 باشد

وحدت باید محور حرکت ملت در سال 97 باشد

هشدار عمران پردیس به پیمانکاران مسکن مهر؛ آغاز عملیات اجرای پروژه ها از 5 فروردین

خرید و فروش همه کالاهای نهادهای عمومی در بورس کالا انجام می شود

بازگشت رانت و انحصار با بخشنامه جدید خودرویی؟

واکنش شدید مشاور لاریجانی به جنجال آفرینی مشایی / احمدی نژاد و دوستانش خودسوزی می کنند

توییتر و یوتیوب رفع فیلتر نمی شود/ اتفاق نظر مسئولان برای قطع نفوذ بیگانگان بر فضای مجازی

راز ماندگاری قصه های خوب برای بچه های خوب چیست؟

دوازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی

آغاز حذف همپوشانی های بیمه ای از سال جدید/ تدوین 60 راهنمای بالینی تا پایان امسال

آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 96 برگزار شد

دعوت آیت الله علم الهدی از مردم برای حضور در سخنرانی نوروزی رهبرانقلاب

کسب آراء لازم 200 نفر از اعضای مجمع طلاب در 148 حوزه انتخابیه

استخدام کارمند فروش خانم در نمایندگی امداد خودرو در تهران

ابعاد وحشتناک عملیات انتحاری کابل

جدال بین دوطایفه در سرابله

جابه جایی 122 هزار مسافر در فرودگاه های کشور

از سرمایه گذاری ارگانی و ایدئولوژیک در سینما تا فاصله گرفتن بزرگان سینما از دوران اوج

واکنش بانک مرکزی به برکناری مدیرعامل موسسه کاسپین

صدور مجوز تشکیل شورای مستقل برنامه ریزی در دانشگاه فنی و حرفه ای

واژگونی پژو حامل اتباع بیگانه

دکتر زهرا بزرگ زاده رییس بیمارستان طالقانی اهواز عنوان کرد: انتخاب سیزده مقاله از هجده مقاله ارسالی بیمارستان در هفتمین کنگره کشوری سوختگی

یادداشت/ مجید قلی زاده پشت پرده آشوب های دی ماه

مرزهای ایران از امن ترین مرزهای دنیاست/ غیرت و ولایت مداری مرزنشینان زبانزد است

جریان رازآلود مشایی و بقایی چون راهی به قدرت نیافتند سر تاپای نظام را فاسد دانستند

در سومین اجرای موسیقی تجربه هوشیار خیام از پروژه آسمان رونمایی کرد/ کنسرتی در حمایت از حقوق کودکان

بودن در کنار مردم را به عنوان اصل اولیه خودمان می دانیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منزل مرحوم رضا مقدسی رفت

سخنگوی شورای نگهبان: لایحه بودجه 97 نسبت به لوایح گذشته عدالت محورتر بود/ تعریف رجل سیاسی همان تعریف قبل است

حسن روحانی پولی برای پیامک سال نو پرداخت نمی کند

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به تلفظ اشتباه نام موزه لوور در مجلس: سطح سواد نمایندگان از طریق مدرک تحصیلی مورد سنجش قرار می گیرد

دو بخشدار در شهرهاستان های غربی تغییر کردند

امنیت کامل در مرزهای استان اردبیل برقرار است

آیین آزادسازی 12 زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

خدمت در نظام اسلامی یک توفیق الهی است/ مرزبانان واقعی کشور مرزنشینان هستند

نوروز زمینه ای برای شکوفایی فضیلت در زندگی فردی و اجتماعی است

اعلام نتایج نهایی انتخابات مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم/ فرخ فال:

وزیر کشور: اگر سیستم دولت الکترونیکی به صورت واقعی محقق شود، مانع فساد و رانت می شود

نحوه فعالیت مراکز اهدای خون پایتخت در نوروز

انتظار 2 ماهه پیام رسان های بومی برای تسهیلات ویژه/ عدم امکان نظارت بر اجرای تخفیف پهنای باند

ممنوعیت تازه ای برای سفر به خارج در کار نیست

تغییر در شیوه اکران فیلم های گروه «هنر و تجربه»

محمدرضا احمدی گزارشگر دیدار ایران- سیرالئون شد

روسیه در سکوت

برگزاری جشن «روز تبریز» در شهرهای اصفهان و شیراز

دختر فوتسالیست متهم به قتل، لژیونر شد/ پرونده قتل مامور نیروی انتظامی هنوز بسته نشده و حکم نهایی نیز صادر نشده

پاسخ مشاور احمدی نژاد به سرمقاله کیهان: ما انگلیسی هستیم یا شما؟

ازدواج مجدد زنان مطلقه باید ترویج یابد

هفت ماه گذشت و نجفی سری به محرومان شهر نزد

منطقه 10 تهران با شمیم خوش دو شهید گمنام به پیشواز نوروز رفت

متن ادبی تبریک عید نوروز و سال جدید

اعتراض کشاورزان شرق اصفهان به امام جمعه (عکس)

ارزیابی محسن رضایی از استیضاح های اخیر/ نمایش اوج جناح گرایی و فاصله از مردم

عباسعلی کدخدایی: 11شرط رجل سیاسی مشخص شد / از جانب شورای نگهبان حرف نزنید/ هنوز در مورد «جنسیت» تصمیم گیری نهایی نشده

"رقه" شهری مملو از هزاران جسد

سفرتان را دلچسب و به یادماندنی کنید؛ حتی اگر بیمارید!

ابراهیمی: تقابل جناح های سیاسی به جای تعامل سازنده در سپهر سیاسی سال 96 قابل توجه بود

احساس خوب خود را تا آخر سال بیمه کنید

تاکید دکتر بزرگ زاده بر لزوم خدمات هر چه بهتر به مردم در ایام نوروز

واژگونی ماشین عروس در گناباد

آیا انتخابات 2018 روسیه، «مرد یخی» را ذوب می کند

مرزهای جمهوری اسلامی ایران نفوذناپذیر است

حاشیه و متن انتخاب آثار "لوور در تهران"

پیش بینی بهره برداری از 600 پروژه گردشگری در سال 97/ضرورت توجه به تفریحات آبی در مناطق شمالی

امنیت کامل در مرزهای استان اردبیل برقرار است

آیت الله مکارم: گفته اند فلانی در حسابش 600 میلیارد پول دارد/ مهر بانکی هم برایش درست کردند/ آنها هر روز یک دروغ می سازند

توضیح عضو هیات رییسه مجلس در مورد اشتباهش در تلفظ «لوور»

پشت پرده استعفای نجفی از شهرداری تهران

وزیر کشور: دولت الکترونیک از فساد و زیرمیزی جلوگیری می کند

مروری بر پربازدیدهای شبکه های اجتماعی

کتاب میراث دفاع منتشر شد

آمار بیکاری میان دختران فارغ التحصیل 2 تا 3 برابر بیشتر از آقایان است

بازدید معاون قرآن وزیر ارشاد از پروژه دارالقرآن الکریم عتبه حسینیه + عکس

مرزهای جمهوری اسلامی ایران نفوذناپذیر است

لغو کنسرت تنها در عرض پنج دقیقه!

­آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت در سال 96

غرفه سلامت در امامزاده عبدالله(ع) همدان برپا می شود

رحمانی فضلی:وزارت کشور پیگیر اجرای اقتصاد مقاومتی در استان ها است

مسجد جامع امام رضا(ع) اول فروردین سوگوار امام هادی(ع) است

مجمع تشخیص نظر شورای نگهبان را در بودجه 97تایید کرد

مرزهای جمهوری اسلامی ایران نفوذناپذیر است

دلیل عدم دریافت اطلاعات پدر در سیستم ثبت اسم کارت های هوشمند ملی

یوسف بن علوی با شمخانی دیدار می کند

دیدار اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با معاون وزیر خارجه گرجستان

شورای عالی فضای مجازی مصوبه ای در مورد فیلترینگ تلگرام نداشته است

اهمیت راهیان نور کمتر از دفاع مقدس نیست/ اگر راه و یاد شهیدان زنده نگه داشته نشود، دستاوردهای شهدا هدر می رود

بهروز نعمتی : ارائه گزارش دبیر شورای عالی فضای مجازی در نشست غیرعلنی مجلس/ تصمیم گیری درباره فیلترینگ تلگرام جای دیگری انجام می شود

استخدام مدیر منابع انسانی و کارشناس دیجیتال مارکتینگ

اﻋﻼم شعب ﮐﺸﯿﮏ ﻧﻮروزی ﺑﺎﻧﮏ ﭘﺎرﺳﯿﺎن

نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار

نصرت خدا، به انبیاء در مبارزه با استکبار