مطالب مرتبط:
حجم روابط اقتصادی ایران و آلمان به 2.9 میلیارد یورو رسید
حجم روابط اقتصادی ایران و آلمان به 2.9 میلیارد یورو رسید
رشد روابط تجاری ایران و آلمان
باید کنگره آمریکا را درباره مزایای برجام متقاعد کنیم/ افزایش 20درصدی مبادلات تجاری ایران ــ آلمان
سفیر آلمان: باید آمریکا را درباره برجام متقاعد کنیم/ افزایش 20درصدی مبادلات تجاری ایران و آلمان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 آبان 1396 ساعت 10:402017-11-14اقتصادي

رشد سالانه 20 درصدی روابط ایران و آلمان پس از برجام؛حجم تجارت دو کشور امسال به بیش از 3 میلیارد یورو می رسد


تهران - ایرنا - سفیر آلمان در ایران ، برجام را ` امری کلیدی در معماری جهانی عدم اشاعه سلاح های هسته ای` می داند و می گوید توافق هسته ای ایران و شش قدرت جهانی موجب شده حجم روابط تهران - برلین هر سال 20 درصد رشد داشته باشد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار سیاسی ایرنا ؛ روابط ایران با اتحادیه اروپا به ویژه آلمان بعد از توافق هسته ای در مسیر رو به رشدی قرار گرفته است.

میکاییل کلور- برشتولد سفیر آلمان در تهران می گوید ما همچنان توسعه روابط اقتصادی را پیگیری می کنیم .

او پیش بینی کرد که با رشد 20 درصدی سالانه روابط دو کشور، حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان امسال از مرز سه میلیارد دلار عبور کندبرشتولد، برجام را یک امر کلیدی در معماری جهانی عدم گسترش سلاح های هسته ای و دارای اهمیت خاص برای امنیت منطقه عنوان می کند که حاصل 12 سال مذاکره است.

وی با اشاره به تلاشهای رهبران اروپایی برای حفظ برجام در عین حال در خصوص اعمال تحریم های فرامرزی آمریکا علیه کشورهای دیگر می گوید آلمان و اروپا از ایالات متحده آمریکا انتظار دارند که یک جانبه اقدام نکند، بلکه منافع و همچنین تأثیرات تصمیمات بر مابقی جهان را نیز درنظر گیرد.

قدرت یابی راستگرایان و ملی گرایان در غرب،روابط اروپا و آمریکای ترامپ، چشم انداز روابط ایران و آلمان بعد از توافق هسته ای از جمله سوالاتی است که با سفیر آلمان در تهران در میان گذاشته ایم؛ ایرنا: طی یکی دو سال اخیر در برخی کشورهای اروپایی و البته آمریکا جریانات راستگرا و ملی گرا آرای قابل اعتنایی کسب کردند چه اتفاقاتی افتاد که چنین گرایشاتی در جامعه اروپا و آمریکا با اقبال مردمی مواجه شد؟برشتولد:منظور شما مخالفان مدرنیته جهانی است - متأسفانه این آدم ها در همه جای جهان، در ایالات متحده، اروپا و دیگر نقاط جهان وجود دارند.

به جای جهانگرایی، فریاد انزواطلبی شان در دنیا شنیده می شود.

به جای پذیرش مسئولیت های مشترک، شاهد خودخواهی های ملی هستیم.

به جای تجارت منصفانه جهانی، بسیاری به دنبال معاملات ملی خود هستند.

به جای تقویت حقوق بین الملل، قوانین آن کس که قوی تر است باید در جریان باشد.

همه این ها موجبات نگرانی ما را فراهم می کنند و تحولاتی ارتجاع گرایانه هستند که بشریت به آن ها احتیاجی ندارد.

این که به رأی دهندگان بگوییم به کمک دیوار ناسیونالیسم می توانیم آن ها را از تلاش های دنیای مدرن و به هم پیوسته محافظت کنیم، غیرمسئولانه است.

دنیا نیازی به دیوارهای جدید ندارد! دنیا به ضد مدرنیته نیاز ندارد! جهان نیازی به محدودیت ذهنی، دگماتیسم و آشتی ناپذیری ندارد.

دنیا نیازمند امنیت، عدالت، همبستگی و مشارکت عادلانه است.

خواهان جهان دیدگی، کنجکاوی و خواهان تنوع.

خواهان حکومت هایی که در سطح بین الملل قانون مدار باشند و عملکرد اقتصادی خوبی داشته باشند.

ایرنا: در انتخابات پارلمانی در آلمان شاهد به قدرت رسیدن خانم مرکل برای چهارمین بار بودیم ارزیابی شما از این اتفاق چیست.

آیا جامعه سیاسی آلمان راه و مسیر جدایی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی طی می کند ؟برشتولد:به عنوان یک دیپلمات، اجازه تجزیه و تحلیل انتخابات پارلمانی آلمان را ندارم.

اما اگر درباره نقش آلمان در اروپا بپرسید، آلمان یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا است و در آینده هم برای اتحاد و همبستگی اعضای این اتحادیه تلاش خواهد کرد.

ایرنا:طی سال های اخیر به ویژه با رای مردم انگلیس به جدایی از اتحادیه اروپایی و مشکلاتی که در شرق اروپا همچون یونان رخ داد و حضور گسترده مهاجرین،شاهد بروز چالش هایی پیش روی این اتحادیه بودیم.

چشم انداز شما برای اتحادیه اروپا چیست؟ آیا این اتحادیه کماکان در مسیر رو به رشد خود طی مسیر خواهد کرد؟برشتولد: از بعد کاری اطمینان دارم که اتحادیه اروپا بر چالش های بسیاری که پیش رو دارد، غلبه خواهد کرد.

ما بر حسب تجربه دریافته ایم که بحران ها ما را قوی و قوی تر می کنند.

ایرنا: با توجه به موضع گیری های ترامپ در قبال اتحادیه اروپا و استقبال وی از برگزیت، ارزیابی شما از رابطه اتحادیه اروپا با آمریکای ترامپ چیست.

آیا دو طرف در مسیر همگرایی هستند یا واگرایی و فاصله گرفتن از هم ؟برشتولد: اروپا و آمریکا در گفت وگوی مستمر با یکدیگرهستند، که بسیار مهم است.

و اروپایی ها با یک صدا صحبت می کنند که این نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

سران دولت و دولتمردان سه کشور اروپایی E3 (فرانسه، انگلستان و آلمان) در خصوص تصمیم رییس جمهور آمریکا ترامپ، مبنی برعدم تأیید پایبندی ایران به برجام، به صورت مشترک اعلامیه صریح و شفافی صادر نمودند.

آن ها دولت آمریکا و کنگره آمریکا را تشویق کرده اند که پیش از برداشتن قدم هایی که می تواند باعث تضعیف برجام شود، پیامدهای تصمیم گیری ها را در ارتباط با امنیت آمریکا و متحدانش بررسی کنند.

وزیران خارجه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا نیز به اتفاق آرا در بیانیه ای از ایالات متحده خواسته اند تا به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بماند و پیش از هر اقدامی پیامدهای امنیتی آن را برای آمریکا، شرکای خود و منطقه مورد بررسی قرار دهد.

فدریکا موگرینی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ماه نوامبر به واشنگتن سفر کرد تا در این خصوص مذاکراتی را با طرف آمریکایی پیش ببرد.

این سفر برای پیشبرد مذاکرات اروپایی ها با طرف آمریکایی بسیار حائز اهمیت بود.

گفت وگوهای او با آقای ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سمرقند نیز نشان داد که ما اروپایی ها کانال های گفت و گو را با همه باز نگه داشته ایم.

‎ بهتر است با هم حرف بزنیم، تا درباره هم.

ایرنا: ترامپ طی ماه های اخیر مدام از توافق هسته ای بدگویی کرده و با بیان این که ایران به روح توافق هسته ای پایبند نبوده تهدید به اعلام عدم پای بندی ایران به این توافق کرده است.

در عین حال به ویژه در هفته های اخیر شاهد تلاش های گسترده اروپا برای حفظ این توافق هستیم.

اهمیت برجام برای اروپا در چیست و این توافق تاکنون چه دستاوردهایی داشته است؟برشتولد:اروپایی ها در شورای امور خارجی اخیر تأکید کردند که برجام نتیجه دوازده سال دیپلماسی تحت حمایت اتحادیه اروپا است که در قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا تصویب شده است.

این یک امر کلیدی در معماری جهانی عدم گسترش سلاح های هسته ای و دارای اهمیت خاص برای امنیت منطقه است.

وزیران خارجه نیز تصریح کرده اند که لغو تحریم های هسته ای تاثیر مثبتی بر روابط تجاری و اقتصادی با ایران دارد – و البته در جهت رفاه مردم ایران.

در این راستا همکاری تقویت یافته و فرصتی برای گفت و گوی مستمر با ایران ایجاد خواهد گردید.

ایرنا: آمریکا از زمان راهیابی ترامپ به کاخ سفید از پیمان ها و توافقات بین المللی خارج شده است.

اکنون هم تهدید به خروج از توافق هسته ای کرده است.

چنین تلاش هایی چه پیامدهایی در عرصه نظم و امنیت بین المللی خواهد داشت.

با این وضعیت آیا چشم اندازی برای حل و فصل بحران هایی همچون بحران شبه جزیره کره وجود دارد؟برشتولد:اعتماد و پایبندی به قراردادها برای دیپلماسی موفق، ضروری است.

این امر به طور یکسان شامل همه اعضای جامعه بین المللی می شود.

ما می دانیم که ایران – به حق - مقایسه با کره شمالی را رد می کند.

اما این نیز درست است که برجام می تواند الگویی باشد برای چگونگی رسیدگی و حل مشترک مناقشات طولانی مدت و تقریبا غیر قابل حل در زمینه مسائل هسته ای باشد.

ایرنا: تصور شما از برجام بدون آمریکا چیست؟ آیا امکان ادامه حیات این توافق بدون آمریکا وجود دارد؟ آلمان چه راهکاری در قبال حفظ این توافق دارد؟برشتولد:حال باید با تمام توان تلاش نماییم کنگره ایالات متحده را نسبت به مزایای توافق هسته ای متقاعد کنیم.

البته در دیپلماسی همواره می بایست با همه گفتگو کرد و به حرف های همه گوش سپرد.

همگی ما امیدواریم که با همکاری یکدیگر راه حل هایی بیابیم برای گفت وگو با تمام ذینفعان در خصوص مسائلی که همگی نسبت به آن ها نگرانی داریم.

ایرنا: در ماههای اخیرشاهد اعمال دور تازه ای از تحریم های فرامرزی از سوی آمریکا علیه ایران و روسیه بوده ایم.

اگر چنین تلاش ها و اقدامات یکجانبه تبدیل به رویه های جاری در مناسبات اقتصادی بین المللی شود،ممکن است بر فعالیت های شرکت ها و فعالان اقتصادی اروپایی هم تاثیرات منفی داشته باشد.

آلمان و اروپا چه رویکردی در قبال این اقدامات دارند؟برشتولد:آلمان و اروپا از ایالات متحده آمریکا انتظار دارند که یک جانبه اقدام نکند، بلکه منافع و همچنین تأثیرات تصمیمات بر مابقی جهان را نیز درنظر گیرد.

ایرنا: با عنایت به تجارب تاریخی؛ ایران چه جایگاهی در روابط خارجی آلمان دارد؟ ضمن بیان ارزیابی جنابعالی از مناسبات سیاسی و حجم مبادلات اقتصادی آیا دو طرف توانسته اند به سطح روابط قبل از توافق هسته ای(برجام ) برگردند؟برشتولد: ایران پس از انعقاد برجام توانسته است صادرات نفت خود را به سطح پیش از تحریم ها افزایش دهد، این دستاورد بسیار مهمی است.

ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین ایران و اروپا و به خصوص آلمان شدت یافته و تقویت شده اند.

حجم تجارت خارجی بین ایران و آلمان امسال احتمالاً به بیش از 3 میلیارد یورو خواهد رسید، نرخ رشد سالانه از زمان انعقاد برجام بیش از 20 درصد می باشد.

این ها اخبار بسیار خوبی هستند و ما همچنان توسعه روابط اقتصادی را پیگیری می نماییم.

ایرنا: یکی از چالش هایی که در یکی دو سال اخیر در زمینه مناسبات اقتصادی ایران وجود داشته، مسأله محدودیت های بانکی است.

در این مورد نظرتان را بفرمایید.

اکنون چه گشایش هایی در زمینه بانکی و بیمه برای مراودات اقتصادی با ایران ایجاد شده است؟برشتولد: در حال حاضر نیز برخی بانک های ایرانی در آلمان فعال هستند و فعالیت های میلیونی دارند، از جمله بانک تجارتی ایران و اروپا در هامبورگ.

همچنین برخی مؤسسات مالی با تمرکز منطقه ای، مانند فولکس بانک ها و اشپارکاسه های آلمان نیز فعالیت های موفقیت آمیزی با ایران دارند.

البته موضع ایالات متحده آمریکا در این بخش بیشتر قابل لمس است، بسیاری از بانک های دارای فعالیت با ایالات متحده هنوز از ریسک فعالیت با ایران بیم دارند.

اما فقط نباید شکوه کنیم.

تنها گفت وگو می تواند راهگشا باشد.


کلید واژه ها: جهان - آلمان - توافق هسته ای - اروپا - روابط - هسته ای - آمریکا - ایران - توافق هسته - جهانی - ایالات متحده - هسته - تهران - کشور - ایرنا - توافق - کشورهای اروپایی - اروپایی - میلیارد - اتحادیه اروپا - درصد - معماری - سفیر - دیوار - سلاح - پیش بینی - مخالفان - خبرنگار - فرامرزی - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
استوک های مرحوم حجازی چند بفروش رسید؟

اروپا حساب خود را از آمریکا جدا کرد

استخدام وردست، خشک کار و ترکار جهت کار قنادی در همدان

استخدام پخش مواد غذایی آسمان

ساماندهی 30 هزار دستفروش در پایتخت

استان فارس همچنان از بحران کم آبی رنج می برد

راهکاری برای کاهش هزینه های شهرداری

استخدام جوشکار جهت شرکت معتبر در همدان

استخدام 6 رده شغلی در یک سفره خانه مجلل 5 ستاره

آغاز پرداخت وام 140 میلیون تومانی خرید مسکن از شنبه آینده

راه اندازی مرکز تحقیقات سلول های خورشیدی سیلیکونی !

هشدار ریزش دیوارها در نامه ای قبل از وقوع زلزله!

افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن

ایران تنها تولید کننده بید قرمز ، کارخانه این محصول را دایر می کند

استخدام کارگر ساده جهت کار MDF در شیراز

استخدام راننده ایسوزو جهت شرکت مهرگستر اندیشه نوین  شیراز

استخدام مربی زبان جهت کار در مهد کودک  تهران

استخدام حسابرس و حسابرس ارشد در شیراز

استخدام مدیر داخلی خانم جهت کار در کلینیک پوست و مو در تهران

استخدام برنامه نویس programmer و Mobile Programmer در تهران

استخدام بازاریاب جهت پخش مواد غذایی در شیراز

استخدام مربی خانم جهت مهد کودک در غرب تهران

استخدام فروشنده جهت کار در عطاری در شیراز

خشت کج روی پایه های لق

ثبت نشان جغرافیایی فرش دستباف ترکمن گلستان

فردا ، آغاز بکار نمایشگاه بین المللی باغبانی،گلخانه و نهاده ها

افتتاح غرفه جدید در موزه مردم شناسی مهاباد+مصاحبه

دفترچه رایگان بیمه سلامت ایرانیان 240 هزار تومانی شد!

استخدام مدیر فروش آقا جهت کار در موسسه معتبر در تهران

استخدام کارگر فنی درشرکت مهندسی توان گستر دقیق /اهواز

استخدام رویه کوب و نجار جهت کارگاه مبل سازی- شیراز

استخدام نیرو جهت کادر پذیرایی در شیراز

بررسی فناوری های نوین در کشاورزی پایدار در یک کنفرانس بین المللی

استخدام تعدادی بازاریاب مجرب در شیراز

استخدام حسابدار در موسسه بلادی در شیراز

فارس از آن سوی تالار شیشه ای گزارش می دهد تقویت 58 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام کم حجم اما متعادل

استخدام موتورسوار جهت پشتیبانی دستگاه کارت خوان در تهران

رییس اتحادیه نانوایان سنتی: نان قطعا گران می شود

استخدام کارگر ساده جهت کار در رستوران در شهر شیراز

استخدام حسابدار خانم جهت کار در فروشگاه در شیراز

استخدام آشپز جهت کار در رستوران در شیراز

افت نرخ رسمی 26 ارز+ جدول

تولید 8000 تن کشمش طی سال زراعی جاری در آذربایجان غربی

بی برنامگی برای طلای سیاه

شاخص به رشد 58 واحدی بسنده کرد

دو برابر نیاز تهران ساخت وساز تجاری شده است/ ابطال 34 هولوگرام به ارزش 55 میلیارد تومان

قراردادهای موقت مهمترین معضل کارگران+تصاویر

افزایش غرفه جدید در موزه مردم شناسی مهاباد+مصاحبه

ساز و کار تخصیص بودجه 1397 به شرکت های تابعه وزارت نفت بررسی شد

کاهش قیمت میلگرد صادراتی چین

افزایش قیمت بیلت در چین

پیامد افزایش نرخ دلار/ دامن زدن به رکود

استخدام مهندس مکانیک جهت مدیریت کنترل کیفی در اصفهان

استخدام شرکت کشت و صنعت تکدانه در مشهد

استخدام پخش سراسری تارا

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت زرین دانه کشتزار

استخدام کارمند فروش جهت پخش آرایشی بهداشتی در اصفهان

اپلیکیشنی برای حل مشکل کارواش خودروها

لزوم تغییر نگاه حاکم بر مدیریت شهری پایتخت / تهران باید انسان محور شود

استخدام کارشناس فروش و بازاریاب در کارخانه کاشی و سرامیک

پرداخت وام های جدید مسکن از هفته آینده آغاز می شود + جزییات

مشکل اسکان موقت زلزله زدگان با 5 میلیون حل نمی شود

جایگزینی نیروگاه لیدل با نیروگاه تجدید پذیر

نتیجه جلسه بانک ها برای کمک به زلزله زدگان

شرایط پیش فروش نقد و اقساطی ایران خودرو ویژه آذرماه + جدول توضیحات

قیمت بیت کوین از مرز 8 هزار و 100 دلار گذشت

استخدام دانشجو مسلط به نرم افزار Eplan در تهران

مجتمع فرآورشی هنگام تا پایان آذر به مدار می آید

استخدام حسابدار صنعتی جهت کار در شرکت شکوه مهر بهشت در شیراز

استخدام کارگر ساده جهت مجتمع مهتاب در قم

استخدام فوق دیپلم یا لیسانس برق در محدوده ی چهاردانگه

افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن

ثبات نسبی قیمت نفت با عدم تمایل معامله گران بازار نفت به انعقاد قراردادهای جدید

21 درصد درآمدهای شهرداری تهران پایدار است/79 درصد درآمدها ناپایدار است

بدبو ترین شغل دنیا

قرارداد مرحله دوم طرح توسعه شهرک بین المللی فاوا منعقد شد

اختصاص 5 میلیارد تومان برای مطالعه امکان سنجی تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم

انجام 6 کیلومتر عملیات خاک برداری در جاده «قزوین - رحیم آباد – کلاچای»

استخدام نیرو جهت فروشندگی در فروشگاه زنانه و اسباب بازی-قم

استخدام نیروی خانم جهت کار در آرایشگاه یاس سفید- قم

بهانه جویی های عراق این بار در خصوص آبمیوه های وارداتی

استخدام نیرو جهت کار در صنایع شیمیایی لبان در شیراز

استخدام نیروی خانم جهت بازاریابی در قم

خدمات خشکشویی آنلاین شرکت پلاک در دسترس عموم قرار گرفت

در بازنگری پیاده راه شخصا ورود می کنم/ قلب اقتصادی شهر از تپش ایستاده

پرداخت کامل مطالبات گندمکاران زنجانی +صوت

آغاز پرداخت 4نوع وام به زلزله زدگان از امروز/ افزایش وام خرید مسکن فعلا منتفی است

فرصت 6 ماهه به بنیاد برای بررسی نحوه تامین خوراک پالایشگاه جم و تفکیک خروجی پالایشگاه

تامین اعتبار مطالبات بازنشستگان جهادکشاورزی

 کمک های میلیاردی بلاعوض به زلزله زدگان

درآمدهای گمرکی 3 برابر شد/ 160 هزار میلیارد در 6 ماه

بازدید اعضای هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر چابهار

عامل اصلی افزایش بیکاری در شهر یزد چیست؟

تیوولی، خودرویی که فروش دست دوم آن نیز سود دارد

استخدام آرایشگاه سیب سبز

استخدام نیروی فروشنده خانم و آقا در بلوار دانشجو یزد

پیش بینی افزایش زلزله های بزرگ در سال 2018؛ دلیل: کاهش سرعت چرخش زمین

استخدام شرکت یخدانه

مزایده کفش های حجازی انجام شد/ 50 میلیون تومان! + عکس

کاهش واردات نفت هند از ایران

گردهمایی شهرداران ومدیران شهری درهشتمین همایش شهرایده آل

پرداخت وام 35 میلیون تومانی ساخت مسکن به زلزله زدگان

درآمدهای گمرکی 3 برابر شد

استخدام شرکت تعاونی ققنوس غرب

راه اندازی 74 واحد صنعتی با بیش از 3 هزار و 382 میلیارد ریال سرمایه در قشم

بازسازی یک روستای آسیب دیده کرمانشاه توسط بانک تجارت

پیشنهاد اختصاص 8 هزار میلیارد تومان یارانه برای جبران نوسان نرخ ارز

آپارتمان های «زیرقیمت» در مناطق مختلف تهران + جدول

شرایط وام 40 و 80میلیون تومانی بانک قرض الحسنه مهرایران با سود 4درصد

قیمت واقعی دلار چقدر است؟

آمار عجیب یارانه بگیران/کسی حذف نشد؟+جدول

اقدامات سازمان بهزیستی در زلزله کرمانشاه

استخدام مسئول دفتر دارای روابط عمومی بالا و با تجربه در تهران

استخدام حسابدار ماهر جهت کار در قم

استخدام منشی خانم در شرکت جهان شیل در تهران

استخدام مونتاژکار الکترونیک خانم یا آقا در تهران

استخدام تعدادی نیرو جهت نصب تراکت و برچسب در شیراز

با خواص بی نظیر ماست یونانی آشنا شوید

استخدام پشتیبان نرم افزار خانم جهت انجام امور اداری و سایت

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک ماشین داد!+عکس

رییس اتحادیه نانوایان در گفت وگو با فارس: کارگروه آرد و نان در مورد یکسان سازی نرخ آرد تصمیم می گیرد

استخدام برشکار و مونتاژکار جهت کار در شرکت سری سازی MDF در شیراز

استخدام کارشناس فروش و فنی در شرکت مبنا سرشت پارسیان

استخدام نیروی ماهر جهت کار در بسته بندی سوهان  قم

بحث مخالفت با قرارداد توتال٬ بیمار گونه شده است

وزارت صنعت حکم مدیرعامل جدید سایپا را تایید کرد

تست و بررسی خودروی تیگو 7 / شاسی بلند لوکس چری چه حرف هایی برای گفتن دارد؟ (+فیلم)

واکنش وزیر نفت به مخالفان قرارداد با توتال

تحویل اقلام اهدایی بانک شهر به مناطق زلزله زده

افزایش 500 درصدی ظرفیت پرورش قفسی ماهیان در مازندران

کمک 30 میلیارد ریالی مردم شاهین دژ به زلزله زدگان کرمانشاه

اعطای وام مسکن به 7200 روستایی در قم/70 درصد بافت روستایی استان فرسوده است

استخدام نیرو جهت پشتیبانی وب سایت و شبکه های اجتماعی

استخدام نیروی کار جهت شیفت شب در قم

استخدام مدیر بازرگانی خارجی جهت کار در شرکت بارگانی در شیراز

ناوگان باری خراسان جنوبی نوسازی می شود

استخدام نظافتچی و سالنکار جهت کباب بناب در قم

استخدام طراح گرافیست با حقوق مکفی و بیمه در تهران

استخدام حسابدار و کارشناس تعمیرات در قم

استخدام فروشنده آقا در گالری آبگینه در شهر شیراز

«پژو 3008» خودرو سال زنان شد

شناسایی پنج هزار صنعتگر فاقد مجوزهای صنایع دستی در سیستان و بلوچستان

استفاده از ابزار بورس برای توسعه طرح های معدنی و صنایع معدنی

کشف 80 مورد تخلف در بازرسی از بازارهای کردستان

عدالت در پرداخت مطالبات قطعه سازان رعایت می شود/ اولین قدم شناسایی تهدیدها و فرصت هاست

تحویل 11 دستگاه وانت نیسان به مدد جویان کمیته امداد مراغه

کاهش واردات نفت هند از ایران

درآمدهای گمرکی به 160 هزار میلیارد ریال رسید

وزیر اقتصاد دستور آغاز اعطای تسهیلات بانکی به زلزله زدگان را صادر کرد/ استمهال بدهی وام گیرندگان

عرضه انواع تختال و ورق گرم دو فولاد ساز کشور در روز دوشنبه

برای نخستین بار قیمت بیت کوین از مرز 8 هزار و 100 دلار گذشت

بیش از 17 هزار مرکز خدمات تشخیصی و درمانی مستقل طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی هستند

موزه هایی که از نفت بیرون می آیند...

استخدام صندوقدار و فروشنده در فروشگاههای زنجیره ای لیندو

کارت بازرگانی یک بار مصرف نداریم

بیش از 17 هزار مرکز خدمات تشخیصی و درمانی مستقل طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی هستند

قیمت امروز واحد مسکونی در خیابان بهشتی تهران؟ +جدول

وزارت صنعت حکم مدیرعامل جدید سایپا را تایید کرد

پارچه الکتریکی

نامه حسنوند به وزیر نفت در مورد آزمون استخدامی وزارت نفت

کنترل و نظارت شبانه روزی بر بازار کرمانشاه

ارتقای رتبه کیفیت افشای اطلاعات وصندوق

بحران مالی 2008 قابل تکرار است

استخدام طراح گرافیست حرفه ای جهت شرکت تبلیغاتی

استخدام طراح گرافیست مسلط به فتوشاپ یا کرل در تهران

استخدام تعدادی نیروی آشنا به رنگ کاری پلاستیک در قم

حدود 20 شهر و 200 روستای فارس فاقد کتابخانه عمومی است

استخدام پیک موتوری جهت ارسال غذا به درب منازل در شیراز

درآمدهای گمرکی 3 برابر شد/ 160 هزار میلیارد در 6 ماه

استخدام کارشناس فروش دارای خودرو و بصورت تمام وقت در گیلان

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ جهت سالنامه ایران زمین

افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل حوادث مدیریت بحران

تاکید استاندار بر تعیین و تکلیف وضعیت جاده قزوین - الموت - کلاچای

جریمه 6 میلیاردی قاچاقچی برنج از سوی تعزیرات حکومتی اصفهان

مسئول فرهنگی اوقاف شرق و جنوب تهران در گفت وگو با فارس اعلام کرد وقف یک باب مغازه تجاری در خیابان کارگر به ارزش 8 میلیارد ریال

رویترز اعلام کرد بازارهای نفتی در انتظار نشست اوپک/قیمت نفت کاهش یافت

استخدام بازرس کنترل کیفیت جهت شرکت معتبر صنعتی در قم

استخدام منشی جهت همکاری در شیراز

استخدام تعدادی بازاریاب لوازم آرایشی در شیراز

استخدام کارشناس ارشد نرم افزار درشرکت جهان گستر پارس رادن

استخدام سه نفر مترجم خانم در موسسه معتبر در همدان

استخدام راننده با پیکان بار جهت کار در شیراز

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ در تهران محدوده ی نواب

استخدام بازاریاب و سرپرست فروش در پخش آسمان شیراز

استخدام نیروی آشپزخانه جهت فست فود آبرنگ در قم

برطرف شدن مشکل کمبود آب روستای امره ساری پس از 6 سال

استخدام یکنفر مسلط به طراحی با کرل بصورت پاره وقت

مدیرعامل بانک مسکن در پاسخ به فارس خبر داد نرخ سود 17.5 درصدی اوراق مسکن کاهش نمی یابد

استخدام نیرو جهت فعالیت در نمایشگاه مبلمان در شیراز

استخدام سوهان پز حرفه ای- نیمه حرفه ای جهت کار در قم

استخدام طراحان مجرب جهت شرکت معتبر غرفه سازی

ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان یزد تشکیل شد

مقاومت مسکن مهرِ متری 300 هزار تومان چقدر است؟

تولید کیسه های بسته بندی پروپیلنی در گرمسار + عکس و فیلم

مخالفت بیمارگونه با قرارداد توتال/ اعضای اوپک موافق تمدید طرح کاهش تولید نفت هستند

استخدام راننده همراه با ماشین وانت بار در قم

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت تولیدی معتبر

بازار زعفران از طریق بورس کالا سروسامان می یابد

استخدام کارشناس معماری جهت شرکت معتبر در قم

بانک مرکزی اعلام کرد: دلار و پوند نزولی شد، ریزش 169 ریالی یورو

رشد سالانه 20 درصدی روابط ایران و آلمان پس از برجام؛حجم تجارت دو کشور امسال به بیش از 3 میلیارد یورو می رسد

رشد سالانه 20 درصدی روابط ایران و آلمان پس از برجام؛حجم تجارت دو کشور امسال به بیش از 3 میلیارد یورو می رسد