مطالب مرتبط:
امین حسینی شاوون، علیرضا یوزباشی، رؤیا نسل سراجی وضعیت مدیریت دانش و عوامل مؤثر بر استقرار آن در دانشگاه علوم پزشکی تهران
دومین تغییر وزارت علوم رقم خورد
دومین تغییر وزارت علوم رقم خورد
دومین تغییر وزارت علوم رقم خورد
نفیسه تقی زاده کرمان، رضوان حسینقلی زاده، طاهره جاویدی کلاته جعفرآبادی آسیب شناسی تولید دانش در هسته های پژوهشی علوم انسانی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 آبان 1396 ساعت 09:552017-11-14دانش

بـــزرگ تـریــن دانشـگاه علوم پزشکی «تـهران» کجاست؟ / لید را تغییر بدهید


رشته های پزشکی برای هر جامعه ای به خاطر نقش مستقیمی که در تامین سلامت و بهداشت حیات افراد آن ایفا می کنند، اهمیت دوچندانی نسبت به بسیاری از امور دارند و بنا بر همین قاعده است که رشته پزشکی از قداست خاصی برخوردار است و ریشه عمیقی نیز در تاریخ بشریت دارد.

- کمتر دانشمندی در قرون قبل زیسته که در کنار تمامی معلوماتش دانش پزشکی را کم داشته باشد.

برای همین است که دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان مجموعه ای دانش پرور نمی تواند در کنار تربیت دانشجویان و پژوهشگران در رشته های گوناگون به رشته پزشکی بی اعتنا باشد.

این دانشگاه گرچه عرصه و میدان پزشکی را از همان ابتدای تاسیس خود خالی نگذاشته اما درحال حاضر با تجمیع این واحدهای پزشکی به منظور استفاده بهینه از امکانات آموزشی و پژوهشی قصد دارد به قطب علمی کشور در این رشته تبدیل شود.

شما در این قسمت از سردر با اولین دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از اجرای طرح تجمیع آشنا خواهید شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری ایسکانیوز، سیدعلی ابطحی، اولین سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بعد از طرح ادغام و تجمیع سه واحد پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در تهران است.

وی در گفت وگوی کوتاهی که با ما دارد، دلایل و اهداف طرح تجمیع واحدهای پزشکی را تشریح می کند.

ابطحی معتقد است که دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران اینک بعد از گذشت سی و اندی سال درحالی آماده ورود به دهه چهارم فعالیت خود می شود که با روی کار آمدن تیم مدیریتی جدید به ریاست علی اکبر ولایتی در مقام رییس هیات امنا، توسعه کیفی رشته های مختلف علوم پزشکی، راه اندازی دوره های جدید دستیاری، فلوشیپ، دکتری تخصصی و رسیدن به استانداردهای بالای علمی با جذب استادان جدید، تجهیز و نوسازی بیمارستان های آموزشی، آزمایشگاه ها و تکمیل طرح های زیربنایی مراکز تحقیقاتی گروه پزشکی را نقشه راه و هدف اصلی خود قرار داده است.

ابطحی با اشاره به سوابق علمی و اجرایی دکتر ولایتی در مقام رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: حضور ارزشمند دکتر ولایتی در مقام یک پزشک شاخص و معتبر درجامعه پزشکی کشور با سابقه ای بیش از 40 سال در کسوت استاد دانشگاه در راس هیات امنا و سیاستگذاری دانشگاه آزاد اسلامی یک فرصت استثنایی برای رشد و پیشرفت حوزه علوم پزشکی است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران اینک با حمایت جدی و همسویی مسئولان ارشد و نظرات سازنده دکتر رهبر و تجربیات ارزشمند دکتر نفر، معاون علوم پزشکی در مسیر بازمهندسی و تغییر ساختار بسیار خوبی قرار گرفته است و ظرفیت تبدیل شدن به یکی از بزرگ ترین دانشگاه های برتر کشور در حوزه علوم پزشکی را دارد.

وی تصریح کرد: درحال حاضر و براساس سیاستگذاری های کلان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با تجمیع واحدهای داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی و همچنین حدود 70 رشته محل با 25 هزار دانشجو و حدود دوهزار و 500 نفر عضو هیات علمی متخصص در رشته های مختلف علوم پزشکی ایجاد شده است و قطعا استحقاق و شایستگی تبدیل به یک دانشگاه بزرگ را دارد؛ اقدامی که شاید سال ها پیش همانند سایر دانشگاه های معتبر و دولتی کشور باید اتفاق می افتاد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به ابلاغ نمودار سازمانی کلان دانشگاه آزاد اسلامی در طرح تجمیع گفت: چارت جدید دانشگاه آزاد اسلامی در راستای کاهش هزینه ها، تحول و چابک سازی ساختار، استفاده بهینه از منابع و نیروی انسانی، تسهیل و تسریع در امور است.

او ضمن تقدیر و تشکر از همه مسئولان از آنان خواست با همدلی و همگامی یکدیگر دانشگاه را در اجرای برنامه ای که نهایتا به خیر و صلاح جوانان و آینده سازان مملکت اسلامی است، یاری کنند تا این تصمیم شایسته و به موقع که توسط هیات امنا گرفته شده و اجرای آن را به همکاران علوم پزشکی واگذار کرده اند، به عنوان یک الگوی موفق برای سایر استان های کشور مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در طرح تجمیع اساس همه این تلاش ها برای یک تحول و نوآوری در راستای افزایش کیفیت آموزش پزشکی است، تصریح کرد: در این طرح اصلاح فرآیندها به دست صاحبان فرآیندهاست، زمان در اختیار ماست.

باید با وحدت کلمه با دوستی و همدلی کارها را به سرعت و با رعایت الزامات قانونی و اعتباربخشی جلو ببریم.

وی ابراز امیدواری کرد درحرکت روبه جلوی دانشگاه آزاد اسلامی برای ورود به جرگه دانشگاه های نسل سوم (کارآفرین) و در مسیر تبدیل دانشگاه علوم پزشکی به یک دانشگاه برتر، معتبر و رقابت پذیر در عرصه ملی و بین المللی همه باید با ارائه پیشنهادات و راهکارهای عملی به همدیگر کمک کنیم و در این میان اعضای هیات علمی دانشگاه بزرگ ترین سرمایه و پشتوانه هستند و خداوند متعال را بابت این فرصت خدمتگزاری که نصیب من و همکارانم کرده است، شاکرم و از یکایک اعضای این خانواده بزرگ می خواهم که پاسدار و نگهبان این گنجینه عظیم باشند و حفظ، حراست و توسعه این میراث گرامی را در سال پیش رو چونان وظیفه ای ملی و دینی سرلوحه عمل خویش گردانند.

و ایمان داشته باشید این تحول با همه سختی ها اتفاق می افتد و همه شما در آینده بسیار نزدیک شاهد شکوفایی و رشد روزافزون این دانشگاه خواهید بود.

اعتبار جهانی مدرک پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان بهداشت جهانی WHO در کتاب راهنمای جهانی مدارس پزشکی وابسته به سازمان بهداشت جهانی WHO از دانشگاه آزاد اسلامی علوم پزشکی تهران با مشخصات مربوطه به عنوان یک دانشگاه معتبر جهانی نام برده است و دانش آموختگان رشته پزشکی در ارتباط با تایید و ارائه مدارک خود به دانشگاه های خارج از کشور هیچ مشکلی ندارند و تاکنون بسیاری از دانش آموختگان مستعد این واحد دانشگاهی در معتبر ترین دانشگاه های کشور های آمریکا، کانادا، استرالیا و به ادامه تحصیل پرداخته و با کسب عالی ترین مدارج تحصیلی برای میهن اسلامی مان ایران افتخار آفریده اند.

سالیانه درصد بالایی از فارغ التحصیلان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با قبولی در آزمون امتحانات جامع علوم پایه، پیش کارورزی و دستیاری (رزیدنتی) در رقابت با سایر دانشجویان رشته های علوم پزشکی در مقاطع بالاتر پذیرفته شده و به تحصیلات تکمیلی خود در دانشگاه های داخلی و خارج از کشور ادامه می دهند.

بیمارستان ها و مراکز درمانی واحد علوم پزشکی تهران به غیر از شاخص هایی همچون سطح علمی اساتید، نسبت استاد به دانشجو و.

شاخص دیگری نیز وجود دارد که برای دانشجویان رشته های پزشکی و آینده شان نقش حیاتی دارد.

رشته پزشکی از آن دسته رشته هایی است که کفه فعالیت های عملی آن بیشتر از رشته های گروه علوم انسانی و حتی فنی مهندسی است، بنابراین نیاز به محیطی دارد تا دانشجویان در آنجا به طور عملی با واقعیات آشنا شوند و مهارت های مربوطه را فراگیرند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران هم ازجمله دانشگاه هایی است که توانسته زیرساخت های درمانی خوبی را برای خدمت به مردم و کشور ایجاد کند و هم در این واحدهای درمانی فضایی را برای آموزش پزشکانی حاذق فراهم آورد.

بیمارستان بوعلی در شرق تهران بیمارستان بوعلی با 168 تخت مصوب و 67 هزار متر مربع وسعت، بزرگ ترین بیمارستان شرق تهران محسوب می شود.

این بیمارستان یکی از مراکز دانشگاهی کشور است که تمامی خدمات درمانی مستقیما زیرنظر پزشکان متخصص و فوق تخصص، برای بیماران انجام می شود و با تمامی بیمه های جاری شامل تامین اجتماعی، خدمات درمانی، ارتش و تمام بیمه های تکمیلی قرارداد دارد.

در این بیمارستان تمامی اعمال جراحی عمومی و تخصصی ازجمله: اعمال لاپاراسکوپی، جراحی های عمومی، آندوسکوپی سینوس، ستون مهره ها، دیسک، تومور های مغزی، چشم، قلب و عروق، ارتوپدی و تصحیح شکستگی ها، سنگ کلیه، فک و صورت، زیبایی بینی، سزارین، ترک اعتیاد زیرنظر بیهوشی انجام می شود.

اورژانس بیمارستان بوعلی به طور شبانه روزی با حضور متخصصان مقیم، آماده ارائه خدمات هستند.

بیمارستان فوق تخصصی امیرالمومنین(ع) در جنوب شهر تهران بیمارستان 220 تختخوابی امیرالمومنین(ع) از قدیمی ترین بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی است.

این بیمارستان در سال 1359 تاسیس شده و یکی از فعال ترین بیمارستان های منطقه جنوب تهران به مساحت 5854 مترمربع و 7470 مترمربع بنای مفید است.

بیمارستان فوق تخصصی امیرالمومنین (ع) دارای بخش های تخصصی داخلی و عفونی جراحی CCU، ICU زنان و زایمان و دیالیز، است که با بیش از 40 پزشک متخصص و فوق تخصص در خدمت آموزش دانشجویان و ارائه خدمات به مردم منطقه است.

با تجهیز بیمارستان های تابعه که درحال حاضر زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی تهران اداره می شود، امکان بهره مندی پرسنل دانشگاه از خدمات فوق تخصصی پزشکی در سطحی مطلوب و با تسهیلاتی ویژه میسر است.

بیمارستان جواهری واحد پزشکی تهران در شمال شهر تهران بیمارستان 100 تختخوابی جواهری با مساحت 3000 متر مربع و 3600 مترمربع بنای مفید دارای بخش های قلب، سی سی یو، زنان و زایمان، جراحی، پوست ٬ آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، داروخانه و اورژانس مجهز و اتاق های خصوصی و عمومی بوده که در خدمت مردم منطقه و تمامی بیمه شدگان است.

بیمارستان جواهری، بیمارستان تخصصی آموزشی درمانی است.

کلینیک آموزشی، پژوهشی و خدمات بهداشتی درمانی قدس درمانگاه تخصصی قدس با مساحت 4129 مترمربع زمین و 1077 متر مربع بنای مفید، دارای درمانگاه های تخصصی اطفال، زنان، داخلی، جراحی، قلب و عروق، گوش و حلق و بینی، چشم پزشکی، ارولوژی و آزمایشگاه است که در نوع خود در منطقه بی نظیر است.

پایگاه بهداشت درمانگاه قدس ارائه دهنده خدمات بهداشتی و تنظیم خانواده، مراقبت های مادران باردار، پایش رشد کودک و واکسیناسیون به صورت رایگان بوده و در سطح دانشگاه آزاد اسلامی منحصربه فرد است.

این پایگاه همچنین عرصه و فیلد دانشجویان پزشکی، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، پرستاری و تغذیه دانشگاه آزاد اسلامی است و سالیانه مسئولیت آموزش حدود هزار دانشجو را برعهده دارد.

بیمارستان فرهیختگان در شمال غرب تهران بیمارستان فرهیختگان با 320 تخت بزرگ ترین بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی در کشور است.

در واقع یک سرمایه عظیم ملی است که در شمال غرب شهر تهران و در مجاورت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و در زمینی به مساحت 45هزار متر مربع و بنایی برابر 43هزار مترمربع در 9 طبقه است.

این بیمارستان با توجه به آخرین استانداردهای وزارت بهداشت به ازای هر تخت بیمارستانی بالغ بر 134 مترمربع فضای فیزیکی تاسیس شد که این نمونه در کشور کم نظیر است.

بیمارستان فرهیختگان با هدف توسعه آموزش رشته های تخصصی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، به کارگیری پژوهش های کاربردی و ارائه خدمات جامع سلامت به آحاد جامعه طراحی و ایجاد شده است.

معرفی 8 دانشکده دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 1-دانشکده پزشکی دانشکده پزشکی درسال 1364 تاسیس شده و طی 32 سال یکی از بزرگ ترین و پیشروترین دانشکده ها درمجموع دانشکده های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شود.

این دانشکده با دراختیار داشتن حدود 210 نفر عضو هیات علمی آموزش بالغ بر 2000 دانشجوی پزشکی را عهده دار است.

دوره دستیاری داخلی برای اولین بار در سال 95 در دانشکده راه اندازی شده و امسال همزمان با پذیرش دومین دوره دستیاران داخلی، کارشناسی ارشد علوم تشریحی را نیز با کسب مجوز از وزارت بهداشت در دانشکده راه اندازی کرده است.

این دانشکده درحال حاضر بالغ بر 150 نفر دانشجو در رشته روانشناسی بالینی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد که در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

با توجه به تعداد زیاد دانشجویان پزشکی و آمار بالای دانشجویان میهمان و انتقالی، دانشکده پزشکی برای تامین بخش های آموزش بالینی علاوه بر بیمارستان های تابعه و در اختیار خود (بیمارستان های امیرالمومنین (ع) بوعلی، جواهری و کلینیک قدس) با بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی ارتش و البرز نیز قرارداد دارد.

دانشکده پزشکی با در اختیار داشتن کادر هیات علمی مجرب و دلسوز در حوزه علوم پایه و بالینی و به خصوص آموزش مستقیم توسط اساتید بالینی سعی بر قوی تر کردن بنیه علمی فارغ التحصیلان خود دارد، به طوری که در سال جاری نزدیک به 80 نفر از دانش آموختگان این دانشکده در آزمون دستیاری سال 96 وزارت بهداشت در رشته های مختلف پذیرفته شدند که سه نفر از آنها جزء رتبه های یک درصد برتر کشوری سال 96 بوده اند و تمام این موارد بیانگر آن است که دانشکده پزشکی شایستگی ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر پزشکی و ورود به عرصه فلوشیپی و دستیاری تخصصی را دارد.

2-دانشکده دندانپزشکی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی 17 شهریور ماه 1365 با پذیرش حدود 40 دانشجو در رشته دکتری حرفه ای دندانپزشکی فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون در تمام رشته های علوم دندانپزشکی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشجو می پذیرد.

رشته های تحصیلی این واحد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی علاوه بر تربیت دانشجویان در مقطع دکتری حرفه ای دارای 9 رشته تخصصی دندانپزشکی شامل (اندو، پروتزدندان، جراحی، ارتودنسی، کودکان، ترمیمی، پریو، رادیولوژی، بیماری های دهان و دندان) کارشناسی پیوسته ساخت پروتزهای دندانی و کارشناسی ناپیوسته ساخت پروتزهای دندانی است.

تعداد فارغ التحصیلان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران تاکنون تعداد 3982 نفر در مقطع دکتری عمومی دندانپزشکی، 169 نفر در مقطع تخصصی دندانپزشکی، 529 نفر در مقطع پرستاری دندانپزشکی، 77 نفر در رشته ساخت پروتزهای دندانی در مقطع کارشناسی پیوسته، تعداد 74 نفر در رشته ساخت پروتزهای دندانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 1067 نفر در رشته ساخت پروتزهای دندانی و تعداد 130 نفر در مقطع کاردانی بهداشت کار دهان دانش آموخته تربیت کرده و تحویل جامعه داده است.

تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل دانشجویان شاغل به تحصیل دانشکده دندانپزشکی حدود 1300 نفر هستند که از این تعداد جمعا 90 نفر در 9 رشته تخصصی دندانپزشکی، 1100نفر در مقطع دکتری حرفه ای دندانپزشکی و 20 نفر در مقطع مختلف کارشناسی پیوسته ساخت پروتزهای دندانی و پنج نفر در کارشناسی ناپیوسته پروتزهای دندانی به تحصیل اشتغال دارند.

3-دانشکده داروسازی و علوم دارویی دیگر دانشکده حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده داروسازی و علوم دارویی است؛ پس از راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1361 که اکنون به عنوان برترین دانشگاه حضوری جهان با رتبه اول تولیدات علمی در کشور ارزیابی شده است، دانشکده فوق در سال 1364 در تهران با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای داروساز مورد نیاز کشور با کیفیتی هم سطح دانشگاه های دولتی وقت راه اندازی شد و با کیفیتی مشابه دانشگاه های معتبر ایران و جهان توسعه یافت.

این دانشکده در سال 1364 توسط مرحوم محمدباقر شایورد تاسیس شد و با مدیریت وی تا سال 1387 نسبت به تربیت دانشجو در رشته داروسازی پرداخت.

درحال حاضر دانشکده داروسازی و علوم دارویی دارای 42 آزمایشگاه و کارگاه فعال، یک مرکز تحقیقاتی دایر و دو مرکز تحقیقاتی درحال تاسیس، پنج داروخانه (سه داروخانه شهری و دو داروخانه بیمارستانی)، کتابخانه ای با بیش از 20هزار جلد کتاب، دو سایت آموزشی و پژوهشی، 40 عضو هیات علمی و تعداد 3600 دانشجوی مشغول به تحصیل در رشته های آموزشی (فارماسیوتیکس (داروسازی)، داروسازی تکمیلی، داروسازی مازاد، دکتری تخصصی اقتصاد و مدیریت دارو، کارشناسی ارشد سم شناسی، دکتری تخصصی سم شناسی، دکتری تخصصی فارماکولوژی، کارشناسی ارشد نظارت بر امور دارویی، مهندسی کشاورزی علوم و صنایع غذایی، علوم و مهندسی صنایع غذایی در مقطع کارشناسی، زیست فناوری مواد غذایی، فناوری مواد غذایی، علوم مواد غذایی، صنایع غذایی، شیمی مواد غذایی و میکروبیولوژی مواد غذایی در مقطع کارشناسی ارشد، زیست فناوری مواد غذایی، فناوری مواد غذایی، تکنولوژی مواد غذایی و میکروبیولوژی مواد غذایی در مقطع دکتری تخصصی رشته صنایع غذایی است.

اگرچه این واحد دانشگاهی از سال 1365 تاکنون هرساله نسبت به جذب تعداد قابل قبولی دانشجو اقدام کرده است، اما حال که بیش از 31 سال از تاسیس این واحد دانشگاهی می گذرد، این واحد با برخورداری از بیش از پنج هزار دانش آموخته که 3562 نفر آنان دانش آموخته رشته دکتری عمومی داروسازی هستند، موفقیت های متعددی را در سطوح ملی و بین المللی در عرصه های علمی، اجتماعی و صنفی به خود اختصاص داده است و برای موفقیت حدود 9هزار دانشجوی درحال تحصیل و دانشجویان آینده خود در تلاش است تا محیطی علمی، فرهنگی و پویا با دستاوردهای شاخص آموزشی، پژوهش و فناوری، ارتباط با صنعت و حوزه بین الملل فراهم آورد.

4-دانشکده پیراپزشکی دانشکده پیراپزشکی در سال 1387 تاسیس شده است.

دانشکده پیراپزشکی متشکل از گروه های آموزشی علوم آزمایشگاهی، هوشبری و اتاق عمل در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته است.

آمار دانشجویان درحال تحصیل دانشکده پیراپزشکی: رشته اتاق عمل 326 نفر رشته هوشبری 657 نفر رشته علوم آزمایشگاهی 346 نفر معرفی رشته تکنولوژی اتاق عمل رشته کارشناسی تکنولوژی اتاق عمل شاخه ای از علوم پزشکی است که طی این دوره دانشجویان با اصول جدید اتاق عمل و تکنولوژی های نوین جراحی در جراحی های تخصصی و فوق تخصصی آشنا شده و مراقبت و کمک به اداره بیمار را قبل، حین و بعد عمل می آموزند.

دانش آموختگان این رشته عضوی از تیم بهداشتی درمان خواهند بود که به عنوان بخشی از تیم جراحی برای کمک به اجرای یک عمل جراحی با نتایج مطلوب در بخش های اتاق عمل بیمارستان، بخش های مداخله تشخیصی درمانی و مراکز مراقبتی سیار ایفای نقش می کنند.

معرفی رشته هوشبری با روش ها، تجهیزات و وسایل بیهوشی به ویژه هوشبری در جراحی های تخصصی و فوق تخصصی مثل قلب، عروق بزرگ، توراکس، مغز و اعصاب پیوند اعضا و.

آشنا شده و نحوه مراقبت از بیماران در مراحل مختلف بیهوشی را فرا می گیرند.

با توجه به پیشرفت های دانش بیهوشی و توسعه تجهیزات و فناوری و به منظور ارائه خدمات مراقبتی مطلوب و اثربخش، استفاده از دانش آموختگان رشته فوق به ویژه در اتاق های عمل جراحی تخصصی، فوق تخصصی، واحد مراقبت های پس از بیهوشی (PACU) و سرویس درد حاد و مرکز فوریت های اورژانس ضروری به نظر می رسد.

معرفی رشته علوم آزمایشگاهی رشته کارشناسی علوم آزمایشگاهی شاخه ای از علوم پزشکی است که در ارتباط با آنالیز آزمایشگاهی خون، مایعــات و بافت های بدن انســان به منظور تشخیص بیماری پیگیری درمان و حفظ سلامت افراد جامعه است.

این رشته به موازات پیشرفت علوم پزشکی و گسترش دامنه روش های تشخیص تجهیزات آزمایشگاهی نیز بسیار پیشرفت کرده، به طوری که امروزه شاغلان این رشته از دستگاه های الکترونیکی و اتوماتیک بسیار دقیق و حساس برای انجام آزمایش های مختلف بهره می گیرند.

دفتر توسعه آموزش (EDO) دفتر توسعه آموزش دانشکده پیراپزشکی به عنوان بازوی اجرایی مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی (EDC) و با هماهنگی آن در راستای تحقق اهداف توسعه آموزش گام بر می دارد.

شامل هفت کمیته اصلی است ازقبیل: کمیته اعتباربخشی، کمیته مشورتی و شورای آموزش دانشجویی، کمیته برنامه ریزی و طرح در س ها، کمیته پژوهش در آموزش و جشنواره آموزشی، کمیته ارزیابی صلاحیت بالینی، کمیته توانمند سازی اساتید و کمیته ارزیابی و ارزشیابی.

5-دانشکده پرستاری مامایی این دانشکده در بهمن 1364 به منظور تربیت پرستار و ماما در سطح کارشناسی گشایش یافت و از سال 1366 مبادرت به پذیرش دانشجو در رشته های پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد کرد و فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را توسعه داد.

هم اکنون در رشته های پرستاری داخلی جراحی، پرستاری کودکان، پرستاری روان، پرستاری سلامت جامعه و از نیمسال اول 97-96 در رشته پرستاری مراقبت های ویژه و دکتری پرستاری پذیرای دانشجویان است.

درحال حاضر دانشکده پرستاری و مامایی با اخذ مجوز و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری پرستاری و همچنین با گسترش پنج رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته های پرستاری داخلی جراحی، کودکان، روان پرستاری، سلامت جامعه و نیز رشته جدید پرستاری ویژه مسیر خود را در بستر ورود به عرصه تحصیلات تکمیلی به خوبی باز کرده است.

به علاوه آزمایشگاه های این دانشکده دارای تجهیزات و امکانات به روز ازقبیل میکروسکوپ، استریوسکوپ، اسپکتروفتومتر، روتاتور، بن ماری جوش، بن ماری 37 درجه سانتیگراد، ترازو، میکروفیوژ، سانتریفیوژ، اتوکلاو، فور، انکوباتور، الکتروکاردیوگراف و سایر تجهیزات مورد نیاز است.

دستاوردهای پژوهشی دانشکده پرستاری و مامایی در این دانشکده از سال 1395 تعداد 78 پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رسیده است و تعداد 45 مقاله در پایگاه های معتبر نمایه شده اند، پنج کتاب توسط اساتید تالیف و تعدادی از کتب مجددا تجدیدچاپ شده اند و دو کتاب ترجمه شده و به علاوه دو کتاب نیز در دست چاپ هستند.

همچنین دانشجویان پرستاری و مامایی این دانشکده طی سال گذشته دستاوردهای پژوهشی خود را در کنگره های بین المللی ارائه داده اند.

اعضای هیات علمی دانشکده با ثبت نام در سایت پژوهشیار و شرکت در کارگاه های آموزشی و پژوهشی در ارتقای مرتبه علمی پژوهشی دانشکده تلاش کرده اند.

به طوری که از شهریور 1396 تمامی امور پایان نامه ها و طرح های پژوهشی اساتید به شکل مکانیزه پیگیری می شوند.

6-دانشکده علوم نوین و فناوری های نوین این دانشکده در مهر 1383 برای اولین بار در واحد تهران پزشکی با گرایش های میکروبیولوژی و علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی دایر شد و از سال 1384 در گرایش ژنتیک در مقطع کارشناسی و از سال 1389 در گرایش بیوشیمی در مقطع کارشناسی دانشجو پذیرفت.

با توجه به برنامه ریزی های کلان انجام گرفته، نام دانشکده به علوم نوین با نگاه به طب ترمیمی تغییر یافته است.

از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه ها از نظر تعداد دانشجویان است بنابراین پرورش و تربیت نیروهای انسانی آن باید هدفمند و در راستای برنامه ها و اهداف تعریف شده در برنامه های راهبردی باشد.

بر این اساس هدف از تاسیس این دانشکده تربیت نیروهای کارآمد و متخصص مورد نیاز کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) در زمینه های فناوری های علوم نوین، انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی و توسعه فناوری به منظورخلق دانش و ثروت و ارائه خدمات و مشاوره های تخصصی به سازمان ها و مراکز دولتی و خصوصی است.

از بهمن 1389 در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم جانوری با گرایش بیوسیستماتیک جانوری و از مهرماه 1390 در مقطع کارشناسی ارشد رشته ژنتیک پذیرش دانشجو داشته است.

7-دانشکده شیمی دارویی دانشکده شیمی دارویی در سال 1391 با هدف تربیت نیروی متخصص شیمیست و به طور خاص در حوزه دارویی تاسیس شده است و از آنجا که واحد علوم دارویی دارای اساتید مجرب و متخصص و همین طور وسایل و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی پژوهشی و آموزشی مناسب است، توانسته با حمایت مسئولان ارشد دانشگاه در این مدت کوتاه نسبت به تربیت نیروی متخصص اقدامات مفید و سازنده انجام دهد.

درحال حاضر این دانشکده دارای تعداد سه آزمایشگاه آموزشی و دو آزمایشگاه پژوهشی و نیز دارای یک مرکز تحقیقات مواد اولیه دارویی است.

تاکنون 161 مقاله معتبر توسط دانشجویان و اعضا به چاپ رسیده است و محصول زینک گلوکونات نیز محصول مرکز تحقیقات مواد اولیه این دانشکده است.

همچنین دانشکده دارای شورای فرهنگی متشکل از اعضای هیات علمی و دانشجویان بوده که به طور ماهانه جلسات برگزار و مصوبات را به شورای فرهنگی دانشگاه ارجاع می دهند.

هم اکنون بیش از دوهزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، شیمی کاربردی، شیمی دارویی و در مقاطع کارشناسی ارشد در رشته های شیمی کاربردی، شیمی دارویی، شیمی و فناوری اسانس، فیتوشیمی، نانوشیمی و در مقطع دکتری تخصصی در رشته شیمی آلی مشغول به تحصیل هستند.

8- دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی و روانشناسی رشته بهداشت محیط دانشکده بهداشت از قدیمی ترین رشته های دانشکده بهداشت است که از سال 1373 با اخذ 45 دانشجو در مقطع کاردانی بهداشت محیط آغاز به کار کرد.

در سال 1378 ، 30 دانشجو در مقطع کارشناسی پذیرش کرد.

در سال 1392 اولین دوره کارشناسی پیوسته با پذیرش 20 نفر صورت گرفت و در ادامه فعالیت های گروه بهداشت محیط و پیگیری های صورت گرفته در سال 1395 نسبت به پذیرش چهار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کرده است که تاکنون 863 نفر در مقاطع فوق الذکر فارغ التحصیل شده اند.

دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی و روانشناسی درحال حاضر با پنج گروه آموزشی گروه مهندسی بهداشت محیط شامل: کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، گروه بهداشت عمومی شامل: کارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی و کاردانی رشته های بهداشت خانواده و بهداشت مبارزه با بیماری ها، گروه مهندسی پزشک، گروه مهندسی بهداشت حرفه ای شامل: کارشناسی پیوسته، گروه روانشناسی کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد، گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد.

دانشکده بهداشت و مهندسی پزشکی دارای حدود 2700 نفر دانشجو و حدود 150 نفر استاد تمام وقت و حق التدریس است.

میثم اخلاق دوست، دبیرکانون هلال احمر دغدغه های یک دانشجو از بدو ورود به دانشگاه، در کنار تمام دغدغه های زندگی ام مساله ای به نام دانشجو بودن مرا به چالش عمیقی کشیده و گاه و بی گاه ذهن من را برای به زبان آوردن گله هایم از دانشگاه و دانشجویان به جنب و جوش وامی دارد.

دانشجویی که همیشه مورد تاکید امام و رهبری بوده و دانشجو یک قشر آگاهی است که می تواند در اجتماع نقش موثری ایفا کند.

همیشه تمام سعی خود را معطوف به این می کردم که با تلاش و تقلا بتوانم راهی برای بهبود این وضعیت ایجاد کنم و در راستای این دغدغه ها توانستیم کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر را با همراهی چند دانشجوی دغدغه مند راه بیندازیم و برای بهبود این وضعیت فقط نظاره نکردیم و تلاش کردیم، حتی گله ای هم نکردیم، فقط تلاش کردیم و تلاش.

اما ناچارم چندی از مشکلاتی که در پیرامون خود نظاره می کنم را بیان کنم؛ از کمبود فضای فیزیکی برای برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی گرفته تا کثرت تعداد دانشجویان که در گزینش آنها به نیاز جامعه توجهی نشده است.

فضای علمی، امروزه به تکنولوژی های نوین جهت ارائه شدن مطلب به دانش پژوهان نیاز دارد.

کرختی و سستی که امروزه در دانشگاه های کشور مشاهده می شود، دلایل متعددی دارد که یکی از آن دلایل خلاصه شدن تمام فناوری های ما به تخته سفید رنگ و رورفته و ماژیک، چند سیستم کامپیوتر قدیمی و کتابخانه ای که نهایتا محلی برای گذران وقت در ساعات اداری شده است.

تمام توجه برخی اساتید تنها به حضور دانشجویان در کلاس است.

لیست حضور و غیاب گاه ارزشی چند برابر متون مورد تدریس دارد.

گفتن این مشکلات باعث افتخار نخواهد بود و قطعا تمام این سخنان تنها برای این است که همه اساتید و دانشجویان به خود بیاییم و تلاش کنیم که این فضا را که جزء سرمایه های هر کشور و ملتی است، نجات دهیم.

شکوفایی علمی و فرهنگی تنها زمانی ممکن خواهد بود که با مشکلات مبارزه و سعی در رفع آنها کنیم.

شاید مهم ترین دغدغه من از بدو ورود به دانشگاه تا الان همین بوده است؛ تلاش بی وقفه برای ارتقای فضای دانشجویی و فرهنگی و علمی.

قطعا جنگیدن با مشکلات می تواند دانشجویان را به سوی کمالات علمی سوق دهد و از این طریق به رشد علمی و اقتصادی کشور منجر شود.

کما اینکه هر روز شاهد تلاش بی وقفه مدیران این مجموعه جهت برطرف سازی موانع این رشد هستیم اما امید به اینکه سایرین و دانشجویان نیز همانند ایشان دست به دست هم دهند و همت گمارند، تسلایی برای دل تمام رهروان دانش خواهد بود.

نکته مثبت و روشن تلاش دلسوزانه مسئولان در مواجهه با تمام ناملایمتی ها و دل صاف دانشجویان امیدهای این مسیر سخت است.

دانشجویانی که همدلانه و فروتنانه و مجدانه در طرح های جهادی ما در کنا ما بودند و حتی در طرح های مشترک بین دانشگاه های علوم پزشکی زبانزد بوده اند و افتخار ما.

و اما در آخر با تمام این کاستی ها و مشکلات فضای گرم و کوچک و صمیمی و همدل دانشگاه خودمان را با چیزی معاوضه نمی کنیم و مثل همیشه که برای اعتلای اسم دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تلاش کردیم بازهم دوچندان تلاش خواهیم کرد.

مفتخرم که کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران دومین کانون دانشجویی در میان بیش از 60 کانون دانشجویی در استان تهران از نظر عضو فعال است.

بیشتر از600 عضو فعال دارد و فعال ترین کانون دانشجویی از نظر فعالیت های جهادی و حوزه سلامت و بهداشت کودکان و مردم حاشیه نشین و کم برخوردار.

منبع : فرهیختگان
کلید واژه ها: پزشکی - پزشک - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه آزاد - اسلامی - علوم - آزاد - رشته - دکتر ولایتی - دکتر - تهران - ولایتی - ابطحی - علی اکبر ولایتی - استاد دانشگاه - جدید - علمی - دندانپزشکی - جامعه - اولین - بیمارستان - دانشجویان - آزمایشگاه - خبرگزاری - کشور - علی اکبر - مسئولان - ساختار

آخرین اخبار سرویس:
چین سه ماهواره سنجش از راه دور پرتاب کرد

تشکیل هیئت امنای مدیریت کمک های مردمی در مهاباد+گزارش

شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی 96

تشکیل هیئت امنای مدیریت کمک های مردمی در مهاباد

فعالیت پارک علم و فناری در دانشگاه یاسوج

انتصاب سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی

تجلیل از استعدادهای درخشان دانشگاه مازندران

تداوم کمک های گیلانی ها به مناطق زلزله زده

مانور امدادو نجات در دانشگاه شهرکرد+فیلم

تداوم کمک های گیلانیان به مناطق زلزله زده

جمع آوری کمک های دانشجویان به زلزله زدگان توسط کانون هلال احمردانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی

انتشار ­اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 96

البرز-روند احداث قطعه یک آزاد راه تهران - شمال

کنفرانس بین المللی کنترل و ابزار دقیق در شیراز

امشب آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور و غیرانتفاعی

روزیاتو: کافی شاپی که سیر را می سوزاند و جای قهوه غالب می کند

ارتقای 14 پله ای ایران در شاخص نوآوری جهانی

همایش ملی پژوهشهای نظری و عملی در معماری و شهرسازی در ایلخچی

فراخوان مهم آموزش و پرورش برای انتخابات هیئت امنایی !

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور از هفته آینده

دانشگاهیان اهل سیاسی بازی نیستند

جزییات شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی سال 96 آموزش و پرورش !

آغاز تکمیل ظرفیت کنکور 96 از 4 آذر | پذیرش 13 هزار نفر

ثبت نام بیش از 10 هزار داوطلب در تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی

سیاره سیگار کشف شد

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور از هفته آینده

رییس دانشگاه اسلامی استان آذربایجان غربی منصوب شد

معاون نخست وزیر لهستان: ایران "خانه دوم" بسیاری از لهستانی ها است

مقاله استاد مدعو دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول در ژورنال ISI نمایه شد

حراست چشم دانشگاه است

ارتقای عضو هیئت علمی واحد شبستر به استادیاری

آغاز کنفرانس بین المللی کنترل و ابزار دقیق در شیراز

امنیت امروز کشور مدیون خون شهدا است

نمای زیبای پاییز در یکی از قدیمی ترین شهر های کانادا

ضرورت رفع مشکلات کشور توسط دانشگاه ها

ارزشمندی وقف کردن حاصل زندگی برای رفع مشکلات مردم و جوانان

بخش خواهران مسابقات قرآن دانشگاه آزاد اراک

برج دوم فناوری دانشگاه امیرکبیر راه اندازی می شود

دانشگاه آزاد یکی از بزرگ ترین دانشگاه های غیر دولتی دنیاست

آموزش 800 فراگیر در رشته های اقتصاد مقاومتی در پایگاه های بسیج علمی مازندران

تعقل راه ارتباط با خداست/ مطالعات فرهنگی لایه ای از فهم قرآن را مدیریت می کند

شهادت دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرمجلسی در نبرد با تکفیری ها

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان منصوب شد

انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی

دیدار معاون آموزشی وزارت علوم با دانشجویان ایرانی در چین

انسان خلاق، محور توسعه پایدار است

برپایی نشست علمی «نقش حوزه در اسلامی سازی علوم انسانی»

برگزاری مسابقات قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد+گزارش

جلسه شورای اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی

شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی 96

رمزگشایی از یک سیارک "سیگار برگی"

ضرورت هماهنگی بیشتر وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری

همایش «درجستجوی خانه دوم»

اعتراض دانشجویان خوارزمی به عدم احداث ایستگاه مترو در جوار دانشگاه

طراحی برنامه کاربردی فایروال

ثبت شش اختراع توسط دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شهرکرد

لزوم هماهنگی بیشتر میان وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری

جذب اعضای هیأت علمی و ایجاد مراکز پژوهشی از مسائل مهم آموزش عالی

واحد علوم و تحقیقات؛ دانشگاهی موفق در تربیت کارآفرین

نشست هم اندیشی درباره فعالیت های پژوهشی و فناورانه برگزار شد

بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران

تغییر تاریخ برگزاری جلسات مصاحبه دوره دکتری دانشگاه پیام نور

کشاورزی از آسیب پذیرترین بخشهای اقتصاد کشورهاست

آغاز ثبت نام آزمون دکتری از فردا

خودکشی یک دانشجوی دختر در دانشگاه کابل +عکس

زمان آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور

بازسازی علمی خانه های روستایی از مناطق زلزله زده با حمایت خیران کاشانی

دیپلماسی علمی، دیپلماسی صلح و گفتگو است

جلسه هیات ممیزه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

انتصاب سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت

توسعه و محیط زیست لازم و ملزوم یکدیگرند/ توسعه در بستر فرهنگی هر جامعه صورت می گیرد

آغاز ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) از فردا

7 سال انتظار دانشگاهیان پیام نور شیراز جهت میزبانی شهدای گمنام پایان یافت

مهمترین رویدادهای خبری شهرستان ها در 30 آبان

چالش های موجود دانشگاه را به فرصت تبدیل کنیم

شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی 96

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور از هفته آینده

تجهیز و بازسازی پیشرفته ترین بخش NICU در ایران

بورسیه بیش از 1000 دانشجوی دانشگاه تهران توسط بنیاد حامیان دانشگاه

فرهاد رهبر: انسان خلاق، محور توسعه پایدار است/ توسعه یافتگی به فن آوری و دانایی ارتباط دارد

باید متحول شویم

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز: از سال 90 تاکنون 822 جایزه حُسن تحصیلی اعطا شده است/ توزیع 255 سکه بین 54 نخبه علمی

آغاز ثبت نام آزمون دکتری از فردا

مشکلات زیست محیطی نتیجه کم توجهی به سند چشم انداز توسعه است

قرن 21 قرن تفکر و تعقل است/راه برون رفت از ناپایداری دستیابی به خرد و دانش است

نام نویسی آزمون دکتری 97 از فردا

جزییات تکمیل ظرفیت سازمان سنجش امروز منتشر می شود

ساخت سالنهای چندمنظوره موجب بهبود سرانه فضای ورزشی دانشجویی می شود

محققان سیارکی شبیه یک سیگار عظیم کشف کردند

چاپ سه مقاله عضو هیات علمی واحد ماکو در مجلات معتبر خارجی و علمی پژوهشی

مشکلات زیست محیطی نتیجه کم توجهی به سند چشم انداز توسعه است

معرفی نماینده تام الاختیار دانشگاه آزاد در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی

جزییات و زمان ثبت نام آزمون دکتری

آغاز ثبت نام آزمون دکتری 97

میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1397 اعلام شد

دانشجویان منابع طبیعی آب می روند

رییس سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت(ع) دانشگاه های کشور منصوب شد

مسابقات قرآن دانشگاه آزاد اراک برگزار شد

از سوی محققان ایرانی کیف پزشکی ویژه مناطق دور افتاده ارائه شد

برومند مطرح کرد لزوم توجه دانشگاه ها به نوآوری برای حل مشکلات جامعه

در دانشگاه آزاد هشتمین کنفرانس بین المللی کشاورزی پایدار برگزار شد

آغاز همایش کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور از هفته آینده

دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تنکابن در سوریه شهید شد

آغاز ثبت نام آزمون دکتری از فردا

اطلاعیه مهم سازمان سنجش درباره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 96

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور از هفته آینده

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 96

آغاز کنفرانس بین المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست

رمزگشایی از یک سیارک "سیگار برگی"

انتشار ­اطلاعیه سازمان سنجش درباره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 96

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور از هفته آینده

شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی 96

دانشگاه های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر رشته های مشترک راه اندازی می کنند

آغاز ثبت نام آزمون دکتری 97/ برگزاری آرمون 4 اسفند ماه

نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در شیراز

آغاز ثبت نام آزمون دکتری 97/ برگزاری آزمون 4 اسفند ماه

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور از هفته آینده

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در لرستان

ظرفیت های پژوهشی دانشکده علوم قرآنی میبد مورد توجه قرار گیرد

کنفرانس بین المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست آغاز به کار کرد

آغاز ثبت نام آزمون دکتری 97/ برگزاری آرمون 4 اسفند ماه

شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی سال 96

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد انتشار اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون سراسری از بعدازظهر امروز/ آغاز ثبت نام از چهارم آذرماه

دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تنکابن در سوریه شهید شد

شرایط و تاریخ تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی سال 96

از فردا؛ ­نام نویسی آزمون دکتری 97

تجلیل از واقفان، هیات امنا و متولیان موقوفه های آمل

امروز؛ انتشار ­اطلاعیه سازمان سنجش درباره تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 96

آغازبه کار هشتمین کنفرانس بین المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر منصوب شد

13 هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور 96 پذیرفته می شوند

امضاء تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه یزد ودانشگاه پسکارای ایتالیا

لزوم مدیریت پسماندهای زلزله

آغاز ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری از فردا

دانشجوی چادری در کشور هندوستان

نام نویسی آزمون دکتری 97 از فردا

ایجادگنجینه گیاهان زینتی پیازی گلخانه ای درمحلات

برداشته شدن نیوجرسی از مقابل پاساژ های نا ایمن

دانشجویان خارجی و مشکلات وطنی

به دنبال برگزاری مستقل آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی هستیم

زمین لرزه هیچ ارتباطی با فناوری هارپ ندارد/ لزوم مدیریت پسماندهای زلزله

عکس خارق العاده ناسا از سلفی در مریخ!

بازدید و بررسی عملکرد حدود یکصد واحد آموزشی استان فارس

انتصاب اعضای هیئت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم ، تحقیقات و فناوری خراسان رضوی

عکس خارق العاده ناسا از سلفی در مریخ!

دانشگاه پیام نور شیراز میزبان دو شهید گمنام شد

برگزاری محفل انس با قرآن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن

زلزله ایلام برای کرمانشاه جای نگرانی ندارد

دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن به جمع شهدای مدافع حرم پیوست

جمع آوری کمک های مردمی واحد بوکان برای زلزله زدگان غرب کشور

چگونه با پرخاشگری کودک برخورد کنیم؟

افزایش عمر ایمپلنت های استخوانی و دندانی با پوشش های نانوساختار

تولید غضروف مصنوعی از هیدروژل برای اولین بار

ورود حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد به فن بازارها

اعظم نیکوکار، امیرحسین محمدداودی، نادرقلی قورچیان ارزیابی سطح فرهنگ دانشجویی دانشجویان تحصیلات تکمیلی

دانشگاه یاسوج الگوی موفق در آموزش عالی

زمان توزیع کارت آزمون دکتری اعلام شد/ آغاز ثبت نام از چهارشنبه

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران یکی از پژوهشگران پراستناد دنیا شد

شروع ثبت نام آزمون دکتری از اول آذر ماه 96

عکس/ کاروان هزار نفری دختران دانشجو با پای پیاده در راه مشهد

استخدام موسسه آموزشی خوارزمی

اختراع دستگاه بهینه ساز مصرف سوخت + فیلم

تجلیل از تلاش خادمان کاروان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

رجایی درگذشت دانشجوی مقطع دکتری برق واحد زنجان را تسلیت گفت

برپایی نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در شیراز

بازدید مدیران ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از دانشگاه صدا و سیما

رییس دانشکده علوم انسانی واحد سیرجان معرفی شد

تکریم و معارفه رییس واحد قشم برگزار شد

کسب عنوان برتر در پنجمین نمایشگاه ربع رشیدی از سوی مخترع مرکز رشد واحد ساری

بورسیه 21 دانشجو لغو شده است

تربیت پزشک از خدمات دانشگاه آزاد به میهن اسلامی است

بازدید سرزده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از واحد استهبان

مجوز فعالیت کانون فرهنگی «جرعه نور» در واحد تهران مرکزی صادر شد

ساخت سالن چندمنظوره سرانه فضای ورزشی برای دانشجویان را بهبود می بخشد

امضاء تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه یزد و دانشگاه پسکارا ایتالیا +تصاویر

همایش «نحوه مدیریت دعوت به نماز» در دانشگاه آزاد آشتیان برگزار می شود

وزیر علوم: مسأله جذب استاد از مسائل مهم آموزش عالی کشور است

سرپرست جدید دانشگاه آزاداسلامی واحد قشم منصوب شد

وظیفه کارکنان حراست، صیانت و حفاظت محیط دانشگاه است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان معرفی شد

تکاب برفی شد

آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای و غیرانتفاعی اعلام شد

تغییر رییس دانشگاه آزاد تاکستان

بهره برداری از خانه مسافر، سالن سینما و مرکز همایش های واحد انار

تمدید فراخوان انتخاب اعضای حقیقی کمیسیون های تخصصی شورای عالی عتف

پویایی، شاخصه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد است

داوری مطلوب نشریات دانشجویی

معرفی نماینده تام الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی

تغییر روسای دانشگاه آزاد میاندوآب، قشم، جیرفت و بردسیر

تشکیل ستاد هفته پژوهش از اولویت های هفته پژوهش درواحدهای دانشگاهی باشد

4 انتصاب جدید در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

بررسی فناوری های نوین در کشاورزی پایدار در یک کنفرانس بین المللی

مراسم تشییع پیکر استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه / تصاویر

سرپرست واحدهای قشم، جیرفت و بردسیرمنصوب شدند

ارسال کمک های جمع آوری شده دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودسر و املش به مناطق زلزله زده کرمانشاه

4 انتصاب جدید در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

لاریجانی: دانشگاه ها در مسیر نیازهای بخش تولید گام بردارند

کسب رتبه برتر مسابقات معماری آمریکا از سوی دانشجوی واحد کرمان

بـــزرگ تـریــن دانشـگاه علوم پزشکی «تـهران» کجاست؟ / لید را تغییر بدهید

بـــزرگ تـریــن دانشـگاه علوم پزشکی «تـهران» کجاست؟ / لید را تغییر بدهید