مطالب مرتبط:
مونسان: از قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری باید بهترین استفاده را ببریم
از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد آیین نامه اجرای قانون حمایت از اشتغال پایدار در روستاها + جزییات
آیین نامه اجرای قانون حمایت از اشتغال پایدار در روستاها
دستیابی به توسعه پایدار در کشاورزی با استفاده بهینه از منابع طبیعی
جزییات آیین نامه توسعه و ایجاد اشتغال روستایی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 آبان 1396 ساعت 08:322017-11-14اقتصادي

مونسان: از قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری باید بهترین استفاده را ببریم


رییس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری گفت: «برای اجرای این قانون 1.

- " رییس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری گفت: برای اجرای این قانون 1.

5میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی اختصاص خواهد یافت و ما باید بتوانیم بهترین بهره را از این قانون ببریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرداغ به نقل از میراث آریا، علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز دوشنبه 22 آبان در دیدار با چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: در این قانون 10درصد به عنوان سهم گردشگری و 10 درصد نیز به عنوان سهم صنایع دستی مشخص شده است که باید با برنامه ریزی های مناسب بتوانیم از این قانون برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در روستاها و مناطق عشایری به بهترین نحو استفاده کرد.

معاون رییس جمهوری ابتدا در دیدار خود با علی محمد شاعری نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه درباره مهم ترین اهداف و فعالیت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این سه شهر استان مازندران گفت و گو کرد و سپس در دیدار با جلال میرزایی نماینده ایلام، ایوان، سیروان و چرداول به بررسی مهم ترین موضوعات سازمان متبوع خود در این چهار شهر استان ایلام پرداخت.

به دنبال افزایش اعتبارات سازمان میراث فرهنگی هستیم مونسان در دیدار با میرزایی نماینده ایلام، ایوان، سیروان و چرداول گفت: به دنبال افزایش اعتبارات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در قانون بودجه سال 97 هستیم.

او گفت: به عنوان مثال در حال حاضر عوارض خروج از کشور برای هر نفر 75هزار تومان است که تنها 10هزار تومان آن به سازمان میراث فرهنگی اختصاص می یابد در حالی که با تخصیص کامل این رقم می توان از آن به عنوان هزینه های تشویقی برای افزایش ورود گردشگران خارجی استفاده کرد.

مونسان همچنین به جاذبه های گردشگری استان ایلام و آثار فرهنگی تاریخی این استان تاریخی اشاره کرد و افزود: مردم نباید در تعطیلات فقط راهی شمال شوند بلکه مناطق بسیار زیبایی در کشور و در استان های مختلف از جمله ایلام وجود دارد که می تواند در برنامه ریزی های سفر برای گردشگران داخلی قرار گیرد.

او اضافه کرد: بر همین اساس به دنبال تبیین چند مسیر گردشگری در کشور هستیم تا مردم بتوانند از تمام زیبایی های ایران به خوبی بازدید کنند که در این خصوص برش های استانی نیز تهیه شده و به استان های مختلف ابلاغ می شود.

در این دیدار همچنین موضوعاتی مانند تملک اراضی در تپه باستانی ایوان و محوطه تاریخی دره شهر و نیز احداث پایگاه میراث فرهنگی با مشارکت شهرداری در محوطه تاریخی سیروان مورد بررسی قرار گرفت و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستورات لازم را در این خصوص صادر کرد.

معاون رییس جمهوری همچنین در دیدار با همایون هاشمی نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب موضوعات مرتبط با اثر ثبت جهانی تخت سلیمان را مورد بررسی قرار داد.

در این دیدار هاشمی نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب با اشاره به تخت سلیمان گفت: محوطه زیبای تخت سلیمان یکی از قابلیت های مهم گردشگری در این منطقه است که در کنار آن نیز 165 اثر دیگر ثبت ملی شده اند که در حقیقت یک زنجیره کاملی از آثار تاریخی است و می توان با احداث یک مجموعه گردشگری و اقامتی در کنار این اثر ثبت جهانی به توسعه گردشگری در این منطقه بیش از پیش کمک کرد.

او همچنین خواستار تقویت چارت اداری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تکاب شد که معاون رییس جمهوری دستورات لازم در این خصوص را صادر کرد.

مونسان در این دیدار با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تصریح کرد: در این آیین نامه سهم هر استان به طور کامل مشخص شده و با توجه به اینکه در این قانون 10 درصد به گردشگری و 10 درصد نیز به صنایع دستی اختصاص یافته است باید بتوانیم از این فرصت با برنامه ریزی مناسب به خوبی استفاده کنیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با حبیب الله نیکزادی نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر نیز دیدار کرد و در این دیدار درباره موضوعاتی مانند مرمت ارگ بم، رونق گردشگری روستایی و نیز توسعه صنایع دستی بحث و تبادل نظر شد.

نیکزادی نماینده بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در این دیدار گفت: ارگ بم به عنوان یک شکوه تاریخی و اثر بسیار زیبا در حوزه میراث فرهنگی عامل مهمی در توسعه گردشگری و جذب گردشگر است که البته بخش زیادی از این اثر بی نظیر در زمین لرزه بم در سال 1382 تخریب شد و درخواست ما از سازمان میراث فرهنگی این است که مرمت این اثر تسریع شود.

او افزود: ارگ بم، دو قنات تاریخی، بخشی از بیابان لوت و باغ شهر بم آثاری هستند که در یونسکو ثبت جهانی شده اند و در حال حاضر 100 اثر آماده برای ثبت جهانی داریم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: بم اولین تمدنی است که در آن انسان ها از خشت و گل استفاده کردند.

این سابقه تمدنی در بم و سایر بخش های مختلف استان کرمان نعمت های بزرگی است و در حقیقت مردم ما بر روی اقیانوسی از ثروت زندگی می کنند با این حال به نظر می رسد نتوانسته ایم به خوبی از این ثروت های خدادای استفاده کنیم لذا انتظار ما از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این است که با برنامه های مناسب زمینه بهره گیری اقتصادی از مواریث فرهنگی تاریخی را فراهم کند.

پایگاه های میراث فرهنگی در چارت سازمانی ادارات کل قرار می گیرند در این دیدار همچنین در خصوص پایگاه میراث جهانی ارگ بم گفت و گو شد که مونسان گفت: به معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی ابلاغ شده است تمام پایگاه های میراث فرهنگی باید در چارت سازمانی ادارات کل میراث فرهنگی در هر استان قرار گیرند و تحت نظر ادارات کل فعالیت کنند.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این دیدار با ارائه توضیحاتی در خصوص مرمت ارگ بم گفت: در زلزله بم در سال 1382 به سازه و بنای اصلی بم آسیب جدی نرسید بلکه با توجه به اینکه این بنا پیش از آن چندین بار مورد مرمت قرار گرفته بود در این زلزله بخش های مرمت شده آسیب دیدند که از البته مرمت مجدد این بخش ها در دستور کار قرار دارد و تا کنون 70 درصد نیز مرمت شده است.

تنها حوزه ای که ما را در مسیر توسعه قرار می دهد گردشگری است رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز گفت: نگاه ما این است که گردشگری باید در اقتصاد نقش ایفا کند.

روزی مجبور خواهیم شد از این صنعت استفاده کنیم چرا که تنها حوزه ای که می تواند ما در مسیر توسعه قرار دهد گردشگری است.

او افزود: در کشاورزی با مشکل آب روبه رو هستیم از طرفی نیز با تکیه به خودرو، صنعت و.

نمی توانیم در مسیر توسعه قرار گیریم بلکه گردشگری ما را در مسیر توسعه قرار می دهد.

او افزود: برخی از کشورهای همسایه که در صنعت گردشگری پیشرفت کرده اند نمونه ای از اهمیت صنعت گردشگری در رونق اقتصادی است.

گردشگری اقتصاد سوم جهان است.

با سرمایه گذاری 50 میلیون تومانی در صنعت گردشگری می توان شغل ایجاد کرد در حالی که این رقم در صنعت 500 میلیون تا یک میلیارد تومان است.

مونسان سپس به ضرورت مشارکت شهرداری ها برای توسعه و رونق گردشگری در هر شهر اشاره کرد و افزود: شهر باید در خدمت گردشگری قرار گیرد.

در هر شهری که شهرداران و فرمانداران برای توسعه شهر به گردشگری توجه کرده اند شاهد رشد شهرها هستیم.

معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: کاشان نمونه یکی از شهرهای موفق در استفاده از ظرفیت های میراثی و گردشگری در توسعه گردشگری است که داشته های خود را برای رونق این صنعت به کار گرفته است.


کلید واژه ها: سازمان میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - رییس سازمان میراث فرهنگی - فرهنگی - قانون - گردشگری - میراث - صنایع دستی - مناطق - استان - ایلام - اشتغال - روستایی - رییس جمهوری - برنامه ریزی - دیدار - توسعه - بهترین - افزایش - مجلس شورای اسلامی - گردشگران - نامه - جاذبه های گردشگری - حمایت - صندوق توسعه ملی - نمایندگان مجلس - گردشگران خارجی - استان مازندران - کشور - چرداول

آخرین اخبار سرویس:
سکه چقدر حباب دارد؟

شوخی های مردم با گفت و گوی امشب رشیدپور و روحانی

توضیحات رییس جمهور درباره افزایش 1100درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی + فیلم

بلیت های 2 میلیون تومانی جشنواره فیلم فجر/عکس

کاهش شمار سینماروهای برزیل

جولان آبمیوه های عربی و قاچاق در بازار

تبعات حذف سهمیه بندی بنزین

رشد نرخ اجاره بها در آذر و دی امسال

ادامه سکوت در بازار قراضه

گرانی دلار باعث تورم می شود یا افزایش صادرات؟

دولت مسئول تامین نقدینگی بانک ها است

پرونده مسکن مهر تا پایان سال بسته می شود/ نوسانات ارز بلندمدت نیست/ به اضطرار دستمان روی فیلترینگ رفت

مدیرعامل شاپرک: موفقیت ارز دیجیتال ملی منوط به اتصال به یک ارز خارجی است/ لزوم اظهارنظر اقتصاددان ها در خصوص تبعات منفی بیت کوین

فارس گزارش می دهد 6 سوال ساده درباره شفاف سازی منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها/ افزایش 110 درصدی هزینه های تولید و انتقال گاز ظرف یک سال طبیعی است؟

افزایش 2 برابری تولید گازهای گلخانه ای ایران تا سال 2010

سطح ذخیره سازی نفت خام جهان در حال کاهش است

ایران با 27 درصد ذخایر نفت و گاز سهم قابل توجهی در تولید انرژی جهان دارد

رشد قیمت مس در بورس فلزات لندن

سکون بازار در آستانه عید شکوفه های چین

فتح قله های قیمتی برای فلز سرخ

تداوم روند صعودی آهن

رکورد تولید تختال در فولاد هرمزگان شکست

فراز و فرود تولید و تجارت فولاد چین

تعرفه های جدیدواردات فولادترکیه وکاهش قیمت قراضه این کشور

زیرساخت های معاملات قیمت تضمینی جدی گرفته شود

مختصات برنامه مالی 97

شدت نوسانات ارزی کاهش یافت

اقتصاد آمریکا در «عصر ترامپ»

پیشگامی بانک مسکن در ارائه گارانتی ساختمان

تشریح دستاوردهای بانک سپه در دوره پسا برجام

آشنایی با قوانین و مقررات مرتبط با صرافی ها

ارائه خدمات غیرحضوری بانک ملت با نسخه جدید اپلیکیشن «سکه»

بانک سامان به مجموعه پات پیوست

بازار - 1396/11/03

تلاقی دو نگاه به ارز دیجیتالی

دستورات جهانگیری درباره طرح اشتغال روستایی

خوراکی ها از هفته آینده گران می شود/ گرانی دلار محصولات وارداتی را گران کرد

قیمت دلار بعد از اجرای توافق برجام بیش از 1000 تومان گران شد! + نمودار

بازار ورق تخت چین نزولی شد

استخدام طراح گرافیست در یک شرکت بازرگانی معتبر در تهران

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق از دیدگاه روانشناسی

وعده دولت به مردم درباره نگرانی های موجود در قیمت ارز + فیلم

تورم و سوداگری در بازار مسکن

ابر بدهکار بانکی که خود را با نام یکی از مسئولان نظام معرفی می کند

جبران کسری بودجه دولت با گرانی دلار

یک جامعه شناس در گفت وگو با فارس مطرح کرد: لزوم هوشیاری خانواده ها در مقابل مخدر دستمال/ قاچاقچیان مواد مخدر نتوانستند شامپو را وارد کشور کنند

انتقاد از مصوبه پیشنهادی وزارت صنعت

استخدام حسابرس آقا در شرکت اورست مدرن پارس در قزوین

استخدام سرپرست خدمات پس از فروش در پارسه تندیس در البرز

استخدام کارشناس فروش و سرپرست خدمات پس از فروش در البرز

استخدام فروشنده آقا،باحقوق و مزایای عالی در فرش درویش کاشان

استخدام کارشناس فروش در شرکت الکامپ در تهران

استخدام انباردار،تحصیلدار،کمک سرویسکار آقا در تهران

ممانعت پلیس از دایر شدن موسسات مالی بدون مجوز/ بانک مرکزی در اسرع وقت موسسات غیر مجاز را معرفی کند

صادر شدن 7برابر آب سد کرخه به خارج در سال 93

اینفوگرافیک | تورم در دی ماه 1396 دربخش های مختلف

آتش سوزی آرایشگاه زنانه در تهران/ عکس

دولت به دنبال افزایش نرخ ارز برای تامین بودجه نیست

کلانتری:حق آبه محیط زیستی خوزستان هنوز تخصیص نیافته است

استخدام استادکار برش شیشه و آیینه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام بازاریاب حضوری با حقوق ثابت و پورسانت در تهران

استخدام مشاور تحصیلی در شرکت معتبر در گیلان

استخدام مسئول پروژه،کارشناس و کارشناس ارشد IT در اینوتک

استخدام کارمند اداری در دفتر خدمات الکترونیک شهر در تهران

افزایش 2 برابری تولید گازهای گلخانه ای ایران تا سال 2010

ایران با 27 درصد ذخایر نفت و گاز سهم قابل توجهی در تولید انرژی جهان دارد

مازندران همچنان در حسرت تحقق وعده افتتاح کارخانه زباله سوز مسئولان/ ساروی ها صبوری کنند؛ افتتاح در سال آتی

فال روزانه سه شنبه 3 بهمن 1396

نرخ هر کیلو مرغ از نان ارزان تر است

71 درصد بودجه شهرداری اهواز عمرانی است

صدور گواهینامه کیفیت محصولات و خدمات صنعت نفت برای دو شرکت سازنده

کلانتری: باید خود را برای زندگی با کم آبی آماده و سازگار کنیم

پرداخت بدهی سپرده گذاران موسسه های مالی غیرمجاز از اموال ملت

ایران با 27 درصد ذخایر نفت و گاز سهم قابل توجهی در تولید انرژی جهان دارد

اردکان در سال آتی با بحران کمبود آب روبروست

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 3 بهمن

متن بیانیه رسمی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد آب ژرف

استخدام مهندس معمار خانم در شرکت معتبر در گیلان

مصاحبه امشب رییس جمهور در فرم و فریم متفاوت بود/گویا قرار بوده اصلا وارد مقوله سیاسی نشوند

سقوط قیمت نفت در بازار جهانی

افزایش 2 برابری تولید گازهای گلخانه ای ایران تا سال 2010

افزایش بی سابقه قیمت خودروهای وارداتی+جدول

شرط پرداخت یارانه نقدی

استاندار تهران: شوراهای اسلامی در بحث مقاوم سازی به صورت جدید ورود کنند

کمیته رصد تحولات بازار ارز تشکیل می شود

هزینه رفاهی هر ایرانی در سال 3 میلیون تومان است

خیز ایران برای آموزش بهینه سازی مصرف انرژی

افزایش قیمت ارز به سیاست تک نرخی شدن ارتباطی ندارد

90 درصد ارزش بیت کوین می تواند از میان برود

اردکان در سال آتی با بحران کمبود آب روبروست

روحانی: بانک مرکزی 11.5 هزار میلیارد تومان برای حل مشکل موسسات اعتباری پرداخت کرد/ بودجه ریزگردها به هرقیمت تامین می شود

اردکان در سال آتی با بحران کمبود آب روبروست

استاندار تهران: شوراهای اسلامی در بحث مقاوم سازی به صورت جدید ورود کنند

آنچه به سپرده گذاران موسسات مالی پرداخت شده از اموال همه ملت بوده است!

جولان آبمیوه های عربی و قاچاق در بازار

تعامل بانک ها و فعالان بخش خصوصی بسترساز توسعه است

30 دانشجوی پرستاری بالینی نخستین بار در فردوس جذب شد

پای قولم به مردم ایستاده ام

ورود پلیس برای جلوگیری از دایرشدن مؤسسات مالی بدون مجوز

نوسانات ارز بلند مدت نخواهد بود/ مردم را فراموش نمی کنیم

مونسان: از قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری باید بهترین استفاده را ببریم

مونسان: از قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری باید بهترین استفاده را ببریم