مطالب مرتبط:
کار بودجه عمرانی به قرض غیرحسنه افتاد!
کار بودجه عمرانی به قرض غیرحسنه افتاد!
قطع بودجه 6 دستگاه دولتی به دلیل عدم ارایه برنامه آماری
کسری بودجه97 به حداقل می رسد/قیمت نفت در بودجه چطور تعیین می شود؟
اردوغان بودجه ای تاریخی در حوزه دفاعی و امنیتی اختصاص داد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 2 آبان 1396 ساعت 07:322017-10-24اقتصادي

کار بودجه عمرانی به قرض غیرحسنه افتاد!


پرداخت 21 هزار میلیارد تومان از اوراق سررسید شده در سال 96 - : در پی اظهارات هفته گذشته رییس سازمان استخدامی کشور مبنی بر آنکه حدود 30 هزار میلیارد تومان از بودجه 33 هزار میلیارد تومانی بخش عمرانی سال 95 از محل استقراض و انتشار اوراق تعهدی پرداخت شده است، سخنگوی دولت گفت: در نظر داریم در سال جاری حدود 44 هزار میلیارد تومان به بخش عمرانی اختصاص دهیم که 34 هزار و 500 میلیارد تومان از محل اوراق و اسناد است و حدود 10 هزار میلیارد تومان از محل پول نقد است، بدین ترتیب به وضوح مشخص است بودجه عمرانی از محل قرض غیرالحسنه یا سوددار تأمین می شود.

تکرر تزریق ارزهای نفتی به بودجه کشور و اقتصاد دولتی نتیجه اش آن می شود که دولت با 18هزارهزار میلیارد تومان دارایی و انبوهی از ساختمان و ماشین آلات و بنگاه و نیروی کار و.

همچنان برای هزینه های جاری اش چشمش به ارزهای نفتی، مالیات و.

باشد و چون حجم دولت بزرگ شده و از طرفی بهای جهانی نفت پایین آمده است دیگر حتی عواید ناشی از فروش نفت، مالیات و درآمدهای اختصاصی دولت، بهره های مالکانه و.

نمی تواند بودجه جاری کشور را ساپورت کند، از این رو دولت مجبور است با گران تر فروختن ارزهای نفتی و کسب درآمد از هدفمندی یارانه ها و همچنین انتشار اوراق بدهی سوددار (استقراض) بودجه جاری و عمرانی را پوشش دهد و جالب اینجاست که هنوز عزم جدی برای محوکردن بودجه های زائد جاری و مولد سازی انبوهی از دارایی های دولت به چشم نمی خورد.

بدهی ها سوددار شد با این سرعت انتشار اوراق تعهدزا در دولت های یازدهم و دوازدهم این نگرانی ایجاد شده است که دولت دوازدهم با چه حجم از بدهی دوره خود را به پایان خواهد رساند، این در حالی است که تا پیش از این بدهی های دولت بدهی مرده به شمار می آمد، یعنی کمتر اتفاق می افتاد که سودی به آن تعلق گیرد، این در حالی است که در دولت های یازدهم و دوازدهم استقراض مستقیم از بانک مرکزی علی الظاهر متوقف شد و با انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه و بانک منابع تأمین شد که این اوراق در واقع چون موعد سررسید دارند و نرخ سود به آنها تعلق می گیرد، می تواند حجم بدهی های دولت را به شکل خزنده ای افزایش دهد و نکته جالب آنکه گویا در پایان ماجرا اثر تسویه این اوراق به افزایش پایه پولی و اثری مشابه استقراض مستقیم دولت از بانک مرکزی می انجامد.

کار بدهی های دولت به کجا می کشد علی طیب نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم در اواخر سال 95 حجم بدهی های شناسایی شده دولت و شرکت های دولتی و وابسته به دولت به بانک مرکزی، بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی، سازمان تأمین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی، پیمانکاران و.

را بالغ بر 700هزار میلیارد تومان عنوان کرد و از آن تاریخ تاکنون به نظر می رسد حداقل 50 تا 100هزار میلیارد تومان بر حجم این بدهی ها افزوده شده باشد، با توجه به این حجم از انتشار اوراق تعهدزا در کشور جا دارد وزارت اقتصاد رقم دقیق بدهی های دولت را هر هفته گزارش عمومی کند.

در حالی جمشید انصاری معاون رییس جمهور هفته گذشته مدعی شد 30 هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی 33هزار میلیارد تومانی محقق شده سال 95 از محل استقراض و انتشار اوراق تعهدزا تأمین شد که روز گذشته نوبخت سخنگوی دولت از هدف گذاری بودجه 44هزار میلیارد تومانی عمرانی برای سال 96خبر داد و گفت: 5/34 هزار میلیارد تومان از بودجه عمرانی سال جاری از محل انتشار اوراق تأمین خواهد شد.

بودجه ریزی عملیاتی از سال 97 رییس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه همایش بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی گفت: برای 15 آذر ماه که قرار است لایحه بودجه سال 97 را تحویل دهیم، به شکل بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و نیز هزینه ها برمبنای قیمت تمام شده خواهد بود.

بدین ترتیب بر مبنای پرداختی های سال گذشته یا آنچه مصوب شده دیگر به دستگاه ها بودجه نخواهیم داد.

محمدباقر نوبخت بیان داشت: معمولاً به نسبت درصد وصولی خزانه به دستگاه ها اعتبار اختصاص پیدا می کند.

شیوه بودجه ریزی که می خواهیم مبنا قرار دهیم و سال 97 هم اجرایی خواهد شد، این است که بنا به هدف تعیین شده و قیمت تمام شده باید نشان دهد در سه ماه چه میزان از هدف را اجرایی کرده و بر مبنای عملکرد اعتبار دریافت می کند.

نوبخت افزود: صرفه جویی در هزینه ها یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی است، بنابراین همه دستگاه ها باید نسبت به سال 96 صرفه جویی کنند که از این محل فرصتی برای سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

همچنین برای رشد 8 درصد باید حدود 770 هزار میلیارد تومان سالانه سرمایه گذاری صورت بگیرد که حداقل دولت باید 100 هزار میلیارد تومان را در طرح های عمرانی سرمایه گذاری کند.

نوبخت افزود: امسال می خواهیم 44 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در طرح ها انجام دهیم که 34هزار و 500 میلیارد تومان از محل اوراق و اسناد است و حدود 10هزار میلیارد تومان از محل پول نقد است و در هفت ماهه امسال 30 هزار میلیارد تومان به این طرح ها تخصیص داده شده است.

معاون رییس جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بسیاری از نمایندگان و کارشناسان این دغدغه را دارند که 90 درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود و در سال های آینده دیگر بودجه عمرانی وجود نخواهد داشت، بیان داشت: آنچه مایه نگرانی شده درست است.

درآمدهای نفت بر اساس گزارش های عملکرد متوسط شش ماهه حدود 46 تا 47 دلار در هر بشکه است که تا پایان سال به طور متوسط 50 دلار را بتوانیم طبق پیش بینی به دست آوریم.

با مالیات مقداری از هزینه ها را می توان جبران کرد و باید از مکانیسم انتشار اسناد خزانه استفاده کنیم که توسط خزانه منتشر شود و نرخ سود آن 18 و 19 درصد است.

بدین ترتیب می توانیم نقدینگی بازار را جلب کنیم، منتها سالانه 17 درصد از بابت این موضوع باید سود بدهیم.

پرداخت 21هزار میلیارد تومان از اوراق منتشر شده سال 95 رییس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سؤال که انتشار اوراق موکول کردن بدهی ها به آینده است، با تأیید آن گفت: بله، این روش دائمی نیست و زمانی که قیمت نفت نزول می کند، استفاده خواهد شد.

با سازوکارهای مختلف راه گریز ایجاد کرده ایم.

در سال جاری 21 هزار میلیارد تومان از اوراقی که پارسال منتشر شده بود، پرداخت می کنیم.

ابزار قانونی دست ماست و جلوی افزایش نرخ ارز را می گیریم نوبخت با بیان اینکه ابزار قانونی دست ماست و جلوی افزایش نرخ ارز را می گیریم، ادامه داد: رییس جمهور معتقد است پول ملی در برابر دلار تضعیف نشود و به افزایش قدرت خرید مردم معتقد است.

همین روند طبیعی را که برای دلار وجود دارد، دنبال می کنیم.

اگر بخواهیم غیرمنطقی روی برخی مسائل تأکید کنیم مشکلات دیگری می آفریند.

نباید از طریق دستوری بلکه از طریق عملیاتی و منطقی انجام شود.

تورم مهر 8 درصد شد رییس سازمان برنامه تورم مهر را 8درصد اعلام کرد و گفت: اینکه تصور شود ما آمار را دستکاری می کنیم قسم یاد می کنم اینطور نیست.

علت انجام نشدن برنامه ها مدیران سیاسی است از سوی دیگر نایب رییس مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی بابیان اینکه برای قانون نویسی، تصمیم گیری و سیاستگذاری نیاز به آمار است، با طرح این سؤال که چقدر آمار درست و واقعی داریم، اظهار داشت: چرا در کشور در رابطه با داده ها مشکل داریم، اگر بخواهیم با فساد، رانت، قاچاق و نظایر آن برخورد کنیم، نیاز به آمار و داده داریم.

مسعود پزشکیان در مورد اینکه قانون خوبی در زمینه اطلاعات و داده داریم، تصریح کرد: وزارت اقتصاد و دارایی باید اطلاعات دارایی افراد را داشته باشد، در این رابطه قانون داریم، ولی مدیرانی می گذاریم که سیاسی هستند، به همین دلیل کار انجام نمی شود، غافل از آنکه مدیر باید متخصص باشد و الفبای مدیریت را بداند که نمی داند و سازمان و وزارتخانه را دستش می دهیم.

پزشکیان با طرح این سؤال که وقتی داده و اطلاعات نداریم چه چیزی را مدیریت می کنیم، گفت: مشکلی که امروز مجلس و سیاستگذاران دارند، نبود داده های عمیق، فراگیر، جامع، کامل و دقیق و به روز است.

به همین دلیل هر روز یک قانون تصویب می شود چون همه چیز را یکجا نمی بینیم.

پول طرح کاداستر را هوا کردند وی گفت: پول طرح کاداستر را هوا کردند، این طرح به دنبال کشف و ثبت و ضبط اطلاعات مربوط به زمین و املاک در اقتصاد و ایران بود، حال زمین ها را می خورند و می گویند جلوی زمین خواری را بگیرید.

وی با اشاره به ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم عنوان کرد: طبق این قانون باید مشخص شود هر فرد چقدر دارایی و درآمد دارد و مالیاتش را بدهد.

منی که شغل ندارم از کجا 500 میلیارد تومان وام می گیرم.

ببینید بانک های ما چه بلایی سرشان آمده، پول هایمان گم است.

به مدیر بد، فوق العاده مدیریت هم می دهیم نایب رییس مجلس گفت: مدیر غیرمتخصص، سیستم را خراب می کند، هزینه را بالا می برد و بعد فوق العاده مدیریت به آن می دهیم، اگر رییس جمهور بودم، در عرض یک سال فقط داده ها و اطلاعات را جمع آوری می کردم و بعد از آن تصمیم گیری می کردم.


کلید واژه ها: دولت - میلیارد - اوراق - بودجه - بانک مرکزی - بانک - وزیر اقتصاد دولت یازدهم - هدفمندی یارانه ها - مرکزی - هدفمندی یارانه - اقتصاد - مالیات - نفتی - کشور - افزایش - دارایی - بازار سرمایه - وزیر اقتصاد - دولت یازدهم - سخنگوی دولت - درآمد - علی طیب نیا - جالب - استخدامی - هدفمندی - ساختمان - طیب نیا - ساپورت - یارانه - سرمایه

آخرین اخبار سرویس:
حباب بی سابقه قیمت سکه از کجا آب می خورد؟

شاسی بلندهای جدید هیوندای

دولت واردات برنج را آزاد کرد

واردات برنج برای 7 ماه آزاد شد

تاکید استاندار بر توجه مسئولان به سرمایه گذاری خرد و کلان در کنار هم

علت اصلی این همه خرابی در زلزله سرپل ذهاب مشخص شد

ایجاد 800 هزار شغل در یکسال منتهی به سال 96 در کشور

 افتتاح تصفیه خانه آب شرب اردوگاه فشافویه

روزی مثبت برای معامله گران بورس

پرداخت بیش از هفده میلیارد تومان معوقات بخش درمان استان +فیلم

مردم تغییرات فضای کسب و کار را در آینده نزدیک احساس خواهند کرد

نقش بانک صنعت و معدن در حمایت از تولید

روند رشد قیمت نفت آهسته شد

از سرگیری روند افزایش قیمت طلا

افزایش امنیت در انتقال وجه بالای30میلیون ریال در بانک پاسارگاد

دفترچه های آبی کم فروغ

هزینه ایجاد یک شغل صنعتی چقدر است؟

رقابت استارتاپ های بیمه ای در رویداد تکنولوژی بیمه

نابودی طبیعت ایران و بهانه تغییر اقلیم

واگذار نشدن پروژه شهرک ولی عصر(عج) شهرستان بناب به شهرداری

جزییات جدید از وضعیت تولید برق بادی در ایران

آماده سازی نیروگاه ها برای تامین برق تابستان 97

استخدام جوشکار ماهر / ارومیه

صنایع وابسته به مسکن آماده تحرک نسبی

اطلاعیه جدید بانک آینده درباره تعاونی افضل توس

وداع جانت یلن با بانک مرکزی آمریکا

500 پروژه اقتصاد مقاومتی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

3.5 میلیون کارگر در بخش صنعت مشغول کارند

صادرکنندگان نمونه بر چه اساسی انتخاب می شوند؟

کدام خودروها اجازه ترخیص از گمرک را نگرفتند؟

اصلاحیه ثبت سفارش واردات خودرو هنوز در دولت است

وضعیت نابسامان اردوگاه پناهندگان میانمار +عکس

قیمت گوشت گوسفندی در بازار

نرخ اثرگذاری سود تسهیلات ساخت مسکن بالاتر از 26درصد است

3.5 میلیون کارگر در بخش صنعت مشغول کارند

انحصار در جاده، تنها راه رقابت با بخش خصوصی؟!

رشد 8 درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال

هدیه 50 میلیونی ریالی به خانواده فوت شدگان و متولدین زلزله کرمانشاه

صادرکنندگان نمونه بر چه اساسی انتخاب می شوند؟

کدام خودروها اجازه ترخیص از گمرک را نگرفتند؟

چند درصد بازار افغانستان دست ایران است؟

کسانی که بی کیفیتی گندم را مطرح می کنند دنبال واردات هستند

کاهش 4.9 درصدی پروانه ساختمان در شهر تهران

بانک مرکزی قدرت کافی برای نظارت ندارد

وزن چانه های نان تغییر نمی کند

طرز تهیه سس مخصوص پیتزا و طریقه کنسرو کردن آن

وام 110 میلیونی مسکن 17 میلیون تومان آب می خورد

استخدام پشتیبان فروش خانم در شرکت بازرگانی میراب آرین

12 جاذبه گردشگری برتر شهر هنگ کنگ چین

حقوق معوق معلمان حق التدریس شاغل واریز شد !

شرایط فروش تندر، برلیانس H300 و H200 پارس خودرو؛ آذر 96

سرمایه توتال در صورت کناره گیری در ایران می ماند

قیمت نان از فردا افزایش می یابد

کاهش 4.9 درصدی پروانه ساختمان در شهر تهران

ارزیابی خسارت 1400 واحد مسکونی زلزله زده غرب کشور

نشریه بیزنس ویک: بازسازی پالایشگاه قدیمی آبادان نقشه فشار ترامپ علیه ایران را شکست می دهد؟

31 میلیون تومان جریمه برای قاچاق سیگار

جمع آوری 120 میلیون تومان کمک نقدی تا کنون

استخدام مدیر صادرات، کارشناس بازرگانی، حسابداری، فروش/تهران

اختصاص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح اشتغال فراگیر

بهره مندی 55 درصد مردم استان از گاز + گزارش

خانوارهای بریتانیایی 400 پوند هزینه اضافی صرف مواد غذایی می کنند

ارزیابی خسارت 1400 واحد مسکونی زلزله زده غرب کشور

فروش سینمای چین به رکورد 7.5 میلیارد دلار رسید

ضرورت استفاده از ظرفیت ها و منافع مشترک کشورهای اسلامی

سکه ارزان شد/رشد قیمت 23 ارز بین بانکی/ شاخص بورس صعود کرد

4 میلیون و 400 هزار ایرانی موادمخدر و روانگران مصرف می کنند

ارزیابی خسارت 1400 واحد مسکونی زلزله زده غرب کشور

پرداخت خسارت سیار بیمه پاسارگاد در مناطق زلزله زده کرمانشاه

اصلاحیه ثبت سفارش واردات خودرو هنوز در دولت است

جدول/ قیمت واحد مسکونی 50 متری در تهران

نقش مهم پست بانک در اشتغال زایی مناطق روستایی و کم برخوردار

اختلالات نماد "اعتماد الکترونیک" برای خرید اینترنتی برطرف شد

ارسال کمک های بانک ایران زمین به مناطق زلزله زده

بازگشایی شعبه بانک تجارت در سر پل ذهاب

دلار ارزان شد/ سکه در سایه حباب ماند

تمبر یارانه بیمه ای کشاورزان رونمایی شد

نان در تهران گران می شود

سرقت مسلحانه بانک تجارت

جاذبه های گردشگری هنگ کنگ چین

باج گیری 100 میلیارد دلاری ولیعهد عربستان

گل بود، به سبزه آراسته شد!

دولت یارانه حامل های انرژی تولید سیمان را حذف کند/ 19 هزار کیلومتر از راه های کشور نیازمند حفاظ بتنی است

فروش فرآورده های نفتی به جای نفت خام تحریم ها را بی اثر می کند

افزایش 24 درصدی تولید فولاد ایرانی

قیمت سکه 200 هزار تومان حباب دارد

تلاش دولت ژاپن برای افزایش بودجه

طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه آذر ماه آغاز شد

اختصاص 100 هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستایی

سرمایه گذاری بخش خصوصی از مؤلفه های اساسی اقتصاد مقاومتی است

جدول اسامی مالکان 100 شرکت بزرگ ایران/ فقط 13 شرکت به اشخاص خصوصی تعلق دارد!/ 87 شرکت بزرگ ایران متعلق به کدام ارگان ها می باشد؟

42 طرح سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی جذب شده است

گندم کاران کرمانشاهی مطالبات کامل خود را دریافت کردند

افزون بر 15 میلیارد ریال سهم لاهیجان از تسهیلات مشاغل خانگی

اعطای تسهیلات بانکی بدون محدودیت با سود 18 درصدبه واحد های تولیدی و اقتصادی

واگذاری 6 هزار انشعاب فاضلاب در دوگنبدان

افزایش امنیت در انتقال وجه بالای 30میلیون ریال با کد عامل دوم در بانک پاسارگاد

استاندارد اند پورز:ریاض به هزینه 245 میلیارد دلار از ذخایر مالی مجبور شده/تنش های داخلی،عربستان را تهدید می کند

پرداخت کامل مطالبات گندم کاران توسط بانک کشاورزی

ورشکستگی کامل آب در همدان

میانگین مصرف روزانه بنزین به 81 میلیون لیتر رسید

پرداختن تمام هزینه ساخت خانه زلزله زدگان تحت پوشش

تبلور مروارید خلیج فارس در نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر

اسامی برندگان حساب های قرض الحسنه بانک سپه روی سایت این بانک

جایزه ویژه 50 میلیون ریالی بانک ایران زمین، برای انتخاب نام "بات تلگرامی"

پرداخت بیش از 52 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بخش صنعت و معدن

آخرین آمار تسهیلات اعطایی بانک رفاه به بنگاه ها

امکان خرید کارت هدیه از فروشگاه اینترنتی بانک سامان

پایان دست فروشی مواد غذایی تا آخر هفته در شهر قشم

110 میلیون اجاره برای یک شب کنسرت!

قیمت گوشت گوسفندی در بازار

استخدام کارشناس کنترل پروژه در یک شرکت معتبر

زنگنه: سرمایه توتال در صورت کناره گیری در ایران می ماند

آموزش درست کردن خمیر دندان خانگی

مردم تاکنون 351/072/694/333 میلیارد ریال به هلال احمر کمک کرده اند.

هرکس به میزان توان از مناطق آزاد بهره مند می شود!

رییس سازمان نظام مهندسی : "مسکن مهری که الزام شده هزینه ساخت هر مترش 300 هزار تومان باشد

تمدید بیمه رایگان 14 میلیون نفر

رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: بیمارستان جدید هاشمی نژاد مشهد آذرماه 97 تحویل داده می شود

بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب اردوگاه کاردرمانی و حرفه آموزی فشافویه

استخدام کارشناس نصب و پشتیبانی فنی/ تهران

صعود قیمت طلا در بازار جهانی

قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان در حال اجراست

کاهش 4.9 درصدی پروانه ساختمان در شهر تهران

مساعدت بانک صادرات ایران در امهال وصول مطالبات آسیب دیدگان زلزله

چرا سکه گران شد؟

کاهش 56 درصدی بارش ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

هزینه تولید سیمان، بالاتر از نرخ فروش

پرداخت 281 میلیارد تومان برای اسکان موقت زلزله زدگان

استخدام در تبریز و حومه / تبریز

استخدام کارشناس تحقیقات بازار در شرکت پیشگامان هوا و انرژی

پرسه زنی بنز 3 میلیارد تومانی در تهران + عکس

اولین پارک کسب و کار اقتصاد مدور در جهان

افزایش قیمت نان در تهران به هفته بعد موکول شد

نمایشگاه تخصصی صنایع دستی کشور +گزارش

70درصد پرتفوی تسهیلاتی بانک توسعه تعاون متعلق به تعاونی هاست

میانگین مصرف روزانه بنزین به 81 میلیون لیتر رسید

افتتاح مدرسه ابتدایی بنیاد علوی در سلماس

سرمایه توتال در صورت کناره گیری در ایران می ماند

صادرات بیش از 5 میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه

پرداخت 565 میلیارد تومان به نهادها و سازمان های درگیر در زلزله غرب کشور (+جزییات)

افزایش 24 درصدی تولید فولاد ایرانی

پرداخت بیمه به 10 هزار شاغل زلزله زده که سابقه بیمه داشته اند

ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی تراکتور به زلزله زدگان کرمانشاه+ عکس

اعضای هیئت مدیره سایپا مشخص شدند

مدیرکل بهزیستی همدان: سلامت اجتماعی به گفتمان مطالبه گر تبدیل شود

پرداخت کامل مطالبات گندم کاران توسط بانک کشاورزی

صداوسیما به دنبال انتشار اوراق بورسی

لباس های محلی باید با حفظ ساختار، ساده شوند

مزایای حساب امانی

صدور پروانه ساخت برای تولید 54 محصول خوراک دام وطیور

قیمت نان های فانتزی و حجیم تغییر نمی کند/ افزایش قیمت نان از فردا به قوت خود باقی است

ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تغییر می کند

سهم کالای کشاورزی از حمل و نقل ریلی صفر است

جزییاتی جدید از طرح اقتصادی جالب آموزش و پرورش !

طرز تهیه نان مارمالادی

قیمت خودرو مزدا در بازار+جدول

کمک های مردمی تراکتورسازی به کرمانشاه ارسال شد+ عکس

8 مورد از بهترین سوغات کشور مالزی

آیا آیفون های آتی از نمایشگر MicroLED بهره خواهند برد؟

مسکن مهر خودش زلزله بود

ارزیابی های علمی کیفیت گندم تولید داخل را تایید می کند

اقتصاد مدور راه حل جادویی نگرانی های زیست محیطی نیست

گزارش وزیر نفت از اجرای قرارداد فاز 11 پارس جنوبی با توتال

مبادلات بازار سهام منطبق با شرع است

فروش خودروهای برقی در جهان رکورد زد

همه مناطق آزاد کشور در امر بازسازی مناطق زلزله زده کمک کنند

اهدای 60 سکه بهار آزادی توسط 3 دانشمند برگزیده جایزه ملی وقف به زلزله زدگان غرب کشور

بزرگ ترین بادامستان کشور حریف خشک سالی نشد

سخنگوی برشنا: مشکل کمبود برق شبانه در "کابل" حل می شود

جمع آوری 85 هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان

شاخص بورس در آخرین روز آبان 553 واحد رشد کرد

رییس امور بین الملل سازمان شیلات:روند نزولی ذخایرماهیان خاویاری به مرز بحران رسیده است

ربیعی: اخلاق ناسالم اختلاس های چهار هزار میلیارد تومانی رقم می زند

یک کارشناس اقتصاد مسکن: رشد 7 درصدی معاملات مسکن نشانه پیش رونق و رونق صنایع است

مطالبات گندمکاران استان کرمانشاه پرداخت شد

واحدهای عملیاتی آب و فاضلاب اهواز در آماده باش هستند

هزینه های جاری، دولت را مجبور به چیدن میوه ممنوعه کرد!

مسکن مهر، بمب اماده انفجار!

ورشکستگی کامل آب در همدان

مساعدت بانک صادرات ایران در امهال وصول مطالبات آسیب دیدگان زلزله

بلایی که ایران خودرو بر صنعت خودرو آورد

شاخص ها، پیش چشم سهامداران سبز شدند

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم

اعضای هیئت مدیره سایپا مشخص شد/ "الستی" به هیئت مدیره آمد

صعود قیمت طلا در بازار جهانی

هیچ تأخیری در اجرای قرارداد با توتال وجود ندارد

تعرفه ترجیحی راهکار حضور رقابتی در بازارهای صادراتی

فروش خودروهای برقی در جهان رکورد زد

گرد و غبار در هوای اهواز

تمام هزینه ساخت خانه زلزله زدگان تحت پوشش پرداخت می شود

بلندقامتان لوکس «گریت وال» در راه اروپا

کمک 542 میلیون تومانی مردم گیلان به زلزله زدگان

وام 110 میلیونی مسکن 17 میلیون تومان آب می خورد

ترمیم معیشت تاکسیرانان

جمع اوری 1000 تن زباله از سرپل ذهاب

افزایش کارایی و عمر خودرو با استفاده از قطعات اصلی

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون سبب ارتقای سهم بخش تعاون خواهد شد

بافت شال گردن مدل گیس بافت زنانه با دو میل

قمیت نفت بالا رفت

کار بودجه عمرانی به قرض غیرحسنه افتاد!

کار بودجه عمرانی به قرض غیرحسنه افتاد!