مطالب مرتبط:
مسلمان و نیاز بازگشت و تفکر درباره 700 روز قبل
مسلمان و نیاز بازگشت و تفکر درباره 700 روز قبل
لاریجانی: جامعه ای که تفکر دینی آن بر مبنای عقلانیت و فلسفه نباشد دچار تحجر می شود
مسلمان و نیاز بازگشت و تفکر درباره 700 روز قبل
مسلمان و نیاز بازگشت و تفکر درباره 700 روز قبل
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 2 آبان 1396 ساعت 05:522017-10-24بين الملل

«دولت عمیق» و «تفکر غلط»


- محمدحسین محترم در یادداشت روزنامه کیهان نوشت: 1- دولت عمیق یا دولت پنهان در آمریکا اصطلاحی برگرفته از عملیات مخفی ناتو تحت عنوان گلادیو است که برای صحنه گردانان اصلی پشت پرده سیاست های این کشور به کار می رود.

دولت عمیق شامل عوامل اطلاعاتی، نظامی و سیاسی معتقدند اولا نژاد آمریکایی نژاد برتر است، ثانیا توسعه اقتصادی وابسته به تولید نظامی است! ثالثا براساس مکتب ماکیاولی برای جلب افکار عمومی و رای آوردن باید شعار بدهی، اما وقتی به قدرت رسیدی خلاف شعارهایت عمل کنی! فرقی هم نمی کند که چه دولتی و از چه حزبی بر سرکار باشد و دولت به ظاهر منتخب مجری سیاست های دولت عمیق است و اگر بخواهد ساز ناکوک با دولت عمیق بزند بازیگران این دولت پنهانی طرح برکناری او را عملیاتی می کنند.

پایه اصلی اعمال نفوذ دولت عمیق در آمریکا نیز طرح اجماع واشنگتن است که براساس آن در دهه 1980 وزارت خزانه داری آمریکا با بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای خارج کردن امور از دست دولت ها حتی دولت خود آمریکا تحت عنوان کوچک سازی دولت و خصوصی سازی به توافق رسید.

2- هرچند دونالد ترامپ محصول سیاست های همین دولت عمیق است و از مجرای آن به ریاست جمهوری رسیده اما آنچه که اکنون در آمریکا شاهد آن هستیم دقیقاً نمودی از تقابل دولت عمیق با دولت به ظاهر منتخب است که ظهور و بروز آن نیز عقب نشینی رییس جمهور آمریکا از تمام وعده های انتخاباتی اش است، چه در مسائل داخلی از جمله اصلاح ساختار فاسد نظام آمریکا و چه در مسائل خارجی از جمله پاره کردن برجام! در این مطلب عقب نشینی ترامپ از وعده های انتخاباتی اش درخصوص مسائل داخلی کشورش و یا درخصوص مسائل خارجی در رابطه با دیگر کشورها را فاکتور می گیریم و موضوع مورد بحث ما پاره کردن برجام است که عقب نشینی رییس جمهور آمریکا از این وعده انتخاباتی اش نشان می دهد تصمیم گیر اصلی در آمریکا شبکه استکباری پشت پرده است نه اوباما و نه ترامپ! لذا این عقب نشینی ترامپ ثابت می کند که برجام منافع آمریکا را تامین کرده و این همه هیاهوی رسانه ای و سیاسی یک بازی طراحی شده از قبل در پروژه برخورد با ایران است و اصولا آنچه که تحت عنوان راهبرد جدید آمریکا علیه ایران نیز از آن سخن گفته می شود و منتشر شده، جدید نیست، بلکه در حقیقت پازلی از سیاست درازمدت آمریکا است که از اول انقلاب اسلامی تدوین شده و در حال اجراست، منتها در این سیاست چون نتوانستند با قدرت نظامی و آشوب و ترور و کودتای مخملی و فتنه و تروریست ها به اهداف خود برسند، از زمان بوش پسر در اندیشکده ها و هیئت حاکمه دولت عمیق به این نتیجه رسیدند که برای برخورد با جمهوری اسلامی باید در ایران نفوذ کنند و راه نفوذ را مذاکره و بهانه مذاکره را هم موضوع هسته ای یافتند.

به گفته کلاوزویتس استراتژیست پروسی الاصل مذاکره و دیپلماسی ادامه جنگ با ابزاری دیگر است ! اما مسئله اصلی و مهم اینکه آنچه از محتوای اندیشکده های آمریکاییِ دولت عمیق به دست آمده این است که قبل از مذاکره، نقشه راه و مفاد برجام تنظیم و آماده شده بود و در این نقشه راه، راهکار برخورد با قدرت دفاعی ایران و حضور جمهوری اسلامی در منطقه را از طریق ایجاد خلل و فرج در خود برجام ارائه کرده بودند.

لذا آنچه که ترامپ جمهوریخواه انجام می دهد طبق نقشه ترسیم شده دولت عمیق است که اوبامای دموکرات آن را به اجرا گذاشت و اگر هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها که امضاکنندگان برجام به او دل بسته بودند هم رای می آورد همین راه ترامپ را می رفت.

آنگونه که تام کاتن سناتور و عضو شورای روابط خارجی آمریکا با سیاه بازی خواندن هیاهوها علیه برجام تاکید می کند مسئله برجام نقص های فنی نیست و نگرانی آمریکا هم به علت ماهیت تسلیحاتی ایران نیست بلکه ناشی از ماهیت جمهوری اسلامی است که به الگوی ملت دولت در منطقه تبدیل شده است.

3- حال جای تعجب است که چرا دولت یازدهم و رسانه های حامی آن تلاش داشتند تا به بهانه لبخندهای اوباما و جان کری و با بزک کردن چهره آمریکا با دولتی اعتمادسازی کنند که فقط مجری است نه تصمیم ساز و تصمیم گیر! در دولت دوازدهم هم تلاش دارند حساب آمریکا را از ترامپ جدا کنند! دولت دوازدهم اصرار دارد ثابت کند اگر ترامپ به برجام عمل نکند و آن را پاره کند به اعتبار و اعتماد آمریکا لطمه می خورد! سخن منطقی این است که اولا مگر شما مسئول اعتبار آمریکا در دنیا هستید؟ ثانیا مگر آمریکا خودش برای اعتبار، اعتباری قائل است و واژه اعتماد برای آمریکایی ها مفهومی دارد؟ آمریکا که داعش را به وجود آورده و با این همه جنایات تکفیری ها از آنها به طور عملی حمایت می کند آیا نگران قوانین بین المللی و یا اعتبار خود است؟ و اساسا مگر اعتبار و اعتمادی برای آمریکا باقی مانده است که شما نگران از دست رفتن آن هستید!؟ خود اوباما و جان کری دموکرات و ترامپ و تیلرسون جمهوریخواه ده ها بار تاکید کردند برجام براساس بی اعتمادی نوشته و امضاء شده است.

جان بولتون هم برای توجیه پاره کردن برجام در پاسخ به خانم وندی شرمن می گوید آن زمان که از ده ها قرارداد بین المللی خارج شدیم مگر اتفاقی برای آمریکا افتاد که اکنون به علت خروج از برجام اتفاقی بیفتد! نکته طنزآلود این است زمانی که ظریف و کری در ژنو با هم قدم می زدند و با اسم کوچک همدیگر را خطاب قرار می دادند؛ اعضای آمریکایی حلقه نیویورکی برای خام کردن اعضای ایرانی این حلقه و نگه داشتن آنها در توهم خوشبینی به آمریکا، فریبکارانه می گفتند مشاهده این همه اعتمادِ ایجاد شده لذت بخش است ! با این وجود آقای روحانی در پاسخ دلسوزان نظام و کشور که بر بی اعتمادی به آمریکا تاکید می کنند، با تاویل نادرست آیات قرآن و ادعای صلح طلبی امام حسن و امام حسین(ع) طلبکار می شود که چرا می گویند به چه دلیل به آمریکا اعتماد کردید !؟ پاسخ این چرا را باید در فرمایش رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان کشور جست وجو کرد که فرمودند اگر دشمن را نشناسیم و او را دوست و یا بی طرف بدانیم، حتما در معرض خطر خواهیم بود.

4- رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان یک بار دیگر موضع نظام را هم در برابر خروج آمریکا از برجام و هم در برابر مواضع متناقض اروپایی ها که از یک طرف خوستار حفظ برجام و از طرف دیگر خواستار مقابله گسترده با قدرت دفاعی ایران و حضور جمهوری اسلامی در منطقه شده اند، روشن کردند که اگر آمریکا با پاره کردن برجام از آن خارج شود، ما هم با ریز ریز کردن برجام از آن خارج می شویم .

اما این سؤال بی پاسخ همچنان باقی است که چرا دولت دوازدهم برای حفظ برجام تحت هر شرایطی و به هر قیمتی، در خطایی استراتژیک با ارسال پالس ها و پیام های غلط از جمله اینکه اگر آمریکا از برجام خارج شود ما خارج نمی شویم ، دشمن را جری تر و امیدوارتر برای اعمال فشار و تحریم های بیشتر علیه ملت ایران می کند؟ بعد از چراغ سبزهای آقای روحانی، محمدجواد ظریف به نشریه پولیتیکو می گوید لازم نیست ما سختگیرانه عمل کنیم و عزم و اراده و ملی گرایی خود را به رخ جهانیان بکشیم ! وی در پاسخ به این سؤال که چرا پاسخ رییس جمهور آمریکا را در سازمان ملل ندادید؟ می گوید به میانه روی افتخار می کنیم و برجام مبنا و گام نخست بود نه سقف و در مورد سایر مسائل همواره آماده گفت وگو با جامعه بین المللی هستیم ! ظریف قبل از این نیز در مصاحبه با نیویورک تایمز درباره تغییر توافق هسته ای شروطی را مطرح کرده بود از جمله اینکه اگر آمریکا امتیازهای بیشتری می خواهد، ما هم می خواهیم! برهمین اساس است که خبرگزاری رویترز 14/7/96 اعلام کرد آمریکایی ها از طریق پیام های رسانه ای موافقت ایران برای مذاکره مجدد را درک کردند ! دولت باید موضع خود را در این خصوص به طور صریح و شفاف بیان کند و صرف اینکه فقط در شعار بگوید ما مطیع رهبری هستیم نمی تواند در مقابل دشمن بازدارندگی ایجاد کند.

ظریف در مصاحبه با گاردین نیز با ابراز تاسف از اینکه ملاقات خوبی با تیلرسون نداشته به آمریکایی ها می گوید مطمئن باشید ایران پروتکل الحاقی را تصویب می کند و اگر برجام به طور کامل هم اجرا نشود (اینکه ایران به تمام تعهداتش عمل کرده و آمریکا عمل نکند) باز باعث می شود منطقه با مشکلات کمتری روبه رو شود ! این یعنی اینکه اقدامات ایران موجب مشکلات منطقه بوده که آمریکایی ها ادعا می کردند! آنگونه که بی بی سی گفته ظریف بار دیگر مسائل داخلی و رقابت های حزبی را هم به وسط کشانده و گفته موضع کنونی آمریکا موجب خواهد شد تا مخالفان داخلی دست بالا را پیدا کنند .

به گفته بی بی سی ظریف برای مقابله با مخالفان داخلی حتی گفته حاضر است سختگیری های بیشتری درخصوص بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی(بازرسی از مراکز نظامی) را بپذیرد تا برجام حفظ شود! این اظهارات تا جایی دور از انتظار و شأن دیپلماتیک بود که خود بی بی سی آن را دلیلی بر ضعف دولت ایران در مقابل آمریکا عنوان می کند و سفیر آلمان را هم سر ذوق می آورد تا در نشست آتلانتیک با دخالت در امور داخلی ایران اذعان کند سفارتخانه ما در تهران با طیفی از جامعه سیاسی و مدنی ایران در تماس است و از این ابزار برای فشار بر ایران استفاده می کنیم ! 5- و اما رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان تاکید کردند برخی جاهلانه و برخی خائنانه این تفکر غلط را ترویج می کنند که پیشرفت فقط در ذیل غرب امکانپذیر است.

دشمن در برجام القاء می کرد اگر توافق حاصل شود، دشمنی ها برطرف می شود، توافق کردیم اما دشمنی ها بیشتر شد.

امروز عده ای مطرح نکنند که اگر در مسائل منطقه توافق نکنیم چنین و چنان می شود.

این از القائات دشمن است و باید در مقابل مکر و توطئه آمریکا هوشیار باشیم.


کلید واژه ها: آمریکا - دولت - رییس جمهور آمریکا - رییس جمهور - صندوق بین المللی پول - نظام - نظامی - توسعه اقتصادی - انقلاب اسلامی - روزنامه کیهان - کشور - وعده - دونالد ترامپ - ریاست جمهوری - سیاسی - ایران - خصوصی سازی - بانک جهانی - بین المللی - ترور - بازیگران - پرده - آمریکایی - بازی - جدید - تروریست - اقتصادی - واشنگتن - روزنامه - جمهوری

آخرین اخبار سرویس:
سنای رومانی طرح خرید سامانه دفاع موشکی پاتریوت را تأیید کرد

شماری از وزرای کابینه و نمایندگان پارلمان زیمبابوه به خارج از کشور رفته اند

هلگا اشمید با ظریف دیدار کرد/ برجام و اوضاع سیاسی منطقه محور گفت و گوها

نواز شریف: دادگاه پاکستان هیچ گاه گریبان دزدها را نگرفته

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

فیصل المقداد: سوریه حامی «آنروا» است

واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

کمک 50 هزار دلاری «یانگوم» به زلزله زدگان کرمانشاه

بررسی روند صلح خاورمیانه در شورای امنیت

کشته شدن سه کودک در حمله انتحاری در کامرون

کمک چند هزار دلاری یانگوم به زلزله زدگان کرمانشاه

اشمید در دیدار با ظریف بیان کرد تأکید کشورهای اروپایی بر اجرای کامل برجام

آمادگی موساد برای همکاری با عربستان

انتقال خانواده داعشی های خارجی به بغداد

گلوله باران دمشق و ریف دمشق به شهادت یک کودک و زخمی شدن چند تن دیگر منجر شد

دیدار دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با ظریف

اعلام آمادگی حزب سبزهای آلمان برای ادامه مذاکرات ائتلافی

روحانی و پوتین روز چهارشنبه در سوچی دیدار خواهند داشت

استخدام متخصص بازرگانی خارجی آقا در چین و شرق آفریقا/اصفهان

حضور ایران در سوریه مطابق با قوانین بین المللی است

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

آمریکا می خواهد به روابط اقتصادی ترکیه با ایران صدمه بزند

جابری انصاری: ایران شریک پیروزی بر داعش در منطقه است

رایزنی معاون موگرینی با ظریف در تهران

کنفرانس میانجیگری سازمان همکاری اسلامی در ترکیه برگزار می شود

افزایش آمار خودکشی نیروهای پلیس فرانسه

وزیر امور خارجه قطر: ما پس از محاصره به ایران پناه بردیم

شلیک اخطار اسراییل به مواضع ارتش سوریه

سعودی ها توانمندی پیروزی بر ایران در رقابت منطقه ای را ندارند

مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی در آلمان به شکست انجامید

مصاحبه علمی دوره تربیت مربی روزنامه نگاری در بسیج رسانه گیلان برگزار شد

عربستان سعودی بزودی میزبان تیم اسراییلی

شرایط کنونی آلمان در 70 سال گذشته بی سابقه بوده است

مذاکرات ایران، روسیه و نماینده عضو ناتو در سوچی - نشانه شکست آمریکا

مذاکره هلگا اشمید با ظریف در تهران

پاسخ دندان شکن سپاه و محور مقاومت به سعودی ها/ توطئه توسط سردار سلیمانی عقیم ماند

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق حکم ابطال همه پرسی را نپذیرفت

آسانژ: جنگ عربستان علیه یمن با پشتیبانی نتانیاهو ، ترزا می و مقامات آمریکا رخ داد

احتمال آزمایش موشکی جدید کره شمالی

افشای جزییاتی از طرح به اصطلاح صلح پیشنهادی ترامپ برای فلسطین

عوامل پیدا و پنهان افزایش شکاف بین ریاض و برلین

وزیر امور خارجه قطر: کشورهای محاصره کننده قطر با سیاست هایشان به تروریسم کمک کردند

مشکلات منطقه نتیجه سیاست های عقیم عربستان سعودی است

پیوند سر اجساد!

رویترز:مجارستان، «جرج سوروس» را به حمله به این کشور متهم کرد

رایزنی «هلگا اشمید» و «ظریف» در تهران

فواد معصوم: تصمیم دادگاه فدرال پیرامون همه پرسی برای همگان الزام آور است

روزنامه الجزایری: ماجراجویی شیطانی عربستان نتایج خوبی به همراه ندارد

ادعای جالب پسر ترامپ درباره پدرش!

کشف گور دسته جمعی در چاه های نفت عراق+تصاویر

واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

12 کشته و 50 زخمی در حمله موشکی به حمص سوریه

جلسه شورای امنیت درمورد روند صلح خاورمیانه

پیام همدردی دیپلمات های خارجی مقیم دبی با زلزله زدگان غرب کشور

منهای ورزش/ فروش دختران ایزدی در بازهارهای ترکیه توسط داعش+عکس

شبکه پیام رسان تلگرام در پاکستان مسدود شد

برگزاری نخستین کنفرانس میانجیگری کشور های عضو سازمان همکاری اسلامی در ترکیه

ببخشید که با اسراییل جنگیدیم

کارت شناسایی یک داعشی

لوبلاگ: ولیعهد عربستان سرمست و مغرور به سوی سقوط پیش می رود؟

حزب سبز آلمان برای ائتلاف با مرکل اعلام آمادگی کرد

اعتراض ایران بر تصمیمات اتحادیه عرب تأثیری نخواهد گذاشت

پاپ خواستار تعهد جامعه بین المللی برای ایجاد صلح شد

عربستان می خواهد انتقام شکست داعش را از حزب الله بگیرد

وزیر امور خارجه قطر: کشورهای محاصره کننده قطر به تروریسم کمک کرده اند

کنسولگری آمریکا در زوریخ تخلیه شد

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

زنان در کره شمالی از تبعیض رنج می برند

واکنش سلبریتی های خارجی به زلزله ی کرمانشاه / از انریکه تا یانگوم

تصاویر: شهدای آخرین روزهای درگیری در سوریه

تصاویر:مجسمه های یخی به این زیبایی!

عکس: نمایی از غروب وپل بروکلین

عکسی تکان دهنده از کودک 7 ساله پناهنده روهینگیایی

عکس: اعتراض مردمی به حضور ترامپ در مانیل

رییس جمهوری روز چهارشنبه به روسیه می رود

«اسماعیل قهرمان» بازهم رییس پارلمان ترکیه شد

شهدای آخرین روزهای درگیری در سوریه +عکس

اصابت موشک یمن به محل تجمع مزدوران سعودی در شمال شرق صنعاء

سناریوهای «پساداعش» در غرب آسیا

حمله گسترده نیروهای یمنی به مواضع مزدوران سعودی در نهم

تصاویر مرموزی که از سِر درون شما خبر می دهند!

کمک 45 هزار دلاری خانم یانگوم به زلزله زدگان کرمانشاه

حمله کردهای سوریه به نیروهای ترکیه در ادلب

رهبران ادیان در پنسیلوانیا توافق نامه «همبستگی میان ادیانی» امضاء کردند

وزیر خارجه قطر: هدف از بحران قطر همچنان اعمال فشار برای تغییر سیاست های دوحه است

کمک 45 هزار دلاری یانگوم به زلزله زدگان کرمانشاه

عون: منازعات عربی و منطقه ای به لبنان مربوط نمی شود

درگیری بین نیروهای پلیس و متحصنین در اسلام آباد

جلسه شورای امنیت درمورد روند صلح خاورمیانه

راه حل مشکلات منطقه صدور بیانیه های فاقد ارزش نیست

استاد آمریکایی: عربستان در مرحله خودبزرگ بینی قبل از سقوط است

وقتی مقامات سعودی با اختلاس گران توفق میلیاردی می کنند!

یک جنبش مسلح در سودان: تنها 2 درصد سلاح های موجود در دافور جمع آوری شده است

کمک 50 هزار دلاری «یانگوم» به زلزله زدگان کرمانشاه

300 کودک فلسطینی در بازداشتگاه های اسراییل

صف آرایی ارتش و سازمان استخبارات ملی ترکیه در مقابل آمریکا

ریشه فساد عربستان در خاندان حکام سعودی است

برگزاری اولین کنفرانس میانجی گری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول

فردی که بعد از 20 سال یادش آمد خودروی خود را کجا پارک کرده!

فرمانده ناوگروه پاکستانی با فرمانده منطقه یکم نداجا دیدار کرد

فیتیله ای ها خنده را به لبهای کودکان زلزله زده برگرداندند

شهر البوکمال در شرق سوریه به طور کامل آزاد شد

عراق در بیانیه ای موضع خود در خصوص بیانیه ای اتحادیه عرب را اعلام کرد

دستگیری 15 عضو گروه ترویستی داعش در غرب الانبار

پایگاه خبری رام الله الاخباری: اسراییل از ائتلاف روسی- ترکی - ایرانی نگران است

خاشقچی: ریشه فساد عربستان در خاندان حکام سعودی است

فواد معصوم: ایران و ترکیه در عراق دخالت نمی کنند

حمله جنگنده های سعودی به خانه های شهروندان یمنی

ابهام در دیدار فرستاده چین با رهبر کره شمالی

تعیین رژیم حقوقی دریای خزر موضوع بحث وزیران خارجه دو کشورجمهوری آذربایجان و روسیه در باکو

عکس: لامبورگینیِ پاپ خرج خرابکاری های داعش شد

دعوت پوتین از روحانی

مهم ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

در دیدار ابوالغیط با رییس جمهور لبنان چه گذشت؟

روزنامه گل/ خیابانی: ممنوع التصویر نشدم

بازارهای برده فروشی داعش در ترکیه

مسدود شدن حدود 9 هزار حساب بانکی در عربستان

برلین در بن بست سیاسی اشتاین مایر: شکست مذاکرات برای تشکیل دولت در 70 سال گذشته سابقه نداشته است

زنان در کره شمالی از تبعیض رنج می برند

پرداخت 100 میلیارد دلار متهمان فساد در عربستان را نجات می دهد؟

اشتاینمایر: آلمان با وضعیتی بی سابقه روبرو شده است

سخنگوی وزارت خارجه: راه حل مشکلات منطقه دست برداشتن از دنباله روی از سیاست های رژیم صهیونیستی است

شکست نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره

تکرار اظهارات سخیف وزیر خارجه سعودی علیه ایران در نشست اتحادیه عرب

تصاویری از عملیات ارتش سوریه و هم پیمانانش در شهر البوکمال

کمک 50 هزار دلاری یانگوم به زلزله زدگان کرمانشاه

فرمانده نیروی هوایی کویت: کویت برای رفع چالش های امنیتی پهپاد می خرد

"هند و فرانسه" خواستار اعمال فشار بر کشورهای حامی تروریسم شدند

مرگ مخوف ترین پدرخوانده مافیا (+عکس)

آلکاتراز؛ جزیره‎ مجرمان (+عکس)

واکنش عراق به متهم کردن ایران و حزب الله لبنان به حمایت از تروریسم

معروفترین مساجد جهان + تصاویر

عراق اتهامات علیه یاران و حزب الله را رد کرد

3 کشته در سقوط بالگرد امداد در آمریکا کشته شدند

حماس: سرنوشت مقاومت فلسطین و حزب الله به هم گره خورده است

ژاپن بجای گفت و گو به دنبال جنگ اتمی با کره شمالی است

واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

رییس جمهور به روسیه می رود

نگاهی به رویدادهای مهم خبری روز دوشنبه در افغانستان

هفته مد ایران در امارات (عکس)

عکس/ کشف انبار بزرگ مواد منفجره داعش در عراق

عکس/لامبورگینیِ پاپ خرج خرابکاری های داعش شد

عکس/ حضور فیتیله ای ها در مناطق زلزله زده

عکس/ به دو دلیل ترور محمد بن سلمان ساختگی بود

افراد ثروتمندی که ارثی برای فرزندانشان نمی گذارند/تصاویر

یعلون: سعودی ها مترجم ما هستند

رهبر کره شمالی مریض است؟!

روزنامه آمریکایی از تلاش وزارت دادگستری برای طرح اتهاماتی علیه ایران خبر داد

حبس 300 کودک فلسطینی در زندان های اسراییل

سامح شکری:همکاری میان ایران و کشورهای عربی امری ضروری است

آخرین وضعیت تبعه کویتی بازداشت شده در ایران

روحانی به دعوت پوتین عازم روسیه می شود

حزب الله به هیچ وجه سازمانی تروریستی نیست

دستاوردهای 25 ساله کُردهای عراق از بین رفت

هواپیمایی انگلیس: اول پولدارها سوار شوند

پاکسازی بوکمال از تروریست های داعش

نامه محرمانه به بارزانی قبل از حوادث کرکوک +عکس

انحلال کنسرسیوم بزرگترین پروژه واردات ال ان جی پاکستان

وزیر اسراییلی: تماس مخفیانه با عربستان سعودی برای مقابله با ایران

اتحادیه عرب: پرونده ایران را به شورای امنیت می بریم

واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

رویاهای ولادیمیر ناباکوف منتشر شد

ترکیه: راه حل بحران سوریه سیاسی است

زیان رابطه با اسراییل تنها متوجه سران عرب

ابهام در آینده ی رهبری آلمان و اروپا در حالت «استندبای»

تداوم عملیات ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق تحت اشغال داعش در غرب البوکمال +نقشه

عکس/ داعش آخرین پایگاه شهری خود را از دست داد

روحانی چهارشنبه به دعوت پوتین عازم روسیه می شود

سخنگوی روستک روسیه: سعودی ها هم مشتری هواپیماهای مسافربری سوخوی روسیه شدند

رییس جمهور عراق: ما خواهان روابط خوب با عربستان و ایران هستیم

حمله کردهای سوریه به نیروهای ترکیه در ادلب

بازدید گردشگران از مساجد قطر

جنگ هایی که باعث افتخار نیست/ پایانی تلخ برای سربازهای آمریکایی!

نمایشنامه بن سلمان: از ترور تا...

نظریه توطئه و فقر روش شناسی

سرمایه گذاری مستقیم جمهوری آذربایجان در حوزه حمل ونقل برای ارتقای جایگاه منطقه ای و بین المللی

رییس جمهوری روز چهارشنبه به روسیه می رود

فرمانده ناوگروه پاکستانی با فرمانده منطقه یکم نداجا دیدار کرد

برگزاری نخستین کنفرانس میانجیگری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ترکیه

شهادت رزمنده بروجنی مدافع حرم در سوریه

سفیر جدید عربستان در لبنان وارد بیروت شد

گروه های مبارز فلسطینی: اتحادیه عرب در خدمت رژیم صهیونیستی و آمریکاست

تلفات سنگین داعش و طالبان در افغانستان

محمود عباس خواهان پشتیبانی جامعه بین المللی از رسمیت فلسطین شد

تدوام تنش ها در روابط اسلام آباد - واشنگتن

رییس جمهوری سودان به روسیه سفر می کند

شکست نشست قاهره وزیران خارجه اتحادیه عرب

ویدئو / نخستین نمایشِ بخشی از گنجینه فرعون

300 کودک فلسطینی در بازداشتگاه های اسراییل

ببخشید که با اسراییل جنگیدیم!

رویترز به نقل از سازمان ملل: زنان در کره شمالی از تبعیض رنج می برند

واشنگتن تایمز: ضربه های تصمیمات سیاسی ریاض به اقتصاد آمریکا 

راشاتودی: ابهامات نسبت به پیروزی دوباره مرکل در آلمان ارزش یورو را نزولی کرد

دیپلمات روس: حضور ایران در سوریه مطابق با قوانین بین المللی است

فواد معصوم: کنفرانس بازسازی عراق فوریه آینده در کویت برگزار خواهد شد

ائتلاف آمریکا: برای ممانعت از فرار داعشی ها به خارج از سوریه و عراق تلاش می کنیم

ترکیه: راه حل بحران سوریه سیاسی است

مذاکره عراق و ترکیه برای ازسرگیری صادرات نفت کرکوک

حمله خمپاره ای کردهای سوریه به ارتش ترکیه در ادلب

جوان ترین قربانی داعش کیست؟ +عکس

«دولت عمیق» و «تفکر غلط»

«دولت عمیق» و «تفکر غلط»