مطالب مرتبط:
کشورهای خارجی انتخابات تقلبی را به مردم افغانستان نمی توانند تحمیل کنند
خرازی: حضور مقامات حماس در ایران نشان دهنده شکست سیاست های اسراییل و عربستان است
حماس به مقاومت ضدصهیونیستی ادامه دهد
تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی به دنبال توطئه ­ای علیه حماس هستند
امیدواریم ایستادگی حماس در برابر اشغال اراضی فلسطین ادامه داشته باشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 آبان 1396 ساعت 21:562017-10-23بين الملل

مصلحت مردم فلسطینمبنای رابطه حماس با طرف های خارجی


حضور بلندپایه ترین هیأت سیاسی حماس در تهران، از زمان انتخابات داخلی این جنبش و ریاست اسماعیل هنیه، خبری است که در چند روز گذشته توجه رسانه های منطقه ای و بین المللی را به خود جلب کرده است.

- ریاست این هیأت با صالح عاروری، معاون رییس دفتر جنبش است؛ فردی که گفته می شود در کنار یحیی السنوار، دو ستاره فصل جدید تاریخ حماس به شمار می آیند.

درباره آخرین وضعیت روابط حماس با ایران، سوریه، حزب الله و همچنین سرنوشت سلاح مقاومت در جریان مذاکرات فلسطین، با صالح عاروری در دفتر جنبش حماس در تهران گفت و گو کردیم.

طی سال های گذشته، تلاش های گسترده ای برای تخریب روابط جنبش حماس و ایران در جریان بوده است.

موضع شما در مقابل این تحرکات چیست و روابط فعلی طرفین را چگونه ارزیابی می کنید؟ روابط میان حماس و ایران، روابطی درازمدت، ریشه دار، فعالانه و مؤثری بوده است.

جمهوری اسلامی ایران، موضع ثابتی در حمایت از فلسطین و مقاومت دارد؛ به گونه ای که مسئولیت هرآنچه برای حمایت از مقاومت و مردم فلسطین در هر سطحی نیاز باشد را بر عهده می گیرد؛ از مقاومت مسلحانه گرفته تا مواضع سیاسی و یا مسائل منطقه ای.

جمهوری اسلامی، استراتژی دائمی در حمایت از مقاومت فلسطین، به مثابه بخشی از باور، ایمان و دین خود دارد و این برای ما بسیار مایه خوشحالی است که کشوری با جایگاه و موقعیت ایران، مسئله مقاومت فلسطین را به مثابه یکی از مسائل اصلی خود به حساب می آورد.

موضع بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره) در حمایت از فلسطین و علیه رژیم صهیونیستی کاملا واضح و شناخته شده است؛ به گونه ای که یکی از بارزترین اختلافات ایشان با شاه ایران، روابط او با اسراییل بود.

امام خامنه ای نیز به همین ترتیب، موضع مشخصی در حمایت از مسئله فلسطین، در تمام سخنان و خطبه های نمازجمعه خود بیان کرده و همواره در تمام مقاطع، بر موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با رژیم صهیونیستی پافشاری کرده اند.

بر این اساس است که ما اینجا در تهران احساس می کنیم میان مردم و خانواده خود حضور داریم.

این مبنای رابطه با برداران مان در جمهوری اسلامی ایران است و به یاری خدا در مسیر توسعه تمام حوزه های همکاری دوجانبه در راستای منافع فلسطین، قدس، ایران و امت اسلامی حرکت خواهیم کرد.

بسیاری از آغاز فصلی جدید در تاریخ جنبش حماس سخن می گویند؛ فصلی که با چهره هایی همچون شخص شما و یحیی السنوار شناخته خواهد شد.

آیا واقعا چنین برداشتی صحیح است و ما شاهد مواضع جدیدی از سوی جنبش، نسبت به سال های گذشته، به طور مشخص از زمان آغاز بحران سوریه خواهیم بود؟ شکی در این نیست که در مرحله گذشته، اختلاف دیدگاه میان حماس و ایران درخصوص برخی مسائل منطقه ای شکل گرفت.

اما مهم آن است که ما روابط خود را براساس توافق بر مسئله بزرگ فلسطین بنا کرده ایم؛ مسئله ای استراتژیک برای جمهوری اسلامی و موجودیتی برای ما.

این توانایی در ما وجود دارد که تفاهم و همکاری های سازنده و مستقیم خود را در تمامی حوزه ها ادامه دهیم، حتی اگر دیدگاه های مختلفی درخصوص مسائل دیگر داشته باشیم.

از سوی دیگر، ما در فلسطین به عنوان مقاومت، توانایی آن را نداریم و کسی هم از ما نمی خواهد (و اگر بخواهد غیرمنصفانه است) که مقاومت علیه اشغالگران اسراییلی را کنار گذاشته و وارد درگیری های منطقه ای شویم.

یعنی حتی اگر در اختلافی شکل گرفته میان دو کشور عربی، ما دیدگاه متمایل به یکی از طرفین داشته باشیم، نمی توانیم و نباید مسئله فلسطین را رها کرده و وارد چنین مسائلی شویم و هریک از جریانات فلسطینی که وارد چنین درگیری های منطقه ای شده، جایگاه و موقعیت خود را در داخل فلسطین در حوزه رویارویی با رژیم صهیونیستی از دست داده است.

گمان نمی کنم امت عربی و اسلامی ما و یا جمهوری اسلامی ایران نیز از تضعیف جایگاه مقاومت در فلسطین برای مقابله با اسراییل به دلیل ورود به مباحث منطقه ای استقبال کنند.

به هر روی در پی انتخابات اخیر جنبش حماس تغییراتی رخ داده که در نتیجه آن، برادر اسماعیل هنیه به عنوان رییس جنبش، برادر سنوار رییس دفتر جنبش در غزه و بنده نیز به عنوان معاون رییس جنبش انتخاب شده ایم.

این طبیعی است که هر جریان شورایی که انتخابات در آن وجود دارد، رویکردهای جدیدی را در خود تجربه کرده یا حتی افراد، رویکردهای خود را منطبق با شرایط و تحولات تغییر دهند.

اصولا اگر انسانی در جایگاه رهبری یک جریان، توانایی لازم برای انطباق و تعامل با واقعیت ها را نداشته باشد، انسانی متحجر و دگم است؛ بنابراین در حماس نیز چنین تغییر رویکردهایی طبیعی است، درحالی که رهبری قدیم همچنان در جنبش موجودند، آن را ترک نکرده و موافق و موید سیاست هایی هستند که جنبش هم اکنون در زمینه مدیریت ائتلاف ها، رویکردها و اولویت های خود در پیش گرفته است.

چه آینده ای برای روابط حماس و سوریه در پیش است؟ آیا ممکن است روزی مجددا دفتر حماس در دمشق فعال شود؟ همه ما در دمشق حضور داشتیم و زمانی از آنجا خارج شدیم که جنگی ویرانگر در سوریه شکل گرفته بود و وجود ما در این کشور، درحالی که توانایی ایفای نقش لازم برای حمایت از مقاومت فلسطین را نداشتیم بی دلیل شده بود.

خطوط هوایی بسته بود، حمل ونقل با مشکلات جدی مواجه بود، شرایط امنیتی شدیدی بر کشور حاکم بود و ما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که حضور در دمشق در سایه این جنگ، ممکن است ما را به سمتی پیش ببرد که به بخشی از آن تبدیل شویم، درحالی که بنا نداریم وارد هیچ درگیری، غیراز نبرد با اشغالگران اسراییلی شویم.

هم اکنون پیش از هر چیز از خدا می خواهیم سوریه به امنیت و ثبات پیشین خود بازگشته و مجددا به پشتوانه محکمی برای مقاومت فلسطینی تبدیل شود، همانگونه که همواره در طول تاریخ بوده است.

ما هیچ گاه از اینکه سوریه در پی این جنگ ویرانگر، از معادله کشورهای تأثیرگذار در سطح منطقه خارج شده خشنود نبوده و نیستیم.

بلکه امیدواریم با بازگشت امنیت به سوریه و سرتاسر منطقه، تمام نیروهای لازم در جهت خدمت به مسئله و مردم فلسطین به کار گرفته شود.

شما پیش از سفر به تهران برای شرکت در مراسم تحلیف آقای روحانی در بیروت حضور داشتید.

روابط فعلی حماس و حزب الله را چگونه ارزیابی می کنید؟ روابط ما در شریط بسیار خوبی است.

حزب الله، جنبشی پیشرو در زمینه مقاومت علیه اسراییل بوده و نبردهای قهرمانانه ای در برابر این رژیم داشته است، به طوری که آن را ناچار به خروج از لبنان کرده و همچنان با قوت و عزت در مقابل صهیونیست ها ایستاده است.

طبیعتا هرکس در جبهه مقاومت علیه اشغالگران حضور داشته باشد، متحد ما به شمار می رود، حماس و حزب الله متحدان یکدیگر هستند.

آینده مذاکرات داخلی فلسطین را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا ممکن است در هر مرحله ای از این مذاکرات و در هر شرایطی، حماس راضی به کنار گذاشتن سلاح خود شود؟ بدون شک خیر! آینده مذاکرات را باید در زمان خود ارزیابی کرد اما در مورد مسئله سلاح مقاومت باید بگویم، تا زمانی که یک وجب از خاک فلسطین در اشغال صهیونیست ها باشد، سلاح در دستان ما باقی خواهد ماند.

این حق قانونی ماست و امکان عقب نشینی از آن وجود ندارد.

زمانی که اشغال به پایان رسید، سلاح خود را در اختیار نیروهای رسمی فلسطین قرار خواهیم داد.

طی ماه های گذشته، پیشرفت چشمگیری در روابط حماس با مصر رخ داده است.

آیا قاهره دیدگاه خاصی نسبت به روابط شما با تهران دارد؟ من از دیدگاه مصر نسبت به روابط حماس با ایران اطلاعی ندارم.

اما به طور کلی، مبنای ما برای ایجاد رابطه با طرف های خارجی، مصلحت مردم و مقاومت فلسطین است، نه تمایلات و خوشامد دیگران.

به صراحت بگویم، اگر ما با دو کشور براساس منافع ملت فلسطین رابطه داشته باشیم و یکی از آن دو از ما بخواهد روابط خود را با کشور دیگر قطع کنیم، مورد پذیرش ما قرار نخواهد گرفت.

ما ترجیح می دهیم اختلافات میان کشورها توسط خودشان حل شود و از خدا می خواهیم در این راه موفق باشند.


کلید واژه ها: فلسطین - جمهوری اسلامی - ایران - اسلامی - مقاومت - حماس - روابط - رژیم صهیونیستی - حمایت - جمهوری - بنیانگذار انقلاب اسلامی - صهیونیستی - تهران - انقلاب اسلامی - مردم - جدید - بحران سوریه - سیاسی - تاریخ - رابطه - منطقه - سوریه - بین المللی - دفتر - رژیم - صالح - نمازجمعه - انتخابات - امام - حزب الله

آخرین اخبار سرویس:
سرلشکر باقری وارد روسیه شد

تسهیل امور کنسولی برای ایرانیان جنوب فرانسه

پایگاه اینترنتی حقیقت: دولت جمهوری آذربایجان مناره های مسجد «بینا» را تخریب کرد

موساد آماده همکاری اطلاعاتی با عربستان است

سید حسن نصرالله: به سوریه سلاح فرستادیم/ عربستان کجا با داعش جنگیده است؟/ آمریکا هرکاری بود برای داعش انجام داد

سرلشکر باقری وارد روسیه شد

آمریکا، کره شمالی را در فهرست کشور های حامی تروریسم قرار داد

اعلام موضع عراق در خصوص بیانیه اتحادیه عرب/رویدادها و تحولات عراق در یک نگاه/29 آبان

بحران در اردوگاه مخالفان دولت سوریه / مذاکره کننده ارشد معارضان استعفا کرد

لاوروف: بررسی مسائل مربوط به گنگره ملی سوریه در دستور کار نشست سه جانبه سوچی قرارگرفت

تسلیت دبیر کل حزب الله لبنان به بازماندگان زلزله غرب ایران / با سقوط البوکمال توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه شکست خورد

دولت عراق 300 زن و کودک داعشی را به کشورهای خود باز می گرداند

رسانه ترک: اسراییل به دنبال یافتن انور سادات جدید در منطقه است

آمریکا عملیات علیه گروه تروریستی لشکر طیبه را متوقف کرد

هیچ کس تمایل ندارد به لبنان آسیبی برسد

باید قدردان آیت الله خامنه ای و مسئولان ایران باشیم/ نبرد با داعش در پایان راه است

استعفای ریاض حجاب از ریاست هیأت عالی مذاکرات سوریه

واشنگتن پست: رویکردهای عربستان کارایی ندارد

حماس: عدم اشاره بیانیه اتحادیه عرب به تروریسم صهیونیستی، ما را غافلگیر کرد

امور کنسولی برای ایرانیان جنوب فرانسه آسان می شود

موشک های آمریکایی برای داعش کارساز نشد

ریاض حجاب استعفا کرد

عراقچی: اروپا برجام را قابل مذاکره مجدد نمی داند/فعلا خروج آمریکا از توافق به آسانی مقدور نیست/اختلاف نظرهای بسیار ایران و اتحادیه در مسائل منطقه ای

ترامپ کره شمالی را هم حامی تروریسم دولتی معرفی می کند

آمریکا خواستار استقرار سلاح های اتمی در ژاپن بوده است

مسعود بارزانی: تصمیم دادگاه فدرال عراق یکجانبه است

وزیر خارجه قطر: خاورمیانه در «دوران تاریکی» گرفتار شده است

موگابه خواستار نشست کابینه زیمبابوه را در روز سه شنبه شد

سرلشکر باقری وارد روسیه شد

مقاومت حق لبنان است

کشف ده ها تُن سلاح و تجهیزات نظامی داعش در موصل

ریاض حجاب از ریاست «هیأت عالی مذاکرات سوریه» استعفا داد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران وارد روسیه شد

ترامپ قصد دارد کره شمالی را حامی تروریسم معرفی کند

سرلشکر باقری وارد روسیه شد

تسلیت و ادای احترام مقامات اسلوونیایی و دیپلمات های خارجی به جان باختگان حادثه زلزله در غرب ایران

تسهیل امور کنسولی برای ایرانیان جنوب فرانسه

سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه «البوکمال» حضور داشت

حمله خمپاره ای به سفارت روسیه در دمشق

واکنش وزیر خارجه لبنان به جنگ احتمالی با اسراییل

واشنگتن پست: راهبرد عربستان کارایی ندارد

تشکر ویژه سید حسن نصرالله از سردار سلیمانی

اتحادیه عرب حزب الله لبنان را یک گروه تروریستی اعلام کرد

کشف گور دسته جمعی در شهر بوکمال

پیروزی عراق و سوریه بر سلطه داعش دستاوردی بزرگ است/ نقش پررنگ سپاه پاسداران در این پیروزی ها

جنگجویان به سفارت روسیه در دمشق شلیک کردند

مقایسه امنیت ایران با کشورهای اروپایی +عکس

طرح روزنامه آمریکایی برای مقابله با ایران در سوریه

نگرانی برنامه جهانی غذا از افزایش آمار کشته شدگان در یمن به دلیل حصر

بیش از پنج هزار تروریست آمریکایی و اروپایی در صفوف معارضان سوری حضور دارند

واکنش محمد علی الحوثی به نشست اتحادیه عرب

اماراتیزه شدن عربستان و تناقضات وهابیت

نگرانی برنامه جهانی غذا از افزایش آمار کشته شدگان در یمن به دلیل حصر

وزارت دادگستری امریکا در صدد اعلام اسامی ایرانیان است که بدون پرداخت شارژ فیلم دانلود می کنند

تسهیل امور کنسولی برای ایرانیان جنوب فرانسه

پایان خلافت خودخوانده و خرافاتی داعش با آزادی البوکمال/نقش مهم ایران در مبارزه با تروریسم

اصابت هاوان به سفارت روسیه در دمشق

اسراییل پدافند هوایی روسیه را فریب می دهد+ فیلم

نتانیاهو: با ماکرون روش های مقابله با ایران را بررسی می کنیم

کوتاه ترین جنگ تاریخ چه بود؟ +عکس

اصابت موشک یمن به محل تجمع مزدوران سعودی

حماس: از بیانیه اتحادیه عرب علیه ایران و حزب الله شگفت زده شدیم

حریری فردا در بیروت

تأکید کشورهای اروپایی بر اجرای کامل برجام

زلزله کرمانشاه را تسلیت می گویم/ در آستانه پیروزی بزرگی در عراق و سوریه هستیم

خاطرات تکان دهنده زن ایزدی اسیر داعش

مخالفت عراق با بندهای مربوط به حزب الله در بیانیه اتحادیه عرب

رسانه ترک: نیروهای کُرد سوریه کریدور فرار از منطقه عفرین تا شمال اعزاز ایجاد کردند

آزادی البوکمال به معنای پایان کار داعش است

دیدار دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با ظریف

حماس: از بیانیه اتحادیه عرب شگفت زده شدیم

سید حسن نصرالله: به بازماندگان قربانیان زلزله اخیر و تمام ملت ایران تسلیت می گویم

یک و نیم میلیون دالر جایزه برای بریدن سر هنرپیشه بالیوود

تسلیت سید حسن نصرالله به رهبر انقلاب/ساختار دولتی داعش از بین رفته است

نگاهی به پرتره های تاریخی هنرمندان مشهور و سرشناس موسیقی راک

ابهامات نسبت به پیروزی دوباره مرکل در آلمان ارزش یورو را نزولی کرد

دفاع دیپلمات روس از حضور ایران در روسیه

سفیر جدید عربستان وارد بیروت شد

رومانی در آستانه خرید سیستم موشکی پاتریوت

ادامه عملیات پاکسازی ارتش سوریه در البوکمال+ نقشه

تلاش عربستان و امارات برای تسلیم نمودن قطر

حزب الله مهمترین نیروی مقاومت ضد اسراییلی

تلاش رسانه انگلیسی برای جنگ افروزی در خاورمیانه

جیبوتی ول کن ایران نیست!

عربستان در شرایط قبل از سقوط قرار دارد

سفر وزیر امور خارجه کره شمالی به کوبا/تلاش پیونگ یانگ برای تشکیل ائتلاف ضد آمریکایی

صلیب سرخ: شهرهای صنعا و البیضاء در یمن، به آب سالم دسترسی ندارند

سعودی ها هم مشتری هواپیماهای مسافربری سوخوی روسیه شدند

واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

رایزنی «هلگا اشمید» و «ظریف» در تهران

منبع امنیتی عرب:حمله به حزب الله با مشارکت واشنگتن

هشدار هواشناسان درباره فاجعه ای جهانی!

تصاویر : خطرناک ترین کشورها برای گردشگران

دیدار نتانیاهو و ماکرون با محوریت ایران

حماس: از بیانیه اتحادیه عرب شگفت زده شدیم

انتقال خانواده داعشی های خارجی به بغداد

پرونده رسوایی اخلاقی سناتور آمریکایی قطورتر شد/ او بدن زنی را هنگام عکس گرفتن لمس کرده است

وقوع هزاران مورد آزار جنسی در پایگاه های ارتش آمریکا در سال 2016

سید حسن نصرالله: آمریکا مانع از پاکسازی مرزهای عراق و سوریه می شد

بسته شهروند خبرنگار

مخالفت مصر با طرح پیشنهادی آل سعود علیه سوریه

تصویر بلایی که عراقی ها بر سر داعش آوردند

هشدار دانشمندان: سال 2018 زمین شاهد 20 زلزله بسیار بزرگ خواهد بود

راهکار کویت برای رفع چالش های امنیتی

طرح حمله عربستان به قطر در سال 2014

برگزاری نخستین کنفرانس میانجیگری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ترکیه

مهمترین بندهای بیانیه اتحادیه عرب در مورد ایران

موگابه: به کارم ادامه می دهم

ابوالغیط: فعلا علیه ایران، اعلام جنگ نمی کنیم

سیاست عربستان سرچشمه مشکلات

تسهیل خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم جنوب فرانسه

سخنرانی سید حسن نصرالله آغاز شد

جوان ترین قربانی تک تیراندازهای داعش+تصاویر

عربستان هم از روسیه هواپیما می خرد

تسهیل خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم جنوب فرانسه

اگر اتحادیه عرب هنوز در قید حیات بود...

امضاء دفتر یابود جانباختگان زلزله غرب کشور در سفارت ایران در بیروت

سخنرانی سیدحسن نصرالله آغاز شد

جشن امنیتی کریسمس در انگلیس

دولت آمریکا، لو رفتن بازی تاج و تخت را نیز به گردن ایران انداخت!

سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان آغاز شد

اوکراین از غرب درخواست کمک تسلیحاتی کرد

ترکیه نیروهای بیشتری را در شمال سوریه مستقر کرد

سخنرانی سیدحسن نصرالله آغاز شد

کمک ایرانیان آمریکا وکانادا به زلزله زدگان بلوکه شد

میشل عون به ابوالغیط : تهدیدات اسراییل باقیست و مقاومت حق لبنان است

حضور غرب در افغانستان از چشم اندازی دیگر

ممنوعیت مصرف الکل برای نظامیان آمریکایی در ژاپن

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

کشورهای ثروتمند جهان از سال 2019 دیگر از هیدروفلوروکربن استفاده نمی کنند

نماینده شوشتر: آمریکا در جنگ افروزی ها و جنایات منطقه سهیم است

مشارکت تروریست ها در مذاکرات حل بحران سوریه قابل قبول نیست

آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله

نتانیاهو: با ماکرون احتمال به کارگیری روش مشابه علیه ایران را بررسی می کنم

اصابت موشک یمنی به تجمع مزدوران سعودی

حریری فردا شب وارد بیروت می شود

عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سطح دینی

طرح جدید ترامپ تکذیب شد

انتقاد شدید جهاد اسلامی از بیانیه گستاخانه اتحادیه عرب

سعودی ها آنچه ما به عبری می گوییم را به عربی تکرار می کنند

حماس: از بیانیه اتحادیه عرب شگفت زده شدیم

آرامکو پالایشگاه نفت خام جده را تعطیل کرد

حماس : آنچه باید محکوم شود تروریسم رژیم صهیونیستی است

حزب الله اطلاعاتی درباره نقشه بعدی عربستان در لبنان دارد

پرونده رسوایی اخلاقی سناتور آمریکایی قطورتر شد

سی و سومین نشست کومسک در استانبول آغاز شد

چرا کویت از قطعنامه ضد ایرانی نشست قاهره حمایت نکرد؟

آل ثانی: عربستان و امارات برای به زانو درآوردن قطر تلاش می کنند

آغاز سی و سومین نشست کومسک در استانبول

قطورتر شدن پرونده رسوایی اخلاقی سناتور آمریکایی

افزایش عمر فعالیت راکتور هسته ای رژیم صهیونیستی تا 2040

عربستان با حریری مثل نوکر رفتار می کند

موشک شلیک شده به ریاض کره ای بود نه ایرانی

تأکید کشورهای اروپایی بر اجرای کامل برجام

اشمید با ظریف دیدار کرد

عراق اتهامات علیه ایران و حزب الله را رد

عراق: تصمیم دادگاه فدرال پیرامون همه پرسی برای همگان الزام آور است

رییس جمهور آلمان: شرایط کنونی در 70 سال گذشته بی سابقه بوده است

دفاع نماینده لبنان در اتحادیه عرب از حزب الله

فرار مطرح ترین سرکردگان داعش از البوکمال

رییس جمهور عراق: حکم دادگاه فدرال برای همه الزام آور است

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

بازسازی چهره زلیخا در موزه مصر! +عکس

نواز شریف: دادگاه پاکستان هیچ گاه گریبان دزدها را نگرفته

تأکید کشورهای اروپایی بر اجرای کامل برجام

خبر عجیب درباره عروس جدید خاندان سلطنتی بریتانیا

درخواست لیبرمن از سران عرب برای سفر به قدس

رایزنی معاون موگرینی با ظریف در تهران

مانور نظامی اشغالگران در غور اردن و جولان

­رییس جمهور چهارشنبه به روسیه می رود

حمایت حماس از حزب الله لبنان

افت فشار و قطعی آب در جنوب غرب اصفهان

آشتی ملی فلسطین در سایه فشارهای آمریکایی

آمادگی سبزهای آلمان برای ادامه مذاکرات ائتلافی

عوامل پیدا و پنهان افزایش شکاف میان ریاض و برلین

300 کودک فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی

خطرناک ترین پروژه یهودی سازی قدس

آخرین پناهگاه داعش در سوریه فرو ریخت

سنای رومانی طرح خرید سامانه دفاع موشکی پاتریوت را تأیید کرد

شماری از وزرای کابینه و نمایندگان پارلمان زیمبابوه به خارج از کشور رفته اند

هلگا اشمید با ظریف دیدار کرد/ برجام و اوضاع سیاسی منطقه محور گفت و گوها

نواز شریف: دادگاه پاکستان هیچ گاه گریبان دزدها را نگرفته

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

فیصل المقداد: سوریه حامی «آنروا» است

واکنش عراق به بیانیه پایانی نشست ضدایرانی قاهره

کمک 50 هزار دلاری «یانگوم» به زلزله زدگان کرمانشاه

بررسی روند صلح خاورمیانه در شورای امنیت

کشته شدن سه کودک در حمله انتحاری در کامرون

کمک چند هزار دلاری یانگوم به زلزله زدگان کرمانشاه

اشمید در دیدار با ظریف بیان کرد تأکید کشورهای اروپایی بر اجرای کامل برجام

آمادگی موساد برای همکاری با عربستان

انتقال خانواده داعشی های خارجی به بغداد

گلوله باران دمشق و ریف دمشق به شهادت یک کودک و زخمی شدن چند تن دیگر منجر شد

دیدار دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با ظریف

اعلام آمادگی حزب سبزهای آلمان برای ادامه مذاکرات ائتلافی

روحانی و پوتین روز چهارشنبه در سوچی دیدار خواهند داشت

استخدام متخصص بازرگانی خارجی آقا در چین و شرق آفریقا/اصفهان

حضور ایران در سوریه مطابق با قوانین بین المللی است

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

آمریکا می خواهد به روابط اقتصادی ترکیه با ایران صدمه بزند

مصلحت مردم فلسطینمبنای رابطه حماس با طرف های خارجی

مصلحت مردم فلسطینمبنای رابطه حماس با طرف های خارجی