مطالب مرتبط:
بررسی وضعیت استخدام معلمان حق التدریس/ بالاخر حق التدریسی ها استخدام می شوند یا خیر؟
با بکارگیری این توصیه ها 100 سال عمر کنید!
کشف 100 جسد بدون سر در القریتین سوریه
توقیف محموله 100 کیلویی مواد افیونی در نایین
مدیرعامل راه آهن خبر داد کاهش تعرفه ریلی با افزایش سهم راه آهن در حمل بار/ احداث 100 کیلومتر خط ریلی آنتنی در سال جاری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 آبان 1396 ساعت 16:452017-10-23اجتماعي

بیکاری 100 نفر از معلمان حق التدریس در همدان


مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه در صورت نیاز از معلمان حق التدریس استفاده می کنیم، گفت: در حال حاضر 160 معلم حق التدریس در شهرستان های استان تدریس می کنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مصطفی خزاعی دوشنبه یکم آبان در شورای آموزش و پروش استان همدان، با بیان اینکه مهر امسال از نظر تأمین نیروی انسانی مناطق بهتر از سال های گذشته بود، اظهار کرد: در شهر همدان نیازی به استفاده از معلمان حق التدریس آزاد پیدا نکردیم اما در شهرستان ها از این معلمان به کارگرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه از نظر نیروی انسانی مشکلی در مدارس استان وجود ندارد، تصریح کرد: هر زمانی که کلاسی خالی شود و معلم رسمی وجود نداشته باشد، از نیروهای حق التدریس استفاده می کنیم.

خزاعی با بیان اینکه در به کارگیری معلمان حق التدریس آزاد سختگیری وجود ندارد، یادآور شد: دغدغه آموزش و پرورش استان این است که معلمانی که در سال گذشته اشتغال داشتند امسال نیز به کار بازگردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با تأکید بر اینکه شرط استفاده از معلمان حق التدریس نیاز است، اظهار کرد: امسال 166 نفر از معلمان حق التدریس به کارگرفته شده و فقط 100 نفر از این معلمان را نتوانستیم به کار بگیریم.

مدرسه اوتیسم با مشارکت خیرین در همدان ساخته شود معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه 12 درصد از اعتبارات عمرانی استان به آموزش و پرورش استثنایی اختصاص یافته است، گفت: برای ساخت مدرسه اوتیسم از توان خیرین استفاده شود.

محمدابراهیم الهی تبار با تأکید بر اینکه با ساخت مدرسه اوتیسم در استان همدان موافقم، اظهار کرد: در صورتی که پروژه ای با مشارکت خیرین آغاز شود، دولت نیز کمک می کند.

وی با اشاره به وجود 3600 دانش آموزان استثنایی در استان همدان تصریح کرد: از 265 هزار دانش آموز موجود در استان همدان 3600 دانش آموز استثنایی است و امیدواریم طوری برنامه ریزی شود که کودکی به نام معلول در استان نداشته باشیم.

الهی تبار با تأکید بر اینکه هر تلاشی که می ‎ توانیم باید برای دانش آموزان استثنایی به کار بگیریم، یادآور شد: اعتبارات خوبی برای دانش آموزان استثنایی اختصاص داده شده است.

معاون سیاسی استاندار همدان در مورد ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی، خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه در زمینه ایاب و ذهاب این دانش آموزان کمک های سال گذشته را تکرار کند.

وی با بیان اینکه آموزش حقوق شهروندی از برنامه های اصلی سازمان هاست، تصریح کرد: آگاه سازی شهروندان نسبت به حقوق خود منجر به ضابطه مندی و قانون خواهد شد و همه دستگاه ها وظیفه مند هستند در زمینه آموزش حقوق شهروندی ورود کنند.

الهی تبار با تأکید بر اینکه کار آموزش و پرورش در زمینه آموزش حقوق شهروندی قابل تقدیر است، بیان کرد: طرح آموزش دوام زندگی را باید در مسائل اجتماعی دنبال کنیم و اعتبارات تقسیم کار ملی نیز ابلاغ شده و از طریق معاونت اجتماعی و امور بانوان استانداری باید کمک شود.

وی با اشاره به اینکه هر چه بتوانیم مهارت زندگی را به فرزندان بیاموزیم آنها را در برابر آسیب های اجتماعی واکسینه کرده ایم، اظهار کرد: در حوزه پیشگیری از طلاق و مهارت آموزی کلاس هایی توسط جهاددانشگاهی در استان برگزار شده که امسال آمار طلاق نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است.

معاون سیاسی استاندار همدان با بیان اینکه مهارت آموزی باید از آموزش و پرورش آغاز شود، گفت: آموزش پسران نیز از اهمیت برخوردار است و باید در این زمینه نیز آموزش داده شود.

ورود 127 دانش آموز همدانی به مدارس استثنایی رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان نیز گفت: در سالتحصیلی جاری 127 دانش آموز وارد مدارس استثنایی استان شدند.

پروین قربانیان اظهار کرد: در تابستان گذشته طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در استان همدان اجرا شد که در این طرح 25 هزار و 246 دانش آموز مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: در این سنجش 82 نفر با نیاز ویژه کم توان ذهنی، 5 نفر نابینا، 19 ناشنوا، یک نفر اوتیسم و یک نفر نیز با مشکل جسمی حرکتی شناسایی شدند که در مجموع 127 نفر از این دانش آموزان به مدارس استثنایی راه یافتند.

قربانیان ادامه داد: همچنین در این طرح 737 نفر مشکوک بینایی شناسایی شده که 377 نفر نیاز به عینک و 101 نفر نیز تنبلی چشم داشته و 5 نفر در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل شدند.

وی با اشاره به اینکه در طرح سنجش سلامت دانش آموزان 172 نفر مشکوک شنوایی شناسایی شد، خاطرنشان کرد: آموزش پیش از دبستان توسط آموزش و پرورش استثنایی صورت می گیرد که کودک باید این دوره رسمی را طی کرده و سپس وارد دوره ابتدایی شود.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان با تأکید بر توجه به دانش آموزان با مشکل یادگیری، اظهار کرد: مراکز ویژه یادگیری برای دانش آموزان دارای مشکل یادگیری در استان ایجاد شده به طوریکه هم اکنون 16 مرکز در استان درحال فعالیت است و در سالتحصیلی 95-96، 1837 دانش آموز دارای مشکلات ویژه یادگیری تحت پوشش مراکز ویژه یادگیری قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه 33 دانش آموز با نیازهای ویژه طیف اوتیسم در همدان تحت پوشش مدرسه استثنایی قرار دارد، تصریح کرد: کودکان اوتیسم توان برقراری ارتباط نداشته و رفتارهای نامتعارف دارند.

قربانیان با اشاره به اینکه مدرسه دانش آموزان اوتیسم همدان فضای مناسبی ندارد و فضای فرسوده ای دارد، تصریح کرد: این موضوع باعث شده است خانواده هایی که فرزند اوتیسم دارند، زمانی که به مدرسه مراجعه می کنند، عقبگرد داشته باشند.

وی ادامه داد: براساس شاخص هایی که سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درنظر گرفته است، باید در سالجاری 296 دانش آموز با نیاز ویژه، 1491 دانش آموز مدارس خاص، 32 هزار و 158 نفر در سنجش سلامت و 33 نفر در اوتیسم تحت پوشش قرار گیرند.

قربانیان از بهداشت و اداره کل بهزیستی استان همدان خواست تا آمار و اطلاعات افراد مشکوک به اوتیسم را در اختیار آموزش و پرورش استثنایی قرار دهند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان با بیان اینکه در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی نوآموزان در سالتحصیلی 95-96 بیش از 30 هزار دانش آموز مورد ارزیابی قرار گرفتند، تصریح کرد: در سالتحصیلی گذشته 643 نفر در فعالیت های توسعه ای و ترویجی فرهنگ نماز مدارس استثنایی استان شرکت کرده و 258 نفراز خدمات توانبخشی این مرکز استفاده کردند.

وی با اشاره به اعزام 250 نفر از دانش آموزان استثنایی استان به مسابقات ورزشی، یادآور شد: همچنین در سالتحصیلی گذشته 54 نفر از دانش آموزان استثنایی به مسابقات فرهنگی و هنری و 120 نفر به مسابقات فرهنگی اعزام شده اند و 53 مدال در سالتحصیلی 95-96 توسط دانش آموزان استثنایی استان همدان کسب شد.

اجرای طرح افزایش دوام زندگی برای 9000 دانش آموز همدانی مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در امور بانوان نیز با بیان اینکه همدان آغازکننده طرح افزایش دوام زندگی در مدارس بوده است، گفت: سال گذشته 9000 دانش آموز دختر مقطع متوسطه دوم همدان در طرح افزایش دوام زندگی با رویکرد کاهش طلاق شرکت کردند.

خلیلی اظهار کرد: امسال طرح افزایش دوام زندگی با رویکرد کاهش طلاق در تمامی مدارس و مقطع متوسطه دوم اجرا می شود و 18 هزار دانش آموز دختر را تحت پوشش قرار می دهد.

وی تصریح کرد: طرح افزایش دوام زندگی با رویکرد کاهش طلاق در سال گذشته توسط آموزش و پرورش استان همدان اجرایی شد و به علت نتایج خوبی که داشت، وزارتخانه دستور داده در تمام کشور اجرا شود.

وی با اشاره به اجرای طرح بشری در مدارس شبانه روزی مناطق محروم، افزود: در سال گذشته 250 دانش آموز پایه هفتم در مناطق محروم تحت آموزش طرح بشری قرار گرفتند و امسال نیز برنامه ریزی شده تا 483 نفر از دانش آموزان در این طرح شرکت کنند اما با توجه به کمبود اعتبارات نمی توانیم این برنامه را محقق کنیم.

خلیلی با بیان اینکه 1500 دانش آموز پایه هفتم در مناطق محروم استان وجود دارد، یادآور شد: در صورتی که اعتبار داده شود می توانیم این تعداد دانش آموز را تحت پوشش طرح بشری قرار دهیم.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در امور بانوان خاطرنشان کرد: در سال گذشته 2200 دانش آموز و والدین آنها تحت پوشش آموزش حقوق قرار گرفتند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: حق التدریس - استان - دانش آموز - همدان - معلمان - دانش آموزان - آموزش و پرورش - معلم - آموزش - نیروی انسانی - اوتیسم - برنامه - استاندار - مدرسه - سازمان برنامه - حقوق شهروندی - برنامه ریزی - معاون - سیاسی - حقوق - صورت - آزاد - دوشنبه - اشتغال - شورای - گزارش - وظیفه - بودجه - مدارس - مصطفی

آخرین اخبار سرویس:
آلاینده 2.5 میکرون تهران فراتر از حد مجاز است

پاسداران آرام گرفت؛ تردد عادی مردم وخودروها/عکس

ریزش کوه راه سه روستا را در طالقان مسدود کرد

معلم اصفهانی 6 دانش آموز را راهی بیمارستان کرد

جزییات دقیق ضرب و شتم 8 دانش آموز اصفهانی

معاون وزیر آموزش و پرورش: آشنایی دانش آموزان با مباحث زیست محیطی باعث حفظ منابع ملی می شود

ضرب و شتم 8 دانش آموز اصفهانی توسط معلم

ریزش کوه راه سه روستا را در طالقان مسدود کرد

دانش آموز تهرانی معلم خود را مجروح کرد

ریزش کوه راه سه روستا را در طالقان مسدود کرد

جزییات دقیق ضرب و شتم 8 دانش آموز اصفهانی

جزییات دقیق ضرب و شتم 8 دانش آموز اصفهانی

ریزش کوه راه سه روستا را در طالقان مسدود کرد

ریزش کوه راه سه روستا را در طالقان مسدود کرد

رعایت نکردن مسائل بهداشتی عامل اصلی شیوع آنفولانزای مرغی

رعایت نکردن مسائل بهداشتی عامل اصلی شیوع آنفولانزای مرغی

آشنایی دانش آموزان با مباحث زیست محیطی باعث حفظ منابع ملی می شود

یادواره شهدای عشایر منطقه بورالان ماکو

تیزی یک مصوبه بر پیکر سمپاد 30 ساله

برگزاری مانور منطقه ای بقا در شرایط سخت در اسفراین

کرمان در رثای یاس نبی...

جلسه شورای ترافیک استان خوزستان برگزار شد

راه برای عملیات جست و جوی هواپیما هموار شد

شهردار تهران وارد پایتخت لهستان شد

تغییر در زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی

انسداد 20 روستا در ریگان به دلیل توفان شن

بازگشایی مسیر برای 32 خودرو گرفتار در برف و کولاک

اسناد موجود نشان می دهند ما در حوزه محیط زیست خطا کردیم

استقبال مردم رودان از درب حرم مطهر امامزاده سید محمد (ع)

حفاظت از سرمایه های کشور با آموزشهای زیست محیطی به دانش آموزان

کارگاه آموزشی هماهنگی مدیریت بحران استان اصفهان برگزار شد

احتمال سقوط بهمن در محور جاده کرج به چالوس

تغییر در زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی

مشاور وزیر آموزش و پرورش: در برنامه ریزی های آموزشی به اقلیم و پتانسیل های اقتصادی مناطق باید توجه شود

هوای تهران سالم است

مدیرکل فرهنگی - هنری آموزش و پرورش: کانون های فرهنگی تربیتی سرمایه دارترین بخش آموزش وپرورش هستند

افتتاح مدرسه خیرساز روستای قاضی جوب دهگلان

حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خبرگزاری پانا

آبگرفتگی چادرهای اسکان زلزله زدگان گیلانغرب

بارش و لغزندگی جاده های خراسان رضوی

اولویت مدیریت شهری حل معضل ترافیک و آلودگی است

طراحی بلندترین آسمان خراش چوبی در ژاپن + عکس ها

تغییر در زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی

مسابقه کتابخوانی «حقوق شهروندی» برگزار می شود

جاده برف گیر گردنه بیژن دنا برای ادامه عملیات امدادی بازگشایی شد

تصویری کمیاب از آیین های عزاداری در عصر قاجار

تقدیم 421شهید توسط آموزش و پرورش خراسان جنوبی

طرح تقویت بنیه علمی همراه با نشاط اجتماعی اجرا می شود

طرح آموزش رایانه برای سوادآموزان استان بوشهر اجرا می شود

مدارس شهرستان بوشهر در نوبت عصر روز دوشنبه تعطیل شد

بطحایی خبر داد: جذب 18 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

کتاب "پسر خوب ،دختر خوب " با طرح جلد بومی شهر اهرم رونمایی شد

نخبه پروری به شیوه طبقه بندی کردن دانش آموزان جایگاهی در دنیا ندارد

دانش آموز تهرانی معلم خود را مجروح کرد

تفاهم نامه همکاری میان ستاد کل نیروهای مسلح و آموزش و پرورش به امضا می رسد

وزش تند باد در جنوب کرمان موجب کاهش دید افقی شده است

بارش های باران و برف ادامه خواهد داشت /30 بهمن 96

بارش های پی در پی ادامه دارد/ سامانه بارشی جدیدی در راه است

باد با سرعت 129 کیلومتر فامنین را درنوردید

ساخت دستگاه سنجش مقاومت سازه توسط مبتکر مهابادی

تکذیب خبر پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران – یاسوج + فیلم

گزارش تصویری طرح دانشجو معلم قرآن در کردستان

آغاز توزیع کارت آزمون دکتری از فردا

یک سال حبس برای متخلف تخریب کننده محیط زیست

تشرف گروهی از زلزله زدگان کرمانشاه به حرم رضوی

شکار کبوتر توسط حیوانات مختلف

خیرین مدرسه ساز به کمک مدارس فرسوده منطقه 11 پایتخت می آیند

تغییر در زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی

ادامه بارش های پی در پی/ سامانه بارشی جدیدی در راه است

آخرین جزییات جست و جوی لاشه هواپیمای ATR/ توقف عملیات جست وجوی هوایی تا صبح فردا

5 هزار زلزله زده کرمانشاه نیازمند مداخله فوری روانشناسی

ساخت دستگاه سنجش مقاوم سازی سازه های ساختمانی توسط مبتکر مهابادی

هلال احمر 1320 پایگاه نوروزی دایر می کند

سوگواره ای برای جاماندگان از پیاده روی اربعین

غلظت گرد و غبار در بهبهان هفت برابر حد مجاز شد

واضح نبودن عکس های گرفته شده از ارتفاعات دنا

وصال پس از 31 سال

احتمال زنده بودن مسافران هواپیمای یاسوج/ هوای تهران سالم است؟!/ تغییر در زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی

اولویت مدیریت شهری حل معضل ترافیک و آلودگی است

وصال پس از 31سال

سامانه بارشی جدیدی در راه است

هشدار هواشناسی بوشهر نسبت به کاهش شدید دید افقی

جزییات ورود به حوزه ساخت پلیس راه های پیش ساخته بتنی

هشدار هواشناسی بوشهر نسبت به کاهش شدید دید افقی

افزایش حجم آب و شادابی ثمره بارش های اخیر+ گزارش

فاطمه(س) سرور زنان بهشت است

مردم از سفر به محل سقوط هواپیما خودداری کنند

استخدام کارشناس کامپیوتر و IT ساکن تهران

توقف عملیات جستجو برای یافتن لاشه هواپیما/آغاز عملیات از فردا صبح

تصاویر شگفت انگیز حیوانات قبل از تولد

خروج سامانه بارشی از کشور/وزش باد شدید در جنوب شرق ایران

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی در گفت وگو با فارس تشریح کرد آخرین جزییات جست و جوی لاشه هواپیمای ATR/ توقف عملیات جست وجوی هوایی تا صبح فردا

آلاینده های هوای گچساران 5 برابر حد مجاز

90هزار زائر امسال به حج مشرف می شوند

ریزش بهمن در ارتفاعات جاده چالوس/وزش باد با سرعت 50 کیلومتر در ساعت

دانش آموز تهرانی معلم خود را مجروح کرد

تشکیل30 کانون کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها

ثبت نام طرح تربیت مربی قرآن آغاز شد

استخدام تکنسین رپینگ و اپراتور CNC در گروه صنعتی درب معتقد

استخدام پیک موتوری جهت همکاری در م

بیکاری 100 نفر از معلمان حق التدریس در همدان

بیکاری 100 نفر از معلمان حق التدریس در همدان