مطالب مرتبط:
تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / بازگشایی ال سی پروژه برقی سازی قطار تهران – مشهد در دیماه / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا
تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا
مدیرعامل راه آهن در پاسخ به فارس خبر داد مذاکره وزارت راه با بنیاد مستضعفان برای ساخت حلقه مفقوده 35 کیلومتری خط آهن ایران - کربلا
مدیرعامل راه آهن خبر داد کاهش تعرفه ریلی با افزایش سهم راه آهن در حمل بار/ احداث 100 کیلومتر خط ریلی آنتنی در سال جاری
سوانح ریلی در دولت یازدهم کاهش پیدا کرد / پدیده «فرار خط» در تمام راه آهن های دنیا رخ می دهد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 آبان 1396 ساعت 14:302017-10-23اقتصادي

تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرارداد تولید شش هزار واگن باری محصول مشترک ایران و روسیه به امضا رسیده است، گفت: بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری در ساخت راه آهن شلمچه - بصره اعلام آمادگی کرده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، سعید محمدزاده در نشست خبری صبح امروز با بیان اینکه پروژه های ریلی کشور در سیاست های کلی نظام و در برنامه ای توسعه ای در اولویت قرار دارد اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه هم در دو بند بر توسعه حمل و نقل ریلی و ایجاد مزیت رقابتی در این بخش تاکید شده است.

وی ادامه داد: در یکی از بندهای برنامه ششم توسعه با اشاره به در اولویت بودن حمل و نقل باری از طریق ریل اظهار داشت: طبق این احکام برنامه ششم توسعه باید نسبت به اتصال ریل به مقاصد باری و تجاری از جمله مرزها و بنادر و همچنین راه اندازی کریدور شمال - جنوب به صورت جدی اقدام کنیم.

محمدزاده با بیان اینکه تردد در هر کیلومتر ریل باعث صرفه جویی 35 سی سی سوخت در هر کیلومتر می شود، گفت: توسعه حمل و نقل ریلی پیامدهای مثبتی در حوزه محیط زیست، صیانت از زیرساخت های حمل و نقل جاده ای و افزایش ایمنی جاده های کشورمان دارد.

افزایش 8 میلیون تنی حمل بار از طریق ریل در دولت یازدهم مدیرعامل شرکت راه آهن کشور با اشاره به افزایش حمل بار از طریق ریل گفت: در حالی که در سال 92 سهم حمل و نقل ریلی در بار، 32 میلیون تن بود این رقم در سال 95 به 40 میلیون تن افزایش پیدا کرد.

محمدزاده تاکید کرد: این افزایش سهم ریل در جابجایی بار در حالی بود که تعرفه حق دسترسی به ریل در برخی از مسیرها کاهش پیدا کرد و حتی به صفر رسید و این همان اجرای سیاست ایجاد مزیت رقابتی در بخش حمل و نقل ریلی بوده است.

حمل بار از طریق ریل تا سال 1400 باید به 195 میلیون تن برسد معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر در بازار حمل و نقل، 400 میلیون تن بار برای جابجایی وجود دارد ادامه داد: سالانه چیزی حدود 260 میلیون تن کیلومتر بار جابجا می شود که سهم حمل و نقل ریلی در سال 95 از این عدد تنها 27 میلیون تن کیلومتر بوده است.

وی تاکید کرد: یکی از اقدامات ما برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار، افزایش حجم قطارهای باری بوده که توانستیم در برخی از مسیرها این ظرفیت را تا چهار برابر افزایش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی تا سال 1400 سهم حمل و نقل ریلی از جابجایی بار در کشور باید به 195 میلیون تن برسد اظهار داشت: برای دستیابی به این عدد باید برنامه های جدی و سریع را دنبال کنیم.

محمدزاده ادامه داد: در سال گذشته 160 میلیون تن بار معدنی حمل شد که سهم راه آهن از جابجایی این حجم از بار تنها 20 میلیون تن بود البته ظرفیت جابجایی 20 میلیون تن دیگر مواد معدنی را داشت اما در رقابت با جاده نتوانست این حجم از بار را بر روی ریل منتقل کند.

مدیر عامل شرکت راه آهن با اشاره به توسعه طرح های فولادی و فرصت استفاده راه آهن از این طرح ها اظهار داشت: در حال 35 میلیارد دلار طرح توسعه فولاد در کشور در حال اجرا است و تا سال 1404 ، 210 میلیون تن بار معدنی جابجا می شود که راه آهن می تواند سهم خوبی در جابجایی این بارها داشته باشد اما حالا این نگرانی وجود دارد که اگر این بار از طریق جاده جابجا شود چه مقدار سوخت از دست می رود و چه پیامدهای منفی برای ایمنی جاده های کشورمان دارد.

وی با اشاره به اقدامات راه آهن برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار گفت: یکی از اقدام های ما افزایش تعداد ایستگاه های راه آهن در مسیرهای پرتردد بوده که تاکنون 20 ایستگاه به این مسیرها اضافه کرده ایم.

همچنین یکی از مسیرهای پرتردد کشور مسیر بافق-اصفهان است که تا به امروز حدود 500 کیلومتر از این مسیر دوخطه شده است و امسال 250 کیلومتر دیگر از این مسیر ریل گذاری می شود.

همچنین مسیر دو خطه بافق - بندرعباس که کریدور مهم حمل و نقل بار کشورمان است در حال تراک بندی است و اوایل بهار سال آینده کل مسیر را به صورت تراک بندی شده تحویل می دهیم.

ورود شش هزار واگن باری با وام روسی معاون وزیر راه و شهرسازی از ا نعقاد تولید شش هزار واگن باری از طریق منابع روسی و تولید مشترک ایران و روسیه خبر داد و گفت: این قرارداد با تشیکل کنسرسیوم ایرانی و روسی برای تولید محصول مشترک به امضا رسیده است و قرار است با وام کشور روسیه شش هزار واگن باری ساخته و وارد ناوگان ریلی پایه کشورمان شود.

وی ادامه داد: این وام پنج ساله است و خریدار آن 100 درصد بخش خصوصی خواهد بود.

محمدزاده ادامه داد: تاکنون حدود 2 هزار واگن باری به ناوگان ریلی کشورمان اضافه شده است و با این قرارداد 6 هزار واگن دیگر اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در ناوگان ریلی باری حدود 22 هزار واگن وجود دارد گفت: برای تحقق برنامه جابجایی 195 میلیون تن از طریق ریل نیازمند 28 هزار واگن باری هستیم.

وی ادامه داد: در بخش ناوگان نیروی کشش هم شرکت مپنا و زیمنس از طریق تامین مالی با صندوق ذخیره ارزی قراردادی منعقد کردند تا لکوموتیوهای بخش باری را افزایش دهیم و طبق این قرارداد 100 لکوموتیو به این ناوگان اضافه خواهد شد.

راه آهن سرمایه گذاری بخش خصوصی در ریل را تضمین می کند معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق ماده 67 قانون که اخیرا مجلس اجازه آن را داده است راه آهن سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش ریل را تضمین می کند.

وی ادامه ادامه داد: با محقق شدن پرداخت مابه تفاوت مصرف سوخت در حمل و نقل ریلی به سرمایه گذاران می توانیم بازگشت سرمایه را تضمین کنیم و قرار بر این است که پول سوخت صرفه جویی شده در هر کیلومتر راه آهن که چیزی حدود 35 سی سی در کیلومتر است را به سرمایه گذاران پرداخت کنند.

سهم یک درصدی راه آهن در حمل و نقل حومه ای مدیرعامل شرکت راه آ هن با اشاره به کاهش عمر ناوگان مسافری در طول دولت یازدهم اظهار داشت: در طول چهار سال گذشته در دو مرحله اقدام به کاهش عمر ناوگان مسافری کردیم به طوری که واگن های مسافری بالای 50 سال و بالای 40 سال از ناوگان مسافری حذف شدند.

وی درباره توسعه حمل و نقل حومه ای ریل اظهار داشت: در حالی که سهم ریل در حمل و نقل حومه ای در دنیا چیزی حدود 30 درصد است و حتی در برخی از کشورها به 50 درصد هم می رسد در ایران این رقم چیزی حدود یک درصد است که سیاست ما این است که این رقم به 2 درصد برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در سال 95 از 32 میلیون مسافری که از طریق ریل جابجا شدند چیزی حدود 6 میلیون مسافر شهرهای حومه ای بودند که در سال 1400 این رقم باید به 40 میلیون مسافر حومه ای برسد.

ورود و خروج سالانه 700 میلیون مسافر به تهران محمدزاده با بیان اینکه روزانه حدود یک میلیون مسافر وارد تهران و از تهران خارج می شود گفت: این رقم در سال به 700میلیون نفر می رسد که اگر تنها 10 درصد این افراد جذب حمل و نقل ریلی حومه ای شوند چیزی حدود 75 میلیون مسافر از طریق ریل جابجا شده اند.

وی ادامه داد: روزانه چیزی حدود 500 هزار خودرو وارد تهران و از آن خارج می شوند که بخشی از این رقم باید به ریل منتقل شود.

قرارداد 700 میلیون یورویی ایران و کره برای تولید قطار حومه ای وی با بیان اینکه برای تامین ناوگان حمل و نقل حومه ای با کره قرارداد 700 میلیون یورویی امضا کرده ایم که قرار بر این است تولید مشترک قطار حومه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: در مرحله اول اجرای این قرارداد قرار بر این است یک کنسرسیوم ایرانی و کره ای ایجاد شود.

مالکیت این قطارها با راه آهن و بهره برداری از آن با بخش خصوصی خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه قطار حومه ای به هیچ وجه در هیچ مسیری اقتصادی نیست، گفت: دولت باید برای ایجاد حمل و نقل ریلی حومه ای یارانه بپردازد.

وی با اشاره به تشکیل شرکت راه آهن حمل و نقل حومه ای اظهار داشت: اساسنامه این شرکت به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شده است و پس از تایید وزارت راه به هیئت وزیران پیشنهاد می شود.

بازگشایی ال سی قرارداد برقی کردن قطار تهران - مشهد در دی ماه معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای پروژه برقی کردن قطار تهران - مشهد اظهار داشت: قراردادهای مالی و تجاری این پروژه به سرانجام رسیده است و قرار بر این است تا پایان دیماه ال سی این قرارداد باز شود.

وی افزود: همچنین پروژه دیگر برقی کردن راه آهن، برقی سازی قطار گرمسار - اینچه برون که در حال مطالعه این پروژه هستیم.

محمدزاده گفت: پروژه دیگر هم قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان است که قرار بر این است که در تهران دو ایستگاه مرکزی راه آهن و ایستگاه فرودگاه امام خمینی به این مسیر متصل شوند.

بنیاد مستضعفان برای ساخت پل اروند رود اعلام آمادگی کرده است محمدزاده با اشاره به پروژه راه آهن کربلا و راه اندازی مسیر ریلی مسافری به بصره اظهار داشت: برای اتصال به را ه آهن بصره باید یک پل بر روی اروندرود ساخته شود.

هزینه ساخت این پل 150 میلیارد تومان است.

قرار بر این است این پل با سرمایه گذاری ایرانی ها ساخته شود و دولت عراق متعهد به پرداخت هزینه خود باشد.

وی افزود: طبق مذاکرات قرار بر این بوده که همزمان با اجرای این پل نسبت به ساخت راه آهن شملچه - بصره به طول 35 کیلومتر اقدام کند که تاکنون نسبت به اجرای این پروژه اقدام نکرده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن افزود: طبق آخرین تصمیم گیری ها بنیاد مستضعفان برای ساخت پل اروند رود اعلام آمادگی کرده است و دولت عراق باید متعهد شود که سهم خود در ساخت این پل را می پردازد.

2500 کیلومتر راه آ هن در حال ساخت معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه ریلی در حال اجرا در کشور اظهار داشت: در حال حاضر 2 هزار کیلومتر راه آهن خط دوم ، سوم و چهارم در حال ساخت است.

وی افزود: همچنین 500 کیلومتر راه آهن خط جدید هم توسط شرکت ساخت در حال اجرا است.

تمام پول سفارش ریل ملی را پرداخت کرده ایم معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای خرید ریل ملی صد میلیارد تومان به ذوب آهن پرداخت کرده ایم گفت: تمام هزینه سفارش خود را در قالب پیش پرداخت به ذوب آهن پرداخت کرده ایم تا بتوانیم از تولیدات ملی حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: مهم ترین موضوع در خرید ریل از ذوب آ هن مساله تامین مالی است.

در حال حاضر راه آهن می تواند با فاینانس 10 ساله ریل مورد نیاز خود را از سایر کشورها تامین کند و باید با ذوب آهن برای مدل تامین مالی خرید ریل به توافق برسیم که البته توافق هایی در این زمینه انجام شده است.


کلید واژه ها: حمل و نقل - وزیر راه و شهرسازی - افزایش - برنامه ششم توسعه - توسعه - برنامه - وزیر راه - شهرسازی - راه آهن - کشور - مجلس شورای اسلامی - معاون - وزیر - ایران و روسیه - سرمایه گذاری - دولت یازدهم - بنیاد - تولید - مصوبه مجلس - نشست خبری - صرفه جویی - مدیرعامل - جاده - قرارداد - سرمایه - اسلامی - پروژه - بنادر - ایران - تعرفه

آخرین اخبار سرویس:
پیش فاکتور چیست؟

اعمال حاکمیت در دریا نباید با رویکرد سختگیرانه باشد

فهرست پرترافیک ترین شهر های جهان

پدیده گردوخاک در آسمان خوزستان تداوم دارد

آغوش باز کارگران کرمانشاهی پیش روی سرمایه گذاران ...

بِرَندها می مانند!

اختصاص22 میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان زنجان

استخدام تعدادی کارگر درب و پنجره ساز آهنی  اصفهان

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به 500 کارآموز در دره شهر

صدور بیش از 250 هزار کارت ملی در ایلام

سومین گذرگاه مرزی ایران و ترکیه 24 ساعته می شود

افزودن ارزش آب به محصول نهایی؛ راهکار یادآوری ارزش آب

اختصاص22 میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان زنجان

پیش بینی ثبات قیمت مسکن در سال آینده

چالش کمبودیا مازاد معلم

تک رقمی شدن نرخ بیکاری استان در پاییز امسال

کینز، لنین و نرخ ارز

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به 500 کارآموز در دره شهر

استخدام کارشناس فروش آقا در شرکت معتبر بازرگانی

استخدام مهندس شیمی آشنا به تولید سنگ کورین در تهران

استخدام کارشناس گرافیست در شرکت داده پردازی نیک آسا

استخدام کارشناس فروش در موسسه آموزشی معتبر

استخدام کارگر ساده خانم جهت تولیدی کیف در کرج

قیمت انواع گوشی های موبایل در بازار امروز/چهارشنبه دوم اسفند ماه 96

تویوتا تولیدکننده موتورهای برقی ارزان

نشانی ایران در جیب گردشگران خارجی/ بحران سفرهای خارجی در نوروز امسال

سویه جدید آنفولانزای فوق حاد پرندگان H5N6 انسان را هم درگیر می کند

استخدام بازاریاب جهت فروش لوازم هفت سین در اصفهان

استخدام جوشکار و تعدادی کارگر ترجیحاً فنی در اصفهان

استخدام استادکار جلوبندی ساز ماهر و استادکار مکانیک در اصفهان

استخدام کارمند دفتری خانم با روابط عمومی بالا در اصفهان

استخدام نیرو جهت سرپرستی کارگاه در اصفهان

استخدام برشکار، نصاب و نجار کابینت در اصفهان

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به 500 کارآموز در دره شهر

بیمه 2826 بافنده فرش در استان سمنان

ملی مس برترین شرکت صادرات گرا شد

اختصاص22 میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان زنجان

اولویت پتروشیمی ها تامین کود اوره مورد نیاز کشاورزان باشد

راههای روستایی استان سمنان نیازمند توجه ویژه

زنان کارآفرین مازندران در حصار سخت بی اعتمادی

اصلاح الگوی مصرف چاره ای برای بحران کم آبی

استخدام نیرو جهت کار در کبابی آقای تپل در بندر عباس

راههای روستایی استان سمنان نیازمند توجه ویژه

وضعیت کدهای دستوری همچنان مبهم

استخدام ویزیتور خانم جهت شرکت لبنیات مانی ماس در کرمانشاه

استخدام مسئول تامین و بازرگانی در صنعت بازار در تهران

8 باب کتابخانه روستایی و شهری خراسان شمالی در حال ساخت است

استخدام فروشنده صنف مواد غذایی در بندر عباس

استخدام کارگر ساده جهت کار در کارگاه MDF در مشهد

استخدام آپاراتکار جهت کار در بندر عباس

استخدام کارگر ساده جهت کار در خشک شویی در بندر عباس

دولت مسیر توسعه شهرستان مشگین شهر را هموار کرد

زیرساخت های لازم برای ارائه اطلاعات ارزی به سازمان امور مالیاتی فراهم نیست

استخدام کارمند و آبدارچی در آژانس مسافرتی رامیارگشت

استخدام مدیر و کارشناس طرح و برنامه ریزی در تهران

پروژه سفارشی سازی تجارب مشتریان ایران خودرو

استخدام کمک آشپز و پیک موتوری جهت رستورانی در قم

استخدام حسابدار جهت شرکت بازرگانی در محدوده شریعتیِ تهران

مظنه واحدهای کلنگی در تهران

اشک تمساح دولت برای یارانه ها

خسارت 7 میلیارد یورویی حوادث ترافیکی در آلمان

اوراق مشارکت بانکی ابزاری برای کنترل بازار ارز با اثری مقطعی و موقت

ادامه افزایش تیراژ خودروسازان خصوصی

سند چشم انداز سه ساله بخش تعاون تا اخر امسال کلید می خورد

قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان های لوکس در تهران

درمان قطعی سرطان با روش IMRT به ایران آمد

استخدام کارشناس صنایع غذایی خانم در مشهد

استخدام منشی خانم با تجربه جهت کار اداری در اندیشه کرج

استخدام نیروی آشنا به کامپیوتر و امور دفتری در مشهد

استخدام مدرس و مربی زبان انگلیسی،مربی و کمک مربی در تهران

استخدام منشی ترجیحاً آشنا به اتوکد جهت شرکت معتبر در کرج

استخدام راننده وانت در یک شرکت مواد غذایی در بجنورد

استخدام کارمند اداری جهت شرکت کشت و صنعت نادر در مشهد

استخدام بازاریاب تلفنی و فروش ملک در بزرگترین پروژه شهر بجنورد

استخدام کارمند با سابقه در زمینه چاپ و کافی نت در کرج

استخدام سرپرست فروش یک شرکت معتبر در حوزه تولید روغن موتور

برای تنظیم بازار صورت گرفت واردات 10هزار تن تخم مرغ به بازار/ تعادل بازار شب عید تخم مرغ ، مرغ و گوشت قرمز

عکس/تیپ متفاوت علی دایی و همسرش در یک مراسم!

اختصاص 350 میلیارد تومان از بیمه شخص ثالث به دیه محکومان معسر

راههای روستایی استان سمنان نیازمند توجه ویژه

اولویت پتروشیمی ها تامین کود اوره مورد نیاز کشاورزان باشد

8 باب کتابخانه روستایی و شهری خراسان شمالی در حال ساخت است

زنان کارآفرین مازندران در حصار سخت بی اعتمادی

نزاع دلیل مراجعه 70 هزار تهرانی به پزشکی قانونی

جشن شکرگزاری برنج برگزار می شود

افزایش تعرفه واردات خودرو نتیجه لابی گری قوی خودروسازان داخلی

ونزوئلا ارز اینترنتی خود را به بازار عرضه کرد

هر سال چند هواپیما در ایران سقوط می کند؟

قرار نیست همه زلزله زدگان کانکس دریافت کنند

استخدام حسابدار و بازاریاب در محدوده مهرشهر کرج

چقدر از مناقصات به بخش خصوصی می رسد؟

استخدام منشی مسلط به کامپیوتر جهت امور اداری در مشهد

ثبت رکورد جدید ورود نفتکش ها به پایانه های نفت و گاز

آغاز حفر یک حلقه چاه جدید برای تامین آب 12 روستای خاتم

افزایش 260هزار میلیارد تومانی نقدینگی

سهام آسیایی به رهبری ژاپن تقویت شد/تداوم بهبود ارزش دلار

قیمت طلا و سکه در بازار شیراز، امروز،2 اسفند

زنان کارآفرین مازندران در حصار سخت بی اعتمادی

8 باب کتابخانه روستایی و شهری خراسان شمالی در حال ساخت است

استخدام کارمند و کارآموز تور و بلیط جهت شرکت معتبر در تهران

تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا

تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا