مطالب مرتبط:
تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / بازگشایی ال سی پروژه برقی سازی قطار تهران – مشهد در دیماه / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا
تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا
مدیرعامل راه آهن در پاسخ به فارس خبر داد مذاکره وزارت راه با بنیاد مستضعفان برای ساخت حلقه مفقوده 35 کیلومتری خط آهن ایران - کربلا
مدیرعامل راه آهن خبر داد کاهش تعرفه ریلی با افزایش سهم راه آهن در حمل بار/ احداث 100 کیلومتر خط ریلی آنتنی در سال جاری
سوانح ریلی در دولت یازدهم کاهش پیدا کرد / پدیده «فرار خط» در تمام راه آهن های دنیا رخ می دهد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 آبان 1396 ساعت 14:302017-10-23اقتصادي

تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرارداد تولید شش هزار واگن باری محصول مشترک ایران و روسیه به امضا رسیده است، گفت: بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری در ساخت راه آهن شلمچه - بصره اعلام آمادگی کرده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، سعید محمدزاده در نشست خبری صبح امروز با بیان اینکه پروژه های ریلی کشور در سیاست های کلی نظام و در برنامه ای توسعه ای در اولویت قرار دارد اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه هم در دو بند بر توسعه حمل و نقل ریلی و ایجاد مزیت رقابتی در این بخش تاکید شده است.

وی ادامه داد: در یکی از بندهای برنامه ششم توسعه با اشاره به در اولویت بودن حمل و نقل باری از طریق ریل اظهار داشت: طبق این احکام برنامه ششم توسعه باید نسبت به اتصال ریل به مقاصد باری و تجاری از جمله مرزها و بنادر و همچنین راه اندازی کریدور شمال - جنوب به صورت جدی اقدام کنیم.

محمدزاده با بیان اینکه تردد در هر کیلومتر ریل باعث صرفه جویی 35 سی سی سوخت در هر کیلومتر می شود، گفت: توسعه حمل و نقل ریلی پیامدهای مثبتی در حوزه محیط زیست، صیانت از زیرساخت های حمل و نقل جاده ای و افزایش ایمنی جاده های کشورمان دارد.

افزایش 8 میلیون تنی حمل بار از طریق ریل در دولت یازدهم مدیرعامل شرکت راه آهن کشور با اشاره به افزایش حمل بار از طریق ریل گفت: در حالی که در سال 92 سهم حمل و نقل ریلی در بار، 32 میلیون تن بود این رقم در سال 95 به 40 میلیون تن افزایش پیدا کرد.

محمدزاده تاکید کرد: این افزایش سهم ریل در جابجایی بار در حالی بود که تعرفه حق دسترسی به ریل در برخی از مسیرها کاهش پیدا کرد و حتی به صفر رسید و این همان اجرای سیاست ایجاد مزیت رقابتی در بخش حمل و نقل ریلی بوده است.

حمل بار از طریق ریل تا سال 1400 باید به 195 میلیون تن برسد معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر در بازار حمل و نقل، 400 میلیون تن بار برای جابجایی وجود دارد ادامه داد: سالانه چیزی حدود 260 میلیون تن کیلومتر بار جابجا می شود که سهم حمل و نقل ریلی در سال 95 از این عدد تنها 27 میلیون تن کیلومتر بوده است.

وی تاکید کرد: یکی از اقدامات ما برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار، افزایش حجم قطارهای باری بوده که توانستیم در برخی از مسیرها این ظرفیت را تا چهار برابر افزایش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی تا سال 1400 سهم حمل و نقل ریلی از جابجایی بار در کشور باید به 195 میلیون تن برسد اظهار داشت: برای دستیابی به این عدد باید برنامه های جدی و سریع را دنبال کنیم.

محمدزاده ادامه داد: در سال گذشته 160 میلیون تن بار معدنی حمل شد که سهم راه آهن از جابجایی این حجم از بار تنها 20 میلیون تن بود البته ظرفیت جابجایی 20 میلیون تن دیگر مواد معدنی را داشت اما در رقابت با جاده نتوانست این حجم از بار را بر روی ریل منتقل کند.

مدیر عامل شرکت راه آهن با اشاره به توسعه طرح های فولادی و فرصت استفاده راه آهن از این طرح ها اظهار داشت: در حال 35 میلیارد دلار طرح توسعه فولاد در کشور در حال اجرا است و تا سال 1404 ، 210 میلیون تن بار معدنی جابجا می شود که راه آهن می تواند سهم خوبی در جابجایی این بارها داشته باشد اما حالا این نگرانی وجود دارد که اگر این بار از طریق جاده جابجا شود چه مقدار سوخت از دست می رود و چه پیامدهای منفی برای ایمنی جاده های کشورمان دارد.

وی با اشاره به اقدامات راه آهن برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار گفت: یکی از اقدام های ما افزایش تعداد ایستگاه های راه آهن در مسیرهای پرتردد بوده که تاکنون 20 ایستگاه به این مسیرها اضافه کرده ایم.

همچنین یکی از مسیرهای پرتردد کشور مسیر بافق-اصفهان است که تا به امروز حدود 500 کیلومتر از این مسیر دوخطه شده است و امسال 250 کیلومتر دیگر از این مسیر ریل گذاری می شود.

همچنین مسیر دو خطه بافق - بندرعباس که کریدور مهم حمل و نقل بار کشورمان است در حال تراک بندی است و اوایل بهار سال آینده کل مسیر را به صورت تراک بندی شده تحویل می دهیم.

ورود شش هزار واگن باری با وام روسی معاون وزیر راه و شهرسازی از ا نعقاد تولید شش هزار واگن باری از طریق منابع روسی و تولید مشترک ایران و روسیه خبر داد و گفت: این قرارداد با تشیکل کنسرسیوم ایرانی و روسی برای تولید محصول مشترک به امضا رسیده است و قرار است با وام کشور روسیه شش هزار واگن باری ساخته و وارد ناوگان ریلی پایه کشورمان شود.

وی ادامه داد: این وام پنج ساله است و خریدار آن 100 درصد بخش خصوصی خواهد بود.

محمدزاده ادامه داد: تاکنون حدود 2 هزار واگن باری به ناوگان ریلی کشورمان اضافه شده است و با این قرارداد 6 هزار واگن دیگر اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در ناوگان ریلی باری حدود 22 هزار واگن وجود دارد گفت: برای تحقق برنامه جابجایی 195 میلیون تن از طریق ریل نیازمند 28 هزار واگن باری هستیم.

وی ادامه داد: در بخش ناوگان نیروی کشش هم شرکت مپنا و زیمنس از طریق تامین مالی با صندوق ذخیره ارزی قراردادی منعقد کردند تا لکوموتیوهای بخش باری را افزایش دهیم و طبق این قرارداد 100 لکوموتیو به این ناوگان اضافه خواهد شد.

راه آهن سرمایه گذاری بخش خصوصی در ریل را تضمین می کند معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق ماده 67 قانون که اخیرا مجلس اجازه آن را داده است راه آهن سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش ریل را تضمین می کند.

وی ادامه ادامه داد: با محقق شدن پرداخت مابه تفاوت مصرف سوخت در حمل و نقل ریلی به سرمایه گذاران می توانیم بازگشت سرمایه را تضمین کنیم و قرار بر این است که پول سوخت صرفه جویی شده در هر کیلومتر راه آهن که چیزی حدود 35 سی سی در کیلومتر است را به سرمایه گذاران پرداخت کنند.

سهم یک درصدی راه آهن در حمل و نقل حومه ای مدیرعامل شرکت راه آ هن با اشاره به کاهش عمر ناوگان مسافری در طول دولت یازدهم اظهار داشت: در طول چهار سال گذشته در دو مرحله اقدام به کاهش عمر ناوگان مسافری کردیم به طوری که واگن های مسافری بالای 50 سال و بالای 40 سال از ناوگان مسافری حذف شدند.

وی درباره توسعه حمل و نقل حومه ای ریل اظهار داشت: در حالی که سهم ریل در حمل و نقل حومه ای در دنیا چیزی حدود 30 درصد است و حتی در برخی از کشورها به 50 درصد هم می رسد در ایران این رقم چیزی حدود یک درصد است که سیاست ما این است که این رقم به 2 درصد برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در سال 95 از 32 میلیون مسافری که از طریق ریل جابجا شدند چیزی حدود 6 میلیون مسافر شهرهای حومه ای بودند که در سال 1400 این رقم باید به 40 میلیون مسافر حومه ای برسد.

ورود و خروج سالانه 700 میلیون مسافر به تهران محمدزاده با بیان اینکه روزانه حدود یک میلیون مسافر وارد تهران و از تهران خارج می شود گفت: این رقم در سال به 700میلیون نفر می رسد که اگر تنها 10 درصد این افراد جذب حمل و نقل ریلی حومه ای شوند چیزی حدود 75 میلیون مسافر از طریق ریل جابجا شده اند.

وی ادامه داد: روزانه چیزی حدود 500 هزار خودرو وارد تهران و از آن خارج می شوند که بخشی از این رقم باید به ریل منتقل شود.

قرارداد 700 میلیون یورویی ایران و کره برای تولید قطار حومه ای وی با بیان اینکه برای تامین ناوگان حمل و نقل حومه ای با کره قرارداد 700 میلیون یورویی امضا کرده ایم که قرار بر این است تولید مشترک قطار حومه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: در مرحله اول اجرای این قرارداد قرار بر این است یک کنسرسیوم ایرانی و کره ای ایجاد شود.

مالکیت این قطارها با راه آهن و بهره برداری از آن با بخش خصوصی خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه قطار حومه ای به هیچ وجه در هیچ مسیری اقتصادی نیست، گفت: دولت باید برای ایجاد حمل و نقل ریلی حومه ای یارانه بپردازد.

وی با اشاره به تشکیل شرکت راه آهن حمل و نقل حومه ای اظهار داشت: اساسنامه این شرکت به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شده است و پس از تایید وزارت راه به هیئت وزیران پیشنهاد می شود.

بازگشایی ال سی قرارداد برقی کردن قطار تهران - مشهد در دی ماه معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای پروژه برقی کردن قطار تهران - مشهد اظهار داشت: قراردادهای مالی و تجاری این پروژه به سرانجام رسیده است و قرار بر این است تا پایان دیماه ال سی این قرارداد باز شود.

وی افزود: همچنین پروژه دیگر برقی کردن راه آهن، برقی سازی قطار گرمسار - اینچه برون که در حال مطالعه این پروژه هستیم.

محمدزاده گفت: پروژه دیگر هم قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان است که قرار بر این است که در تهران دو ایستگاه مرکزی راه آهن و ایستگاه فرودگاه امام خمینی به این مسیر متصل شوند.

بنیاد مستضعفان برای ساخت پل اروند رود اعلام آمادگی کرده است محمدزاده با اشاره به پروژه راه آهن کربلا و راه اندازی مسیر ریلی مسافری به بصره اظهار داشت: برای اتصال به را ه آهن بصره باید یک پل بر روی اروندرود ساخته شود.

هزینه ساخت این پل 150 میلیارد تومان است.

قرار بر این است این پل با سرمایه گذاری ایرانی ها ساخته شود و دولت عراق متعهد به پرداخت هزینه خود باشد.

وی افزود: طبق مذاکرات قرار بر این بوده که همزمان با اجرای این پل نسبت به ساخت راه آهن شملچه - بصره به طول 35 کیلومتر اقدام کند که تاکنون نسبت به اجرای این پروژه اقدام نکرده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن افزود: طبق آخرین تصمیم گیری ها بنیاد مستضعفان برای ساخت پل اروند رود اعلام آمادگی کرده است و دولت عراق باید متعهد شود که سهم خود در ساخت این پل را می پردازد.

2500 کیلومتر راه آ هن در حال ساخت معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه ریلی در حال اجرا در کشور اظهار داشت: در حال حاضر 2 هزار کیلومتر راه آهن خط دوم ، سوم و چهارم در حال ساخت است.

وی افزود: همچنین 500 کیلومتر راه آهن خط جدید هم توسط شرکت ساخت در حال اجرا است.

تمام پول سفارش ریل ملی را پرداخت کرده ایم معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای خرید ریل ملی صد میلیارد تومان به ذوب آهن پرداخت کرده ایم گفت: تمام هزینه سفارش خود را در قالب پیش پرداخت به ذوب آهن پرداخت کرده ایم تا بتوانیم از تولیدات ملی حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: مهم ترین موضوع در خرید ریل از ذوب آ هن مساله تامین مالی است.

در حال حاضر راه آهن می تواند با فاینانس 10 ساله ریل مورد نیاز خود را از سایر کشورها تامین کند و باید با ذوب آهن برای مدل تامین مالی خرید ریل به توافق برسیم که البته توافق هایی در این زمینه انجام شده است.


کلید واژه ها: حمل و نقل - وزیر راه و شهرسازی - افزایش - برنامه ششم توسعه - توسعه - برنامه - وزیر راه - شهرسازی - راه آهن - کشور - مجلس شورای اسلامی - معاون - وزیر - ایران و روسیه - سرمایه گذاری - دولت یازدهم - بنیاد - تولید - مصوبه مجلس - نشست خبری - صرفه جویی - مدیرعامل - جاده - قرارداد - سرمایه - اسلامی - پروژه - بنادر - ایران - تعرفه

آخرین اخبار سرویس:
زنگنه: توتال سرمایه هایش را در ایران از دست می دهد

تعرفه ترجیحی راهکار حضور رقابتی در بازارهای صادراتی

افزایش 3.5 دلاری طلا در آستانه انتشار نتایج نشست بانک مرکزی آمریکا

انزانپور مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی مازندران شد

باید ثبات ارزی ایجاد شود

شریعتمداری اولین معاون زن خود را منصوب کرد

استخدام هماهنگ کننده (coordinator) درکانون ایران نوین در تهران

اگر با آرد دولتی نان بپزیم، مشتری فرار می کند

شمار جایگاه های CNG استان گیلان به 99 باب رسید

چرا این جمعه نباید چشم از دیجی کالا برداشت؟!

توسعه گردشگری با مشارکت بخش خصوصی

حمایت ویژه پست بین الملل بخش خصوصی از صنایع فارس

600 هکتار از اراضی استان مرکزی به احداث نیروگاه های برق اختصاص یافت

دارو گران شد

دستمزد کارکنان کارگاه های بازرگانی به ازای هر ساعت، 3 هزار و 900 تومان

عمل زیبایی عجیب زنان ژاپنی

افزایش قیمت نفت با کاهش شدید صادرات نفت کانادا به آمریکا

بازگشت نرخ دلار به کانال 41 هزار ریالی و ریزش قیمت سکه در بازار آزاد

استخدام منشی،حسابدار در شرکت پیمانکاری معتبر در اهواز

استخدام بازاریاب(رشته بیولوژی)باحقوق ثابت،پورسانت،بیمه

عدم عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی امری سیاسی است

استاندردهای اجباری در برخی از محصولات صنعت نفت

بازدید مدیرعامل بانک شهر از مناطق زلزله زده غرب کشور

زنگنه: توصیه ترامپ به نخریدن نفت ایران، تاثیری در صادرات نفت نداشته

قیمت نفت جهش کرد

حبس موقت 29 مصری به اتهام جاسوسی برای ترکیه

استخدام تعدادی صافکار، نقاش، تعمیرکار و برقکار خودرو جهت شرکتی در تهران

بهره برداری از سالن های جدید بازرسی قبل از تحویل( PDI)ایران خودرو

استخدام قصاب آشنا به کار مرغ و گوشت در تهران

با 150میلیون کجا می توان خانه خرید؟ +جدول

گرانی نان صدای مجلس را درآورد

دادکان از وزارت صنعت سر در آورد

استخدام حسابدار جهت شرکت دانش بنیان فرآسامد در تهران

کرباسیان ابقا شد

استخدام کارشناس صنایع در شرکت تجهیزات پزشکی

حادثه در خط لوله نفت 26 اینچ گچساران به گوره/علت؛پوسیدگی خط

نماینده رنو در ایران 4 میلیارد تومان جریمه شد

شایع ترین نوع سرطان در بین زنان

اختصاص بیش از هزار میلیارد تومان به زلزله زدگان

تامین 9 هزار میلیارد تومان منابع داخلی برای تکمیل راه آهن چابهار-سرخس

ورودی سدهای تهران به 80 میلیون مترمکعب رسید

محیط زیست نباید از کشاورزی آسیب ببیند

آمادگی بانک پاسارگاد برای نقش آفرینی مؤثر در تأمین مالی پروژه های برقی کشور

دلار 4109 تومان فروخته شد/افزایش 7500 تومانی قیمت سکه

قیمت نفت از 63 دلار گذشت

تشکیل جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا در هفته آینده

12 هزار و 157 هکتار گلخانه در کشور وجود دارد

گلایه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از عدم همکاری بانک ها در اعطای تسهیلات مشاغل خانگی

صادرات 77 میلیون دلاری بخش کشاورزی استان اصفهان درهفت ماه سال96

نوسازی تاکسی های فرسوده اولویت اصلی شهرداری تهران

عکس/نگاهی به حال مناطق زلزله زده

تصمیمی برای افزایش قیمت نان در خراسان شمالی گرفته نشده است

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی- تخصصی خوشه پلاستیک خراسان شمالی

نمایش نوستالژی های دهه شصت به تعویق افتاد

افزایش قیمت دلار و سکه در بازار / جدول

قیمت نان در مازندران تغییر نمی کند

پیش نویس سند تغییر اقلیم تالاب بختگان تحویل مشاور بین المللی شد

آغاز طرح ساماندهی ناوگان حمل و نقل خودروهای دیزلی درون شهری در سنندج

توزیع 372 تن سبوس گندم یارانه ای بین دامداران

با مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت نان در تهران 15 درصد گران شد

نمایشگاه فعالیت های اقتصادی و فرهنگی بسیجیان خلخال

شاخص بورس پس از 4 سال وارد کانال 89 هزار واحدی شد

16درصد جمعیت روستای ویر شهرستان سلطانیه عضو فعال کتابخانه هستند

افزایش 2.5 برابری ظرفیت پذیرش مسافران خارجی در فرودگاه اصفهان

نرخ مصوب انواع میوه درجه یک و دستچین در میادین میوه و تره بار

اولین زن در معاونت شریعتمداری منصوب شد

پیش بینی تسهیلات ویژه پستی TNT برای فارس

چشم انداز مثبت بازار سرمایه/ بهبود وضعیت بنیادی شرکت ها عامل رشد شاخص

کمک 152 میلیون تومانی خیران به بهداشت و درمان

دلیل نوسان قیمت مرغ در بازار

حریم گسل های شهر تهران مشخص شد

رشد 10 درصدی حجم انتقال گاز در منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

روند کاهش فروش تبلت سال 2018 نیز ادامه می یابد

استخدام راننده پایه دو جهت کار با خاور در تهران

تمدید مهلت ثبت‎نام آزمون استخدامی وزارت نفت

استخدام تعدادی تخته کار، چرخکار و وردست در تهران

چشم انداز صعودی قیمت نفت

انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام از سوی بانک رفاه

810 هزار خودروی نو در 7 ماهه نخست سال شماره گذاری شده است

هند فرودگاه های داخلی را با قراردادهای PPP توسعه می دهد

شهردار تهران مهمان برنامه سرزمین ما شد

منع ساخت وساز در حریم گسل های تهران قانونی شد

اولین زن در معاونت شریعتمداری منصوب شد

پایداری برق رسانی در شبکه برق اهواز

80 میلیون مترمکعب ورودی سدهای تهران/ ماملو و لتیان بیشترین و طالقان دارای کمترین ورودی آب

گازپروم ساز ناکوک توافق کاهش تولید نفت را کوک کرد

گسترش شبکه فروش و خدمات پس از فروش کارمانیا

هشدار درباره تغییر کاربری اراضی کشاورزی در تهران

جشن و عزای ساخت پتروشیمی در شمال ایران

پاییز هزار رنگ شیراز

بانک مسکن محدودیت در ارائه تسهیلات مسکن را تکذیب کرد

باب شدن گران فروشی گوشی های موبایل درفروشگاه های آنلاین با سود 2.5 میلیونی

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان: تملک 400 هکتار اراضی در فرودگاه اصفهان/ افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیما به 24 جایگاه

تعامل دو طرفه با مشتریان، در شبکه های اجتماعی

فارس از آن سوی تالار شیشه ای گزارش می دهد تقویت 564 واحدی شاخص کل بورس/ نماگر بازار سهام آماده پرواز از کانال 89 هزار واحدی

اختصاص بیش از هزار میلیارد تومان به زلزله زدگان کرمانشاه

باوجود درج خدمات ویژه در بلیت هواپیما، به مسافر بیمار امکانات درمانی داده نشد

185 میلیون و 306 هزار دلار انواع گوشی تلفن همراه وارد کشور شد

دلار از مرز 4100 تومان هم گذشت/قیمت به 4109 تومان رسید

دارو گران شد/قیمت 15 قلم دارو تغییر کرد

دارو گران شد

تیر ترامپ درباره نفت ایران به سنگ خورد

اعطای6میلیون تومان وام بلاعوض به زلزله زدگان

بازدید مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی از منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

بودجه سرانه جوابگوی مدیریت نیازهای شهری نیست

طرحی که زندان ها را خلوت می کند

بهره وری کارکنان کارگاههای بازرگانی به ازای هر ساعت، 8 هزار تومان

تحویل 2 تصفیه خانه فاضلاب موقت و سیار

سیلوهایی که گچ و ماسه را با گندم و آرد مخلوط می کنند!

قیمت واحدهای 100 متری در تهران+جدول

تست مقایسه مرسدس بنز CL550 در مقابل بی ام و 640i کوپه های گران قیمت ژرمن ها

روابط عمومی گمرک: واردات مسافری آیفون X مانعی ندارد

دریافت مالیات، جریمه تولید خودروی پرمصرف در کشورهای پیشرفته

اولین واکنش آخوندی به انتقاد از مسکن مهر

استخدام بازاریاب باحقوق ثابت،بیمه،پورسانت و سایر مزایا در یزد

کرباسیان ابقا شد

موتورسیکلتهای کاربراتوری منبع 19 درصد آلودگی هوای شهر تهران

چطور بزرگترین افسانه های اقتصاد دورانی را باطل کنیم

گرانی میوه ها در راه است

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار

جشن و عزای پتروشیمی در میانکاله

آغاز کشت گندم در بابلسر

افزایش ظرفیت دوبرابری ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان/ رشد 500 درصدی گردشگر خارجی در اصفهان

ونتیج های استون مارتین نسل عوض می کنند

حادثه در خط لوله نفت 26 اینچ گچساران به گوره/علت؛پوسیدگی خط

کرباسیان در سمت خود ابقا شد

افزایش قیمت نفت با کاهش شدید صادرات نفت کانادا به آمریکا

قیمت نفت جهش کرد

ارسال بیش از 8 میلیارد تومان کمک مردم استان البرز به مناطق زلزله زده غرب کشور

80 میلیون مترمکعب ورودی سدهای تهران/ افزایش 3درصدی حجم مخازن

روند نرخ ارز تا آخر سال صعودی است

رباتی که قابلیت ثبت سلفی از کاربر را دارد + عکس

معرفی تبلت های جدید و ارزان قیمت لنوو

تشکیل جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا در هفته آینده

برگزاری تور گردشگری سیاه در مناطق زلزله زده ممنوع است

596 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کردستان پرداخت شد

دریابانان خوزستان 2 فروند شناور حامل کالای قاچاق را متوقف کردند

سمنانی ها 7 روستای ویران شده سرپل ذهاب را می سازند

این کودکان تصوری از اسباب بازی ندارند

شهروند استان فارسی جایزه یک میلیارد ریالی خود را به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کرد

120 هزار میلیارد اعتبار برای اشتغال روستایی و مناطق عشایر نشین اختصاص یافت

خانه های همیشه لرزان و بی امنیت زیر سایه دور زدن قانون

قانونی شدن منع ساخت وساز در حریم گسل های تهران

بخش خصوصی به دنبال تولید مشترک و تبادل دانش فنی با اتریش

برنامه اهدای جوایز بین المللی «حلال» از سال آینده در مالزی

ارزش گیشه سینمای چین به هفت میلیارد و 500 میلیون دلار رسید

یادمان شهدای گمنام گیلان نیمه نخست سال 97 به پایان می رسد

بچه دار شدن چقدر خرج برمی دارد/بازار سیاه فروش تخمک!

خسارت 1800 میلیارد تومانی زلزله به ساختمان های دولتی و تاسیسات زیربنایی کرمانشاه

مهار فوران چاه 147 رگ سفید از عمق آغاز شد

بسته شدن سامانه ثبت سفارش باعث انباشت 10 هزار خودرو در گمرک شده است

30 هزار و 500 واحد در زلزله کرمانشاه آسیب دید

چرا ا اصفهانی ها قیمت نان را افزایش ندادند

مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی مازندران منصوب شد

گزارش تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت به وزیر اقتصاد ارائه می شود

کاهش آلام زلزله زدگان مناطق غرب کشور

استخدام مدیر بازرگانی خارجی جهت شرکتی در فارس

بازدید مدیرعامل بانک شهر از مناطق زلزله زده غرب کشور

اعلام میزان سود مشارکت در منافع بیمه های عمر بیمه آرمان

استخدام کارگر آشنا به امور کافی شاپ در محدوده میدان نمازی شیراز

اقدامات بیمه دانا در کمک رسانی به زلزله زدگان تشریح شد

طراحی فروشگاه اینترنتی همراه با اپلیکیشن

هموطنی که جایزه یک میلیاردی بانک سپه را به ایتام زلزله زده کرمانشاه اهدا کرد

تولد 94 سالگی بازیگر محبوب و دوست داشتنی

قیمت نان در مازندران تغییر نمی کند

کوپه های گران قیمت ژرمن، مرسدس بنز CL550 در مقابل بی ام و 640i

پرداخت سپرده های "افضل توس" و "وحدت" 100 میلیونی می شود

معرفی پنج اپلیکیشن برتر ios برای محاسبه و مدیریت دیتای مصرفی

مسکن مهر ، بزرگ ترین مداخله دولتی تاریخ اقتصاد ایران در بازار مسکن/ تجربه موفق شهرک اکباتان یا الگوی ناکام مسکن مهر؟

تصویب قانون منع ساخت وساز در حریم گسل های تهران

دریافت مالیات، هزینه تولید خودروی پرمصرف در کشورهای پیشرفته

نکات طلایی برای خرید و انتخاب نیم بوت زنانه

گرانی نان صدای مجلس را درآورد

آسیب زلزله بر 77 واحد صنعتی کرمانشاه

استخدام نیرو جهت کار در آشپزخانه بیرون بر اصل تبریز  شیراز

قیمت فولاد در ژاپن بالا رفت

رییس جهاد کشاورزی استان تهران در پاسخ به فارس سبزی و صیفی در استان تهران با آب آلوده آبیاری نمی شود/ 50 درصد از آب تهران در بخش کشاورزی مصرف می شود

شاخص خودرویی ها سبزپوش به استقبال هفته آینده رفت

حمایت های بانک شهر از توسعه شهرها تحقق اقتصاد مقاومتی

چرا این جمعه نباید چشم از دیجی کالا برداشت؟!

مطالعات خزر جنوبی با همکاری شرکت‎های بین‎المللی روزآمد می‎شود

نمایشگاه خودرو دوبی2017 / از لامبورگینی، لینکلن و مک لارن تا بنز و رولز رویس /عکس

انجمن صادرکنندگان نمونه استان خوزستان آغاز به کار کرد

بچه دار شدن چقدر خرج برمی دارد/بازار سیاه فروش تخمک!

بیرانوند به من گفت که سال های سال در پرسپولیس می مانم ؛ او قول داد شخصیت دیگری را از خود نشان دهد !

کشف 24 تن برنج قاچاق در پلدختر

افتتاح چندین طرح در گیلان به مناسبت هفته بسیج

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار +جدول

80 میلیون مترمکعب ورودی سدهای تهران

ادامه رشد قیمت طلا در بازار/ربع سکه به بیش از 400 تومان رسید+جدول قیمت

استخدام کارگر ساده در مغازه عرقیات و ترشیجات

درخواست مجلس از وزیر صنعت درباره سهام عدالت

افزایش 570 درصدی ارزش معاملات بازار مشتقه در بورس تهران

مردم زیر فشار اقتصادی روزافزون!

استخدام کافه بستنی پاچنار

رییس کل سازمان خصوصی سازی به عنوان مدیر ارشد ارتباطات گستر انتخاب شد

​وام ارزان مناطق زلزله زده در بانک صادرات ایران عملیاتی می شود

پرداخت 20 میلیارد ریال خسارت، خرید کانکس و ارسال محموله های نقدی و غیر نقدی به مناطق زلزله زده

پرداخت 20 میلیارد ریال خسارت، خرید کانکس و ارسال محموله های نقدی و غیر نقدی به مناطق زلزله زده

استخدام حسابدار مجرب یا مدیر مالی در فارس

تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا

تولید شش هزار واگن باری با وام روسی / ورود بنیاد مستضعفان به ساخت راه آهن کربلا