مطالب مرتبط:
درخواست انحلال پست ریاست اقلیم/پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم/افشای اسراری از رفراندوم بارزانی
افشای اسراری از رفراندوم بارزانی /درخواست انحلال پست ریاست اقلیم/پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم
واکنش های نمایندگان مجلس آذربایجان به رای شماری از نمایندگان ترکیه علیه این کشور
مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده برای تحریم ایران رای گیری می کند
نتایج اولیه نشان داد رای مردم 2 منطقه در ایتالیا به خودمختاری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 آبان 1396 ساعت 12:522017-10-23بين الملل

پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم


درخواست حزب متحد بارزانی برای انحلال پست ریاست اقلیم، احتمال خروج شرکت های نفتی از شمال عراق و تاکید سخنگوی جنبش تغییر بر عدم مشروعیت رییس و معاون اقلیم از جمله خبرهای مربوط به منطقه کردستان عراق است.

- تسنیم نوشت : ، در اقلیم کردستان عراق، با تحولات کرکوک و افزایش تنش های داخلی در اقلیم کردستان، درخواستها برای انحلال حکومت محلی و تشکیل حکومت انتقالی سمت و سویی دیگر یافته است.

ائتلاف برای دموکراسی و عدالت به رهبری برهم احمد صالح نخست وزیر سابق اقلیم کردستان پیشتر در دو بیانیه متوالی چنین درخواست و البته ضرورتی را مطرح کرد و اینک احزاب جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان به عنوان منتقدین رفراندوم برگزار شده، تشکیل حکومت انتقالی و تلاش برای برگزاری انتخابات سالم را از اهم فعالیت های پیش روی خود دانسته و در عین حال بر انحلال پست ریاست اقلیم کردستان هم تاکید کرده اند.

حزب دموکرات کردستان عراق که هنوز تحت فشار انتقادهای برگزاری رفراندوم و از دست دادن مناطق مورد منازعه است اینک با چالش دیگری روبرو شده است، در صورتی که ایده تشکیل حکومت انتقالی در اقلیم کردستان اجرایی شود، بعید است با توجه به تجربه شکست خورده ریاست این حزب بر حکومت محلی کردستان عراق بار دیگر چهره ای از بارزانی ها را بر کرسی نخست وزیری اقلیم مشاهده کنیم.

حزب متحد بارزانی هم از انحلال پست ریاست اقلیم می گوید در حالی که اتحاد اسلامی کردستان عراق یکی از احزاب موافق برگزاری رفراندوم و همراه و همکار مسعود بارزانی در این مسیر بوده است رییس فراکسیون این حزب در پارلمان اقلیم کردستان به صراحت از آغاز تلاش های مرتبط با انحلال پست ریاست اقلیم کردستان پرده برداشته است.

ابوبکر هله دنی فاش کرده است که گفتگوهایی با هدف انحلال پست ریاست اقلیم کردستان آغاز شده است.

وی گفته است انحلال پست ریاست اقلیم کردستان می تواند بخشی از مشکلات اقلیم را حل و فصل کند.

در صورت انحلال پست ریاست اقلیم کردستان اختیارات وی به نخست وزیر و رییس پارلمان محلی خواهد رسید.

رییس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان گفته است از سال 1992 تا 2005 پست ریاست اقلیم کردستان وجود نداشته است و می توان با هدف مرتفع کردن مشکلات اقلیم بار دیگر این تجربه را تکرار کرد.

از سوی دیگر فرصت صوفی عضو پارلمان اقلیم کردستان از حزب دموکرات کردستان هم خبر داده است که در نشست آتی پارلمان، مسئله پست ریاست اقلیم کردستان یکی از موضوعات مورد بحث خواهد بود.

احتمال خروج شرکت های نفتی از اقلیم کردستان در پی درخواست نخست وزیر عراق، شرکت نفتی آمریکایی شورون فعالیت های خود را در حوزه اقلیم کردستان متوقف کرد.

یک عضو پارلمان اقلیم کردستان هم چنین شرایطی را خطر جدی برای اقلیم توصیف کرده است.

عزت صابر رییس فراکسیون اقتصادی پارلمان اقلیم کردستان اعلام کرد در صورتی که دعوت نخست وزیر عراق از سوی شرکت های نفتی خارجی اجابت شود تولید نفت خام اقلیم کردستان کاهش یافته و فعالیت های اکتشاف و استخراج نفت هم با مشکل جدی روبرو خواهد شد و چنین شرایطی فشارها را در حوزه اقتصادی بر اقلیم کردستان افزایش خواهد داد.

عزت صابر تداوم و یا توقف فعالیت شرکت های نفتی را در اقلیم کردستان منوط به این دانسته است که تا چه حد حکومت اقلیم کردستان سهم این شرکت ها را تخصیص داده و یا اینکه شرکت ها از اقدام حکومت مرکزی تاثیر خواهند پذیرفت یا نه.

وی تاکید کرده است با مشکلات اقتصادی اقلیم و عدم تخصیص سهم این شرکت ها این احتمال وجود دارد که فعالیت های نفتی خود را در اقلیم متوقف و با حکومت مرکزی همکاری کنند.

فراخوان وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق از داوطلبین خواسته است با هدف ثبت نام و آموزش لازم به مرکز فرماندهی وابسته به واحدهای 80 در قوش تپه مراجعه کنند.

در اطلاعیه وزارت پیشمرگ آمده است که با هدف سازماندهی نیروهای داوطلب لازم است دوره های آموزشی لازم برای جلوگیری از هر گونه حوادث ناگوار برگزار شود.

درخواست دو نماینده منتقد پارلمان اقلیم علی محمد صالح و سوران عمر نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان از جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان نوشتار مشترکی را با عنوان آخرین فرصت در رسانه های کردی منتشر کرده اند.

در این نوشتار آمده است: وضعیت حکمرانی اقلیم کردستان در مقطع مخاطره آمیزی قرار گرفته است، جریان سلطه، دیگر توان اداره و حکمرانی اقلیم کردستان را ندارد، آنان ده ها بحران را برای مردم اقلیم آفریدند و در صورت تداوم این شیوه حکمرانی، اقلیم کردستان با حوادث بیشتری روبرو خواهد بود.

طیف حاکم اقلیم کردستان که در مدت 48 ساعت، 51 درصد خاک کردستان را واگذار کرد، گرسنگی و عدم بودجه و پرداخت حقوق را بر بخش های باقیمانده تحمیل خواهد کرد.

با هدف برون رفت از این وضعیت، مردم به شما دل بسته اند، صدها هزار نیروی پیشمرگ و معلم و مردم عادی امیدوار به تلاش های شما هستند، صدها هزار نفر آماده آغاز یک جنبش مدنی و رسیدن به راه حل برون رفت از این وضعیت هستند.

جبهه نجات ملی در سطح داخلی و بین المللی حمایت خواهد شد.

کشورهای تاثیرگذار جهان در پی یافتن جایگزین مناسبی برای این حکمرانی شکست خورده هستند.

این انتظار وجود دارد پروژه مهم تشکیل حکومت انتقالی را همچون یک ابتکار سیاسی اعلام و اجرایی کنید.

اسراری از رفراندوم مسعود بارزانی از زبان سیاستمدار مطرح کرد دکتر محمود عثمان نماینده سابق پارلمان عراق و از سیاستمداران مطرح کردستان عراق در مقاله ای که در روزنامه واشنگتن پست انتشار یافته است پرده از اسرار رفراندوم برگزار شده مسعود بارزانی برداشته است که سایت ستاندارد کرد به دو مورد از آن اشاره کرده است: نخست، مسعود بارزانی بر این باور بوده است که رفراندوم تحت هر شرایطی باید برگزار شود و پس از برگزاری آن، رای کشورهای همسایه و جهان تغییر خواهد کرد، بارزانی تصور چنین واکنش تندی را از ایران و ترکیه نداشته است.

دوم، در جلسه ای به صراحت به بارزانی گفته شده است که برگزاری رفراندوم، مردم اقلیم کردستان را دچار ناامیدی خواهد کرد، زیرا این پروسه از سوی هیچ کشوری حمایت نخواهد شد.

آخرین تصمیمات جنبش تغییر جنبش تغییر در نشست دیروز شورای ملی خود از لزوم انحلال حکومت فعلی و تشکیل حکومت نجات ملی در اقلیم کردستان سخن گفته است.

چالاک مهندس از اعضای این شورا گفته است که در نشست یکشنبه بر تشکیل حکومت انتقالی با هدف برون رفت از وضعیت فعلی اقلیم کردستان تاکید شده است.

وی در خصوص مناطق مورد منازعه از ایده اداره مشترک این مناطق توسط تمام قومیت ها دفاع کرده است.

سخنگوی جنبش تغییر: رییس اقلیم و معاون وی فاقد مشروعیت بوده و لازم است استعفا کنند شورش حاجی سخنگوی جنبش تغییر اعلام کرده است که از دید این حزب، رییس اقلیم و معاون وی فاقد مشروعیت بوده و لازم است از منصب های خود استعفا کنند.

وی بر لزوم انحلال پست ریاست اقلیم کردستان تاکید کرده است.

سخنگوی جنبش تغییر تهدید کرده است در صورت عدم اجابت این درخواست، مردم اقلیم کردستان راه های دیگری را با هدف رهایی از مشکلات کنونی پیش روی خواهند داشت.

شورش حاجی در خصوص روابط اقلیم و حکومت مرکزی هم گفته است که مذاکرات اربیل و بغداد باید در چارچوب قانون اساسی عراق باشد نه هیچ مسئله دیگری.

وزارت داخله اقلیم کردستان اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد وزارت داخله حکومت اقلیم کردستان عراق اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در شهر اربیل محکوم کرد.

پس از آنکه مسعود بارزانی از اکراد خارج نشین درخواست برگزاری تجمعات را مطرح کرد شهر اربیل هم شاهد برگزاری چندین راهپیمایی و تجمع بود که تعدادی از تجمع کنندگان به ساختمان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر، تعرض و به پرچم مقدس کشورمان اهانت کردند.

در اطلاعیه وزارت داخله اقلیم کردستان ضمن تاکید بر آزادی برگزاری تظاهرات و تجمعات اعتراض آمیز، حمله به نمایندگی های سیاسی دیگر کشورها در خاک اقلیم به عنوان خط قرمز اعلام شده است.

وزارت داخله اقلیم کردستان از برخورد قانونی با عاملان این حادثه خبر داده است.

واکنش اتحادیه میهنی به پروژه حکومت نجات ملی اتحادیه میهنی کردستان به پیشنهاد جنبش تغییر و تشکیل حکومت نجات ملی در اقلیم کردستان واکنش نشان داد.

عضو شورای رهبری این حزب هم می گوید که این پروژه از سوی ما رد نشده و نیازمند توافق تمام جریان های سیاسی است.

فرید اسسرد عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان گفته است که این پروژه یکی از راه حل های برون رفت از وضعیت کنونی اقلیم کردستان است که ما به عنوان اتحادیه میهنی کردستان آن را رد نکرده ایم.

وی در ادامه گفت که این پروژه نیازمند توافق تمام جریان های سیاسی است.

اظهار پشیمانی یک مسئول کرد از رای بلی به رفراندوم لاهور شیخ جنگی مسئول دستگاه استخباراتی اتحادیه میهنی کردستان موسوم به زانیاری اعلام کرده است که از رای بلی خود به رفراندوم برگزار شده اقلیم کردستان پشیمان است.

وی گفته است که خطرات و تهدیدهای پسا رفراندومی اقلیم را پیش بینی کرده است.

این برادرزاده جلال طالبانی دبیرکل فقید اتحادیه میهنی کردستان تاکید کرده است که مسئولین فعلی اقلیم کردستان نباید پا به عرصه مذاکره با حکومت مرکزی بگذارند و بغداد هم از چنین افرادی استقبال نخواهد کرد.


کلید واژه ها: اقلیم کردستان - کردستان - کردستان عراق - انحلال - بارزانی - عراق - حکومت - شرکت های نفتی - برگزار - اسلامی - وزیر - نخست وزیر سابق - مسعود بارزانی - نفتی - مشکلات - اتحاد - از دست دادن - انتخابات - اختیارات - خروج - صورت - آمریکایی - دموکراسی - بیانیه - ائتلاف - افزایش - صورتی - رهبری - مسعود - کرکوک

آخرین اخبار سرویس:
بن لادن چگونه از پدری مهربان به تروریستی هولناک تبدیل شد؟

دیدار معاون وزیر امورخارجه آلمان با هماهنگ کننده مخالفان سوری

نخست وزیر مجارستان: حتی یک مهاجر را نیز نخواهیم پذیرفت

جدال لفظی ترامپ با رییس دفتر کاخ سفید بر سر دیوار مرزی با مکزیک

حمایت کشورهای عربی از آمریکا ستم به برادران دینی است

تداوم تعطیلی فرودگاه صنعا، جان ده بیمار یمنی را گرفت

عطوان: حمله ترکیه به شمال سوریه خودکشی است

بازداشت 19 فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست

دختر مدلینگ روسی به عنوان زیباترین مدل آمریکا شناخته شد ! + عکس ها

امارات نام قطر را از نقشه جغرافیایی حذف کرد!

ارتش سوریه به مناطق جدیدی در حومه جنوبی حلب تسلط یافتند

هشدار پاریس به خطر افتادن توافقنامه های مینسک

تظاهرات فلسطینی ها در هفتمین جمعه خشم ضد تصمیم ترامپ

پاسخگویی مسئولان چینی پیرامون نفتکش ایرانی در نشست خبری/ نشت نفت در منطقه ای وسیع باعث نگرانی است/ در کنار موضوع تلفات انسانی چین با معضل فاجعه زیست محیطی نیز روبروست

ادعای ماتیس: کره شمالی و ایران خطری برای ثبات جهانی هستند

هشدار خزانه داری آمریکا به شرکت ها درباره تجارت با ایرا

10 تروریست در پاکستان اعدام می شوند

سیدحسن نصرالله: اتهام های اخیر آمریکا به حزب الله بی اساس است/حزب الله هیچ فعالیت تجاری ندارد

لبنان از خنثی کردن توطئه داعش برای اجرای حملات تروریستی خبر داد

­رییس جمهور فرانسه از افزایش بودجه دفاعی این کشور خبر داد

لغو مصونیت سیاسی نخست وزیر چک

الجمهوریه: اقدامات حفاظتی فلسطینیان در لبنان افزایش یافته است

آخرین هماهنگی های ایران و روسیه برای برگزاری نشست سوچی

نصرالله: جان فشانی های شهدا نبود امنیت در لبنان محقق نمی شد / اتهامات آمریکا به حزب الله ظالمانه و بی اساس است / اسراییل در انفجار «صیدا» نقش داشته است

تحلیلی بر هدف آمریکا از متهم کردن ایران به ارسال سلاح به یمن

صد سال قبل مرکز شهر سئول، پایتخت فعلی کره جنوبی/ عکس

جزییات عملیات نظامی ترکیه در عفرین و شمال سوریه

اپلیکیشن جدید واتس اپ به کمک کسب و کارهای کوچک می آید

دبیرکل حزب الله:حزب الله هیچ فعالیت تجاری ندارد

مقاله موسویان در رویترز؛ شروط ترامپ ناقض پیمان منع اشاعه هسته ای است

پست اینستاگرامی محسن چاوشی برای تولد فرهاد

شکست توطئه های آمریکا و داعش با جانفشانی ها میسر شد

رونمایی از خودرو جدید ستاره در تمرینات امروز+عکس

نصرالله: اگر جان فشانی های شهدا نبود امنیت در لبنان محقق نمی شد / اتهامات آمریکا به حزب الله ظالمانه و بی اساس است / اسراییل در انفجار «صیدا» نقش داشته است

معاون اول وزیر خارجه کره جنوبی: گفتگو با کره شمالی را دنبال می کنیم

از سرگیری حمل و نقل ریلی بین پاکستان و ایران

سوریه صحنه سازش و چانه زنی نیست

تلگراف: بازی دوگانه "پاکستان" و قطع دیرهنگام کمک های نظامی آمریکا

غرب چشمان خود را به روی استفاده تروریست‎ها از سلاح های شیمیایی بسته است

کشف بسته مشکوک در یک ایستگاه قطار لندن

سید حسن نصرالله:حزب الله اجازه نمی دهد لبنان دوباره جولانگاه اسراییل شود

زندگی در دمای منفی 20 درجه + فیلم

محکومیت یک ساله تهدیدکننده مسلمانان به «کشتار دسته جمعی» در میامی آمریکا

32 هزار یمنی طی دو ماه گذشته آواره شده اند

تلاش آمریکا برای احیای داعش

ریاست هیئت سعودی در مجمع جهانی اقتصاد به وزیر متهم به فساد رسید

حمله ترکیه به شمال سوریه خودکشی است/ ایجاد مقاومت ایرانی-سوری برای مبارزه با اشغالگری آمریکا

دیدار لاوروف و دبیرکل سازمان ملل در نیویورک

دلوفئو راهی ناپل نخواهد شد

کشته شدن پنج عضو القاعده در شرق افغانستان

انتقادها از ساعت های مچی گرانقیمت مقام تایلندی

کرملین از قانون پارلمان اوکراین درباره اشغال گری انتقاد کرد

عیادت سفیر ایران از مجروحان حادثه تروریستی افغانستان در مشهد

گلوله باران شدید عفرین از سوی نیروهای ترکیه

ترکیه: حمله به شمال سوریه قطعی است

کشف بسته مشکوک در یک ایستگاه قطار لندن

زخمی شدن 2 فلسطینی در تیراندازی نظامیان صهیونیست

فیلیپین اعزام نیروی کار به کویت را متوقف کرد/ علت؛ آزار جنسی

مقاومت علیه اسراییل قوی تر از گذشته ادامه دارد

دیدار لاوروف و گوترش در نیویورک

یک نظامی جمهوری آذربایجان در قره باغ کشته شد

اجرای حکم اعدام 10 تروریست در پاکستان قطعی شد

یک فلسطینی 3 نظامی صهیونیست را زیر گرفت

تصاویری از ربات زیردریایی که امروز به سانچی می رود

پارازیت تاثیری بر بارندگی دارد؟

جاسیندا آردرن جوان ترین نخست وزیر نیوزیلند در بیش از یکصد سال گذشته شد

عبدالباری عطوان تحلیل کرد حمله ترکیه به شمال سوریه خودکشی است/ ایجاد مقاومت ایرانی-سوری برای مبارزه با اشغالگری آمریکا

یک میلیون و 300 هزار کودک عراقی آواره شده اند

هفت زخمی در حمله ای به یک مدرسه در روسیه+ ویدئو

مقاومت علیه اسراییل قوی تر از گذشته ادامه دارد

عامل حمله تروریستی پارسونز گرین اتهام علیه خود را تکذیب کرد

یکی از فرماندهان داعش دستگیر شد و پنج ماه به خدمت نیروهای امنیتی لبنان درآمد

جدال لفظی ترامپ با رییس دفتر کاخ سفید بر سر دیوار مرزی با مکزیک

عزم جزم خانواده های قربانیان حملات 11 سپتامبرآمریکا به دریافت غرامت از عربستان

لیبرمن: حماس قصد دارد از جنوب لبنان به ما حمله کند

رییس سازمان اطلاعات مصر برکنار شد

البناء: سوریه به حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی خود مصمم است

فیلیپین اعزام نیروی کار به کویت را به دلیل آزار جنسی کارگرانش متوقف کرد

نخست وزیر ترکیه: با هرگونه تهدید و مزاحمت امنیت مرزی خود مقابله خواهیم کرد

انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس تا پایان 2019 انجام می شود

روزیاتو: با 15 شهر دیدنی جهان از نگاه گردشگران آشنا شوید

تظاهرات گسترده در نیجریه برای آزادی شیخ زکزاکی

عملیات نظامی ترکیه در عفرین به صورت «غیر رسمی» آغاز شد

بی پی کرکوک را زنده می کند

حمله افراط گرایان به مسجدی در هلند

امضای 2 یادداشت تفاهم میان عربستان و عراق

پوگدمونت: از بلژیک، کاتالونیا را اداره می کنم

ظرفیت های بالایی در ایران و روسیه برای حل مشکلات منطقه و مبارزه با تروریسم وجود دارد

امارات نام قطر را از نقشه خلیج فارس حذف کرد

صائب عریقات: ترامپ میانجیگر شرافتمندی نیست

آلمان صادرات سلاح به عربستان را متوقف کرد

انتقاد از وضع زندان های فرانسه در شورای حقوق بشر سازمان ملل

اهواز در خاک دفن شد/ 2

گاردین: شماری از کارکنان زن سازمان ملل مورد آزار جنسی قرار گرفته اند

امارات نام قطر را از نقشه جغرافیایی حذف کرد!

نجات دو نوجوان از غرق شدن توسط پهپاد

چینی ها را فراری ندهیم

مشهورترین تکفیری آلمانی در سوریه کشته شد

رژیم آل خلیفه مانع اقامه نماز جمعه شیعیان بحرین شد

تلاش ترکیه برای عملیات نظامی در عفرین

پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم

پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم