مطالب مرتبط:
درخواست انحلال پست ریاست اقلیم/پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم/افشای اسراری از رفراندوم بارزانی
افشای اسراری از رفراندوم بارزانی /درخواست انحلال پست ریاست اقلیم/پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم
واکنش های نمایندگان مجلس آذربایجان به رای شماری از نمایندگان ترکیه علیه این کشور
مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده برای تحریم ایران رای گیری می کند
نتایج اولیه نشان داد رای مردم 2 منطقه در ایتالیا به خودمختاری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 آبان 1396 ساعت 12:522017-10-23بين الملل

پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم


درخواست حزب متحد بارزانی برای انحلال پست ریاست اقلیم، احتمال خروج شرکت های نفتی از شمال عراق و تاکید سخنگوی جنبش تغییر بر عدم مشروعیت رییس و معاون اقلیم از جمله خبرهای مربوط به منطقه کردستان عراق است.

- تسنیم نوشت : ، در اقلیم کردستان عراق، با تحولات کرکوک و افزایش تنش های داخلی در اقلیم کردستان، درخواستها برای انحلال حکومت محلی و تشکیل حکومت انتقالی سمت و سویی دیگر یافته است.

ائتلاف برای دموکراسی و عدالت به رهبری برهم احمد صالح نخست وزیر سابق اقلیم کردستان پیشتر در دو بیانیه متوالی چنین درخواست و البته ضرورتی را مطرح کرد و اینک احزاب جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان به عنوان منتقدین رفراندوم برگزار شده، تشکیل حکومت انتقالی و تلاش برای برگزاری انتخابات سالم را از اهم فعالیت های پیش روی خود دانسته و در عین حال بر انحلال پست ریاست اقلیم کردستان هم تاکید کرده اند.

حزب دموکرات کردستان عراق که هنوز تحت فشار انتقادهای برگزاری رفراندوم و از دست دادن مناطق مورد منازعه است اینک با چالش دیگری روبرو شده است، در صورتی که ایده تشکیل حکومت انتقالی در اقلیم کردستان اجرایی شود، بعید است با توجه به تجربه شکست خورده ریاست این حزب بر حکومت محلی کردستان عراق بار دیگر چهره ای از بارزانی ها را بر کرسی نخست وزیری اقلیم مشاهده کنیم.

حزب متحد بارزانی هم از انحلال پست ریاست اقلیم می گوید در حالی که اتحاد اسلامی کردستان عراق یکی از احزاب موافق برگزاری رفراندوم و همراه و همکار مسعود بارزانی در این مسیر بوده است رییس فراکسیون این حزب در پارلمان اقلیم کردستان به صراحت از آغاز تلاش های مرتبط با انحلال پست ریاست اقلیم کردستان پرده برداشته است.

ابوبکر هله دنی فاش کرده است که گفتگوهایی با هدف انحلال پست ریاست اقلیم کردستان آغاز شده است.

وی گفته است انحلال پست ریاست اقلیم کردستان می تواند بخشی از مشکلات اقلیم را حل و فصل کند.

در صورت انحلال پست ریاست اقلیم کردستان اختیارات وی به نخست وزیر و رییس پارلمان محلی خواهد رسید.

رییس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان گفته است از سال 1992 تا 2005 پست ریاست اقلیم کردستان وجود نداشته است و می توان با هدف مرتفع کردن مشکلات اقلیم بار دیگر این تجربه را تکرار کرد.

از سوی دیگر فرصت صوفی عضو پارلمان اقلیم کردستان از حزب دموکرات کردستان هم خبر داده است که در نشست آتی پارلمان، مسئله پست ریاست اقلیم کردستان یکی از موضوعات مورد بحث خواهد بود.

احتمال خروج شرکت های نفتی از اقلیم کردستان در پی درخواست نخست وزیر عراق، شرکت نفتی آمریکایی شورون فعالیت های خود را در حوزه اقلیم کردستان متوقف کرد.

یک عضو پارلمان اقلیم کردستان هم چنین شرایطی را خطر جدی برای اقلیم توصیف کرده است.

عزت صابر رییس فراکسیون اقتصادی پارلمان اقلیم کردستان اعلام کرد در صورتی که دعوت نخست وزیر عراق از سوی شرکت های نفتی خارجی اجابت شود تولید نفت خام اقلیم کردستان کاهش یافته و فعالیت های اکتشاف و استخراج نفت هم با مشکل جدی روبرو خواهد شد و چنین شرایطی فشارها را در حوزه اقتصادی بر اقلیم کردستان افزایش خواهد داد.

عزت صابر تداوم و یا توقف فعالیت شرکت های نفتی را در اقلیم کردستان منوط به این دانسته است که تا چه حد حکومت اقلیم کردستان سهم این شرکت ها را تخصیص داده و یا اینکه شرکت ها از اقدام حکومت مرکزی تاثیر خواهند پذیرفت یا نه.

وی تاکید کرده است با مشکلات اقتصادی اقلیم و عدم تخصیص سهم این شرکت ها این احتمال وجود دارد که فعالیت های نفتی خود را در اقلیم متوقف و با حکومت مرکزی همکاری کنند.

فراخوان وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق از داوطلبین خواسته است با هدف ثبت نام و آموزش لازم به مرکز فرماندهی وابسته به واحدهای 80 در قوش تپه مراجعه کنند.

در اطلاعیه وزارت پیشمرگ آمده است که با هدف سازماندهی نیروهای داوطلب لازم است دوره های آموزشی لازم برای جلوگیری از هر گونه حوادث ناگوار برگزار شود.

درخواست دو نماینده منتقد پارلمان اقلیم علی محمد صالح و سوران عمر نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان از جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان نوشتار مشترکی را با عنوان آخرین فرصت در رسانه های کردی منتشر کرده اند.

در این نوشتار آمده است: وضعیت حکمرانی اقلیم کردستان در مقطع مخاطره آمیزی قرار گرفته است، جریان سلطه، دیگر توان اداره و حکمرانی اقلیم کردستان را ندارد، آنان ده ها بحران را برای مردم اقلیم آفریدند و در صورت تداوم این شیوه حکمرانی، اقلیم کردستان با حوادث بیشتری روبرو خواهد بود.

طیف حاکم اقلیم کردستان که در مدت 48 ساعت، 51 درصد خاک کردستان را واگذار کرد، گرسنگی و عدم بودجه و پرداخت حقوق را بر بخش های باقیمانده تحمیل خواهد کرد.

با هدف برون رفت از این وضعیت، مردم به شما دل بسته اند، صدها هزار نیروی پیشمرگ و معلم و مردم عادی امیدوار به تلاش های شما هستند، صدها هزار نفر آماده آغاز یک جنبش مدنی و رسیدن به راه حل برون رفت از این وضعیت هستند.

جبهه نجات ملی در سطح داخلی و بین المللی حمایت خواهد شد.

کشورهای تاثیرگذار جهان در پی یافتن جایگزین مناسبی برای این حکمرانی شکست خورده هستند.

این انتظار وجود دارد پروژه مهم تشکیل حکومت انتقالی را همچون یک ابتکار سیاسی اعلام و اجرایی کنید.

اسراری از رفراندوم مسعود بارزانی از زبان سیاستمدار مطرح کرد دکتر محمود عثمان نماینده سابق پارلمان عراق و از سیاستمداران مطرح کردستان عراق در مقاله ای که در روزنامه واشنگتن پست انتشار یافته است پرده از اسرار رفراندوم برگزار شده مسعود بارزانی برداشته است که سایت ستاندارد کرد به دو مورد از آن اشاره کرده است: نخست، مسعود بارزانی بر این باور بوده است که رفراندوم تحت هر شرایطی باید برگزار شود و پس از برگزاری آن، رای کشورهای همسایه و جهان تغییر خواهد کرد، بارزانی تصور چنین واکنش تندی را از ایران و ترکیه نداشته است.

دوم، در جلسه ای به صراحت به بارزانی گفته شده است که برگزاری رفراندوم، مردم اقلیم کردستان را دچار ناامیدی خواهد کرد، زیرا این پروسه از سوی هیچ کشوری حمایت نخواهد شد.

آخرین تصمیمات جنبش تغییر جنبش تغییر در نشست دیروز شورای ملی خود از لزوم انحلال حکومت فعلی و تشکیل حکومت نجات ملی در اقلیم کردستان سخن گفته است.

چالاک مهندس از اعضای این شورا گفته است که در نشست یکشنبه بر تشکیل حکومت انتقالی با هدف برون رفت از وضعیت فعلی اقلیم کردستان تاکید شده است.

وی در خصوص مناطق مورد منازعه از ایده اداره مشترک این مناطق توسط تمام قومیت ها دفاع کرده است.

سخنگوی جنبش تغییر: رییس اقلیم و معاون وی فاقد مشروعیت بوده و لازم است استعفا کنند شورش حاجی سخنگوی جنبش تغییر اعلام کرده است که از دید این حزب، رییس اقلیم و معاون وی فاقد مشروعیت بوده و لازم است از منصب های خود استعفا کنند.

وی بر لزوم انحلال پست ریاست اقلیم کردستان تاکید کرده است.

سخنگوی جنبش تغییر تهدید کرده است در صورت عدم اجابت این درخواست، مردم اقلیم کردستان راه های دیگری را با هدف رهایی از مشکلات کنونی پیش روی خواهند داشت.

شورش حاجی در خصوص روابط اقلیم و حکومت مرکزی هم گفته است که مذاکرات اربیل و بغداد باید در چارچوب قانون اساسی عراق باشد نه هیچ مسئله دیگری.

وزارت داخله اقلیم کردستان اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد وزارت داخله حکومت اقلیم کردستان عراق اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در شهر اربیل محکوم کرد.

پس از آنکه مسعود بارزانی از اکراد خارج نشین درخواست برگزاری تجمعات را مطرح کرد شهر اربیل هم شاهد برگزاری چندین راهپیمایی و تجمع بود که تعدادی از تجمع کنندگان به ساختمان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر، تعرض و به پرچم مقدس کشورمان اهانت کردند.

در اطلاعیه وزارت داخله اقلیم کردستان ضمن تاکید بر آزادی برگزاری تظاهرات و تجمعات اعتراض آمیز، حمله به نمایندگی های سیاسی دیگر کشورها در خاک اقلیم به عنوان خط قرمز اعلام شده است.

وزارت داخله اقلیم کردستان از برخورد قانونی با عاملان این حادثه خبر داده است.

واکنش اتحادیه میهنی به پروژه حکومت نجات ملی اتحادیه میهنی کردستان به پیشنهاد جنبش تغییر و تشکیل حکومت نجات ملی در اقلیم کردستان واکنش نشان داد.

عضو شورای رهبری این حزب هم می گوید که این پروژه از سوی ما رد نشده و نیازمند توافق تمام جریان های سیاسی است.

فرید اسسرد عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان گفته است که این پروژه یکی از راه حل های برون رفت از وضعیت کنونی اقلیم کردستان است که ما به عنوان اتحادیه میهنی کردستان آن را رد نکرده ایم.

وی در ادامه گفت که این پروژه نیازمند توافق تمام جریان های سیاسی است.

اظهار پشیمانی یک مسئول کرد از رای بلی به رفراندوم لاهور شیخ جنگی مسئول دستگاه استخباراتی اتحادیه میهنی کردستان موسوم به زانیاری اعلام کرده است که از رای بلی خود به رفراندوم برگزار شده اقلیم کردستان پشیمان است.

وی گفته است که خطرات و تهدیدهای پسا رفراندومی اقلیم را پیش بینی کرده است.

این برادرزاده جلال طالبانی دبیرکل فقید اتحادیه میهنی کردستان تاکید کرده است که مسئولین فعلی اقلیم کردستان نباید پا به عرصه مذاکره با حکومت مرکزی بگذارند و بغداد هم از چنین افرادی استقبال نخواهد کرد.


کلید واژه ها: اقلیم کردستان - کردستان - کردستان عراق - انحلال - بارزانی - عراق - حکومت - شرکت های نفتی - برگزار - اسلامی - وزیر - نخست وزیر سابق - مسعود بارزانی - نفتی - مشکلات - اتحاد - از دست دادن - انتخابات - اختیارات - خروج - صورت - آمریکایی - دموکراسی - بیانیه - ائتلاف - افزایش - صورتی - رهبری - مسعود - کرکوک

آخرین اخبار سرویس:
پنج حرامی که انتظار می رود بن سلمان دستور حلال شدن آن ها را صادر کند!/ اماراتیزه شدن عربستان و تناقضات وهابیت

تشکر از ایران به سبک عراقی ها +عکس

ماندن فرزندان حریری در عربستان باج خواهی است

حریری: هرجا ایران است، آنجا ویرانی است

وزیر نیروی اسراییل: با کشورهای عربی ارتباط داریم

موسیقیدان معروف در بیمارستان کرمانشاه بستری شد+ عکس

فوری/ موگابه از تحویل قدرت خودداری کرد

دبیرکل اتحادیه عرب: علیه ایران اعلام جنگ نخواهیم کرد

روسیه به آمریکا برای ارسال سلاح به اوکراین هشدار داد

همکاری مخفیانه رژیم صهیونیستی و عربستان علیه ایران

بازدید موگرینی از کمپ های آوارگان روهینجا در بنگلادش

عربستان سعودی می خواهد تا آخرین آمریکایی با ایران بجنگد!

ظریف وارد تهران شد

عادل الجبیر: در برابر تجاوزهای ایران سکوت نخواهیم کرد

عادل الجبیر مدعی شد: در برابر تجاوزهای ایران سکوت نخواهیم کرد

لاوروف: درباره همه موضوعات کلیدی به توافق رسیدیم

آمریکا حداقل دو هدف از ارسال موشک های کروز به لهستان دارد

تنش زدایی در جنوب سوریه مطابق با منافع هر دو طرف است

ظریف وارد تهران شد

هشدار وزیر خارجه فرانسه درباره رشد گروه تروریستی داعش در افغانستان

منابع آگاه: موگابه از ریاست جمهوری زیمبابوه کناره گیری کرد

حریری سه شنبه در قاهره با سیسی دیدار می کند

موگابه: به کارم ادامه می دهم

درگیری در اردوگاه عین الحلوه لبنان

چرا ترکیه در خلیج فارس پایگاه نظامی ایجاد کرده است؟

عربستان از ایران خواست به ائتلاف سعودی بپیوندد

بعد از داعش نوبت ایران است

درگیری پلیس و مردم یونان در سالگرد انقلاب علیه حکومت نظامیان /تصاویر

سخنرانی موگابه آغاز شد

نماینده لبنان در اتحادیه عرب: تهدید لبنان و حزب الله را نمی پذیریم

موگابه از ریاست جمهوری زیمبابوه کناره گیری کرد

عربستان در کشاندن لبنان به بحران و درگیری شکست خورد

تماس های مخفیانه عربستان سعودی و اسراییل درباره ایران

عادل الجبیر مدعی شد: در برابر تجاوزهای ایران سکوت نخواهیم کرد

ظریف وارد تهران شد

هند و ژاپن به ماه سفر می کنند

ایرانیان مقیم آمریکا با همت عابدزاده به کمک هموطنان زلزله زده شتافتند ! + عکس

اتحادیه عرب: در مرحله کنونی علیه ایران اعلام جنگ نمی کنیم

حکم راتکو ملادیچ عامل کشتار بوسنی اعلام می شود

آزادی بوکمال نقطه پایانی بر فعالیت داعش است/ آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی در منطقه شکست خوردند

حمله راکتی تروریست ها به دمشق

حمله راکتی تروریست ها به دمشق

ارزیابی «هاآرتص» از تازه ترین قمار سعودی ها

بازداشت شماری از نظامیان بلندپایه عربستان

توقف لیون و نیس

موگرینی: از مذاکرات بنگلادش و میانمار حمایت می کنیم

پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا در امتداد مرزهای روسیه

شلیک اخطار اسراییل به مواضع ارتش سوریه

وزیر اسراییلی: با عربستان سعودی علیه ایران همکاری مخفیانه داشته ایم

واکنشهای زیبای مردم زلزله زده به عنایت حضرت رضا علیه السلام

تکرار ادعای سعودی از زبان دبیرکل اتحادیه عرب

اتحادیه عرب از ایران شکایت می کند

اسراییل: اعراب باید علیه ایران متحد شوند

عجیب ولی واقعی ... / این 7 دانشمند ایرانی در جمع پژوهشگران برتر جهان !

انتظار آلمان از روابط اتحادیه اروپا و بلاروس

انتقاد تاسک از شباهت روش لهستان و روسیه

اقدام جالب شرکت کره ای در کمک به زلزله زدگان

موگابه 93 ساله اعتصاب غذا کرد!

کناره گیری موگابه از ریاست جمهوری زیمبابوه

جلوگیری از فرود هواپیمای حامل 29 نماینده پارلمان لیبی در فرودگاه طبرق

رویترز: موگابه با کناره گیری از قدرت موافقت کرد

ظریف: مسخره است که عربستان ایران را به ثبات زدایی متهم می کند

هواپیمای شناسایی امریکا دوباره به طرف روسیه پرواز کرد

آتش سوزی خانه های اطراف دریاچه شورابیل به دلیل پختن کباب در پشت بام

گفت وگوی تلفنی تیلرسون با همتای اردنی

اتحادیه عرب: در مرحله کنونی علیه ایران اعلام جنگ نمی کنیم

کشورهای عربی نیازمند صلح هستند نه درگیری

اتحادیه عرب: در مرحله کنونی علیه ایران اعلام جنگ نمی کنیم

عکس/ ادامه درگیری های شدید در کنیا‎

مقامات فلسطینی تسلیم باج خواهی دولت آمریکا نخواهند شد

اتحادیه عرب: فعلا علیه ایران اعلام جنگ نمی کنیم/تهدیدات تهران از حد و مرز گذشته/برنامه موشکی ایران بزرگترین تهدید منطقه است

گفت وگوی تلفنی تیلرسون با همتای اردنی

موگابه از ریاست حزب حاکم زیمباوه کنار گذاشته شد

اسکان موقت زلزله زدگان دو ماهه جمع می شود

نتانیاهو دوباره بازجویی می شود

پیرمردی که مجنون را خجل کرده

روزنامه پیروزی/ حمله به صدر

انتقاد تاسک از شباهت سیاست های لهستان و روسیه

حافظ ناظری در بیمارستان کرمانشاه بستری شد!

شلیک اخطار رژیم صهیونیستی به مواضع سوریه

دبیرکل اتحادیه عرب: فعلا علیه ایران اعلام جنگ نمی کنیم/تهدیدات ایران از حد و مرز گذشته/برنامه موشکی ایران بزرگترین تهدید منطقه است

اتحادیه عرب: پرونده ایران را به شورای امنیت می بریم/ استناد به کیهان برای محکومیت ایران/ عادل الجبیر: هشتاد موشک ایرانی به سوی ریاض شلیک شده است

وزیر صهیونیست: اسراییل و عربستان درباره ایران تماس های مخفیانه داشته اند

بازجویی از نتانیاهو به ظن فساد مالی برای دومین بار در یک ماه

بی حرمتی صهیونیست ها به آرامگاه یونس نبی

قدرت نظامی ایران بیشتر است یا عربستان؟

اتحادیه عرب: در مرحله کنونی علیه ایران اعلام جنگ نمی کنیم

انتقاد تاسک از شباهت سیاست های لهستان و روسیه

نشست فوق العاده وزیران خارجه اتحادیه عرب پایان یافت

لاوروف: درباره حل بحران سوریه توافق کردیم

ظریف: امیدواریم زمینه آینده متحدی را برای مردم سوریه فراهم کنیم

شلیک اخطار اسراییل به سمت مواضع ارتش سوریه

فاجعه ای که ممکن است کشورها را ناپدید کند

نفرین شاهزاده ها؛ سیاست و اقتصاد عربستان در بن بست

عکس/ خطرناک ترین کشورها برای گردشگران

عکس/ جشن خیابانی مردم زیمبابوه از برکناری موگابه

گزارشی از 3 زبان رایج بین داعشی ها

وزیر اسراییلی: با عربستان سعودی علیه ایران همکاری می کنیم

بازدید موگرینی از کمپ های آوارگان روهینجا در بنگلادش

بازدید موگرینی از کمپ های آوارگان روهینجا در بنگلادش

خاطرات تکان دهنده زن ایزدی اسیر داعش

شلیک اخطار اسراییل به سمت مواضع ارتش سوریه در بلندی های جولان

اسراییل روابط مخفیانه ای با برخی از کشورهای اسلامی و عربی دارد

روسیه: مسائل مربوط به اوضاع سیاسی نظامی سوریه در نشست آنتالیا بررسی شد

بازدید وزیرخارجه آلمان از آوارگان روهینگیا و دیدار با نخست وزیر بنگلادش

موافقت موگابه با کناره گیری

طرح جدید ترامپ برای سازش میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی

افشای اتهامات سعد حریری و شاهزادگان بازداشت شده در عربستان

نخستین واکنش ظریف به سخنان عادل الجبیر + عکس

تکرار ادعای سعودی از زبان دبیرکل اتحادیه عرب

بازداشت فردی که می خواست از موانع امنیتی کاخ سفید عبور کند

مواضع ارتش سوریه هدف صهیونیست ها قرار گرفت

نوزدهمین نمایشگاه فن آورانه چین

موافقت موگابه با کناره گیری از قدرت

پاکسازی شهر البوکمال از وجود تروریست ها

بازدید موگرینی از کمپ های آوارگان روهینجا در بنگلادش

حزب الله اطلاعاتی درباره نقشه بعدی عربستان در لبنان دارد

ولیعهد عربستان از ترور جان به در برد

شلیک اخطار اسراییل به سمت مواضع ارتش سوریه در جولان

محمد بن سلمان از ترور جان سالم به در برد / شلیک گلوله از سوی 5 افسر گارد ملی عربستان / گلوله به خودروی ولیعهد سعودی نفوذ نکرد / مهاجمان فرار کردند

الحریری به مصر و کویت سفر می کند

الجبیر: سکوت در برابر ایران به نفع امنیت اعراب نیست

موافقت موگابه با کناره گیری از ریاست جمهوری

وزیر اسراییلی: با عربستان سعودی علیه ایران همکاری می کنیم

تکرار ادعای سعودی از زبان دبیرکل اتحادیه عرب

موگابه با کناره گیری از قدرت موافقت کرد

زمان برای تشکیل دولت ائتلافی آلمان رو به پایان است

موگابه از ریاست حزب حاکم زیمبابوه برکنار شد

یک مقام حزب الله: عربستان از یک شکست به شکستی دیگر منتقل می شود

تکرار ادعای سعودی از زبان دبیرکل اتحادیه عرب: تهدیدات ایران از حد و مرز گذشته/برنامه موشکی ایران بزرگترین تهدید منطقه است

ترامپ در حزب خودش هم با کاهش حمایت ها مواجه است

موافقت موگابه با کناره گیری از ریاست جمهوری

شلیک اخطار اسراییل به سمت مواضع ارتش سوریه

فیلم/ المنار: واکنش رسانه های صهیونیستی به علنی شدن روابط ریاض-تل آویو

آل خلیفه: خواهان کار عربی مشترک علیه ایران هستیم

تکرار ادعای سعودی از زبان دبیرکل اتحادیه عرب

اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه سعودی در نشست اتحادیه عرب

مهندس: رژیم آمریکا تروریست است نه مقاومت اسلامی نُجَباء

زن 26 ساله سخنگوی وزارت دفاع روسیه شد+تصاویر

آمریکا همچنان حامی صهیونیست ها

تکرار ادعاهای ضدایرانی الجبیر در نشست اتحادیه عرب

عزم ایران ، روسیه و ترکیه در مقابل تنش آفرینی آمریکا

موگابه از ریاست جمهوری زیمبابوه کناره گیری کرد

عربستان: موشک های بالستیک ایران تهدیدی برای جهان عرب است

صدور بیانیه دیکته شده ریاض از سوی اتحادیه عرب علیه ایران

موافقت اقلیم کردستان عراق با شروط دولت فدرال برای انجام مذاکره

اقدامات ایران موجب شده است تا هزاران بحرینی زخمی شوند

افسران ارتش در حال نظافت مناطق زلزله زده/عکس

طرح عربستان درخصوص لبنان کاملاً نتیجه عکس داد

الحریری به مصر و کویت سفر می کند

دیدار وزیر امور خارجه چین با رهبران میانمار

فرایند عزل موگابه از ریاست جمهوری زیمبابوه استارت خورد

حامیان طرح سقوط سوریه شکست خوردند

آل خلیفه: خواهان کار عربی مشترک علیه ایران هستیم

شلیک اخطار اسراییل به سمت مواضع ارتش سوریه در بلندی های جولان برای دومین روز متوالی

باید امنیت و ثبات کشورهایمان را در برابر سیاست تهاجمی ایران، حفظ کنیم

اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه سعودی در نشست اتحادیه عرب

بحرین خواستار اقدام مشترک کشورهای عربی علیه ایران شد

چاووش اوغلو:با شرکت پ.ک.ک و پ.ی.د در نشست بین ‎المللی مخالفیم

دستاورد نشست آنتالیا از زبان چاوش اوغلو

موگابه از ریاست جمهوری کناره گیری کرد

وزیر خارجه بحرین خواستار اقدام مشترک کشورهای عربی علیه ایران شد

«ژنرال» به خانه برمی گردد

درخواست تحقیق درباره سران سیا به دلیل ارتکاب جنایات جنگی در افغانستان

تسویه حساب آمریکا با مخالفان مسلح سوریه

سکوت در برابر ایران به نفع امنیت اعراب نیست/ دست روی دست نمی گذاریم

ایران و ترکیه مواضع ترکیه را به خوبی می دانند/ با شرکت پ.ک.ک و پ.ی.د در نشست های بین ‎المللی مخالفیم

با ترکیه و روسیه برای بسط آتش در سوریه همکاری می کنیم/ برای گفت وگوی جامع میان طرفین سوری آماده می شویم

ادعاهای ضد ایرانی عادل الجبیر در نشست فوری اتحادیه عرب

بر سر مسائل مهم توافق شد/ دیدار رؤسای ستادکل نیروهای مسلح ایران، روسیه و ترکیه 22 نوامبر در سوچی

امیدواریم آینده متحدی را برای مردم سوریه فراهم کنیم

شایان ذکر است هم وطنان ایرانی و اتباع عراقی علاوه بر تردد از مرز باشماق مریوان می توانند به طور یکطرفه از مرز تمرچین و پرویزخان برای مراجعت به کشورهای خود استفاده نمایند.

رویترز: موگابه با کناره گیری از قدرت موافقت کرد

ترس ناتو از تطبیقات "غرب-2017"

اقدام وزیر خارجه کره شمالی در اوج جنگ لفظی واشنگتن-پیونگ یانگ

اقدام جدید اتحادیه اروپا علیه ترکیه

موگابه با کناره گیری از قدرت موافقت کرد

سید حسن نصرالله فردا عصر سخنرانی می کند

اقدامات ارتش پاکستان برای شناسایی مخفیگاه های تروریست ها

تعطیلی دفتر «ساف» در واشنگتن

وزیر خارجه لبنان خواستار تلطیف لحن بیانیه قاهره شد

صدور بیانیه دیکته شده ریاض از سوی اتحادیه عرب علیه ایران

وزیرخارجه بحرین خواهان مقابله با ایران شد

شهادت 8 کودک و 3 زن یمنی در حمله جنگنده های سعودی

نتانیاهو دوباره بازجویی می شود

عربستان از یک شکست به شکستی دیگر منتقل می شود

حریری فردا به مصر می رود

به مبارزه با گروه داعش و روند سیاسی حل بحران سوریه ادامه خواهیم داد

رویترز: موگابه با کناره گیری از قدرت موافقت کرد

دیکتاتورِ زیمبابوه با کناره گیری از قدرت موافقت کرد!

اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه سعودی در نشست اتحادیه عرب

درباره همه موضوعات کلیدی به توافق رسیدیم

رویترز: موگابه با کناره گیری از قدرت موافقت کرد

یورش وحشیانه جنگنده های سعودی به یمن

رشوه شاهزاده مغضوب سعودی به ولیعهد

خاطرات تکان دهنده زن ایزدی اسیر داعش

وزیر خارجه بحرین خواستار اقدام مشترک کشورهای عربی علیه ایران شد

نامه «ظریف» به دبیرکل سازمان ملل

سعد حریری به مصر و کویت می رود

چند شهید و زخمی در پی اصابت راکت تروریست ها به منطقه ای در دمشق

پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم

پشیمانی یک مسئول کرد از رای به رفراندوم