مطالب مرتبط:
یادداشت/ محمد ایمانی آینده پیش بینی پذیر برجام
آینده پیش بینی پذیر برجام
آینده پیش بینی پذیر برجام
پیش بینی آینده مناقشه قره باغ در صورت وقوع جنگ از سوی ژنرال بازنشسته ارتش ارمنستان
جهت گیری پژوهش های حوزه سلول های بنیادی در آینده چگونه خواهد بود؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 1 آبان 1396 ساعت 09:322017-10-23سياسي

آینده پیش بینی پذیر برجام


عقل و شرع غلط از آب در می آمد، اگر توافق با شیطان بزرگ - با روندی که نوشته و اجرا شد- به سرانجام مورد تصور مبنی بر ایجاد رونق و گشایش اقتصادی می رسید.

- شنیدن و اطاعت از ولی امر است که می تواند راهگشا باشد و نه غفلت از راهنمایی های او.

خداوند درسوره حجرات پس از آنکه مومنان را از بالا بردن صدای خود در مقابل صدای پیامبر (ص) برحذر داشت، فرمود وَ اعْلَمُوا أَنَّ فیکُمْ رَسُولَ اللهِ لَوْ یُطیعُکُمْ فی‏ کَثیرٍ مِنَ الْأَمْرِ لَعَنِتُّمْ.

بدانید که میان شما پیامبر خداست، اگر در بسیاری از امور از شما پیروی و اطاعت کند، همانا به رنج و هلاک می افتید .

2- رهبر حکیم انقلاب دوسال پیش (29 مهر ماه 1394) در نامه ای به رییس جمهور، ضمن موافقت مشروط با آغاز اجرای توافق برجام تصریح فرمودند جنابعالی با سابقه ی چند دهه حضور در متن مسائل جمهوری اسلامی، طبعاً دانسته اید که دولت ایالات آمریکا، در قضیّه هسته ای و نه در هیچ مسئله دیگری، در برابر ایران رویکردی جز خصومت و اخلال در پیش نگرفته است و در آینده هم بعید است جز این روش عمل کند .

اما هشدار های آن نامه مهم و دوراندیشانه در هیجان اجرای هرچه سریع تر و یکطرفه توافق مورد غفلت قرار گرفت.

3- امیرمومنان علی علیه السلام در نامه 31 نهج البلاغه به امام حسن علیه السلام فرمودند: فرزندم! درست است که من به اندازه پیشینیان عمر نکرده ام اما در کردار آنها نظر افکندم و در اخبار آنان اندیشیدم و در آثارشان سیر کردم تا اینکه مانند یکی از آنان شدم بلکه گویا از اولین تا آخرین آنها را همراهی کرده و با آنان زیسته ام.

برای امور پیش نیامده، به واسطه آنچه واقع شده استدلال کن چرا که امور دنیا شبیه هم هستند و از کسانی نباش که اندرز و موعظه سودی به آنان نمی بخشد؛ مگر زمانی که به آزار و رنج برسد؛ که عاقل با آموختن و تربیت پند می پذیرد و چهارپایان، اندرز نمی پذیرند جز با زدن.

و الهَوی شریک العَمی.

و هواپرستی شریک نابینایی است .

این حکمت شریف از امیر مومنان است که فرمود من نام عن عدوه، انبهته المکاید.

هرکس نسبت به دشمن خواب باشد، نقشه ها و نیرنگ ها او را بیدار می کند .

ضربه سختی که برخی مدیران خوش گمان و سهل اندیش ما از دولتین آمریکا خوردند، حاصل همین عدم اهتمام به امر و نهی های راهبردی رهبری بود.

4- عملیات روانی دشمن گاه آن قدر سنگین می شود که خیلی ها را مقهور خود می کند.

شبیه عملیات فریب دشمن در مذاکرات را می توان در جنگ صفین مشاهده کرد، آنجا که تیرِ پرتاب شده از سوی سپاه معاویه ، در گوشه ای از اردوگاه امیر مومنان افتاد و با لحنی خیرخواهانه بر روی آن نوشته شده بود از بنده خیرخواه و ناصح خدا.

من شما را خبر و هشدار می دهم که معاویه می خواهد فرات را بشکافد و به جانب شما گشاید تا شما را غرق کند، پس خود را بپایید .

تیر در سپاه امیرمؤمنان(ع) دست به دست شد و ولوله برپا کرد.

معاویه و عمروعاص مکار می خواستند اردوگاه امام را که در موقعیت بهتری قرار داشت از جای بجنبانند و موقعیت آنها را به تسخیر درآورند.

چنین هم شد.

جماعت به سوی امام هجوم آوردند درحالی که 200 عمله معاویه را کنار آب بندِ فرات مشغول نمایش حفاری نشان می دادند! 5- امام فرمود آنها نیروی این کار را ندارند و تنها می خواهند شما را بترسانند و از جای بجنبانند.

.

اما جماعت گفتند به خدا سوگند دارند حفر می کنند و ما اینجا نمی مانیم و، تو می خواهی بمان! امام فرمود رأی مرا تباه می کنید .

و به ناچار با آنها همراه شد و لشکر شام موقعیت برتر را اشغال کرد.

پس از آنکه واقعیت عملیات فریب دشمن آشکار شد، امام ، مالک اشتر و اشعث بن قیس و دیگر لشکریان را خطاب قرار داد و خطاب به لشکر فرمود آیا شما نبودید که مرا مغلوب نظر خود کردید، اکنون این شما و این وضع تازه .

این ماجرا پس از خطبه ای که امام در دعوت به عزت و جهاد خواند، ختم به خیر شد و سپاه امام موقعیت از دست داده را پس گرفت.

(کتاب زندگانی امیرالمؤمنین(ع) به قلم آیت الله رسولی محلاتی؛ و وقعه صفین به قلم نصر بن مزاحم ) 6- ابن ابی الحدید می نویسد در شب معروف به لیلهًْ الهریر که عرصه بر لشکر شام تنگ‏ شده بود ، جاسوسان معاویه سخن اشعث ‏را به معاویه رساندند.

اشعث‏ به یارانش گفت اگر فردا مانند امروز جنگ شود، عرب نابود خواهد شد، من این سخن را نه از باب ترس از جنگ می‏گویم بلکه برای زنان و فرزندان وحشت دارم .

معاویه با شنیدن این سخن گفت به خدا ‏سوگند اشعث درست گفته؛ پس دستور داد قرآنها را برسر نیزه کنند و.

فتنه سر برآورد و جنگ پیروز، مغلوبه شد.

7- کلام امیر مومنان (ع) در خطبه 19 نهج البلاغه درباره شخصیت اشعث و خیانت های او آموزنده است؛ مردی که شمشیر دشمن را بر قوم خود رهنمون شود و مرگ را بر سر آنان براند، سزاوار است که خویشان و نزدیکان، او را دشمن دارند و دیگران از شر او ایمن نباشند.

ابن ابی الحدید و عبده ضمن شرح نهج البلاغه تصریح کرده اند اشعث در اصحاب امام، همانند عبدالله بن ابی‏ در بین اصحاب پیامبر(ص) بود.

هر کدام در زمان خود رییس منافقان بودند.

ابن ابی الحدید می‏نویسد هر نابسامانی که در خلافت علی(ع) پیش می‏آمد و هراضطرابی که روی داد، اصل آن اشعث ‏بود، اگر کارهای او نبود، جنگ نهروان پیش نمی‏آمد و امام با اصحاب نهروان به جنگ معاویه می‏رفت و شام را تصرف می‏کرد.

8- شاخ خوردگان از آمریکا زمانی می گفتند آمریکا گاوی است که باید او را دوشید نه اینکه سر شاخ شد واکنون می گویند اروپا گاو است ! عذرخواهی پیشکش؛ کمترین اراده و شهامتی برای بازگشت از بیراهه و جبران مافات نشان نمی دهند.

از زمانی که آقای هاشمی گفت آمریکایی ها مسائل را مانند گاو تحلیل می کنند تا زمانی که آقای مهاجرانی در مقام مشورت نوشت آمریکا گاو شیردهی است که باید او را دوشید نه اینکه به شاخ هایش بچسبیم، جریان سهل اندیش نسبت به غرب دستخوش دگردیسی عمیق بوده است.

9- آبان 92 مقارن تدارک توافق موقت ژنو، عطاءالله مهاجرانی در سایت شخصی خود نوشت: منوچهر دعوتم کرد به شام در رستورانی در فیلادلفیا.

گفت عطا به این دوستانت بگو آمریکا مثل یک گاو شیرده هست، شما چسبیدید به شاخ این گاو.

بابا منفعت ما در استفاده از شیرش هست .

اسفند 93 همین مضمون را غلامرضا انصاری (نماینده سابق و عضو شورای شهر تهران) در دانشگاه آزاد مشهد بازگو کرد؛ به جای اینکه با شاخ آمریکا خودمان را درگیر کنیم، از پستانش استفاده کنیم .

پس از آن گروهک انحرافی موسوم به ایثارگران اصلاح طلب نوشت متأسفانه سهم ما از آمریکا، شاخ گاو شده در حالی که اگر مدیریت و هوش به خرج دهیم می توانیم آمریکا را بدوشیم ! 10- حسین دهباشی سازنده مهم ترین فیلم تبلیغاتی آقای روحانی، شهریور96 با بیان اینکه امثال وی کوتاهی کرده و اشکالات برجام را نگفته اند، به بدعهدی و مطالبات پسابرجامی آمریکا پرداخت و نوشت برجام اصلا خیانت نبود، صرفا خریّت بود ! او مورد اعتراض قرار گرفت که؛ شما ها در به اشتباه انداختن عوام و خواص موثر بودید و پاسخ داد بله امثال ما نیز بی غیرتی کردند، وقتی همان قبل از تصویب برجام، نقدهای خصوصی شان را علنی نکردند .

11- آقای روحانی 27 دی 1395 گفت برجام یک توافق دوجانبه نیست که ترامپ بگوید خوشم می آید یا بدم می آید .

اما به فاصله یکی دو ساعت، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در دولت اوباما پاسخ داد ما برای آینده برجام در دولت بعدی تضمین نداده ایم.

اوباما بارها گفته که این دولت درخصوص آنچه دولت بعد می کند، هیچ تضمینی نداده است.

دولت بعدی بر اساس اینکه چه چیزی را در راستای منافع ملی تشخیص می دهد، تصمیم مقتضی را در قبال توافق خواهد گرفت ! دولت از آن زمان، 10 ماه فرصت تدبیر داشت اما آرزواندیشانه، معطل و منتظر ماند شاید اروپای بدعهد در توافقات 14 سال پیش، خرق عادت کند! در عین حال آخرین بیانیه شورای اتحادیه اروپا درباره عهدشکنی دولت ترامپ تصریح می کند موضع ترامپ علیه برجام، مسئله داخلی آمریکاست ! البته همین ها و از جمله وزیر خارجه فرانسه صراحتا گفتند ایران را بر سر برنامه موشکی و اقداماتش در خاورمیانه به شدت تحت فشار قرار می دهیم .

12- ملت ما اروپا و آمریکا را کم نیازموده است.

64 سال پیش دکتر مصدق در نیویورک با رییس جمهور آمریکا مذاکره کرد و قول و قرار گذاشت تا بلکه بدین ترتیب راه زیاده خواهی انگلیس سد شود.

اما آمریکا خیانت کرد و کودتای آژاکس را همراه انگلیس ترتیب داد.

مذاکره و توافق بعدی دی ماه 1359 بود که به بیانیه الجزایر انجامید.

آمریکا در ازای آزادی جاسوسانش تعهد کرد اموال ایران را آزاد کند، اموال غارت شده توسط شاه را مسترد نماید، تحریم های تجاری علیه ایران را لغو کند، به دعاوی مطرح علیه ایران در محاکم آمریکا و بین المللی خاتمه دهد و احکام صادره را لغو نماید و دیگر در امور ایران مداخله نکند.

اما حتی یک بند از این 8 بند به اجرا درنیامد.

13- دو دهه بعد هنگامی که رییس دولت سازندگی برای آزادی گروگان های آمریکایی در لبنان پادرمیانی کرد، آمریکا قولهایی داد اما زیرش زد.

بوش پدر در بیانیه ای نوشته بود: حسن نیت، حسن نیت می آورد .

او با دکوییار دبیرکل سازمان ملل تماس گرفت و گفت می تواند امتیازهایی به ایران بدهد .

اما پس از مساعدت دولت هاشمی، آمریکا نقض عهد کرد.

مرحوم هاشمی در خاطرات 10 اردیبهشت 1369 می نویسد شب در حالی که مشغول نوشتن خاطرات بودم، به اخبار فارسی صدای آمریکا گوش می دادم، خبر داد که دومین گروگان آمریکایی آزاد شد.

اظهاراتی شده که نشان می دهد، دولت آمریکا می خواهد امتیازی ندهد .

محمدجواد ظریف در کتاب آقای سفیر درباره همین بدعهدی می نویسد آمریکایی ها پیغام داده بودند اگر شما به آزادی گروگان ها کمک کنید، ما حسن نیت خواهیم داشت، که به معنای آزاد کردن دارایی های ایران و از این گونه کارها بود.

اما به قولشان عمل نکردند .

14- دولت اصلاحات به واسطه برخی قول و قرارهای پنهان، به آمریکا در مقابله با طالبان کمک کرد اما به جای تشکر و دست خوش، اتهام عضویت در محور شرارت را دریافت کرد.

در همان روزگار - سال های 82 تا 84- توافق سعدآباد و پاریس و بروکسل میان ایران و 3 کشور اروپایی امضا شد که با وجود انجام تعهدات از سوی ایران، تعهدات طرف اروپایی کاملاً زیرپا نهاده شد و پس از 2 سال انتظار فهمیدیم وضع واژگان مجعولی نظیر تعلیق داوطلبانه و راستی آزمایی بازی با کلمات برای کشیدن ترمز پیشرفت ایران بدون لغو کوچک ترین تحریم ها بوده و تازه طرف غربی طلبکارتر شده است.

در طول دوره ای 40 ساله می توان فهرستی طولانی از بدعهدی های شرکت های اروپایی از جمله زیمنس، یورودیف، توتال، رنو و.

فراهم کرد.

15- رهبر حکیم انقلاب با وجود یقین به سرانجام مذاکره با شیطان بزرگ، به واسطه بدفهمی برخی مسئولان و از باب تجربه ملی، مجال مذاکره و توافق را برای دولت فراهم کردند، همچنان که بیشترین حمایت را از تیم مذاکره کننده به جا آوردند.

هر کس نداند، آقای روحانی و برخی اعضای تیم مذاکره کننده بیش از همه به اهمیت این پشتیبانی- با وجود بی اعتمادی مطلق به آمریکا- واقفند.

در عین حال ایشان 24 شهریور94 فرمودند دشمنان ما مکرر می گویند شما کشور قدرتمند و بانفوذ و اثرگذاری هستید ]اما[.

این مسئله انقلاب و روحیه انقلابی را کنار بگذارید و دنبال نکنید! اگر روحیه و عملکرد انقلابی نبود، این نفوذ هم وجود نداشت.

معنایش این است که انقلاب را بگذارید کنار تا از این قدرت بیفتید تا ما بتوانیم شما را ببلعیم.

این را صریحاً به افرادی از جمهوری اسلامی می گویند و توجه نمی شود به معنا و مفهوم واقعی این حرف.

معنای این حرف این است که قدرت و عمق راهبردی خود را از دست بدهید .

16- بازی دوباره در میدان اروپا بدون اینکه گارد اروپایی ها ذره ای تفاوت کرده باشد و عبرت نیاموختن از تجربیات تلخ قبلی، فقط با تعطیلی خرد و وسوسه پذیری قابل توجیه است.

اینکه مثلا بشود اقتدار بازدارنده نظامی و نفوذ امنیت آفرین منطقه ای را با وعده برخی معاملات اقتصادی تاخت بزنیم، بوی تبدیل خطا به خط را می دهد و خیانت محض است.

هر کس وارد چنین حریمی شود، باید برخورد خائن را با او کرد و نه کسی که وسط تهدید دشمن، خواب رفته است.


کلید واژه ها: توافق - آمریکا - نامه - آینده - نابینایی - رهبر - دولت - پیش بینی - امام حسن - اقتصادی - مذاکرات - هسته ای - مهر ماه - مدیران - جمهوری - تربیت - رهبری - هشدار - پرتاب - اولین - هیجان - ایران - شیطان - اخبار - بینی - امام - هسته - خواب - نقشه - درست

آخرین اخبار سرویس:
انرژی کشور صرف دامن زدن به اختلافات درونی نشود

شرکت های هلندی آماده سرمایه گذاری در ایران هستند

اشتباهات عجیب و خنده دار ناظرها موقع رای شماری!

لزوم تشکیل کمیته مشترک دائمی میان صداوسیما و وزارت آموزش و پرورش

3 دانش آموخته دانشگاه دریایی نوشهر در حادثه "سانچی" بودند

فیلم/ اولین مصاحبه امام خمینی با خبرنگاران خارجی پس از فرار شاه

چرا شاه فرار کرد

شاهکار جدید ترامپ؛ ادبیات توالتی در جمع سناتورها!

آتش این پنج نفر خاموش شدنی نیست!

«کرمان موتور» اولین میوه برجامی را برای خود چید

ناجا آماده مقابله با تهدیدات مختلف است/ طرح و برنامه بسترساز تحقق مدیریت راهبردی است

توسعه همکاری های دفاعی ایران و پاکستان زمینه ساز تحکیم امنیت و ثبات منطقه است

راه جدید استکبار جهانی فتنه از طریق فضای مجازی است

دستور بشار اسد برای تأسیس واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی شهرهای سوریه

سکونت 18 میلیون ایرانی در حاشیه شهرها / رشد 30 برابری حاشیه نشینی در 20 سال

چینی ها تجهیزات لازم را برای اطفای حریق نداشتند/تشریفات اعزام تکاورها قدری زمان بر بود

سلسله سمینارهای علمی ولایت فقیه در اصفهان برگزار می شود

ذکر مبانی در کارشناسی ها، امری ضروری است

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام جهانی قرآن را تبلیغ کند

طرح جدید آمریکایی ها مغایر قواعد بین المللی و توطئه ای برای امنیت سوریه و منطقه است

استاندار مرکزی تاکید کرد:تشکیل کار گروه ویژه برای تعیین تکلیف طرح 55 متری اراک

توسعه همکاری های دفاعی ایران و پاکستان زمینه ساز تحکیم ثبات منطقه است

بررسی مشکلات مسکن مهر ماهدشت

سلیمی: 15 میلیون دلار از حساب شرکت ملی نفت گم شده است/ مطهری: درباره گم شدن پول ها باید تحقیق بیشتری انجام شود

برگزاری نشست فوق العاده فراکسیون امید با محوریت مباحث بودجه ای/ تصمیم گیری نهایی در جلسه سه شنبه آینده

برگزاری دوره آموزشی ویژه متقاضیان نمایندگی در بیمه تعاون

فرح : آمریکا شاه را تحقیر کرد + فیلم

تصاویر/ عیادت امام جمعه موقت تهران از جانبازان قطع نخاعی

دولت تیر آخر برای "کشت محصولات تراریخته" را شلیک کرد + سند

تعبیر رییس جمهور آمریکا درباره مردم آفریقا، تأسف آور و محکوم است

تصاویر آرشیوی: فرار شاه از ایران

کارگاه آموزشی «اختلاف اهل سنت با جریان های تکفیری» در مشهد برگزار می شود

تشییع شهید سروان محسن برزگرزاده/ عکس

افزایش بودجه و اعتبارات بخش پژوهش و تحقیق کشور ضروری است

چرا لشکر فاطمیون هدف رسانه های خارجی قرار گرفت؟

العامری دلایل جدایی اش از العبادی در انتخابات پارلمانی عراق را توضیح داد

خدمات نظام باید گفته شود تا مردم احساس نا امیدی نکنند

تعبیر ترامپ درباره مردم آفریقا بسیار تأسف آور بود

استاندار فارس در جلسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی :دهه فجر نماد وحدت است/ نظام جمهوری اسلامی به رغم بحران های متعدد خدمات بی شماری به مردم ارائه کرده است/ بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی مراسمی مردمی است

اولین زن رهبر ارکستر امشب در وحدت روی صحنه می رود

مهمترین سلاح مداح شعر پرمحتواست

بررسی مشکلات مسکن مهر ماهدشت

یک بانوی اهل سنت مشاور فرماندار شد

نشست مشترک انبوه سازان ، مشاوران و شهرداری های مازندران

برگزاری هفتمین همایش بانکداری الکترونیک

پیام تسلیت وزیر اطلاعات در پی سانحه نفتکش ایرانی

دشمنان به حوادث اخیر دل بسته بودند که مهار آن موجب اقتدار نظام اسلامی شد

کشتی حادثه دیده تمام استانداردهای بین المللی را داشته

بهترین و شریفترین های این سرزمین پرپر شدند

توضیحات نماینده اعزامی مجلس به شانگهای برای بررسی حادثه نفتکش سانچی

روحانی از «تعبیر ترامپ درباره مردم آفریقا» اظهار تاسف کرد

عدم پایبندی کشورهای 1+5 به برجام به همه کشورها صدمه می زند

بگو آمده ام سنی ها را بکشم!

رییس دانشگاه آزادمینودشت مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر این شهرستان شد

تاکید بر بکارگیری مربیان مجرب در آموزش قرآن

ایران چهارمین قدرت سایبری جهان است

ضرغامی: مهارت و توانایی خبرنگار منجر به تولید خبر خوب می شود/بهتر است با مردم صادق باشیم

ارتش امید دهنده ملت و ترساننده دشمن است

جای این کارها در کشور خالی است

تهران شادی ندارد

انگشتان تمام نیرو های مسلح روی ماشه سلاح قرار دارد

تریبون نماز جمعه را به جایگاه خود برگردانید

برنامه اجرایی کمیته ارتباطات دهه فجر مهاباد

وزیر اطلاعات سانحه جانگداز نفتکش ایرانی را تسلیت گفت

رییس سازمان بسیج مستضعفین: انقلاب اسلامی ایران شریان حیات همه مسلمانان است

شمار شرکت کنندگان در آزمون سالانه حفظ قرآن، امسال از 102 هزار تن گذشت

دیدار سفیر سوییس با ملاوردی

47 نفر از نمایندگان به وزیر ارشاد در مورد تعلل در نگهداری از خانه نیمایوشیج تذکر دادند

الشباب حکم مرگ رهبر جدا شده خود را صادر کرد

اعلام اسامی برترین های مسابقات عمومی کشتی فرنگی نوجوانان کشور

توهین روزنامه جمهوری اسلامی به رؤسای قوه مقننه و قضاییه

فیلم/ شایعه برخورد موشک آمریکایی با نفتکش سانچی/ داستان سرایی به سبک ژول ورن!

فیلم/ اولین مصاحبه امام خمینی با خبرنگاران خارجی پس از فرار شاه

فیلم/ شلیک یک گلوله چگونه زندگی دو خواهر سوری را برای همیشه تغییر داد

فیلم/ دفتر رییس جمهور چه چیزی را تکذیب کرد؟/ روحانی: اگر امام دوازدهم هم ظهور کرد آن وقت هم می شود نقد کرد

استخدام کارشناس فروش،بازاریاب تلفنی خانم با مزایای عالی

حلقه مفقوده گزارش آقای نجفی

نشست فراکسیون امید برای بررسی بودجه سه شنبه آینده برگزار می شود

تدوین 80 ترجمه جدید قرآن کریم در دوران انقلاب اسلامی

نیازآذری: موضع گیری های مسئولان کشور باید در راستای منافع ملی باشد

"سردار عابدین خرم" فرمانده سپاه عاشورا می شود

واکنش به تاخیر استاندار در همایش وقتی مهرعلیزاده تنها مخاطب یک سخنرانی می شود

کشتی کریستال و آثار به جامانده از انفجار+عکس

غفاری خبر داد ضرورت اهتمام ویژه برای سامان پذیرتر کردن اتاق های فکر استانی

تسلیت علاءالدین بروجردی به خانواده های داغدار همشهریانش در حادثه «سانچی»

ماجرای شکلگیری تیپ علی بن ابی طالب (ع) و شهادت حسن باقری به روایت سردار صفاری

نشان مدیر جهادی به وزیر بهداشت اعطا شد

متوسط حقوق کارمندان دولت چقدر است؟

فردا صادرکنندگان نمونه کرمانشاه معرفی می شوند

پیام تسلیت خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران

واکنش آیت الله مصباح‎یزدی به یک سخن تکذیب شده: نه در کوه قاف که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/امام زمان چقدرخون دل بخورد؟/مصباح قبلا درباره انتقاد از معصومین چه می گفت؟

تحلیل حادثه «سانچی» به روایت یک کاپیتان

تراز بین المللی آمریکا تنزل پیدا کرده است

یک بانوی اهل سنت مشاور فرماندار شد

دیدار روحانی با روسای مجالس الجزایر، سنگال و قطر

مروری بر صفحات معارفی رسانه ها / دیدار معاون قرآنی وزیر ارشاد با مراجع عظام

فرمانده نیروی انتظامی: ناجا آماده مقابله با هر نوع تهدیدی است

دانشنامه کربلا رونمایی شد

جعبه سیاه در چین باز می شود/ حمله موشکی آمریکا به سانچی دروغ است

دبیر کل آیمو درگذشت قربانیان سانحه سانچی را تسلیت گفت

آینده پیش بینی پذیر برجام

آینده پیش بینی پذیر برجام