مطالب مرتبط:
کارگر چینی اخراج کارگر ایرانی را رقم می زند
کارگر چینی اخراج کارگر ایرانی را رقم می زند
کارگران چینی اخراج کارگران ایرانی را رقم می زنند
تراژدی تعرفه و واردات/کارگرچینی اخراج کارگرایرانی را رقم می زند
الکس نوری سرمربی ایرانی برمن در استانه اخراج
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 30 مهر 1396 ساعت 20:322017-10-22اقتصادي

کارگر چینی اخراج کارگر ایرانی را رقم می زند


تعدیل سریالی نیروی کار آن هم در سایه واردات قانونی،و نه قاچاق، به یک تراژدی در کارخانه های معتبر کشور تبدیل شده است.

- مهر نوشت : وضعیت کارخانه ها و شرکت های معتبر تولیدی در داخل کشور چندسالی است به یک تراژدی تبدیل شده است؛ هر چند که بحرانی شدن وضعیت این کارخانه ها ممکن است در نتیجه سیاست های غلط در دولت های مختلف باشد اما آنچه که طی چند یکی دو سال اخیر هر از چندگاهی به گوش می رسد، وضعیت بحرانی یک کارخانه یا یک شرکت معتبر است که بدلیل مشکلات تولید و سرمایه درگردش یا تا مرز تعطیلی رفته اند یا مجبور به تعدیل تعدادی از نیروی کار خود شده اند.

کارخانه ارج، داروگر، هپکو و آذراب تنها بخشی از این شرکت های معتبر هستند که عمدتا به دلیل رکود در تولید و نبود سرمایه در گردش با مشکلات تولیدی مواجه شدند و در نهایت با مطالبات معوق دستمزد نیروی کار و در نهایت تعدیل بخشی از کارکنان و کارگران خود دست و پنجه نرم کردند.

اما این بار صنعت لنت سازی کشور در آستانه یک بحران قرار دارد؛ بحرانی که از کاهش ظرفیت تولید یک کارخانه بزرگ ایران و معتبر خاورمیانه با 50 ساله به کمتر از نصف در سال گذشته آغاز شد که به دلیل کاهش ظرفیت تولید ناگزیر به اخراج تعدادی از نیروی کار خود شده و سایر کارگران شرکت نیز به دلیل مطالبه 3 ماهه حقوق معوق خود دست به اعتراض زده اند.

در همین ارتباط دیروز، گزارشی با عنوان تعدیل نیروی کار در بزرگترین شرکت تولید لنت ترمز ایران منتشر شد که حکایت می کرد یکی از تولید کنندگان بزرگ لنت کشور که شرکتی معتبر در سطح خاورمیانه بوده، بدلیل مشکلاتی که اشاره شد، به ناچار دست به تعدیل نیرو زده است؛ به طوری که نیروی کار این شرکت از 350 نفر طی سال های اخیر به 120 نفر رسیده و طی دو ماه گذشته نیز تعدادی از نیروهای کار آن تعدیل شده اند.

پس از انتشار این گزارش، عباس نیک خو، عضو هیأت مدیره شرکت تولیدی لنت ترمز ایران(ایرانلنت) ضمن تایید تعدیل نیروی کار این شرکت در ماه های اخیر، مشکل را در تعرفه پایین واردات و صدور مجوز واردات بی رویه از سوی دولت برای واردات از کشورهای رقیب خارجی و به طور خاص چینی ها عنوان کرد.

وی گفت: متاسفانه واردات بی رویه لنت ترمز به کشور - به عنوان یکی از سه تجهیزات مهم و تاثیرگذار در خودرو که ضامن امنیت جان مسافران است- کارخانجات تولید لنت داخلی را با مشکل مواجه کرده است.

نیک خو با بیان اینکه در حال حاضر تعرفه واردات لنت ترمز به کشور فقط 20 درصد است گفت: حدود 9 سال پیش تعرفه واردات این کالا 45 درصد بود اما متاسفانه این تعرفه به 8 تا 12 درصد کاهش یافت که تا حدود 3 سال پیش این تعرفه در جریان بود، اما با اقدامات و اعتراضات مکرر تولیدکنندگان داخلی و تعرفه واردات لنت ترمز با تصویب کمیسیون ماده (1) وزارت صنعت، معدن و تجارت به 26 درصد افزایش یافت اما وزارت صنعت در زمان وزارت آقای نعمت زاده با تعرفه 20 درصدی موافقت کرد.

وی با اشاره به اینکه اخیرا شنیده شده قرار است تعرفه واردات لنت ترمز به 26 درصد افزایش یابد گفت: انتظار تولیدکنندگان داخلی افزایش تعرفه این کالا به 50 درصد است.

وی تصریح کرد: کشور چین جهت حمایت از تولید داخلی خود، تعرفه بالای 55 درصدی بر واردات این کالا وضع کرده است.

90 درصد لنت های وارداتی بی کیفیت هستند نیک خو با تاکید بر اینکه باید جلوی واردات گسترده و لجام گسیخته لنت ترمز از سوی دولت گرفته شود افزود: صراحتا اعلام می کنم کیفیت 80 تا 90 درصد لنت هایی که به کشور وارد می شود به مراتب از لنت های تولید داخل کمتر است؛ تنها نقطه قوت لنت های ترمز وارداتی این است که به دلیل عدم پرداخت مالیات 9 درصدی ارزش افزوده، مالیات عملکردی و نداشتن فاکتور فروش رسمی، با قیمت های پایین تر از تولیدات داخلی در بازار عرضه می شوند.

وی با بیان اینکه ما یک شرکت بورسی هستیم و با فاکتورهای رسمی نسبت به عرضه محصولات خود اقدام می کنیم گفت: این در حالی است که اجناس وارداتی که عمدتا چینی هستند بازار لنت ترمز ایران را در اختیار گرفته اند.

وی ادامه داد: با واردات بدون ضابطه، اشتغال نیروی کار در صنعت لنت سازی تحت تاثیر قرار گرفته است، در عین حال واردات زمانی توجیه دارد که برندهای معتبر دارای نمایندگی رسمی در کشور باشند و فقط مجوز واردات به این شرکت ها داده شود.

نیک خو با تاکید بر اینکه بازار فروش لنت ترمز ایران بدلیل سیاست غلط دولت، متاسفانه در اختیار کشورهای دیگر قرار گرفته است گفت: شرکت ایرانلنت به دلیل تعهد و پایبندی به تولید خود، به هیچ وجه راسا نسبت به واردات لنت ترم اقدام نکرده است چراکه به پایداری تولید و اشتغال نیروی کار داخلی تعهد دارد اما آنچه که امروز این صنعت را آزار می دهد واردات بی رویه این محصول است.

این فعال در صنعت لنت سازی کشور ادامه داد: متاسفانه یک تئوری برای توجیه کردن واردات مبنی بر ترغیب تولیدکننده داخلی به افزایش کیفیت در بین مسئولان وجود دارد اما آیا این تئوری برای کالاهایی مانند لنت ترمز که کیفت آنها به مراتب از محصولات داخلی کمتر است و منجر به بیکاری نیرو کار می شود نیز باید صدق کند؟ زیان 2 ساله کارخانه به دلیل واردات وی با طرح این سوال که در کجای دنیا بازار محصولات باکیفیت خود را در اختیار بازار محصولات وارداتی بی کیفیت سایر کشورها قرار می دهند، خواستار حمایت دستگاه های ذیربط از صنعت لنت سازی داخلی شد و گفت: این شرکت طی 2 سال اخیر به دلیل واردات و همچنین فرهنگ غلط مصرف کننده برای خرید کالاهای خارجی، فارغ از توجه به کیفیت با زیان مواجه شده است.

نیک خو با بیان اینکه 90 درصد لنت های موجود در بازار با برندهای مختلف خارجی، در کشور چین تولید شده است، درباره تعداد کارخانجات تولیدکننده لنت در ایران گفت: تاکنون بیش از 100 مورد درخواست دریافت مجوز تولید لنت به وزارت صنعت ارائه شده اما تا آنجا که اطلاع دارم فقط برای 44 مورد از این درخواست، مجوز صادر شده است چراکه لنت ترمز در زمره کالاهایی قرار دارد که نیازمند دریافت استاندارد اجباری از سازمان ملی استاندارد است و تولیدکنندگان این محصول باید برای محصولات تولیدی خود علامت استاندارد ملی را دریافت کنند.

عضو هیأت مدیره شرکت ایرانلنت، مصرف سالانه لنت ترمز در کشور را 66 هزار تن اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید این محصول در داخل کشور 73 هزار و 500 تن است ضمن اینکه کارخانجاتی که مجوز تولید این محصول را از وزارت صنعت دریافت کردند و در مرحله راه اندازی خط تولید هستند نیز آمادگی تولید 34 هزار تن از این محصول را در سال دارند.

نیک خو افزود: در حالی واردات لنت ترمز، تولید داخلی را با مشکل مواجه کرده که در حال حاضر در صنعت لنت سازی 10 درصد، مازاد تولید نسبت به میزان مصرف داخلی وجود دارد که این میزان می تواند صادر شود.

ناچار به تعدیل نیرو شدیم وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره علت تعدیل نیرو در این شرکت گفت: ظرفیت اسمی تولید شرکت ایرانلنت سالانه 3500 تن است اما به دلیل واردات، تولید عملیاتی این شرکت در سال گذشته به کمتر از نصف رسید و به 1500 تن کاهش یافت.

در این شرایط از ابتدای امسال به تناسب تولید عملیاتی شرکت، با نیروی مازاد مواجه شدیم اما با امیدواری به بهبود شرایط، نیروی مازاد را تعدیل نکردیم اما متاسفانه شرایط به گونه ای پیش رفت که ناچار به تعدیل تعدادی از کارگران شدیم.

عضو هیأت مدیره شرکت تولیدی لنت ترمز ایران همچنین تاکید کرد: اگر واردات در صنعت لنت سازی ساماندهی شود و فقط واردکنندگان معتبر بتوانند با رعایت مقررات نسبت به واردات این کالا اقدام کنند قطعا این کارخانه ظرفیت استفاده از 360 نفر نیروی کار را دارد و نیروهای تعدیل شده نیز به کار دعوت می شوند.

تعدیل سریالی نیروی کار ناشی از واردات بی رویه آن هم به صورت قانونی، نه به صورت قاچاق، در سایه فقدان نظارت مسئولان وزارتخانه های ذیربط یکی از چالش های اصلی کارخانه های معتبر کشور است که انتظار می رود دولت تدبیر ویژه ای برای مهار این مشکل بیاندیشد.


کلید واژه ها: تولید - واردات - کارخانه - نیرو - کشور - ایران - بحران - کارگر - مشکل - تعرفه - مشکلات - خاورمیانه - کارگران - تولید کنندگان - کاهش - درصد - تراژدی - سرمایه - بزرگ - مطالبات معوق - اخراج - دولت - چینی - بزرگترین - مطالبات - کارکنان - مسافران - اعتراض - دستمزد - ایرانی

آخرین اخبار سرویس:
کمیته امداد استان تهران عهده دار ساخت 313 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده غرب تهران

ارسال نخستین محموله کمک های مردمی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به مناطق زلزله زده

استخدام تعدادی خیاط خانم، وسط کار در قم

استخدام کارمند فروش تلفنی در یک شرکت تولیدی بازرگانی

استخدام گرافیست با سابقه کار جهت شرکت معتبر طراحی

استخدام فروشنده جهت فروشگاه سامان و لعیا در قم

از سوی محققان ایرانی انجام شد استفاده از نانو ذرات الماس برای جلوگیری از خوردگی سطوح سازه های دست ساز غوطه ور در آب

استخدام کارشناس تولید محتوا،مترجم انگلیسی دورکاری در تهران

استخدام حسابدار جهت فرآورده های چوبی حمید در قم

استخدام کارشناس مهندسی عمران آقا در شرکت خط و ابنیه فلق

نجفی مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران شد

دوران طلایی را از دست دادیم/ فراسرزمینی بکاریم

راه اندازه فاز سه کمپوست قارچ ظرف ١٨ ماه آینده

سکه طرح جدید 13هزار تومان ارزان شد/کاهش 20 هزار تومانی نیم سکه

87 درصد جمعیت استان زیر پوشش شبکه های دیجیتال است

تسریع در رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان با حمایت بانک ها

کمک سه و نیم میلیارد تومانی قزوینی ها به زلزله زدگان کرمانشاه

میزان خسارات مدارس در زلزله غرب کشور/ زمان بازگشایی مدارس بعد از بازسازی

رضا صادقی لباس مشکی اش را درآورد

قیمت نفت در بازار نیویورک رکورد زد/نفت برنت 63 دلار و 86 سنت معامله شد

قراردادهای مالی اسلامی آسیب شناسی می شود

محصولات جدید زامیاد از سال آینده وارد بازار می شود

با 20 میلیون هم می توان خودرو خرید؟ +جدول

ارائه تسهیلات بیمه ای به کارگران و کارفرمایان آسیب دیده در زلزله بزودی انجام می شود

استخدام روکوب کار مبل جهت تولیدی مبلمان در رودسر

شهر مسجد سلیمان با خانه های فرسوده در خطر زلزله قرار دارد

افزایش 11 درصدی ظرفیت قطارهای خط 5 متروی تهران

به روز رسانی نسخه جدید IOS همراه بانک، بانک قرض الحسنه مهر ایران

انفجار قیمت در بازار خودروهای وارداتی؛ هیچ کس پاسخگو نیست

زمان مراجعه سپرده گذاران موسسات منحله به بانک اعلام شد+ جدول

استخدام کارشناس و کارشناس ارشد حسابدار خانم در تهران

نقش موثر طرح های بانک قرض الحسنه مهرایران به رشد اقتصادی منطقه

شمارش معکوس برای آغاز حراج سکه/ قیمت سکه طلا سقوط کرد

لزوم اختصاص تسهیلات 1.5 میلیارد دلاری اشتغال روستاییان به توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

تجمع کارکنان تعاونی های سهام عدالت مقابل وزارت اقتصاد +عکس

آموزش تخصصی حصیربافی در خوزستان برگزار می‎ شود

چه کسی مسئول گوشی های سرقتی است؟

ورود تاریخی بورس به کانال 90 هزار واحدی

استخدام برش کار و خیاط ماهر در شیراز

استخدام نیرو در دفترخانه اسناد رسمی در قم

استخدام نیروی ساده جهت کار در کافه ژاو در قم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با فارس: وزارت نفت درآمد هدفمندی را به خزانه واریز نمی کند/ تنخواه 16 هزار میلیاردی بودجه از خزانه و سود بانک ها

استخدام قناد و کارگر جهت همکاری با کارگاه قنادی در شیراز

استخدام کمک آشپز جهت کار در بیرون بر شکمو  شیراز

امید در گفت وگو با فارس: 75 درصد ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی خالی است/ توجه به رشته های مهارتی باید فرهنگ سازی شود

استخدام جهت چاپ رنگین کمان در شیراز

استخدام نیروی ساده جهت کار در تراشکاری در قم

تفاوت نماینده رسمی با توزیع کننده خودروهای خارجی چیست؟!

استخدام نیروی رنگ کار برای رنگ کابین در قم

استخدام تعدادی ادیتور فیلم و عکس در شیراز

حباب قیمت در بازار خودروهای وارداتی

کاهش خرید نفت از ایران اثر خود را در بازار می گذارد/ بیشتر اعضای اوپک با تمدید فریز نفتی موافق هستند

رشد 30 درصدی ساخت و ساز در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

شیرابه زباله ها آب های زیرزمینی را آلوده می کند

ساخت 100 مسکن برای زلزله زدگان کرمانشاهی توسط نیکوکاران یزدی

شهرداری تهران 470 میلیارد تومان تا سال 94 به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است

استخدام پلیس گیلان برای دارندگان مدرک دیپلم

استخدام کارگر آقا جهت چیدمان در سوپرمارکت در شیراز

استخدام ویزیتور خانم یا آقا در قم

استخدام طراح مسلط به کرل و فتوشاپ با سابقه کار مفید

صادق نجفی، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران شد

استخدام تعدادی مربی جهت تدریس دوره های ICDL در اصفهان

استخدام تعدادی بازاریاب تلفنی خانم جهت شرکت معتبر در شیراز

استخدام نیروی کافی من جهت کار در قم

استخدام منشی تمام وقت و نیمه وقت جهت شرکت معتبر

استخدام فروشنده و بازاریاب در یک شرکت تولیدی فرش-اصفهان

استخدام کارگر جهت کار در خشکشویی در قم

استخدام کارشناس فروش،کارشناس استقرار،پشتیبانی در اصفهان

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ و کرل جهت مغازه تابلوسازی

استخدام منشی خانم جهت کلینیک زیبایی در شهر تهران

استخدام نیروی ساده جهت کار در CNC در قم

ورود خودروهای تایوانی به خیابان های تهران

رشد 32 امتیازی شاخص رضایت مشتری از خدمات پس از فروش ایران خودرو

الزام به دوگانه سوز شدن نانوایی ها در آذربایجان غربی

مقالات قابل ارائه و پوستری بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه معرفی شدند

استخدام راننده همراه با نیسان یخچالدار در شرکت پخش محصولات لبنی

چرا قدرت خرید کارگران همچنان کاهش می یابد؟

پاسخ وزیر نفت ایران به اظهارات ترامپ

چه شرکت ها و برندهای خودرویی در نمایشگاه خودرو تهران حضور دارند؟

قیمت واقعی تور پاییزی ارمنستان +جدول

سکه سقوط کرد/ قیمت سکه و ارز امروز4 آذر 96

قلی زاده: افزایش 32 درصدی قیمت نان موجب هرج و مرج اقتصادی می شود

مسدود شدن حساب های شهرداری تهران

وزیر صنعت: به حمایت تعرفه ای از تولیدات داخلی ادامه می دهیم

ثروت مالک آمازون سر به فلک کشید +عکس

قیمت نان سنگک ساده و کنجدی در تهران

استخدام مسئول دفتر مدیریت عامل در شهر تهران

استخدام منشی خانم جهت پاسخگویی به تلفن

استخدام منشی پاره وقت جهت املاک ایساتیس پونک

استخدام خانمی مسلط به فتوشاپ و نرم افزارهای مرتبط

استخدام منشی خانم جهت کار در آموزشگاه معتبر  تهران

استخدام منشی خانم آشنا به کامپیوتر در شهر تهران

استخدام نیرو در مشاور املاک انقلاب اسلامی-اصفهان

استخدام فروشنده خانم مسلط به کامپیوتر در اصفهان

ترکیه اولین «آژانس اعتباربخشی جهانی حلال» را راه اندازی می کند

استخدام منشی خانم مسلط به ترکی استانبولی در تهران

استخدام طراح و معمار داخلی مسلط به اتوکد و 3Dmax

استخدام کارمند امور دفتری،خانم در آذربایجان شرقی

استخدام منشی خانم آشنا به کامپیوتر و امور حسابداری

استخدام منشی جهت امور دفتری در اصفهان

استخدام فروشنده جهت فروشگاه معتبر گز در اصفهان

بازگشت غول خودروسازی جهان به ایران

پرداخت نخستین مرحله از تسهیلات کنسرسیوم بانکی با عاملیت بانک صادرات ایران

جزییات جدید از ‎حراج سکه

همکاری با فعالان صنعت کشتی سازی نروژ ادامه می یابد

میوه بورس در پاییز رسید/ شاخص 1130 واحد رشد کرد

استخدام منشی خانم مسلط به تایپ به صورت پاره وقت

استخدام طراح آشنا به اتوکد و 3Dmax همراه با وسیله نقلیه

استخدام منشی خانم مسلط به امور اداری در تهران

استخدام نیروی دفتری آشنا به آفیس در اصفهان

با حکم وزیر صنعت؛ شهردار تبریز مدیرعامل سازمان صنایع کوچک شد

ساخت رباتی برای ارزیابی کیفیت شبکه فاضلاب

استخدام خانم آشنا به کار آرایشگری در اصفهان

استخدام طراح 3Dmax آشنا به نرم افزارهای گرافیکی و غرفه سازی

استخدام رییس سیستمها و روشها (رشته صنایع،مدیریت)در تهران

اکبری: کاهش وزن چانه نان هیچ توجیهی ندارد

یک مقام اقتصادی روس خبر داد احتمال ایجاد فضای پرداخت واحد در قلمرو اوراسیا تا پایان 2019

صادق نجفی به عنوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران منصوب شد

واکنش زنگنه به کاهش خرید نفت از ایران

فعال سازی رمز یکبار مصرف بانکی/ انتقال مبالغ بالای 3 میلیون تومان

دولت 18.00.000.000.000.000 تومان ساختمان دارد

اطلاعیه شماره 53 زیاندیدگان بیمه توسعه

بخش های تولیدی و خدماتی با مازاد عرضه چه باید انجام دهند؟

چهارمحال و بختیاری با کاهش 65 درصدی بارندگی مواجه شده است

صادرات بیش از 34 هزار تن سیمان باقران به کشورهای افغانستان و پاکستان

درباره پارادایم انتقال آب دریای مازندران به سمنان

نظر انجمن داروسازان ایران درباره تغییر قیمت دارو در کشور

گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت اشتغال و بیکاری

بانک مرکزی در برابر تصمیم سران سه قوه در خصوص موسسات مالی باید تابع باشد

حساب های شهرداری تهران مسدود شد/ بدهی 470 میلیارد تومانی شهرداری به تأمین اجتماعی

افزایش تعداد واگن های قطارهای خط 5 مترو

روزنامه استخدامی فارس و شهر شیراز | شنبه 4 آذر 96

احتمال عدم پذیرش نصب کارتخوان از سوی تاکسی داران / بازنگری در افزایش 10 درصدی نرخ کرایه ها

وقتی «نان» آب می رود

بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ها

موانع فضای کسب و کار عامل بالا رفتن هزینه تولید کالای داخلی

دریافت کارمزد از تقسیط بدهی مردم به شهرداری ها غیرقانونی است

ادعای واردات گندم توسط دولت با وجود تکذیب وزارت کشاورزی

تعداد قطارهای خط 5 مترو افزایش می یابد

چرا کسی پروژه های پلدختر را پیگیری نمی کند

استخدام راننده پایه یک غیرسیگاری جهت شیفت شب

استخدام تعدادی راننده با ماشین مدل بالا در اصفهان

استخدام MDF کار ماهر در اصفهان

استخدام تعدادی شلوار دوز جهت کار در تولیدی  اصفهان

استخدام راننده لیفتراک جهت کار در شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام فارس و شیراز – 4 آذر 96

استخدام بازاریاب در شرکت معتبر پخش مواد غذایی  اصفهان

استخدام برقکار ساده جهت شهر اصفهان

استخدام راننده کامیونت ایسوزو 6 تن ساکن شهرری

استخدام کارگر ساده جهت کار در کارواش در اصفهان

استخدام چند وکیل پایه یک دادگستری جهت مؤسسه حقوقی

حدود 100 روستای الیگودرز جاده ندارند

افتتاح رسمی اولین بانک اسلامی در کازابلانکای مراکش

تداوم بی سامانی بازار نهاده های دامی/قیمت تخم مرغ افزایش یافت

افتتاح مزرعه ماهیان سردابی 15 تنی در شهرستان رودسر

نیاز کشورهای عربی به سرمایه گذاری 200میلیارد دلاری در بخش آب

چهار ورزشکار روس دیگر به دلیل دوپینگ در المپیک سوچی محروم شدند

اعمال افزایش 15 درصدی نان به طور رسمی از امروز

ماهیگیری در چاه نیمه (عکس)

خسارت 25 میلیارد تومانی زلزله بروجرد/ وقوع 125 پس لرزه تاکنون

تجربه ی تلخ دخالت بانک مرکزی در بازار سکه و ارز تکرار می شود؟

استخدام راننده جهت کار در اتوبار مهتاب بار در تهران

استخدام کدیست حرفه ای مسلط به 2 بعدی و 3 بعدی-اصفهان

استخدام تخته کار و نیروی ساده در اصفهان

استخدام وکیل و کارآموز وکالت جهت همکاری با مؤسسه حقوقی

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کانتردار خانم جهت کار در رستوران در اصفهان

درآمد 2.4 میلیارد دلاری در یک روز!

استخدام جهت همکاری با شرکت آریا پاکان بهنام در تهران

استخدام کارگر ساده آقا جهت فست فود در اصفهان

استخدام یکنفر کاردان عمران جهت همکاری در تهران

استخدام مشاور مسلط به محدوده تهرانپارس جهت املاک حسینی

استخدام مهندس صنایع و عمران جهت شرکت ساختمانی

استخدام همکار خانم در کارگاه نقره سازی در اصفهان

استخدام ورزشکاران و مربیان جهت همکاری در شهر تهران

استخدام عکاس خانم با دوربین عکاسی حرفه ای در اصفهان

واکنش نفت به موج اخبار مثبت

عسل صادراتی 15 هزار تومان؛ طبیعی کیلویی چند؟

کویر مرنجاب از نقاط کلیدی و ممتاز کویر مرکزی ایران است

واکنش نفت به موج اخبار مثبت

تولید 25 هزار تنی فولاد در افق 1404

روایت مرکز آمار از تجارت خارجی/ارزش صادرات کشاورزی کاهش یافت

نگاهی به بازار واردات بیلت کره جنوبی

بازار قراضه ژاپن رو به بالا

بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ها

هند به دنبال رونق صادرات سنگ آهن

فلز سرخ در انتظار سرمایه گذاری بیشتر

البرز؛ مقصد 6 درصد از مهاجرت های کشور

استرالیا و اتریش، مهمان های دومین جشنواره عکس معدن

استخدام پنج ردیف شغلی جهت شرکت تولیدی صنعتی در قم

استخدام هفت رده شغلی در شرکت کویک سازه هرمز

استخدام راننده کامیونت ایسوزو ساکن شهر ری

استخدام موتورسوار جهت توزیع روزنامه بصورت نیمه وقت در اصفهان

استخدام فروشنده ماهر جهت نمایشگاه مبلمان در کرج

استخدام راننده جهت پخش مواد غذایی در محدوده غربِ تهران

جزییاتی از تصادف بزرگ در مسیر شهر تجاری بانه

استخدام کارشناس فروش ، منشی و نصاب در یک شرکت معتبر

عمق و نقدشوندگی مناسب بازار قراردادهای آتی سکه طلا

یک گام دیگر برای استحصال طلا در معدن شادان برداشته شد

استخدام منشی در فروشگاه لوازم خانگی امین

کارگر چینی اخراج کارگر ایرانی را رقم می زند

کارگر چینی اخراج کارگر ایرانی را رقم می زند