مطالب مرتبط:
سکوت بهتر است یا سخن گفتن از دیدگاه امام علی (ع)
کودکی در شیر خوارگاه امام علی خبرساز شد
مسابقه «امید آینده اسلام» توسط پرتال امام خمینی برگزار می شود
تجمع کادر بیمارستان امام خمینی فلاورجان+عکس
دیدار خانواده های شهدای عراقی با امام جمعه همدان+مصاحبه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 30 مهر 1396 ساعت 15:102017-10-22سياسي

چرا سید«علی خمینی، برای امام جمعه ای تهران مناسب است؟


جمعه ای که گذشت، «سید علی خمینی» نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی برای نخستین بار از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به نماز جمعه تهران دعوت شد.

- جمعه ای که گذشت، سید علی خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی برای نخستین بار از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به نماز جمعه تهران دعوت شد.

قانون"- جمعه ای که گذشت، سید علی خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی برای نخستین بار از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به نماز جمعه تهران دعوت شد تا در مقام خطیب پیش از نماز جمعه تریبون را دست بگیرد.

تریبونی که به بهانه چهلمین سالگرد شهادت حاج آقا مصطفی خمینی عموی او و پسر ارشد امام خمینی(ره) در اختیار او گذاشته شده بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازقانون به نقل از تابناک، پیش از حجت الاسلام سید علی خمینی ، سید حسن خمینی تولیت حرم امام(ره) در 14خرداد سال 89 به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران دعوت شده بود که به دلیل برهم خوردن نظم جلسه ازسوی جمعی، سخنرانی اش نیمه تمام باقی ماند.

از آن آن زمان، یعنی قریب 7 سال پیش تاکنون دعوتی از بیت امام برای حضور در این جایگاه به عمل نیامده بود که با دعوت یکی از نوه های امام برای سخنرانی پیش از خطبه ها بار دیگر شاهد حضوری فردی از بیت امام در نماز جمعه و به عنوان سخنران بودیم.

2 پیام مهم حضور بیت امام در نماز جمعه حضور سید علی خمینی در تریبون نماز جمعه تهران به دلیل اینکه او عضوی از بیت امام است، مورد توجه صاحب نظران سیاسی قرار گرفت.

قریب به اتفاق کارشناسان حضورنوه امام(ره) در این جایگاه را قابل تامل دانستند، آن هم به دو دلیل.

اول اینکه فضای تریبون نماز جمعه یکنواخت شده و در قریب به 8 سال اخیر این مساله شدت بیشتری گرفته بود به صورتی که عمده مدعوین از مسئولان آن هم به دلایل مناسبتی انتخاب می شدند و یا اینکه افرادی از یک جناح خاص سخنران پیش از خطبه بودند.

دلیل دوم هم تقویت زمزمه هایی است که به صورت غیر رسمی درباره تکاپو و تلاش جمعی برای ایجاد وحدت حداکثری بین گروه های سیاسی منتشر می شود.

آنچه شاید در هفته های آتی هم شاهد آن باشیم و سخنرانانی را در نماز جمعه ببینیم که پیش از این کمتر این تریبون را در اختیار داشته اند موضوع و مساله دوم مورد نظر تحلیل گران و کارشناسان سیاسی است؛ یعنی تلاش برای ایجاد وحدت حداکثری بین گروه های سیاسی که در شرایط فعلی کشوری بیش از هر زمانی نیازمند آن است.

آن هم در شرایطی که آمریکایی ها تلاش می کنند در محیط بین المللی محدودیت ها و فشارهای زیادی را به ایران وارد کنند.

تقوی از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه می رود؛ حاج علی اکبری می آید خبرهای غیر رسمی حاکی از این است که بزودی در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هم تغییراتی صورت خواهد گرفت.

آنطور که در خبرها آمده قرار است بزودی حجت الاسلام سید رضا تقوی از جایگاه ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خداحافظی خواهد کرد و جای خود را پس از گذشت 17 سال به حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری 53 ساله و رییس فعلی مرکز رسیدگی به امور مساجد خواهد داد.

هرچند این خبر هنوز رسما اعلام نشده و مطرح کردن موضوع تغییرات در جایگاه ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بیشتر برآمده از رسانه ها و برخی گمانه زنی ها است ، اما رفتن حجت الاسلام سید رضا تقوی از این شورا قطعی به نظر می رسد؛ چرا که اوچند روز پیش در گفت و گویی با یکی از خبرگزاری ها در این بار گفته بود: بنده 17 سال است که شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خدمت می کنم و دیگر کافی است، اما فعلا زمان این جابجایی معلوم نیست.

درایتی: پیام مهم حضور بیت امام در نماز جمعه درهمین راستا هم یک فعال سیاسی اصلاح طلب و مشاور رییس جمهوردوران اصلاحات پیرامون پیام های حضور یکی از اعضای بیت امام در تریبون نماز جمعه، گفت : بهانه حضور بیت امام در تریبون نماز جمعه مهم نیست.

مهم این است که خاندان امام که در جمع مردم محبوب هستند این فرصت را به دست آورده اند که با مردم بی واسطه سخن بگویند.

مصطفی درایتی با بیان اینکه دعوت از چهره ای چون سیدعلی خمینی برای سخنرانی در نماز جمعه تهران پیام مهمی برای جامعه سیاسی دارد، ادامه داد: تریبون نماز جمعه ساله ای سال است که از سوی یک جریان مشخص مصادره شده است و به تریبون انحصاری این خط فکری بدل شده است به همین دلیل چنین تغییر مثبتی در ترکیب سخنران ها بسیار امیدوار کننده است و می تواند نوید بخش شاداب شدن فضای نماز جمعه و در گام بعدی عالم سیاست داخلی باشد .

ترقی: سید علی خمینی به مواضع نظام نزدیک تر و معتقدتر است در مقابل این دیدگاه اما حمیدرضا ترقی عضوشورای مرکزی و رییس دفتر سیاسی حزب موتلفه اسلامی معتقد است: تغییر نگاه شورای سیاست گذاری ائمه در مورد خطیبان نماز جمعه و دادن تریبون نماز جمعه به چهره های اصلاح طلب را امری بعید و تحلیلی خوش باورانه است.

او در ارزیابی حضور سید علی خمینی در نماز جمعه تهران گفت : چهلمین سالگرد شهادت حاج آقا مصطفی خمینی مناسبت خوبی برای دعوت بیت امام به تریبون نماز جمعه بود و در میان بیت اما سید علی خمینی نسبت به دیگر چهره ها برای حضور در این جایگاه مناسب تر و ارجح تر بود؛ چرا که او بارها و بارها نشان داده به مواضع نظام نزدیکتر و معتقدتر است.

ترقی با تاکید بر اینکه برخلاف دیگر چهره های بیت امام که همواره نشان داده اند به سمت اصلاح طلبان متمایل ترند، او هیچگاه این برجستگی را نشان نداده است، ادامه داد: مردم هم بخوبی به این امر آگاه هستند و به همین دلیل هم در نماز جمعه استقبال خوبی و بی نظیری از او کردند، این در حالی است که ممکن بود اگر فرد دیگری از بیت امام برای سخنرانی می آمد با او برخورد دیگری می شد.

برای نخستین حضور سید علی خمینی درتریبون نماز جمعه تهران می توان تحلیل های گوناگونی بر شمرد و تعابیر متفاوتی از آن داشت.

در این میان اما فارغ از دسته بندی های سیاسی نکته ای که حائز اهمیت است تغییر در رویه شورای سیاست گذاری ائمه جمعه است که برغم گذشت چهل سال از درگذشت حاج مصطفی خمینی و دیگر بهانه ها و مناسبت هایی که مستقیم با بیت امام راحل مرتبط می شدند از دیروز بنای جدیدی اتخاذ کرده است، موید این تغییر هم به سخنان اخیر سید رضا تقوی درباره لزوم جوانگرایی در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه است که با استناد به آن باید منتظر تغییرات بیشتر و محسوس تری در این تریبون بود.

سید علی خمینی در نماز جمعه تهران چه گفت ؟ او در خطبه های پیش نمازجمعه تهران که به مناسبت چهلمین سالگردشهادت آیت الله حاج آقا مصطفی خمینی ایراد شد، گفت: در مورد شهادت حاج آقا مصطفی خمینی چند نکته به نظر من دارای اهمیت است،اولین نکته در مورد اصل شهادت حاج آقا مصطفی است که در هاله ای از ابهام قرار دارد.

در این جا فرصت اینکه به نحو تفصیلی روزهای پایان عمر ایشان را بررسی کنیم و رفت و آمدهای مشکوک شب آخر زندگی ایشان را باز کنیم نیست.

حجت الاسلام سید علی خمینی ادامه داد: من فقط به این نکته بسنده می کنم که وقتی پیکر بی جان حاج آقا مصطفا را در نجف به بیمارستان منتقل می کنند پزشک حاضر در بیمارستان به نام آقای دکتر.

می گوید به طور قطع ایشان مسموم شده اند و آثار مسمومیت در بدن ایشان پیداست و اگر آقا اجازه دهند من کالبد شکافی می کنم و این مطلب را ثابت خواهم کرد.

اما امام با کالبد شکافی پیکر فرزندشان مخالفت می کنند و می فرمایند هر چه سریع ترپیکر ایشان را دفن کنید و بدن ایشان را پاره پاره نکنید.

که پیکر ایشان به طرز عجیبی در کنار ضریح امیر المومنین(ع) دفن شد و امروز تقریبا همه کاروانهای ایرانی و غیر ایرانی که به نجف مشرف می شوند بر سر مزار ایشان حاضر می شوند.

خوشا به حالش.

فرزند سید احمد خمینی با بیان اینکه نکته دوم در مورد جایگاه علمی و اجتماعی ایشان است ،افزود: امام در مورد ایشان فرمودند که مصطفی امید آینده ی اسلام بود و مقام معظم رهبری در تعبیری عجیب فرمودند مصطفی امید آینده ی ما و خمینی آینده ی ایران بود! یا مرحوم آیت الله بهاالدینی در مورد ایشان نوشته بودند ابن الامام بل هو الامام!.

به گفته سید علی خمینی نکته ی سوم در مورد نحوه ی رفتار امام در مواجهه با این مصیبت بود.

امام در آن سالها که در کوران مبارزات بر علیه رژیم فاسد پهلوی بودند به هیچ روی در این حادثه تزلزلی از خود نشان ندادند.

در هیچ جلسه ی عمومی در عزای این فرزند عزیز و صالح و عالم اشک نریختند تا مخالف نهضت اندک ضعف و شکستی را در رهبری نهضت نبینند.

تا جایی که بعضی از یاران نگران حال امام می شوند.

او نکته چهارم درباره شهادت سید مصطفی خمینی را در خاطره ای از همسر امام دانست و در شرح آن گفت: در سالهای بعد از پیروزی انقلاب امام اجازه نمی دادند که در صدا و سیما یا ارگانهای دیگر از حاج آقا مصطفی تقدیر شود یا برای ایشان بزرگداشت برگزار شود.

به گفته نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی نکته ی پنجم اشاره ای است به عبارتی که امام در مورد شهادت حاج آقا مصطفی به کار بردند و شهادت او را از الطاف خفیه ی الهیه دانستند
کلید واژه ها: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه - نماز جمعه - جمعه - نماز جمعه تهران - سید علی خمینی - خمینی - نماز - جمهوری اسلامی - امام - ائمه جمعه - سید علی - تهران - خطبه های نماز جمعه تهران - سیاسی - شورای - اسلامی - نخستین - جمهوری - خطبه های نماز جمعه - سخنرانی - سید حسن خمینی - آمریکایی ها - مصطفی خمینی - قانون - شرایط - بین المللی - حسن خمینی - امام جمعه - وحدت - آمریکایی

آخرین اخبار سرویس:
دیدار حجت الاسلام والمسلمین رییسی تولیت آستان قدس رضوی با مردم سرخس

خدمت به خانواده های شهدا یک فرصت است

سوله مدیریت بحران از خندوانه پس گرفته شد

توقف فعالیت های متفرقه در دو پایگاه مدیریت بحران

قوانین بستن دکمه های کت و شلوار

ثبت 60 وقف جدید درلرستان

پدر شهیدان «وزیری» آسمانی شد

ساخت چند واحد هسته ای؛ نتیجه تعامل همکاری های هسته ای

سخنگوی دولت: انتقاد از مسکن مهر سرپل ذهاب به حق و به جا بود/ تبریک پایان داعش

بازسازی گلزارهای شهدا مطالبه اصلی بنیاد است

وضعیت کودکان کرمانشاهی مورد بررسی قرار گرفت

نمایشگاه عملکرد مرکز مقاومت بسیج بنیاد افتتاح شد

خبر خوب پایان فتنه داعش، موجی از شادمانی را در جامعه اسلامی ایجاد کرد

اهتمام و تقویت آموزش اعضاء شورا های حل اختلاف خوزستان

مراسم تجلیل از نفرات برتر مسابقات «قرآن کریم» و «سالار شهیدان» برگزار شد+اسامی برگزیدگان

بررسی نحوه اجرای ماده 22 و 26 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

اعلام تاریخ ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1396

عادل الجبیر: متهمان پرونده های فساد دو راه بیشتر ندارند

عدم حضور «مرتضوی» در دادگاه/ارائه لایحه دفاعیه

مذهب در شهر

بودجه خرید کتاب به کتابخانه ها اختصاص نیافته است

2000 نفر در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم خمینی شهرثبت نام کردند

سرلشکر باقری با رییس ستاد کل ارتش روسیه دیدار کرد

چهارمین دادگاه حمید بقایی آغاز شد

استقبال از نمایش نسخه دیجیتال قرآن بیرمنگام در نمایشگاه ابوظبی

خواست کشاورزان، ایجاد شرایط کشاورزی پایدار است/ آیت الله هاشمی یار کشاورزان بود

خبر خوب پایان فتنه داعش موجی از شادمانی را در جامعه اسلامی ایجاد کرد

دادگاه ترکیه وکیل فتح الله گولن را به 12 سال حبس محکوم کرد

اجرای نماینده کشورمان در صحن اصلی مسابقات بین المللی قرآن امارات +فیلم

انسجام رویکرد پیشگیری اولیه از اعتیاد باید از اهداف اصلی اعضای کمیته فرهنگی باشد

صدور 5 هزار میلیارد اوراق برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی

وجود 35 درصد از واحدهای صنعتی اصفهان در نجف آباد

حرف های کربلایی لو درباره «جمجمه ات را قرض بده برادر»

سردار سربدار برادرم قاسم زنده باشی

تقدیم 14 شهید مدافع حرم از استان همدان

آزمون استخدامی نفت نمایندگان مجلس را به اعتراض واداشت/ حق جذب بومی ها در نظر گرفته شود

پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز با حضور رییس جمهور (عکس)

بررسی مشکلات کارگران در همایش جامعه کارگری فارس

ادای احترام قاضی سراج به مقام شامخ شهدای استان چهارمحال و بختیاری

فراخوان معاون فرهنگی ارشاد برای کتابگردی

استخدام همکار خانم مسلط به فتوشاپ نیمه وقت یا تمام وقت

استخدام کارمند خانم جهت شرکت کامپیوتری در شاهین شهر

آخرین جزییات طرح معافیت و کسر خدمت فرزندان ایثارگران

بانوان طلاب فارس در هفتمین «طلیعه حضور» گردهم می آیند

استخدام طراح حرفه ای مسلط به 3DMAX و رندرگرفتن در تهران

تقدیر صادق خرازی از سردار سلیمانی

روحانی پیروزی بر داعش را به رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی تبریک گفت

سپاه دلیجان مجری 80 عنوان برنامه در هفته بسیج

استخدام چند نفر وردست چرخکار و وسط کار در کرج

ضرورت پشتیبانی از کارآفرینی خیران/ کارآفرینی اجتماعی؛ یک ضرورت

استخدام کارگر ساده جهت کابینت سازی در زنجان

اگر انسان بر سر دو راهی آزاد است چرا آیات قرآن مسأله هدایت و ضلالت را به خدا نسبت داده است

استخدام کمک حسابدار خانم در نمایندگی LG

استخدام شرکت لیکومولی آلمان

لاریجانی: ایران در 5 تا 6 سال گذشته در برخی مقاطع به تنهایی مسئولیت مبارزه با تروریست ها در عراق و سوریه را به دوش کشیده

قطع سخنرانی رییس جمهور توسط یک معترض + فیلم

استخدام تالار پالیز واقع در کرمان

پیروزی بر داعش خبر خوشی برای ملت ایران و سایر مردم منطقه است

غیبت دوباره بقایی در جلسه دادگاه

رویکرد اصلی بسیج اصناف در هفته بسیج محرومیت زدایی است

مدیر جدید حوزه نیمه وقت بقیه الله الاعظم(عج) قزوین معرفی شد

نصب تابلوهایی مشکوک اسلامی در ویسکانسین

توسعه ی فضای مجازی از اولویت های کارآفرینی اجتماعی است

تابش: بخش تحقیقات کشاورزی با چالش های ساختاری و عملکردی جدی روبروست

کابوس زمین لرزه در خوزستان

کاندیدای ریاست فدراسیون چوگان

تشکیل هیئت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی تهران با محوریت تعیین شاخص های انتخاب مدیرعامل

تبیین ویژگی های بسیجی دیروز و امروز

بازشدن طلسم کتابخانه مرکزی مشهد / ثبت یک میلیون و 600 هزار مراجعه به کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

برگزاری جشنواره فرهنگی رسول اعظم در بصره+عکس

وقف می تواند راه گشای حل مشکلات حوزه علم و فن آوری باشد

بسیاری از مشکلات جامعه نتیجه دوری از قرآن است

اجرای بیش از 80 برنامه در حوزه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در بیله سوار

اجلاس «نماز و فضای مجازی» در ملایر برگزار می شود

فعال محیط زیستی در گفت وگو با فارس مطرح کرد دست درازی به دشت های بحرانی و سکوت آب منطقه ای/ رقابت چاه های غیرمجاز و مجوزدار!

عزم جهانی حمایت از برجام است

آدرس شبکه های اطلاعاتی مخفی داخل ایران را در کدام حوالی باید جست؟

هشدار در خصوص دکل های فشار قوی برق در منطقه 16

اجرای 461 برنامه فرهنگی و اقتصادی در سیستان و بلوچستان

103 هزار مدرسه در کشور فاقد روحانی هستند

حفظ نظام، دستاورد مهم بسیج است

همه باید درصدد روان سازی تفکر بسیجی و نهادینه سازی آن باشیم

صدور پروانه ساختمانی برای املاک نسقی رشت

ماهنشان، شهری بر دار بی تدبیری

روحیه اخلاص در بسیجیان هر کار غیرممکنی را امکانپذیر کرده است

چرا ارزش ها در محیط های علمی ما تضعیف شده اند؟

فرانسوی ها بدانند برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست

عیادت نماینده ولی فقیه در ارتش از مصدومان زلزله + تصاویر

بسیار مهم است که در گفتگو با اتحادیه اروپا به یک درک صلح آمیز و مشترک از مسائل منطقه ای برسیم

مشکل منتقدان دولت، فقط توتال نیست

تشکر رییس جمهور در پی پایان داعش

رییس جمهور عراق: امنیت در عراق و سوریه بر یکدیگر تأثیرمتقابل دارد

سخن پیامبر درباره بشارت آمدن ربیع الاول، ارتباطی با پدیده «دق الباب» ندارد

واکنش واعظی به اعلام پایان داعش در عراق و سوریه

طرح اهمیت و جایگاه محیط زیست توسط روحانیون

هشدار سخنگوی دولت با تبریک پایان داعش: باید مراقب تحرکات تروریست ها باشیم

تازه ترین خبر از آخرین جزییات پرونده حمید صفت

پیام تجلیل بسیج مداحان استان یزد از صدا و سیمای مرکز یزد

نوبخت در نشست خبری: تشخیص رهبر انقلاب در ابتدای مبارزه با تروریست ها واقع بینانه بود/ در صورت عدول توتال از تعهدات خود راهکارهای لازم پیش بینی شده است

از ایده های بزرگ تان نترسید

آغاز همایش بین المللی گفتگوی فرهنگی ایران و لهستان

واکنش واعظی به اعلام پایان داعش توسط سردارسلیمانی/عکس

سوله مدیریت بحران از خندوانه پس گرفته شد+عکس

دعوت مسجدجامعی از مردم برای حضور در کتابگردی

الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو به معنی پذیرش رژیم صهیونیستی نیست

استخدام همکار آقا جهت اپراتوری کامپیوتر برای انبار در تهران

استخدام برشکار و بردست در یک کارگاه برشکاری MDF

استخدام پیتزا ساندویچ مونه

استخدام چند نفر پیک موتوری جهت مطبخی در البرز

استخدام نقشه کش خانم آشنا به ضوابط شهرداری و دستور نقشه

توصیه های امام رضا (ع) درباره سفر و اوقات فراغت

استخدام دستیار دندانپزشک خانم جهت درمانگاه در کرج

چگونه می توان نام مذهبی را تغییر داد؟

استخدام منشی مسلط به برنامه اتوکد در احمد آباد خراسان رضوی

دیدار روسای ستادهای کل نیروهای مسلح روسیه، ترکیه و ایران در سوچی

استخدام تعدادی نیروی آقا جهت یک کارگاه در اصفهان

استخدام کارگر فنی درشرکت مهندسی توان گستر دقیق /اهواز

اصفهان توان بازسازی مناطق زلزله زده را دارد

استخدام 6 ردیف شغلی در سوپر مارکت معتبر در الهیه تهران

استخدام حسابدارس و نیروی کار در لوازم برقی نور گستران

دیدار ولاویمیر پوتین و بشار اسد روسای جمهور روسیه و سوریه

مرگ 4 میلیون کودک در جنگ های قرن21

استخدام کارمند فنی آقا در شرکت معتبر در تهران

رییس فدرال رزرو آمریکا استعفا داد

پاسخ وزارت کشور به منتقدان طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان

چرا استکبار جهانی ازتفکر خشونت بار وهابیت حمایت می کند ؟/آبشخور مشترک وهابیت و استکبار

به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی پایان داعش را اعلام می کنم / آمار خسارت های وارده 500 میلیارد دلار است / 6 هزار جوان فریب خورده به نام اسلام خود را منفجر کردند

ناگفته های«مولوی عبدالحمید»از مراسم تحلیف تا تعامل با سپاه و وزارت اطلاعات

385 میلیارد ریال وام قرض الحسنه توسط صندوق ولایت پرداخت شده است

برگزاری چهارمین جلسه دادگاه/«بقایی» به دادگاه نرفت

لاریجانی وارد استانبول شد

نیاز به 20 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان آیت الله بروجردی لرستان

استاد دانشگاه فلوریدا: سرمایه داری رو به افول است

بازیگر سینما : خسته نباشی سردار سلیمانی

تقدیر صادق خرازی از سردار سلیمانی

کاغذ یک سبزی فروشی که مجوز اعزام یک رزمنده شد

رییس مرکز ملی فضای مجازی در جمع خبرنگاران خبر داد برنامه ریزی برای مقابله با گمنانی در فضای مجازی / 17 هزار کانال تلگرامی ثبت شدند

کمیته کشوری سل تشکیل شد/میزان شیوع سل در کشور 16 مسلول در هر 100 هزار نفر است

مسجدجامعی از مردم برای شرکت در پویش کتابگردی دعوت کرد

تبریک به رهبری و ملت برای برچیدن بنیان داعش در سوریه/در کمک برای زلزله زدگان همه کنار هم بودند

شادی لازمه جامعه انسانی و از مهمترین نیازهای امروز مردم است

واژگونی کامیون حامل مواد خوراکی در ورودی شهر اسلام آبادغرب (فیلم)

ضرورت توجه همگان به سلامت و امنیت روانی زلزله زدگان

مرتضوی: وقت رسیدگی دادگاه به ما اعلام و ابلاغ نشد

روحانی: زمانی که مردم سوریه را سر می بریدند اتحادیه عرب کجا بود

لزوم بکارگیری ظرفیت بسیج در رفع مشکلات استان البرز

برگزاری بزرگداشت معلم پیشکسوت و چهره ماندگار

مراسم بزرگداشت شیخ جعفر شجونی برگزار می شود

کمترین ثواب کسی که نیاز مومنی را برطرف کند

حسن پویا: کارکرد روحانیت کمرنگ شده است/ مسوولان حوزه های علمیه باید خود را با حقایق جامعه تطبیق دهند

تشکیل وزارت انرژی یک ضرورت

ایجاد کمپین "کانکس" در کشور برای زلزله زدگان

مهران رجبی: خسته نباشی سردار سلیمانی

کدام نگاه به زلزله، سیاسی و کدام غیر سیاسی بود؟

سوله مدیریت بحران از خندوانه پس گرفته شد

در بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران؛ اعضاء و کارکنان شورا مبلغی را از حقوق خود را به نفع زلزله زدگان اختصاص می دهند

روزنامه دیده بان: بی تعارف با آقای استاندار

برگزاری چهارمین جلسه دادگاه «بقایی»

ستاری: آینده اقتصاد کشور از آن شرکت های دانش بنیان است

مجری تلویزیون برای دلتنگی های خانواده «حاج قاسم» نوشت

تشکر رییس جمهور در پی پایان داعش

کاپوچینو خوری آقای سوپراستار+عکس

قهرمان سابق تنیس ویمبلدون درگذشت

حضور فیتیله ای ها در جمع کودکان زلزله زده غرب کشور

«روزای تاریک» فرزاد فرزین منتشر شد+صوت

برگزاری چهارمین جلسه دادگاه «بقایی»، بدون حضور وی

برگزاری چهارمین جلسه دادگاه «بقایی»، بدون حضور وی

دفترنمایندگی مقام معظم رهبری در عراق اقدام واشنگتن علیه «نُجَباء» را محکوم کرد

ایجاد 40 هزار هکتار باغ در اراضی شیب دار لرستان پیگیری شود

فیلم/تبریک روحانی به رهبر انقلاب،نیروهای مسلح و سردار سلیمانی

کمیسیون اصل 90 در مورد بی کیفیتی برخی مجموعه های مسکن مهر تذکر داده بود

برگزاری کنفرانس «فرهنگ همزیستی دینی» در ترکیه

استخدام چرخکار ماهر خانم جهت مانتودوزی در کرج

استخدام صندوقدار و پشتیبان تلفنی در قزوین

سعیدی به فارس خبر داد اعضای هیأت تحقیق و تفحص از پالایشگاه کرمانشاه انتخاب شدند

تشیع انگلیسی قائل به زندگی مسالمت آمیز با آمریکاست/ افتتاح 40 مدرسه برای اجرای سند 2030

ورود افراد دولتی به اتاق بازرگانی عامل فساد است/ رییس اتاق استعفا دهد

ذوالنوری: خواست ملت ایران، حفظ برجام است

استخدام مهندس متالوژی و مکانیک در محدوده پاکدشت، خاورشهر و مامازند

استخدام کارشناس فروش،رشته مکانیک در شرکت فیلتر سرکان

کیفیت پخش سینماها هم نیاز به توجه دارد !

نوبخت :باید مراقب فاز جدیدی از تروریست ها باشیم

بایدها و نبایدهای تحول در حوزه / جدایی حوزه از مسایل سیاسی از سنت زمان پهلوی و ریشه در سکولاریزم دارد

رییس سازمان میراث فرهنگی فرارسیدن هفته بسیج را تبریک گفت

برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات بقایی

واکنش روحانی به قطع سخنانش توسط یک کشاورز (فیلم)

حکم قاضی فدرال آمریکا علیه فرمان مهاجرتی ترامپ

منیژه آرمین دبیر علمی دهمین جشنواره داستان انقلاب شد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در گفت وگو با فارس خبر داد را ه اندازی مرکز جامع نگهداری از کودکان زلزله زده بی سرپرست

دولت چرخه خروج خودروهای فرسوده را متوقف کرده است

تصمیمات دولت درباره تعرفه های خدمات سرپایی درمان اعتیاد ابلاغ شد

لاریجانی: تروریست ها نفس های آخر خود را در عراق و سوریه می کشند/ضربه های کاری به بدنه تروریست ها وارد شده است

بازگشت 833 نخبه به کشور طی 2.5 سال گذشته

رییس جمهور روحانی: کنده شدن بنیان داعش در سوریه را به رهبر معظم انقلاب و نیروهای مسلح و بویژه سردار سلیمانی تبریک می گویم/ دین اسلام دین نشاط، صلح و برادری است / در زلزله کرمانشاه و کمک به مردم زلزله زده ، همه در کنار هم بودند و خواهند بود

پرونده داعش با پیام «حاج قاسم» مختومه شد

آواربرداری ادامه دارد/پایان عملیات امداد و نجات زلزله زدگان

بلوار کشاورز 100 سال پیش (عکس)

مراسم جشن فروپاشی داعش !

اجرای 400 برنامه همزمان با هفته بسیج در شهرری

کارگران بزرگترین کارشناسان اقتصادی هستند

چرا سید«علی خمینی، برای امام جمعه ای تهران مناسب است؟

چرا سید«علی خمینی، برای امام جمعه ای تهران مناسب است؟