مطالب مرتبط:
10 روش درآمدزایی برای مترو تهران
مترو تهران درگیر مشکلات ساختاری
سردار باقری و هیئت همراه دمشق را به مقصد تهران ترک کردند
هیات مدیره اتحادیه مدغم قرآنی استان تهران مشخص شد+اسامی
ابراز امیدواری شهردار تهران نسبت به بهبود کیفیت خودورهای داخلی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 30 مهر 1396 ساعت 00:002017-10-21اقتصادي

10 روش درآمدزایی برای مترو تهران


- 10 فاکتور پول ساز برای مترو تهران به منظور تغییر ریل مالی از یارانه های دولتی و قیمت بلیت به درآمدهای پایدار شناسایی شد.

نتایج یک مطالعه در مترو تهران که دکتر سیدمحسن علیزاده طباطبایی، کارشناس، صاحب نظر و فعال در حوزه شبکه حمل ونقل ریلی درون شهری انجام داده است، راهکارهایی برای رفع دو چالش درآمدی و اعتباری مترو که موجب تنگنای مالی در حوزه بهره برداری از مترو شده، ارائه کرده است.

این مطالعه از دو مسیر مختلف موضوع را تجزیه و تحلیل کرده است؛ نخست از مسیر تجربه متروهای مشهور جهان در 12 شهر که عمدتا شهرهای بزرگ را شامل می شود، با این هدف که فاکتورهای پول ساز از نوع درآمد پایدار برای مترو سنگین درون شهری را شناسایی کند و دوم تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده از سوی 20 نفر از نخبگان صنعت مترو در تهران، به این ترتیب که شرایط اقتصادی مترو تهران را با دیگر متروهای جهان تطبیق دهند و مشخص کنند کدام یک از فاکتورهای پول ساز در مترو تهران قابل تحقق است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای اقتصاد، یکی از دو چالش اعتباری مترو تهران در حوزه بهره برداری، اتکای دیرینه به نحوه قیمت گذاری بلیت مترو است.

به بیان دیگر متولی بهره برداری مترو تهران همواره با این چالش روبه رو است که چطور بلیت مترو را قیمت گذاری کند تا بتواند هزینه های خود را بهتر پوشش دهد.

هزینه های مترو مشتمل بر هزینه های عملیاتی و بهره برداری، نیروی انسانی، تعمیر و نگهداری ناوگان، قطعات یدکی و تامین ایمنی سیستم خدمت رسانی است.

چالش دوم به تکالیفی که دولت و شهرداری در قبال تامین مالی مترو دارند، باز می گردد.

در حوزه بهره برداری مترو، بعد از محاسبه هزینه ها در آغاز هر سال، قیمت تمام شده بلیت محاسبه می شود اما این نرخ به طور کامل هزینه سفر با مترو را پوشش نمی دهد.

قیمت بلیت مترو تهران برابر قانون به سه قسمت مساوی تقسیم می شود که یک سوم از آن بر دوش مسافران مترو است و دوسوم دیگر را نیز دولت و شهرداری به نسبت مساوی و تحت عنوان یارانه پرداخت می کنند.

اما آنچه در حال حاضر رخ می دهد حتی با قانون موجود نیز هماهنگی ندارد به این ترتیب که مسافران مترو از طریق خرید بلیت کمتر از یک سوم هزینه سفر با مترو را پرداخت می کنند و افزون بر این دولت هم سهم خود را به شکل سخت، کند و اغلب ناچیز و معادل کمتر از یک سوم، به شهرداری پرداخت می کند؛ طبق مطالعه صورت گرفته توسط سید محسن علیزاده طباطبایی، مجموع درآمد ناشی از فروش بلیت و درآمدهای ثانویه شرکت بهره برداری مترو تهران در سال 94، صرفا 24 درصد از هزینه های متولی بهره برداری از مترو را پوشش داده است.

همچنین بر اساس بودجه مصوب شهرداری تهران و شرکت ها و سازمان های تابعه در سال جاری، دخل و خرج متولی بهره برداری مترو چیزی حدود یک هزار و 200 میلیارد تومان برآورد می شود.

بر اساس محتوای این مطالعه، درآمد متولی بهره برداری مترو تهران مطابق ردیف های درآمدی متروهای جهان است که مشتمل بر دو سرفصل درآمد عملیاتی و درآمد ثانویه (غیرعملیاتی) است.

درآمد عملیاتی حاصل از فروش بلیت است و درآمدهای ثانویه نیز عمدتا از محل تبلیغات محیطی در مترو و نیز اجاره اماکن و غرف متعلق به ایستگاه های مترو حاصل می شود.

در این مطالعه 21 فاکتور افزایش درآمد پایدار مترو با تکیه بر تجربیات 12 مترو مشهور جهان شناسایی شده است که در این بین 10 فاکتور از بیشترین وزن در این زمینه برخوردار هستند.

این تحقیق با شناسایی راهبردهای کسب درآمد متروهای مشهور جهان، راه های دسترسی به درآمد پایدار و پوشش دهنده هزینه های بهره برداری مترو توسط شرکت متولی مربوطه را معرفی می کند.

از بین 12 شهر دارای متروهای مشهور جهان، کارنامه ملی مترو هنگ کنگ نقشه صحیح و قابل پیاده سازی مترو تهران در حوزه کسب درآمد را ارائه می کند و می تواند سرمشق مثبتی برای بسیاری از متروهای نوپای جهان باشد.

گردانندگان مترو تهران نیز با مرور این مطالعه از اینکه چگونه می توانند از چالش قیمت گذاری بلیت و نیز وابستگی کامل به کمک های شهرداری و یارانه دولتی نجات یابند، مطلع خواهند شد.

کارنامه هنگ کنگ نشان می دهد متولی بهره برداری مترو در تهران با اتکا به 10 فاکتور پول ساز می تواند ابتدا میزان استفاده شهروندان از مترو در سفرهای درون شهری را افزایش دهد و در گام بعدی به واسطه این رشد، نرخ سفر با مترو در پایتخت و حومه، درآمد از محل فروش بلیت را به حد قطع وابستگی به یارانه های دولتی برساند.

در هنگ کنگ درآمد عملیاتی حاصل از فروش بلیت به جای اینکه از محل افزایش سالانه بهای بلیت تقویت شود، از محل فروش تعداد بیشتر بلیت ناشی از استفاده بیشتر شهروندان آن شهر از مترو رشد می کند.

درآمد بلیت فروشی در مترو هنگ کنگ، نه تنها هزینه های عملیاتی بهره برداری را پوشش می دهد، بلکه میزان درآمد آن معادل 5/ 1 برابر هزینه های عملیاتی مترو این شهر است و 75 درصد از کل درآمد مترو هنگ کنگ را شامل می شود.

در عین حال درآمد غیرعملیاتی مترو هنگ کنگ نیز 25 درصد از هزینه های شرکت بهره برداری این مترو را پوشش می دهد.

بنابراین در حالی که در عمده شهرداری ها، دولت های محلی و حکومت های مرکزی یارانه هایی را به شرکت های متولی بهره برداری متروها پرداخت می کنند و این یارانه ها معمولا بین 40 تا 50 درصد از کل منابع مالی مورد نیاز است، اما مترو هنگ کنگ کاملا از این قبیل یارانه ها بی نیاز بوده و سهم دولت ملی و دولت محلی در بحث تامین مالی مترو صفر است.

مسیر انحرافی تامین مالی مترو مطالعه مذکور همچنین مسیر انحرافی تامین مالی مترو در شهرها را نشان می دهد؛ به این معنا که اگر متولی بهره برداری مترو به دنبال افزایش قیمت بلیت برای تامین هزینه های خود باشد، به هدف مورد انتظار دست پیدا نمی کند.

آنچه این نگاه را غلط و انحرافی معرفی می کند، مقایسه قیمت بلیت هنگ کنگ و متروهای 11 شهر دیگر جهان است.

قیمت بلیت مترو هنگ کنگ در پایین ترین سطح نه تنها در جمع 12 مترو مورد مطالعه، بلکه در مقایسه با 56 مترو در دیگر شهرهای جهان قرار دارد؛ اما با وجود این بهای پایین بلیت، درآمد عملیاتی مترو هنگ کنگ در رتبه اول در میان 12 مترو مورد مطالعه است.

بر این اساس هنگ کنگ یک نمونه نادر از بهترین مدل مالی اداره مترو را مبنا قرار داده و به واسطه آن توانسته به عنوان یک مترو سود آور ، به سرمشق دیگر شهرها تبدیل شود؛ این در حالی است که اغلب متروهای جهان حتی در بسیاری از شهرهای توسعه یافته، در زمینه بهره برداری زیان ده و در نتیجه وابسته به یارانه دولتی هستند.

قیمت پایین بلیت در مقایسه با درآمد بالای بلیت فروشی، یارانه صفر، سودآوری و نرخ استفاده بالا از مترو، چهار ویژگی ممتاز مترو هنگ کنگ به شمار می رود.

این تحقیق نشان می دهد اگر با تأسی از تجربیات متروهای 12 شهر شامل بارسلونا، هنگ کنگ، مونترال، نیویورک، سنگاپور، واشنگتن، لندن، لس آنجلس، مکزیکوسیتی، سانتیاگو، سائوپائولو و استکهلم، 10 فاکتور پول ساز در اولویت شرکت متولی بهره برداری مترو تهران قرار بگیرد، این ظرفیت در مترو وجود دارد که ظرف هشت سال، تهران و حومه را به یک مجموعه شهری ریل پایه تبدیل کند.

طبیعی است که در این دوره گذار یارانه های دولتی و کمک های شهرداری باید همچنان به مترو تخصیص یابد، اما به مرور این یارانه ها رو به کاهش گذاشته و مترو به سمت سودآوری حرکت خواهد کرد.

در عین حال نسبت 75 به 25 درآمدهای بلیت فروشی و سایر درآمدهای مترو هنگ کنگ، علامت دیگری از چگونگی افزایش درآمد پایدار برای مترو را افشا می کند، به این ترتیب که شرکت های متولی بهره برداری مترو در پایتخت باید همزمان با جذب سفر بر تقویت درآمدهای ثانویه نیز متمرکز شوند.

طبعا برای اینکه درآمدهای ثانویه از محل اجاره غرف و فضاهای ایستگاه مترو به صاحبان برخی فعالیت ها افزایش می یابد اما نکته قابل توجه این است که در کنار این افزایش نرخ، جذب سفر از طریق مترو و در نتیجه درآمد عملیاتی مترو (از محل بلیت فروشی) نیز به شکل غیرمستقیم از آن تاثیر می پذیرد و رشد خواهد کرد.

بر این اساس شرکت متولی بهره برداری مترو می تواند با یک تیر دو نشان را هدف قرار دهد.

مهمترین فاکتور شناسایی شده برای افزایش درآمدهای پایدار مترو، افزایش ایستگاه ها و ایجاد خطوط سریع السیر بین پایتخت و حومه است.

مترو شهر تهران با جمعیت شب خواب 8 میلیون و 737 هزار نفر، در حال حاضر 7 خط به طول تقریبا 220 کیلومتر خط در حال بهره برداری (به جز خط 6) دارد که مشتمل بر حدود 120 ایستگاه است.

این در حالی است که در هنگ کنگ با جمعیت هفت میلیون نفری، 10خط مترو وجود دارد و در بارسلون نیز 11 خط با 163 ایستگاه فعال است.

بنابراین طبق این مطالعه باید در گام اول به افزایش طول خطوط و ایستگاه ها با پوشش حومه متمرکز شد.

دومین مولفه پول ساز مترو، کاهش سرفاصله حرکت قطارها و نیز کاهش میزان زمان انتظار در ایستگاه مترو است.

طبق این مطالعه سرفاصله مترو تهران در سال گذشته بین 7 تا 15 دقیقه بوده و زمان انتظار در برخی خطوط به بیش از این میزان هم می رسد که موجب ایجاد نارضایتی مسافران برخی خطوط شده است.

کارشناسان معتقدند این نرخ اگر در همه خطوط هفتگانه مترو به زیر 5 دقیقه کاهش یابد، موجب تحول ذهنی وسیعی در ذهن شهروندان نسبت به مترو می شود.

هدایت برندها به نمایشگاه های دائمی و موقت برای فروش کالا در ایستگاه های مترو، ایجاد جذابیت در محدوده ایستگاه های مترو، ایجاد جذابیت در محدوده های ایستگاهی مترو، بهبود شرایط متغیرهای فنی و راحتی سفر در مترو، ایجاد فروشگاه های زنجیره ای در ایستگاه ها به منظور فروش مایحتاج روزانه مسافران، بهبود آداب و رفتار خدمه و نیروهای مترو، ایجاد رستوران و سینما در ایستگاه های مترو، مدرن سازی ناوگان مترو و نیز توسعه فعالیت های غیرمسافری اما جذب کننده سفر در مترو، به ترتیب در زمره 10مولفه پول ساز متروها به شمار می روند.

افزون بر یافته های این مطالعه، کارشناسان تاکید می کنند با توجه به اینکه عموما کمک های دولتی به شکل ضعیف تزریق می شود، وابستگی مترو به یارانه دولتی یا کمک شهرداری بسیار مضر است.

این در حالی است که سرمشق هنگ کنگ ثابت می کند در ایده آل ترین شکل ممکن امکان استقلال مترو با تکیه بر منابع درآمدی پایدار وجود دارد.


کلید واژه ها: مترو - مترو تهران - تهران - هزینه - درآمد - شهرداری - قیمت - مطالعه - دولت - مسافران - علیزاده - مالی - قیمت تمام شده - یارانه - تامین - قانون - جهان - محسن - حمل ونقل - اقتصادی - اطلاعات - نخبگان - ایمنی - بودجه - گزارش - رسانی - شرایط - مشهور - فروش - درصد

آخرین اخبار سرویس:
احمد توکلی در تشییع فرزندش

عاطفه ذوالفقاری، حسام زند حسامی‎ ‎ چشم انداز آینده نقش شبکه سازی در افزایش مزیت رقابتی از طریق نوآوری باز در کسب و کارهای کوچک و متوسط

نرخ فروش قزل آلای شکم خالی در میادین میوه و تره بار چقدر است؟

رژیم لاغری به سبک کیم کارداشیان

رفاه در رتبه اول بازدهی فروش ایستاد

چه مقدار دلار در خانه های مردم دپو شده است؟

موفقیت جدید سارایه در راه اندازی تجهیزات ریخته گری

کیا سراتو هاچبک جدید رونمایی شد + عکس

بیمه پارسیان باز هم در لیست یکصد شرکت برتر کشور قرار گرفت

صدور مجوز کسب و کار زنان در عربستان بدون رضایت محارم

25 میلیون قطعه مرغ معدوم شدند

در حال برداشتن گامهای موثری در بخش اقتصادی هستیم

پیش بینی3117میلیاردتومان اعتبار برای توسعه سامانه های نوین آبیاری

افزایش مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلی در میان دانشجویان

اعلام طرح های پلیس برای ماه پایانی سال/ افزایش گشت های پلیس پایتخت در مراکز خرید

رابطه دلار با ارزش پول ملی

عقب نشینی تقاضا از بازار ارز

معرفی 500 غول اقتصاد ایران

بانک مرکزی ارزهای اینترنتی را به رسمیت نمی شناسد

سمنان آمادگی همکاری اقتصادی با کره جنوبی را دارد

بازار داغ تبدیل سپرده به اوراق

الزام نظام بانکی به اجرای دقیق بسته ارزی

سرقت مسلحانه در مشهد

بهمنی: شک کردن به خاوری سخت بود

نرخ رهن و اجاره واحدهای ویلایی در منطقه یک تهران

موافقت "نخست وزیر پاکستان" با خصوصی سازی شرکت ملی هواپیمایی و صنعت فولاد

ضامن چیست؟

رشد قیمت مسکن کاذب است/ بازگشت قیمت ها به روال سابق

رونمایی از نسل جدید کیا سراتو هاچ بک و بی ام و X4 مدل 2019/ کاهش یک میلیونی قیمت خودروها در بازار/ رانا و برلیانس چند؟/ ارزان قیمت ترین خودروهای صفر کیلومتر در بازار انگلیس

حمیدرضا بهنود ,ابوالفضل محمدزاده مقدم ,اسماعیل آیتی ,حسین رییسیان زاده ,جواد اسماعیل زاده نوقابی ,سید ‏مهرداد مدیرخازنی‎ ‎ بررسی اثر افزایش هزینه اقدامات ایمن سازی راه بر میزان کاهش تصادفات راه های اصلی

یادداشت/ محمد ایمانی اشرافیت و خط نفوذ؛ عملیات گازانبری

چرا پول ملی بی ارزش شده است؟

کاهش 13 درصدی جنگل زدایی در آمازون

کاهش 13 درصدی جنگل زدایی در آمازون

مظنه خرید محصولات ولوو چقدر است؟

در آستانه چهارمین سالگرد ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی هفت وظیفه دولت در قبال اقتصاد مقاومتی

ابوظبی سرگرم قاچاق «خون اژدها» +عکس

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

بانک مرکزی هیچ گونه فعالیت و مشارکتی در خرید و فروش بیت کوین و ارزهای اینترنتی ندارد

دولت در اقتصاد مقاومتی نمره قبولی می گیرد؟ +جدول

عباس خمسه، محمدحسن ناصرملی، علی رمضانی اولویت بندی ابعاد و شاخص های موثر بر مدیریت نوآوری در صنعت تجهیزات نیروگاهی و تامین انرژی

مارال محقق، بابک شیرازی اولویت بندی فناوری های شبکه هوشمند توزیع برق با رویکرد شاخص های جذابیت

تیپ خاص مجری زن مشهور در یک مراسم/عکس

تعمیر اساسی موتورهای«ATR» اخیرا در سوئد و فرانسه/جستجو ادامه دارد

بانک مرکزی فروش ارز اینترنتی را تایید نکرد

لیست قیمت انواع کارت حافظه microSD

فارس در یک قدمی بحران آب

ساماندهی طرح ترافیک با ریل گذاری اشتباه

4 مدل مختلف درست کردن پادری فانتزی

بهسازی محورهای ورودی شهر آبپخش در دستور کار قرار گیرد

ارزهای مداخله ای بانک مرکزی به جیب چه کسانی رفت؟

2500 مددجوی کمیته امداد بوشهر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

محمد مهدی ذوالفقارزاده، مهدی هاجری، حسین افتخاری نقش دیپلماسی علم و فناوری در بهبود چالش های شرکت های دانش بنیان

میثم جعفری اسکندری، لیلا علی بیگی ارائه رویکرد تحلیل ریسک پروژه های شرکت های دانش بنیان با استفاده از تکنیک‎ ANP-RFMEA

با این دستکش برقی هرگز یخ نمی زنید

رابطه دلار با ارزش پول ملی

واکنش شدید بازیگر طنز به حادثه سقوط هواپیما/عکس

سرمهماندار پرواز سقوط کرده تهران _ یاسوج/ عکس

از «ریزش 155 تومانی یورو در یک روز» تا «نرخ 25 درصدی بیکاری جوانان 15 تا 29 ساله در پاییز»

عدم دریافت کارمزد به هنگام صدورگروهی کارت های هدیه توسط شعب بانک

کسب رتبه نخست گروه ساختمان و مهندسی عمران توسط شرکت گروه توسعه اقتصاد ملل

آخرین قیمت مرغ در بازار

تشریح نحوه انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار، ویژه سرمایه گذاری (ریالی و ارزی) در بانک شهر

آیا کمبود وزن دارید؟ بخوانید

تصویری از کاپیتان هواپیمای حادثه دیده یاسوج

ساختمان های موسسه جهاد نصر در ساحل راست رامشیر تحویل بهره برداران شد

مرگبارترین سوانح هواپیمایی ایران

افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

انواع نفت ایران در بازار چند؟+ نمودار

بانک آینده؛ رتبه دهم در بین صد شرکت برتر ایران، رتبه ششم از نظر شاخص ارزش افزوده و انتخاب به عنوان شرکت

با 100میلیون می توان خانه خرید؟

معاون اسبق سازمان هواپیمایی در گفت وگو با فارس تشریح کرد جزییات نحوه ردیابی مکان هواپیما با ماهواره تجسس ونجات/ آخرین مکالمات خلبان با برج مراقبت قبل از سانحه

ضرورت تعادل و تناسب در محیط زیست

تغییر چهره مشهود خانم بازیگر پس از عمل زیبایی/عکس

کارشناسان اقتصادی بلومبرگ: کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

دولت در بن بست کامل اقتصادی قرار گرفته است

خانواده خارج نشین جناب سیف فشارگرانی ارز بر دوش مردم را نمی فهمند

دلیل آنلاین بودن گوشی کاپیتان فولاد پس از سقوط

عقب نشینی تقاضا از بازار ارز

آمار اسیدپاشی در لندن

سازمان میراث فرهنگی خود را در قبال بیمه هنرمندان مسئول می داند

ارزش معاملات بورس کالا از 100هزار میلیارد تومان گذشت

سرمایه ایران اعلام شد؛ 3 میلیون میلیارد تومان

چگونگی تأمین مالی به منظور توسعه شهری

استخدام حسابدار خانم جهت کارآموزی با حقوق در تهران

استخدام مسئول دفتر خانم مسلط به اموردفتری در ایده ارتباط هوراد

استخدام منشی خانم مسلط به word و Excel در عصرگویش پرداز

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام آشپز غیر حضوری در کارآفرینان غذای سلامت در کل ایران

مدیریت شهری هوشمند و کارآمد

سیاه و سفید استاندارد های جدید خودرو

آب سد زاینده رود به کمترین حد 47سال اخیر رسید

معرفی 500 غول اقتصاد ایران

بازار داغ تبدیل سپرده به اوراق

الزام نظام بانکی به اجرای دقیق بسته ارزی

سرقت مسلحانه در مشهد

بهمنی: شک کردن به خاوری سخت بود

نرخ خرید و فروش ورق گالوانیزه در بازار آهن

تعیین منطقه احتمالی سقوط هواپیما/ عملیات جستجو به صبح موکول شد

10 روش درآمدزایی برای مترو تهران

10 روش درآمدزایی برای مترو تهران