مطالب مرتبط:
راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران
سیدحسین موسویان:راهبرد جدید ترامپ خشم مردم ایران از آمریکا را درپی خواهد داشت
آمریکا و اسراییل به دنبال اجرای برنامه های شوم در منطقه بودند اما این آرزوها را به گور می برند/ دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است
بیانات رهبر انقلاب و راهبرد پسابرجامی ایران در برابر آمریکا و اروپا
بیانات رهبر انقلاب و راهبرد پسابرجامی ایران در برابر آمریکا و اروپا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 مهر 1396 ساعت 13:222017-10-20سياسي

راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران


راه درست در مقابله با ترامپی که ظاهرش دیوانه است اما کاملا باصطلاح عاقلانه رفتار می کند، تقویت درون زایی اقتصادی است تا بتوانیم در مواجهات دست پری داشته باشیم و مجبور به تصمیم گیری بر اساس ضرورت ها و فشارها نباشیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار به نقل از تسنیم، ترامپ روز جمعه گذشته از راهبرد جدید آمریکا در پسابرجام رونمایی کرد.

چند نکته کلیدی در سخنان ترامپ برجسته بود که عبارت بودند از: الف) ترامپ یک نیمه از برجام را پاره کرد و آن هم نیمه ای که حاوی تعهدات آمریکا در قبال این تعهد است، اما نیمه ای را که مربوط به تعهدات ایران است، حفظ کرد و گفت باید به تعهدات ایران بیفزاییم.

ب) او رسماً علاوه بر تحریم های گذشته، آغاز اجرای تحریم های موسوم به کاتسا را هم اعلام کرد! ج) او با اعلام دروغ عدم پایبندی ایران به برجام، در مسند شاکی، قاضی و مجری حکم، علیه ملت ایران نشست.

بدون این که توجه کند آژانس 8 بار اجرای فراتر از تعهدات ایران را اعلام کرده است.

او عملاً در حالی که جامعه جهانی در نقض برجام با او همراهی ندارد، از موضع بدهکاری خارج شد و خود را در جایگاه طلبکاری قرار داد! د) ترامپ این نیت شوم را پنهان کرد که با اضافه کردن ماده و تبصره به برجام می خواهد همچنان از آب گل آلود برجام، ماهی مقصود بگیرد.

ه ) او با جعل عبارت خلیج عربی به جای خلیج فارس ، مقاصد شوم خود را در حمایت از قارون ها و دیکتاتورهای منطقه اعلام کرد و عملاً دست به کار خطرناکی در آشوب آفرینی در منطقه زد.

و) ترامپ فوق العاده از نقش سپاه در سرکوب تروریسم عصبانی بود.

وحشت رییس جمهور آمریکا از بسط توسعه و نفوذ معنوی سپاه در منطقه، در نطق او آشکار بود.

او گفت از خزانه داری آمریکا خواسته است بخش های مختلف سپاه و نیز برنامه موشک های بالستیک ایران را مورد تحریم قرار دهد.

رییس جمهور کشورمان بلافاصله پس از اعلام مواضع رییس جمهور آمریکا، مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران را در مورد بدعهدی کاخ سفید اعلام کرد.

رییس جمهور صریح گفت: ایران در برابر تروریسم در منطقه ایستاده و خواهد ایستاد.

وی بار دیگر از سپاه و فرزندان سلحشور اسلام دفاع کرد و پاسخ یاوه گویی های ترامپ را داد.

وی پذیرفت آمریکا همان راه قبل از برجام را ادامه می دهد و عدم پایبندی به تعهدات در برجام را ترامپ رسماً اعلام کرده است.

روحانی در پاسخ به تحریم های کاتسا به طور شفاف اعلام کرد ایران فعالیت های موشکی خود را با تلاش مضاعف تری ادامه می دهد و در برابر هیچ قدرتی سر تسلیم فرود نمی آورد.

روحانی خیال کاخ سفید و کنگره را راحت کرد و گفت: هیچ ماده و تبصره ای به برجام اضافه نمی شود و گفتگویی هم در کار نیست! به نظر می رسد با فشار مجدد سیاست های تجاوزکارانه آمریکا، باید فصل جدیدی از مناسبات ایران با غرب به ویژه آمریکا و نیز فصل جدیدی از تجدید نظر در سیاست های داخلی دولت ایجاد شود.

باید به آمریکا و متحدان او تفهیم کرد که برجام سیاهچاله ای نیست که با آن همه مؤلفه های قدرت ایران در منطقه و جهان با شعبده بازی و اجرای شوی ترامپ بلعیده شود.

سپاه و فرزندان سلحشور اسلام در ایران و منطقه به گفتگوهای خود با آمریکا نه در روی میز مذاکرات بلکه در میادین نبرد ادامه می دهند و سرنوشت این گفتگو در همه جای منطقه در هوا، زمین و دریا به زودی معلوم می شود و ایران پوزه تروریست ها را به خاک می مالد.

روزجمعه گذشته راهبرد جامع دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا در قبال ایران منتشر شد و کاخ سفید همان گونه که بارها پیش از این مطرح کرده بود، موضوع تأثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه ، توان موشکی و سپاه پاسداران را در صدر اصول بنیادی استراتژی خود برای تقابل با ایران اسلامی قرار داد.

این در حالی است که کاخ سفید، قدرت منطقه ای و توان موشکی کشورمان را ناقض روح برجام تلقی کرده و به بهانه آن می کوشد که از زیر بار تعهدات خود در توافق هسته ای شانه خالی کند.

به عبارت دیگر، تصمیمات جدید آمریکا در قالب استراتژی جدید برجامی و نیز ادامه بدعملی این کشور در انجام تعهداتش، در راستای توقف رشد مؤلفه های قدرت جمهوری اسلامی به شمار می آید تا به مرور، ایران را به زعم خود تسلیم خواسته های نامشروع خود کند.

به طور مشخص در 10سال اخیر، راهبرد آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر 2 بال اصلی بوده است؛ یک بال افزایش تحریم ها و به تبع آن افزایش فشارهای اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و بال دیگر پیشنهاد و انجام مذاکره و ایجاد محدودیت که نتیجه آن مذاکره و پذیرش محدودیت از سوی ایران بوده است.

این دو بال اصلی سیاست خارجی آمریکا در اسناد رسمی آمریکا به صورت کاملا شفاف بیان شده است.

دولت آمریکا و شخص ترامپ هم در این مدت بر همین اساس پیش رفته، یعنی در مسیر افزایش تحریم ها گام برداشته و از طرفی این فشار را بهانه یا اهرمی برای مذاکره در حوزه های غیرهسته ای قرار داده است تا مذاکراتی را که منجر به محدودیت می شود، آغاز کند.

این همان حرکتی است که دولت اوباما هم آن را دنبال می کرد که منجر به مذاکرات هسته ای شد و در نهایت برجام اتفاق افتاد.

دولت اوباما فردای 26 دی ماه 94- یعنی یک روز بعد از اجرایی شدن برجام - دور جدید تحریم ها علیه ایران را آغاز کرد و تحریم های غیرهسته ای را افزایش داد.

این ها بدان معناست که مسیر ترامپ در سیاست خارجی علیه ایران همان مسیری است که اوباما نیز طی می کرد و از نظر اقدام عملی نه تنها تفاوتی بین این دو وجود ندارد، بلکه مکمل هم و در یک مسیر هستند اما اتفاقی که در دوره ترامپ افتاده، شدت پیدا کردن اعمال فشار علیه ایران است که آن هم طبق قانون جدید تحریمی است که کنگره مردادماه آن را با عنوان قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم تصویب کرد و بر این اساس دولت ترامپ این اجازه را پیدا می کند شدت عمل را علیه ایران افزایش دهد.

آنچه در روزهای گذشته رخ داد، استفاده ترامپ از اختیاری بود که کنگره به او داده بود تا تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کند و دستور داد این مسیر به طور جدی دنبال شود.

ترامپ در سخنان خود بر این راهبرد تأکید کرد: ما می خواهیم تحریم های جدی تر و محکم تری را علیه ایران اعمال کنیم و برای اعمال این تحریم ها هم با اتحادیه اروپایی و متحدان مان به اشتراک نظر و جمع بندی رسیده ایم.

این گزاره بدان معناست که وجود یا گسترش این فهم که ترامپ بدون انجام محاسبات راهبردی دست به اقدام زده است صحیح نیست.

رفتار ترامپ نشان می دهد در همان مسیری گام برمی دارد که هیأت حاکمه آمریکا در این 10سال علیه ایران دنبال کرده است، لذا در این فضا به هیچ وجه به دنبال از بین بردن چارچوب برجام نیست، بلکه برجام تا مادامی که محدودیت های هسته ای ایران در آن پایدار باشد و آمریکا نیز همزمان به تعهدات خود عمل نکند، بلکه تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال کند، باقی می ماند؛ به عنوان چارچوبی محکم و محدودکننده برای ما و به جهت نقض مکرر متن توافق، کاغذپاره ای برای آمریکا.

پس سیاست ترامپ و به طورکلی آمریکا در قبال ایران و برجام سیاستی مبتنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت های برجام مانند قضیه بازرسی ها و گلوگاه هایی که در حوزه تحریم ها ایجاد شده و کنترل هایی که به دست آوردند و افزایش فشار در خارج از چارچوب برجام از طریق اعمال تحریم های جدید بوده است.

آمریکا در نهایت می خواهد ایران را برای موضوعات باقیمانده به میز مذاکره برگرداند که شامل موضوعات موشکی، منطقه و بحث های حقوق بشر است.

این فهم اگر به درستی در کشور اتفاق نیفتد، مطمئنا تصمیم سازی های غلطی رخ می دهد و بر اساس آن هم تصمیمات غلط گرفته می شود.

ما اگر بخواهیم به درستی با ترامپ مقابله کنیم، در قدم اول باید درست او را بفهمیم و در قدم دوم باید بدانیم دعوا و اصل مبارزه در صحنه اقتصادی است و ما تا مادامی که در صحنه اقتصادی، معادلات را تغییر ندهیم این مسیر؛ مسیر مناسبی برای ما نیست.

ما بدون کار جدی در حوزه اقتصاد نباید به فکر مذاکره باشیم.

پس راه درست در مقابله با ترامپی که ظاهرش دیوانه است اما کاملا عاقلانه رفتار می کند، تقویت درون زایی اقتصادی است تا بتوانیم در مواجهات دست پری داشته باشیم و مجبور به تصمیم گیری بر اساس ضرورت ها و فشارها نباشیم.

بررسی رفتار غرب با ایران در 40 سال گذشته و تلاش گسترده برای نابودی نظام اسلامی یا استحاله جمهوری اسلامی نشان می دهد که: 1 - غرب هرگز به ایران نگاه راهبردی نداشته و روابط خود را با ایران بر اساس ارتقای منافع یک سویه تنظیم کرده و می کند.

2 - برخلاف واقعیات موجود و قدرت نفوذ بالا و عمق استراتژیک ایران در منطقه، غرب با وجود این که به نقش برجسته و منحصر به فرد ایران اذغان دارد ولی حاضر نیست برای ایران به عنوان بازیگر اصلی در مناقشات منطقه نقشی قائل باشد.

3 - غرب، ایران را به عنوان فرماندهی محور مقاومت، مانع اصلی تحقق دکترین و اهداف استعماری خود در غرب آسیا می داند.

4 - غرب، ایران را تنها دشمن واقعی و تمام عیار رژیم صهیونیستی و حامی اصلی محور مقاومت (به زعم غرب؛ تروریسم) می داند.

5 - غرب بر راهبرد تشکیل خاورمیانه جدید (مبتنی بر تضمین اقتدار و عزت رژیم صهیونیستی از طریق تشکیل کشورهای کوچک ضعیف و فاقد اقتدار منطقه ای) اصرار دارد و ایران را تنها مانع تحقق این راهبرد می داند.

6 - غرب تسلط بر منطقه غرب آسیا را مهم ترین عامل بازگشت به هژمون خود می داند و نظام اسلامی ایران را مهم ترین و بلکه تنها مانع بازگشت این هژمون می داند.

7 - غرب باور دارد که جمهوری اسلامی ایران با رویکرد اسلام انقلابی حضرت امام خمینی سلام الله علیه، قدرت بسیج توده ها و مستضعفان عالم و مدیریت بیداری اسلامی در جهان اسلام را دارد، به همین دلیل نظام اسلامی ایران را بزرگ ترین خطر برای منافع خود در جهان می داند.

8 - غرب به ویژگی ها و مختصات منحصر به فرد ایران از حیث ژئوپلتیکی و ژئواستراتژیکی و ظرفیت های دینی و فرهنگی ایران و قدرت الگوسازی دموکراسی خدامحور و دینی به عنوان مهم ترین خطر برای به چالش کشیدن دموکراسی غربی و لیبرال سرمایه داری واقف است.

* آیا ترامپ واقعا دیوانه است؟ سخنان دونالد ترامپ در روز جمعه 22 مهر 96 که سرشار از لفاظی های توام با اهانت، ناسزا و غوغاسالاری بود آنچنان جامعه جهانی و حتی ناظرین داخل ایران را به خود مشغول داشت که کمترکسی توانست به واقعیت راهبرد دقیق و هوشیارانه آمریکا که در لابلای مطالب جنجالی دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا پنهان شده بود پی ببرد.

برخی تحلیل گران اگرچه ترامپ را یک دیوانه می دانند و معتقدند که رییس جمهور آمریکا دیوانه ای است که تصمیمات غیرقابل پیش بینی و جنون آمیز وحتی خلاف منافع آمریکا می گیرد، اما تحلیل رفتارهای ترامپ و دیگر مقامات ارشد آمریکایی در تصمیم گیری ها نشان می دهد که ساختار تصمیم گیری در این کشور طوری تنظیم شده و استقرار یافته است که رییس جمهور آمریکا صرفا نقش بازی می کند و مطلقا نمی تواند و اجازه ندارد که خلاف راهبردهای اتخاذشده توسط صاحبان واقعی قدرت تصمیم بگیرد و یا عمل کند.

در رابطه با موضوع هسته ای ایران نیز نگاه آمریکایی ها به مذاکرات هسته ای از ابتدا این بوده و هست که با آوردن جمهوری اسلامی به پای میز مذاکره او را وادار کند تا درمقابل کدخدای جهان سرتسلیم فرود آورده و از اصول و ارزشهای خود که در تقابل با اصول حاکم بر آمریکای مستکبر می باشد، دست بردارد و دیگر مدعی استکبارستیزی و سلطه ستیزی با مستکبران عالم نباشد.

برای جمهوری اسلامی نیز تنها راه، مقاومت و ایستادگی و تکیه بر منابع و امکانات داخلی خود می باشد تا زمانی که بتواند اقتصادی خودکفا و مقاوم ایجاد کند و تحریمها را نه به عنوان تهدید بلکه فرصت تلقی نماید و در آن صورت است که غرب به ناکارآمدی تحریمهای خود پی برده و از فشار بر ایران قدرتمند دست برمی دارد.

* هدف آمریکا از تروریست معرفی کردن سپاه تلاش برای معرفی سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی از سوی آمریکا، با چندین هدف و منظورهای گوناگون دنبال می شود.

یکی از اهداف راهبردی آمریکایی ها از این اقدام شیطانی و برخلاف حقوق و عرف بین الملل، منزوی ساختن سپاه در کشور است.

آمریکا به دنبال آن است که با اعمال تحریم های تروریسم علیه سپاه، در واقع اقتصاد ایران را با تحریم های بیشتر و فشارهای سنگین تر مواجه ساخته؛ سپاه را برای مردم و دولت به یک مسأله و عامل تولید مشکل تبدیل نماید.

دلیل اصلی این رفتار آمریکا در قبال سپاه؛ موقعیت یابی راهبردی ایران در منطقه و جهان، به برکت مجاهدتها و فداکاری های چندین ساله سپاه است.

نگاه دولتمردان و سیاستمداران آمریکایی به ایران را می توان در سخنان سفیر پیشین ایالات متحده در کشورهای عراق، ترکیه و آلبانی ملاحظه کرد.

آقای جیمز جفری در نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید: ایران همراه با هم پیمانانش به زودی به قدرتی برتر در منطقه تبدیل خواهد شد.

آمریکا باید ایران را نخستین و مهم ترین اولویت خود در منطقه قرار دهد.

معنای دقیق سخنان آقای جیمز و صدها سخن مشابه وی در این خصوص مبنی بر تبدیل ایران به قدرت برتر در منطقه راهبردی غرب آسیا (خاورمیانه)؛ با توجه به اصل نسبی بودن قدرت، یعنی پایان یافتن دوران جولان دهی و سلطه گری قدرت های غربی و ازجمله آمریکا در منطقه است و معنای دقیق تر این سخنان، یعنی یک شکست استراتژیک برای ایالات متحده که چاره ای جز پذیرش آن و خداحافظی با رهبری جهان ندارد.

آمریکایی ها برای این که به دنبال انقلاب اسلامی، سلطه بر منطقه راهبردی غرب آسیا را به عنوان شرط لازم برای سلطه بر جهان از دست ندهند؛ به نقل از آقای ترامپ شش تریلیون دلار (معادل شش هزار میلیارد دلار)؛ خرج جنگ های این منطقه طی یک دهه گذشته کرده اند اما بر خلاف تصورات پیشین آمریکایی ها مبنی بر رسیدن به سلطه کامل در این منطقه؛ اکنون در همه جای این منطقه دچار شکست های راهبردی شده و همه چیز را باخته اند.

آمریکایی ها در برآوردهای راهبردی خود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را عامل اصلی شکستهای خود ارزیابی می کنند.

شورای روابط خارجی آمریکا در گزارش تحلیلی خود، این واقعیت را چنین گزارش می دهد؛ سپاه پاسداران در خط مقدم مقابله با آمریکا در منطقه قرار دارد و معتقد است که ایالات متحده قدرتی بی رمق و از پا درآمده ای در خاورمیانه است.

آن ها پس از دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس در ژانویه جشن گرفتند و دریادار علی فدوی به آمریکایی ها هشدار داد که سپاه از قدرت و توانایی لازم برای مقابله با آمریکایی ها برخوردار است.

اندیشکده ها و مراکز مطالعاتی آمریکایی طی سال های اخیر صدها گزارش تحلیلی منتشر ساخته و در این گزارش ها غلبه آمریکا بر ایران و منطقه غرب آسیا را از میان برداشتن سپاه اعلام کرده اند.

آمریکایی ها سپاه را عامل اصلی خارج ساختن خاورمیانه از چنگ ایالات متحده می دانند.

بر همین اساس به دنبال انتقام گیری از سپاه و تضعیف آن از طریق اعمال تحریم ها هستند.

وقتی آمریکایی ها قانونی تحت عنوان قانون مقابله با اقدامات ثبات زدای ایران در منطقه وضع می کنند؛ منظورشان اقداماتی است که موقعیت و ثبات آمریکا و متحدینش همانند رژیم صهیونیستی را به خطر انداخته است.

قانون تحریمی کاتسا، قدرت دفاعی و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی و به ویژه سپاه را به عنوان عامل اصلی این اقتدار نشانه رفته است.

در این قانون آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نه تنها نیروی قدس، مسؤول اجرای برنامه فعالیت های بی ثبات سازنده، پشتیبانی از اقدامات تروریسم و برنامه موشکی بالستیک ایران است.

سناتور باب سندرز از دمکراتهای مخالف برجام در سنای آمریکا و ارائه دهنده طرح تحریم کل سپاه می گوید: آمریکا نباید مقابل اقدامات منطقه ای ایران ساکت بنشیند و به همین علت است که لایحه تشدید تحریم های موشکی و تحریم کل سپاه پاسداران در دستور کار قرار گرفته است.

اکنون که قانون کاتسا در آستانه اجرایی شدن قرار دارد؛ سؤال این است که آیا آمریکا به اهداف خود با تروریسم معرفی کردن سپاه و تحریم آن و ازجمله منزوی ساختن سپاه در ایران دست می یابد؟ به طور قاطع می توان گفت؛ آمریکایی ها نه تنها به آنچه از تضعیف سپاه می اندیشند دست نخواهند یافت بلکه سپاه دهه آینده، به مراتب توانمندتر و با نفوذتر از سپاه کنونی، در ایران، منطقه و جهان خواهد بود.

این یک روند تجربه شده است که جمهوری اسلامی با نردبان اشتباهات آمریکا بالا و بالاتر می رود.

آمریکایی ها با برآوردهای غلط به دنبال معرفی سپاه به عنوان یک گروه تروریستی هستند و می خواهند سپاه را تحقیر و تضعیف کنند، اما با همین کار اشتباه آنان، سپاه بزرگتر، توانمندتر و محبوب تر خواهد شد.

در روزهای اخیر و به دنبال موضع گیری سرلشکر جعفری در قبال قانون کاتسا مبنی بر هم سنگ شدن ارتش آمریکا با داعش در صورت معرفی سپاه به عنوان یک گروه تروریستی، شاهد شکل گیری امواج حمایت ها از سپاه در داخل کشور بودیم.

این حمایت ها که قطعا روزافزون خواهد بود، نشان می دهد که آمریکا دچار چه اشتباه بزرگ و راهبردی شده است.

مواردی از این حمایت ها عبارت است از: 1.

دکتر حسن روحانی رییس جمهور: اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است.

سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است.

سپاه نه تنها محبوب ملت ایران، بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم هست چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست ها ایستاده است.

آمریکایی ها به دلیل آن که می خواستند داعش را 20 سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند، چراکه سپاه با برنامه ریزی و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است.

2.

دکتر علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: آمریکا باید بداند که سپاه پاسداران نماینده مردم ایران در جبهه مقاومت در برابر زیاده خواهی ها و توسعه طلبی های آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد.

سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه است و بدون شک اگر تدابیر سپاه نبود، امروز داعش بر عراق و سوریه حکمرانی می کرد.

آمریکا کوچک تر از آن است که بخواهد اقدامی بر علیه سپاه پاسداران انجام دهد چراکه تمام مردم ایران یکپارچه و متحدند و از تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنند، لذا هرگونه مخالفت با سپاه پاسداران، به معنای مخالفت با مردم ایران است.

3.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه: این تحرکات دولت ایالات متحده هیچ نفعی برای آمریکا نخواهد داشت.

همه دنیا اذعان دارند که برادران ما در سپاه بیشترین حمایت را از کشورهای همسایه در مقابل تروریسم داشته اند.

هرگونه حرکت علیه این مردان غیور ما صرفا باعث روشن تر شدن ماهیت آن هایی می شود که این حرکت ها را می کنند.

4.

در بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و در راستای حمایت از مواضع سپاه مبنی بر هم سنگ دانستن ارتش آمریکا با داعش و ضرورت انتقال پایگاه های آمریکا به خارج از برد موشک های ایران تا شعاع 2000 کیلومتری آمده است: .

کمیسیون از هر اقدام متقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه نیروهای آمریکایی که طبق ماده 4 قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا حامی گروه های تروریستی هستند، حمایت می نماید و اعلام می کند، سپاه حق دارد همانگونه که با گروه های تروریستی برخورد می کند، با آن ها نیز برخورد نماید.

5.

امیر حاتمی وزیر دفاع: سپاه قدرتمندترین نهاد ضدتروریستی است و در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.

.

ترامپ تصمیمی را اتخاذ نکند که برکناری او از قدرت به مطالبه ای جهانی و اقدامی ضروری برای پایان جنگ، خشونت و ناامنی قلمداد شود.

6.

بیانیه ارتش در حمایت از سپاه: ارتش و سپاه همواره در بحران های مختلف دوشادوش هم در حفظ هویت و اقتدار نظام جانفشانی کرده اند و هم دل و متحد، مدافع آرمان های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و خواهند بود.

موارد مذکور نمونه هایی از اظهارنظرهای روزهای گذشته در حمایت از سپاه بوده و این حمایت ها نشان می دهد در جمهوری اسلامی، همه احزاب، گروه ها و افراد با هر گرایش سیاسی، به نقش و موقعیت سپاه در دفاع از منافع ملی، تأمین امنیت، حفظ استقلال و عزت ملی و مبارزه با تروریسم واقف هستند.

حضور حماسی مردم در مراسم تشییع جنازه معجزه جاری انقلاب اسلامی یعنی شهید حججی در چهار شهر مشهد، تهران، اصفهان و نجف آباد، نشان داد که ملت و خصوصا جوانان، چگونه قدردان سپاه پاسداران و خصوصا مدافعان حرم و شهدای مظلوم این راه نورانی هستند.

بنابراین با این حمایت ها و پشتیبانی های ملت و دولت از سپاه، توطئه جدید آمریکایی ها علیه سپاه، فرجامی جز شکست و نتیجه عکس دادن ندارد.

هیچ قرارداد صلح و توافقی در جهان از آدم تا خاتم و از خاتم تا کنون، یک سویه اجرا نشده است مگر این که یک طرف ذلت و خواری تسلیم را پذیرفته باشد.

دولت و ملت ایران هیچ گاه زیر بار ذلت اجرای تعهدات یک سویه برجام نمی روند.

یک وقتی شهید مطهری در معنا و مفهوم صلح و کسانی که در توهّم صلح با دشمن غدّاری چون یزید به سر می بردند، فرمود: صلح غیر از تسلیم است.

معنای صلح، همزیستی شرافتمندانه است.

با همزیستی ای که از یک طرف بی شرفی و تجاوزگری است، صلح تحقق پیدا نمی کند.

اگر دشمن به مال و ثروت و حریت و آزادی و آقایی ما چشم دوخته و می خواهد آن را از ما سلب کند، کسی نمی تواند بگوید ما نمی جنگیم و اهل صلح هستیم.

این حرف مسخره است.

(ص 221 مجموعه آثار، جلد 20)
کلید واژه ها: ایران - آمریکا - رییس جمهور - رییس جمهور آمریکا - جمهوری اسلامی - تعهد - منطقه - تحریم - سپاه - اسلام - موشک های بالستیک - کاخ سفید - تروریسم - اسلامی - جمهوری - روحانی - فوق العاده - تصمیم گیری - خلیج فارس - دولت - خلیج - جدید - سفید - ماده - موشک - فرزندان - اقتصادی - بالستیک - رونمایی - سلحشور

آخرین اخبار سرویس:
احمد عبادی دلالت سمانتیکی و دلالت تصوّری

از چالش محیط بانان در محاکم قضایی تا حق درجه ای که داده نمی شود

عکس/ نامه سردار سلیمانی به صاحب خانه ای که مقر عملیات بود

پیشنهاد ضرغامی به قوه قضاییه

محاکمه غیابی خاوری چه فایده‎ای دارد؟

عصمت الدوله دختر ناصرالدین شاه با انارهای بسیار کمیاب/ عکس

فاطمه کروبی: می گویند فرجی در حصر می شود

سخنگوی ارتش: استمرار امداد رسانی ارتش به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه

واکنش ظریف به حمله تروریستی در مصر

واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

عدم توازن ناوگان ایران و سایر کشورهای دریای خزر/ ریسک بالای دریانوری خزر

تصویر دیده نشده از حاج قاسم داخل ضریح حضرت زینب(س)

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به دبیر کل سازمان ملل

پشت پرده آخرین خطبه آیت الله هاشمی/چرا روحانی و پوتین یکدیگر را زیاد می بینند؟ /سیاست روسیه و ترکیه درباره سوریه چیست؟ /آیا طرح تحول سلامت به سرنوشت مسکن مهر دچار می شود؟ /برنامه دولت برای تهران چیست؟

ارسال 640 اثر به جشنواره استانی علامه حلی/ 18 آذر اختتامیه جشنواره

اهمیت دانشنامه معاصر قرآن کریم در به روز بودن آن است

تکامل و پیشرفت انسان و جامعه از دیدگاه شهید مطهری - بخش دوم و پایانی تکامل از دیدگاه جسمانیه الحدوث و روحانیه البقا بودن نفس انسان

مهدی ساعتچی، محمد سعیدی مهر معنای نفی صفات در آموزه های شیعی از دیدگاه سیداحمد کربلایی و سیدمحمدحسین طباطبایی

عسکری سلیمانی امیری، سیدمحمدرضا مدرسی بررسی انتقادی دیدگاه غیاث الدین منصور دشتکی در معاد جسمانی

محمدعلی توانا، فرزاد آذرکمند مقایسه حکومت اقتدارگرا و جایگاه مردم در آن در اندیشه امام محمد غزالی و توماس هابز

ویلیام چیتیک میانه آری و نه وجود و فطرت از منظر ابن عربی

در هفته های آینده بعد از 17 سال از مسئولیت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کنار می روم/ چرا رهبر انقلاب مدتهاست خطبه جمعه نخوانده اند؟

عبداله صلواتی نظریه غایت به مثابه قرینه ای بر خودگروی روان شناختی در فلسفه صدرایی

شورای نگهبان با اصلاح طلبان گفت وگو می کند؟

در هفته های آینده بعد از 17 سال از مسئولیت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کنار می روم/ برخی ها بعد از برجام گفتند شعار "مرگ بر آمریکا" را از نماز جمعه حذف کنید/ چرا رهبر انقلاب مدتهاست خطبه جمعه نخوانده اند؟

خبری خوش برای سربازان

سیدمصطفی میرباباپور، یوسف دانشور رابطه علم و دین در دیدگاه اول پلانتینگا

استمرار امداد رسانی ارتش به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه

رسانه بستر بسیار مناسبی برای ارتباط حوزه های قم و نجف است

چگونه ایده خود را در سازمان اجرایی کنیم؟

پیروزی بر داعش تمامی تفکرات و اندوخته های استکبار را در هم شکست

جهانگیری سانتاکروز را به مقصد تهران ترک کرد

محمدحسن یعقوبیان ریشه یابی معرفتی و بازخوانی انتقادی مبانی عرفان حلقه

اختصاص درآمد کنسرت مستان و پرواز همای به کودکان بی سرپرست زلزله کرمانشاه !

باقیات صالحات روز افزون شیخ طوسی چه بود؟

الهه زارع، عباس جوارشکیان، سید مرتضی حسینی شاهرودی، قاسم کاکایی غیاث الدین منصور دشتکی میان دو راهی وحدت شهود و وحدت وجود

دلیل غیبت طولانی رهبری در نماز جمعه

رونمایی از صد جلد کتاب اهدایی سفارت ژاپن به کتابخانه دانشکده مطالعات جهان

واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی مصر

پیش بینی چهار سال پیش رهبری درباره آینده سوریه !

شکست داعش خط بطلانی بر نقشه های شوم استکبار است

میزبانی از یادواره شهدا در هفته بسیج

برگزاری کنسرت در مشهد با پیشنهاد علم الهدی تعیین تکلیف خواهد شد !

روزی روزگاری قاسم سلیمانی ؛ جوان 23 ساله ای با نبوغ نظامی تحسین برانگیز !

هیچ کودک بی سرپرستی در زلزله کرمانشاه شناسایی نشده است

بازدید نماینده سازمان ملل از مناطق زلزله زده کرمانشاه

یک جهان، چندنما

سید مرتضی هزاویی، فریده باوریان تبیین فرآیند و عوامل مؤثر بر علل همگرایی و واگرایی جریان روشنفکری دینی لیبرال نسبت به نهضت ( اسلامی) و انقلاب اسلامی (از 1340 تا خرداد1360 ) -

مجتبی زروانی، رضا طاهری علم و معرفت در نظر غزالی

با غنی سازی اوقات فراغت جوانان اجازه ندهیم دشمنان برای آنان برنامه ریزی کنند

فال روزانه شنبه 4 آذر 1396

اختتامیه اجلاس محبان اهل بیت/ عکس

عکس/ بارش سنگین برف در جاده چالوس

وحید خادم زاده استعاره وجود به مثابه امر سیال در فلسفه ملاصدرا

عارف: نهضت پاسخگویی راه بیندازیم

عکاسی در ثبت احوال ممنوع شد+واکنش ثبت احوال

یادواره شهدای آبروی محله نکا برگزار شد

استاندار هرمزگان: عظمت و پیشرفت کشور در گرو پیوند مردم و رهبری است

یادواره شهدای آبروی محله نکا برگزار شد

کرختی مسوولان در مقابل موج های رسانه ای

یادواره شهدای مسجد آیت الله شفیعی اهواز

2خاطره جالب کوثری از رهبر انقلاب

داعش در چه شرایطی دوباره پدیدار می شود؟

یادداشت علی اکبر جوانفکر/ ضابط!

«شعر انتظار»؛ از فروغ تا قیصر

گزارش خبری فارس زنگنه به جای برخورد با توتال داخلی ها را متهم می کند/ پیام فرافکنی وزیر نفت برای فرانسوی ها

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به دبیرکل سازمان ملل درباره مصوبات اجلاس سوچی

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 4 آذرماه 1396

اشرف غنی حامد کرزی را تحت فشارقرار داد

بیانیه شورای هماهنگی تشکلها و فعالان فکری و فرهنگی حوزه

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به دبیرکل سازمان ملل

خط 7 متروی تهران و مناظره پذیر بودن آن

اصلاح قانون کار در تعلیق

پیروزی جبهه مقاومت بر داعش، پیروزی بزرگ جهان اسلام

سوءتفاهم آژانس با آمریکا درباره برجام

فرمانده کل سپاه: در برابر عربستان خویشتن داری می کنیم

کلید غلبه بر دشمنان اسلام مساله فلسطین است

ماموریت مجمع مجالس آسیایی از زبان لاریجانی

سیف به مجلس می رود

گام های نهایی دو لایحه مهم مالیاتی

استقبال مشروط از بیت کوین

کوچک کننده بینی، کوچک نمی کند!

امنیت پایدار افغانستان به نفع منطقه است

هشدار برای کبرا 12

لزوم استفاده روحانیت از ابزارهای جدید در تبلیغ دین

بسیج مردمی یمنی ها پیروز خواهد شد

واکنش نماینده مازندران در مجلس خبرگان به خبر نابودی داعش +فیلم

منشور حقوق شهروندی قانون نمی شود

تکذیب ارسال محموله زلزله زدگان به سوریه

تعیین تکلیف کنسرت ها در مشهد؟

متهم فراری صندوق فرهنگیان در آلمان

احتمال صدور حکم اعدام برای خاوری

ارجاع پرونده مدیران کانال های تلگرام به دادگاه تجدیدنظر

ترامپ عامل کا گ ب است؟

قدردانی ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه و پاوه از رهبر انقلاب

شنبه 4 آذر | صفحه اول روزنامه همشهری

33 سال پیش در چنین روزی اعتراض ایران علیه حمایت صلیب سرخ از عراق

عملیات طریق القدس در دهکده گردشگری بوشهر بازسازی می شود

ترتیل صفحه 233 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+دریافت

داعش را آمریکایی ها به وجود آوردند/ اسراییل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

بسیج مدافع قرآن و مکتب عاشورایی است

برگزاری یادواره ها شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم

مراقب توطئه های جدیدی برای احیای جریان های تکفیری در کشورهای منطقه باشیم

دلیل عدم حضور رهبر انقلاب در تریبون نماز جمعه در ایام اخیر + فیلم

مهندس اسفندیار رحیم مشایی ماجرای نخستین جلسه بازپرسی را برای مردم تشریح کرد + فیلم

امروز انجام گرفت بازدید نماینده سازمان ملل از مناطق زلزله زده کرمانشاه

واکنش کدخدایی به «یاوه گویی های جوانک آل سعود»

کدام بازنشسته ها حق برگشت دارند؟

پولیس لندن ایستگاه متروی میدان آکسفورد را محاصره کرد

هویت اسلامی تمام مسلمانان را در یک جبهه قرار می دهد/ تعبیر آیت الله العظمی سیستانی از اهل سنت

ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه و پاوه از مقام معظم رهبری قدردانی کردند

رفتار های احمدی نژاد انتفام الهی از اصولگرایان است

نامه ایران، روسیه و ترکیه به دبیرکل سازمان ملل درباره بیانیه سوچی

قتل عام تروریستی

واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

رییس جمهور آرژانتین: جستجو برای یافتن زیردریایی مفقود شده ادامه می یابد

ایران در خط مقدم مبارزه با افراطی گری

آیا ترامپ عامل کا گ ب است؟

قدردانی ائمه جمعه اهل سنت کرمانشاه و پاوه از رهبر انقلاب

نامه سردار سلیمانی به صاحب منزل خود در البوکمال +عکس

نقوی حسینی: پشتیبانان داعش بیکار نمی مانند

ائمه جمعه ماهانه 200 هزار تومان دریافت می کنند

حجت الاسلام تقوی: میدان را به دیگران بدهیم و فکر نو و استعداد نو تجربه شود /ناطق نوری را اصولگرا می دانم /بیشتر خسارت ها از این است که بسیاری به نام اصولگرا حرف می زنند که اصول را نمی شناسند

امروز تفکر بسیجی فراتر از مرزهای کشور به اوج رسیده است

اسامی برگزیدگان سی وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن نیروی زمینی سپاه

احمدی نژاد پدر ما را درآورد!/ او بچه بازی می کند!

لاریجانی: آمریکا دنبال ماجراجویی جدید است

ورود کمیسیون اصل 90 به موضوع حضور غیرمجاز افاغنه

روضه خوانی حاج قاسم سلیمانی برای شهدا/ فیلم

تصاویر / یادواره شهدای مسجد آیت الله شفیعی اهواز

ولیعهد جوان و کفش های پاشنه بلند!

سعادت دنیا و آخرت در گروی تبعیت از ولی فقیه است/ نباید در مقابل آمریکا کرنش کرد

بیانیه مشترک سوچی سند شورای امنیت می شود

واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

روزنامه استخدامی استان قم | شنبه 4 آذر 96

جشن پیروزی بر داعش با حضور مردم در بلوار شهدای مدافع حرم رشت/ تصاویر

اجلاس جهانی محبان اهل بیت(ع) و مسأله تکفیری ها در حرم رضوی

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش

استاندار لرستان: تغییرات مدیریتی بزودی انجام می شود

واکنش محسن رضایی به حادثه تروریستی در مصر

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش درباره مصوبات اجلاس سوچی

دلایل کناره گیری تقوی از شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

روزنامه استخدامی استان همدان | شنبه 4 آذر 96

استراتژی آمریکا و غرب این است که انقلاب اسلامی را به هر شیوه ای به سمت سقوط بکشانند

نجفی:برنامه هسته ای اسراییل نگرانی اصلی ملتهای منطقه

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش

سوال رضا صادقی از 20:30 در یک برنامه تلویزیونی

عبدالله نوری مطرح کرد: ضرورت پیگیری وعده های انتخاباتی رییس جمهوری

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به دبیر کل سازمان ملل درباره مصوبات اجلاس سوچی

برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی منبع نگرانی اصلی ملتهای منطقه است

تبریز/تشییع پیکر شهید دوران دفاع مقدس

کمک به گره گشایی از زندگی مردم یکی از اهداف بسیج است

کدخدایی خطاب به ولیعهد عربستان: یکبار از پدرت بپرس چند نفر را تاکنون به قتل رسانده/ اگر یادش باشد و بگوید، می توانی معنی هیتلر را بفهمی

نخستین کنفرانس تحقیقات بازی های دیجیتال پایان یافت

جهانگیری:هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد

بیکاری در گیلان با وجود ظرفیت های طبیعی پذیرفتنی نیست

واکنش کدخدایی به یاوه گویی های ولیعهد پادشاه عربستان

از "حکومت جهانی خدا" رونمایی شد

احمدی نژاد: دور زدن قانون با منش من سازگار نیست/ آدم ها برایم مهمند نه آمارها

واکنش کدخدایی به یاوه گویی های ولیعهد پادشاه عربستان

نامه مشترک ایران، روسیه و ترکیه به گوترش درباره مصوبات اجلاس سوچی

آغاز طرح ضربتی بهبود نگهداشت شهر کرج از منطقه 5/ نیروهای مناطق ده گانه شهرداری کرج بسیج شدند

دلایل کناره گیری حجت الاسلام تقوی از شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

سوال رضا صادقی از 20:30: حل شدن مشکل من و سرفراز را هم رسانه ای می کنید؟!

واکنش کدخدایی به «یاوه گویی های جوانک آل سعود»

پیروزی شجره طیبه با تفکر بسیجی بر شجره ملعونه خبیثه ضاله با تفکر اسلام التقاطی

روایت پزشکیان از پولدار شدن در دولت احمدی نژاد

تصاویر کمتر دیده شده از شهید دانشجوی بسیجی گیلان بابک نوری هریس

علت عمل جراحی نعیمه نظام دوست به روایت شراره رخام

تجلیل از مقام ادبی آیت الله حائری شیرازی

جبهه آزادی بخش ملی الجزایر در انتخابات محلی پیروز شد

افرادی که می گویند «سوریه و عراق چه ارتباطی به ما دارند» هنرشان شایعه سازی و خالی کردن دل مردم است/ دشمن جرأت چپ نگاه کردن به ملت ایران را ندارد

جهانگیری در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز: اتخاذ سیاست های همسو، گامی در جهت افزایش منافع جمعی کشورهای صادرکننده گاز/ هیچ کشوری از وضعیت مخاطره آمیز جهانی سود نمی برد

کدام استان رکورددار زندانی مهریه است؟

کوچک ترین زن دنیا + عکس

استخدام های بی حساب و کتاب در وزارت نفت، مردم را نگران می کند/ وزیر به دانشگاه نفت سر بزند

یادواره شهدای مسجد آیت الله شفیعی اهواز برگزار شد/ رونمایی از کتاب لاله های شیدایی

در هفته های آینده بعد از 17 سال از مسئولیت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کنار می روم/ برخی ها بعد از برجام گفتند شعار مرگ بر آمریکا را از نماز جمعه حذف کنید/ چرا رهبر انقلاب مدتهاست خطبه جمعه نخوانده اند؟/ ائمه جمعه چقدر حقوق می گیرند؟

چرا رهبری دیگر خطبه نمی ‎خوانند؟

واگذاری محدود شرکت های زیان دهِ ناکارآمد به بخش خصوصی

تکلیف شهرداری خرمشهر روشن شود

فیلم/ کلاهبردارانی که برای دریافت خسارت از بیمه دست و پای خود را خرد می کنند

پنجمین جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس فارس برگزار می شود

جهانگیری: لازم است تلاش برای حل موانع بانکی به صورت جدی تر از سوی بولیوی پیگیری شود

پشت پرده آخرین خطبه نماز جمعه آیت الله هاشمی در سال 88/چرا رهبری دیگر خطبه نمی‏‎خوانند؟

#یادداشت روز: وعده صادق

اقدام قابل تامل سردار سلیمانی درمیدان نبرد + عکس

آخرین جزییات از امدادرسانی ارتش در مناطق زلزله زده

حضرت مریم (س) چه دینی داشت؟

ترامپ عامل کا گ ب است؟

چرا قرآن در عربستان نازل ولی در ایران فهمیده شد؟

سخنان عبدالله نوری خطاب به دانشجویان

احمدی نژاد: دور زدن قانون با منش من سازگار نیست

رییس سیاست گذاری ائمه جمعه: ائمه جمعه ماهانه 200 هزار تومان دریافت می کنند/ برخی مطرح کردند که بعد از برجام شعار مرگ بر آمریکا را حذف کنید

دلایل استعفای حجت الاسلام تقوی

امدادرسانی در کرمانشاه؛ ارتش همچنان پای کار است

هیات های رسمی برای شناسایی بسترهای همکاری می تواند به توسعه مناسبات منجر شود

این کارها شما را نزد حضرت زهرا (س) محبوب می کند

پایان داعش آخر خط نیست، ما جشنمان در مسجدالأقصاست

جهانگیری: لیبی کشوری بزرگ و بااهمیت در جهان اسلام و خاورمیانه است

راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران

راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران