مطالب مرتبط:
راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران
سیدحسین موسویان:راهبرد جدید ترامپ خشم مردم ایران از آمریکا را درپی خواهد داشت
آمریکا و اسراییل به دنبال اجرای برنامه های شوم در منطقه بودند اما این آرزوها را به گور می برند/ دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است
بیانات رهبر انقلاب و راهبرد پسابرجامی ایران در برابر آمریکا و اروپا
بیانات رهبر انقلاب و راهبرد پسابرجامی ایران در برابر آمریکا و اروپا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 مهر 1396 ساعت 13:222017-10-20سياسي

راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران


راه درست در مقابله با ترامپی که ظاهرش دیوانه است اما کاملا باصطلاح عاقلانه رفتار می کند، تقویت درون زایی اقتصادی است تا بتوانیم در مواجهات دست پری داشته باشیم و مجبور به تصمیم گیری بر اساس ضرورت ها و فشارها نباشیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار به نقل از تسنیم، ترامپ روز جمعه گذشته از راهبرد جدید آمریکا در پسابرجام رونمایی کرد.

چند نکته کلیدی در سخنان ترامپ برجسته بود که عبارت بودند از: الف) ترامپ یک نیمه از برجام را پاره کرد و آن هم نیمه ای که حاوی تعهدات آمریکا در قبال این تعهد است، اما نیمه ای را که مربوط به تعهدات ایران است، حفظ کرد و گفت باید به تعهدات ایران بیفزاییم.

ب) او رسماً علاوه بر تحریم های گذشته، آغاز اجرای تحریم های موسوم به کاتسا را هم اعلام کرد! ج) او با اعلام دروغ عدم پایبندی ایران به برجام، در مسند شاکی، قاضی و مجری حکم، علیه ملت ایران نشست.

بدون این که توجه کند آژانس 8 بار اجرای فراتر از تعهدات ایران را اعلام کرده است.

او عملاً در حالی که جامعه جهانی در نقض برجام با او همراهی ندارد، از موضع بدهکاری خارج شد و خود را در جایگاه طلبکاری قرار داد! د) ترامپ این نیت شوم را پنهان کرد که با اضافه کردن ماده و تبصره به برجام می خواهد همچنان از آب گل آلود برجام، ماهی مقصود بگیرد.

ه ) او با جعل عبارت خلیج عربی به جای خلیج فارس ، مقاصد شوم خود را در حمایت از قارون ها و دیکتاتورهای منطقه اعلام کرد و عملاً دست به کار خطرناکی در آشوب آفرینی در منطقه زد.

و) ترامپ فوق العاده از نقش سپاه در سرکوب تروریسم عصبانی بود.

وحشت رییس جمهور آمریکا از بسط توسعه و نفوذ معنوی سپاه در منطقه، در نطق او آشکار بود.

او گفت از خزانه داری آمریکا خواسته است بخش های مختلف سپاه و نیز برنامه موشک های بالستیک ایران را مورد تحریم قرار دهد.

رییس جمهور کشورمان بلافاصله پس از اعلام مواضع رییس جمهور آمریکا، مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران را در مورد بدعهدی کاخ سفید اعلام کرد.

رییس جمهور صریح گفت: ایران در برابر تروریسم در منطقه ایستاده و خواهد ایستاد.

وی بار دیگر از سپاه و فرزندان سلحشور اسلام دفاع کرد و پاسخ یاوه گویی های ترامپ را داد.

وی پذیرفت آمریکا همان راه قبل از برجام را ادامه می دهد و عدم پایبندی به تعهدات در برجام را ترامپ رسماً اعلام کرده است.

روحانی در پاسخ به تحریم های کاتسا به طور شفاف اعلام کرد ایران فعالیت های موشکی خود را با تلاش مضاعف تری ادامه می دهد و در برابر هیچ قدرتی سر تسلیم فرود نمی آورد.

روحانی خیال کاخ سفید و کنگره را راحت کرد و گفت: هیچ ماده و تبصره ای به برجام اضافه نمی شود و گفتگویی هم در کار نیست! به نظر می رسد با فشار مجدد سیاست های تجاوزکارانه آمریکا، باید فصل جدیدی از مناسبات ایران با غرب به ویژه آمریکا و نیز فصل جدیدی از تجدید نظر در سیاست های داخلی دولت ایجاد شود.

باید به آمریکا و متحدان او تفهیم کرد که برجام سیاهچاله ای نیست که با آن همه مؤلفه های قدرت ایران در منطقه و جهان با شعبده بازی و اجرای شوی ترامپ بلعیده شود.

سپاه و فرزندان سلحشور اسلام در ایران و منطقه به گفتگوهای خود با آمریکا نه در روی میز مذاکرات بلکه در میادین نبرد ادامه می دهند و سرنوشت این گفتگو در همه جای منطقه در هوا، زمین و دریا به زودی معلوم می شود و ایران پوزه تروریست ها را به خاک می مالد.

روزجمعه گذشته راهبرد جامع دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا در قبال ایران منتشر شد و کاخ سفید همان گونه که بارها پیش از این مطرح کرده بود، موضوع تأثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه ، توان موشکی و سپاه پاسداران را در صدر اصول بنیادی استراتژی خود برای تقابل با ایران اسلامی قرار داد.

این در حالی است که کاخ سفید، قدرت منطقه ای و توان موشکی کشورمان را ناقض روح برجام تلقی کرده و به بهانه آن می کوشد که از زیر بار تعهدات خود در توافق هسته ای شانه خالی کند.

به عبارت دیگر، تصمیمات جدید آمریکا در قالب استراتژی جدید برجامی و نیز ادامه بدعملی این کشور در انجام تعهداتش، در راستای توقف رشد مؤلفه های قدرت جمهوری اسلامی به شمار می آید تا به مرور، ایران را به زعم خود تسلیم خواسته های نامشروع خود کند.

به طور مشخص در 10سال اخیر، راهبرد آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر 2 بال اصلی بوده است؛ یک بال افزایش تحریم ها و به تبع آن افزایش فشارهای اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و بال دیگر پیشنهاد و انجام مذاکره و ایجاد محدودیت که نتیجه آن مذاکره و پذیرش محدودیت از سوی ایران بوده است.

این دو بال اصلی سیاست خارجی آمریکا در اسناد رسمی آمریکا به صورت کاملا شفاف بیان شده است.

دولت آمریکا و شخص ترامپ هم در این مدت بر همین اساس پیش رفته، یعنی در مسیر افزایش تحریم ها گام برداشته و از طرفی این فشار را بهانه یا اهرمی برای مذاکره در حوزه های غیرهسته ای قرار داده است تا مذاکراتی را که منجر به محدودیت می شود، آغاز کند.

این همان حرکتی است که دولت اوباما هم آن را دنبال می کرد که منجر به مذاکرات هسته ای شد و در نهایت برجام اتفاق افتاد.

دولت اوباما فردای 26 دی ماه 94- یعنی یک روز بعد از اجرایی شدن برجام - دور جدید تحریم ها علیه ایران را آغاز کرد و تحریم های غیرهسته ای را افزایش داد.

این ها بدان معناست که مسیر ترامپ در سیاست خارجی علیه ایران همان مسیری است که اوباما نیز طی می کرد و از نظر اقدام عملی نه تنها تفاوتی بین این دو وجود ندارد، بلکه مکمل هم و در یک مسیر هستند اما اتفاقی که در دوره ترامپ افتاده، شدت پیدا کردن اعمال فشار علیه ایران است که آن هم طبق قانون جدید تحریمی است که کنگره مردادماه آن را با عنوان قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم تصویب کرد و بر این اساس دولت ترامپ این اجازه را پیدا می کند شدت عمل را علیه ایران افزایش دهد.

آنچه در روزهای گذشته رخ داد، استفاده ترامپ از اختیاری بود که کنگره به او داده بود تا تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کند و دستور داد این مسیر به طور جدی دنبال شود.

ترامپ در سخنان خود بر این راهبرد تأکید کرد: ما می خواهیم تحریم های جدی تر و محکم تری را علیه ایران اعمال کنیم و برای اعمال این تحریم ها هم با اتحادیه اروپایی و متحدان مان به اشتراک نظر و جمع بندی رسیده ایم.

این گزاره بدان معناست که وجود یا گسترش این فهم که ترامپ بدون انجام محاسبات راهبردی دست به اقدام زده است صحیح نیست.

رفتار ترامپ نشان می دهد در همان مسیری گام برمی دارد که هیأت حاکمه آمریکا در این 10سال علیه ایران دنبال کرده است، لذا در این فضا به هیچ وجه به دنبال از بین بردن چارچوب برجام نیست، بلکه برجام تا مادامی که محدودیت های هسته ای ایران در آن پایدار باشد و آمریکا نیز همزمان به تعهدات خود عمل نکند، بلکه تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال کند، باقی می ماند؛ به عنوان چارچوبی محکم و محدودکننده برای ما و به جهت نقض مکرر متن توافق، کاغذپاره ای برای آمریکا.

پس سیاست ترامپ و به طورکلی آمریکا در قبال ایران و برجام سیاستی مبتنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت های برجام مانند قضیه بازرسی ها و گلوگاه هایی که در حوزه تحریم ها ایجاد شده و کنترل هایی که به دست آوردند و افزایش فشار در خارج از چارچوب برجام از طریق اعمال تحریم های جدید بوده است.

آمریکا در نهایت می خواهد ایران را برای موضوعات باقیمانده به میز مذاکره برگرداند که شامل موضوعات موشکی، منطقه و بحث های حقوق بشر است.

این فهم اگر به درستی در کشور اتفاق نیفتد، مطمئنا تصمیم سازی های غلطی رخ می دهد و بر اساس آن هم تصمیمات غلط گرفته می شود.

ما اگر بخواهیم به درستی با ترامپ مقابله کنیم، در قدم اول باید درست او را بفهمیم و در قدم دوم باید بدانیم دعوا و اصل مبارزه در صحنه اقتصادی است و ما تا مادامی که در صحنه اقتصادی، معادلات را تغییر ندهیم این مسیر؛ مسیر مناسبی برای ما نیست.

ما بدون کار جدی در حوزه اقتصاد نباید به فکر مذاکره باشیم.

پس راه درست در مقابله با ترامپی که ظاهرش دیوانه است اما کاملا عاقلانه رفتار می کند، تقویت درون زایی اقتصادی است تا بتوانیم در مواجهات دست پری داشته باشیم و مجبور به تصمیم گیری بر اساس ضرورت ها و فشارها نباشیم.

بررسی رفتار غرب با ایران در 40 سال گذشته و تلاش گسترده برای نابودی نظام اسلامی یا استحاله جمهوری اسلامی نشان می دهد که: 1 - غرب هرگز به ایران نگاه راهبردی نداشته و روابط خود را با ایران بر اساس ارتقای منافع یک سویه تنظیم کرده و می کند.

2 - برخلاف واقعیات موجود و قدرت نفوذ بالا و عمق استراتژیک ایران در منطقه، غرب با وجود این که به نقش برجسته و منحصر به فرد ایران اذغان دارد ولی حاضر نیست برای ایران به عنوان بازیگر اصلی در مناقشات منطقه نقشی قائل باشد.

3 - غرب، ایران را به عنوان فرماندهی محور مقاومت، مانع اصلی تحقق دکترین و اهداف استعماری خود در غرب آسیا می داند.

4 - غرب، ایران را تنها دشمن واقعی و تمام عیار رژیم صهیونیستی و حامی اصلی محور مقاومت (به زعم غرب؛ تروریسم) می داند.

5 - غرب بر راهبرد تشکیل خاورمیانه جدید (مبتنی بر تضمین اقتدار و عزت رژیم صهیونیستی از طریق تشکیل کشورهای کوچک ضعیف و فاقد اقتدار منطقه ای) اصرار دارد و ایران را تنها مانع تحقق این راهبرد می داند.

6 - غرب تسلط بر منطقه غرب آسیا را مهم ترین عامل بازگشت به هژمون خود می داند و نظام اسلامی ایران را مهم ترین و بلکه تنها مانع بازگشت این هژمون می داند.

7 - غرب باور دارد که جمهوری اسلامی ایران با رویکرد اسلام انقلابی حضرت امام خمینی سلام الله علیه، قدرت بسیج توده ها و مستضعفان عالم و مدیریت بیداری اسلامی در جهان اسلام را دارد، به همین دلیل نظام اسلامی ایران را بزرگ ترین خطر برای منافع خود در جهان می داند.

8 - غرب به ویژگی ها و مختصات منحصر به فرد ایران از حیث ژئوپلتیکی و ژئواستراتژیکی و ظرفیت های دینی و فرهنگی ایران و قدرت الگوسازی دموکراسی خدامحور و دینی به عنوان مهم ترین خطر برای به چالش کشیدن دموکراسی غربی و لیبرال سرمایه داری واقف است.

* آیا ترامپ واقعا دیوانه است؟ سخنان دونالد ترامپ در روز جمعه 22 مهر 96 که سرشار از لفاظی های توام با اهانت، ناسزا و غوغاسالاری بود آنچنان جامعه جهانی و حتی ناظرین داخل ایران را به خود مشغول داشت که کمترکسی توانست به واقعیت راهبرد دقیق و هوشیارانه آمریکا که در لابلای مطالب جنجالی دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا پنهان شده بود پی ببرد.

برخی تحلیل گران اگرچه ترامپ را یک دیوانه می دانند و معتقدند که رییس جمهور آمریکا دیوانه ای است که تصمیمات غیرقابل پیش بینی و جنون آمیز وحتی خلاف منافع آمریکا می گیرد، اما تحلیل رفتارهای ترامپ و دیگر مقامات ارشد آمریکایی در تصمیم گیری ها نشان می دهد که ساختار تصمیم گیری در این کشور طوری تنظیم شده و استقرار یافته است که رییس جمهور آمریکا صرفا نقش بازی می کند و مطلقا نمی تواند و اجازه ندارد که خلاف راهبردهای اتخاذشده توسط صاحبان واقعی قدرت تصمیم بگیرد و یا عمل کند.

در رابطه با موضوع هسته ای ایران نیز نگاه آمریکایی ها به مذاکرات هسته ای از ابتدا این بوده و هست که با آوردن جمهوری اسلامی به پای میز مذاکره او را وادار کند تا درمقابل کدخدای جهان سرتسلیم فرود آورده و از اصول و ارزشهای خود که در تقابل با اصول حاکم بر آمریکای مستکبر می باشد، دست بردارد و دیگر مدعی استکبارستیزی و سلطه ستیزی با مستکبران عالم نباشد.

برای جمهوری اسلامی نیز تنها راه، مقاومت و ایستادگی و تکیه بر منابع و امکانات داخلی خود می باشد تا زمانی که بتواند اقتصادی خودکفا و مقاوم ایجاد کند و تحریمها را نه به عنوان تهدید بلکه فرصت تلقی نماید و در آن صورت است که غرب به ناکارآمدی تحریمهای خود پی برده و از فشار بر ایران قدرتمند دست برمی دارد.

* هدف آمریکا از تروریست معرفی کردن سپاه تلاش برای معرفی سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی از سوی آمریکا، با چندین هدف و منظورهای گوناگون دنبال می شود.

یکی از اهداف راهبردی آمریکایی ها از این اقدام شیطانی و برخلاف حقوق و عرف بین الملل، منزوی ساختن سپاه در کشور است.

آمریکا به دنبال آن است که با اعمال تحریم های تروریسم علیه سپاه، در واقع اقتصاد ایران را با تحریم های بیشتر و فشارهای سنگین تر مواجه ساخته؛ سپاه را برای مردم و دولت به یک مسأله و عامل تولید مشکل تبدیل نماید.

دلیل اصلی این رفتار آمریکا در قبال سپاه؛ موقعیت یابی راهبردی ایران در منطقه و جهان، به برکت مجاهدتها و فداکاری های چندین ساله سپاه است.

نگاه دولتمردان و سیاستمداران آمریکایی به ایران را می توان در سخنان سفیر پیشین ایالات متحده در کشورهای عراق، ترکیه و آلبانی ملاحظه کرد.

آقای جیمز جفری در نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید: ایران همراه با هم پیمانانش به زودی به قدرتی برتر در منطقه تبدیل خواهد شد.

آمریکا باید ایران را نخستین و مهم ترین اولویت خود در منطقه قرار دهد.

معنای دقیق سخنان آقای جیمز و صدها سخن مشابه وی در این خصوص مبنی بر تبدیل ایران به قدرت برتر در منطقه راهبردی غرب آسیا (خاورمیانه)؛ با توجه به اصل نسبی بودن قدرت، یعنی پایان یافتن دوران جولان دهی و سلطه گری قدرت های غربی و ازجمله آمریکا در منطقه است و معنای دقیق تر این سخنان، یعنی یک شکست استراتژیک برای ایالات متحده که چاره ای جز پذیرش آن و خداحافظی با رهبری جهان ندارد.

آمریکایی ها برای این که به دنبال انقلاب اسلامی، سلطه بر منطقه راهبردی غرب آسیا را به عنوان شرط لازم برای سلطه بر جهان از دست ندهند؛ به نقل از آقای ترامپ شش تریلیون دلار (معادل شش هزار میلیارد دلار)؛ خرج جنگ های این منطقه طی یک دهه گذشته کرده اند اما بر خلاف تصورات پیشین آمریکایی ها مبنی بر رسیدن به سلطه کامل در این منطقه؛ اکنون در همه جای این منطقه دچار شکست های راهبردی شده و همه چیز را باخته اند.

آمریکایی ها در برآوردهای راهبردی خود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را عامل اصلی شکستهای خود ارزیابی می کنند.

شورای روابط خارجی آمریکا در گزارش تحلیلی خود، این واقعیت را چنین گزارش می دهد؛ سپاه پاسداران در خط مقدم مقابله با آمریکا در منطقه قرار دارد و معتقد است که ایالات متحده قدرتی بی رمق و از پا درآمده ای در خاورمیانه است.

آن ها پس از دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس در ژانویه جشن گرفتند و دریادار علی فدوی به آمریکایی ها هشدار داد که سپاه از قدرت و توانایی لازم برای مقابله با آمریکایی ها برخوردار است.

اندیشکده ها و مراکز مطالعاتی آمریکایی طی سال های اخیر صدها گزارش تحلیلی منتشر ساخته و در این گزارش ها غلبه آمریکا بر ایران و منطقه غرب آسیا را از میان برداشتن سپاه اعلام کرده اند.

آمریکایی ها سپاه را عامل اصلی خارج ساختن خاورمیانه از چنگ ایالات متحده می دانند.

بر همین اساس به دنبال انتقام گیری از سپاه و تضعیف آن از طریق اعمال تحریم ها هستند.

وقتی آمریکایی ها قانونی تحت عنوان قانون مقابله با اقدامات ثبات زدای ایران در منطقه وضع می کنند؛ منظورشان اقداماتی است که موقعیت و ثبات آمریکا و متحدینش همانند رژیم صهیونیستی را به خطر انداخته است.

قانون تحریمی کاتسا، قدرت دفاعی و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی و به ویژه سپاه را به عنوان عامل اصلی این اقتدار نشانه رفته است.

در این قانون آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نه تنها نیروی قدس، مسؤول اجرای برنامه فعالیت های بی ثبات سازنده، پشتیبانی از اقدامات تروریسم و برنامه موشکی بالستیک ایران است.

سناتور باب سندرز از دمکراتهای مخالف برجام در سنای آمریکا و ارائه دهنده طرح تحریم کل سپاه می گوید: آمریکا نباید مقابل اقدامات منطقه ای ایران ساکت بنشیند و به همین علت است که لایحه تشدید تحریم های موشکی و تحریم کل سپاه پاسداران در دستور کار قرار گرفته است.

اکنون که قانون کاتسا در آستانه اجرایی شدن قرار دارد؛ سؤال این است که آیا آمریکا به اهداف خود با تروریسم معرفی کردن سپاه و تحریم آن و ازجمله منزوی ساختن سپاه در ایران دست می یابد؟ به طور قاطع می توان گفت؛ آمریکایی ها نه تنها به آنچه از تضعیف سپاه می اندیشند دست نخواهند یافت بلکه سپاه دهه آینده، به مراتب توانمندتر و با نفوذتر از سپاه کنونی، در ایران، منطقه و جهان خواهد بود.

این یک روند تجربه شده است که جمهوری اسلامی با نردبان اشتباهات آمریکا بالا و بالاتر می رود.

آمریکایی ها با برآوردهای غلط به دنبال معرفی سپاه به عنوان یک گروه تروریستی هستند و می خواهند سپاه را تحقیر و تضعیف کنند، اما با همین کار اشتباه آنان، سپاه بزرگتر، توانمندتر و محبوب تر خواهد شد.

در روزهای اخیر و به دنبال موضع گیری سرلشکر جعفری در قبال قانون کاتسا مبنی بر هم سنگ شدن ارتش آمریکا با داعش در صورت معرفی سپاه به عنوان یک گروه تروریستی، شاهد شکل گیری امواج حمایت ها از سپاه در داخل کشور بودیم.

این حمایت ها که قطعا روزافزون خواهد بود، نشان می دهد که آمریکا دچار چه اشتباه بزرگ و راهبردی شده است.

مواردی از این حمایت ها عبارت است از: 1.

دکتر حسن روحانی رییس جمهور: اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است.

سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است.

سپاه نه تنها محبوب ملت ایران، بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم هست چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست ها ایستاده است.

آمریکایی ها به دلیل آن که می خواستند داعش را 20 سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند، چراکه سپاه با برنامه ریزی و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است.

2.

دکتر علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: آمریکا باید بداند که سپاه پاسداران نماینده مردم ایران در جبهه مقاومت در برابر زیاده خواهی ها و توسعه طلبی های آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد.

سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه است و بدون شک اگر تدابیر سپاه نبود، امروز داعش بر عراق و سوریه حکمرانی می کرد.

آمریکا کوچک تر از آن است که بخواهد اقدامی بر علیه سپاه پاسداران انجام دهد چراکه تمام مردم ایران یکپارچه و متحدند و از تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنند، لذا هرگونه مخالفت با سپاه پاسداران، به معنای مخالفت با مردم ایران است.

3.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه: این تحرکات دولت ایالات متحده هیچ نفعی برای آمریکا نخواهد داشت.

همه دنیا اذعان دارند که برادران ما در سپاه بیشترین حمایت را از کشورهای همسایه در مقابل تروریسم داشته اند.

هرگونه حرکت علیه این مردان غیور ما صرفا باعث روشن تر شدن ماهیت آن هایی می شود که این حرکت ها را می کنند.

4.

در بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و در راستای حمایت از مواضع سپاه مبنی بر هم سنگ دانستن ارتش آمریکا با داعش و ضرورت انتقال پایگاه های آمریکا به خارج از برد موشک های ایران تا شعاع 2000 کیلومتری آمده است: .

کمیسیون از هر اقدام متقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه نیروهای آمریکایی که طبق ماده 4 قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا حامی گروه های تروریستی هستند، حمایت می نماید و اعلام می کند، سپاه حق دارد همانگونه که با گروه های تروریستی برخورد می کند، با آن ها نیز برخورد نماید.

5.

امیر حاتمی وزیر دفاع: سپاه قدرتمندترین نهاد ضدتروریستی است و در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.

.

ترامپ تصمیمی را اتخاذ نکند که برکناری او از قدرت به مطالبه ای جهانی و اقدامی ضروری برای پایان جنگ، خشونت و ناامنی قلمداد شود.

6.

بیانیه ارتش در حمایت از سپاه: ارتش و سپاه همواره در بحران های مختلف دوشادوش هم در حفظ هویت و اقتدار نظام جانفشانی کرده اند و هم دل و متحد، مدافع آرمان های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و خواهند بود.

موارد مذکور نمونه هایی از اظهارنظرهای روزهای گذشته در حمایت از سپاه بوده و این حمایت ها نشان می دهد در جمهوری اسلامی، همه احزاب، گروه ها و افراد با هر گرایش سیاسی، به نقش و موقعیت سپاه در دفاع از منافع ملی، تأمین امنیت، حفظ استقلال و عزت ملی و مبارزه با تروریسم واقف هستند.

حضور حماسی مردم در مراسم تشییع جنازه معجزه جاری انقلاب اسلامی یعنی شهید حججی در چهار شهر مشهد، تهران، اصفهان و نجف آباد، نشان داد که ملت و خصوصا جوانان، چگونه قدردان سپاه پاسداران و خصوصا مدافعان حرم و شهدای مظلوم این راه نورانی هستند.

بنابراین با این حمایت ها و پشتیبانی های ملت و دولت از سپاه، توطئه جدید آمریکایی ها علیه سپاه، فرجامی جز شکست و نتیجه عکس دادن ندارد.

هیچ قرارداد صلح و توافقی در جهان از آدم تا خاتم و از خاتم تا کنون، یک سویه اجرا نشده است مگر این که یک طرف ذلت و خواری تسلیم را پذیرفته باشد.

دولت و ملت ایران هیچ گاه زیر بار ذلت اجرای تعهدات یک سویه برجام نمی روند.

یک وقتی شهید مطهری در معنا و مفهوم صلح و کسانی که در توهّم صلح با دشمن غدّاری چون یزید به سر می بردند، فرمود: صلح غیر از تسلیم است.

معنای صلح، همزیستی شرافتمندانه است.

با همزیستی ای که از یک طرف بی شرفی و تجاوزگری است، صلح تحقق پیدا نمی کند.

اگر دشمن به مال و ثروت و حریت و آزادی و آقایی ما چشم دوخته و می خواهد آن را از ما سلب کند، کسی نمی تواند بگوید ما نمی جنگیم و اهل صلح هستیم.

این حرف مسخره است.

(ص 221 مجموعه آثار، جلد 20)
کلید واژه ها: ایران - آمریکا - رییس جمهور - رییس جمهور آمریکا - جمهوری اسلامی - تعهد - منطقه - تحریم - سپاه - اسلام - موشک های بالستیک - کاخ سفید - تروریسم - اسلامی - جمهوری - روحانی - فوق العاده - تصمیم گیری - خلیج فارس - دولت - خلیج - جدید - سفید - ماده - موشک - فرزندان - اقتصادی - بالستیک - رونمایی - سلحشور

آخرین اخبار سرویس:
حمید رسایی: احمدی نژاد یاور شیطان شده

مادر یکی از شهدای آشوب های خیابان پاسداران در کنار پیکر فرزندش + عکس

دید من این است که فساد در کشور سیستمی نشده، هر کس می گوید سیستمی است بیخود می گوید

طلوع نور ؛ سوره توبه صفحه 202 آیات 94 تا 99

یادداشت | دفاع ماندگار

یونس خداپرست، علیرضا گلشنی، احمد آذین بررسی تطبیقی مبانی حکومت در الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت و مدل لیبرال دموکراسی

سیدحسین علیانسب، محمد کاویانی بررسی سوء استفاده نظام سلطه از دانش روان شناسی در مدیریت جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی

رضا جلالی معرفت شناسی باور دینی از دیدگاه استاد مطهری و تاثیر آن بر نسبت دین و سیاست

نفس خوزستان در سینه حبس شده است

مسعود بهرامیان، علی تفتیان مبانی اندیشه سیاسی امام ابوحنیفه در دفاع از قیام های علویان (زید بن علی و ابراهیم بن عبدالله)

کتاب بیانات مقام معظم رهبری با موضوع انرژی هسته ای چاپ شد

بهمن حاجی پور، علیرضا موتمنی، سیدامیرحسین طیبی ابوالحسنی فراترکیب عوامل موفقیت تجاری سازی محصولات با فناوری پیشرفته

سعید ملکی ,شاهرخ زادولی خواجه ,جواد زارعی ارزیابی امنیت محیطی – کالبدی در فضاهای دوگانه شهری

کارشناسان برتر المپیاد سایپا معرفی شدند

یادداشت/ محمدصادق کوشکی خط شکنی ها

حامد بخشی، آمنه اخلاقی، سیدباقر حسینی، سید محمدنقی موسوی بار عاطفی رابطه گردشگران با جامعه میزبان مشهد

پیام تسلیت آیت الله جنتی برای حوادث خیابان پاسداران

محمدباقر خرمشاد، مهدی بشارت تحلیل گفتمان جریان اصول گرایی در مواجهه با سنت و تجدد با تکیه بر آراء و اندیشه های آیت الله مصباح یزدی

یادداشت/ سعدالله زارعی می خواهند سلیمانی برگردد

ایجاد شرکت پسماند شهری در جنوب شرق استان

رضا لک زایی؛ شریف لک زایی انسان و جامعه در اندیشه ی سیاسی آیت الله خامنه ای

عبدالهادی فقهی زاده، اصغر طهماسبی بلداجی تحلیل و بررسی دیدگاه مفسران درباره آیات نسخ

محمدرضا کریمی والا جستاری بر اصل اراده ی خودبنیان در اندیشه ی سیاسی امام خمینی ره

اسماعیل احمدی مقدم ,رضا محمدی نیا ,نوذر امین صارمی ,عبدالرحمن میرزاخانی بررسی تاثیر فرهنگ و ارزش های مشترک سازمانی بر جامعه محوری پلیس

تخریب آثار پیامبر(ع) در منطقه بنی سعد عربستان نشانه جهالت آل سعود است

ایمان عرفان منش، سهیلا صادقی فسایی بازنمایی و تحلیل گفتمان انتقادی ـ لاکانی الگوی خانواده داعش در فضای مجازی

تصاویر واقعی لو رفته از گوشی Galaxy S9

امیر خراسانی، محمدسعید ذکایی فهم زمانی و تجربه حل مسأله؛ نمونه موردی پلیس نامحسوس

شورای امنیت جلسه ای را برای بررسی اوضاع غوطه شرقی برگزار می کند

درخواست مادورو برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام

تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد

مهدی نادری، عصمت احمدی نقش و کارکردهای مجالس عزاداری حسینی در جامعه پذیری سیاسی با تاکید بر دیدگاه امام خمینی

کمال اکبری، احمد اولیایی ظرفیت های نظریات ارتباطات بین الملل برای تبلیغ اسلام در مقیاس جهانی

هاشم اندیشه، محمدتقی دیاری بیدگلی تحلیل جایگاه حدیثی حکیم بن حکم از منظر شیعه و اهل سنت

همنشینی روحانی و قالیباف برای اولین بار بعد از انتخابات جنجالی + عکس ها

حسنعلی مؤذن زادگان ,غلامحسن کوشکی ,محمد بارانی ,داود دعاگویان ,حسین یاراحمدی مطالعه تطبیقی سیاست جنایی پلیس های ایران و کانادا در قبال اطفال و نوجوانان در معرض خطر

انتقال بخشی از پیکرها به پایین قله دنا

هشدار دوباره درباره سلامت عقلیِ ترامپ

تاکید اتحادیه آفریقا بر ضرورت برگزاری به موقع انتخابات در مالی

حوزه سلامت عسلویه از اولویت های ما است

پرهیز از نگاه سیاسی به سوانح هوایی

عکس پروفایل متولدین اسفند

معمای چه کسی کیک ملکه را خورد؟

آرام های خشن!

درآمد دولت از معافیت مشمولان غایب چقدر است؟

دکتر مسعود مطلبی رشد و توسعه آموزش عالی و تاثیر آن بر دگرگونی ساخت سیاسی و اجتماعی ایران بعد از انقلاب اسلامی

غذا پختن زنان سی سخت برای امدادگران

نیاز کشور به آرامش

قدیمی ترین مدرسه خواهران مازندران از آغاز تاکنون

اولین روز کنفرانس بین المللی اهل بیت(ع) و ائمه مذاهب اسلامی در تانزانیا برگزار شد

چرا اینقدر اشتباه می کنیم؟

خطری که با سقوط هواپیما نمایان شد

بهنام سرخیل آثار همزیستی مسالمت آمیز بر روابط خارجی دولت اسلامی

عباس مصلایی پور یزدی، حمید رضایی، فرشته مرزبان اعراف از منظر مفسران فریقین

تأملی در ماجرای خیابان پاسداران

بهترین ها در بهترین شو

محمد تقی عصار تحلیل تأثیر جهانی شدن بر تغییرات فرهنگی با تاکید بر نظم و امنیت

دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام عبور

تومور عجیب در صورت یک زن

تولید دوچرخه ایمن برای تنبل ها

مصلحت نظام در خطر/تأملی بر پیچیدگی های ماجرای خیابان پاسداران/ پیش بینی «حلقه های کوچک آشوب» در ماه های آینده/دلواپسان عذرخواهی و توبه کنند

نمایندگان آمریکایی در کوبا: در این کشور احساس امنیت می کنیم

تیتر جنجالی رویترز در مورد احمدی نژاد + عکس

جهان در چنبره پوپولیسم

اگر می خواهید صبح سر زمان معینی بیدار شوید این آیه را بخوانید

شمع هایی برای تسلای خانواده جانباختگان سقوط هواپیمای ATR-72

کمیته انقلاب یمن طرحی برای حل بحران این کشور ارائه کرده است

چاپ کتاب بیانات مقام معظم رهبری با موضوع انرژی هسته ای

دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی بنام میرم پی کارم

بررسی جزییات واژگونی قطار باری حامل سنگ آهن در کاشمر

اعلام برائت سرسلسله دراویش گنابادی از عاملان حوادث پاسداران

هادی طلوعی، محمدجعفر جوادی ارجمند، محمد باویر بررسی نقش و جایگاه طبقه متوسط ایران در انقلاب اسلامی از منظر جامعه شناسی تاریخی

توصیه پیامبر(ص) درباره خوردن نمک

انتقاد حماس از سخنان محمود عباس در شورای امنیت سازمان ملل

علیرضا صدرا ظرفیت معرفت شناسی حکمی و علمی سیاسی حکمت متعالی محض و اجتماعی علامه طباطبایی

چه مشکلاتی در بارداری مانع سفر است؟

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 3 اسفند 96

عکس/ تیپ پریناز ایزدیار در مراسم فرش قرمز فیلم خوک در برلین

تصاویر/ پنجمین شب عزاداری فاطمیه 1439 در حسینیه امام خمینی

انتقاد نماینده سرپل ذهاب از روند کند ساخت و ساز در مناطق زلزله زده

اظهارات اژه ای درباره حوادث خیابان پاسداران + فیلم

خواننده زن ایرانی با تیپی متفاوت در اروپا/عکس

ایران و اسپانیا به دنبال تبادلات تجاری با پول ملی

نامه استیضاح آخوندی به هیأت رییسه مجلس

مخالفت با حذف آزمون ها ایستادن مقابل سند تحول بنیادین است

درخواست مادورو برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام

واکنش رهبر دراویش گنابادی به جنایت خیابان پاسداران

نویسندگان مستعد حوزوی در زمینه کودک و نوجوان حمایت شوند

حضرت فاطمه زهرا (س) به خاطر دفاع از دین، تمامی آن رنج ها و مصائب را متحمل شدند

صوت/ مداحی آقای سعید حدادیان در حضور رهبر انقلاب

فیلم/ سخنرانی شهید باکری میان مجاهدان

درخواست مادورو برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام

ویدئو / اسدالله علم، مردی برای تمام فصول - قسمت سوم

واکنش توییتری آشنا به نامه احمدی نژاد به رهبر انقلاب

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ میزان افزایش حقوق در سال 97

سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات منصوب شد

تأکید شهردار یزد بر ضرورت آسیب شناسی روابط عمومی های استان

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر، «سرپرست روزنامه شهروند» شد

امیر عبدالمحمدی ,مهرداد نوابخش ,منصور حقیقتیان ,محمد رضوی بررسی عوامل اجتماعی و فرهنگی موثر بر احساس امنیت اجتماعی با تاکید بر ابعاد دینداری

شنبه برگزار می شود نشست خبری گردهمایی ایثارگران و خانواده های معظم شهدا

راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران

راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران