مطالب مرتبط:
محدودیت های رییس دولت اصلاحات چیز جدیدی نیست؛ همان هاست که سال 89 تصویب شد/ این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/ اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد/ الان هم هر چند دیر شده لیکن راه برای محکوم کردن فتنه باز است
سردار نجات: محدودیت های رییس دولت اصلاحات چیز جدیدی نیست؛ همان هاست که سال 89 تصویب شد/این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد/الان هم هر چند دیر شده لیکن راه برای محکوم کردن فتنه باز است
محدودیت های رییس دولت اصلاحات چیز جدیدی نیست؛ همان هاست که سال 89 تصویب شد/ این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/ اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد/ الان هم هر چند دیر شده لیکن راه برای محکوم کردن فتنه باز است
محدودیت های رییس دولت اصلاحات همان هاست که سال 89 تصویب شد/ این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/ اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد
سردار نجات: محدودیت های رییس دولت اصلاحات چیز جدیدی نیست؛ همان هاست که سال 89 تصویب شد/این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد/الان هم هر چند دیر شده لیکن راه برای محکوم کردن فتنه باز است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 مهر 1396 ساعت 09:252017-10-20سياسي

کیفیت نجات از فتنه های آخرالزمان با پیشگویی روایات


بنابر آموزه های دینی، آن مهلتی که خداوند به ابلیس رجیم داده، با آمدن منجی موعود(عج) پایان می پذیرد، لذا هر چه به تلألؤ عصر ظهور نزدیک شویم به پایان مهلت شیطان نیز نزدیک شده ایم، - شبستان نوشت: بررسی و تبیین چالش های فراروی جامعه اسلامی و نهاد خانواده و همچنین باورهای اجتماعی در دوران پیش از طلوع عصر کریمه مهدوی و تشریح رویکردهای صحیح در مواجهه با این چالش ها و فتنه ها، ما را بر آن داشت تا گفت وگوی مبسوطی با حجت الاسلام والمسلمین خدامراد سلیمیان، استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیئت علمی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه ترتیب دهیم که بخش ابتدایی آن را در ادامه می خوانید.

آسیب ها و معضلات ناشناخته ای در مسیر جهت گیری جامعه به سمت جامعه آرمانی مهدوی و دولت اسلامی در عصر ظهور وجود دارد، به نظر شما چگونه می توان جامعه و بخصوص جوانان را در مقابله با فتنه های آخرالزمانی واکسینه کرد؟ قطعاً شکی نیست که هم اینک ما در دوران آخرالزمان قرار داریم و هر چه از این ایام می گذرد، ما بیشتر در مسیر ظهور و قیام جهانی حضرت حجت(عج) قرار می گیریم و می شود از روایات متعددی که در باب دوران آخرالزمان وارد شده اند، ویژگی های جهان بشریت را در آستانه ظهور منجی، تبیین و تشریح کرد.

اینکه در آستانه ظهور، شرایط و چگونگی زیست و حیات جوامع بشری و در کل نظام آفرینش، به چه سمت و سویی حرکت خواهد کرد، در سخنان و روایت معصومین(ع) و فرمایشات قرآن کریم، وارد شده است.

این مناسبات از این جهت است که ما بدرستی موقعیت و وضعیت خود را بشناسیم و بدانیم در پیش بینی های معصومین(ع)، چه صفاتی برای جامعه منتظر مطرح شده است و در ابعاد گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، ویژگی های انسان های این دوران چگونه است.

متأسفانه، غفلت از این مناسبات و مسامحه جدی در مطالعه منابع، انسان ها را به کج روی و انحطاط کشانده است.

جای بسیار تأسف و ناراحتی است که هم اینک در صدر اخبار و گزارشات بین المللی، اخبار قتل و جنگ و خون ریزی و نسل کشی انسان ها مخابره می شود.

این که چرا وضعیت جامعه بشری امروزه اینگونه مشاهده می شود؟ و چرا جنایات و ناملایمات متعددی همانند؛ نسل کشی های گسترده و فجیع مسلمانان در کشور میانمار مشاهده می گردد و این واقعه در حالی است که هیچ صدایی از هیچ یک از نهادهای انسانی و بین المللی و به ظاهر مدافع حقوق بشر شنیده نمی شود!.

کسانی که به ظاهر برای دفاع از حقوق حیوانات، کمیته های صیانت، تشکیل می دهند و در مواقعی حتی، به تظاهر و دروغ، برای حیات وحش، اشک تمساح نیزمی ریزند، امروزه در برابر فجیع ترین جنایات علیه اشرف مخلوقات هستی، سکوت مرگ گرفته اند!!.

اینکه امروزه، انسان هایی در حجم هزاران نفر، در اقصی نقاط این گره خاکی، در خون خود غوطه ور می گردند، اما صدایی از هیچ یک از مجامع انسانی شنیده نمی شود، سیاهی و عصیانِ، نفس سرکش آدمی و شیطان رجیم را در دوران آخرالزمانی، به خوبی به تصویر می کشد.

به نظر می رسد، پیشگویی هایی که در ادیان الهی در باب دوران آخرالزمان وارد شده است، یکی یکی، به منصه ظهور می رسند و انسان ها، به سمت سویِ قساوت قلب و بی توجهی به تمامی مناسبات فطری و الهی و انسانی، گام برمی دارند.

اگر در موقعیتی هم، به ظاهر دیده می شود که می خواهند از حقوق بشر دفاع نمایند، باید گفت این رویه نیز، چیزی جز فریب و اغواگری و سیاست بازی نیست.

امروزه وقتی به مناسبات جهانی نگاه می نماییم، متوجه خواهیم شد که روز به روز، انسانیت در ورطه نیستی و نابودی فرو می رود و جوامع بشری بدون توجه به جایگاه خلیفه الله بودن انسان، بشریت را در سراشیبی انحطاط و سقوط قرار داده اند.

نقش امت اسلامی و باورهای اصیل معنوی آن، در جهت حرکت به سمت تحقق دولت کریمه مهدوی، در این دوران پرآشوب، چگونه می بایست باشد؟در باب مسائل مطروحه باید گفت که، جوامع و بلاد مسلمین نیز، از این قواعد مستثنی نیستند.

کسانی هستند که به ظاهر خود را مسلمان می نامند، اما بدون توجه به فرمایش نورانی نبی مکرم اسلام(ص) که فرمودند: مَنْ سَمِعَ رَجُلًا یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم ؛ به راحتی از کنار تمام ناملایمات و جنایات انسانی می گذرند.

پیامبر اکرم(ص) در این فرمایش نفرمودند اگر مسلمانی ندا و فریاد مظلومیت برآورد، به داد او برسید؛ بلکه فرمودند: هرگاه یک انسان و فارغ از دین و آیین و مسلکش و در هر کجای جهان، فریاد دادخواهی و استمداد برآورد، به داد و ندای او برسید.

امروزه به خوبی مشاهده می شود، عده کثیری از افرادی که به ظاهر ادعای مسلمانی دارند، از کنار فریادها و ضجه ها و استغاثه های بشری، به سادگی می گذرند.

این بررسی در مقیاس جهانی که ما با خونریزی ها و جنایات متعدد در آن مواجه هستیم.

اما در مقیاس درونی و در بررسی موقعیت درونی جامعه اسلامی، به نظر می رسد هر چه ما به آستانه حضور و ظهور منجی موعود(عج) نزدیک می شویم، شیطان بزرگ و شیاطین انس و جن، سعی و تلاششان در جهت اغواگری و فریب، بیشتر و وسیع تر می گردد.

ما بر اساس آموزه های دینی معتقد هستیم، آن مهلتی که خداوند به ابلیس رجیم داده است، با آمدن منجی موعود(عج) پایان می پذیرد و بنابراین به روشنی می توان نتیجه گرفت هر چه به تلألؤ عصر کریمه ظهور، نزدیک می شویم به پایان مهلت شیطان نیز نزدیک می گردیم و به همین دلیل، اغواگری و تلبیس شیطان نیز، بیشتر و فزون تر خواهد شد.

ما در باب زندگی و معاش انسان ها در آستانه عصر ظهور، پیشگویی های فراوانی در کلام معصومین(ع) داریم که می بایست نصب العین حرکت و پویش جامعه اسلامی قرار گیرد.

اگر قرار است ما در زمره نجات یافتگان فتنه های آخرالزمانی باشیم، نمی توانیم به راحتی از کنار این پیش گویی ها عبور نماییم و نمی شود به آنها بی توجه بود.

مشکل اصلی جامعه در این باره چیست و چه راه حلی برای آن وجود دارد؟امروزه مشکل اساسی و مهم جوانان ما، در بی توجهی به آموزه های دینی و هشدارهای است که این آموزه ها در جهت صیانت از هستی آدمی، به انسان ها وارد داشته است.

امروزه متأسفانه کمتر جوانی وجود دارد که به آموزه های اصیل دینی، اهتمام داشته باشد، آموزه هایی که برای تکریم و صیانت از شخصیت و وجود او گفته و پرداخته شده است.

امروزه متأسفانه ما نسبت به مطالعات دینی بسیار فقیر هستیم، یعنی، در حد مطالعات دینی که هیچ حتی در حد مطالعات عمومی نیز، کمکاری و اهمال دیده می شود.

متأسفانه بخش قابل توجهی از جوانان و فرزندان ایران اسلامی، نسبت به فراگیری آموزه های دینی و مطالعات مربوط به حوزه های دینی، کم لطفی دارند و می بایست بیان کرد این امر، همان خواسته و حاجت شیطان رجیم است و انحرافات نیز از همین نقاط شروع می شوند.

وقتی انسان به فرامین دینی و بیانات اهل بیت(ع) که هادیان حقیقی آدمیان هستند، بی توجهی و بی مبالاتی می نماید، به راحتی تحت تأثیر انحرافات و اغواگری ها قرار می گیرد و به راحتی، فریب مدعیان دروغین را می خورد و به آسانی اسیر القائات و وعده های پوشالی آنها می گردد.

می بایست بیان کرد: مهمترین و عاجلانه ترین درمان امروزه این است که، نسبت به این انحرافات و گژاندیشی ها، آگاهی ها و تحقیقات خود را، بارورتر و بالنده تر نماییم و در صدد افزایش دانش هایی باشیم که منجر به رفتارهای حسنه می گردند.

سوگمندانه باید بیان کرد: پاره ای از آسیب های موجود، به علت عدم آگاهی و بدفهمی صورت می گیرد.

اگر در باب موضوع حجاب و عفاف، از جانب عده ای کوتاهی صورت می گیرد و یا اینکه جوانانی نسبت به ادای فریضه واجب، کوتاهی دارند، به این علت است که این عزیزان، آگاه نیستند که این مناسبات، چه تأثیرات شگرفی بر حیات دنیوی و اُخروی آنها خواهد داشت.


کلید واژه ها: جامعه - انسان ها - انسان - بین المللی - مهدوی - اجتماعی - اسلامی - جامعه اسلامی - اخبار - حوزه علمیه - هیئت علمی - علمی - مسلمانان - جهان - حقوق - مهلت - حقوق بشر - پیش بینی - دانشگاه - میانمار - پیشگویی - خانواده - ابتدایی - مهدویت - جوانان - شبستان - فرهنگی - مطالعه - مدافع - جوامع

آخرین اخبار سرویس:
همه چیز درباره راه های باطل شدن وکالت

مردم ایران در عزای دخت نبی مکرم اسلام سوگواری کردند

احتمال سقوط هواپیما در قله بیژن / اگر شرایط جوی مناسب باشد تا فردا ظهر خبرهایی می رسد

کولبران مرزداران بدون مرز هستند

پیام تسلیت مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل

مراسم نکوداشت آیت‎الله فاضل لنکرانی برگزار می شود

یادواره شهدای شهرستان نهاوند

رشد و توسعه کشور در گرو وفاق ملی

نشست هم اندیشی فرمانده سپاه بهار با فرماندهان حوزه های مقاومت خواهران

شناسایی پنجمین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه

حضور 400 گردشگر از سراسر کشور در اماکن تاریخی استان+تصایر

ابیاتی به ماسبت شهادت حضرت زهرا(س) با اشک دو دیده غسل دادم بدنت/ اما به سرت هر آنچه آمد دیدم

امام جمعه موقت اهواز:جلوگیری از انتقال آب تنها راه مقابله با ریزگردهاست

اعزام تکاوران به مناطق سخت گذر ارتفاعات دنا

دیدار وزرای خارجه اسپانیا و هلند با شمخانی

درخواست نماینده سروستان از رییس مجلس برای بررسی استیضاح وزرای راه و رفاه

نفس دعای مرحوم مظاهری، جوانان را منقلب و هدایت می کرد

ترجمه قرآن «الهی قمشه ای» مجدداً آماده چاپ شد/ ترجمه «استاد انصاریان» همچنان در صدر

نخبگان و دانشجویان مهم ترین سرمایه های انسانی برای توسعه پایدار

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی حوادث خیابان پاسداران

نیروی مظلوم انتظامی

روایت سردار کوثری از ناآرامی منطقه پاسداران: 2 بار با دراویش صحبت کردیم اما گوش نکردند

استخدام مهماندار خانم و آقا در اصفهان

استخدام کارگر ساده جهت مبل سازی در محدوده کوهسار

استخدام کارشناس ارشد حسابداری جهت یک واحد تولیدی در بویین زهرا

استخدام برنام نویس IOS در شرکت داده پردازی نیک آسا

استخدام رویه کوب مبل در استان اصفهان

استخدام کارگر نیمه ماهر MDF در محدوده گوهردشت کرج

استخدام درب و پنجره ساز ماهر در خراسان رضوی

استخدام کارگر جهت یک واحد صنعتی در تاکستان

جهانگردان تایوانی به حرم امیر المؤمنین (علیه السلام) مشرف شدند+تصاویر

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور علما و مردم نجف برگزار شد+ تصاویر

استخدام صندوقدار خانم در محدوده خمینی شهر

سمنوپزان

آغاز دوازدهمین روز بررسی بودجه 97 در مجلس

استخدام کارمند خانم آشنا به امور حسابداری و اداری در یک شرکت معتبر

حضرت فاطمه (س) الگوی بشریت در همه دوران هاست

وزیران امور خارجه هلند و اسپانیا با شمخانی دیدار می کنند

بزرگان سادات: به نام قوم دیگر شناس نامه نمی گیریم

علت پیشرفت ژاپن و کره جنوبی از دید سردار نقدی

آغاز دوازدهمین روز بررسی بودجه 97

مونسان : سازمان میراث فرهنگی در بالا بردن شفافیت اداری با الکترونیکی کردن فرآیندها پیشگام خواهد بود

هواپیما ها اینطوری چک می شن!/کاریکاتور

آغاز دوازدهمین روز بررسی بودجه 97 در مجلس

جایگاه میرزای اصفهانی در دانش اصول

مدیر کل مشاوره آموزش و پرورش خبر داد: برگزاری 6 میلیون و 600 هزار نفر ساعت آموزش ضمن خدمت فرهنگیان در سال 96

واشنگتن: آمریکا به دعوت بغداد در عراق حضور نظامی دارد

مهلت ارسال آثار به همایش ملی امام سجاد(ع) تا پایان اسفند تمدید شد

با گذشت 100 روز از زلزله کرمانشاه 2000 مستأجر هنوز کانکس ندارند

اگر می خواهید خداوند رسوایتان نکند، ازاین رفتار دوری کنید

بررسی بودجه سال 97 در شورای نگهبان آغاز شد

پیکر 30 نفر از جانباختگان سانحه هواپیمایی تهران-یاسوج شناسایی شد

سهولت دسترسی به قرص برنج و افزایش خودکشی ها/ عرضه قرص باید محدود شود

یافتن و انتقال پیکر جانباختگان اولویت اصلی است/ جستجوی جعبه سیاه هواپیما ادامه دارد

دولت آمریکا به اعمال تحریم معتاد شده

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی حوادث خیابان پاسداران

انتقال اجساد مسافران هواپیمای تهران- یاسوج با هفت بالگرد

حوزه از فقدان مطالعات راهبردی رنج می برد/نگاه تحول خواهانه فرصت طلایی برای حوزه ایجاد می کند

مردم از تردد در منطقه سقوط هواپیما خودداری کنند/ آماده باش پزشکی قانون برای تشخیص هویت اجساد حادثه هواپیما

ولایتمداری و جهاد فی سبیل الله رمز نهادینه شدن خطبه معارفی فدکیه در جامعه است

وزیر از مردم عذرخواهی و کنار برود/استیضاح وزیر راه و تعاون در دستور کار قرار دارد

در آستانه شب شاعر ایرج قنبری هم قبله و هم قبیله شاعران انقلاب است

وزیر راه و شهرسازی باید عواقب امور را بسنجد و پاسخگو باشد

مردمسالاری، حاکمیت مردم و حکومت قانون

هفدهمین جلسه بررسی لایحه بودجه 97 در مجلس آغاز شد

جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی حوادث خیابان پاسداران

اعزام 30 مبلغ در فاطمیه دوم به شهرستان سربیشه

مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(س) در شهرری

ترویج فعالیت های قرآنی، راه حل مقابله با افراط گرایی در تاجیکستان

تکاوران ارتش در سرمای 30 درجه شب سختی را سپری کردند/ رصد منطقه توسط فرمانده هوانیروز؛ امکان هلی برن نیرو وجود ندارد/ انتقال و شناسایی اجساد؛ 2 اولویت

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) در زابل به روایت تصویر

امام جمعه موقت اهواز:جلوگیری از انتقال آب تنها راه مقابله با ریزگردهاست

شرایط نامساعد جوی مانع پرواز 4 بالگرد به محل سانحه هوایی شد

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی حوادث خیابان پاسداران

ضربه به اعتماد مردم

روزنامه جمهوری اسلامی: متهمان ردیف اول سقوط هواپیما

از سوی هیات رییسه اعلام شد اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس

شهدا محور و مظهر حقیقی وحدت ملت ایران هستند

نگاه منطقه ای مدیران مانع توزیع عدالت در کشور است

بررسی فیلم مرگ سیدامامی در جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی

حاجی دلیگانی در تشریح جزییات نشست غیرعلنی امروز مجلس مطرح کرد تاکید رؤسای کمیسیون امنیت و شوراها بر نقش آمریکا در ناآرامی های روزهای گذشته در تهران

بهرامی خبر داد دستور ویژه وزیر علوم برای راهیان نور دانشگاهیان/ غیبت نخوردن دانشجویان حاضر در سفر

دوم اسفند | پیشخوان روزنامه های صبح ایران

چگونه می توان از منازعات سیاسی گره گشایی کرد؟

فیلم/ گریه مجری زن بخاطر کشته شدن اقوامش در سانحه هوایی و مظلومیت حضرت زهرا سلام الله علیها

آغاز نشست علنی امروز مجلس با 76 صندلی خالی در صحن

دستگاه های اطلاعاتی باید پاسخگوی تساهل در برابر اغتشاشات دراویش باشند

فردا مجلس جلسه علنی خواهد داشت

اجتماع بزرگ عزاداران فاطمی

آشوبگران خیابان پاسداران از حلم نظام سوءاستفاده کرده اند

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت زهرا (عکس)

آغاز بررسی بودجه 97 در شورای نگهبان

دستگاه های قضایی و امنیتی در پرونده سیدامامی قصور داشتند/ حضور در فلان مهمانی و پوشیدن شکل خاصی از لباس مدرک جاسوسی نیست

برگزاری مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در جمهوری آذربایجان

وزیران خارجه هلند و اسپانیا با شمخانی دیدار می کنند

تقدیر رییس مجلس از قاری نوجوان

ادامه بررسی بخش هزینه ای بودجه 97 در هفدهمین جلسه رسیدگی به لایحه

تکاوران ارتش در سرمای 30 درجه شب سختی را سپری کردند/ رصد منطقه در ساعت 7 صبح امروز توسط فرمانده هوانیروز/ امکان هلی برن نیرو وجود ندارد/ انتقال و شناسایی اجساد؛ 2 اولویت ارتش

برگزاری «خطبه خوانی فدکیه» برای دهمین سال متوالی در کاشان

تبدیل مجلس خبرگان به مجلس نخبگان رفراندوم نمی خواهد

کیفیت نجات از فتنه های آخرالزمان با پیشگویی روایات

کیفیت نجات از فتنه های آخرالزمان با پیشگویی روایات