مطالب مرتبط:
سود تاخیر در پرداخت بهای گندم به کشاورزان پرداخت می شود
27 درصد مطالبات گندمکاران در سطح کشور پرداخت نشده است
220 میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران همدانی پرداخت نشده است
تجمع کارگران کارخانه کیان تایر برای پرداخت نشدن بخشی از مطالبات/مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران: کارخانه در وضعیت عادی اداره نمی شود
75 درصد مطالبه گندمکاران در کشور پرداخت شده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 مهر 1396 ساعت 07:552017-10-20اقتصادي

تمدید خودکفایی گندم و گلایه گندمکاران از تاخیر در پرداخت مطالبات


ایرنا - امسال با خرید تضمینی نزدیک 9 میلیون تن گندم، دومین سال خودکفایی این محصول در کشور تمدید شد، اما برخی کشاورزان از نحوه پرداخت مطالبات معوق خود گلایه دارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اقتصادی ایرنا، با وجود آنکه دست اندرکاران عرصه کشاورزی، حجم تولید گندم درسال زراعی قبل را مطلوب ارزیابی می کنند، اما امسال پرداختن نشدن به موقع مطالبات برخی گندمکاران از سوی دولت، نبود نقدینگی و آمادگی برخی کشاورزان برای کاشت جدید گندم در سال زراعی جاری نارضایتی را در بین برخی گندمکاران به وجود آورد که همین امر سبب شده کارشناسان احتمال کاهش تولید گندم در سال زراعی جاری و همچنین دست نیافتن مججد به خودکفایی در تولید این محصول راهبردی را پیش بینی کنند.

این درحالیست که طبق اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران، کشاورزانی که گندم خود را تا 15 خردادماه امسال به شرکت بازرگانی دولتی تحویل داده بودند، کل مطالبات (100 درصد) و کشاورزانی که تا 30 تیرماه گندم خود را تحویل داده بودند، بیش از 50 درصد مطالبات خود را دریافت کرده اند و بخش اندکی از این مطالبات باقیمانده است.

همچنین یکی از مشکلات دیگر این بخش اعلام نکردن به موقع نرخ خرید تضمینی با شروع فصل زراعی جدید است که این موضوع نیز موجب سردرگمی گندمکاران شده است.

**هدف گذاری دولت تدبیر و امید در تامین امنیت غذایی کشورتامین امنیت غذایی و توسعه کشاورزی برای رها شدن از وابستگی در حوزه تامین کالاهای استراتژیک و اساسی یکی از مولفه‎های مهم تقویت اقتصاد و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است که دولت یازدهم از همان آغاز به کار خود این مهم را در سرلوحه فعالیت هایش قرار داد و نتیجه توجه ویژه به بخش‎ کشاورزی موجب افزایش تولیدات این بخش و در نهایت خودکفایی گندم در پایان دولت یازدهم و به طور مجدد در ابتدای دولت دوازدهم شد.

در همان زمان برخی منتقدان مدعی بودند که خرید گندم با قیمت حدود دو برابر قیمت جهانی مقرون به صرفه نیست، اما دولت یازدهم از آنجایی که اعتقاد به توسعه بخش کشاورزی و حمایت از کشاورزان در مسیر دستیابی به توسعه پایدار داشت، با پرداخت نرخی بالاتر از نرخ جهانی این محصول که نوعی یارانه غیرمستقیم به این بخش به شمار می رفت، کشاورزان را در این مسیر یاری کرد.

ثبت این رکود در شرایطی انجام شد که در سال 92 و ابتدای فعالیت دولت یازدهم برخی استان های کشور برای سه روز و برخی تا دو هفته گندم ذخیره داشتند و همین موضوع نگرانی هایی را برای دولت ایجاد کرده بود.

با توجه به اینکه یکی از هدف های اقتصاد مقاومتی خودکفایی در تولید کالاهای اساسی و رفع وابستگی به واردات به شمار می رود، به همین منظور دولت یازدهم توانست با اقدامات اساسی در بخش کشاورزی در چهار سال فعالیت خود به خودکفایی گندم رسید و در دولت دوازدهم برای دومین سال این موضوع را استمرار داد.

جشن شکر گزاری گندم پس از 12 سال وقفه در بیست و دوم آذرماه سال 1395 با حضور حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان برگزار شد؛ پیش از آن نیز کشور در سال 1383 با تلاش گندمکاران و پس از 40 سال به خودکفایی گندم رسیده بود اما در دوره فعالیت دولت های نهم و دهم این امر به تاخیر افتاد تا اینکه دولت تدبیر و امید پیش بینی خودکفایی دوباره ایران در تولید گندم را تحقق بخشید.

با دستیابی به خودکفایی گندم امکان حجم قابل توجهی ذخیره سازی و صادرات نزدیک 3 میلیون تن گندم برای کشور در سال 95 محقق شد درحالی که تا پیش از آن ایران به عنوان یکی از وارد کنندگان گندم در دنیا به شمار می رفت.

** سرانه مصرف گندم در ایران، بالاتر از میانگین جهانیگندم با نام علمی Triticum از مهم ترین غلات جهان است که به شکل وحشی و اهلی می روید و طبق جدیدترین آمار سازمان جهانی خواربار کشاورزی ملل متحد(فائو)، ایران یکی از پرمصرف ترین کشورها در محصول گندم به شمار می رود به شکلی که سرانه مصرف آن در ایران 2٫5 برابر کشورهای در حال توسعه و بیشتر از کشورهای توسعه یافته جهان است.

در واقع سرانه مصرف گندم هر ایرانی در سال 93، حدود 167٫6 کیلوگرم بود در حالی که سرانه مصرف این محصول در جهان در همان زمان به طور میانگین 67٫1 کیلوگرم برآورد می شود؛ متوسط سرانه مصرف گندم در کشورهای در حال توسعه 60 کیلوگرم در سال و این رقم برای کشورهای توسعه یافته 96٫5 کیلوگرم بود.

همچنین سرانه مصرف گندم در برخی کشورها همچون چین 62٫8 کیلوگرم، هند 60 کیلوگرم، عراق 143 کیلوگرم، ژاپن 43٫3 کیلوگرم، ترکیه 211 کیلوگرم، مصر 198 کیلوگرم، آمریکا 81٫5 کیلوگرم، روسیه 123 کیلوگرم و اتحادیه اروپا 111 کیلوگرم بوده است.

طبق آمارهای مربوط به سال 1388، ایران با سرانه مصرف 194 کیلوگرم در سال به عنوان هفتمین مصرف کننده بزرگ گندم در سطح جهان شناخته می شد.

**جهش تولید و خرید تضمینی گندم در دولت تدبیر و امیدطبق آمارهای موجود در سال 1392 نزدیک 9 میلیون سیصد هزار تن گندم تولید و چهار میلیون و 800 هزار تن، سال 1393 نزدیک 10 میلیون و 570 هزار تن تولید و 6 میلیون و 800 هزار تن خرید، سال 1394 قریب 11 میلیون و 500 هزار تن تولید و هشت میلیون و 100 هزار تن خرید، سال (1395) 14 میلیون و 590 هزار تن گندم تولید و 11 میلیون و 525 هزار تن خرید انجام شد که نشان می دهد در دولت تدبیر و امید بیش از پنج میلیون و 500 هزار تن افزایش تولید گندم داشته ایم.

همچنین یکی از سیاست های دولت یازدهم و دوازدهم برای رشد تولید محصول راهبردی گندم افزایش نرخ خریدتضمینی بود به طوری که دولت برای سال زراعی 1393 - 1392 نرخ هر کیلوگرم گندم معمولی را 10 هزار و 500 ریال و گندم دروم را 10 هزار و 800 ریال، سال زراعی 1394 - 1393 نرخ گندم معمولی 11 هزار و 550 ریال و گندم دروم 11 هزار و 880 هزار ریال، سال زراعی 1394 - 1395 نرخ خرید تضمینی گندم معمولی 12 هزار و 705 ریال و گندم دوروم 13 هزار و 68 ریال و سال زراعی 1395- 1396 نرخ خرید گندم معمولی (نان) برای هر کیلوگرم 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دروم (ماکارونی) 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) تعیین کرد.

این درحالیست که در دولت نهم و دهم سال زراعی 1384 قیمت گندم معمولی 2هزار و 50 ریال و در سال 1388 سه هزار و 300 ریال، سال 1390 - 1389 قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی سه هزارو 600 ریال و گندم دروم سه هزارو 800 ریال و در سال زراعی 1391 -1390 این رقم برای گندم معمولی سه هزار و 950 هزار ریال و گندم دروم چهار هزار و 150 هزار ریال بود که در سال زراعی 91 تا 92 نرخ گندم سه بار تغییر کرد.

همچنین دولت به دلیل محدودیت منابع آبی کشور و صرفه جویی در مصرف آب سیاست کاهش سطح زیرکشت برخی محصولات مانند گندم را به کار گرفت به طوری که سطح زیرکشت گندم از 6 میلیون و 460 هزار هکتار به پنج میلیون و 890 هزار هکتار رسید.

اکنون کشت گندم در تمامی استان های کشور انجام می شود اما استان های خوزستان، گلستان، فارس و کرمان رتبه های اول خرید تضمینی این محصول را کسب کرده اند.

**تلاش دولت برای پرداخت مطالبات گندمکاران محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به تازگی در پاسخ به اینکه برخی معتقدند، سال گذشته قیمت تضمینی گندم بیش از پیش بینی باید پرداخت می شد، گفت: در این زمینه شورای اقتصاد تصمیم گیری می کند و این شورا با در نظر گرفته جمیع جهات قیمت را تعیین و اعلام می کند.

وی براین باور است که دولت راضی به افزایش قیمت است و زحمات کشاورزان را درک می کند اما باید محدودیت ها و شرایط درآمدی کشور هم در نظر گرفته شود و به طرح های عمرانی کشور هم توجه کنیم.

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه برخی نمایندگان مدعی بودند به رغم اظهارات دولت مبنی بر خرید تضمینی گندم در مناطق آنها بیش از 50 درصد پول گندمکاران پرداخت نشده است، گفت: اکنون بسیاری از گندمکاران پول خود را دریافت کرده اند البته هم سخن آنها و هم سخن دولت درست است؛ دولت تلاش دارد تا پول تمام گندمکاران را با توجه به شرایط موجود تسویه کند.

یزدان سیف معاون وزیر جهادکشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران که مسئولیت خرید تضمینی گندم از کشاورزان را بر عهده دارند نیز در این باره در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: طبق آمار سال زراعی 96-95 حدود هشت میلیون و 871 هزارتن گندم به ارزش 116 هزار میلیارد ریال خریداری شده که تاکنون مبلغ 85 هزار میلیارد ریال آن معادل 74 درصد به گندمکاران پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: تنها مبلغ 30 هزار میلیارد ریال از پول گندمکاران باقیمانده است که بزودی پرداخت می شود.

این درحالیست که محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی روز چهارشنبه گذشته در حاشیه هیات دولت نیز اعلام کرد: کابینه دوازدهم در حال تامین اعتبار برای پرداخت پول گندمکاران است و طی روزهای آتی پرداخت می شود و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

**تلاش دولت برای تامین اعتبار خرید گندمبه نظر می رسد که رویکرد دولت دوازدهم نیز همچون دولت یازدهم، تداوم خرید تضمینی گندم از کشاورزان حتی با نرخ های بالاتر از میانگین جهانی است تا هم از نظر اقتصادی از این قشر حمایت کرده و هم تولیدگران عرصه کشاورزی را به تداوم تولید دلگرم کند.

به همین دلیل تیرماه امسال دولت در مصوبه ای با اختصاص 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی موافقت کرد.

پارسال نیز همین رویکرد در دستور کار دولت بود و بانک مرکزی بر اساس مصوبه دولت برای تامین مالی خرید تضمینی گندم در سال 1395 در مجموع 29 هزار و 600 میلیارد ریال را با انتشار و خرید اوراق مرابحه گندم توسط هشت بانک عامل تامین کرد.

در مجموع نگاهی به عملکرد بازار پول و بازار بدهی در تامین مالی خرید تضمینی گندم در سال 1395 یعنی در سالی که بار دیگر در تولید گندم به خودکفایی رسیدیم، نشان می دهد بازار پول و سرمایه در کنار بودجه دولت در مجموع 158 هزار و 200 میلیارد ریال بابت خرید گندم از کشاورزان پرداخت کرده اند.

سهم سیستم بانکی از این رقم 69 هزار و 600 میلیارد ریال یعنی 44 درصد بود که 40 هزار میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات بانکی و بقیه از طریق انتشار و خرید اوراق مرابحه توسط هشت بانک عامل شامل مسکن، ملت، سپه، اقتصاد نوین، کارآفرین، پست بانگ، خاورمیانه و سینا تامین شد.

سهم بورس اوراق بهادار 41 هزار و 300 میلیارد ریال یعنی 26.

1 درصد بود که شامل 31 هزار و 300 میلیارد ریال اوراق سلف موازی و 10 هزار میلیارد ریال اوراق مرابحه گندم می شد.

47 هزار و 300 میلیارد ریال باقیمانده (29.

9 درصد) نیز از محل بودجه عمومی دولت (19 هزار و 600 میلیارد ریال)، منابع وزارت جهادکشاورزی (سه هزار میلیارد ریال) و شرکت بازرگانی دولتی ایران (24 هزار و 700 میلیارد ریال) تامین شد.

کل اوراق مرابحه ای که پارسال از طریق بانک مرکزی منتشر شد، 29 هزار میلیارد ریال بود که از این مبلغ 24 هزار میلیارد ریال برای خرید گندم به حساب شرکت بازرگانی دولتی ایران واریز و بقیه (پنج هزار میلیارد ریال) بابت خرید جو و ذرت به حساب شرکت سهامی پشتیبانی امور دام واریز شد.

با توجه به تنگنای مالی دولت که به بخشی از آن به تحقق نیافتن پیش بینی درآمدهای دولت در عرصه فروش نفت است، هرچند پرداخت طلب گندمکاران به کندی انجام می شود اما مجموع اظهارات دولتمردان نشان می دهد که تسویه مطالبات این قشر در اولویت برنامه دولت قرار دارد و دولت با استفاده از ابزارهای دیگری چون استفاده از تسهیلات بانکی یا فروش اوراق بدهی در بازار سرمایه اعتبار مورد نیاز را تامین خواهد کرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
کلید واژه ها: گندم - کشاورزان - مطالبات - دولت یازدهم - دولت - کشاورزی - اقتصاد مقاومتی - تولید - اقتصاد - تولید گندم - دولت تدبیر و امید - توسعه - تامین - خرید - کشور - مطالبات معوق - تدبیر و امید - جهانی - امنیت - ایرنا - جدید - قیمت - درصد - نارضایتی - پیش بینی - اقتصادی - نقدینگی - منتقدان - خبرنگار - وابستگی

آخرین اخبار سرویس:
شرایط فروش نقدی و اعتباری کیا سورنتو

492 میلیارد ریال خسارت به راه های مناطق زلزله زده

استخدام گرافیست،مسلط بهphotoshop،illustrator،تمام وقت/خوزستان

استخدام برنامه نویس PHP در شرکت معتبر در تهران

استخدام متصدی خانم در دفتر پیشخوان دولت در گیلان

استخدام کارمند اداری خانم مسلط به آفیس،فتوشاپ در تهران

نکات مهم نگهداری از رنگ خودرو در فصل سرما و بارندگی

10 دلیل کاهش قدرت موتور خودرو با افزایش کارکرد

رشد شاخص بهای صادراتی تشدید شد

ماجرای بستن حساب ایرانی ها در امارات

دفترچه بیمه سلامت 240 هزار تومان شد

هزینه 7 هزار میلیارد تومانی نگهداری راه ها

مختصات «رویترز داخلی»

تاکید جهانگیری بر رونق بخش مسکن

فال روزانه سه شنبه 30 آبان 1396

سرعت گیر بانکی رونق ملکی

حباب سکه در قله 53 ماهه

قیمت امروز خودروهای داخلی در بازار +جدول

محصولات جدید رنو در ایران تولید می شود

سراب یا واقعیت رقابت در بازار خودرو

یلدا رحمتی غفرانی، محمد طالقانی، ابراهیم چیرانی گرایش های ارزشی مصرف کننده و تمایل به رفتار خرید

صادرات کشور در پیچ و خم های نفس گیر/ واردات با سرعت غیرمجاز در اتوبان یک طرفه

دولت مجبور به استقراض شد

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن

بررسی عملکرد وزارت نفت در تامین قیر رایگان

این چتر هوشمند قابل ردیابی، آب و هوا را پیش بینی می کند

30 هزار میلیارد تومان رشد بورس در 8 ماه

استخدام منشی،جهت واحد فروش در شرکت ایزی ارتباط پارس

استخدام حسابدار در شرکتی بزرگ در زمینه تولید لوازم خانگی

استخدام بازاریاب باحقوق ثابت و بیمه در شرکتی معتبر

استخدام کارشناس حقوقی آقا دارای پروانه وکالت در تهران

استخدام منشی خانم مسلط به office، امور اداری و مکاتبات

توقف واگذاری شهروند و شهرآفتاب

کفش های ناصر حجازی به نفع زلزله زدگان فروخته شد

رقم پیشنهادی جدید برای فروش عصای پورحیدری

شیری که پرحاشیه شد!

دولت با اختصاص یارانه باید زمینه کاهش قیمت کتاب را فراهم کند

پلاک خودرویی که 3 میلیون دلار فروخته شد!

نسخه های بی اثر برای رونق مسکن

رشته های دانشگاهی پولساز را بشناسید

استخدام سوپروایزر فروش،کارشناس بازرگانی درسیلیکون ناب بسپار

مشت آخر تسلا به خودروهای بنزینی +عکس

افتتاح فاز نخست بندر چابهار با حضور رییس جمهوری

استاندار یزد: اشتغال فراگیر در استان نیازمند نقشه راه است

ایران در جمع 11 کشور فاقد بانک خارجی

شهریار فوتبال 6 میلیارد و 800 میلیون تومان برای زلزله زدگان جمع کرد !

توزیع 720 تن جوی دامی رایگان در مناطق زلزله زده

ضوابط بازاریابی آنلاین محصولات صنعت بیمه اعلام شد

بانک های اروپایی از تبادل مالی با ایران می ترسند

استخدام مراقب کودکان معلولان در موسسه توانبخشی و خیریه معتبر

استخدام کارشناس واحد طراحی در شرکت مارال چرم

استخدام 6ردیف شغلی در موسسه توانبخشی و خیریه معتبر/تهران

سوپراسپرت زیبای دالارا استراداله +عکس

کاهش 53.6 درصدی بارش ها

شهردار سنندج: وضعیت فعلی شهرداری بحرانی است

افتتاح نمایشگاه فرهنگی و اقتصاد مقاومتی بسیج در سوادکوه

مصوبه دولت درخصوص بازسازی مناطق زلزله زده ابلاغ شد

جزییات کنترل شاخص های کیفی آب در مناطق زلزله زده

دلایل تخفیف های 50 درصدی در فروشگاه های زنجیره ای

قیمت واقعی دلار چقدر است؟

معاون دبیرکل خانه کارگر: مشکل کنونی کشور نبود نگاه موثر در حوزه اقتصاد است/ 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال 94

فردا آخرین فرصت برای خرید خودرو B30 با پیش پرداخت 28 میلیون تومانی

مصوبه افزایش قیمت شکر هنوز اجرا نشده است

سرانه مصرف آرد در اردستان 2 برابر میانگین کشوری است

استخدام 5ردیف شغلی در وب سایت ایران رنتر / تهران

استخدام کارآموز حقوقی،باحقوق درموسسه حقوقی،باشرایط ویژه/تبریز

استخدام کارشناس RD در یک شرکت معتبر / قائمشهر

استخدام سرپرست PM در کارخانه بازیافت لاستیک در اشتهارد البرز

استخدام کارشناس فروش حضوری آقا دریک شرکت معتبر /مازندران

بدبو ترین شغل دنیا

با این روش مقدار کالری که سوزانده اید را محاسبه کنید

سرنوشت مدیرعامل ایران خودرو و دو معاون وزیر صنعت

غُرُق بازارهای اروپایی توسط شاسی بلندهای لوکس

سایپا در مسیر قانون مداری حرکت می کند

کشت پاییزه گندم در شهرستان شوشتر آغاز شد

وزیر نفت امارات: بازار نفت نیازمند تمدید فریز نفتی است

افزایش تولید گندم تا مرز 8 میلیون تن در کشور

عامل ورشکستگی وزارت نیرو مشخص شد

بررسی بازی Sonic Mania؛ حلقه های طلایی

شاید باورتون نشه ولی پلاک این خودرو 3 میلیون دلار فروخته شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

استخدام صندوقدار خانم در سوپرمارکت معتبر در الهیه تهران

استخدام کارمند اداری خانم در شرکتی معتبر محدوده عباس آباد

کاهش 53.6 درصدی بارش ها

با اولین بارندگی بوشهر خاموش شد!

مجوز ساخت چهار سازه دریایی صادر شد

نامه رییس کمیسیون انرژی مجلس به زنگنه درباره آزمون استخدامی

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن

جزییات کنترل شاخص های کیفی آب در مناطق زلزله زده

تاکسی آنلاین در شهر ارومیه راه اندازی می شود

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

علی دایی چقدر کمک برای زلزله زدگان جمع آوری کرد؟+فیلم

واریز بیش از 6 میلیاردتومان به حساب علی دایی برای کمک به زلزله زدگان

استخدام شرکت ساندیس

نخستین کامیون برقی «تسلا» رونمایی شد

جدول/ قیمت انواع ماهی در میادین تره بار

78 درصد از تعهدات فنی و حرفه ای کهگیلویه اجرا شد

نیاز 70 درصد از واحدهای نانوایی لرستان به وام بهسازی و نوسازی

10 ورزشکار پر درآمد سال 2017 و اتومبیلهایشان

استخدام شرکت تکدانه

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

سلبریتی هایی که بخش زیادی از ثروت خود را صرف جراحی زیبایی کرده اند

احیای اراضی ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی

مجادله جدید بر سر خط 7 متروی تهران/ کارنامه پورسید آقایی گویای بسیاری از واقعیات است!

مجله اتوبو س های پر سرعت (بی آر تی) (BRT)

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (29 آبان 96)

مسئولین باید به فکر تقویت بازار باشند

کاهش 53.6 درصدی بارش ها

بهره برداری از شش طرح محرومیت زدایی در دَلگان

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 30 آبان

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

استخدام شرکت تک ساران پارمیس

تولید و واردات دو نوع سم از سال 97 ممنوع می شود/ ثبت 150 قلم برند سموم

مشکل حساب بانکی ایرانی ها در چین حل شد/ از سرگیری روابط با هالک بانک/ ارتباط کارگزاری با بانک بزرگ ترکیه برقرار می شود

کاهش سهم مسافری ریلی در حمل و نقل 12 سال پس از خصوصی سازی/ سهم عمده شبه دولتی ها در جابجایی مسافر

تولید شارژر قدرتمند برای گوشی های هوشمند

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

تفاهم نامه تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم امضا شد

سهم 8 درصدی راه آهن در جابجایی مسافر/ نارضایتی از ارتقاء کیفی حمل و نقل ریلی مسافری

تازه ترین تغییرات در وزارت صنعت، معدن و تجارت

سوخت کافی در استانهای ایلام و کرمانشاه وجود دارد

ورود تقاضای عمده به بازار سکه/ حباب قیمتی در تاریخ معاملات بی سابقه است

آیا هواپیماهای ایران را به دیگری فروختند؟

احتمال تکرار بحران مالی 2008/سقوط بازارهای مالی از بازار اوراق قرضه آغاز می شود

سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن به 90 میلیون افزایش یافت

بلاتکلیفی 2.5 ساله جمعی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی گل گهر

پذیره نویسی به چه معناست؟

فروش گاز برای تولید ال ان جی کف قیمت گاز پتروشیمی هاست/ مشتری برای گاز نداریم

فعلاً برنامه ای برای افزایش سقف وام مسکن و کاهش اقساط نداریم/ نرخ سود اوراق کاهش نمی یابد

بازارهای نفتی در انتظار نشست اوپک/ قیمت نفت کاهش یافت

قیمت بیت کوین از 8100 دلار گذشت

کارگروه آرد و نان در مورد یکسان سازی نرخ آرد تصمیم می گیرد

گاز 10 هزار مشترک سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی وصل شد

مصوبه افزایش قیمت شکر هنوز اجرا نشده است

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

گربه رقصانی عراقی ها این بار برای آبمیوه های وارداتی

سنگ اندازی برخی دستگاهها در مسیر تولیدکنندگان آذربایجان شرقی

موتورسیکلت های جدید سوزوکی رنگ و لعاب می گیرند! +تصاویر

صرفه جویی یک میلیارد لیتر نفت کوره با جایگزینی گاز طبیعی در چهار نیروگاه برق خوزستان

سیستم ترمز خودرو چه زمانی نیاز به تعمیر دارد؟

پذیره نویسی چیست؟

نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات/ قیمت به 7700 تومان رسید

استخدام منشی در شرکت ساختمانی و تاسیساتی شهرک

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن

نشست اوپک فردا در وین برگزار می شود

صفر تا صد ایرانی

کمک های مردمی در فرودگاه کرمانشاه + تصاویر

واقعیت هایی درباره تیراژ روزنامه ها

حمایت بنیاد برکت از ایجاد صنایع فرآوری کشاورزی در خراسان جنوبی

استخدام هجده ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی معتبر/اصفهان،تهران

جدول/ قیمت پرفروش ترین تلویزیون ها در بازار

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

قیمت نان قطعا افزایش می یابد/ آرد و گندم گران نمی شود

استخدام کارشناس فروش،خانم در تجهیزات پزشکی فارمد التیام

استخدام کارآموز وکالت در اردبیل

وضعیت پایاب سدها در آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس فروش تمام وقت دارای خودرو در قزوین

استخدام فروشنده و کال سنتر خانم درشرکتی فاخر در تهران

همکاری ایران و اتحادیه اروپا در زمینه انرژی های نو

چه دخترانی در بازار داعش گرانترند؟

امضا 2 تفاهم نامه همکاری پالایشگاهی در بوشهر

کفش های ناصر حجازی 50 میلیون تومان حراج شد

بررسی عملکرد وزارت نفت در مورد تحویل قیر به دستگاه ها در بودجه 96

جشنواره نوروزی تاجیکستان در شیراز

شماره پلاک 400هزار دلاری برای قاری قرآن 12 ساله اماراتی

استخدام جذب مشاور / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک 2 داد!

3 میلیون دلار برای یک پلاک ماشین!+عکس

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک ماشین داد!+عکس

با رای کمیسیون اقتصادی؛ مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

عدم اعتماد اجتماعی به نهادهای امدادرسان

تفاهم نامه ایران و آلمان برای انتقال فناوری های جدید

استخدام کارگر ساده اول سردرود / تبریز

خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

بزرگ ترین کارخانه خودروسازی بلاروس افتتاح شد

98 % سپرده گذاران فرشتگان تعیین تکلیف شدند

آغازبرداشت ذرت در شهرستان دره شهر + گزارش

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

ارجاع 143پرونده تخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی در آستارا

فروش دنا پلاس توربو آغاز شد

استخدام بازار یابی محصولات غذایی و بهداشتی / تبریز

ده دلیل برای کاهش قدرت موتور در طول زمان

استخدام چرخکار ماهر پالتو دوز / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

زمان آخرین مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان

شاگرد اول های بهره وری در ایران

قیمت و مشخصات «میتسوبیشی ASX»

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

افزایش 28 درصدی پرونده های قاچاق کالا و ارز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

رفع مشکلات طرح های اشتغالزای استان سمنان + فیلم

امضا 2 تفاهم نامه در بوشهر

دفن 100میلیون تومان ازعوارض شهروندان در میدان امام رضا

تمدید خودکفایی گندم و گلایه گندمکاران از تاخیر در پرداخت مطالبات

تمدید خودکفایی گندم و گلایه گندمکاران از تاخیر در پرداخت مطالبات