مطالب مرتبط:
ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید
پیش بینی افزایش 2درصدی تورم در سال آینده
پیش بینی افزایش 2درصدی تورم در سال آینده
پیش بینی افزایش 2درصدی تورم در سال آینده
پیش بینی افزایش 2درصدی تورم در سال آینده
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 مهر 1396 ساعت 00:022017-10-19اقتصادي

ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید


مدیر عامل شرکت حفاری شمال ضمن اعلام فعال بودن همه دستگاههای حفاری این شرکت گفت: تعدیل نیروی انسانی صرفا بدلیل چابک سازی ، مدیریت و کنترل هزینه ها صورت گرفته است .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازنفت نیوز؛ شرکت حفاری شمال به عنوان شرکتی بین المللی و پیشرو در حوزه صنعت حفاری چاه های نفت و گاز بر اساس چشم انداز تدوین شده ای توانسته در حوزه کسب سهم شایسته از بازار حفاری ایران قدم های مثبتی بردارد.

این شرکت هم اکنون خدمات فنی و مهندسی گسترده ای را در زمینه حفاری، خدمات دریایی، سیمانکاری و اسیدکاری، حفاری انحرافی، نمودارگیری از چاه ها، راندن لوله های جداری، ابزار و لوازم در گردش، مهندسی گل و سیمان، پسماند حفاری، چاه پیمایی، کنترل عملیات حفاری به شرکت های بزرگ و معتبر ایرانی و بین المللی ارایه می کند.

این شرکت در حال حاضر با مالکیت 9 دستگاه دکل حفاری خشکی و 3 دستگاه حفاری دریایی پایه دار(Jack up) و همچنین بهره مندی از دانش فنی/تخصصی حفاری در آبهای عمیق جزو پیشگامان صنعت حفاری مدرن در ایران و منطقه خاورمیانه است.

شرکت حفاری شمال در آبان ماه سال گذشته شاهد تغییرات مدیریتی بود.

دهم آبان ماه سال 95 حمیدرضا گلپایگانی به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت منصوب شد و در این مدت اقدامات مهمی را انجام داد.

از مهمترین این اقدامات می توان به انعقاد قرارداد مابین شرکت حفاری شمال و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و نهایی شدن توافقات شرکت حفاری شمال و شرکت ملی حفاری ایران و انعقاد قرارداد با شرکت نفت مناطق نفت خیز جنوب اشاره کرد.

با توجه به تحولات اخیر این شرکت، حمیدرضا گلپایگانی مدیر عامل حفاری شمال در گفت و گویی اختصاصی با نفت نیوز ضمن تشریح شرایط صنعت حفاری ابراز داشت: در سال اخیر قیمت نفت به پایین ترین حد خود در سالهای اخیر رسیده است.

همین امر موجب شده تا تعداد دکل های حفاری در کل دنیا نیز به حداقل خود رسیده و بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا اعلام ورشکستگی نمایند.

به تبع آن صنعت نفت ایران نیز تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفته و موجب بروز مشکلاتی اساسی در شرکت های دولتی به عنوان کارفرمایان و شرکت های خصوصی به عنوان پیمانکاران شده است.

وی افزود: کاهش شدید قیمت نفت از یک سو و انواع تحریم های اقتصادی از سوی دیگر موجب شده تا صنعت نفت کشورمان به خصوص در یکسال گذشته با چالش های جدی مواجه شود.

وزارت نفت به عنوان بزرگ ترین کارفرمای صنعت حفاری از لحاظ مالی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و همین امر موجب تاخیر در پرداخت به موقع مطالبات شرکت های حفاری شده است.

گلپایگانی تصریح کرد: کاهش قیمت نفت در سالهای اخیر موجب شد تا سوددهی اکثر پروژه های توسعه میادین نفت و گاز و در نتیجه حجم فعالیت های صنعت حفاری کاهش یابد.

به دنبال متوقف شدن پروژه ها که ناشی از کاهش حجم فعالیت ها تحت تاثیر افت قیمت جهانی نفت صورت گرفت تعداد دکل های بیکار افزایش یافت.

وی در ادامه به رفتارهای متفاوت کارفرمایان در دوره افت قیمت جهانی نفت اشاره کرد و گفت: شرکت های مورد نظربا توجه به نوع قراردادی که با شرکت های پیمانکار منعقد کرده اند در این مدت رفتارهای گوناگونی از خود نشان دادند.

به عنوان مثال در سال جاری به دلیل تجدید نظری که کارفرمایان نسبت به قیمتهای قراردادهای منعقد شده با شرکت حفاری شمال داشتند موجب کاهش پیش بینی سود این شرکت شدند.

مدیر عامل شرکت حفاری شمال ابراز داشت: شرکت حفاری شمال نیز در یک سال اخیر شرایط سختی را متحمل شده و با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرده اما سعی کرده با برنامه ریزی هایی راهکارهای مناسبی را جهت غلبه بر مشکلات پیش بینی نماید.

وی با اشاره به سابقه شرکت حفاری شمال اذعان کرد: شرکت حفاری شمال تا سال 1393 تمرکز خود را بر روی توسعه عملیات و خدمات شرکت قرار داده بود که موفق شد ناوگان حفاری خود را در زمان کوتاهی به 9 دستگاه حفاری خشکی و 3 دستگاه حفاری دریایی پایه دار افزایش دهد.

اما در سال گذشته با توجه به مشکلات کاهش قیمت نفت و افت تقاضای حفاری، شرکت تمرکز خود را بر روی کاهش بهای تمام شده ارائه خدمات و توسعه بازارهای خود قرار داده تا بتواند پاسخگوی اعتماد سهامداران باشد.

گلپایگانی تصریح کرد: از آبان ماه سال گذشته که بنده فعالیت خود را در شرکت حفاری شمال آغاز کردم تا کنون این شرکت با مشکلات زیادی روبرو بود که از مهمترین آنها می توان به بالا بودن هزینه های شرکت و بیکار شدن تعدادی از دکل ها اشاره کرد.

اما در این مدت اقدامات مناسبی به منظور بهبود وضعیت عملیاتی شرکت صورت گرفته که مهمترین آنها اقداماتی در جهت کنترل هزینه ها می باشد.

با توجه به رفع تحریم ها سعی شد تا از تکنولوژی های جدید در شرکت استفاده شود که هدف اصلی از آن کنترل و مدیریت هزینه ها بود.

اصلاح فرآیند و رویه های تجاری و اجرایی یکی دیگر از اقدامات مثبت این دوره بود که به مهندسی هزینه ها کمک شایانی نمود.

وی اضافه کرد: از بدو ورود به شرکت سعی شد به منظور کاهش یا به عبارتی مدیریت هزینه ها بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی را در دستور کار خود قرارداده که با بهره مندی از کارشناسان خبره موفق شدیم طی خرداد ماه سال جاری آن را عملیاتی نماییم.

از جمله کارهای ضروری در این مسیر بررسی وضعیت حقوق و دستمزد و ایجاد وحدت رویه در نظام پرداخت با رعایت اصل شایسته سالاری و عدالت محوری بوده که از ابتدای مهر ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت حفاری شمال در پاسخ به این پرسشی درباره علت تعدیل نیروی انسانی در این شرکت تصریح کرد: از دیگر اقداماتی که می بایست در جهت کاهش هزینه ها مد نظر قرار می گرفت تورم نیروی انسانی غیرمرتبط یا فعالیتهای فنی و عملیاتی به ویژه در بخش ستاد و پایگاهها بود که این مهم با اجرای ساختار و چیدمان نیروها بر اساس شرایط احراز سمت ها با کمک مدیران ومسئولان واحدها سرانجام در شهریور ماه سال جاری نهایی شد.

ایشان اعلام کرد دراین مرحله تعداد 220 نفر از کارکنان شرکت با توجه به اتمام قرارداد فی مابین خاتمه خدمت داده شد.

وی افزود: طی سالهای 94 و 95 تعدادی نیروی عملیاتی به صورت توسعه آتی در کنار مجموعه نیروی انسانی شاغل در شرکت حضور داشتند.

اما با توجه به اینکه بحث توسعه فعالیتهای عملیاتی یا اضافه نمودن خدمات جنبی فنی/مهندسی در دست پیگیری بود این نیروها با پرداخت حقوق پایه تا شهریور ماه حفظ شدند که باتوجه به عدم تحقق این امر به منظور چابک سازی بدنه شرکت به تعدیل نیرو در برخی از بخش های شرکت اقدام شد و این تعداد نیرو نیز از بدنه شرکت منفک شدند با توجه به اینکه روش معمول در پرداخت افراد تعدیل شده طبق قانون کار پرداخت یک ماه حقوق می باشد اما با حمایت بنیاد مستضعفان و سایر سهامداران به مدت 18 ماه این پرداخت صورت گرفته است.

گلپایگانی در ادامه به سایر اقدامات بااهمیت در این شرکت اشاره کرد و گفت: اجرای تکالیف مجمع در جهت فروش دارایی های مازاد یا راکد نیز از جمله اقداماتی بود که با فروش ساختمان الوند و شیراز و همچنین پیگیری فروش ساختمان همیلا پس از رفع موانع موجود و کسب مجوزهای لازم صورت می گیرد.

همچنین به منظور کنترل هزینه ها نسبت به تجمیع و انتقال انبارها از پایگاه بهشهر به پایگاه اهواز اقدام شد که این امر نیز تاثیر قابل ملاحظه ای در کنترل هزینه و تسریع در انجام امور خواهد داشت.

وی از دیگر تلاش های مثبتی که با هدف بهبود وضعیت عملیاتی و بنیادی شرکت حفاری صورت گرفته یاد کرد و اظهار داشت: تلاش برای تامین منابع ارزان قیمت، رفع موانع محیطی و اصلاح ساختار سرمایه ای شرکت از مهمترین اهدافی است که در پیش گرفته ایم.

او درباره وضعیت بودجه سال جاری شرکت تصریح کرد: شرکت حفاری شمال در اولین بودجه سال مالی 96 به دلیل پیش بینی افزایش درآمد ناشی از افزایش روزکارکرد دکل دریایی فروش و درامد ارایه خدمات کل امسال را بالغ بر 8،739 میلیارد ریال در نظر گرفت.

افزون بر این با توجه به پیش بینی فروش بیش از 205 میلیارد ریال از دارایی های مازاد شرکت EPS امسال برابر با 406 ریال پیش بینی شد اما در بودجه ای که همراه با گزارش سه ماهه منتشر شد این مبلغ به 267 ریال کاهش یافت.

وی در ادامه به دلایل تعدیل منفی این شرکت اشاره کرد و افزود: با توجه به عدم تحقق درآمد دستگاه حفاری 111 ناشی از عدم ترخیص از پروژه آزادگان، عدم تحقق درآمد دستگاه 117 به دلیل طولانی شدن پروژه و عدم ترخیص تا پایان سال، کاهش نرخ روز کارکرد سکوی دریایی الیما طبق مذاکرات انجام شده با کارفرما، عدم تحقق درآمد شناورهای ایران بهشهر و راتا که ترخیص شده اند و هم اکنون فاقد قرارداد می باشند و همچنین عدم کارکرد سکوی دریایی سحر 1 در فروردین ماه و محقق نشدن درآمد پیش بینی شده در این ماه از مهمترین علل کاهش پیش بینی سود حفاری شمال در بودجه امسال شده است.

وی افزود: همچنین کاهش درآمد سکوی حفاری سحر 2 که در پیش بینی اولیه بر اساس نرخ قبلی برآورد شده بود و عدم تحقق درامد پروژه آزادگان ناشی از عدم تایید برخی از صورت حساب های پروژه آزادگان توسط کارفرما بر کاهش سود براوردی این شرکت موثر واقع شد.

افزون بر این فعالیت های غیرعملیاتی شرکت مانند فروش دارایی های مازاد که در بودجه اولیه بالغ بر 205 میلیارد ریال پیش بینی شده بود در بودجه اخیر به 192 میلیارد ریال کاهش یافت.

گلپایگانی با اشاره به وابستگی نرخ قراردادهای شرکت حفاری شمال با بهای جهانی نفت تصریح کرد: در ماه های اخیر کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی موجب افت تولید کارفرماها شد و همین امر موجب شد تا نرخ قراردادهایی که با شرکت حفاری شمال منعقد می کنند دستخوش تغییراتی گردد که این امر به تبع در بودجه شرکت نیز موثر واقع شده است.

او تاکید کرد: با وجود اینکه نرخ قراردادها در بودجه امسال کاهش یافته و موجب پایین آمدن سود برآوردی شرکت برای کل سال شده اما در تلاش هستیم تا با انعقاد قراردادهای جدیدی سودآوری شرکت را افزایش دهیم.

به رغم اینکه قراردادهای حفاری شمال برای سال 96 اتمام یافته بود اما تلاش های ما برای منعقد ساختن قراردادهای جدید با کارفرماهای خارجی ادامه دارد.

در همین زمینه تلاش هایی شده تا قرارداد دراگون را به نتیجه رسانده و منعقد سازیم.

همچنین با توجه به اینکه شرکت ترکمنستان تولیدات خود را کاهش داده بود با کارفرمای خارجی به توافقاتی رسیدیم تا قرارداد جدیدی را منعقد کنیم و این در حالی است که متاسفانه برخی از سایت های خبری بر اساس اطلاعات کذب ونادرست شایعه فروش دکل دریایی الیما را اذعان نموده بودند.

مدیر عامل حفاری شمال در ادامه به حمایت شرکت از نیروهای دکل امیرکبیر اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر شرکت دکل امیرکبیر را از دست داد اما به منظور حمایت از نیروهای این دکل و جلوگیری از بیکار شدن آنها و همچنین بهبود شرایط عملیاتی شرکت قرارداد راهبری با شرکت (I SHIPS MANAGEMENT L.

L.

C )منعقد شد تا از این نیروها برروی دستگاه دریایی سیناI استفاده گردد.

این مقام مسئول در برابر این پرسش که چه اقداماتی برای کاهش هزینه های شرکت انجام شده اظهار داشت: در یکسال اخیر اقدامات مهمی را در جهت کاهش هزینه های عمومی اداری شرکت انجام دادیم و همچنین ساختار سازمانی شرکت را با تغییراتی همراه ساختیم.

در حال حاضر هزینه های مالی وام های دریافتی از بانک های تجارت و اقتصاد نوین به مبلغ 557،167 میلیون ریال پیش بینی شده است.

در بودجه اولیه برآورد شده بود که 63،265 میلیون ریال بابت جریمه های دیرکرد هزینه های مالی افزایش یابد اما با توجه به تصمیمات شرکت مبنی بر فروش دارایی های مازاد و عدم امکان انتقال تسهیلات به خریدار جدید، پیش بینی می شود که بخشی از تسهیلات تسویه شده و در نتیجه هزینه های مالی شرکت با کاهش همراه گردد.

او در پایان به یکی دیگر از برنامه های بااهمیت شرکت در جهت بهبود وضعیت و ساختار مالی شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت در نظر دارد سرمایه خود را افزایش دهد و در همین راستا اقداماتی را نیز انجام داده است.

گلپایگانی با تاکید بر مناسب بودن وضعیت بنیادی شرکت افزود: بسیاری از شرکت ها در سال گذشته موفق نشدند مطالبات مربوط به سنوات سالهای گذشته را دریافت کرده و از این محل افزایش سرمایه بدهند اما خوشبختانه شرکت حفاری شمال موفقیت های خوبی در جهت دریافت مطالبات خود به دست آورده و موفق شده که امسال سود سهامداران خود را به موقع پرداخت نماید.

در حال حاضر اگرچه شرکت با مشکل کمبود نقدینگی شدید مواجه است ولی تمام تلاش خود را بر این داشته تا بتواند عملیات شرکت را به نحو احسن به انجام برساند و پیش بینی می شود وضعیت عملیاتی شرکت با حرکت رو به رشدی پیش رود.

وی در خاتمه با اشاره به سودآوری شرکت حفاری شمال در سال گذشته تاکید کرد: با وجود اینکه شرکت حفاری شمال در پایان سال مالی 95 توانسته بود 293 ریال سود برای هر سهم محقق سازد اما پیش بینی می کنیم که انشا ا.

بتوانیم سود واقعی امسال از 260 ریال نیز فراتر رود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: ایران - شمال - مدیر - صنعت - بین المللی - مدیریت - دریایی - نفت ایران - شرکت ملی نفت ایران - قیمت نفت - قرارداد - شرکت های خصوصی - جدید - مشکلات - بزرگ - نیروی انسانی - کارفرمایان - پیمانکاران - خاورمیانه - بزرگ ترین - قیمت - نیوز - ورشکستگی - نیرو - شرکت نفت - پیش بینی - توافقات - اقتصادی - ساختار - اکتشاف

آخرین اخبار سرویس:
استخدام شرکت مهندسی و بازرگانی آسانسور پارسیان در سیرجان

استخدام فروشنده عطر و ادکلن خانم در خراسان رضوی

استخدام مجموعه غذایی تورینو در سیرجان

بررسی مرسدس بنز X کلاس، اولین پیکاپ بنز

کسب و کار ایرانیان درچنگ چینی ها

ایرباس بزرگترین قرارداد تاریخ خود را بست

سرمایه گذاری رنو در ایران قطعی است

ایرباس بزرگترین قراردادش را امضا کرد

روابط بانک سپه با بانک های آلمان در حال گسترش است

جدیدترین خودروی اسپرت تسلا با زمان صفر تا 100 کیلومتر در 1.9 ثانیه + تصاویر

47 موسسه اعزام دانشجو به خارج، فاقد اعتبار

قیمت انواع سکه و ارز در نخستین روز هفته

برنامه ریزی در البرز برای حفاظت حداکثری از منابع آبی

استخدام روز استان البرز و شهر کرج – 27 آبان 96

استخدام مسئول دفتر،آشنا به پروژه های صنعتی در شرکت معتبر/زنجان

استخدام مهندس مکانیک،عمران،کارشناس انبار در قزوین

استخدام 5ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در زنجان

شاخص فرابورس در ارتفاع 997 واحد قرار گرفت

نامه شهردار به معاون رییس جمهوری درباره با سه موضوع کلیدی رشت

هلال احمر: اقلام غذایی در مناطق زلزله زده اشباع شده؛ خطر فاسد شدن وجود دارد/ مردم کمک نقدی کنند

صادرات نفت ایران به هند با کاهش 38.9درصدی مواجه شد

برق رسانی به 2500 چادر و روشن شدن تمامی مراکز تجمع مردمی/ مشکل لجستیک در ترافیک چندساعته شهری

کاهش 2 درصدی صادرات نسبت به سال گذشته/ تسهیلات 100 میلیارد تومانی به صادر کنندگان

معافیت زلزله زدگان استان کرمانشاه از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی/ ساخت سرپناه برای اسکان موقت در منطقه زلزله زده آغاز شد

دستور وزیر نفت برای تعیین تکلیف ساخت طرح های NGL/واگذاری ساخت ان جی ال 3200 به هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

تاثیر مستقیم راه اندازی بورس ارز بر شفاف سازی نرخ ارز

مغفول ماندن مزیت های تجاری در کشور/ دونرخی بودن ارز سبب ایجاد رانت در بازار می شود

جزییات ارائه وام و تسهیلات به زلزله زدگان اعلام شد

نامه شهردار به معاون رییس جمهوری درباره با سه موضوع کلیدی رشت

آلودگی 60 درصدی بن سای و لاکی بامبوهای چینی و تایلندی

آخرین قیمت انواع سکه و ارز (+جدول)

آغاز پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

هر ایرانی چقدر یارانه دریافت کرده است؟

بهره برداری از طرح آبیاری کم فشار در بخش نیر

ادعای تحریم بانک سپه از سوی آلمان کذب است/ انجام 52 میلیون یورو عملیات ارزی در یک روز

احداث بزرگراه در محدوده سرخه حصار منتفی شد

افزایش 15 درصدی آموزش های فنی وحرفه ای

قیمت نفت دو درصد جهش کرد

یک میلیارد مترمکعب گاز به عراق صادر شد

ثبت درخواست بیش از 500 میلیارد ریال تسهیلات در سوادکوه شمالی

اختصاص یک میلیارد و 390 میلیون تومان به آبفای کهگیلویه

مرغ گران می شود

آذربایجان غربی در هفته ای که گذشت

گسترش کمک های بانک پاسارگاد به مجروحان و خسارت دیدگان زلزله کرمانشاه

کارگران و صاحبان واحدهای تولیدی قم به یاری زلزله زدگان شتافتند

با استفاده کنندگان از سم های غیر مجاز و کودهای نامرغوت برخورد شود

استخدام کارشناس فروش در شرکت پخش لوازم آرایشی

استخدام تخته کار، چرخکار، وردست و چسب زن در تولیدی کیف زنانه

قیمت انواع سکه و ارز در نخستین روز هفته+جدول

استخدام شرکت پترو پالایش مهان

معلولیت 118 تن در زلزله/ افزایش 2 برابری مستمری مددجویان زلزله زده تا پایان سال

ترامپ: می توان میزان خرید نفت و فرآورده های نفتی ایران را کاهش داد

ساخت یک سکگ جالب که چندین کار مکانیکی انجام می دهد

قیمت انواع سکه و ارز در بازار/جدول

تشکل های مردم نهاد با تولید ایده و آسیب شناسی در توسعه صنعت گردشگری موثر باشند

پیشنهاد جدید مجلس برای حذف یارانه نقدی

دلار 4100 تومان فروش رفت/سکه یک میلیون و 389 هزار تومان

قیمت سکه و ارز در اولین روز کاری هفته

بررسی جزییات اجرای طرح رجیستری تلفن همراه در ترکیه، امارات و اوکراین

حمام نفت مخصوص افراد پولدار و مرفه! +عکس

با استفاده کنندگان از سم های غیر مجاز و کودهای نامرغوت برخورد شود

نرخ بیکاری زنجان در تابستان 96 به 9.7 درصد رسید

کارگران و صاحبان واحدهای تولیدی قم به یاری زلزله زدگان شتافتند

رنجروور ایووک با پلاک ملی در ایران چقدر قیمت دارد؟

راه اندازی سامانه املاک و مستغلات و صندوق های زمین و ساختمان/تزریق منابع مالی به بازار مسکن با توسعه بازار رهن و رهن ثانویه

آغاز ساخت سرپناه برای اسکان موقت در منطقه زلزله زده کرمانشاه

لوازم خانگی گران نشده است

شگفتی جدید لامبورگینی+تصاویر

کمک های غیرنقدی استان مرکزی به مناطق زلزله زده به 1.7 میلیارد تومان رسید

اجرای سیستم آبیاری قطره ای در مزارع گندم آبی شهرستان قزوین

مطالبات گندم کاران خراسان رضوی به طور کامل پرداخت شد

استخدام برنامه نویس،کارشناس دیجیتال مارکتینگ/قزوین

کشته های مسکن مهر به 100 نفر رسید/ مردم برای دریافت وام مراجعه کنند/ 15 هزار واحد روستایی و 4 هزار واحد شهری تخریب کامل شدند

تسهیلات حمایتی بانک ملی ایران برای خوداشتغالی و مشاغل خانگی

استخدام تعدادی ویزیتور جهت مواد غذایی در چهارمحال و بختیاری

پرداخت 100 درصد مطالبات گندمکاران خراسان رضوی

استخدام کارگر با موتور جهت خدمات نانو شست و شو در البرز

استخدام راننده پایه یک درون شهری با مدارک کامل در تهران

چالش قیمت لوازم خانگی از ماه آینده/ سازمان حمایت اجازه گرانی خواهد داد؟

استخدام اپراتور دستگاه پرس جهت شرکت معتبر فعال در صنایع غذایی

نقد منصفانه حق رسانه است/بانک مرکزی نباید دنبال مقصر باشد زیرا خودش مقصر اصلیست

صدور قرار میلیاردی برای پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب

ترامپ: می توان میزان خرید نفت و فرآورده های نفتی ایران را کاهش داد

ایران یک شریک تجاری مهم برای اروپا و بویژه آلمان ارائه گزارش درباره فعالیت های تجاری ایران اروپا

عراق دومین خریدار بزرگ گاز ایران/صادرات یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز به عراق

برنامه جدید مجلس برای حذف یارانه پردرآمدها

سرعت تسلای جدید در 1.9 ثانیه به 100 کیلومتر می رسد

ترامپ: می توان میزان خرید نفت و فرآورده های نفتی ایران را کاهش داد

کمک های دولت برای زلزله زدگان در بخش مردمی و زیرساخت ها

ترامپ: می توان میزان خرید نفت ایران را کاهش داد

220میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به استان اردبیل تخصیص یافت

مسکن مهر؛ مردودِ آبان

طی هفته منتهی به 25 آبان ماه رقم خورد ثبت 9 هزار و 692 میلیارد ریال معاملات کالا در بورس کالای ایران

هلال احمر: اقلام غذایی در مناطق زلزله زده اشباع شده؛ خطر فاسد شدن وجود دارد/ مردم کمک نقدی کنند

استخدام کارمند آقا مسلط به کامپیوتر در شهر تهران

پایان کشت سیردرطارم استان زنجان

پرداخت 100 درصد مطالبات گندمکاران خراسان رضوی

12 هکتار از اراضی فراهان زیر کشت زعفران رفت

نظام بودجه ریزی در ایران کارایی و استاندارد های لازم را ندارد

آمادگی نروژ برای افزایش همکاری های نفتی با ایران

آیا آریو گزینه مناسبی برای استفاده در تاکسی رانی است؟

احتمال افزایش قیمت لوازم خانگی بعد از ماه صفر/سازمان حمایت اجازه گرانی خواهد داد؟

قیمت انواع سکه و ارز در نخستین روز هفته

چغندر قند خرید تضمینی می شود + فیلم

ایرباس بزرگترین قرارداد تاریخ خود را بست

حراج 6 میلیون دلاری خانه الویس پریسلی+تصاویر

نمایشگاه خودرو دبی 2017

220 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به استان اردبیل تخصیص یافت

ایران بیش از یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب گاز به عراق صادر کرد

هشدار جدی به بیمه شدگان و بازنشستگان درباره خبر کذب

ایرباس بزرگترین قرارداد تاریخ خود را بست

استخدام بازاریاب با پورسانت در یک شرکت معتبر

استخدام کارمند اداری خانم دارای روابط عمومی بالا  تهران

وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا در بورس کالا افزایش یافت

استخدام کارمند آشنا به امور اداری جهت واحد فروش

آواربرداری و بازسازی شهر سر پل ذهاب آغاز شد

معلولیت 118 تن در زلزله/ افزایش 2 برابری مستمری مددجویان زلزله زده تا پایان سال

واردات شرکت اسار اویل هند از ایران به 183 هزار بشکه در روز رسید

ترامپ: می توان میزان خرید نفت ایران را کاهش داد

دریایی از لابسترها بر پهنه اقیانوس (عکس)

اعلام آمادگی نروژ برای افزایش همکاری های نفتی با ایران

صادرات گوجه فرنگی گلخانه ای خاش به خارج از کشور+ گزارش

معلولیت 118 تن در زلزله/ تامین 9 کانکس مهدکودک برای مناطق زلزله زده

بازار فروش ابزار آلات موسیقی ویژه زنان عربستانی /عکس

استخدام رستوران هتل فولادی

استخدام وسط کار و بسته بند جهت تی شرت مردانه در تهران

استخدام انباردار آشنا به نرم افزار پایا در خراسان رضوی

استخدام فروشنده با تجربه در شیرینی سرای تمشک

چالش قیمت لوازم خانگی از ماه آینده

مشخصات مدل 2017 موبایل گلکسی J5 پرایم سامسونگ افشا شد

معاون گردشگری کشور: ارتقای راندمان گردشگری یکی از استراتژی های اصلی است

از ایده های بزرگ تان نترسید

استخدام کارمند اداری مسلط به برنامه آفیس  تهران

استخدام اپراتور دستگاه پرس در محدوده چابهار

استخدام منشی خانم،جهت انجام امور دفتری/چیستا ارتباط ایرانیان

قیمت نفت افزایش یافت

عرضه جگرهای فاسد رنگ شده با خون

9 کانکس مهدکودک در راه مناطق زلزله زده/ معلولیت 118 تن در زلزله

تمامی مناطق زلزله زده برق دار شدند/ برق رسانی به چادرها در حال انجام است

استخدام تعدادی چرخکار و زیگزاگ دوز ماهر جهت کار در تهران

استخدام بازاریاب در مازندران و گیلان

استخدام خانم مسلط به بایگانی و کامپیوتر در تهران

مطالبات گندم کاران خراسان رضوی به طور کامل پرداخت شد

استخدام همکار نیمه وقت آشنا به عکاسی و فتوشاپ

آموزش دعانویسی؛ فقط 50 میلیون تومان!

استخدام تعدادی تایپیست جهت انتشارات معتبر  تهران

استخدام کارشناس مناقصات در یک شرکت معتبر در حوزه پیمانکاری

پرواز های شنبه 27 آبان فرودگاه بین المللی کیش

12 هکتار از اراضی فراهان زیر کشت زعفران رفت

اجرای طرح پیشگیری از کودک آزاری در استان قزوین +فیلم

جزییات تسهیلات و کمک های بانکی و بودجه ای برای مناطق زلزله زده

قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟

­کوچکترین سهامداران بازار سرمایه معرفی شدند

موتورسیکلت جدید «ب ام و» را بشناسید + تصاویر

ورود سازمان بازرسی کل کشور و مراجع قضایی به پرونده تخلفات 1128 کانتینری/ جزییات جدید از نحوه تخلفات ارتکابی در این پرونده

کارخانه قند ورامین با تأمین شکرخام درآستانه بازگشایی مجدد قرارگرفت

اوج همدردی و همدلی ملی-سیدرضا صالحی امیری*

استخدام نمایندگی انحصاری محصولات رشد و ترخینه و دراژه

استخدام پخش صابری در مشهد

ادعایی درباره فروش هواپیماهای ایران توسط ایرباس

استخدام شرکت آرمان آیین اندیشان

استخدام شرکت فولاد توان آور آسیا

استخدام راننده با وانت مسقف جهت پخش در حومه غربِ تهران

هزینه سفر به آنتالیا در آبان ماه96 +جدول

هر ایرانی چقدر یارانه دریافت کرده است؟

استخدام مسئول دفتر با سابقه خانم در شرکت معتبر در تهران

کاهش 450 هزار هکتار از سطح زیرکشت گندم آبی در کشور

جزییات وام های دولت به زلزله زدگان

تحقق سهم یک درصد دانشجویان خارجی از کل دانشجویان دانشگاه کردستان

استخدام کارمند باتجربه جهت آژانس هواپیمایی در تهران

استخدام صندوقدار حرفه ای جهت رستوران و کترینگ  تهران

استخدام تکنسین فنی برق و مکانیک در شرکت معتبر ریلی/بندرعباس

در دیدار سفیر ایران در اسلو مطرح شد استقبال وزیر نفت نروژ از حضور شرکت های نفت و گاز این کشور در ایران

استخدام مونتاژ کار کابینت جهت کارگاه در تهرانپارس

استخدام کافه من ماهر جهت همکاری با رستوران و کافه

کارخانه قند ورامین با تأمین شکرخام درآستانه بازگشایی مجدد قرارگرفت

استخدام کارمند فروش در حوزه چاپ و تبلیغات  تهران

قیمت طلای جهانی 1292 دلار و 42 سنت معامله شد

وام 32 میلیونی برای تاکسیران ها

چگونه سالمندان را دلبسته زندگی نگه داریم؟

ترامپ: می توان میزان خرید نفت و فرآورده های نفتی ایران را کاهش داد

عرضه بیش از 47 هزار تن فرآورده های نفتی در بورس

سرزمین سگ های ولگرد در کاستاریکا

47 موسسه اعزام دانشجو به خارج، فاقد اعتبار

امکان رسیدن جانباختگان به 500 نفر طی روزهای آینده/ بازسازی مناطق زلزله زده یک سال زمان می برد

پدیده ای جدید در ساخت و ساز: خانه های نوساز فرسوده!

استخدام راننده با ماشین مدل بالا جهت کار در آژانس در تهران

استخدام طراح کاملا حرفه ای 3D کار جهت طلاسازی در تهران

استخدام کارشناس HSE از تهران و هرمزگان،جهت کار در هرمزگان

عرضه بیش از 47 هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

استانی که هشت هزار کلاس درس کم دارد

زلزله زدگان به پتو، نایلون، موکت و وسایل گرمایشی احتیاج دارند

تحقق سهم یک درصد دانشجویان خارجی از کل دانشجویان دانشگاه کردستان

به شهرستان های با نرخ بیکاری بالا بیشتر توجه شود

جدیدترین نرخ انواع میوه در بازار + جدول

توسعه گردشگری روستایی در سمنان مکمل اقتصاد کشاورزی است

هدر رفت آب در شبکه آبرسانی شهرستان های سمنان 35 درصد است

ترامپ: می توان میزان خرید نفت و فرآورده های نفتی ایران را کاهش داد

برخورد با قلیان سراهای غیرمجاز

با یکی از بهترین خودرو های هیبرید موجود در بازار آشنا شوید!

ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید

ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید