مطالب مرتبط:
وعده پرداخت بهای گندم کاران محقق نشد
سود تاخیر در پرداخت بهای گندم به کشاورزان پرداخت می شود
75 درصد مطالبه گندم کاران کشور پرداخت شده است
75 درصد مطالبه گندم کاران پرداخت شد
پرداخت 500 میلیون تومان برای سند راهبردی که نوشته نشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 مهر 1396 ساعت 00:002017-10-19اقتصادي

وعده پرداخت بهای گندم کاران محقق نشد؛ کیسه کشاورزان لرستانی خالی شد


سریال بلاتکلیفی گندم کاران لرستانی و عدم پرداخت به موقع بهای محصولشان هرساله تکرار می شود و امسال نیز پس از گذشت ماه ها هنوز طلب خود را دریافت نکرده اند و از این وضعیت گلایه مند هستند.

- وعده پرداخت بهای گندم کاران محقق نشد؛ کیسه کشاورزان لرستانی خالی شد سریال بلاتکلیفی گندم کاران لرستانی و عدم پرداخت به موقع بهای محصولشان هرساله تکرار می شود و امسال نیز پس از گذشت ماه ها هنوز طلب خود را دریافت نکرده اند و از این وضعیت گلایه مند هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازغلات نیوز از تسنیم، باوجوداینکه کشاورزان از اقشار زحمت کش جامعه هستند و در راستای تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی گام برمی دارند ولی متأسفانه با دغدغه و مشکلاتی مواجه اند و مورد بی مهری و کم لطفی های زیادی قرار می گیرند و یکی از دغدغه های اصلی این قشر پرداخت نشدن مطالبات آنان از سوی مسئولان است.

گندم کاران لرستانی علی رغم افزایش در تولید محصول، با مشکلات زیادی دست وپنجه نرم می کنند و هرساله شاهد دیرکرد در پرداخت مطالبات آنان هستیم و امسال نیز باوجوداینکه چندین ماه از فصل برداشت گندم می گذرد ولی هنوز که هنوز است مطالبه کشاورزان پرداخت نشده این در حالی است که فصل کاشت مجدد گندم فرارسیده ولی کیسه کشاورزان همچنان خالی است.

پول گندم کاران لرستانی پرداخت نشدکشاورزان هرساله گندم خود را با زحمت فراوان تولید و باقیمت مشخص شده از سوی دولت به مراکز خرید گندم تحویل می دهند و انتظار دارند بهای گندم آن ها نیز به موقع پرداخت شود ولی متأسفانه این امر تحقق نیافته و بخش قابل توجهی از گندم کاران از پرداخت نشدن پول محصول خود شاکی هستند.

امیدی یکی از کشاورزان لرستانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مردادماه امسال حدود هشت تن گندم تحویل سیلوهای خرید گندم دادم ولی تاکنون تنها یک میلیون و 200 هزار تومان از بهای گندم را آن هم در سه نوبت پرداخت کردند و در حال حاضر حدود 9 میلیون تومان از سازمان جهاد کشاورزی طلب دارم.

وی افزود: یک کشاورز با هزاران رنج و سختی اقدام به کاشت گندم می کند ولی متأسفانه در زمان برداشت و فروش محصول با مشکل عدم پرداخت پول گندم روبه رو می شود و این مسئله هرساله تکرار می شود و مسئولان هیچ گونه توجهی نمی کنند.

وعده هایی که عملی نمی شوداین کشاورز عنوان کرد: متأسفانه زمان خریداری گندم وعده پرداخت مدت زمانی کوتاه و به موقع را می دهند ولی به وعده هایشان عمل نمی کنند، علی رغم اینکه تنها امید یک کشاورز به برداشت و فروش محصول خود است ولی باگذشت ماه ها هنوز نتوانسته ایم مبلغی دریافت کنیم حتی پول خرید بذر اصلاح شده برای کاشت مجدد نداریم.

وی بیان کرد: از مرحله کاشت تا برداشت محصول باید هزینه های بسیاری را بپردازیم حتی برخی هزینه ها را چون درآمد دیگری جز کشاورزی نداریم نمی توانیم پرداخت کنیم و به امید فروش محصول می مانیم ولی متأسفانه پس از فروش محصول نیز با مشکل پرداخت نکردن طلبمان از سوی دولت مواجه می شویم.

امیدی تصریح کرد: باوجوداینکه چندین ماه از تحویل گندم می گذرد ولی خبری از پرداخت پول نیست، چرا کسی به فکر ما کشاورزان نیست؟ گندمی که تحویل داده ایم حاصل یک سال تلاش و سختی است، حاصل هزینه هایی است که برای تولید کرده ایم، اگر همین روال ادامه داشته باشد ما نیز مجبوریم از تولید گندم دست بکشیم.

کیسه خالی کشاورزان پس از 5 ماهآیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان در راستای پرداخت نشدن طلب گندم کاران از سوی دولت اظهار داشت: با توجه به اینکه قریب به پنج ماه از خرید گندم گذشته است ولی متأسفانه تاکنون تنها حدود 60 درصد از طلب گندم کاران به کشاورزان پرداخت شده است.

وی افزود: همچنان که مسئولان وعده دادند مابقی طلب کشاورزان را پرداخت می کنند ولی متأسفانه تا به امروز این مسئله عملی نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: کشاورزان به ما مراجعه می کنند، مشکل دارند و گرفتار هستند، یک سال زحمت کشیده اند طبیعتاً امیدشان به این بوده که محصولشان را می فروشند و مشکلات خود را حل می کنند.

وی بیان کرد: کشت دوباره شروع شده و کشاورزان برای خرید بذر، سم و کود نیاز به پول دارند؛ کشاورزان فقط درآمدشان همین محصول کشاورزی است که اگر این پول داده نشود قطعاً مشکلاتی برای کشاورزان ایجاد می شود.

اعتراض کشاورزان برای دریافت مطالباتآیت الله میرعمادی بابیان اینکه تأخیر در پرداخت طلب کشاورزان، تولید گندم را دچار مشکل می کند تصریح کرد: کشاورزان گلایه مند هستند و شدیداً اعتراض دارند چراکه واقعاً ازلحاظ مالی وضعیت مناسبی ندارند و درآمدشان فقط همین مقدار گندم بوده است.

وی گفت: جا دارد مسئولان بیشتر تلاش کنند و به زودی به وعده های خودشان عمل کنند و طلب کشاورزان را بدهند تا هر چه زودتر این کشاورزان بتوانند با کشت جدید و فعالیت جدید به امر تولید بپردازند.

کیانوش حمیدیان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: امسال 371 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده که تاکنون 50 درصد از مطالبه کشاورزان پرداخت شده و 50 درصد دیگر باقی مانده است.

وی افزود: هزینه خریداری گندم از کشاورزان استان حدود 480 میلیارد تومان بوده که در حال حاضر حدود 250 میلیارد تومان به گندم کاران بدهکار هستیم.

50 درصد طلب کشاورزان پرداخت نشدمدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان در راستای پرداخت طلب کشاورزان استان لرستان عنوان کرد: باید در سطح کلان کشور در مورد پرداخت طلب گندم کاران تصمیم گیری شود و در حال حاضر زمان پرداخت مطالبه کشاورزان مشخص نیست.

وی بیان کرد: با توجه به قولی که وزارت خانه داد بنا بود تا پایان مهرماه مقداری از مطالبه کشاورزان پرداخت شود ولی فعلاً شواهدی دال بر پرداخت مطالبات وجود ندارد و زمان پرداخت معلوم نیست.

حمیدیان تصریح کرد: تأمین اعتبار باید توسط هیئت دولت انجام شود ولی تاکنون به دلیل مشکلات اعتباری موفق نبوده ایم در این راستا اعتباری جذب کنیم که همچنان پیگیری انجام می شود تا بتوانیم مطالبه کشاورزان را پرداخت کنیم.

رشد 5 درصدی تولید گندم در سال 96وی خاطرنشان کرد: این مشکل تنها مختص به استان لرستان نیست و مربوط به کل کشور است که در صورت تأمین اعتبار طلب کشاورزان پرداخت می شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی لرستان به کاشت گندم در استان اشاره و خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان لرستان زیر کشت گندم آبی و 195 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم دیم برود.

وی گفت: سال گذشته به خاطر بارندگی هایی که وجود داشت و سطح زیر کشت آبی بود، سالی ویژه ازنظر تولید گندم بود به طوری که 580 هزار تن تولید گندم داشتم و سازمان جهاد کشاورزی 510 هزار تن از کشاورزان گندم خریداری کرد و امسال نیز با توجه به خرید 371 هزار تنی گندم از کشاورزان شاهد رشد پنج درصدی خرید گندم نسبت به سال های ماقبل بوده ایم.

با توجه به اینکه در فصل کاشت گندم قرار داریم و هنوز رقم قابل توجهی از مطالبات گندمکاران باقی مانده این امر کشاورزان را با چالش های متعددی روبه رو کرده است و از طرفی همین تاخیر در پرداخت مطالبات می تواند خودکفایی گندم را دستخوش تغییر و تحول قرار دهد که لازم است متولیان امر به پرداخت مطالبات کشاورزان و این قشر تلاشگر جامعه توجه بیشتری داشته باشند.

تاریخ: پنج شنبه 27 مهر 1396 ساعت: 19:14
کلید واژه ها: گندم - کشاورز - کشاورزان - وعده - برداشت - تولید - مطالبات - مسئولان - اقتصاد مقاومتی - خرید - مشکلات - مشکل - تسنیم - سریال - امید - کاشت - فروش - خبرنگار - کشاورزی - اقتصاد - انتظار - افزایش - جامعه - مبلغی - گزارش - لطفی - جهاد - دولت - نیوز - هایی

آخرین اخبار سرویس:
ورزش هر چند ملایم و کوتاه مدت عمر مردان را افزایش می دهد

پایان عملیات مرمت و ساماندهی پوشش سقف گنبدی مسجد تاریخی کریم ایشان

درآمد میلیاردی از پوست خربزه!

توسعه شبکه حمل و نقل ریلی با پشتیبانی بانک شهر

مُسکن مقطعی سود، سرطان دلار را مداوا می کند؟

سید عزیز آرمن ، پویان کیانی، امین نوری کوچی تأثیر شفافیت سیاست های تجاری بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی: شواهدی از کشورهای خاورمیانه

بانک شهر، متعلق به تمامی شهروندان است

موفقیت بانک شهر در حمایت از مدیریت شهرها و اجرای پروژه های عمرانی

تشریح نحوه انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار، ویژه سرمایه گذاری (ریالی و ارزی) در بانک شهر

عدم دریافت کارمزد به هنگام صدورگروهی کارت های هدیه توسط شعب بانک

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

سهیلا جعفرپور، ‏ عبدالله بهمن پوری جایگاه فقهی و حقوقی مهریه در نظام حقوقی ایران با تأکید بر قانون حمایت خانواده 1391‏

هفته آینده قیمت جدید محصولات لبنی اعلام می شود

قیمت خودروی جدید بورگوارد BX7

محمد مولایی، آزاده شهاب برآورد تولید بالقوه و شکاف تولید در صنایع بزرگ ایران طی دوره زمانی 1392-1373

تا سال 2050 میزان پلاستیک درون اقیانوس ها از ماهیان بیشتر خواهد شد

کارواش های پرخرج تهران

بریز و بپاش انرژی در ایران

خیز تجارت ایران با 10 کشور

هفت علت فرار از قرار فروش ملک

محیط تکثیر موسسات غیرمجاز

علی قاسمی تضعیف پول ملی تا کجا؟

بازار سهام راکد با افت 0.2 درصدی شاخص کل

رضا قادری مقدم ، یوسف محنت فر تأثیر پذیری درجه بازبودن اقتصاد ایران از سیاست های پولی چین

بلندترین ساختمان های جهان در کجا قرار دارند؟

ایران خودرو 10 هزار دستگاه خودرو صادر می کند

انتخاب نور مناسب اتاق خواب

چه نرخی برای سودبانکی مناسب است؟

واردات خودرو روانتر می شود/ ترخیص برخی از خودرو ها در روز های پایانی سال

عربستان به اوپک خیانت کرد/ تلاش ریاض برای صدور نفت شیل آمریکا به آسیا

اوبر به دنبال تجاری سازی تاکسی های هوایی در کشور هند است

طراحی اوراق جدید برای تامین مالی خودروسازان

چای،ظرفیتی مستعد و بالقوه در توسعه صادرات غیر نفتی

ایران خودرو 10 هزار دستگاه خودرو صادر می کند

اولین شرایط فروش بورگوارد اعلام شد

اوضاع دریاچه ارومیه پس از بارندگی های اخیر +عکس

رشد 12 درصدی مبادلات تجاری ایران در 10 ماه نخست سالجاری

زورآزمایی رشد نقدینگی و تنگنای مالی

طراحی اوراق جدید برای تامین مالی خودروسازان

نمایشگاه برقی های رنو در سوئد

کوپرا برندی مستقل شد

افزایش و کاهش تولید دوگانه سوزها

تعلیق ایران از لیست سیاه اف ای تی اف تمدید شد

اقدام تحسین برانگیز مامور پلیس

ایران به دنبال صادرات مازاد گندم تولیدی به اندونزی

کاهش صادرات گاز مایع فشرده ایران در فوریه

شرکت های بین المللی خواهان ایفای نقش در صنعت نفت ایران

ورود بازیگران جدید در بانکداری مدرن

تمدید تعلیق ایران از لیست سیاه FATF

شغلی که برای زنان آمریکایی پولساز می شود

نکاتی که باید در عیدی دادن به کودکان باید رعایت کرد

توقف پرواز هواپیماهای ATR آسمان

مسوولیت های توسعه گران در بافت های فرسوده

سقف برداشت از خودپردازهای بانک ملی، 500 هزار تومان شد

ابلاغ دستور بازآفرینی شهری استان های کشور

افزایش 8 درصدی مصرف بنزین

بازارهایی که برای ایرانی ها گرم شد

از «رتبه بندی کشورهای جهان از نظر ذخایر طلا» تا «پیش بینی ترخیص خودرو های بالای 40 هزار دلار از گمرکات»

میوه برجام: واردات 160 تن کود انسانی از ترکیه!

هواپیمایی آسمان، نقص فنی در پرواز تهران-تبریز را تکذیب کرد

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 5 اسفند

فال روزانه شنبه 5 اسفند 1396

مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با تفکیک وزارت صنعت

امارات هم صاحب هواپیمای جاسوسی شد/عکس

کی روش و همکارانش تا عید پولدار می شوند

جزییات واگذاری سهام دولتی 6 شرکت

سقف بودجه 23 هزار میلیارد بالا رفت

نگاه های تبعیض آمیز قومیتی؛ مانع رشد و پیشرفت استان

گزارش مقدماتی سانحه سقوط هواپیمای آسمان منتشر شد

مصرف این تغذیه ها را در سن بلوغ فراموش نکنید

چرا پایتخت مسکن مهر خالی ماند؟

پهلوگیری ششمین کشتی ترانزیتی افغانستان در بندر چابهار

انتشار تصاویر خودروی جدید پژو 508 اسپرت؛ قبل از رونمایی

ادامه حیات موتورهای دیزل

معرفی کتاب: اتم و ماده

مقایسه نرخ بیکاری ایران با مناطق مختلف جهان

تحویل 32هزارو223واحد مسکن مهردراستان تا پایان دی ماه

هر دقیقه چند گوشی موبایل در ایران فروخته می شود؟

محسن ایزدخواه: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر از دو مسأله اساسی رنج می برد

امن ترین صندلی هواپیما کجاست؟

یک بام و دو هوای دولت در نرخ ارز

وضعیت کم سابقه اشتغال در آمریکا

5 دلیل برای خرید بیت کوین

تعلیق ایران از لیست سیاه اف ای تی اف تمدید شد

دکتر نوبخت: اراده دولت برای ترمیم حقوق بازنشستگان در سال 97

کاهش 3.3 دلاری قیمت طلا در بازار جهانی

تمدید تعلیق ایران از لیست سیاه اف ای تی اف

بسته ارزی چقدر نقدینگی جذب می کند؟

تولید 300 هزار خودرو برقی لوکس توسط تسلا

تصاویر/ تولید بدون نفت

تعدیل سود چیست؟

تخم مرغ گران تر می شود

قرارداد 800 میلیونی برای آقای گل پرسپولیس

زاهدی:
 
 سال 97 سال تحول بودجه ای دانشگاه های کشور است

اگر طلا در این لاک ها وجود داشت باید براده های آن ته نشین می شد

تیراندازی مرگبار در زوریخ سوییس با دو کشته +عکس

درایور Radeon Adrenalin Edition 18.2.3 با بهبود قابل توجه نرخ فریم بازی ها منتشر شد

اینجا بوی خوش کتاب می پیچد!

افزایش نیاز چین به انرژی با افزایش واردات گاز طبیعی مایع به این کشور همراه شده است

سانگ یانگ کوراندو نیوفیس 2018 در ایران تعیین قیمت شد

وعده پرداخت بهای گندم کاران محقق نشد؛ کیسه کشاورزان لرستانی خالی شد

وعده پرداخت بهای گندم کاران محقق نشد؛ کیسه کشاورزان لرستانی خالی شد