مطالب مرتبط:
محصولات دانش بنیان قربانی کالای قاچاق
چالش های روبه روی شرکت های دانش بنیان/ کشور پایه تولیدات دانش بنیان را ندارد
بستر راه اندازی شرکت های دانش بنیان در حوزه دفاعی در استان قزوین فراهم است
اقتصاد کشور نیازمند اقتصاد دانش بنیان +فیلم
کشف محموله 35میلیارد ریالی کالای قاچاق در عسلویه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 مهر 1396 ساعت 00:022017-10-19اقتصادي

محصولات دانش بنیان قربانی کالای قاچاق


شرکتهای دانش بنیان به منظور اقتصادی کردن فناوری چند سالی است که حضور پر رنگ تری را در کشور تجربه می کنند اما برای رسیدن به اهداف تجاری سازی همواره با چالشهایی رو به رو هستند - به گزارش سایت قطره و به نقل اززیست آنلاین، در باب اهمیت تولیدات دانش بنیان همین بس که رسوخ فناوری در محصولات صنعتی یا تولید محصولات بر پایه علم و دانش علاوه بر خودکفایی و توسعه، یکی از ستون های اصلی اشتغال فارغ التحصیلان محسوب می شود.

ایران با وجود تمام پیشرفت هایی که در حوزه تولید علم داشته، اکنون با چالش های متعددی در حوزه تجاری سازی مواجه است که این چالش ها تنها مختص ما نبوده و کشورهایی مانند کره جنوبی و سنگاپور نیز در فرآیند تبدیل فناوری به محصولات تجاری با این چالشها روبرو هستند.

از آنجا که سهم عمده تولیدات تجاری بر پایه تکنولوژی بر عهده شرکتهای دانش بنیان است، برای دریافت اطلاعات دقیق تر درباره مشکلات تجاری سازی محصولات دانش بنیان به سراغ این شرکتها رفتیم.

کشور پایه تولیدات دانش بنیان را ندارد حسین توحیدی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده دوربین در این رابطه گفت: بیشترین مشکل برای شرکت های دانش بنیان این است که فضای اقتصاد کشور ما، فضای دانش بنیان نیست و این شرایط برای کسب و کار نمی تواند مناسب باشد؛ به همین دلیل برخی که به دنبال سرمایه گذاری بالا هستند به وادی دانش بنیان وارد نمی شوند.

وی افزود: دیدگاه اقتصاد کشور به اقتصاد شرکت های دانش بنیان از بالا به پایین است؛ باید فضای واسطه گری ارگان های کارفرما که نقش واردات محصولات را بر عهده دارند از بین برود؛ مافیا بازی در کشور ما بیشتر سودآور است.

دیدگاه اقتصاد کشور به اقتصاد شرکت های دانش بنیان از بالا به پایین است؛ باید فضای واسطه گری ارگان های کارفرما که نقش واردات محصولات را بر عهده دارند از بین برود؛ مافیا بازی در کشور ما بیشتر سودآور استبه گفته وی، در کشور ما، راه دانش بنیان راه خوبی برای پول درآوردن نیست زیرا کشورمان پایه تولیدی ندارد و دانش بنیان شدن بخشی از تولیدی شدن است.

وی با تاکید بر اینکه بنابراین کسانی که به دنبال سودهای کلان هستند به سمت دانش بنیان سوق پیدا نمی کنند، خاطر نشان کرد: این نگاه اقتصادی کشور باید از ریشه اصلاح شود تا شاهد پیشرفت شرکت های دانش بنیان باشیم.

وی با اشاره به دیگر مشکلات شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: حمایت های مالی و وام هایی که دریافت می کنیم سود بالایی دارند؛ وقتی ما در یک شرکت مواد اولیه را نقدا تهیه می کنیم و به صورت چکی به فروش می رسانیم بازپس دهی این وام ها با این درصد بالا کاری دشوار است؛ این تسهیلات باید تسهیل کننده باشند.

به قوانین جدید نیاز داریم یکی از عواملی که باعث کندی حرکت شرکت های دانش بنیان می شود، نبود قانون های جدید است و این موضوع مانع سبقت تولیدات برپایه دانش از محصولات سنتی می شود.

شرکت های دانش بنیان همواره با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند تا بتوانند گوی سبقت را برای تولید یک محصول فناورانه بربایند.

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده مواد شوینده نیز با بیان اینکه مشکلات شرکت های دانش بنیان زیاد است، اظهار داشت: یک تولید کننده اولین قدمی که برای تولید یک محصول برمی دارد اخذ مجوز است؛ این مجوزها از وزارت خانه های مختلف مانند صنایع، بهداشت و.

اداره استاندارد اخذ می شود.

مهرتاش هدایتی منش با تاکید بر اینکه برای تولید یک محصول جدید مشکلات زیادی داریم، خاطر نشان کرد: چون این محصولات با فناوری های جدید تولید می شود، طبیعتا مصوبه هایی برای اخذ مجوز این محصولات لازم است اما قوانین و مصوبات در این زمینه وجود ندارد.

صنایع سنتی مشکل محصولات نوین وی با بیان اینکه به روز شدن ارگان هایی که مجوز ارائه می دهند به محصولات دانش بنیان از ضروریات است، گفت: در اصل صنایع هنوز به صورت سنتی با شرکت های دانش بنیان که محصول جدید دارند، برخورد می کنند.

به گفته هدایتی، مدیران شرکت های دانش بنیان می بایست از یک طرف به دنبال تحقیقات و تولید باشند و از طرف دیگر پایی برای پیگیری در اداره ها برای دریافت مجوز داشته باشند.

شرکت های دانش بنیان معطل کارشناسان در سازمان های دولتی هستند در همین رابطه دکتر سیروس زینلی، مدیر عامل یک شرکت تولید کننده دارو بر پایه زیست فناوری با اشاره به عمده ترین چالش شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: یکی از چالش ها سرعت پایین ارائه مجوز از سوی سازمان ها به محصولات دانش بنیان است به طوریکه باید ارائه مجوز به یک محصول دانش بنیان از سوی سازمان ها در اولویت بررسی قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: سازمان ها اعلام می کنند که این تاخیر به دلیل کمبود کارمند و کارشناس برای بررسی طرح های شرکت هاست؛ پیشنهاد می کنیم یا تعداد این کارمندها افزوده شود یا بررسی پروژه ها توسط همین سازمان ها یا وزارت خانه ها برون سپاری شوند.

زینلی معتقد است اگر یک فرایند برای ارائه مجوز به شرکت های دانش بنیان که 3 روز است، یک ماه به طول بیانجامد اول به شرکت دانش بنیان و بعد به کشور ظلم می شود.

وی با بیان اینکه دیر رسیدن دارویی به بازار که در شرکت های دانش بنیان به تولید می رسد به ضرر کشور خواهد بود، گفت: ما نمی توانیم کشور و شرکت ها را معطل کارشناس کنیم؛ هر دارویی دیرتر وارد بازار شود به ضرر کشور است.

مدیران شرکت های دانش بنیان می بایست از یک طرف به دنبال تحقیقات و تولید باشند و از طرف دیگر پایی برای پیگیری در اداره ها برای دریافت مجوز داشته باشندوی با اشاره به دیگر مشکل شرکت های دانش بنیان برای ایجاد کسب و کار گفت: معمولا سرمایه در گردش این شرکت ها کم است؛ شرکت های دانش بنیان شرکتهایی هستند که تفکراتشان هر روز می تواند باعث ایجاد محصول جدید شود ولی وقتی وارد بحث تجاری می شود با عدم تولید محصول مواجه خواهند شد.

کمبود بودجه برای بازاریابی صفا طاهرخانی یک فعال دانش بنیان با بیان اینکه مهمترین چالش شرکت های دانش بنیان به بازاریابی ارتباط دارد، گفت: معمولا شرکت های دانش بنیان برای بازاریابی بودجه ندارند و هیچ ارگانی برای حمایت از شرکت ها در این زمینه ورود پیدا نمی کنند.

سید حسن امامی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان که در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر است در خصوص مشکلات شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: مشکل اولیه شرکت های دانش بنیان همان سازمان های دولتی هستند؛ سازمان هایی که تا با محصول جدید مواجه می شوند بر اساس قانون های قدیمی خود برای ارائه تاییدیه به شرکت ها مخالفت می کنند.

وی با بیان اینکه طبیعی است که در شرکت های دانش بنیان محصول جدیدی به تولید می رسد، گفت: باید به سختی این سازمان ها را قانع کنیم که نیاز است قانون جدیدی برای هر محصول نو تصویب کنند و براساس آن تاییدیه به شرکت ها ارائه کنند.

امامی با اشاره به دیگر مشکل شرکت ها گفت: این باور عمومی و غلط همواره در کشور وجود دارد که محصول خارجی از محصول داخلی بهتر است به همین دلیل بازار شرکت های دانش بنیان تحت تاثیر قرار می گیرد.

به گفته وی، همچنین شرکت های دانش بنیان معمولا شناختی از بازار و شرایط اقتصادی کشور ندارند به همین دلیل به نظر می رسد لازم باشد در هر شهرک یا پارک های علم و فناوری یک شرکت بازاریابی وجود داشته باشد که به همه شرکت ها ارائه خدمات و مشاوره دهد.

اعتماد ایرانی ها به محصولات دانش بنیان ایرانی کم است یکی از مسائلی که همواره در کشور وجود دارد عدم اعتماد مصرف کننده به کالای داخلی و برتر دانستن نمونه های خارجی است که همین موضوع می تواند بازار یک شرکت را تحت تاثیر قرار دهد.

شرکت های زیادی هستند که همواره از این موضوع گله دارند و معتقدند تا مردم با اطمینان محصولمان را استفاده نکنند بازار خوبی نخواهیم داشت.

دکتر حسین نظر بلند، مدیر شرکت دانش بنیان تولید کننده کنتورهای هوشمند نیز در همین زمینه می گوید: در فضای دانش بنیان مسئله اصلی این است که مردم و دولت خودمان، محصول ایرانی را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه مجموعه حمایت ها هم اکنون خیلی خوب است به طوریکه که این وضعیت به عنوان مثال با 10 سال پیش قابل مقایسه نیست، اظهار کرد: شرکت های دانش بنیان استانداردهای جدید می طلبند تا محصول خود را با تکیه بر این استانداردها به فروش برسانند.

نظر بلند با اشاره به دومین مشکل شرکت های دانش بنیان گفت: تامین مالی خریدار از جمله مشکلاتی است که همواره با شرکت های دانش بنیان بوده و هست.

به همین دلیل ورود شرکت های دانش بنیان به کارهای صنعتی بزرگ خیلی دشوار است.

لازم است که بازار شرکت های دانش بنیان تامین شود تا خریداران ذهنیت سنتی مبنی بر ارجحیت محصول خارجی به ایرانی را از سر بیرون کنند.

مردم از محصولات دانش بنیان آگاهی ندارند هومن جهانیان فر یک فعال دیگر شرکت های دانش بنیان به مشکل دیگری در زمینه ارتباط مردم با محصولات دانش بنیان اشاره کرد و گفت: مشکل ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان فروش است؛ معمولا مردم از این محصولاتی که در شرکت های دانش بنیان به تولید رسیده اطلاعی ندارند در نتیجه فروش ما دچار مشکل می شود.

وی ادامه داد: تبلیغات و صدا و سیما می تواند در بالا بردن آگاهی مردم تأثیرگذار باشد تا بازار محصولات شرکت های دانش بنیان شکل بگیرد.

سود بالای وام های اعطایی به شرکت های دانش بنیان عطا اکبری، مدیر یک شرکت دانش بنیان صنعتی با اشاره به نقش دولت در حمایت از دانش بنیان ها اظهار کرد: لازم نیست حمایت دولت تنها مالی باشد بلکه بخشی از آن می تواند حمایت های مکاتباتی باشد.

مثلا اگر مصرف محصولات دانش بنیان از همین اداره های دولتی آغاز شود و آنها را در بدنه خود استفاده کنند، این آرام آرام در مردم ترویج داده می شود.

وی در خصوص دیگر نگرانی شرکت های دانش بنیان گفت: کالاهای تقلبی و قاچاق محصول تولید شده در شرکتهای دانش بنیان را به زمین می زند و دیدگاه مردم را نسبت به نمونه داخلی تغییر داده و همین منجر به شکاف بین بازار محصولات شرکت ها و مصرف کننده نهایی می شود.

نیاز است که ستادهای فناوری محصولات مورد تایید خود را به مردم معرفی کنند تا آنها با اطمینان خاطر از یک محصول بهره مند شوند.

زمان بازپرداخت وام های شرکت های دانش بنیان کوتاه است سجاد محمدی، مدیر شرکتی که محصول پانسمان های نانو تولید می کند اظهار داشت: وامی که به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود باید بعد از یک سال باز پرداخت آن آغاز شود! چگونه می شود که یک شرکت در ابتدای کار خود با این وام دو دستگاه بخرد و تمامی خریدهای شرکت را باید با وام های دیگر تهیه کند بعد از یک سال هم وامی که از دولت گرفته را بپردازد.

وی با تاکید براینکه زمان آغاز بازپرداخت وام های اعطایی به شرکت های دانش بنیان کم است، گفت: شرکت ها بعد از دریافت وام نمی دانند چگونه بازپرداخت وام را آغاز کنند.

ردیف چالشهای شرکت های دانش بنیان برای تجاری سازی 1 شرکت های دانش بنیان معطل کارشناسان در سازمان های دولتی هستند 2 کشور پایه تولیدات دانش بنیان را ندارد 3 سود بالای وام های اعطایی به شرکت های دانش بنیان 4 تولید محصول جدید در شرکتهای دانش بنیان با قوانین قدیمی سازگار نیست 5 کمبود بودجه برای بازاریابی 6 اعتماد ایرانی ها به محصولات دانش بنیان ایرانی کم است 7 نیاز به تاییدیه برای تولید محصول دانش بنیان 8 مردم از وجود محصولات دانش بنیان آگاهی ندارند 9 شرکت های دانش بنیان بازاریابی بلد نیستند 10 زمان بازپرداخت وام های شرکت های دانش بنیان کوتاه است ضرورت افزایش توانمندی های کسب و کارانه در شرکت های دانش بنیان دکتر محمود شیخ زین الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه عمده ترین مشکل شرکت های دانش بنیان بازار است، اظهار داشت: برخی از دلایل بروز این مشکل عمده، مربوط به عواملی در داخل شرکت هاست که باید توانمندیهای کسب و کارانه شان متناسب با توانمندی فناوارنه شان رشد کند تا به بازار مطلوبی دست بیابند.

شرکت ها باید ترکیب اعضای هیات مدیره خود را طوری بچینند که افراد مسلط به بازار و مدیریت هم داشته باشند.

البته این نتیجه در مورد شرکت های دانش بنیان نوپا مصداق دارد.

شرکت ها باید ترکیب اعضای هیات مدیره خود را طوری بچینند که افراد مسلط به بازار و مدیریت هم داشته باشند چند اقدام برای صیانت از بازار شرکت های دانش بنیان وی با تاکید براینکه ورود محصولات شرکت های دانش بنیان به بازار دغدغه اصلی معاونت علمی و فناوری است، اظهار داشت: معاونت علمی در بسیاری از دانشگاهها، مراکز نوآوری ایجاد کرده که عمده فعالیت این مراکز ارائه آموزش های لازم در حیطه کسب و کار است.

البته معاونت علمی حتی با شرکت های سرمایه گذاری و بنگاه های بزرگ نیز وارد تعامل شده تا نسبت به ایجاد مرکز نوآوری اقدام کند.

شیخ زین الدین در خصوص ماهیت مراکز نوآوری گفت: آموزش از طریق مشاوره و هدایت گری، نظارت بر بازاریابی و ارائه خدمات مشابه به شرکت های دانش بنیان هدف مراکز نوآوری است تا شرکت ها بدانند چگونه باید وارد بازار شوند و محصول خود را بفروشند.

وی با بیان اینکه نوع مشکلات شرکت های دانش بنیان تولیدی و صنعتی متفاوت است و در مواردی نمی توانند مشکل بازاریابی خود را به تنهایی حل کنند، گفت: از این رو معاونت در صدد رفع این مشکل است ولی باید خود شرکت ها هم از نیروهایی که در این زمینه آگاه هستند استفاده کنند یا تجربیات شرکت های دیگر را سرلوحه کار خود قرار دهند.

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری اظهار داشت: معاونت علمی در صدد رفع مسائلی است که مربوط به بیرون شرکت هاست؛ یکی از این موارد در حوزه استاندارد است که پیگیری شد و خوشبختانه شورای عالی استاندارد صدور گواهی انطباق به محصولات دانش بنیان را تصویب کرد؛ این ابلاغیه در شهریورماه امسال انجام شده و آیین نامه اجرایی آن آماده است؛ منتظر هستیم انشاالله بعد از روز جهانی استاندارد سازمان ملی استاندارد این مصوبه ابلاغ و اجرایی شود.

شورای عالی استاندارد صدور گواهی انطباق به محصولات دانش بنیان را تصویب کرد؛ این ابلاغیه در شهریورماه امسال انجام شده و آیین نامه اجرایی آن آماده است؛ منتظر هستیم ان شاالله بعد از روز جهانی استاندارد سازمان ملی استاندارد این مصوبه ابلاغ و اجرایی شودوی با اشاره به دیگر اقدامات معاونت علمی در راستای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان گفت: یکی از مباحث جدی ارائه امتیازاتی برای شرکت های دانش بنیان و فناور در قوانین مربوط به مناقصات دولتی است که به مرحله اجرایی برسد.

قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان برای این موضوع پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: قانون مناقصات کشور البته در رقابت با شرکت های خارجی ارجحیت را به شرکت های ایرانی داده که امتیاز بسیار خوبی است و این قانون در حال اجراست ولی می توان آن را کاملتر کرد.

وی با تاکید بر اینکه پیوست فناوری طرح های بزرگ نیز برای شرکت های دانش بنیان برای رفع مشکلات بازاریابی آنها به تصویب رسیده است، گفت: دبیرخانه شورای اقتصاد این موضوع را به صورت جدی پیگیری می کند؛ از آنجایی که طرح های بزرگ کشور برای شرکت های کوچک و متوسط بازار ایجاد می کند، موضوع پیوست فناوری این طرح ها مطرح و تصویب شد.

شیخ زین الدین با بیان اینکه یکی از اقدامات خوبی که در راستای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان انجام شده قانون رفع موانع تولید است، گفت: این قانون به شدت پیگیر حمایت از ساخت و تولید ایرانی است و ماده 43 آن مربوط به شرکت های دانش بنیان است که آیین نامه اجرایی آن با همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده تصویب شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمهر، وی افزود: آخرین اقدام در مصوبه دولت برای صیانت از بازار شرکت های دانش بنیان این است که دولت 10 هزار میلیارد تومان بازار جدید برای محصولات دانش بنیان به وجود بیاورد و این موضوع برای بازار شرکت های دانش بنیان می تواند بسیار با اهمیت باشد.


کلید واژه ها: کشور - اقتصاد - تولید - فناوری - هایی - اقتصادی - فارغ التحصیلان - پیشرفت - مشکلات - واردات - مشکل - سرمایه گذاری - کره جنوبی - مدیرعامل - بازی - تکنولوژی - اطلاعات - سنگاپور - قربانی - دوربین - اشتغال - سرمایه - قاچاق - حمایت - ایران - اصلاح - بازپس - اهمیت - شرایط - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
حال وهوای روستای زلزله زده کوییک/ عکس

وعده جانشین موگابه برای کارآفرینی در «دموکراسی جدید» زیمبابوه

3 بازمانده داعش دستگیر شدند+عکس

سریش چیست؟

ذخایر غنی طلا در زیر زمین خاک می خورند

خاطره بازی خانم بازیگر پرحاشیه با یک عکس 20ساله/عکس

سرخط روزنامه های مالزی - پنجشنبه دوم آذر

سهم صنایع در آلودگی هوای تهران کمتر از 10 درصد است

قیمت انواع چرخ خیاطی در بازار + جدول

لوکس ترین موبایل جهان را ببینید

لیست قیمت انواع میوه در بازار

"نرگس کلباسی" در کرمانشاه/ عکس

حساب های راکد زیر 2 میلیون تعیین تکلیف می شوند

بازار گرم خنده با شبکه نسیم

با این فناوری کمتر قبض آب بپردازید

نرخ فروش مرغ و تخم مرغ در بازار

افزایش عمر موتور خودروها با نانو افزودنی

تنبیه یا تشویق برای مجریِ تور زلزله گردی

«آبان» گرم در همه استان های کشور

از «چهارمین کانال شکنی پرقدرت شاخص بورس» تا «2 کالا که از ریاست جمهوری ترامپ بیشترین منفعت را بردند»

طولانی ترین پل معلق خاورمیانه/ عکس

این زوج 26 سال بدون توقف به دور دنیا سفر کردند

نرخ خرید و فروش آپارتمان در شهرستان های استان تهران

انتقاد دبیر کل کانون کارگزاران از سازمان بورس

این بار آگهی لاکچری برای کمک به زلزله زدگان!

بیشتر شدن مشکلات زلزله زدگان/ عکس

پایبندی بانک ها به نرخ سودسپرده/بررسی بیش از 4 هزار شعب بانکی

هدیه ای که بشار اسد به پوتین داد+عکس

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تولید کانکس برای زلزله زدگان کرمانشاه را بعهده گرفت

دوچرخه ای که از بازیافت کاغذ و پلاستیک ساخته شده

فشار باد تایر در عملکرد خودرو چه تاثیری دارد؟

در قانون جدید، اختیارات ستاد بحران افزایش می یابد

محصولات نانوی ایرانی در چین توسعه می یابد

از تبعات گرانی نان

آخرین قیمت iPhone X در بازار تهران

«لاتاری» بهترین فیلم جشنواره ایتالیایی

محمدعلی خورسندیان، مریم فلاح دخت درب قلعه تعهد به رازداری بانکی و قلمرو آن در حقوق بانکی ایران

بازار ماهی فروشان آبادان

ابتکار جالب طراح مانتو با طرح داستانی قدیمی روی ابریشم خام

استخدام مربی زبان،مسلط در یک مهدکودک معتبر در تهران

صنعت خودروی جهان در سراشیبی

استخدام کارمند فروش تلفنی،باحقوق،پورسانت عالی،مزایا/تهران

افزایش حباب قیمت وارداتی ها

نظر آذری جهرمی درباره فیلتر شدن «ویز»

خانه هایی که 6 ساعته ساخته می شوند

پنج شنبه 2 آذر | صفحه اول روزنامه همشهری

هوش مصنوعی شناسایی آثار هنری تقلبی را آسان کرد

هجوم دوباره ریزگردها به اهواز/ عکس

بنزین یورو 4 فرا گیر می شود

افزایش سهم اروپا از صادرات نفت ایران

استخدام کارشناس تولید محتوا خانم با حقوق،مزایا و بیمه

استخدام کارشناس فروش خانم (رشته مدیریت،صنایع) در تهران

واکنش بیمه سلامت به اطلاعیه منتشر شده در فضای مجازی درباره آزاد شدن نرخ ها +عکس

مستضعف نوازی با چاشنی مرگ!

ساخت 2 درمانگاه در مناطق زلزله زده/ارائه وام ارزان قیمت اشتغال

کرنش مدیران مقابل «آلاینده»ها

پاسخ دو مجهول زلزله کرمانشاه

بازار آپارتمان های نوساز پایتخت

سیف: بانک ها نرخ سود را رعایت می کنند

مکان یابی بورس در مدار رونق

قیمت جدید نان در تهران اعلام شد

مردم همچنان چشم به راه باکیفیت شدن نان ...

بنز سه میلیاردی در تهران +عکس

هشتمین نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته در بجنورد

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 2 آذر

بازارهای کیش درجه بندی شوند

ارزش دلار و یورو پایین آمد

توییت کنایه آمیز مجمد جواد ظریف به عربستان/عکس

جمعیت و مساحت طهران

استخدام پشتیبان فنی،جهت پشتیبانی فنی Voip در شبکه گستران

استخدام کارشناس اداری در انتشارات مشاوران آموزش

اگر با آرد دولتی نان بپزیم، مشتری فرار می کند

وزیر تعاون مطرح کرد پرداخت 10 میلیون تومان به واحدهای تخریب شده در زلزله کرمانشاه

اوبر هک اطلاعات 57 میلیون مشتری را مخفی کرد

رییس اتاق بازرگانی: گشایش های بانکی نوید بخش توسعه روابط تجاری بااتریش است

صادرات 260 میلیون دلار کالا از منطقه آزاد انزلی

حاجی دلیگانی: خصوصی سازی به معنای واقعی انجام شود

صادرات 260 میلیون دلار کالا از منطقه آزاد انزلی

استخدام بازاریاب حضوری با حقوق ثابت و مزایای عالی در شیراز

استخدام مدرس با سابقه تدریس در مجتمع فنی در شهرکرد

استخدام هماهنگ کننده پروژه آقا با حقوق و مزایا در تهران

جزییات اعطای وام بلاعوض به زلزله زدگان کرمانشاه

اولین واکنش آخوندی به پروژه مسکن مهر کرمانشاه

ارزهای رمزنگاری شده بلای جان مردم شد

راه آهن چابهار- زاهدان- سرخس؛ پیوند اقیانوس هند به آسیای مرکزی

آخرین اخبار از Nova 3 نسل جدید گوشی های Huawei +عکس

گرانی نان صدای مجلس را درآورد

کرباسیان ابقا شد

صادرات 14 میلیون دلاری بخش تعاون در گلستان

پایبندی بانکها به نرخ سودسپرده/موسسه اعتباری غیرمجاز در کشور فعال نیست

استخدام کارشناس فروش خانم باسابقه در یک شرکت معتبر

در خانه پول پارو کنید + عکس

بنزین یورو 4 فرا گیر می شود

تیتر امشب/ وزیر کشور : در قانون جدید اختیارات ستاد بحران افزایش می یابد

اشتغال راهکار بازگشت سعادتمندانه مددجویان زندان به جامعه است

جولان زعفران های تقلبی در بازار

بازار در انتظار تصمیم اوپک

تخفیف های ویژه ایران برای مشتریان نفتی

سوءاستفاده از عدم اعلام قیمت های جدید در بازار نان

کشف 703 سکه و 1842 نیم سکه از منزل «بقایی» درست بود!

شکایت قطر از امارات در سازمان تجارت جهانی بررسی می شود

هیچ نشانی برای مذاکراه با ایران وجود ندارد

7000 واحد صنعتی استان کرمانشاه بر اثر زلزله خسارت دید

اراضی ناحیه صنعتی بهاباد با 50 درصد تخفیف واگذار می شود

هدف گیری بازار تایلند برای عرضه Hilux Rocco ؛ جدیدترین خودروی تویوتا +تصاویر

رتبه نخست سراب در سنددار کردن موقوفات آذربایجان شرقی

سود سهام عدالت؛ غذایی که شور شور است یا بی نمک

سکه 190 هزار تومان حباب دارد

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در شیراز کلید خورد

دنیای اقتصاد: بانک ها نباید به زلزله زدگان کمک کنند!/ دفاع عجیب زنگنه از ارزان فروشی LPG/ اشتغالزایی برای کارگران اروپایی در پسابرجام!/ تبعات بخشنامه آزاد شدن واردات برنج از امروز

درخواست مجلس از وزیر صنعت درباره سهام عدالت

یک هزار و 700 تن جو بین دامداران کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

نرخ تورم آبان به 8.4 درصد رسید

تقاطع غیرهمسطح شهیدکیانپورکرج تکمیل می شود/ اختصاص 7 میلیارد تومان بودجه برای تحقق این پروژه

سورپرایز تویوتا برای بازار ایران

زنگنه: توصیه ترامپ به نخریدن نفت ایران، تاثیری در صادرات نفت نداشته

آیا میدانید؛ قبل از فروختن اتومبیلتان باید چه کارهایی انجام دهید؟!

هنرمندان کردستانی کاروان مهربانی خود را روانه مناطق زلزله کردند

جمشید مشایخی از شایعه سازان در خصوص مرگش شکایت می کند

کالای بدون فاکتور،جمع آوری و ضبط خواهد شد!

تسهیلات حمایتی 1521 میلیارد ریالی بانک صادرات ایران در استان زنجان

استقبال ایروان از حذف عوارض حمل و نقل بین ایران و ارمنستان

آموزش ها تناسبی با تقاضا و بازار ندارد/ رکود بازار، موجب باقی ماندن تولیدات در انبارها شده است

سازمان تجارت جهانی کارگروهی برای رسیدگی به شکایت قطر از امارات تشکیل داد

قاتل خونسرد تبریزی اعدام شد

افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت در بانک قرض الحسنه مهرایران

ضبط کالای بدون فاکتور رسمی از دی ماه

سود سهام عدالت اسفند ماه پرداخت خواهد شد

رتبه هفتم استان در اجرای طرح رونق تولید/ کارآفرینی موضوعی اجتماعی است

یک هزار میلیاردتومان تسهیلات در استان پرداخت می شود

کمک 10 میلیون تومانی به خانوارهای زلزله زده زیرپوشش بهزیستی

خانوارهای زلزله زده زیرپوشش بهزیستی 100 میلیون ریال کمک بلاعوض دریافت می کنند

سرانه فضای سبز دهدشت از نورم کشوری پایین تر است

کلاه ضد تقلب در زمان قدیم +عکس

دادوستد 32 هزار تن شمش بلوم در بورس کالای ایران

ساخت سوخت زیست محیطی از زباله توسط دانشمندان روسی

درمورد هزینه های گمرکی چه میدانید؟

ایرادات اتومبیل که می توانید به راحتی آن ها را بو بکشید!

آغاز پرداخت وام 20 میلیون تومانی مشاغل خانگی در فارس

هزینه های گمرکی چیست؟

برپایی نمایشگاه کشاورزی با 109 غرفه در خراسان شمالی

تمام توان خود را برای توسعه بیش از پیش کرمانشاه به کار گرفته ایم

نرخ هر دلار به مرز چهار لیر در بازار ترکیه رسید

قدردانی بانک ملی ایران از صبوری مشتریان

بازدید عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران از شعب استان هرمزگان

هدایای بانک قرض الحسنه مهر ایران به اعضای شبکه های اجتماعی

سلبریتی ها و زلزله زدگان: کمک مالی، سلفی و باقی قضایا

طرح بخشودگی جرائم تاخیر تسهیلات اعطایی بانک قرض الحسنه مهر ایران

پیش شرط معارضان سوری برای آغاز فرایند سیاسی در سوریه

80 میلیون مترمکعب ورودی سدهای تهران

چک سه میلیون تومانی براب بازیکن معروف دردسر ایجاد کرد

نرخ سود بساط صندوق های سرمایه گذاری را به هم ریخت

فرمانده انتظامی جلفا خبر داد کشف بیش از 1.9 میلیارد ریال کالای قاچاق در جلفا

حذف عوارض حمل و نقل بین ایران و ارمنستان

ایمن ترین شهرهای جهان در 2017

زلزله 4.4 ریشتری ازگله را لرزاند

استخدام مرکز توسعه مدیریت ایران در خراسان رضوی

تصاویر / نمایشگاه صنعت ساختمان خوزستان

فراخوان رییس کل بانک مرکزی برای پویش «بازار پولی عاری از موسسات غیرمجاز»

650 تن بادام زمینی در بیله سوار تولید شد

یک زن به عنوان معاون وزیر صنعت منصوب شد

بسته شدن سامانه ثبت سفارش باعث انباشت 10 هزار خودرو در گمرک شده است

حضور ایران، ترکیه و روسیه در سوچی برای پایان دادن به بحران سوریه

بخشی از بودجه اشتغال به مناطق زلزله زده اختصاص می یابد

ساخت خیمه های ژاپنی ویژه زلزله در ایران + عکس

بنز 3 میلیارد تومانی در تهران! + عکس

پایبندی بانکها به نرخ سودسپرده/بررسی بیش از 4 هزار شعب بانکی

فروش برگان سیاه در لیبی به بهای 400 دلار

تاثیر گرانی نان بر اقشار کم درآمد

رییس انجمن الکتروشیمی کشور: سهم ایران از آلودگی دنیا 2 درصد است/ چین و آمریکا بیشترین سهم را دارند

معاون وزیر صنعت: در تغییر مدیرعامل سایپا دخالت نکردیم

رصد مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی اصفهان( یکم آذر)

بالا بودن میزان تخلفات ساختمانی داد شهردار یزد را هم درآورد+فیلم

اجرای کامل مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری برای همه دستگاهها ضروری است

کتاب «مساجد دارالخلافه» تهران رونمایی شد

مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی اصفهان، فناور برتر نمایشگاه نوآوری ربع رشیدی شد

اختصاص بخشی از بودجه اشتغال به مناطق زلزلزه زده

نیروهای تعمیراتی اصناف کشور به مناطق زلزله زده اعزام می شوند

رشد 500 درصدی گردشگر خارجی در اصفهان

لغو استوارنامه سیاسی سفیر عراق در الجزایر

منهای ورزش/ صف دختران جوان در بازار دعانویسان

رنو مگان جدید با چه قیمتی می آید؟

سوپرمارکت کُره ای هم به ایران آمد

جهانگیری به بولیوی می رود

ورود مسافری یک دستگاه آیفون 10 به کشور، مانعی ندارد

حذف عوارض حمل ونقل بین ایران و ارمنستان

با اقساط 36 و 48 ماهه وانت آریسان و تندر پیکاپ بخرید

حباب سکه می ترکد؟

کتاب 25 درصد گران شد

ارسال پنجمین محموله کمک های مردم بندرلنگه به مناطق زلزله زده

ثبت 11هزار تعاونی گلستان در سامانه/فعالیت 50درصد در حوزه کشاورزی

برابری حجم آب مصرفی قم در هشت ماهه سال 96 با مدت مشابه سال قبل

جهانگیری به بولیوی می رود

فروش پژو 508 در آستانه تغییر نسل؛ روش تضمینی ایکاپ برای صلب اعتماد مشتریان

دستمال مخدر، هزار تومان!

نگاهی به تجربه مسکن مهر؛ مسکن مهر ، بزرگ ترین مداخله دولتی تاریخ اقتصاد ایران در بازار مسکن/ تجربه موفق شهرک اکباتان یا الگوی ناکام مسکن مهر؟

پرداخت سپرده های افضل توس و وحدت 100 میلیونی می شود

میزان جمعیت ارمنی ها و روس های جمهوری آذربایجان

استاندار: از همه ظرفیت ها برای رونق اقتصادی گلستان استفاده شود

کتاب «مساجد دارالخلافه»تهران رونمایی شد

محصولات دانش بنیان قربانی کالای قاچاق

محصولات دانش بنیان قربانی کالای قاچاق