مطالب مرتبط:
سه گزینه نهایی استانداری اردبیل
سه گزینه نهایی استانداری اردبیل را بشناسید
سه گزینه نهایی استانداری اردبیل
5 گزینه نهایی شهرداری شهرکرد مشخص شد
پنج گزینه نهایی شهرداری شهرکرد مشخص شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 مهر 1396 ساعت 21:132017-10-19سياسي

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل


رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل از نهایی شدن سه گزینه برای تصدی مسئولیت استانداری اردبیل با توافق مجمع نمایندگان و وزارت کشور خبر داد.

- صدیف بدری در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: این گزینه ها که مجمع و وزارت کشور روی آنها اجماع نظر دارند نگارنده، بهنام جو و کامکار هستند که از بین این سه نفر یکشنبه یا چهارشنبه آینده استاندار اردبیل انتخاب و معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان بعد از انتخاب خدابخش به عنوان استاندار آذربایجان شرقی اولویت خود را برای معرفی گزینه های بومی توانمند اختصاص داده بود افزود: با توجه به اینکه رویکرد دولت انتخاب استانداران غیربومی بوده است، بعد از هفته ها جلسه و رایزنی بالاخره با هماهنگی و تعامل خوب وزارت کشور و دولت مجمع نمایندگان سه گزینه خود را معرفی کردند که امیدواریم هرچه سریعتر و از بین آنها در هفته آینده استاندار توانمند و کاری معرفی شده تا به دور از سیاسی بازی ها روند توسعه استان اردبیل شتاب بیشتری بگیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه دولت برنامه خاص برای تعیین استانداران از ماه ها پیش داشته که اولویت انتخاب استانداران بومی بوده است، خاطرنشان کرد: ما فردی را می خواهیم که توانمند، کارا و اهل تعامل بوده و زیاد هم سیاسی حرکت نکند؛ چراکه مشکل استان اردبیل مشکل سیاسی نیست، بلکه اقتصادی و عمرانی است که باید به دست توانمند استاندار جدید و در تعامل با نمایندگان روند این توسعه شتاب گیرد.

بدری در مورد تاخیر انتخاب استاندار اردبیل نیز گفت: با توجه به اینکه وزارت کشور در هفته های گذشته تمام انرژی خود را برای انتخاب استاندار اردبیل نگذاشته بود، بعد از تعیین تکلیف استانداران بسیاری از استان ها بالاخره تمرکز وزارت کشور بر انتخاب استاندار توانمند برای اردبیل است که امیدواریم یکشنبه یا چهارشنبه هفته آینده یکی از سه گزینه مطرح شده برای این امر انتخاب شود.

وی در ادامه به اقدامات 17 ماهه نمایندگان در مجلس و دفاع از حق و حقوق مردم استان اردبیل اشاره کرد و افزود: هر چند ما در چهار سال نمی توانیم تمام مشکلات را حل کنیم، اما ما با اولویت‎بندی پیگیری مسایل و مطالبات مردم استان اردبیل سعی داریم تا در وضع قوانین و نظارت ها اقداماتی را انجام دهیم تا از فرصت پیش آمده برای توسعه و پیشرفت استان بهترین بهره را ببریم.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در ابتدای ورود به مجلس با تدوین و تصویب برنامه ششم روبرو شدیم که یک فرصت استثنایی به وجود آمد تا ما بتوانیم نقش خود را در تصویب برنامه ششم و توجه جدی به استان به خوبی انجام دهیم اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه مقرر است تا یک درصد از فروش نفت و مواد نفتی برای توسعه حمل و نقل ریلی اختصاص یابد که رقم آن دو هزار میلیارد تومان است که از سال آینده دولت باید در بودجه سالانه خود این رقم را محاسبه کرده و به توسعه حمل و نقل ریلی کمک کند که قطعا این مصوبه مجلس به نفع استان اردبیل در تکمیل راه آهن خواهد بود.

بدری از اختصاص اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی در طی پنج سال برای نوسازی مدارس و از محل صندوق ذخیره ارزی و نوسازی بافت فرسوده خبر داد و گفت: در بخش کشاورزی و مکانیزه کردن آبیاری و حل مشکلات آب شرب و فاضلاب تصمیماتی در برنامه ششم توسعه گرفته شده که قطعا به نفع کشور و استان اردبیل خواهد بود.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه همچنین قرار است از محل ارزش افزوده یک درصد به استان های کمتر توسعه یافته اختصاص یابد که این مصوبه شامل استان های فاقد صنایع بزرگ است که قطعا برای استان اردبیل نیز سودمند خواهد بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به همگرایی، دوستی، مودت و رحمت نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: ما در مسایل کلان و استانی تصمیم گیری هایمان با محوریت وحدت و همدلی اتفاق می افتد و قطعا خوشحالیم که این امر به پیگیری مسایل کمک کرده است.

بدری اصلی ترین نیاز استان را تکمیل راه آهن و بزرگراه ها به عنوان زیرساخت اصلی در مسیر توسعه خواند و خاطرنشان کرد: نقش ترانزیت در این زمینه یک نقش بی نظیر است که ما باید از ظرفیت های توسعه ریلی جاده ای و زمینی استفاده کنیم که در این ارتباط تکمیل راه آهن اردبیل یکی از اولویت های جدی است.

بدری در ادامه به سفر اعضای کمیسیون عمران به استان اردبیل و بازدید از راه آهن و همچنین ترغیب و تشویق معاونین رییس جمهور و وزرا برای سفر به این استان با هدف تخصیص اعتبارات ویژه در راستای توسعه استان اردبیل اشاره کرد و افزود: ما بارها با تذکر و نطق خود مساله راه آهن اردبیل و روند اجرای کند آن را مورد تاکید قرار دادیم تا به مسئولان اعلام کنیم تا راه آهن اردبیل جزو الویت ها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: به دنبال این پیگیری ها در یک سال گذشته 100 میلیارد تومان منابع اعتباری به این پروژه اختصاص یافته است که نسبت به سال های گذشته بسیار مطلوب است، اما انتظار می رود همچنان روند کار با مطلوبیت بیشتر دنبال شود تا تکلیف راه آهن اردبیل در پایان دولت دوازدهم و مسئولیت ما به نتیجه برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد اعتبار اختصاص یافته به راه آهن به عنوان یک اولویت جدی و اصلی نیز بیان کرد: با تکمیل پنج راه آهن اولویت دار در کشور قطعا نوبت به تکمیل راه آهن اردبیل به عنوان مطالبه عمومی مردم رسیده است و در اعتبارات سال آینده سعی داریم با توجه به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی اعتبارات این پروژه را چندین برابر افزایش دهیم.

بدری گفت: البته قرار است 350 میلیون دلار نیز از محل صندوق ملی به این پروژه اختصاص یابد که ما هر دو گزینه را به جد پیگیر هستیم و امیدواریم 600 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای زیرسازی راه آهن و 400 میلیارد تومان برای روسازی آن طی سه سال آینده تخصیص یابد.

وی از دیگر زیرساخت مورد نیاز استان بزرگراه ها و نقطه اتصال شمال به جنوب و شرق و غرب استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: در این زمینه احداث بزرگراه ها و همچنین آزادراه ها در دستور کار قرار گرفته و ما در کمیسیون برای توانمندی این حوزه قیر رایگان را در اختیار دستگاه های مرتبط قرار دادیم.

بدری گفت: هر چند از ساخت آزادراه توسط بخش خصوصی استقبال نشده، اما امیدواریم محور نمین- آستارا- نیر به سراب و همچنین اردبیل به سرچم به سرعت عملیاتی شده و امکان توسعه حمل و نقل ایمن در استان فراهم آید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: قرار بود در ارتباط با قیر رایگان 2 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یابد که ما در کمیسیون عمران این مبلغ را مصوب کردیم تا 2.

5 برابر سال های گذشته قیر رایگان در اختیار دستگاه ها و نهادهایی همچون شهرداری ها، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و نوسازی مدارس قرار گرفته و آنها بتوانند در پروژه های مختلف از قیر رایگان استفاده کنند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: از این ارقام سهم استان اردبیل سهم قابل توجهی بوده که با همکاری دستگاه های مختلف سعی در جذب میزان مصوب قیر داریم.

بدری در ادامه به افزایش اعتبارات استانی از محل اعتبارات عمرانی کشور اشاره کرد و بیان داشت: قرار شد در برنامه ششم توسعه سهم استان ها از اعتبارات عمرانی کشور به 30 درصد افزایش یابد که با دو برابر شدن اعتبارات عمرانی استان به نسبت سال های گذشته روبرو بودیم بطوریکه این رقم از 270 میلیارد تومان به 516 میلیارد تومان رسیده است.

وی از وعده وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل راه آهن و توجه جدی به توسعه راه های استان خبر داد و بیان کرد: امسال 15 میلیارد تومان برای توسعه راه های استان و اخیرا نیز بیش از 24 میلیارد تومان برای اجرای طرح های مختلف در راه های روستایی استان اختصاص یافته که امیدواریم با جذب 100 درصدی این اعتبارات بتوانیم کار را به شکل شایسته به پیش ببریم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد منطقه آزاد تجاری نیز اظهار داشت: ما منتظر ارائه لایحه از سوی هیئت دولت و همچنین نقشه ها برای طرح موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس هستیم که دولت تاکنون در این زمینه همکاری خوبی را با ما نداشته اشت.

بدری با یادآوری اینکه باید نقشه های مناطق آزاد و تجاری را دولت به مجلس تقدیم کند گفت: ما از مرداد ماه منتظر ارسال نامه دولت به مجلس هستیم تا نمایندگان استان بعد از طرح موضوع در کمیسیون آن را در صحن علنی مطرح کنند که قطعا در جلسه رودررو با جهانگیری سعی خواهیم کرد این مساله را به جد پیگیری کنیم.


کلید واژه ها: استان - استاندار - اردبیل - انتخاب - وزارت کشور - استانداران - گزینه - وزارت - استاندار آذربایجان شرقی - کشور - مجلس - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی - توسعه - سیاسی - آینده - آذربایجان شرقی - مردم - یکشنبه - دولت - برنامه - مشکل - عمران - آذربایجان - نشست خبری - مطالبات - اقتصادی - اسلامی - قوانین - پیشرفت

آخرین اخبار سرویس:
تواناراد در گفت وگو با فارس: برخورد شدید با وحشی گری های برخی افراد در پاسداران مطالبه جدی جنبش دانشجویی است

مجلس دیگر نقشی در اداره کشور ندارد/ پوسته قدرت دست اصلاح طلبان و هسته دست اصولگرایان است

مراسم تشییع 1 شهید گمنام در منطقه 21 تهران برگزار شد+ تصاویر

غربت بانوی آب و آیینه در هزارتوی تاریخ!

وداع جانسوز تهرانی ها با لاله های گمنام+ تصاویر

پژمان فر در گفت وگو با فارس مماشات دستگاه های امنیتی با دراویش آشوبگر جای تأمل دارد/ تأکید بر برخورد جدی با این آشوبگران

امین ولایت سوگوار شهادت بانوی دو عالم

خاطره ای از تحقیر ساحت انبیا و اعتراض شدید امام

دومین شب عزاداری فاطمیه در حضور رهبری

آغاز مراسم تشییع پیکر شهدا در سراسر کشور

عاشورا نشات گرفته از ماجرای شهادت حضرت زهرا(س) است

اشرافی گری؛ آفت انقلاب

از معراج الشهدا تا خدا

سوگواری سالروز شهادت ام ابیها (س) در خراسان جنوبی + آلبوم

تدوین لوایح پنجگانه حوزه ICT برای ارائه به مجلس

سمنان در سوگ شهادت ام ابیها (س) + عکس

بازگشت آرامش به خیابان پاسداران

آخرین اخبار خیابان پاسداران

درخواست مدیرکل صداوسیمای دنا از مردم

ادعای گفتگو با سرنشین هواپیما، صحیح، اما برای قبل ازسقوط است

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی جهادگران دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

باید قضات در تصمیمات قضایی خود عوامل تاثیرگذار بر اصلاح فرد را در نظر بگیرند

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا (س) در حسینه امام خمینی(ره)

وداع باشکوه مردم تهران با شهدای گمنام

حضرت آیت الله جوادی آملی: همه ما موظفیم به حضرت زهرا اقتدا کنیم

یافتن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توسط بالگردهای سپاه

بالگرد های سپاه، لاشه هواپیمای ART را پیدا کردند

آدرس سایت ثبت نام کارت ملی هوشمند

وصیت های بانوی دو عالم

انفجار در جلال آباد

پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج و اجساد پراکنده اطراف آن

دفاع از ولایت را از حضرت فاطمه زهرا(س)بیاموزیم/ جامعه از سیره فاطمی فاصله گرفته است

توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج

مادر خوبیها به خردسالان ایرانی تقدیم می شود

مختصات دقیق محل سقوط هواپیما توسط سپاه اعلام شد

«ابوعلی کجاست» به چاپ پنجم رسید

محل احتمالی سقوط هواپیمایی تهران - یاسوج

توضیحات تکمیلی سخنگوی سپاه درباره پیدا شدن لاشه هواپیما+فیلم

آغاز حرکت دسته های عزادار شهادت حضرت فاطمه(س) در هرمزگان

برای این فرقه انحرافی نام گناباد را به کار نبرید، مردم گناباد از آنها بیزارند

پیکر دو شهید گمنام در زاهدان به خاک سپرده شد

نماینده مردم دنا: درخواست از فاتحان اورست و نیروهای حرفه ای ارگانها برای انتقال اجساد/دسترسی از طریق بالگرد ممکن نیست

درخواست رییس صداوسیمای دنا از مردم

جدیدترین اخبار از عملیات جستجو برای یافتن هواپیمای تهران - یاسوج

مادر زهرا رهنورد درگذشت

ثبت جهانی خرمای کبکاب تنگستان و دشتستان

حکم قصاصی که هشتم اسفند در نوبت اجرا بود با بخشش اولیای دم لغو شد

آذربایجان غربی در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) غرق در ماتم شد

یوسف گم گشته پس از 29 سال باز آمد و در خاک وطن آرمید

مشاهده محل دقیق سقوط هواییمای ای تی آر

اهتمام وزیر کشور برای حل آسیب های اجتماعی/ باید سهم زنان در مبارزه با مواد مخدر دیده شود

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر پیدا شدن لاشه هواپیما را تایید کرد

افرادی تلاش دارند ما را مجبور به مذاکره موشکی کنند/ در داخل تلاش فرهنگ اشرافی گری کم کم ما را به سمت گفتمان سازش می کشاند

جناب نورقلی پور،تسویه حساب با سردار علایی و ایرلاین آسمان را بگذارید بعد!

فرصت 10 روزه شورای شهر برای رفع ایرادات طرح ترافیک 97

تجلیل از مدیر عامل بانک پاسارگاد در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران

دلایل تاخیر در پیداکردن لاشه هواپیما از زبان نماینده سمیرم

برگزاری سلسله نشست های «روش شناسی تولید علم دینی» در قم

به شدت نیازمند مجتهدان زن هستیم؛ مسایل زنان در جامعه امروز در گفت وگوی شفقنا با دکتر مریم صانع پور: در نظام حوزوی فعلی تعداد اندکی از زنان به اجتهاد می رسند

ویدئو : مداحی شهادت حضرت زهرا (س) / سلیم موذن زاده

ویدئو : مداحی شهادت حضرت زهرا (س) / حسن خلج

برگزاری مراسم های ویژه سوگواری فاطمی در امام زادگان شاخص گیلان

ارائه پیش نویس جدید قانون منع پخش اذان در اراضی اشغالی به کنست

صحنه هایی از مواجهه خونین برخی دراویش با پلیس

مطالبات حق التدریسی های آزاد به طور کامل پرداخت شد

تصاویری از سومین شب عزاداری ایام فاطمیه با حضور رهبر معظم انقلاب

تعیین محل دقیق سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

توضیحات وزیر دفاع پاکستان درباره استقرار نیرو در عربستان به سنای کشورش

لاشه هواپیمای اسمان پیدا شد

استخدام کارشناس مالی (Finance Officer)

آغاز توزیع کارت آزمون دکترای نیمه متمرکز از امروز

درخواست برای انتقال اجساد هواپیمای سقوط کرده

ام ابیها(س) تجسم تمام خوبی هاست/ بانوان جامعه الگوبرداری کنند

توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج

کاپیتان بالگرد، کشف لاشه هواپیمای تهران یاسوج را تایید کرد

مداحی روضه کوچه با نوای سیدمجید بنی فاطمه/صوت

شهدای ناجا را در خیابان پاسداران تشییع کنید

استخدام منشی حرفه ای در یک شرکت معتبر در البرز

تحلیل حمله دراویش به پلیس از نگاهی دیگر

تولید باتری جدید با قابلیت شارژ بسیار سریع

پیداشدن لاشه هواپیما و مختصات دقیق آن/ فیلم

جزییات جالب از ردیابی موبایل یکی از مسافران «ATR 72»

توضیحات سپاه درباره نحوه پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج

لاشه هواپیما در منطقه پازن پیر و ارتفاعات نغول پیدا شده است

احتمال انحلال پارلمان قرقیزستان وجود دارد

رسانه های معاند دنبال بزرگنمایی اختلافات شیعه و سنی هستند

استان مرکزی در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) غرق در ماتم و عزا شد

تشییع پیکر سه شهید گمنام در خرم آباد

تشییع پیکرهای پاک 6 شهید گمنام در استان قزوین

سیستان و بلوچستان در سالروز شهادت بانوی دو عالم به سوگ نشست

امنیت کشور مرهون شهدا است

«دوشنبه» میزبان همایش تجار تاجیک و ازبک

/آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته/ بازداشت عضو پارلمان قرقیزستان در قزاقستان/ بازدید مقامات ایرانی از گمرک ترکمنستان

علم ماهیتی متفاوت با دین دارد/وقتی سیاست با علم خلط می شود، هرچه بکوشند به نتیجه نمی رسند

شناسنامه دار کردن برنج در حال حاضر ممکن نیست

دوره آموزش مفاهیم سطح یک در زنجان برگزار می شود

تشییع پیکر 10 شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در اصفهان

علی جنتی: گفت وگو در شرایط کنونی ایران، برای خروج از بن بست اجتناب ناپذیر است

استعفای رییس سرویس دولتی مبارزه با فساد در قرقیزستان

توضیحات سپاه در مورد هواپیمای سقوط کرده

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل